Verkeerssituatie in Rhenen-stad is hard aan verbetering toe Arnold Voogt kampioen van prov. Utrecht Henny Pomp wil niet meer in Vaartbrugkerk spelen tijdrit een Commissie van beheer: Samenspel ontbrak Veenendaalse werd meisjes-equipe kampioen van Nederland Mej. van Minnen nam van school na afscheid bijna 45 dienstjaren Drukte op receptie CLV-jongens veroverden 2e plaats Ongerustheid in Grebbestad Verkeerslichten moeten oplossing kunnen brengen Bekendmaking Veiling Septer Tiel i- Oversteek Amateurs Jeugd vierdaagse ging van start VALLEI? Belt 10550 11079 3328 Beroepen Schoolkampioenschappen Lawn-tennis Engels echtpaar ongelul kreeg op Nieuweweg Bromfietster keek niet uit Volle inzet Tweede Hoge Raad verwierp cassatieberoep Helft Goed organist Samenspel VEEMARKT UTRECHT Wielrennen DINSDAG I JULI 1969 RHENEN De steeds toenemende verkeersdrukte dwars door het centrum van de gemeente Rhenen doet bjj vele Rhenenaren de vraag opkomen waarom er nog langer door het gemeentebestuur wordt geaarzeld met het plaatsen van stoplich ten op de gevaariykste punten. Een huismoeder, die vorige week naar de markt ging op het Fred. v.d. Paltshof, vertelde ongeveer tien minuten te hebben moeten wachten voordat ze 's ochtends om half elf de rijbaan kon oversteken. „En dan moet het nóg op een holletje", zei ze boos. „Er wordt in de binnenstad over dat asfalt over het algemeen ook veel te hard gereden. Wanneer de politie dat zou willen, kon ze aan de lopende band bekeuringen opmaken en „bonnen" uitdelen aan de overtreders van de maximum snelheid". Vooral op de spitsuren is er bijvoor beeld onderaan de Nieuwe Veenendaal- seweg en de Achterbergsestraatweg geen doorkomen aan, om dan nog maar niet te spreken over dat bijzonder ge vaarlijke verkeersknooppunt rond het viaduct". De jeugd van de christelijke Mavo „Lijsterberg", die een rekest inlever de bij burgemeester en wethouders, voorzien van 124 handtekeningen, heeft inmiddels bericht gekregen van het ge meentebestuur dat langs de bomen aan de Grebbeweg draadafscheidingen zul- ln worden geplaatst. Over de verder te nemen verkeersmaatregelen zullen B. en W. de verkeerscommissie horen. Intussen is al van de zijde van pu blieke werken medegedeeld, dat er een oversteek zal worden gemaakt voor de bezoekers van het natuurbad op de berg. Het was echter nog niet bekend of deze oversteek zou worden beveiligd met stoplichten. Velen in Rhenen zijn van mening, dat zonder 'n dergelijke bevei liging zo'n oversteek alleen maar een gevaar blijft. Het verkeer, komende vanuit de rich ting Wageningen, rijdt over het alge meen veel te hard de berg af in de richting van de stad. Ook daar geldt een maximum snelheid, maar de over- treders van deze verkeersmaatregel zijn niet te tellen. „Het zou in het geheel geen overbodi ge luxe zijn, wanneer er bijvoorbeeld bij de Driehoek onderaan de N. Vee- VEENENDAAL Voor de zaterdag se rit traden 24 renners aan en zij hebben hun uiterste best gedaan om er een aantrekkelijke strijd van te ma ken, zoals Ad van der Veen bij de amateurs; Hein Bokkers en Wim van Dompseler bjj de nieuwelingen en Peter Kuijpers bij de adspiranten. Alleen of gezamenlijk werden uitlooppogingen on dernomen maar alleen de beide nieu welingen bleven vooruit. De vluchters werden in him klasse weer terugge haald. Uitslagen: Amateurs: 1. Aart - Jan Schurink; 2. Jan Sandbrink; 3. Dick Vervloet; 4. Ad v.d. Veen. Nieuwelingen: 1. Wim van Dompse ler; 2. Hein Bokkers; 3. Jan Cozijnsen; 4. Wim Pater; 5. Ronald de Beer; 6. Paul van Os; 7. Mees Wagensveld; 8. Evert Smit; 9. Toine Dorrestein; 10. Harry Brouwer. Adspiranten: 1. Dick van de Burg wal; 2. Peter Kuijpers. Jeugd A: 1. Cees Berkhof; 2. Paul van de Lustgraaf. Jeugd B: 1. Wout Lansing. Beginnende jeugd: 1. Bert van Schaik. Veteranen: 1. W. Dekker; 2. P. Almekinders. Te Hoogland werden de Provinciale Kampioenschappen Wielrennen van Utrecht verreden, met de volgende uit slagen: Het hoofdnummer, de strijd bij de amateurs, om de officiële titel, werd beheerst door „Amersfoort"-cou- reurs. Van 2 koplopers Arnold Voogt (Scherpenzeel) en Willem van Midde laar (Achterveld) won Voogt de spurt en de titel van Kampioen 1969. Op de 3e plaats de Barnevelder Jan van de Beek, die de spurt van de volggroep won, op 1 min. 45 van de leiders. Jan de Groot (Utrecht) 4e. Leo Stapelbroek (Achterveld); 5e. Van de „Amersfoort"- coureurs werden Jan Vlastuin (Scher penzeel); Gijs Brouwer (Hoogland); Dick Vervloet (Amersfoort); Frans Zoons (Harskamp); Aart-Jan Schurink (Woudenberg) resp. 7e; 8e; 12e; 13e; 15e. De plm. 140 km gingen in 3 uur 42 min. en 32 sec. Om de officieuze titels werd gestre den: bij de nieuwelingen Harry de Boer (H'sum) winnaar met zijn medevluch ter J. Blokland (Schoonrewoerd) als 2e. Rijk Vink (Lunteren), lid van „De Pedaalridders) 3e. Van „Amersfoort" werden Wout van Eede (Voorthuizen); Wim Pater (Barneveld); Ton Bron (A'foort); Paul van Os (Bilthoven) en Jan Cozijnsen (Scherpenzeel) resp. 7e; 11e; 19e; 12e en 22e. Bij de adspiranten werd winnaar F. Veldhuizen (Culemborg), met J. Pin- dus (Utrecht) als 2e en J- Huigen (Utrecht) als 3e. Hier werden de „Amersfoorf'-coureurs Gert Vink (7e), uit Woudenberg, Dick van de Burgwal (Achterveld) en Peter Huijpers (Leus den) geklasseerd. Culemborger Jan Reyngoud werd winnaar bij de veteranen, met Gerard van Schaik (Utrecht) als 2e en Gerrit Ruttenberg (Baarn) als 3e. Harry Stou ten (A'foort), lid van „De Pedaalrid ders" werd 6e. nendaalseweg in combinatie met de uitrit vanaf de Achterbergsestraatweg op de Herenstraat verkeerslichten zou den worden geplaatst", aldus is de me ning van talrijke ingezetenen. „Wan neer het niet druk is kunnen dergelijke lichten altijd nog omgeschakeld worden op het algemeen gevarenteken, het gele knipperlicht. Je kunt beter negen en ne gentig van de honderd keer voor niets VEENENDAAL Welgeteld 632 meisjes en jongens meldden zich maan dagmiddag bij het jeugdgebouw van „de Instuif" aan de Sandbrinkstraat om deel te nemen aan de 11e Jeugdvier- daagse. In tegenstelling tot voorgaande ja ren was er een minimale deelname van meisjes en jongens uit andere plaatsen zodat het dit jaar nagenoeg een puur Veenendaalse aangelegenheid is. Overi gens zorgde de Veenendaalse jeugd voor een nieuw record wat betreft het aantal inschrijvingen. Er kan naar keuze vier dagen 10 of 15 km gewan deld worden. Gisteravond was er als at tractie de vertoning van de film „Flip per de dolfijn" en uit het enthousiasme bleek dat de populaire televisieserie nog lang niet uit het geheugen van de jeugd verdwenen is. Voor vandaag staat voordat de 10 of 15 km moeten wor den afgelegd een gazenbordspel op het sportpark Panhuis op het program ma. Woensdagmorgen gaat men zwem men in het Bergbad en 's avonds is er weer een film in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Donderdag zul len de deelnemers aan deze Jeugdvier- daagse op feestelijke wijze met muziek worden ingehaald. Op de eerste dag be hoefden er geen uitvallers te worden ge noteerd- moeten wachten, dan dat er één dode valt", is de algemene opinie momenteel in de Grebbestad. Daarbij wordt dan steeds teruggegrepen op de slachtoffers die al gevallen zijn, óók op het zebra pad over het Fred. v.d. Paltshof nabij het informatiekantoor van de VVV. Onder de plaatselijke verenigingen in de gemeente Rhenen leeft momenteel de gedachte om een vergadering uit te schrjjven van verenigingsvoorzitters, die van gedachten zouden moeten gaan wis selen over allerlei onopgeloste proble men in Rhenen, waaronder die welke liggen op het vlak van het verkeer. Zo wel de oudere als de jongere leden van de plaatselijke organisaties worden er «elke dag mee geconfronteerd. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenenidaal maken be kend 1. dat zij bij hun besluit van 23 juni 1969, nr. 60.495, hebben besloten op de Zandstraat, voor zover gelegen tussen de Fluitersstraat en de Hoofd straat, op de Hoofdstraat en op de Hoogstraat, borden model 53 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens te plaatsen, met onderbord van maan dag tot en met zaterdag van 8.00 uur tot 19.00 uur, waardoor het ver boden is op genoemde weg c.q. weg gedeelten gedurende de aangegeven periode en tijdsduur te parkeren anders dan met gebruikmaking van een parkeerschijf en voor een tijds duur langer dan één uur; 2. dat hun onder 1 genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit on herroepelijk is geworden; 3. dat hun onder 1 genoemd besluit ge durende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raad huis (kamer 1.7) en dat geduren de deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Com missaris der Koningin in deze pro vincie 4. dat afschrift van hun meergenoemd besluit is gezonden aan: 1. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 2. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Au tomobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage. 4. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereniging, Bezuiden- houtseweg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB-, Wassenaar- seweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 1 juli 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd Van Manen, secretaris. P. Bode, burgemeester. aan even a.u.b. voor Veenendaal Tot uur 17.30 Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De Geref. Gem. Synodaal in Veenendaal heeft een be roep uitgebracht op ds. D. H. J. Mol uit Hardinxveld-Giessendam. VEENENDAAL- Henny Pomp, tot voor kort de vaste organist van de Vaartbrugkerk. "is drie weken na zijn ontslag nog steeds boos. Hij wil nooit meer op het orgel van deze geref. kerk spelen, want zo zegt hij, „Kerkgezang is geen tijdrit in de Tour de France". Reeds twee jaar be stond er onenigheid over het tempo van de kerkzang tussen de heer Pomp en de kerkeraad. In een viertal gesprekken werd de organist er op gewezen dat hij vlugger moest spelen, omdat anders het gezang te lijzig en te ge dragen klonk. „Het leven is jachtig en gehaast. Ik vind het echter onjuist om het tempo van de kerkmuziek a mi te passen aan het ritme van het leven. Een kerkdienst moet in alle rust plaats hebben, het moet geen jacht partij worden". De organist vindt dat hij het best kan bepalen hoe het tempo moet zijn. „Ik heb een opleiding gehad en ben een vakman. Ik kan dus met enige deskundigheid beweren dat VEENENDAAL De vakantie van het Engelse echtpaar B. J. B. uit Nott ingham dreigde maandagmorgen op de Nieuweweg een abrupt einde te krij gen toen hun wagen totalloss werd ge reden. Het echtpaar stopte ter hoogte van „Het Witte Huis". De achterop komen de automobilist A. H. uit Weesp was hierop niet bedacht en reed pardoes te gen de wagen van het Engelse echt paar, dat op weg was naar Oostenrijk. De gedupeerde. Engelse familie had een geluk. De weespenaar bekleed een functie bij de Ford-fabrieken en deze stelde een auto bschikbaar zodat men de vakantie vanmorgen kon voortzet ten. OPHEUSDEN Op een drukbezoch te receptie werd gistermiddag in zaal Broekhuize in Opheusden mej. W. Van Minnen gehuldigd. Mej. Van Min nen bereikte enkele weken geleden de pensioengerechtigde leeftijd. Gedurende 44 jaar was zy onderwijzeres aan de Chr. lagere school op Geref. grondslag aan de Lindelaan in Opheusden. Tijdens de receptie, die haar door haar werknemers werd aangeboden, voerden vele genodigden het woord: ds. M. van Beek, voorzitter van het hoofd bestuur, inspecteur H. M. Bos, wet houder J. den Hartog, de directeur van het LAVO, de heer H. Verdonk namens de plaatselijke collega's, de heer G. van Maanen, hoofd van de school en ten- slótte ds. J. G. van Minnen, een broer van de onderwijzeres. Zij allen gaven uiting aan hun lof voor de grote ijver en trouw van mej. Van Minnen en voor de leuke manier waarop zij met de kinderen omging. De onderwijzeres ontving diverse ge schenken, waaronder een wandbord en een tuinparasol. Na de afsluiting van het officiële gedeelte konden de in gro ten getale gekomen oud-leerlingen, ou ders van leerlingen, vrienden en beken den afscheid nemen van de geliefde schooljuffrouw. Donderdag 26 juni had mej. W. van Minnen reeds afscheid genomen van haar leerlingen. Door iedere klas werd haar toen een cadeau aangeboden. VEENENDAAL Zpndagavond ver leende mej. C. v. d. P. op de kruising Da Costastraat-De Savornin Lohman- straat geen voorrang aan de automo bilist J. H. K. uit Veenendaal. Bij zijn poging de vermetele bromfietster te ont wijken reed de automobilist tegen een lantaarnpaal. Mej. Van de P. werd licht gewond. De auto van K. werd zwaar beschadigd. gezet. Een eerste plaats derhalve voor het Lyceum uit Goes en een zeer eer volle tweede plaats voor de jongens van het CLV uit Veenendaal. Na afloop van deze spannende fina les werden de prijzen uitgereikt door de Vlissingen, drs. burgemeester van VLISSINGEN Gedurende de afgelopen week werden in Vlissingen weer de nationale school-lawn-tenniskampioenschappen gehouden. Zowel de meisjes als de jongens van de Veenendaalse HAVO, uitkomende onder de naam CLV, kwamen zeer goed voor de dag. De meisjes werden kampioen na een adem benemend spannende finale tegen Scheldemond uit Vlissingen. De jongens moesten met klein verschil het onderspit delven tegen het lyceum uit Goes. Gedurende de hele week werd er door de scholieren, bestaande uit maar liefst 34 ploegen, zeer hard gewerkt om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Zeer groot was soms de inzet om tot de finales door te dringen. De Veenen daalse equipe, bestaande uit de meisjes Lucie Visch, Marijke van Stuyvenberg, Irene Scheeres en Hetty van de Schaaf en de jongens René Lodder, Jan en Henk Bekker en Louis van Veldhuizen heeft zich bijzonder kranig geweerdzij drongen allen door tot de finales. De meisjes waren ingedeeld in poule B. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen het R.K. Gelders Lyceum uit Arnhem, welke strijd eindigde in een 3-1 overwinning voor de Veenendaalse ploeg. Ook het tweede duel eindigde in een overwinning. De meisjes van het Gemeentelijk Lyceum uit Dordrecht werden duidelijk met 4-0 teruggewe zen. Het was in deze partij niet eens nodig de dubbels te spelen, gezien het feit dat dit aan de einduitslag niets meer kon veranderen. In de finale ontmoette CLV hun leef tijdgenoten van Scheldemond I uit Vlis singen, die dus voor eigen publiek speel den, wat altijd een flinke ruggesteun betekent. Doch de Veenndaalse meis jes lieten zich hierdoor helemaal niet im poneren en trokken zeer fel van leer. De finale eindigde tenslotte in een draw 3-3, terwijl ook de sets gelijk waren nl. 11-11. Maar door een beter game- gemiddelde van 65-62 werd de Veenen daalse meisjesploeg kampioen in deze poule B. Lucie Visch en Marijke van Stuyvenberg hadden het leeuwenaan deel opgeëist in deze zeer fraaie over winning, aangezien zij bedden hun sin gles wisten te winnen en eveneens het dames-dubbel met de cijfers 2-6, 6-1 en 6-1. Deze laatste uitslag bracht tenslotte de beslissing, waardoor CLV kampioen werd na deze adembenemen de race om de titel. De jongens hadden het in poule A heel zwaar te verduren. Hierin moest allereerst aangetreden worden tegen het Bisschoppelijk College Roermond I, dat met de overduidelijke cijfers aan het kortste eind trok. In de halve fina le toonden de Veenendaalse scholieren wederom wat zij waard waren. Het ging toen niet allemaal van een leien dakje. Men moest met volle inzet spe len, maar steeds werden de partijen gewonnen totdat een 4-0 overwinning was bereikt. Door de beide overwinningen kwam het jongensteam van CLV eveneens in de finale. De andere finalist was de win naar van het vorig jaar: het Lyceum uit Goes, in welk team de Zeeuwse kampioen van zowel vorig jaar als dit jaar was ondergebracht. De beide ande re spelers waren van een iets minder kaliber. CLV kon het tegen deze goede formatie niet bolwerken in deze finale, die wegens het slechte weer in de sport hal moest worden gespeeld. De enkel spelen gingen voor CLV alle verloren. Henk Bekker en Louis van Veldhuizen konden het nog tot drie sets brengen, maar moesten tenslotte toch de eer aan hun Zeeuwse opponenten laten. Het heren-dubbel werd weer op gra vel gespeeld en dit werd een zeer at tractieve strijd. René Lodder en Jan Bekker moesten het opnemen tegen de beide Zeeuwse kampioenen Wim Wat- tez en Robert Jan van der Veen. Ondanks alle verwachtingen werd het een geheel open strijd en de sterke Zeeuwen moesten alles in het werk stellen om de felle Veenendaalse scho lieren van het lijf te houden. Het werd tenslotte één van de mooiste en beste wedstrijden van het hele toernooi, die door de Zeeuwen in een zeer krappe 6-4, 2-6 en 6-4 overwinning werd om- Roemers. Hij sprak diverse toepasse lijke woorden en was bijzonder content met de grote inzet waarmee zeer spor tief werd gestreden. Bondsgedelegeer- de van de KNLTB, mr. J. W. Muller, sprak van een zeer goede organisatie en soms hoogstaande wedstrijden. CLV kreeg nog een zeer exclusieve prijs toegewezen. Het meisjesteam kreeg de eervolle prijs van de meest sportieve ploeg van het grote eve nement mest 34 ploegen. Men had zich gedurende het hele toernooi het spor tiefst gedragen, waardoor de wedstrijd leiding CLV deze prijs had toegekend. Al met al een bijzonder fraai resultaat van de meisjes en jongens van het CLV uit Veenendaal. RHENEN De 35-jarige directeur ener N.V. te Rhenen, H. R. J. heeft des tijds terecht gestaan voor de recht bank te Arnhem, waarbij hem ten laste was gelegd, dat hij getracht heeft de Inspectie der Invoerrechten en Accijn zen te Arnhem om de tuin te leiden door partijen rundvlees voor export naar de Canarische eilanden op te geven, ter wijl hij wist, dat deze partijen niet wa ren uitgevoerd. De rechtbank te Arnhem veroordeel de hem tot 2 maanden gevangenisstraf, waarvan 1 maand voorwaardelijk en f 4000 boete, waarna het Hof aldaar de zelfde straf oplegde en wel wegens po ging tot oplichting. Een tegen laatstgenoemd arrest in gesteld cassatie-beroep heeft de Hoge Raad thans verworpen. Veilbericht van de Tielse veiling Sep ter van maandag 30 juni 1969. Opgave na klasse mm maat 75/opw., 70/75, 65/70, 60/65, 1, 2. Appelen: x Golden Delicious k.2 92—103, 83—87, 73—75, 53—56, 26—64; Jonathan 2, 2542; Lombarts Calville 1, 30—55. x Aardbeien per doospe van 250 gram 21—52, 19—34. Aardbeien 1.23—1.42, 98— 133; x Senga Sengana gedopt 1.43; x di verse gedopt 99; fabrieksaardbeien met dop 89. Kersen: x Duitse kersen 146193; b 120, c 26; x Meikersen 185263, 150170, b 144, b130, c 20; Zwarte kersen 139 148; Varikse zwarte 107152 Vroege van Spitshoven 110115; Hollanders 130 135; Rode bessen per doosje van 250 gram 2852, 2730; Rode bessen 110 139; Frambozen per dos je van 250 gram 90—99, 49—68. Groenten: andijvie 2023, 1315; bloemkool per stuk 2550, 2128; dop erwten 101110; capucijners 124126; tuinbonen 2329; komkommers, groene per stuk 2426, kroten, per bos 2229; peulen 290320; savooiekool 2024; spitskool 2022; rode kool 5055; sla, per 100 krop f 6.00f 15.00; princesse- bonen 190230; kassnijbonen 170240, 140150; wortelen per bos 6368; sja lotten per bos 2224; x aardappel mid del 20—38; kriel 16—28. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. een verhoging van het tempo van de kerkzang muzikaal niet verantwoord is". Dit meningsverschil tussen orga nist en kerkeraad was echter niet de directe aanleiding van het heen gaan van Henny Pomp. „De drup pel die voor mij de emmer deed overlopen was het aanstellen van een tweede organist. Drie weken ge leden kwamen voor de derde maal twee vertegenwoordigers van de commissie van beheer bij me. Toen ze mij vertelden dat ik voor taan nog slechts twee keer per maand hoefde te spelen en derhalve ook maar de helft van mijn salaris zou ontvangen, zei ik: heren, dan be dank ik er voor. Ik begreep maar al te goed dat ze op die manier pro beerden mij langzaam maar zeker van het bankje te schuiven". Henny Pomp (31 jaar), speelde reeds vanaf zijn vijftiende jaar op het orgel in de Vaartbrugkerk. De laatse vijf jaar was hij vaste orga nist, eeerder was hij drie jaar hulp organist en daarvóór viel hij dikwijl in. Hij geeft muzieklessen en is di rigent van diverse koren in Veenen daal, Lunteren en Ederveen. Als di rigent heeft hij opgetreden met o.a. Piet Egmond, Klaas Mulder en Fei- ke Asma. „Natuurlijk is hij een goed orga nist", zegt de heer J. C. van de Bosch, voorziter van de commissie van beheer van de Geref. Kerk,. „Maar we hebben ook nooit op mu zikaal vaktechnisch gebied getwist. Wij zijn per slot van rekening leken en hij is een deskundige". Hoe is dan volgens de commissie de toedracht van het gebeuren? De heer Van de Bosch licht het stand punt van zijn commissie toe. „Twee jaar geleden rezen de eerste moei lijkheden. De dominees hadden toen de wens te kennen gegeven om op de zaterdag die aan de dienst voorafging samen met de organist de preek door te nemen. Op die manier kon den predikant en organist samen over de teneur van de dienst over leggen. Bdj een vrolijke preek zou de or ganist dan lichte muziek kunnen uit zoeken, bij een wat zwaardere preek zwaardere muziek. De heer Pomp reageerde daarop: dat vind ik hele maal niet nodig, dat zoek ik zelf wel uit. Dat was het begin, hij wilde aan ons verzoek gewoon niet voldoen. Na dit voorval gedroeg de heer Pomp zich nogal tegen de draad in. Zo speelde hij na een blijde verkondi ging van de dominee rustig een som ber lied. Het gaat er dan ook niet om dat hij te langzaam speelt. Het gaat erom dat ieder samenspel met een dominee ontbrak". En de kwestie van de tweede or ganist? De heer J. C. van de Bosch „In de Petrakerk hadden wij reeds eerder twee organisten, die ieder twee keer per maand speelden. Op een gegeven moment wilden we die regeling ook voor de Vaartbrugkerk instellen. Er zijn hier veel bekwa me organisten en waarom zouden we niet ook een ander eens een kans geven. Henny Pomp speelde drie keer in de maand. Op de bewuste dag heb ben we tegen hem gezegd: voortaan speelt u ook twee keer per maand net als de organisten van de Petra- kerk. Er was geen sprake van dat we hem er langzaam uit wilden wer ken. Als we hem werkelijk kwijt wil den, hadden we gezegd: man, je gaat er uit. De heer Plomp reageer de op ons bericht met het indienen van zijn ontslag op zeer korte ter mijn. En dat niet alleen: hij zegde ook zijn lidmaatschap van de kerk op. UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 465 dieren aange voerd. De prijzen waren als volgt: Luxe paarden 1250-1620; werkpaarden 1175-1550; 3-jarige paarden 900-1100; 2- jarige paarden 700-940; veulens 300-625; hitten 725-900; oude paarden 825-1475. Slachtpaarden per kg, geslacht gewicht 2.70-3.60. Jonge slachtpaarden per kg ge slacht gewicht 3.60-4.10. De handel was rustig.

De Vallei | 1969 | | pagina 3