Een delegatie van de groepering Commune Nieuw Nederland legde een bloemenkrans bij het Nationale Monument op de Dam in Amsterdam. Op het lint de tekst: ^For free dom and peace for our Canadian Friends". Zij deden dit om hun spijt te betuigen over de vernieling, door anderen, van een krans die Canadese oudstrijders hier hadden neergelegd. Een volgende delegatie van oud-oorlogsvliegers die om land inmiddels besloten haar krans in Rotterdam te leggen. Een nieuwe postzegel, maar in de laatste plaats voor onze verzamelaars. Belang rijker dan opdruk of welk ander onder scheidingsteken ook is de kleiner gedrukte 10, die aangeeft dat bij dit exemplaar van elke verkochte postzegel een dub beltje naar de kankerbestrijding gaat. Op Huis ten Bosch in Den Haag ontving prins Bernhard vertegenwoordigers van de Johanniter Orden in Duitsland, Engeland, Neder land, Zweden, Finland, Frankrijk, Hongarije en Zwitserland. In de tuin ging de Prins zijn gasten voor naar een der eerste eenvoudige plechtigheden. Het interimkabinet van de Nederlandse Antillen poseerde in Willemstad. V.l.n.r. A. Muf die van onderwijs, cultuur en opvoedingH. Weber, van sociale en economische zaken, tevens vice-president; G.S. Sprocket, minister-president, tevens minister van juistitie en al gemene zakent D. E. Ccdvo van financiën m welvaartszorg; F. Werner van verkeer en vervoerR. Pietersz, secretaris Minister Den Toom en staatssecretaris Van Es rechtstijdens een heel échte overdracht van de eerste Breguet 1150 Atlantic aan de Koninklijke Nederlandse Marine m Nimes- Garons, Frankrijk. Terug in Nederland, dook de minister meteen in de wetenswaardig heden omtrent verschillende typen gevechtsvliegtuigen, die de F 104-g Starfighter zou den kunnen vervangen. Generaal Wolff gaf tijdens een persconferentie op de vliegbasis Ypenburg college over de verschillen in eisen, die aan het opvolgende toestel gesteld moeten worden. Ché Guevara, in beeld en klaar voor het spelen van zijn rol in de opera Reconstructie, waarvan de première werd gegeven in theater Carré te Amsterdam. De opera werd door een team van zeven kunstenaars geschreven in opdracht van de Nederlandse Opera Stich ting ter uitvoering in het Holland Festival. lillHIH II ■■IM llil—lllililHil IIHIIillll—lll II 'l 111 MM Hoe groot Artis ook geworden, is, het „kleine goed" houdt er de aandacht van geleerden en gewone bezoekers. Ditmaal kwam er een kleine Malei se tapir bij, waar men erg ge lukkig mee is. Hoewel het beestje naar de normen van Maleise tapirs ver van huis werd geboren, was er toch een welkomstgroet van zonneschijn ook in dit land. Om allerlei redenen kunnen huwelijksvoltrekkingen in het nieuws komen, doordat de partners tot de groten der aarde behoren, doordat ze iets ongewoons doen en zo is er nog een rijtje mogelijkheden. Maar ook kan een plechtigheid die heel eenvoudig en gewoon is gehouden, de aandacht trekken Dat was het geval, toen in Amstelveen de Amsterdamse studentenpastor en zijn bruid Annewiek Reijmer in het huwelijk traden. De redacteuren van Excerpta Medica ontvingen dit jaar de D. A. Thiemeprijs van „de vereniging met de lange naam", die de belangen „des boekhandels" bevordert. Op de foto, tijdens de uitreiking: voorzitter Visser en de redacteuren G. P. H. Horsten, W. van Wes tering, P. J. Vinkenden A. J. Dunning. Een vreedzame demonstratie in Den Haag, op touw gezet door de Quakers. Zij zijn een vastenactie begonnen om nog eens de aandacht te vestigen op de nood in Biafra, van waaruit deze week weer uiterst verontrustende berichten zijn gekomen. De demonstratie diende om degenen, die niet aan de vastenactie meedoen, tenminste te bepalen bij het doel, waarvoor zij wordt gehouden. Al worden vele zomerevenementen wat harderen minder natuurlijk, de bloementen toonstellingen blijven overal in het land verdiende aandacht trekken. Tot de toppers behoort elk seizoen de bloemententoonstelling in Akersloot, die dezer dagen door mi nister Lardinois werd geopend. De laatste voorbereidingen verliepen vlot.

De Vallei | 1969 | | pagina 13