Zwembad-sporthal vanavond in raad Gunstig verloop in afvloeiing van K.V.S.W.-personeel Miljoenendans in Rhenens raad Ritmeester- de P1)? sigaar Weer minder paarden op keuring in Geldermalsen Vierdaagse-leger in bad Dinsdag 8 juli: Veel werk in Veenendaai en de regio Plannen voor Valleistad bestaan niet Programma VVV-Rheiien Hengelaars durven weer Geslaagd Vakbonden niet ontevreden Wellicht volgend jaar weer werving „Mooi-prater" moet 3 weken cel in BURGERLIJKE STAND Ds. P. Veen overleden Geslaagd PROBLEEMGROEP OVERLEG RHENEN Organisatie van warme bakkers DONDERDAG 3 JULI 1969 tl IA II Ik I7MIUIIII I-HU i VEENENDAAL Zo ongeveer zal het complete Valleibad-complex eruit gaan zien als de Veenendaalse gemeenteraad vanavond akkoord gaat met het voorstel een aanvullend krediet te verlenen bij de f 1.100.000,— die vorig jaar augustus al beschikbaar werd gesteld. Links op de tekening het bestaande instructiebad met het overdekte 25-meterbad. Rechts de kleedgelegenheid voor het nog aan te leggen open 50-meterbad (rechts op de voorgrond) met daarboven een sporthal van 28 x 42 me ter. een kegelbaan en een restaurant. Het open 50-meterbad zal aan drie zijden wor den omsloten door zonneweiden. Evenals dit bij de bouw van het tot dusver bestaande complex het geval was, is men van plan de uitvoering van deze derde en laatste fase van het Valleibad onderhands aan te besteden, waarbij men zich voorstelt een tweetal aannemers uit te nodigen. Verder ligt het in de bedoeling ook de sporthal met ingang van de datum van ope ning in beheer en exploitatie te geven bij de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Veenendaai. Dat het, voorstel om de resterende gelden te voteren vanavond zonder slag of stoot de raad zal passeren kan niet worden verwacht. Drie raadsleden hebben bij het commissie-onderzoek om principiële en financiële redenen bezwaren, terwijl een lid zich niet kan verenigen met de restrictie, dat ingebruikgeving van de sporthal slechts betrekking mag hebben op maandag tot en met zaterdag, eventueel met uit zondering van eerste kerstdag, terwijl voorts geen verenigingen, stichtingen enz. mogen worden toegelaten van specifiek kerkelijke of politieke aard. In het besluit staat verder vermeld, dat het college van B. en W. de hal tijdens de schooluren in gebruik gaat geven ten behoeve van de lichamelijke opvoeding, ter wijl de Sportstichting het recht heeft de inventaris te verwisselen met die van an dere gymnastieklokalen en deze inventaris ook buiten de sporthal te laten gebruiken. VEENENDAAL De afvloeiingsregeling voor hel dit voorjaar ontslagen per soneel van de Kon. Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij (KVSW) heeft een gunstig verloop. Meer dan 90 procent van de bijna 400 personeelsleden kon aan werk worden geholpen in Veenendaai, of in de nabije regio, zoals Scherpen- zeel en Ede. Dit is de eensgezinde mening van de heren J. C. Havinga en H. W. Hannink, bestuurders van respectievelijk de chr. textielbond Unitas en de alge mene bond De Eendracht. O Intussen laat zich de situatie bij de KVSW intern beter aanzien dan gedu rende het afgelopen jaar, zo stelt de heer Havinga, „het zou me niet ver bazen ais misschien al volgend jaar nieuw personeel moet worden geworven' De heer Havinga baseert deze mening op hem bekende voortdurende omzetstij gingen, die alle verwachtingen, met na me die van kort voor het massale ont slag, blijken te overtreffen. Het produktiepersoneel dat dit voor jaar ontslag kreeg aangezegd heeft op een klein aantal uitzonderingen na, werk gevonden in Veenendaai of directe om geving. Velen konden in de textielbran che werkzaam blijven. Anderen vonden een functie in daarvan afwijkende on dernemingen. Een van de bedrijven die zich in het bijzonder onderscheidde was Carolan. Deze onderneming heeft zich ook bereid getoond tot een gesprek over het in dienst nemen van minder-valide personen. De minder-validen en een groep werknemers van de KVSW die in lei dinggevende functies werkzaam wa- ARNHEM Tot vijf weken gevange nisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, veroordeelde gisteren de Arnhemse po litierechter mej. mr. J. Cariot de 42-ja- rige Adriaan B. uit Amerongen. die door zich voor de zoon van een goede kennis uit te geven geld had losgekre gen bij de Nutsspaarbank. B. ging dikwijls op zoek bij zijn vrou welijke kennis. Hij deed vaak bood schappen voor haar. Zozeer genoot hij zelfs het vertrouwen dat hij altijd werd belast met het wegbrengen van de spaarcenten van haar zoon, naar de Nutsspaarbank. Zo kon het voorkomen dat niemand op de bank. hem wan trouwde toen hij, zich uitgevend voor de zoon, geld wilde opnemen. „Ik heb het boekje helaas bij een tante laten liggen, en die is net met vakantie", had B. er bij verteld. „Het getuigt van een geraffineerde opzet", zei officier van Justitie mr J. H. C. Pieters. „Hij heeft op een allerbe roerdste manier het vertrouwen be schaamd". Naar de officier meedeelde was B. bovendien nog een keer met geld dat hij had meegekregen om te storten op zak blijven lopen. De eis luid de zes weken, waarvan drie voorwaar delijk. B. betoogde dat zijn financiële omstandigheden nu beter waren. „Dit komt niet meer voor", zei hij. ren, in totaal ongeveer twintig, vormen momenteel nog een „probleemgroep". De buitenlandse werknemers, Marokka nen met name, kunnen binnen afzien bare tyd aan het werk in Twente. Een groep van dertig tot vijftig werk nemers, die eerst op de nominatie stond voor ontslag, kon bij nader inzien bij de KVSW aan het werk blijven, aldus de vakbondsbestuurders. Volgende week wordt weer periodiek overleg gepleegd met de commissie in terne reorganisatie bij de KVSW. Dan komt ook de toekomst van de „pro bleemgroep" ter sprake. Oospronkelijk lag het in de bedoeling dat de gehele afvloeiing voor de zomervakantie, die op 26 juli begint, haar beslag zou hebben. Op welke wijze de leidinggevende func tionarissen, voornamelijk bazen in de spinnerij, van nieuw' werk kunnen wor den voorzien is op dit moment onzeker, zo zegt de heer Hannink. De heer Ha vinga: „Het verbaast me eigenlijk dat het voor deze groep zo moeilijk is weer aan de slag te komen. De werkgevers zouden zich eens wat meer bewust moe ten worden van hun maatschappelijke taak in de gemeenschap". Geboren: Elisabeth, d.v. G. Kerk meester en A. F. E. v. Zuilen; Erwin Frans Herman, z.v. M. A. Vos en A. C. v. Ginkel (Veenendaai); Frederik Er- nest Joost, zv. E. J. v.d. Boezem en A. T. Beekhoven (Veenendaai); Sijbren Hendrik Roelof, z.v. H. de Boer en W. van Kooten (Veenendaai); Dirk Roland, z.v. A. Nap en R. A. Griffioen (Veenen- VEENENDAALHet bericht over het bestaan van plannen voor de bouw van een modelstad in het Binnenveld, dat vorige week door een landelijk dagblad gepubliceerd werd, blijkt geen enkele grond van waarheid te bevatten. Volgens het. dagblad zou de stad, „Valleistad'', als verzorgingscentrum gaan functioneren en gebouwd worden op grond van de gemeenten Veenen daai, Rhenen, Ede en Wageningen. De afd.Voorlichting van de Rijks Pla nologische Dienst in Den Haag ver klaarde desgevraagd dat het bericht er veel verwondering had gewekt,omdat plannen zoals in het bericht beschreven in het geheel niet bestaan. RHENEN Het programma van VVV-Rhenen voor de komende week ziet er als volgt uit: Dinsdag 8 juli: Zomeravondwandeling naar „De Dikkenberg". Verzamelen per bus (halte NBM is aanwezig), auto, etc. bj de tabaksschuur aan de Oude Veen- segrindweg om 18.45 uur. Woensdag 9 juli: Dagbustocht met 's morgens Veluweroute, van 12.00 tot 13.00 uur pauze in Rhenen (voor koffie drinken en evt. inkopen doen) en 's mid dags Kastelentocht Z.O.-Utrecht. Vertrek om 9.15 uur van VVV-kantoor te Rhe nen via camping te Rhenen, Markt-Vee- nendaal naar de campings in Renswou- de en Overberg. Einde van de bustocht om 18.00 uur. Voor deze bustocht dient men 24 uur tevoren te boeken aan het VVV-kantoor Rhenen (tel. 08376-23.33). Donderdag 10 juli: Zomeravondwan- deling langs de Rijn. Verzamelen per bus, auto, etc. bij het viaduct om 18.45 uur. NBM-bushalte lijndiensten 50 en 60 bij het vertrekpunt; lijndienst 64 (snel- dienst) bij halte Herenstraat. Zaterdag 12 juli: Autorally. Start 14.00 uur bij restaurant „Koningstafel" op de Grebbeberg. Inschrijven vanaf 13.00 uur bij de start. RHENEN De hengelaars vereniging „De Voorn" heeft besloten - nu de be richten over de Rijn weer gunstiger worden - zaterdag 5 juli een wedstrijd voor de jeugd te houden. Plaats van samenkomst bij café Van Noort aan de Koningstraat om 14 uur. Verder wordt er ook dinsdagavond weer een wedstrijd gehouden voor de senioren, samenkomst bij hetzelfde ca fé om 18.45 uur. Het inleggeld bedraagt f 1.5*Men kan zich uiterlijk tot maan dagavond 11 uur opgeven. Ook jeugd leden mogen aan deze wedstrijd mee doen. Secretaris Pleijler van „De Voorn" deelde gisteren mede, dat er weer veel vis wordt gevangen van goede kwali teit, zodat de sterfte onder de vissen in deze buurt vermoedelijk nogal is meegevallen. RHENEN Wanneer de gemeente raad van Rhenen dinsdagavond even „koopziek" is als het college van bur gemeester en wethouders, dan zal de meenteiyke portemonnee een flinke aderlating te verwerken krijgen. Op de agenda, die maar liefst 32 punten telt, komen zes aankopen voor. Daaronder zijn de panden Grutter- straat 1, 3 en 5, Utrechtsestraatweg 36 en 4, en Woudweg 49, die blijkens de uitgebrachte adviezen allemaal no dig zijn voor sanering, deels in ver ban met het voorbereiden van het bestemmingsplan „Donderberg" en deels voor sanering van het winkel centrum in de binnenstad van Rhenen. In totaal is er met deze kopen een bedrag gemoeid van f 193.016,-. Om de optelsom af te maken, teneinde een indruk te krijgen wat er aan financiën in de komende vergadering gaat om staan als de raad tenminste met B.en W. meegaat, komt er nog bij een pachtschadevergoeding voor C. J. Mil tenburg in verband met de aankoop van het industrieterrein op Addens- hoeve ten bedrage van f 87.408,25, een aankoop van grond van mevrouw E. Drost-Drost te Eist ad f 5468,25, de bouw van 29 woningen aan de School- weg te Eist f 789.000.-, een kasgeldle ning van een miljoen, aanbesteding van wegverbetering en aanleg parkeer plaatsen f 129.748.00, terwijl de onder wijsuitgaven niet bekend zijn, omdat daarbij geen bedragen zijn genoemd In totaal zal de rekening dan bedragen: 2.214.640,50. Hiervan kan dan weer een halve ton worden afgetrokken voor de opbrengst van een grondverkoop aan de N.V. Den Hartog te 's-Gravendeel, welke firma vijf woningen in Eist wil gaan bouwen. Het wordt financieel gezien een bij zonder belangrijke raadsvergadering. daal); Willemijntje, d.v. B. Weigraven en T. Wisgerhof (Veenendaai); Johan na Maria, dv. C. v. Ingen en H. Geurt- sen; Henny, d.v. H. Sijbring en F. A Lesschen; Albertus Hillegondus, zv. G C. Briene en J. Opperman; Theresia, d.v. J. v. Zetten en H. A. R Koenders Gehuwd: G. J. de Jong (Wilnis) en A. S. M. Eibers; P. Verwoert en L. G. H. H. Middelweerdt; A. v. Eden(Veenen daai) en N. C. S. Kooreman. Overleden: Jan van Vliet, 76 jr., geh. gew. met H. Posthouwer; Neeltje de Ko ning, 79 jr., geh. gew. met A. Stolk; J Stipdonk; Antonius Adolf v. Rinsum, 47 jr., echtg. v. G. A. v Lutterveld (Renswoude) ADVERTENTIE Als u Beko ziet staan, zit daar een warme bakker achter. UTRECHT Op 90-jarige leeftijd is te Utrecht overleden dominee P. Veen, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Veen werd op 28 juni 1879 te Hall (bij Eerbeek) gebo ren. Hij diende de kerken te Lichten voorde, Zutphen en Utrecht. De overle dene is voorzitter geweest van 't toenma lige CJMV en vervulde tevens een rol in de drankbestrijding. VEENENDAAL Slopershamers maken sinds gisteren een eind aan de bijna zestig jaar durende carrière van een schoorsteenpijp bij de Rit meester sigarenfabrieken. Het ge- gevaarte van 42 meter hoog en een omvang bij de voet van twaalf me ter, moet verdwijnen omdat het geen functie meer heeft. Bij de top van de pijp, hoog bo ven het fabriekscomplex, is een stei ger opgehangen, vanwaar de slopers hun karwei opknappen. De steenbrok- ken worden langs de binnenzijde van de schoorsteen naar beneden gegooid, waar ze belanden op een glijbaan, die half buiten steekt door een groot gat, dat begin juni al werd gehakt. De muur op die plek is 85 centimeter dik, bovenin neemt dit af tot 26 ven- timeter. Het gevaarte moet verdwijnen, om dat telkens om de drie tot vijf jaar een restauratie nodig bleek te zijn, de voegen tussen de stenen gingen na melijk wijken. Daar de pijp voor Rit meester geen nuttige functie meer vervult (in 1967 blies hij z'n laatste hete adem al uit) is bij Ritmeester het besluit gevallen de reus te laten verdwijnen. In 1910 werd de pijp gebouwd, en tot 1937 deed hij dienst als afvoer kanaal voor de vuren onder stoom ketels die zorgden voor de energie ten behoeve van machines. In die tijd was in de gebouwen nog een textiel bedrijf gevestigd. Ritmeester zelf zelf heeft tot 1967 nog gebruik ge maakt van de schoorsteen, maar toen men geheel overging op oliestookver- warming, was het ding eigenlijk al leen nog een zinloos obstakel. GELDERMALSEN De afdeling Gel derland van het warmbloedpaarden- stamboek de VLN Vereniging tot be vordering van de Landbouwtuigpaard- fokkerij in Nederland houdt dit jaar op een elftal plaatsen premiekeuringen voor fokmerriën van één tot zeven jaar. Als tweede keuringsplaats was woens dag Geldermalsen aan de beurt. Er is in de paardenfokkerij nogal het een en ander aan de hand en dit kwam ook in Geldermalsen tot uiting: het aantal te keuren merriën was minder groot dan in het verleden wel eens het geval was. Merries van het Gronings type ston den helemaal niet meer in het program ma vermeld, maar daarvoor in de plaats waren de sportregister-merries gekomen, terwijl de merries van het Gelders type al meer en meer „bloed" gaan voeren en naar het type rijpaard gaan overhellen. Van de sportregisterpaarden bleef als zodanig niet zo heel veel over: twee dochters van de Gelders-type hengst Eclatant gingen naar het Gelders type, UTRECHT Voor het eindexamen van de dagopleiding aan de Middelba re Technische School in Utrecht slaag den: H. Booms en R. Rosbag uit Rhenen (afd. werktuigbouwkunde); S. Looijen- ga uit Veenendaai (afd. bouwkunde). M. Hendriksen uit Veenendaai slaag de voor het eindexamen van de avond opleiding, afd. werktuigbouwkunde. me VEENENDAAL De Jeugdvierdaagi- se kreeg gisteren de eerste echte uit valler. Hij verscheen niet aan de start voor het derde parcours. Van het zestal dat de tweede dag door ziekte niet kon meelopen, waren er gisteren weer twee aanwezig. Voor hen en voor anderen, die door huiselijke omstandigheden één der tochten niet mee konden lopen, wordt vrijdagmorgen een inhaal-wan- deling gehouden. Het mooie weer was er voor verant woordelijk dat de EHBO veel werk had. De blaren konden de pret echter niet drukken; de stemming onder de ruim zeshonderd wandelaartjes was uitste kend. Gistel-morgen gingen 24 deelnemers naar het Bergbad om mee te doen aan diverse wedstrijden en spelletjes. On geveer veertig winnaars kunnen van daag bij „De Instuif" een prijs afhalen. Gisteravond konden de kinderen genie ten van de film „Paw, kind van twee werelden" in het Verenigingsgebouw. Vandaag wordt de Jeugdvierdaagse afgesloten. Vanmorgen was er een speurtocht en vanmiddag wordt het laatste parcours gelopen. Omstreeks 18.45 uur stellende wandelaartjes zich op aan de Tinneweide, waarna zij om 19.00 uur begeleid door de harmonie „Caecilia" en door de Scheepjeswol- harmonie een feestelijke intocht in Vee nendaai maken. De route is: Tinneweide, G. van Schoonebeekstraat, Valleistraat, Ver laat, Hoogstraat, Hoofdstraat, J. G. Sandbrinkstrgat. er bleven enkele afwezig zodat slechts een drietal overbleef. Van dezen gaan twee heel aardige enters naar de centraje keuring van 17 juli te Bennekom om te trachten daar een 1ste premie te veroveren. Dit zijn de vos Juweeltje, v. Diadeem, uit een ster-moeder, fokker, eig. L. J. Thien te Ammerzoden, een mooi harmonisch ge bouwd geheel met goede benen en gan gen en de IJzerschimmel Julietta, v. Ab- gar, van H. T. van Tuijl te Gameren, uit stal C. B. Dericks te Druten, lief- soortig ding met goed droog beenwerk en goede gangen. De tweejarige vos- bles Idora, v. Due de Normandië, f. e. C. T. Vervoorn te Brakel, gaat als ty pe Gelders rijpaard naar de C.K. te Bennekom voor zo mogelijk een eerste premie. Zal wel lukken: mooi geheel met goede benen en gangen. Het Gelders type zag drie goede en ters afgevaardigd naar Bennekom: Twee vos-dochters van Eclatant, beide uit een merrie die Roland tot vader heeft, beide van J. G. A. v. d. Willigen te Asch: Jonkvrouw, gefokt in Emmel- oord, Jose in Hilversum. Van twee Zuid-Hollandse vosjes, beiden van W. D. Udo te Zoelmond, mag Hertha, v. Erasmus, naar Bennekom en kreeg Jarsrijke, v. Eros. een tweede premie. Van dezelfde Udo mag de tweejarige bruine Ipigona v. Epigoon, fokker G. v. d. Willigen te Zoelmond, ook naar Ben nekom: aardige verschijning, goed ge lijnd, met voldoende benen en gangen. Bij de driejarige merries was de bruin- schimmel Happy Girl, v. Clementi, van J. G. A. v. d. Willigen, uit stal Gebr. v. d. Willigen, Asch, een opvallend fraaie verschijning met zeer vlotte en krachti ge gangen. Kon voor misschien nog een beetje correcter, maar het geheel was bijzonder mooi. Mag als tuigpaard naar Bennekom. Twee Brabantse vossen mogen óok daarheen: de sterke Hatoosje, v. Uron van E. P. de Koek en Hanita, v. Drost van L. D. Copier te Culemborg. Beide solide jonge merries met goede krach tige bewegingen. Twee der premies waren voor de kleurige vier witte benen, witte buik vosbles Heidebloem, v. Artilleur, van G. v.d. Willigen te Asch, gefokt door Gebr. v.d. Willigen en voor de vosbles Harmonieuse, v. Wachtmeester, Hilver- sumse van dezelfde eigenaar: wel een goede sterke merrie met goede benen en gangen doch minder mooie (hoge) lendenen. Tenslotte waren er de goede ster-merries. Twee vos-dochters van dé preferente Wachtmeester mogen naar Bennekom om een gooi naar het kroon- predikaat (het hoogste voor exterieur) te dóén: de vierjarige Guna (moeder de Kroon Una) van J. G. T. v. d. Willi gen, gefokt in De Bilt, en de vijfjarige Fresia, uit Dinnie v. Wittenstein, f.e. C. A. Vervoorn te Brakel. Mooie, ster ke, zeer goedsoortige fokmerries met goede krachtige, rustige gangen. De Noord-Brabantse vosbles, Dasaria, v. Zwier, van mej. C. M. v. d. Berg te Beusichem, wel een degelijke zevenja rige merie, kreeg een tweede premie. VEENNDAAL Aan de Techni sche Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen natuurkundig in genieur J. H. van Schuppen

De Vallei | 1969 | | pagina 3