Veenendaals dagblad Kenia rouwt om vermoorde Tom Mboya Buiten Nieuwe senator zitten blijft Open t.b.e. ontdekt bij pompbediende te Epe Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei ITALIAANSE REGERING AFGETREDEN Vietnamprotest in Londen Vliegen boven Nederland voorlopig no« beperkt Egypte greep spionnen A RUSSISCH VLOOTBEZOEK AAN CUBA Kleuter lag een etmaal lang in aardappelveld Walter Gropius overleden uig in V.S. •neergestort GEWEERKOGEL MAAKTE EIISü AAN LEVEN VAN TOEKOMSTIGE PRESIDENT EIGEN PARTIJ NEGER BURGEMEESTER IN VOORMALIG BOLWERK VAN KLU KLUX KL AN Egelantier KRITIEK Verdeeldheid onder socialisten MET HUWELIJKSBOOT DE WERELD ROND SLECHTE BEERT VAN NIEUWE TUNNEL (Brom)fietsers ruim een uur vast in lift WEER NORMAAL STAKES GSBERICHTE1S PER TELEFOON Noordewier maakt geen plaats voor Lankhorstondanks aandrang van P.S.P.-bestuur „Te formeel99 OE THANT NIET NAAR EUROPA WEGENS ZIEKTE Heel Barendrecht was het speuren aan VRIENDEN Jongetje verdronken STUDENTEN GEEN STROOM MAMIE EISENHOWER IN BRITS ZIEKENHUIS Weer zal zich herstellen Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers f 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ f 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.Wegener's Oouranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 7 JULI I969 - 43e JAARGANG no. I56 NAIROBI Kenia is in rouw, nadat zaterdag in Nairobi de minister van Economische Zaken, Tom Mboya, werd vermoord. Mboya, een van de machtigste leden van het Keniase kabinet en gedoodverfd als de opvolger van president Jomo Kenvatta, werd het slachtoffer van een ge weerkogel, die zijn hartslagader doorboorde. De dader Ls nog voortvluchtig. De 38-jarige Tom Mboya, lid van de stam der Luo's die bij het Victo- ria-meer wonen, werd gisteren be weend döor duizenden stamleden. De politie legde een cordon rondom het huis waarin Mboya's lijk ligt opge baard, om te voorkomen dat de Luo's in gevecht raken met de stam der Ki- koejoe's. De laatsten hebben de meer derheid in de regering Kenyatta. Mboya, die een vrouw en drie kleine kinderen achterlaat, begon zijn carrière als secretaris van de unie van plaatse lijke vakbonden in Kenia. Enkele j#ren voordat Kenia onafhankelijk werd, stichtte Mboya een eigen partij waar van hij president werd. Toen Kenyatta zijn partij, de Afrikaanse Nationale Unie van Kenia, vormde, liet Mboya de zijne daarin opgegaan. Tom Mboya werd minister van econo mische zaken, toen Kenia in december 1964 een republiek werd. Sindsdien had Mboya een naam verworven, die in zijn lanr" nauwelijks minder geëerd werd dan die van Kenyatta. Als reizend ambassadeur van zijn land was Mboya vrijdag teruggekeerd uit Addis Abeba, Ethiopië, waar hij een conferentie over de economische ontwik keling van Afrika had bijgewoond. Bij zijn aankomst in Nairobi had Mboya verklaard, dat de Afrikaanse landen zelf over hun lot moeten kunnen beslissen en dat zij zelf hun eigen econo mische politiek moeten bepalen. Als secretaris-generaal van de KANU- partij was Mboya, volgens waarnemers de laatste maanden in een machtsstrijd gewikkeld geweest rpet de vice-president van Kenia, Danielg Arap Mol. De belangrijkste 'daad die Mboya tijdens zijn politieke leven heeft ver richt, was waarschijnlijk de oprichting van de Oost-Afrikaanse Gemeenschap waarbinnen Kenia, Tanzania en Oegan da met elkaar op economisch terrein zijn verbonden. FAYETTE Tot burgemeester van het stadje Fayette in de staat Mississip pi is de neger Charles Evers benoemd. Evers is de broer van Edgar Evers, die zes jaar geleden bij een actie voor de gelijkheid der burgerrechten in Missis sippi was gedood door een sluipschut ter. Charles Evers, die thans 46 jaar oud is, woonde toentertijd in Chicago maar ging naar het zuiden om het werk van zijn broer over te nemen. Hi1' doet dit thans nog. Fayette is een gemeente met ruim 1600 inwoners die gelegen is in een ge bied waarin destijds de Klu Klux Klan oppermachtig was. Dij het zachte zeegroen van het gazon steken de f el-rode bru tale salvia's langs de zoom scherp af en ook het chromaat van de afrikanen in hun langgestreki boordbed vormt een gesneden grensscheiding langs lover en naald der bomen en heesters. Beter passend dunkt mij in die bos rand het lichtrose bloemengc- wemel aan de luchtige struiken van de egelantier, dat ijl aan de twijgen prijkt. Het zou ook de hondsroos kunnen wezen, dat kan ik van hier moeilijk uitmaken, maar de soorten lijken veel op elk aar en ik onderstel, dat weinig mensen buiten de echte kenners ei onderscheid in zien. Wel is ieder een terecht bekoord door de fleur, die de wilde rozen aan haag en kreupelhout verlenen en evenveel charme bezitten als de veredelde prachtexemplaren in tuin en park. De honds-, bottel- of wilde roos is het meest algemeen, maar zij wordt abusievelijk wel egelantier geheten. Beiden hebben oranje rode, ronde of langwerpige bot tels; binnenin bevinden zich fijne haren, die tot jeukpoeier dienden. Een oude legende verhaalt, dat de doornenkroon van Christus van de scherp-bewapende takken zou zijn gemaakt en dat de kliertjes op de twijgen, die rood van kleur zijn, uit het bloed van de gekruisigde zou den zijn ontstaan. Oudtijds hing men wel een tak in de zieken kamer en als deze verdord was, geloofde men, dat de patiënt zou zijn genezen. Jammer, dat men dit bij mij verzuimde. 7 juli 1969 A. B. WIGMAN Minister Tom Mboya werd zater dagmiddag neergeschoten toen hij bij de ingang van een apotheek in een van de drukke hoofdstraten van Nai robi stond. De 38-jarige minister werd door drie kogels in de borst getroffen. Bij aankomst in een ziekenhuis was hij al overleden. MOSKOU Een eskader van de Sov jetmarine zal van 20 tot 27 juli een be zoek brengen aan Havana. Dit is het eerste bezoek van de Sovjetvloot aan een zo dicht bij de Verenigde Staten gelegen plaats. Het bezoek, zo is te Moskou meege deeld, wordt gehouden op uitnodiging van de Cubaanse regering. Het eska der zal bestaan uit een kruiser, twee onderzeeboten, een voorraadschip en een tanker. Het is thans op een oefen tocht in het centrale gedeelte van de Atlantische Oceaan. Westelijke waarnemers zien in het bezoek twee dingen: ten eerste dat de Sovjet-Unie hierdoor wederom duidelijk wil maken aan de wereld dat het een wereldmacht op zeevarend gebied is, en ten tweede dat het een soort „ver gelding" is in verband met het voor genomen bezoek van president Nixon aan Roemenië, in augustus van dit jaar. Senator McCarthy heeft in een inter view voor een Amerikaans televisiesta tion kritiek geuit op de plannen van Nixon om een bezoek aan Roemenië te brengen, nadat de president zich eerst tegen een vergroting van de han del tussen Oost en West had verklaard. Eugene McCarthy, die zich tot nu toe heeft onthouden van kritiek op de politiek die de regering-Nixon in Viet nam voert, heeft nu ook gezegd dat „ze nu meer dan genoeg tijd hebben ge had" om belangrijke maatregelen te nemen ter beëindiging van de oorlog. De democratische senator, die vorig jaar heeft getracht zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen, deelde mee dat hij zeer teleurgeste is over het feit dat de regering nie heeft verklaard bereid te zijn een nieu we regering in Zuid-Vietnam te accep teren in plaats van het regime-Thieu. Dr. John H. Knowles, die door pre sident Nixon werd afgewezen voor de functie van minister van Volksgezond heid, heeft zondag verklaard, dat het Witte Huis zich onder Nixon in de greep van aartsconservatieven bevindt en dat de vooruitgang volkomen stil staat. Knowles, directeur van het grote zie kenhuis van Massachusetts, zegt, dat de invloed van conservatieve pressie groepen op de president absoluut kata- strofaal is. Hij voegde hieraan toe: „In de laatste vijf maanden is in ons land niets veranderd de crisis heeft zich in feite verdiept." ROME President Saragat zal donderdag beginnen met raadplegingen over de vorming van een nieuwe regering. Hü heeft de afgetreden regering Mariano Ru- mor verzocht de lopende zaken te bljjven behartigen. De Italiaanse socialistische party heeft zondag verklaard dat de dissidenten die de „Socialistische Eenheidsparty" hebben opgericht, slechts een minderheid van de oude partyleden achter zich hebben gekregen. Een groot aantal vakbondslei ders heeft geweigerd de rechtse scheurmakers te volgen. De christen-democraten zullen woensdag een nieuwe secretaris en een nieuw dagelijks bestuur moeten kiezen. Op het nationale congres is ver leden week ook bij hen de verdeeldheid tussen de aanhangers van premier Ru- mor en de meer links-gerichten onder oud-premier Aldo Moro duidelijk naar biïiten getreden. In Rome voorspelt men de terug keer van Rumor. Wellicht aan het hoofd van een interim-kabinet met uit sluitend christen-democratische minis ters. In de herfst zouden dan algeme ne verkiezingen moeten worden gehou den. Ook de naam van Giovanni Leone, die vorig jaar gedurende vijf maanden een interim-kabinet leidde, wordt wel genoemd als mogelijke premier. Zaterdagmiddag maakte na een ka binetsbij eenkomst van tien minuten de minister van handel en industrie, Ta- nassi, die een van de leiders is van de zaterdagmorgen opgerichte Socialisti sche Eenheidspartij, bekend dat de re gering was afgetreden. Zoals bekend, is het vrijdag tot een breuk in de Ita liaanse socialistische partij gekomen. De gematigden die de minderheid vormden, traden uit de partij omdat zij zich niet konden verenigen met het streven van de linkervleugel om tot een nauwere samenwerking met de communisten te komen. Kort na de breuk maakten de gematigde socialis ten die deel uitmaakten van de rege ring, bekend dat zij besloten hadden hun zetels ter beschikking tt stellen. Francesco de Martino, vice-premier en leider van de linkse socialisten, ver klaarde zaterdagavond dat zijn partij bereid is de coalitie met de christen democraten voort te zetten. De moge lijkheid bestaat dat deze laatsten een minderheidsregering vormen met steun van socialisten en republikeinen in het parlement. Dat zou op zijn hoogst een voorlopige oplossing zijn, waardoor president Saragat ge dwongen zou zijn het parlement te ont binden en nieuwe algemene verkiezin gen uit te schrijven voor de tweede maal in twee jaar. BRUSSEL Een jong Belgisch echtpaar is zondag in Zeebrugge te ruggekeerd van een huwelijksreis rond de wereld in een zeilboot. Het echtpaar, de 38-jarige dr. Guy Cappeliez en zijn 24-jarige bruid ver trokken in oktober 1966 met hun elf meter lange boot uit Zeebrugge. Zij zijn via Madeira, het Panamakanaal. Indonesië en Zuid-Afrika de wereld rond gevaren. In Zeebrugge werden ze gisteren o.m. verwelkomd door de Bel gische minister van Verkeer, Bertrand. BAREXDRECHT Ruim veertig mensen hebben zaterdag ongeveer vyf kwartier gevangen gezeten in de fbrom) fietslift van de splinternieuwe Heinen- oordtunnel. De tunnel, die over enkele weken wordt opengesteld, was zaterdag te be zichtigen. Vele honderden mensen maakten daarbij van de lift gebruik,, die de af daling tot onder de Oude Maas voor (brom)fietsers mogelijk maagt. Omstreeks drie uur bleef het appa raat halverwege steken. Omdat de tele foon in de lift nog niet was aangesloten, moesten de lifters schreeuwend en bon kend de aandacht trekken. Toeschouwers wisten het installatie bedrijf te alarmeren, dat twee mon teurs stuurde. De mannen, die uit Rot terdam moesten komen, kregen vijf kwartier nadat hij was blijven steken weer beweging in de lift. SCHIPHOL De vluchtbeperking in de luchtwegen boven ons land zal tot het eind van het drukke vakantiesei zoen van kracht blijven. De leiding van de Rijksluchtvaartdienst (RLD) heeft hiertoe besloten om te voorkomen dat de luchtwegen overvol raken, maar ook om de verkeersleiders van Schiphol de komende tijd te ontzien. Voor de Belgische luchtwegen werd ook met het oog op de grote drukte twee weken geleden al een vlucht beperking van kracht. De RLD stelt zich op het standpunt dat binnenkort overleg moet worden ge voerd tussen de dienstleiding en de ver keersleiders over de bestaande proce dures en voorschriften. Deze zijn gedu rende de actie van de verkeersleiders op Schiphol onderwerp geweest van kri tiek. Volgens de RLD behoort de stipt heidsactie tot het verleden. De ver keersleiders werken weer normaal. Tij dens het weekeinde bedroegen de ver tragingen op Schiphol gemiddeld niet meer dan enkele minuten met uitschie ters tot een half uur. De KLM is van oordeel dat vertra gingen van deze omvang gebruikelijk zijn in het hoogseizoen. ROME Italianen die willen weten wie, waar en wanneer men staakt of zal gaan staken hoeven voortaan slechts Rome 858545 te bellen en zij ontvangen volledige inlichtingen. Deze dienstverlening aan het publiek, en de overheid, is in het leven geroe pen door de christelijke vakbond CISL In de aankondiging van de stakings nieuwsdienst zegt het vakverbond dat het publiek te weten moet kunnen ko men, of de treinen rijden, de post zal worden bezorgd, het gas en de elektri- citeits misschien zullen uitvallen, en het huisvuil al dan niet zal worden op gehaald. LONDEN Voor de kantoren van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Pan American Airlines in Londen is gedemonstreerd tegen het feit, dat de Amerikaanse regering gebruik maakt van burgerluchtvaartmaat schappijen om militairen naar ver schillende delen van de wereld U transporteren. De Pan Am is één var. die maatschappijen. De heer Noordewier is niet van plan zijn zetel beschikbaar te stellen. Hij vindt de argumentatie van het partij bestuur te formeel en hij meent vol doende goede redenen te hebben om zijn benoeming te kunnen aanvaarden. Welke dat zijn, zal hij in een schrij ven aan de partij uiteenzetten. PARIJS VN-secretaris Oe Thant, die vanavond in Parijs werd verwacht, heeft zijn reis wegens een acute ont steking moeten annuleren. Oe Thant zou dinsdag aanzitten aan een lunch, hem aangeboden door pre sident Pompidou en daarna nog be sprekingen voeren met minister van Buitenlandse Zaken Maurice Schu mann alvorens door te reizen naar Ge- nève. Oe Thant lijdt aan een acute ontsteking van het rectum. Zijn artsen zouden vandaag beslissen of hij moet worden opgenomen en geopereerd. De aandoening wordt niet als ernstig be schouwd. De scheuring in de Italiaanse socialistische partij heeft geleid tot het aftreden van de regering. Links partijvoorzitter Nenni, die minister van Buitenlandse Zaken was en rechts de minister van Handel en Industrie Tanassi. EPE In Epe is bij een leerling (19 :aar) van de technische school een ern stig geval van open tuberculose ont dekt. Dit heeft begin vorige maand ge leid tot een uitgebreid onderzoek door het district-consultatiebureau voor tbc in Apeldoorn. Hierbij is primair geble ken, dat er geen mensen zijn die zo ern stig besmet zijn, dat zij moeten ku ren. Een vergelijking met een soortge lijk geval onlangs in Elspeet schijnt voorlopig althans niet op te gaan. Wel werd op de technische school een aantal leerlingen besmet. Zij kun nen echter met medicijnen worden ge holpen (prophylactisch). Dokter W. Wijk longarts te Apeldoorn en leider van het onderzoek vertelde ons, dat er geen reden voor paniek is. „We zijn di rect gestart met een onderzoek op gro te schaal. Daarbij hebben we ons ui teraard niet alleen tot de school be perkt, maar ook naar vermogen de om geving betrokken, waarin de jongeman regelmatig verkeerde". Dokter Wijk gaf toe, dat dit laatste een moeilijke zaak is, zeker daar het hier gaat om iemand die bijzonder ac tief in de samenleving was en boven dien als pompbediende met heel veel mensen in aanraking kwam, van wie de identitiet niet bekend is. Zaterdagavond hebben de bezoekers van de jeugdsociëteit in Epe een prikje gekregen. De scholier kwam daar re gelmatig. Ook in Harderwijk, 't Har de en Zwolle zijn uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen. Een groot aan tal mensen heeft zich daar gemeld. BARENDRECHT Een kind. dat rustig lag te slapen tussen de aardap pelplanten, heeft dit weekeinde in het Zuidhollandse Barendrecht grote paniek gezaaid. De 3-jarige Jolanda Sinnema was vrij dagavond weggelopen bij kennissen van de ouders, waar zij voor enkele uren was ondergebracht. Toen het meisje on vindbaar bleek, werd er alarm gesla gen. Politie, brandweer en tientallen vrij willigers doorzochten alle hoeken en ga ten, akkers en plantsoenen in Baren drecht en dregden vaarten en sloten af, zonder resultaat. De volgende dag ging de speuractie met even grote hardnek kigheid voort, maar alles leek opnieuw tevergeefs. Toen men tegen het eind van de dag de moed begon op te geven, vond me vrouw Sinnema haar dochtertje in een aardappelveld. Het kind was gestruikeld, doordat haar broek tot de enkels was afgezakt, en in slaap gevallen. Het kon ook de volgen de dag niet uit de voeten, zodat het in het nogal broeierige aardappelveld op nieuw in slaap was gesukkeld. Een moeilijkheid is, dat de besmet ting in een aantal gevallen pas na acht a tien weken aan het licht komt. Daar om ook wordt het onderzoek medio au gustus herhaald. De LTS-er reageerde al jarenlang bij het periodieke borst onderzoek. Daarbij bleek het nimmer noodzakelijk tot een rustkuur over te gaan. Bij het laatste onderzoek be gin juni was dit wel het geval. De wijdvertakte controle zal worden uitge smeerd over de in 't Harde en omge ving gelegerde militairen, die met de jongen in zijn functie als pompbedien de in aanraking kunnen zijn gekomen. WASHINGTON Professor Walter Gropius, die een van de vaders van de moderne architectuur wordt genoemd, is zaterdag op 86-jarige leeftijd aan een hartziekte in Boston overleden. Walter Gropius, de grote man van het „functionalisme" in de bouwkunst, werd in Berlijn geboren. In 1919, toen hij al met enkele gedurfde ontwerpen opzien had gebaard, stichtte hij in Weimar het beroemde „Bauhaus", van waaruit de stijl van de nieuwe zakelijkheid de we reld veroverde. Het „Bauhaus" werd in 1925 naar Dessau overgeplaatst. In 1928 legde Gropius de leiding van het „Bau haus" neer. In 1934 emigreerde hij naar Engeland en vandaar in 1937 naar de VS waar hij tot 1952 aan de Harvard- universiteit doceerde. Gropius heeft de grondslagen van de moderne architectuur al vroeg erkend en voor de toepassing ervan daarna ge streden. Hij was een van de eerste ar chitecten die aandrong op het gebruik van nieuw materiaal en machinale fa bricagemethoden. Tot Gropius' medewerkers of vrien den in de tijd van het Bauhaus behoor den kunstenaars die later grote naam kregen, zoals Kandinsky, Klee, Chagall en Kokoschka. Ook Einstein maakte deel uit van zijn vriendenkring. De Nazi's hadden het niet begrepen op het Bauhaus en beschouwden het als een „broedplaats voor cultureel bolsje wisme". de school werd gesloten en Gropius week uit naar Engeland. In Amerika verzamelde hij later opnieuw 'n briljante staf rond zich. Hij geloofde nog steeds in groepswerk en werd in 1946 deelgenoot in „The Architects Col laborative", die ontwerpen maakte voor veel projecten in verscheidene landen. De opvattingen van Gropius hadden ook veel invloed op gebruiksvoorwer pen uit het dagelijks leven, die functio nele vormen kregen en van overbodig heden werden ontdaan. Gropius was tweemaal getrouwd, de eerste maal met de weduwe van de componist Gustav Mahler. LEEUWARDEN De 4-jarige Paul Christiaan, de jongste van drie kinde ren van hotelhouder Goeres te Akkrum is zaterdag in de Boorn verdronken. De jongen, die nog niet door zijn ou ders werd vermist, werd gevonden door opvarenden van een passerende plezierboot. AMSTERDAM Het bestuur van de P.S.P. vindt dat de heer D. A. Noorde wier uit Deventer, die vorige week onverwacht tot lid van de Eerste Kamer werd gekozen, zijn zetel beschikbaar moet stellen aan de heer H. J. Lankhorst. Het partijbestuur heeft zaterdag zijn afkeuring uitgesproken over het optre den van de vijf leden van de Noordhol landse Statenfractie van de partij, die doelbewust op de heer Noordewier heb ben gestemd om de heer Lankhorst bui ten de senaat te houden. Het partijbestuur vindt dat de Staten leden zich hadden moeten houden aan de volgorde van de kandidatenlijst, die was opgesteld na overleg met alle gele dingen van de partij. Op die lijst stond de heer Lankhorst bovenaan. CAIRO Het „persbureau voor het Midden-Oosten" heeft zondag meege deeld dat op 2 juni in Egypte een spionagegroep, die voor Israël werkte, is gearresteerd. Officieel is in Cairo meegedeeld dat de spionagegroep uit vier personen be staat, de leider Joessef Hamdan, een Eg/ptische student die onlangs tot Westduitser is genaturaliseerd, de Westduitser Albert Weizer, een Egyp tische monteur Mohammed Motwalli Hamdane en de Egyptische advocaat Gomaa Khlifa Gomaa. De Egyptische universiteitsstuden ten zullen hun zomervakantie in het le ger doorbrengen. De studenten zullen eerst in kazer nes een militaire training ondergaan en daarna deelnemen aan „bepaalde militaire activiteiten aan het front". Er zijn ongeveer 30.000 studenten in geschreven aan de vijf Egyptische uni versiteiten. Hun vakantie is deze maand begonnen en duurt tot begin september. Het persbureau heeft niet gezegd hoe veel studenten in de kazernes worden opgeleid. Op 15 km van Eilat zijn zaterdag twee lichtmasten opgeblazen, waardoor Eilat zonder elektriciteit kwam te zit ten. Dit heeft een Israëlische woord voerder meegedeeld. Boven de Sinai is zondag volgens een Egyptische militaire woordvoerder een Israëlische „Mirage"-straaljager neer geschoten. De piloot zou zich met zijn parachute hebben kunnen redden. Is raël echter heeft het neerschieten ont kend. Bij een artillerieduel aan het Suez- kanaal tussen Israëlische en Egypti sche strijdkrachten is zondagnacht een Israëlische soldaat gesneuveld, zo heeft een militaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. Twee Israëlische militai ren raakten gewond. In de strook van Gaza kwam het tot een gevecht tussen Arabische verzets strijders en een Israëlische patrouille. Een Arabier kwam daarbij om het le ven en een Israëlische soldaat liep ver wondingen op. WINDER In een moeras bij Win der op ruim 90 km van Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia is zondag avond laat een chartervliegtuig neerge stort. De 14 inzittenden 12 passa giers en 2 bemanningsleden kwa men om het leven. BERGAMO Drie mensen zijn om gekomen, toen twee sportvliegtuigen bij Bergamo in Noord-Italië met elkaar in botsing kwamen. LONDEN Mamie Eisenhower (72), de weduwe van oud-spresident Dwight Eisenhower, is tijdens een particulier bezoek aan Engeland in een ziekenhuis opgenomen. Ze wordt er behandeld wegens acute bronchitis. Volgenc het ziekenhuis in Lakenheath (Oost-Engeland), waar ze wordt verpleegd, zal mevrouw Eisenho wer binnen enkele dagen weer op de been zijn. (Van onze weerkundige medewerker) Fen actieve depressie van 995 millibaar uit Bretagne trekt vandaag met regen en onweers buien over ons land. Aan zee waait de wind tijdelijk uit het noordwes ten met windkracht 7 a 8. Verwacht mag worden, dat er na vandaag een duidelijk herstel van het zo merweer zal plaatsvinden. Een hogedrukgebied van de Azoren tot Ierland, met een uitloper tot Groenland, komt naderbij en zal omstreeks het midden van de week een overgang naar droog en op nieuw warmer weer bewerkstel ligen. Vanmorgen tussen acht en negen uur kwam plaatselijk in West- Europa nog sterke regenval*voor, waarbij in korte tijd 25 tot 35 mm neerslag viel, terwijl het ook veel vuldig onweerde. Nadat de wind naar het westen gedraaid zal zijn, wordt de temperatuur lager. Mor gen verwachten we in Gelderland geen hogere maxima dan 16 a 18 graden. Morgen: Zon op: 04.30 onder: 21.00 Maan op: 00.12 onder: 15.42 VWW^AAAA^WVWWWS^AAA/VWVS/WVWW

De Vallei | 1969 | | pagina 1