Plan voor sporthal eiste langdurig debat „Rekening houden met plaatselijke toestand" Beeldende kunst in gemeentehuis College optimistisch over samengaan van twee schoolbesturen Voorlopig nog geen aardgas voor Overberg TUNNEL TRA VERSE WEER IN REVISIE Bedrijf Mirlon van Apeldoorn naar Veenendaal Andere opzet van expositie in Amerongen Echtpaar in liet goud Geen vierde lokaal voor Springplank 99 Vierdaagse van „Instuif' zit er op VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Aansluiting niet rendabel 0 p E L CHEVROLET Behoefte aan sport op zondag? BURGELIJKE STAND „Profs, semi-profs en amateurs Hoofdstraat 92 Spreekuur voor huisvesting CAFERETTE Bevestiging van G.S.: Berusten Moeilijk Bekendmaking EDE BURGERLIJKE STAND KESTEREN BESPARING PEILING BEVOLKING MARKTEN Het nieuwe pand van Hein van Schuppen. Schuin tegenover z'n dameszaak. Geen verkoopruimte. Wel etalages. Veel etalages. Vol mode voor haar en hem. Mode van dit moment. Ga kijken en steek over. Doen! Permanent FORD-show in showroom V.A.B. Pagina 5 VRIJDAG 4 JULI 1969 VEENENDAAL Heeft de bevolking van Veenendaal behoefte aan sport beoefening op zondag Deze vraag vormde een belangrijke spil waar het debat van de gemeenteraad gisteravond om draaide, bij de behandeling van de nieuw geïntroduceerde plannen voor het Valleibad-complex, met sporthal en kegel baan. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) was de eerste die overwegende be zwaren naar voren bracht tegen een deel van de voorwaarden, waaronder met name de sporthal in beheer en exploitatie zal worden gegeven aan de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport. Hij toonde zich zeer gekant tegen de beperking dat de hal niet op zondag mag worden gebruikt. Hij noemde het voorstel van B. en W. in dit opzicht inconsequent, en betichtte het college er in tweede instantie van „de klok terug te zetten". De heer Hendriks kreeg steun van me vrouw H. Buddingh (VVD) die boven dien pleitte voor het invoeren van de mogelijkheid om verenigingen en an dere gezelschappen van specifiek poli tieke of kerkelijke aard van de nieuwe hal gebruik te laten maken. Hiermee doorkruiste zij de inhoud van het voor stel, dat voor het overige veel bijval van de raad kreeg, al vonden sommi gen dat er teveel geld mee is gemoeid, Mirlon-Mirlana N.V., een textielgroot- handel annex verkoopkantoor, gaat Apeldoorn verlaten. Het bedrijf wordt per 15 oktober naar Veenendaal over geplaatst. Dat betekent, dat van de 60 werknemers er ongeveer 50 zullen moe ten afvloeien. Daaronder bevinden zich 45 vrouwelijke personeelsleden. Voor het personeel dat ontslag krijgt is een financiële regeling getroffen, die volgens directeur A. Hey, in het be drijf goed is ontvangen. Het bedrijf wordt, volgens de heer Hey, naar Vee nendaal verplaatst, omdat men daar tot een rendabeler opzet kan komen. Geboren: Klasina J., d.v. J. van Schothorst en W. Kanis; Walter, z.v. J. W. Slok en A. Heikamp; Martina A., d.v. W .Bouwheer en J. Lodder; Evert A., z.v. G. van Ark en G. E. H. van Luttikhuizen; Mike R., z.v. H. E. Scipio en J. P. C. Stevens; Wilhelmina M. L. E., d.v. G. Evertsen en M. G. van de Craats; Robert A., z.v. E. van Harse laar en L. R. Geijtenbeek; Arend L., z.v. A. L. Jonkers en G. J. Speelziek; Johannes H., z.v. J. F. van Hofwegen en M. H. J. Denekamp; Alette, d.v. L Jansen en S Spoelstra;. Wouter zv .D Kelderman en .A van Donkelaa.r; Es ther H, d.v. M. I Dinmschemed en E. M. N. van Brummeleni; Sidney E., z.v. A. B. C. Anthonio en Y. Simonse; Cornelis, z.v. L. Braafhart en A. C. van den Bruinhorst; Evert C., z.v. E. C. Schriek en J. J. Kuijt; Richard A., x.v. B. Eshuis en L. Petter; Teunis G., z.v. J. H. Teunissen en M. J. W. van Tuil; Geert J., z.v. J. Schra en M. H. den Hartog; Tessa, d.v. B. G. de Jong en C. Lugtigheid; Patrick, z.v. J. P. A. Hazeleger en C. H. J. Matser; Evert W. z.v. W. Roseboom en M. van Roekei; Hendrik K., z.v. S. Beukhof en K. H. Kroezen; Jan M., z.v. G. Kattenbroek en J. P. van de Kaa; Willem, z.v. A. van den Broek en L. Melles; Geurt, z.v. H. J. Beijer en G. van Veldhuisen; Anna C. E., d.V. A. Threels en C. de Graaf; Anna, d.v. A. Hardeman en H. Foekens; Hendrik S., z.v. W. van Hol land en H. Dekker; Maria H., d.v. J. A. van Veenendaal en G. H. Heikamp; Peter, z.v. J. Hovestad en J. Lieftink; Daniëlle M., d.v. J. W. Pool en C. J. Mijnhardt; Dirk, z.v. G. Evers en D. van Middendorp; Esther M., d.v. .L R. L. Christoffel en I. J. Bouquiet; Ber- nardus, z.v. B. Schut en G. Groeneveld; Egbert, z.v. G. J. L. Enserink en A. Lenselink; Ronald, z.v. W. Borgers en D. van den Brink; Willem C. A. z.v. W. C. Beukhoef en M. P. H. van Duist. Ondertrouwd: G. J. Borneman en K. J. Ouboter; R. M. A. M. Tillemans en M. C. H. G. Mientjes; C. van Midden dorp en G. Pol; W. Ruitenbeek en H. Soetendaal; J. Blankespoor en E. Haze leger. Getrouwd: J. Langendoen en M. Har deman; W. S. L. Bouwman en A. M. G. S. van Bunge; L. Motel en C. Schaad D. A. van den Brink en J. Schoonder- beek; J. Hendriks en B. Zittersteijn; W. Hendriksen en G. van den Brink; M. van Ginkel en H. J. Bos; H. Homann en A. G. M. Prins; R. Pater en G. E. van de Krol; M. H. van der Kolk en W. A. van Diermen; R. A. van Aggelen en H. van de Weerd. Overleden: W. Versteeg, 63 jr.; A. Zandijk, 56 jr.; H. Greven, 99 jr.; H. F. Dekker, 80 jr.; D. Hop, 24 jr.; E. J. van Dronkelaar, 58 jr.; A. van de Loen- horst, 81 jr.; J. R. D. Zijlstra 72 jr.; N. A. Roelofsen, geh. gew. m. P. Hans man, 99 jr. Geboren: Margaretha J. C., d.v. R. v. Noort en A. H. v.d. Garde; Aaltje F. L., d.v. F. J. L. Verwoert en M. van Appeldoorn; Patricia, d.v. J. v. Ingen en H. A. Vossers; Aalderd H., z.v. J. D. Huibers en W. T. J. v.d. Wardt. Getrouwd: H. v. Alfen, Amerongen en R. Huibers. namelijk tenminste het dubbele van het al eerder beschikbaar gestelde krediet van ruim een miljoen gulden. Langer dan een uur werd de openba re beraadslaging onderbroken voor be sloten overleg over een der punten die het voorstel omvatte. Het kennelijk diepgaand debat ging over een deel van de taak die de sportstichting krjjgt te vervullen, wanneer ze de hal exploi7 teert. Achteraf bleek het college voldoende overtuigingskracht te hebben gedemonstreerd, want de raad ver klaarde zich undniem akkoord. Dat betekent dat de stichting aante kening moet houden van de totale in- ventariis van de hal en het recht heeft de inventaris te verwisselen met die van andere gymnastieklokalen. De De stichting mag de toestellen ook bui ten de hal laten gebruiken. Hiermee had de raad een der be langrijkste onderwerpen van gesprek achter de rug, maar voor het zover was hadden de leden al heel wat last gehad van de benauwd warme sfeer in de raadzaal. De heer Hendriks kwam met een amendement om het artikel dat sport op zondag uitsluit, te schrap pen, maar hij kreeg slechts steun van mevr. Buddingh en de heer B. van Remmerden (PvdA). Twee standpunten stonden tegenover <lkaar: Veenendaal heeft behoefte aan de mogelijkheid om ook op zondag te sporten, en: er is geen vereniging be kend die de sporthal op zondag zou wil len gebruiken. Het laatste was een stel ling van o.a. de heer H. van Manen (AR), waarmee hij vooruitliep op het antwoord van wethouder Ant. de Rui ter, die daarnaast nog eens beklem toonde dat de sporthal voor Veenen daal een aanzienlijke besparing zal op leveren, aangezien anders nog een aan tal gymnastieklokalen had moeten worden gebouwd. Hiermee weerlegde hij de bezwaren van de heren P. C. van Ojik (CHU) en G. J. van Deelen (SGP) die vonden dat het Valleibad- complex teveel geld vergt. De heer Van Deelen wilde bovendien weten hoe het college dacht over de gelden die de Nederlandse Sport Federatie ontvangt vanwege de toto. Het antwoord van wethouder De Rui ter, waarin hij stelde dat Veenendaal M. G. H. HENDRIKS ook op zondag geen behoefte heeft aan sportfacilitei ten op zondag, was aanleiding voor de heer Hendriks om zijn aanval op het college voort te zetten. Hij memoreer de dat al voor eind 1968 een rapport was beloofd, als resultaat van een be- hoeftenpeiling in Veenendaal met be trekking tot de vrijetijdsbesteding, maar dat dit onderzoek nog altijd niet gereed is gekomen. „U mag dus niet generaliseren, en spreken over „de be volking", zolang u niet weet welke wensen er leven", zei hij. Mevrouw Buddingh kwam nog eens terug op de voorgestelde beperking om politiek, kerkelijk of anderszins gerich te groeperingen en verenigingen niet tot de sporthal toe te laten. „Waarom mogen zij er niet in? Ook zij betalen belasting, waarvan de bouw van dit complex wordt betaald", stelde zij. „Als men bang is voor beschadiging van de vloer, kan er wel een zeil wor den aangeschaft, dat er bij die gelegen heden overheen wordt gelegd." Burgemeester P. Bode vulde de ant woorden van wethouder De Ruiter aan. Ook hij zei geen aanleding te zien de hal op zondag open te stellen, met de kanttekening dat verandering van dit inzicht in de toekomst niet uitgesloten moet worden geacht. „Wij moeten re kening houden met de plaatselijke toe stand en de geaardheid van de bevol king", aldus de burgemeester. De voor zitter liet tevens doorschemeren dat het te 'allen tijde mogelijk blijft, des noods door middel van een nieuw voor stel, verandering te brengen in nu vast gestelde beperkingen. Toen het amendement van de heer Hendriks te weinig steun bleek te krij gen kwam de stemming. De raad ac cepteerde de voorstellen, met uitzon dering van de SGP en het CHU-raads- lid, de heer Van Ojik. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 800.000 stuks. Prijzen f 12 tot f 13. Henneëieren f8 tot f 12 per hon derd stuks. Handel vlug. SCHERPENZEEL Biggenmarkt. Aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f98 tot f 108 per stuk. Handel redelijk. AMERONGEN In 't gemeentehuis van Amerongen wordt eind deze maand een expositie van beeldende kunst ingericht onder de naam Van Profs, Semi- profs en Amateurs. Het is de negende maal dat Amerongen kunst gaat tonen uit eigen omgeving, onder auspiciën van de Culturele Raad, in overleg met het gemeentebestuur. De tentoonstelling, van 30 juli tot 1*5 augustus, laat werk zien van kunste naars uit Amerongen en de regio, en be oogt de bezoeker een indruk te geven van de scala der beeldende creati viteit, zoals die specifiek in deze om geving wordt aangetroffen. De opzet van de expositie zal echter duidelijk verschillen van die in voorgaande jaren toen men zich veelal bepaalde tot één of een beperkt aantal onderwerpen of technieken. Ditmaal worden wandtapijten, olie verven, aquarellen, tekeningen, staal- plastiek en ceramiek getoond. Een der organisatoren, mr. dr. K. F. O. Ja mes, voorzitter van de sectie beelden de kunst van de Culturele raad, voor ziet een groot aantal inzendingen, zo groot z.lfs, en zo verschillend van elk aar, dat het geen eenvoudige zaak zal zijn van de expositie een compact harmonisch geheel te componeren. Des ondanks is men vol vertrouwen, dat ook dit jaar een aantrekkelijk geheel tot stand kan worden gebracht. De exposanten van deze zomer ko men zowel uit de professionele als uit de amaturistische sector, zoals de naam- van de tentoonstelling ook aangeeft. Anders dan in voorgaande jaren wordt de bezoeker ditmaal geconfron teerd met een veelheid van technieken, opvattingen en stjjlen. Verleden jaar bijvoorbeeld waren alleen kinderportret ten te zien, vergezeld van antiek speelgoed. Het resultaat was weliswaar een redelijk bezoekersaantal, onder wie veel kinderen, maar de verwachtin gen voor dit jaar zijn anders gericht. De organisatoren hopen dat de belan stelling voor de expositie dit jaar meer evenredigheid zal vertonen met de moeite die men moet doen om deze jonge en zich ontwikkelende Amerongse traditie te handhaven en te stimuleren. ADVERTENTIE RHENEN By het steeds groter wor den van de gemeente zullen burgemees ter en wethouders noodgedwongen re organisatiemaatregelen moeten blijven nemen om de met de groei van Rhenen toenemende werkzaamheden op de ge meentesecretarie en bij de verschillen de diensten en bedrijven in goede banen te kunnen houden. Als onderdeel van dit reorganisatiebe- leid moet ook worden gezien het besluit om met ingang van maandag 7 juli st bureau huisvesting uitsluitend voor het publiek open te stellen op vrijdagoch tend van 9-10 uur. Tot nog toe kon men iedere ochtend op elk willekeurig uur terecht. Deze regeling dateert nog vanaf 1940, doch de grote toeloop van elke dag, zo deelde men ter secretarie mede, zoals die in de loop der jaren is uitgegroeid, maakt het noodzakelijk dat een spreek uur wordt ingesteld, daar de werkzaam heden op de betreffende afdeling volko men uit de hand dreigden te lopen. Vanaf komende week zal men dus voor huisvestingszaken, uitsluitend op vrijdag van 9-10 uur terecht kunnen. SCHERPENZEEL Zaterdag is het vijftig jaar geleden dat het echtpaar W. Vonk N. Vonk-Vlaanderen in het huwelijk trad. De 72-jarige bruidegom geniet even als zijn 2 jaar jongere echtgenote een zeer goede gezondheid. Beiden zijn ge boren Scherpenzeelers. Als bijzonder heid kan worden gemeld dat de heer Vonk een telg is uit een gezin met veertien kinderen, die allen nog in le ven zijn. Het echtpaar zelf heeft drie kinderen, zestien kleinkinderen en een achterkleinkind. De heer Vonk heeft altijd in de tuin bouw gewerkt, maar zijn grote hobby is voetballen. Al ongeveer vijftig jaar is hij lid van de v.v. Scherpenzeel, en ook consul van de vereniging. Zijn beide zoons Anton en Joop hebben ook jaren voor „Scherpenzeel" gespeeld, en hun plaats is nu ingenomen door de kleinkinderen. Vanavond wordt het hu welijksfeest gevierd. Verwacht wordt dat het 't gouden bruidspaar aan be langstelling niet zal ontbreken. VEENENDAAL Lang niet alle raadsleden hebben evenveel vertrou wen als het college in een spoedige po sitieve afronding van het gesprek aan gaande een samenwerking tussen de besturen van de Hervormde scholen en de Vereniging ter bevordering van het chr. nat. schoolonderwijs. Dat bleek tij dens de gisteravond gehouden raads vergadering toen B. en W. de raad voorstelde geen medewerking te ver lenen aan het verzoek om de kleuter school „de Springplank" met een vier de lokaal uit te breiden. De oppervlakte van het terrein waarop de thans 3-klas- sige kleuterschool is gelegen laat de bouw van een vierde lokaal niet toe. Als beide schoolbesturen tot samenwer king komen, dan is het college graag bereid mee te werken aan de vestiging van een gecombineerde kleuterschool in het Jan Roeckplantsoen. Tevens kan dan een lagere school worden gebouwd. Het was met name de heer A. Visser (CHU) die vreesde dat de kinderen de dupe zouden worden van het door hem verwachte uitblijven van een spoedig akkoord tussen de beide schoolbesturen De heer Visser zag wel mogelijkheden de jeugd zo lang onder te brengen in de VEENENDAAL Onder grote be langstelling van de Veenendaalse be volking maakten de ruim 600 deelne- mertjes aan de Jeugdvierdaagse gis teravond een glorieuze intocht in de stad. De vierdaagse, die door De In stuif werd georganiseerd, zat er weer op. De heer G. v.d. Schee, belast met de algehele leiding, was zeer tevreden over het verloop van dit voor de elfde keer gehouden evenement. „Het is deze keer bijzonder soepel verlopen. Dat danken we dan vooral aan het goede weer (het bleef mooi tot het laatste moment), en aan de medewerking van een groot aantal vrijwilligers". De jeugdwerkleider wist niet precies hoeveel uitvallers er waren. „Het spor tieve element staat bij ons niet op de eerste plaats. Onze bedoeling is voor al het organiseren van een fijne vakan tieweek voor de (voornamelijk school gaande) jeugd". De heer v.d. Schee schat het aantal uitvallers op tien: gisteravond versche nen drie wandelaartjes niet aan de start, en ook de voorgaande dagen vie len enkelen af. „De intocht was werke lijk formidabel", vond de jeugdwerklei der, die toch altijd weer blij is als alles achter de rug is. „Er was buitenge woon veel belangstelling van de zijde van de bevolking en alle kinderen kre gen bloemen". Voor muzikale mede werking zorgden „Caecilia" en de Scheepjes wolharmonie. Gistermorgen begon de laatste dag met een opdrachten-speurtocht in het nieuwe deel van Veenendaal bij de En gelenburg. 310 kinderen deden daaraan mee. Vanmorgen tenslotte liep een acht tal kinderen een inhaalmars. Zij hadden door huiselijke omstandigheden 1 par cours gemist, en maakten op deze wij ze toch de vier dagen vol. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 Poortkerk. „Het college geeft een soort premie op de samenwerking", zo concludeerde de heer H. van Manen (AR) en hij vroeg zich af of de gemeente daarmee haar boekje niet te buiten gaat. Wethouder De Ruiter (CH) was niet zo pessimistisch over een spoedig ak koord. „Na de vakantie heb ik een ge sprek met beide schoolbesturen en och, er zullen wel moeilijkheden ter tafel ko men, maar die zijn er om overwonnen te worden", aldus de wethouder. Het voorstel gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van speelvoorzie- ningen in de gemeente had aller synN pathie. Deze ging met name uit naar de mensen van de speeltuinvereniging ,,'t Hoorntje", die zonder veel kosten maar met een maximum aan zelf werkzaamheid drastische uitbreiding willen geven aan het reeds bestaande speeltuincomplex. Het gaat in 't Hoorntje heel wat beter in dit opzicht dan met de speeltuin aan de Klaas Katerstraat, die totaal is ver- ruïneerd. „Kunnen de speelwerktuigen van de Klaas Katerstraat niet ergens anders geplaatst worden en kan 't ont ruimde plein niet worden ingericht als parkeerplaats", zo vroeg de heer G. van de Berg (SGP). Noch het een noch het ander kon vol gens mededeling van het college. De speelwerktuigen aan Me Klaas Kater- straat zijn eigendom van een vereni ging (de gemeente heeft er geen cent aan ten koste gelegd) en het terrein kan niet als parkeerplaats worden inge richt omdat men er niet met een auto kan komen. Bovendien is het ter rein eigendom van Patrimonium's Bouw vereniging. Naar aaleiding van een vraag van de heer Hendriks deelde wethouder Ant. de Ruiter mee, dat het installeren van een speeltuin nabij de Grote Pekken op bezwaren stuit, aangezien de kinderen daar niet veilig kunnen spelen. Boven dien, zo wist de wethouder wordt de ADVERTENTIE Al is Amsterdam een grote stad, Heerlijk eten is hier zat. Maar de kroketten waar ik die haal Nou, uit de van Veenendaal! Ook 's zondags vanaf 1 uur geopend. Ingezonden door J. K. te A. speeltuin in „De Engelenburg" niet zo intensief gebruikt, dat er geen kinderen meer bij kunnen. Het onttrekken van de 2e Achterkerk- dwarsstraat aan het openbaar verkeer riep bezwaren op bij mevr. Buddingh en de heer De Kievid. Zij attendeerden op een brief van de firma De Ruiter waarin deze bezwaren aantekende te gen het voornemen de weg af te sluiten Uit het antwoord van het college bleek dat het bezwaarschrift was ingediend nadat de termijn hiervoor was verstre ken, zodat het niet ontvankelijk werd verklaard. De verkoop van grond in het complex Dragonder zuid aan de NV Bouwmij Van Eist, die er 168 etagewoningen en 76 eengezinswoningen wil gaan bouwen deed verschillende raadsleden nog een lans breken voor de bouw van wonin gen met „betaalbare" huren. Overigens was men blij met de kordate aanpak van de bouwonderneming in het nieu we bestemmingsplan. V'- v x» k v-zfleevv. DE KLOMP Het wegdek onder het spoorwegviaduct over de Veenen daalse weg in De Klomp is opnieuw hersteld. De gaten in het wegdek, die door de grote druk van het grondwa ter ontstaan zijn, zijn nu weer voor eni ge tijd verdwenen. Het betreffende weggedeelte is in het verleden reeds talloze malen op geknapt; vorig jaar nog werden de gaten opgevuld. Deze keer kreeg dit stukje weg echter een „grote beurt". Het wegdek werd weggehakt en op nieuw aangebracht. De Veenendaalse- weg was daarom eergisteren het groot ste deel van de dag afgesloten voor verkeer. OVERBERG Voorlopig zal Over berg het moeten stellen zonder aard gas. Dat bevestigen Gedeputeerde Sta ten van Utrecht, in hun antwoord op vragen van mevrouw C. Venzelaar-de Boer, lid van Provinciale Staten. Sa men met zeven gemeenten in de pro vincie Utrecht en de buurtschap Eem- dijk is Overberg 'n „niet-winstgevend" gebied voor het Gasbedrijf Centraal Nederland. Het gasbedrijf verstaat onder „niet winstgevende" gebieden die streken waarin na verloop van vier jaar nog geen sluitende exploitatie kan worden verwacht. Een half jaar geleden kwam Overbergs Belang in het geweer om een actie te ontketenen die alsnog zou moeten leiden tot aansluiting op het aardgasnet. Het liep op niets uit. Voor zitter A. Hasselaar: „We hebben con tact gehad met diverse inwoners, cam pings, en Kamp Overberg. Veel men sen wilden graag aardgas hebben, maar anderen voelden er niets voor de daarmee gepaard gaande kosten. Over leg met het gasbedrijf resulteerde met de uitspraak dat eerst twee ton op ta fel moest worden gebracht, wilden we alleen nog maar een hoofdleiding heb ben" Op het hoofdkantoor van 't Gasbedrijf Centraal Nederland in Utrecht wordt dit laatste mej klem ontkend. Een woordvoerder zie dat dergelijke uitspra ken niet van een overheidsorgaan af komstig kunnen zijn, „het kan wel eens informeel zo zijn gesteld". De heer Hasselaar van Overbergs Be lang: „Nu berusten we er maar in. Er is kennelijk voorlopig geen kijk op aard gas voor Overberg". Statenlid mevr. Venzelaar-de Boer heeft G.S. een aantal vragen gesteld met betrekking tot de aardgasaanslui tingen in de provincie. In hun ant woord stellen G.S. onder meer: In de praktijk verzoekt een gemeen te die aansluiting op het gasnet over weegt, het G.C.N. de mogelijkheden daartoe te onderzoeken. Wanneer blijkt dat een gasvoorziening zelfs niet op langere termijn rendabel zal worden gaat het bedrijf niet tot aanleg over. In verband met de beperkte financië le mogelijkheden van het G.C.N. kan dat ook niet worden verlangd. Mevrouw Venzelaar kreeg op haar vraag, of niet alle inwoners gelijkelijk moeten kunnen profiteren van aardgas, vooral met het oog op de voordelen ervan voor verwarmingsdoeleinden, 't antwoord: De ideale toestand waarin alle inwoners op het gasnet worden aangesloten is moeilijk te verwezenlij ken. Anders dan voor drinkwater zijn voor aardgas substituten zoals olie, ko len, flessengas en elektriciteit aanwe zig. Dit zal ertoe kunnen leiden dat een subsidie aan het ene produkt zijn weerslag heeft in de afzetmogelijkhe den van het andere. De aanleg van een gasvoorziening in onrendabele ge bieden kan er b.v. de oorzaak van zijn dat de elektriciteitsvoorziening even eens onrendabel wordt. G.S. delen voorts mee dat het G.C.N. het probleem van de onrendabele gas- voorzieningen in S.R.O.G.-verband aan de orde zal stellen. Het college ziet daarom geen reden om op dit moment in te grijpen. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CTÏT-MOTORS BDE RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 8, woens dag 9 en donderdag 10 juli 1969 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huis- houdafval kaon worden meegegeven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: 1. alle vuil dient netjes te worden ver pakt en gebundeld; 2. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4. men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Degene, die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van f2,50 per m3 zal word enmeegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bomen en derge lijke, is een bedrag van f 5 per m3 ver schuldigd. Rhenen, 2 juli 1969. B. en W. v.n. De secretaris, W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. EDERVEEN Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen propaedeutisch natuurkundig ingenieur J. H. Schimmel r

De Vallei | 1969 | | pagina 5