Over malversaties bij gemeentewerken Ilaad schaarde zich achter P.v.d.A.-motie van afkeuring jegens mevr. Buddingh (VVD) Commissaris op werkbezoek NIEUWE SPINNERIJ VAN PHARR INTERNATIONAL ^1^4TSt0iv Inzage dossiers niet mogelijk na seponeren Hoogtepunt gemeentelijk leven niet in huiskamer maar in de gang HORLOGERIE VAN MANEN Niet strafbaar Overrompeld Motie D.E.L.-collecte Meer personeel nodig Caecilia maakt rondgang Soefi-dienst Beroepen Ds. IJtsma over Avondmaal in Gerei. Petrakerk Organist Leerzaam Afscheid Samen Toepasselijk Benoeming Ruil V acature Kind Ge-Sol Bijdragen VAN WOUT BLAUWKOUS KELTUM SOLA elite VRIJDAG 4 JULI 1969 r- Een paar weken geleden schreef ik op het voor mij gereserveerde lapje, dat ook de winkelstand zich wel bewust moet worden van haar dienende func tie ten aanzien van het vreemdelin genverkeer. Ik zou haast denken, dat deze kreet enigszins is aangekomen want inmid dels hebben de winkeliers gepleit bij het gemeentebestuur voor het leven van één kastanjeboom. Al is het dan niet alles, het heeft ook iets te ma ken met de bevordering van het ver keer in onze gemeente van de mens heid uit den vreemde. Kastanjeboompjes doen er jaren over om grote knoesten te worden. Wie weet hoe lang die grote op de schei ding van de Hoofdstraat en de Nieu- weweg er al staat. Ik heb er persoon lijk geen idee van. Wel kunnen we nagaan hoe lang de Wilhelminaboom in de Markt heeft staan wortelschieten. Dat is alles bij elkaar precies zeventig jaar geweest. Ter gelegenheid van onze vorige vor stin is ie gepoot en vorig jaar is de boom overleden. Het heeft natuurlijk geen zin om uit eerbied tegenover ons Koningshuis zo'n dooie te laten staan, maar ik ben het met de winkeliers eens dat we wel zuinig moeten zijn op de nog in lev,en zijnde exemplaren. En dat we niet moeten wachten met vervangen van wat doodgegaan is tot iets gere construeerd is, maar dat we onmid dellijk jong groen in moeten planten. Anders komen we er helemaal niet meer toe. En dat alles niet alleen voor de men sen die onze gemeente in htm reis schema meepikken. Maar nog meer voor ons eigen volk. Misschien is het geen levensbelang, maar toch wel be langrijk dat we allemaal uit tenmin ste één van onze ramen op een stuk je groen kijken. Stenen en asfalt zien er in ieder jaargetijde precies eerder uit, maar het gaat de verkeerde kant op met ons volk als we straks met onze kindskinderen naar een verafge legen stukje recreatiegebied moeten karren om ze een boom of een struik te laten zien waarvan de meester zul ke wonderlijke verhalen heeft verteld, dat zo'n natuurverschijnsel in het na jaar zijn blad verliest en het volgen de voorjaar helemaal weer van voren af aan begint met nieuw spul. Ik zie het bestuur van dezelfde winke liersvereniging, die nu in actie komt voor het behoud van één kastanje boom, nog zwaar verguld op de fo to's staan toen het gloednieuwe as falt van de Hoofdstraat werd inge wijd. U mag best weten, dat ik toen ter tijd m'n hoofd heb geschud en ik doe dat nog als ik die brede grauwe streep tussen de winkelpanden zie liggen. Al het verkeer dwars door het centrum dat leek toen je ware. Er ontkwam geen deelnemer aan het verkeer aan of hij hier nu wilde blijven of niet. Als men Veenendaal passeerde dan moest men dwars door het koopcen trum. „Hadden we toen maar..." kunnen we op dit moment alleen nog maar zeg gen. Ja, hadden we toen maar iets anders van die Hoofdstraat laten ma ken. De breedte had ie en er was be slist iets oergezelligs van te brouwen geweest. Maar het heeft geen zin om daar nu nog over te filosoferen. Het wegdek ligt er meer dan een meter dik in en dat breek je er niet zo gemakkelijk uit, nog afgezien van de duiten die voor zo'n onderneming moten wor den neergeteld. Ik dacht alleen dat we ons lesje wel hebben gehad en dat we daar ons voordeel mee kunnen doen als we straks het nieuwe stuk koopcentrum gaan aanbreien. En wat de verknutselde om niet te zeggen verprutste Hoofdstraat be treft: ik tik nog maar 'es bescheiden op het aambeeld waar ik jaren gele den meermalen op gemept heb; er is nog steeds iets vrolijkers van te ma ken. Zo gauw het verkeer van noord naar zuid rondom onze plaats heen kan, minstens de helft van het gerij de Hoofdstraat uit en opfleuren de boel. Met een bloemenbak hier en een vitrine daar. Voor mijn part mag er ook nog een vogelkooi en een fontein tegen aan gegooid worden. Als het allemaal maar niet zo grijs meer is tussen de winkels. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL De gemeenteraad heeft gisteravond met grote meerderheid een motie van de PvdA-fractieleider, de heer B. van Remmerden, aangenomen waarin afkeuring wordt uitgesproken over het optreden van mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch (VVD) betreffende de beschuldigingen die zij heeft ge uit aan 't adres van ambtenaren van de dienst gemeentewerken. Hiermee viel 't doek over 'n maandenlang slepende affaire, die begon toen mevr. Buddingh niet met name genoemde ambtenaren van malversaties beschuldigde. Zowel door de gemeentelijke als door de rijksrecherche werd een onderzoek ingesteld, dat uit mondde in het seponeren van de zaak, omdat de justitie geen termen aanwezig achtte een vervolging in te stellen. Het plan van het gemeentebestuur door in zage van de dossiers te onderzoeken of er wellicht aanleiding was intern maat regelen te nemen leed schipbreuk, omdat inzage niet mogelijk is wanneer het seponeren door de justitie heeft plaats gevonden. Mevr. Buddingh na aanvaar ding van de PvdA-motie„Ik leg de motie naast me neer, ik zal ook niet als raadslid bedanken en ik trek ook niets in". De behandeling van deze zaak werd aan de orde gesteld aan het eind van de vergadering en stond niet aange kondigd op de agenda. Vandaar ook dat mevr. Buddingh haar bevreemding uitte dat het ter sprake werd gebracht. Burgemeester P. Bode, hielp haar uit de droom door mee te delen, dat hij de gehele affaire ter tafel bracht om antwoord te geven op onlangs gestel de vragen van de PvdA-fractie. De voorzitter van de raad schilder de in een uitgebreid betoog de on schendbaarheid van de raadsleden met betrekking tot beschuldigingen die in een raadsvergadering zijn gedaan. Als resumé van zijn heenwijzen naar ver schillende arresten merkte hij op dat men hier te doen heeft met een staats rechterlijk gegeven, dat past in ons democratisch stelsel. Gezien de regelingen die ten aanzien van onschendbaarheid zijn getroffen zou de ratio van de immuniteit geweld worden aangedaan als een lagere over heid in dit opzicht maatregelen zou ne men. Dat alles neemt niet weg, dat re delijkerwijs van een raadslid, die be schuldigingen uit aan het adres van ambtenaren in dienst ener gemeente verwacht mag worden deze beschuldi- gngen niet op losse gronden te uiten, aldus burgemeester Bode, die het ver loop van deze gehele affaire tegen de achtergrond van de vragen die door de PvdA waren gesteld, nog eens schilderde. Zoals bekend hebben de door mevr. Buddingh geuite beschuldi gingen geleid tot een uitgebreid justi tieel onderzoek terzake. Het resultaat van dat onderzoek is bekend. Er wordt niet tot strafrechter lijke vervolging overgegaan. Ervan uitgaande dat, indien een officer van justitie maar enig houvast had kunnen vinden, strafrechtelijke vervolging was gevolgd (in het onderhavige heeft dit zich niet voorgedaan), moet nu wel ge concludeerd worden, dat de op de door de wet toegelaten wijze geuite beschul digingen niet gerechtvaardigd zijn. Door de voorzitter van ons college is gevraagd om inzage van het desbe treffend justitieel dossier. Het blijkt echter, dat een interne circulaire van februari 1943 verbiedt, indien een zaak is geseponeerd en er derhalve geen termen aanwezig zijn om tot strafrechtelijke vervolging over te gaan, dat dossier aan derden ter inza ge te verstrekken. Uit verkregen informaties van de zij de van justitie is het de voorzitter van ons college evenwel duidelijk geworden dat niet gebleken is, dat er strafbare feiten zijn gepleegd. De onderzochte feiten bleken alle van oudere datum te zUn. in ieder geval van vóór 1961. MU is gebleken, dat in de periode van vóór 1961 vrjje gemakkelijk „monde linge" toestemmingen z(jn verleend voor nevenwerkzaamheden door ambtenaren. Dat dit dan ambtenaren waren van de dienst van gemeentewerken en dat deze ambtenaren werkzaamheden verrichtten voor aannemers, die indertijd veel wer ken in Veenendaal hadden werd klaar blijkelijk niet als een bezwaar aange voeld. Het was toen normaal, dat ambtena ren de salariëring was ook nog niet op een niveau om over naar huis te schrijven bijwerkten. Hierdoor kan hoewel de feiten en omstandigheden die uit het onderzoek bekend zijn geworden vaak op wat overtrokken wijze werden belicht bij sommigen het gevoel en wellicht ook de overtuiging zijn ontstaan, dat er iets mis zou zijn geweest met de ver houding tussen bepaalde figuren van de dienst gemeentewerken en bepaalde aannemers. De inzichten met betrekking tot het al of niet toestemming verlenen aan ambtenaren om werkzaamheden voor derden te verrichten zijn de laatste ja ren echter veranderd en wel in die zin, dat elke schijn van een té nauwe ver wevenheid met de aannemerswereld voorkomen moet worden. Bovendien zijn wij ervan overtuigd, dat zowel nu als in het verleden, de kwaliteit van de in deze gemeente uit gevoerde werken goed is geweest en die gedragslijn is gevolgd welke voor de gemeente financieel het meest gun stig kan worden genoemd. De dienst van gemeentewerken treft in dezen dan ook geen enkele blaam. Er zijn deskundige ambtenaren aldaar werkzaam, die zich volledig inzetten in het belang en voor het welzijn van de gemeente Veenendaal. Aldus burgemeester Bode in zijn ant woord op vragen van de PvdA-fractie. Mevr. Buddingh zei het vreemd te vinden, dat de behandeling niet te vo ren was aangekondigd. „Het was dat ik gisteren door een mede-raadslid hierover werd ingelicht anders was ik totaal overrompeld geweest. De PvdA- interpellatie vond zij niet juist geko zen, omdat deze kwam op het moment, dat de voorzitter bezig was te onder zoeken in hoeverre er intern maatre gelen konden worden genomen aan de hand van inzage van de dossiers. „Ik had alle hoop gevestigd op dit onderzoek. Ik kan mijn hoop nu wel gedag zeggen omdat inzage van de dossiers door derden na het seponeren door de officier van justitie niet mo gelijk is gebleken". Dat er zich geen malversaties hebben voorgedaan stond voor mevr. Bud dingh nog lang niet vast. „Het is moei lijk getuigen te vinden, want de men sen die er meer van weten houden hun mond om zakelijke of om persoon lijke overwegingen of om beide. Ik heb het college voordat ik mijn beschuldi gingen uitte herhaaldelijk op bepaalde zaken geattendeerd, maar nooit heb ik gehoor gekregen", aldus mevr. Bud dingh, die onthulde dat bij een aan besteding eens een groot aantal bestek ken door een aannemer waren opge kocht waardoor een collega geen kans meer kreeg om mee te doen. „De gun ning daarvan geschiedde indertjd ver boven de raming". Ook andere onderhandse aanbeste dingen hadden mevr. Buddingh de overtuiging gegeven dat er door be paalde ambtenaren onjuist werd ge handeld ten opzichte van wegenbou wers. „Ik had toen te kiezen: nooit mijn mond meer open te doen in een openbare raadsvergadering of met de klompen op het ijs te komen en voor het laatste heb ik gekozen". Mevr. Buddingh wees er verder op dat uit het onderzoek verschillende aanwijzingen zijn gekomen, die we zen in de richting van bepaalde ban den tussen ambtenaren en aanne mers. Met dit voor ogen was zij niet van plan alsnog haar beschuldigin gen in te trekken. De heer B. van Remmerden wees er op, dat noch getuigen, noch bewijzen ter tafel zijn gekomen als resultaat van het onderzoek. „In dit stadium had ik verwacht dat mevr. Buddingh haar beschuldigingen had ingetrokken. Nu zij dat niet heeft gedaan en dat ook nu niet van plan is, meent de PvdA de volgende motie in stemming te moe ten brengen. „De raad der gemeente Veenendaal in vergadering bijeen op donderdag 8 mei 1969, overwegende dat mevr. Bud dingh in de raadsvergadering van 25 juni 1968 ernstige beschuldigingen ge uit heeft aan het adres van ambtena ren onzer gemeente, overwegende dat bij het naar aanleiding daarvan ge houden onderzoek gebleken is dat de beschuldigingen niet gerechtvaardigd zijn en dat mevr. Buddingh niettemin weigert haar woorden in te trekken spreekt haar afkeuring uit over dit op treden van mevr. Buddingh. Namens de prot. chr. partijen, de AR, CHU en SGP schaarde de heer A. Visser (CHU) zich achter de motie van de heer Van Remmerden. Toen hieruit bleek, dat de motie zou worden aanvaard verzekerde mevrouw Buddingh deze naast zich neer te zul len leggen. „Bij mij heeft het gemeen tebelang voorgestaan, toen ik wees op de malversaties", aldus mevr. Buddingh die vervolgens van haar ervaringen met een rijksrechercheur vertelde, die haar in het kader van het onderzoek had benaderd. „Deze rechercheur deel de mij mee het is hier zo, en daarbij hield hij zijn neus dicht alsof hij bo ven een beerput stond", aldus mevr. Buddingh, die het nogmaals betreurde, dat door de gemeente niets kan wor den gedaan omdat inzage van de dos- B. VAN REMMERDEN (PvdA) motie MEVROUW BUDDINGH (VVD) .ik blijf siers na het seponeren door de officier van justitie niet is toegestaan. Aan haar uitspraak te zullen aan blijven als raadslid na aanvaarding van de motie van afkeuring voegde zij nog toe: „Als ik zou opstappen zou dat bepaalde mensen plezieren en die gun ik dat niet, anderen zou ik teleurstellen". De heer M. G. H. Hendriks (KVP) vond dit soort zaken altijd maar zeer pijnlijk omdat justitiële inmenging al tijd menselijke tragedies tot acher- grond heeft. „Hier is echter recht ge daan en hoewel ik veel waardering heb voor het werk van mevr. Bud dingh zou ik haar toch willen verzoe ken oog te hebben voor de andere, menselijke, kant van de medaille". De heer A. de Kievid (BR) was de overtuiging toegedaan dat mevr. Bud dingh alleen maar had gehandeld met het doel de gemeenschap te dienen. In dit opzicht toonde hij zich geen voor stander haar te veroordelen. Toen de motie van afkeuring van de PvdA-fractie in stemming werd ge bracht stemden alle raadsleden voor met uitzondering van mevr. Buddingh en de heren H. Beijer en A. de Kie vid (Binding Rechts). VEENENDAAL De commis saris van de koningin in de provin cie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenhurg, heeft gis termorgen zijn jaarlijks werkbezoek aan Veenendaal gebracht. Hij sprak met B. en Wover de toekomstige ontwikkeling van Veenendaal en liet zich op de hoog te stellen van wat er in het afgelo pen jaar in Veenendaal tot stand was gebracht. Na de vergadering bezichtigde de commissaris van de koningin de rioolwaterzuiveringsinstallatie en hel overdekte zwembad. Op de foto ver welkomt burgemeester P. Bode zijn gast voor het Raadhuis. VEENENDAAL In de week van 7 t/m 12 juli zal in Veenendaal weer de jaarlijkse collecte voor DEL worden gehouden. Deze instelling blijft ondanks het invoeren van de Algemene Bij standswet in allerlei andere regelingen en voorzieningen onmisbaar. Altijd zijn er gezinnen die tussen de wal en het schip dreigen te raken wan neer zedoor ernstige moeilijkheden wor den getroffen. En in die gevallen, en dat zijn er enkele duizenden per jaar, verleent het fonds financiële hulp. Ook beschikt het over een, staf van. maatschappelijke werksters, dié* "gezin nen in nood terzijde staan bij het zoe ken naar een oplossing voor hun moei lijkheden. Openbare collectes zijn nog steeds een der belangrijkste bronnen van inkomsten voor het fonds DEL. VEENENDAAL Begin 1970 kunnen bij Pharr International, zusteronderne ming van Carolan (Holland N.V.) aan de Industrielaan vijftig tot zestig nieu we personeelsleden aan het werk in een nieuwe spinnerij voor tapijtgarens uit synthetische vezels. Pharr International is hiermee de eerste die zich gespeciali seerd toelegt op de produktie van dit materiaal, dat tot op heden voorname lijk slechts uit de Verenigde Staten kon worden geïmporteerd. De bouw van de nieuwe spinnerij, waarmee rond een miljoen gulden is gemoeid, begint naar verwachting in augustus, op het terrein van Carolan- Pharr aan de Industrielaan. De eerste opzet is een gebouw van vierduizend vierkante meter, dat in een volgende fase ongeveer tweemaal zo groot wordt. In die fase kan opnieuw personeel wor den aangetrokken. De schatting be loopt, .honderd, tot honderdvijftig man. Het huidige personeelsbestand be draagt ruim vierhonderd. De gespecialiseerde spinnerij, die ln de eerste helft van het volgend jaar produktief moet worden, krijgt een be- gincapaciteit van 30 ton per week. De ze wordt in een tweede fase opge voerd tot 100 ton. Pharr International houdt zich tot nu toe uitsluitend bezig met het verven van synthetische tapijtgarens. Men gaat te werk volgens een door Pharr USA ontwikkelde procedure, met het ge volg dat meer dan een derde van de EEG-markt kon worden veroverd. De niieuwe spinnerij zal speicialiteiten lan ceren waarmee Pharr Yarns Inc. in de Verenigde Staten de leidende tapijtga- renspinner is geworden. Het project is een onderdeel van het tienjarig ontwikkelingsplan van Pharr met het doel de snel expanderende Eu ropese tufting-industrie de nodige pro- druktieverniewing aan te bieden. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse muziekvereniging „Caecilia" gaat dit jaar een aantal rondgangen door 't dorp maken. Op vrijdagavond 4 juni begint men hiermee. Het zuidelijke ge deelte van het dorp is dan het eerst aan de beurt. Op vrijdag 11 juli gaat men naar Utrecht om de passagiers van de Henri Dunant een muzikale hulde te brengen. Herv. gemeente „Sola Fide" regel matig mededelingen worden opge nomen over hetgeen er gebeurt rondom de samenwerking tussen beide kerken. In het bijzonder zul len dit korte impressies zijn van de samensprekingen op kerkeraadsni- veau. Hoe men aan Ge-Sol komt: heel eenvoudig, GEreformeerd-SO- La-Fide. gehad. „Ik had het gevoel als „een terugkerende reiziger, die onderweg verneemt, dat zijn vrouw intussen een kind van een vreemde man ge kregen heeft". Ds. Visser, die tot de vrijzinnige modaliteit behoort, is 58 jaar en zal ook geen afscheid ne men, want hij vindt dat officiële dankbetuigingen niet passen op de werkelijke situatie. „We mogen ons wel ernstig afvragen of het verantwoord is om in een ge meente als de onze, met nog zo veel avondmaalsvrees en avondmaalsmisver- stand, deze heerlijke viering van het door Christus ingestelde sacrament ter gedachtenis ruimtelijk zo apart te plaatsen in de eredienst". Dat schrijft de gereformeerde predikant ds. J. Ytsma in Kerknieuws, het officiële orgaan van de gereformeerde kerk te Veenendaal. Ds. Ytsma stelt deze vraag in het •eerste van een serie van drie arti kelen over de Avondmaalsviering in de Petrakerk en de Brugkerk, zo als de Vaartbrugkerk voortaan ge noemd zal worden. Zijn vraag heeft betrekking op het feit dat in de Petrakerk de Avondmaalsviering in de zijbeuk gehandhaafd moet blijven. „Dit be tekent in feite buiten de kerk. Want hoe we het wenden of keren, we vieren in de Petrakerk dit hoogte punt van het gemeentelijke leven niet in de huiskamer maar in de gang", aldus ds. Ytsma, die verder over dit onderwerp schrijft: „Als voorganger treft mij dit bezwaar het minst. Immers we hebben de on derlinge gemeenschapsoefening aan elke tafel. Maar het gezamenlijke vieren van het sacrament door de vergaderde gemeente als zodanig komt in de knoei. Gedurende het grootste deel van de tijd zit de ge meente er non-actief bij". De predikant noemt nog een be zwaar aan het vieren van 't Avond maal zoals dat op het ogenblik ge beurt in de Petrakerk. ,.De niet- avondmaalgangers zullen, na dit 'n enkele maal te hebben meegemaakt wegblijven (de praktijk heeft dit ook geleerd). Ze zittenimmers het overgrote deel van de dienst volle dig buiten spel. Geen honderd pre ken over de eenheid tussen Avond maal en gemeentelijk leven kunnen goed maken wat hier metterdaad wordt scheef getrokken", aldus be sluit ds. Ytsma zijn eerste beschou wing. In de Brugkerk is na de restau ratie ook geen plaats meer om de Avondmaalstafel in te richten. De belijdende leden zullen op hun plaatsen kunnen blijven zitten, daar dan het brood en de wijn door de banken zullen worden doorgegeven. Tot organist van de Gereformeer de kerk is benoemd de heer J. Hes sels Mulder. Het Soefi-Centrum afdeling Vee nendaal belegt zondagmiddag 6 ju li een bijeenkomst in het gebouw van de Ned. Protestanten Bond. Spreker is de heer C. W. van Gils over „Het Hooglied". Medewerking verlenen de heer en mevrouw Vis ser (zang) en mevr. Van Zanten- van Manen (orgel). Kapelaan Th. Escher beantwoordt de vraag of het wenselijk is dat kinderen van Rooms Katholieke ou ders, die een christelijke vervolg - school in Veenendaal bezoeken al of niet aan de Bijbellessen op die scholen moeten deelnemen met een volmondig ja. In „de Schakel", het parochieblad voor Salvator en Willibrorduskerk, doet hij een aanbeveling in die zin. De kapelaan schrijft verder: „Niet in de geest van „beter wat dan he lemaal niets", maar meer in positie ve zin. Wij katholieken kunnen nog ontzettend veel leren van de eer bied van de reformatorische kerken voor het Woord Gods, de Bijbel". Kapelaan Escher schrijft tot be sluit: „Bovendien door overal aan mee te doen, worden onze katholie ke leerlingen meer in het schoolver band opgenomen en komen ze er niet als een groep, die toch net weer anders is, buiten te staan. Misschien dat we hierdoor als ka tholieke groepering in de Veenen- daalse samenleving een klein steen tje kunnen bijdragen aan een oecu menische gezindheid, waarmee het plaatselijk nogal droevig gesteld is. De Hervormde kerkeraden te Nieuw Vennep en te Pernis hebben een beroep uitgebracht op ds. N. Kooreman te Rhenen. Mevr. Toornstra, leidster van de bejaardenhulp binnen de Stichting Interkerkelijk Sociaal Centrum te Rhenen heeft per 1 juli haar taak neergelegd. De scheidende leidster ontving tijdens een afscheidsbijeen komst veel waardering voor heer werk en dat werd nog eens onder streept door de aanbieding van een geschenk. Haar opvolgster is mevr. D. van Doesburg-van Boeyen, Nieu we Veenendaalseweg 226. Op zondag Misericordias Domi ni preekte in een gemeente ergens in Nederland de pastor loci over „De Goede Herder". In die ge meente bestaat nog het gebruik van een Amenspelvan de orga nist na de preek. En als steeds er op bedacht dit zo toepasselijk mo gelijk te maken, speelde hij bij deze gelegenheid: ,,Op de grote stille heide dwaalt een herder een zaam rond". (Musica Sacra/Kerknieuws). Tot ouderling en diaken van de Geref. kerk te Leersum werden res pectievelijk benoemd de heer R. Brems en mevr. T. Verkuyl-Stallin- ga. Na ingebruikneming van de ge restaureerde Brugkerk zal aan de Herv. gemeente Sola Fide huisves ting van het voltooien van de Brug- Verenigingsgebouw aan de Eiken laan aan een opknapbeurt toe is. Op dit moment kerken de Gerefor meerden in „Sola Fide" in afwach ting van het voltoien van de Brug kerk. De aanvangstijden van de Ge reformeerde diensten zullen na vol tooiing van de restauratie dezelfde zijn als nu gebruikelijk, dus 9.00 en 16.30 uur. Gereformeerden en Hervormden werken op het terrein van de jeugd diensten, dat tot dusver een puur Hervormde aangelegenheid was. De diensten zullen ook in de toekomst in de Cunerakerk belegd worden. In het jeugddienstcomité hebben nu naast zes Hervormde jongeren ook zes Gereformeerden zitting. Onder het opschrift „Ge-Sol" zul len voortaan zowel in Kerknieuws (Geref. Kerk) als in 't orgaan van de Ds. J. Visser te Winschoten heeft, zo lezen we in „Kerknieuws" ver vroegd emeritaat aangevraagd, om persoonlijke redenen. Hij is diep te leurgesteld door de gang van zaken tijdens zijn langdurige ziekte. Tij dens zijn afwezigheid is het gesprek met de zogenaamde „kapelgroep" doorgegaan en is men tot een ver anderde situatie gekomen, waaraan de dominee zelf geen deel aan heeft Nog steeds is niet voorzien in de predikantsvacature in Overberg. Er zijn een hulpprediker en een emeritus dominee ter informatie op bezoek geweest, maar beiden hebben laten weten geen benoe ming in overweging te kunnen nemen. Er zijn nog enkele voorgan gers die belangstelling hebben ge toond. De kerkeraad gaat de mo gelijkheden verder onderzoeken. De Hervormde gemeente te Over berg heeft in 1969 aan vrijwillige bijdragen ongeveer tweeduizend gul den meer bijeengebracht dan het jaar daarvoor. In totaal bedroeg de opbrengst dit jaar f7300,-. De be heerscommissie hoopt in de nabije toekomst de flO.000,- te halen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3