in sommige bedrijfstakken schijnbaar kopersstaking Kleinere partijen iets sterker in de Senaat K.V.P. verliest één zetel aan de Radicalen „Berechting zou op toeval berusten" Minister Klompé wil geregeld overleg met kunstenaars P.v.d.A. wenst 8ste medische faculteit in Zuid-Limburg Utr. studenten maken senaats vergadering onmogelijk Andere textielfabriek neemt van Pessers geen personeel over i Winkeliers willen dat prijsstop verdwijnt P.v.d.A. twee zetels minder Veel minder verkocht dan in 1968 WEER IN EUROPA Premier over excessen: Schuldig schip is nog niet gevonden Directeur van ziekenhuis wil dienstplicht voor meisjes Automobilist randt meisje van 12 aan Bonn verbiedt piratenzenders PTT-kiosken op W addeneilanden DE KLEINTJES UITLAATKLEP SAMENSTELLING BLAUWE BALPEN CREATIEF En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg. DR. BEEL MOTIE RIJN} ERGIFTIGING MONTEUR DODELIJK DOOR STROOM GETROFFEN PRUSS PHILIP W AS OP DOORREIS IN ZUID-LIMBURG VOORKEUR DIRECTIE WEKTE VERKEERDE INDRUK ONBESTAANBAAR DONDERDAG 3 JULI 1969 N het midden- en kleinbedrijf loopt het fout door de prijsstop. De ontwrichting in de bedrijven wordt duidelijk voelbaar. Deze verontrustende woorden sprak maandag de heer H. de Mooy, voorzitter van de Fede ratie van het katholiek en het christelijk ondernemersverbond in het midden- en klein bedrijf. Afkomstig uit de slagerswereld, weet de heer De Mooy wat het betekent als de winkelier in een prijzencorset wordt gehouden. Hij heeft nog binding met een slagersbedrijf en is daar door precies op de hoogte van wat de detaillisten te stellen hebben met de prijsstop. Als lid van de fractie van de Anti-Revolu tionaire Partij, kent de heer De Mooy het politieke spel om de prijzen uit de eerste hand. Van zijn-zeven zonen, die allen een zaak heb ben de heer De Mooy heeft dertien kinderen hoort hij geregeld hoe het gaat met het zaken doen in deze tijd. Hii wil qraaq inqaan op de bezwaren die hii tegen de prijsstop heeft. DEN HAAG De Partij van de Arbeid heeft gisteren twee zetels in de Eerste Kamer verloren. De KVP raakte één zetel kwijt. De CHU en de groepering- Koekoek van de Boerenpartij kregen er ieder een zetel bij. De Politieke Partij Radicalen kreeg voor het eerst een vertegenwoordiger in de Senaat. DEN HAAG ln vele zaken in het midden- en kleinbedrijf wil de zon nog maar niet doorbreken. Hadden vele winkels het in de eerste drie maanden van het jaar niet best door de vele inkopen eind vorig jaar om de b.t.w. te ontlo pen, in het tweede kwartaal heeft de verkoop zich in heel wat zaken niet her steld. „Het lijkt er in sommige takken van bedrijf wel op alsof er een kopers staking aan de gang is. Verscheidene bedrijven liggen ver achter bij wat ze vo rig jaar ont deze tijd verkochten"zegt de heer H de Mooy. Als oorzaak van dit achterop blyven ziet hij de prijsstop en de b.t.w. De omzetbelasting heelt veel artikelen duurder gemaakt, maar de prijsstop heeft de concurrentie een spaak in het wiel gestoken. Vooral in de zaken voor woninginrichting en textiel heeft men met vele moeilijkheden te kampen. De rentabiliteit en de liquiditeit komt daar door in gevaar. Volgens de heer De Mooy, heeft de prijsstop al te lang geduurd. „Ik wil daarmee niet zeggen dat de minister van Economische Zaken geen maatre gelen moet treffen. Ik zou me zelfs wil len aansluiten bij de woorden van minister De Block, waarin hij zijn in stemming betuigde met suggesties, die zijn gedaan om voor verscheidene sec toren een prijsstop op te heffen en het doorberekenen van kosten (niet de loonkosten) toe te staan", zegt de heer De Mooy met nadruk. Onder het pra ten door lacht hij meermalen, maar zijn gezicht trekt in een ernstige plooi als hij komt op het vervolgingsbeleid bij prijsovertreding. ,Bij het prijzendebat in de Tweede Kamer heeft de minister uitdrukkelijk gesteld, dat de oorzaak van de prijs verhogingen niet in de eerste plaats lag bij het midden- en kleinbedrijf. Maar wat nu opvalt is, dat de controle zich juist op deze bedrijven toespitst. Wij hebben nog geen enkel verbaal ge vonden in de sector van de industrie", voert de voorzitter van de Ondernemers- federatie met veel klem aan. Hij somt voorbeelden op van mid denstanders, die door de Economische Controledienst werden gevat. Een stal linghouder die tien cent per maand te ADVERTENTIE Volstopte afvoer zegt zó wfeer 'slurp-slurp' mét Fifax van de drogist! veel rekende, kreeg een boete. Een kap per kreeg 1000 gulden boete en nog eens 1000 gulden voorwaardelijk voor het optrekken van zijn prijzen. De man be schikte over een rapport waaruit bleek, dat zijn bedrijf onrendabel was en daarom verhoogde hij de prijzen. „Waar gaat het nu eigenlijk om?", vraagt de heer De Mooy zich af. „De prijsstop is afgekondigd om de inflatie tegen te gaan, maar dan moet je het niet bij de kleine ondernemer zoeken. Dan moet de E.C.D. de oorzaak gaan opsporen bij de bron, de fabrikant of de groothandel". Uit de contacten, die de heer De Mooy speciaal in de slagerswereld heeft, weet hij hoe moeilijk het onder anderen voor de detaillisten in vlees is om de prij zen in toom te houden. De groothan del kan enorm veel kwijt aan het bui tenland. Willen de slagers de prijzen niet betalen, die voor het vlees wor den gevraagd, dan wordt het geëxpor teerd. Maar de slager mag niet door berekenen wat hij meer moet betalen. ,Het is nu eenmaal zo: Je kunt de han del niet dwingen. Dat kan wel even tjes maar je kunt het niet volhouden", zegt hij. Volgens hem kan de prijs stop beter vandaag dan morgen ver dwijnen. „In de geforceerde situatie, waar we nu in zitten, wordt het gat bij het mid den- en kleinbedrijf steeds groter", voert de heer De Mooy aan. „Duurt het bevriezen van de prijzen nog lang, dan kan er, als de prijsstop verdwijnt, wel eens een sterke stijging van de prijzen komen. Want als de zakenmen sen zo lang aan die beperking moeten vasthouden, zullen ze een uitlaatklep zoeken als die eraf is". Hij noemt nog een nadeel van het handhaven van dc prijsstop. „Veel ondernemers passen er wel voor om artikelen, die nu goed koper verkocht kunnen worden, in prijs te verlagen. Daar denken ze niet aan omdat ze met de prijzen van an dere goederen eigenlijk niet uitkomen" De voorzitter van de Ondernemersfede ratie vindt dat het welletjes is geweest met het aan banden houden van de prij zen. „De minister zou rustig kunnen beginnen met de prijsstop in de sector van de levensmiddelen op te heffen. Dan leeft de concurrentie weer op en het is juist de concurrentie, die corri gerend werkt op de prijzen. H. DE MOOY prijsstop Deze verschuivingen waren het ge volg van de vernieuwing van de helft van de Kamer, doordat de leden, die worden aangewezen door de Provincia le Staten van Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht, Limburg, Noord-Holland en Friesland, opnieuw moesten worden ge kozen. Over drie jaar kiezen de Provinciale Staten van de andere provincies de an dere helft. De samenstelling van de Eerste Ka mer ziet er nu als volgt uit: oud nieuw K.V.P. 25 24 P.v.d.A. 22 20 V.V.D. R R A.R.P. 7 7 C.H.U. 7 R P.S.P. 3 3 B.P. 2 3 C.P.N. 1 1 P.P.R. 1 D'66 is ook nu nog niet in de Eerste Kamer vertegenwoordigd doordat de betrokken Provinciale Staten stemden op grond van hun samenstelling sinds 1966, toen deze partij nog niet was op gericht. De verkiezingssuccessen van deze groepering kunnen pas in de Eerste Kamer doorwerken in 1972. In Zeeland werden drie stemmen on geldig verklaard omdat ze waren uitge- DEN HAAG Minister Klompé heeft gistermiddag met een delegatie uit het bestuur van de Federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars over en kele dringende cultuur-politieke vraag stukken van gedachten gewisseld. Uit gangspunt was een eerder aangeboden nota over dit onderwerp. Er is overeenstemming bereikt over de noodzaak van voortdurend overleg. Van belang is dat er vormen zullen ont staan, waardoor een open communicatie tussen overheid, kunstleven en samen leving wordt bereikt. Wat de kunstnota betreft, werd afge sproken dat de Federatie daartoe een eerste bijdrage zal leveren. De suggesties van de Federatie voor een centraal subsidie-bureau en' een kunstinformatie-centrum zullen even eens in de naaste toekomst aan de orde worden gesteld. De problematiek van het voorzieningsfonds en de sociale voorziening zal door een commissie de ze zomer in een nota aan de ministers van CRM en van Sociale Zaken en Volksgezondheid worden voorgelegd. Minister Klompé wil met het oog op de begroting 1970 en de volgende begro tingen aan de kunsten een extra accent geven, vooral wat de creatieve sector betreft. ADVERTENTIE Bartex is de fijnste snel- scheercrême die ik keil. En nog de voordeligste ook! ADVERTENTIE Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. weer .i - e: w - co E 2 2 c Amsterdam geh. bew. 23 0.5 De Bilt geh. bew. 26 0,6 Deelen mist 25 0,1 Eelde geh. bew. 23 0 Eindhoven zw. bew. 26 0 Den Helder geh. bew. 19 0,1 Rotterdam geh. bew. 24 0 Twente geh. bew. 24 0 Vlissingen geh. bew. 22 0 Zuid-Limburg onbew. 26 0 Aberdeen zw. bew. 18 0 Barcelona licht bew. 25 0 Belgrado onbew. 25 0 Berlijn zw. bew. 25 0,4 Bordeaux onbew. 28 0 Brussel onbew. 26 0 Frankfort licht bew. 28 0 Genève licht bew. 23 0 Grenoble zw. bew. 0 Helsinki zw. bew. 15 11 Innsbruck geh. bew. 24 5 Lissabon onbew. 29 0 Locarno zw. bew. 18 4 Londen geh. bew. 24 0 Luxemburg onbew. 26 0 Madrid onbew. 30 3 Malaga half bew. 26 0 Mallorca half bew. 31 0 München onbew. 23 0 Nice zw. bew. 24 0 Oslo zw. bew. 25 0 Parijs licht bew. 26 0 Rome geh. bew. 26 1 Stockholm zw. bew. 20 1 Wenen onbew. 24 0 Zürich onbew. 24 0 (Vervolg van pag. 1) DEN HAAG Een ander voorstel-Den Uyl gisteren tijdens het Kamer debat over excessen in Indonesië om naast prof. Van der Wal een groep deskundigen de politieke en bestuurlijke verantwoordelijkheden voor de mili taire excessen in Indonesië te laten onderzoeken, wees de minister-president van de hand. Minister Klompé heeft gistermiddag een delegatie ont- i naars J. SchroferW. H. Sinninghe, minister Klompé en vangen van de Beroepsvereniging van beeldende Jan Kassies. kunstenaars. Op de foto van links naar rechtsde kunsie-1 De Tweede Kamer stemt vandaag over deze beide voorstellen, waarna de motie dan voor kennisgeving zal wor den aangenomen. Ernstige bezwaren ontwikkelde de premier tegen het alsnog vervolgen van mogelijke schuldigen uit die tijd. De meeste zaken zijn al lang verjaard, zei hij, andere zijn geseponeerd en vaak zijn de mensen al dood. De be rechting van de overblijvende zaken zou dan eigenlijk op toeval komen te rusten. De Kamer kreeg, in antwoord op de vraag van de D'66-er drs. E. C. Visser, de toezegging dat premier De Jong zich zal verzekeren van de medewerking van dr. L. J. M. Beel aan het onder zoek, dat zeker geen eenmanszaak van prof. Van der Wal zal worden. De Rijkscommissie voor de vader landse geschiedenis zal zich ermee be zighouden en ook uiteraard de Commis sie van toezicht en dan verder het Rijksinstituut voor oorlogsdocumenta tie. Prof. dr. Brugmans zal waarschijn lijk de Commissie van Toezicht gaan versterken. Het bronnenonderzoek, waarmee prof. Van der Wal reeds een eind op dreef is, zal in zeven jaar kunnen worden afgesloten. Een rechtstreeks voorstel voor een parlementaire enquête naar de Zuid- Celebes-affaire had drs. Den Uyl niet gedaan. Dit vereist nogal wat voor bereiding en toelichting en daarvoor ontbrak de tyd. Dus had drs. Den Uyl een motie in gediend, waarmee de Kamer zou uit spreken dat zij het gewenst acht een dergelijk enquête-voorstel in overwe ging te nemen. Dit was iets nieuws en dus moest eerst worden uitgemaakt of dat wel kon. Het is ook voorschrift dat het over wegen van een enquête-voorstel in een bepaald soort commissie dient te ge beuren. Na veel heen-en-weer-gepraat, ADVERTENTIE Tent niet waterdicht? Doe 't zélf met Harmisol. Uw drogist heeft 't. NIJMEGEN Het onderzoek van een Duitse politiecommissaris en een Nederlandse rechercheur bij een .scheepsagentschap in Rotterdam heeft geen klaarheid gebracht in de oor zaak van de recente Rijnvervuiling. De commissaris heeft aan de hand van de ladingpapieren onderzocht of een Nederlandse Rijnaak tijdens het vervoer endosulfan had verloren. Dat bleek niet het geval te zijn. Vandaag wordt in Amsterdam een soortgelijk onderzoek ingesteld. Van de 23 schepen die voor dit onderzoek in aanmerking kwamen - het meren deel was Duits - zijn er nu 22 onder zocht. De vergiftiging van de Rijn met endosulfan kan echter ook geheel andere oorzaken hebben. dat bijna twee uur in beslag nam, viel de beslissing dat het niet kon. De fracties waren verdeeld. Tegen stemden de CHU, de ARP, SGP d« ra dicalen, pacifisten, D'66, de Boeren, een vijftal liberalen en voorts de fracties van de KVP, met uitzondering van mr. F. van Th iel, drs. W. K. N. Schmelzer en mr. J. A. Mommersteeg. BREDA Bfj het aanleggen van nieuwe kabels in Breda, is de 25-jarige hulpmonteur P. J. M. Gerrlts uit Gilze- rijen woensdag om het leven gekomen. Bij het doorknippen van een oude ka bel werd hij door de stroom getroffen. Hij was op slag dood. Men gebruikt voor dit werk gedeel telijk geïsoleerde tangen. Vermoedelijk heeft de hulpmonteur met de hand het onbeschermde deel geraakt. De arbeids inspectie en de Bredase recherche stel len een onderzoek in. Tot zolang is het werk stilgelegd. LEERDAM Woensdagmorgen is te Leerdam de 51-jarige schilder W. de Beste van een steiger gevallen. Op weg naar het ziekenhuis is de man overle den. HOGE EN LAGE MIERDE Op het erf van de familie Van der Heijden in Hoge en Lage Mierde is woensdagmor gen een 14 maanden oud jongetje onder een achterwiel van een landbouwtrek ker met aanhangwagen gekomen. Het kind werd zeer ernstig gewond en overleed enige tijd later. GREVENBICHT Woensdag is de elf jarige Fransje Arnts uit Greven- bicht. toen hij achter een bal aanliep, in de Maas terechtgekomen en verdron ken. ALKMAAR Dr. J. II. Baalj. de ge- neesheer-directeur van het centraal zie kenhuis in Alkmaar, heeft gisteren ge pleit voor de instelling van een dienst plicht voor meisjes. Hij wil hiermee het dreigend tekort aan verplegend personeel in de zieken huizen het hoofd bieden. De directeur van de afdeling Volks gezondheid van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid, dr. B. T. G. de Jong. steunde de gedachten van dr. Baaij. Hij nodigde de genees heer-directeur uit om over het idee eens in Den Haag te komen praten. Dr. Baaij lanceerde zijn gedachten bij de officiële ingebruikstelling van enkele pieuwe afdelingen van het cen traal ziekenhuis. MAASTRICHT Prins Philip van Engeland is gisteren even in ons land geweest. Hij kwam rond het middag uur aan op het vliegveld Zuid-Lim burg bij Maastricht vanwaar hij per auto naar Aken ging, waar hij een internationaal concours-hippique bij woonde. Gisteravond vloog hij vanaf hetzelfde vliegveld terug naar Londen. bracht door middel van een blauwe ballpoint. De Kieswet schrijft nu een maal voor dat de hokjes voor de namen van de kandidaten met potlood zwart moeten worden gemaakt. Het Tweede-Kamerlid mej. G. Kok (K.V.P.) heeft gisteren al schriftelijk aan minister Beernink (Binnenlandse Zaken) gevraagd de wet zo te wijzigen dat „het bezigen van algemeen gebruik te schrijfmiddelen" mogelijk wordt. De ongeldige stemmen waren kenne lijk afkomstig van de C.H.U. Die partij telt in de Provinciale Staten van Zee land acht leden, maar er werden op haar maar vijf geldige stemmen uitgebracht. De C.H.U. vroeg vergeefs herstemming. De uitslag van de verkiezing zou overi gens niet anders zijn uitgevallen als de Zeeuwse c.h. Statenleden allen zwart potlood in plaats van hun ballpoint hadden gebruikt. Twee kandidaten kwamen in de Eer ste Kamer met voorkeurstemmen: D. A. Noordewier van de P.S.P. (ten koste van de lijstaanvoerder A. J. Lankhorat) en B. M. Steur van de Boerenpartij. Als nieuwe leden hebben hun intrede in de Eerste Kamer gedaan: K.V.P.mej. G. M. P. Cornelissen, drs. M. J. J. van Amelsvoort, J. H. Franssen, drs. L. J. C. Horbach, drs. W. L. A. Loc- kefeer, mr. C. E. Schelfhout en A. J. Copray. P.v.d.A: H. Versloot, E. Steenbergen, mevr. I Vorrink (Nieuw Links) en drs. J. H. Zoon. V.V.D.: Y. P. W. van der Werff. A.R.P.: drs. J. de Koning en S. Tuinen. C.H.U.: D. Rijnders. B.P.: (Koekoek): B. M. Steur. P.P.R.: J. J. G. Tonnaer. P.S.P.D. A. Noordewier. ADVERTENTIE jqnJposla Behoud van liw tanden LEEUWARDEN De 25-jarige H. B. uit Opeinde is gisteren in Drachten gearresteerd. De man wordt ervan verdacht een twaalfjarig meisje uit Heerenveen te hebben aangerand. Het meisje fietste op de Pastoriesin- gel, de man reed in een blauwe Volks wagen. Na te zijn uitgestapt greep hij het meisje bij de keel toen het hem voorbij fietste. Het kind raakte bewus teloos. De man legde het kind op de achterbank van zijn auto en reed met haar weg. Toen het meisje bij kennis kwam, beloofde de man haar weer naar de fiets te zullen brengen, als ze niets zou vertellen. Een voorbijganger zag alles gebeuren. Hij gaf het signalement van man en auto door aan de politie. BONN Het Westduitse parlement heeft woensdag een internationale overeenkomst goedgekeurd, die het uitzenden van radioprogramma's van buiten de territoriale wateren ver biedt. Eerder traden Engeland, België, Denemarken, Frankrijk, Zweden en Ierland tot dit verdrag toe. Organisa toren en medewerkers van deze zen ders worden bedreigd met ten hoog ste twee jaren gevangenisstraf en met geldboete. Om de piratenzenders van hun fi nanciële basis te kunnen beroven kan men dezelfde straffen opleggen aan hen die opdracht geven tot reclame uitzendingen. DEN HAAG De Tweede-Kamer fractie van de Partij van de Arbeid wil een achtste medische faculteit in Zuid- Limburg. Deze medische faculteit moet uitgroeien tot een Limburgse faculteit. Ook de hogescholen in Tilburg en En schede zullen in de toekomst tot univer siteiten worden uigebouwd. De fractie heeft als argumenten voor de vestiging van de medische faculteit in Maastricht: Limburg beantwoordt tot nu toe niet aan moderne medische maatsta ven, De ligging van Zuid-Limburg maakt met het oog op de positie van de Nederlandse cultuur, een instelling van wetenschappelijk onderwijs aldaar wenselijk, Er zijn belangrijke mogelijk heden om samen te werken met de uni versiteiten van Keulen en Aken, Er zijn ook goed kansen voor een samenwerking met Belgisch-Lim burg, Een universiteit in Zuid-Limburg kan een prikkel zijn voor de Oeso (Organisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling) om een post- academiaal technologisch instituut in Maastricht te vestigen, Een universiteit is een goed bij drage voor de herstructurering van Zuid-Limburg. UTRECHT Een groepje van vijf tien studenten is woensdagavond da senaatszaal van het academiegebouw van de Utrechtse universiteit binnen gedrongen even voordat de senaats vergadering zou beginnen. De studen ten weigerden te vertrekken, waarop de rector-magnificus, prof. dr. J. Lan- jouw, de vergadering na de opening onmiddellijk weer sloot, omdat zijns inziens door de aanwezigheid van de studenten de vergadering onmogelijk werd gemaakt. Er deden zich verder geen ongeregeldheden voor. De senatus contractus was begin de ze week akkoord gegaan met het ver zoek van het niet-wetenschappelijk personeel de senaatsvergadering door zes waarnemers (twee vertegenwoor digers van wetenschappelijk en niet- wetenschappelijk personeel en studen ten) te laten bijwonen. De USF liet dinsdagavond evenwel weten, dat zij geen waarnemers zou afvaardigen, maar in plaats daarvan volledige openbaarheid wenste. De vijftien studenten kwamen om half acht de senaatszaal binnen met de gedachte, dat deze vergadering openbaar zou zijn. Prof. Lanjouw trachtte de studenten te overreden weg te gaan, maar zij hielden voet bij stuk. Zelfs twee politieagenten konden de studenten niet vermurwen. Wanneer de senaatsvergadering nu wordt gehouden, staat niet vast. Wel wordt verwacht, dat de senatus con tractus zich over het gebeurde ern stig zal beraden. LEEUWARDEN Op Ameland, Vlie land en Terschelling zijn kiosken in ge bruik genomen. Deze „zelfbedieningkan toren" zijn voorzien van 150 tot 210 postboxen waaruit de bewoners van zo merhuisjes op ieder moment van de dag en nacht hun post kunnen halen. Het idee is van het postdistrict Leeu warden. De kiosken zijn ook voorzien van brievenbussen, een automaat met postzegelboekjes en een telefooncel. EINDHOVEN Het zestig man tel lende personeel van de wollenstoffen- fabriek Pessers uit Geldrop zal niet worden overgenomen door de textiel fabriek Raymakers uit Helmond. Deze mededeling is gisteren in Gel drop als een bom ingeslagen en heeft onder het personeel van Pessers ern stige ongerustheid gezaaid. Vorige week vrijdag deelde directeur G. Borgemeester in een bijeenkomst met de ondernemingsraad mee, dat de produktriè van zijn bedrijf zou worden beëindigd. Salarissen, lonen en ook de vakantietoeslagen konden niet worden gegarandeerd. De indruk werd gewekt alsof het personeel in zijn geheel naar de textielfabriek van Raymakers kon overgaan. Maandagmorgen zou het personeel op de hoogte worden gesteld. Maar het heeft tevergeefs gewacht. Wel versche nen deze week de personeelschefs van Raymakers en ook van Kranz in Lei den (de heer Borgemeester is ook di recteur van dit laatste bedrijf) in de fabriek. Zij begonnen een zogenaamde vrije werving: de verworven rechten in het bestaande bedrijf konden niet worden overgenomen, en wie een nieuwe baan accepteerde moest eerst een tijd je proefdraaien, medisch geschikt wor den bevonden en bereid zijn in ploegen te werken. Veel werknemers van Pes sers hebben al een langdurig dienst verband achter de rug en Voor velen bleken deze voorwaarden zwaar te val len. De heer H. de Ruijter van de ka tholieke bond van leidinggevend en toe zichthoudend personeel noemde giste ren de situatie bij Pessers „wanorde lijk en onbestaanbaar voor deze tijd". Volgens hem is het niet mogelijk dat in deze tijd een bedrijf zo maar tot liquidatie overgaat zonder het perso neel erin te kennen. Niemand weet nog wat er aan de hand is en wat hem boven het hoofd hangt. Morgen vindt er tussen de directie van Pessers en de vakbonden een ge sprek plaats. Pessers heeft in 1966 uit stel van betaling aangevraagd. In 1968 namen een nieuwe directie en nieuwe commissarissen de leiding van het be drijf over.

De Vallei | 1969 | | pagina 7