Philip Morris 25 stuks voor 1.75 MET ZWAAILICHT EN SIRENE Jeugd genoot met volle teugen van brandweerfestijn Toch een contract... Musketiers-leden kozen zes commissies Bram Demoet niet naar „Wageningen" Jongen kreeg wiel van wagen over zich heen V.y.y. Rhenen gaf service aan brandweer Vuilnisbelt in brand Bestemmingsplan „Domineesberg,'', Prachtig om eens hard te schieten Bert Rijnbeek (8) wandelde 15 km Gespannen Avontuur Tennissen BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL Philip Morris Holland MAANDAG 7 JULI 1969 ADVERTENTIE VEENENDAAL Het was zaterdagmorgen in de brandweerkazerne aan de Industrielaan in Veenendaal een drukte van belang. Tientallen fietsen stonden op het parkeerplaatsje en liefst driehonderd kinderen waren in de kazerne aan wezig. Oorzaak van deze drukte: de nationale jeugd brandweerdag 1969. die georganiseerd werd op initiatief van de radioprogramma's voor de jeugd „Mid week" en „Eindweek". Kinderen tussen de 10 en 15 jaar werden in de gelegen heid gesteld om het werk van de brandweer nu eens van dichtbij te bekijken. Met een werkstuk waarin zij hun indnikken van deze dag vastleggen (opstel, tekening, etc.), kunnen zij meedingen naar de prijzen in een door de jeugd programma's uitgeschreven wedstrijd. Terwijl de kinderen genoten van een flesje limonade vertelde de heer N. Th. van der Veen, de commandant van de Veenendaalse brandweer het een en ander over het werk van de brand weer. Hij wees op het feit dat een stad met veel industrieën als Veenendaal veel iheer brandrisico loopt dan een stad waar geen industrievestigingen zijn. Hij gaf een overzicht van de diverse soor ten, brandweer die er zijn (beroeps brandweer, vrijwillige brandweer, be drijfsbrandweer) en vertelde dat het 54 man tellende Veenendaalse korps tot de vrijwillige brandweer behoorde. „Jongens, wat is het telefoonnummer van de brandweer?", vroeg de comman dant plotseling midden in zijn refe raat. „12345" klonk het direct uit tallo ze keeltjes, wat wel bewijst hoe groot nog steeds onder de jeugd de belang stelling voor de brandweer is. Brandweerman is het beroep dat al le jongens noemen als hun gevraagd wordt wat ze later het liefst willen worden. Het blauwe zwaailicht en de loeiende sirene hebben voor de jeugd een grote aantrekkingskracht. Het wa ren overigens niet alleen jongens die de kazerne zaterdag bezochten. In de overvolle zaal bevonden zich ook tien tallen meisjes. Na de toespraak werd een film over het werk van de brandweer vertoond en vervolgens mochten de kinderen in groepjes onder leiding van een „echte" brandweerman het gebouw en het hele instrumentarium bezichtigen. De kin deren konden net zoveel vragen afvuren als ze wilden, de brandweerman gaf overal antwoord op. Daarna kwam het meest spectaculai re en meest geliefde deel van het pro gramma: de Veenendaalse brandweer, die zich er geheel voor inzette om de kinderen een onvergetelijke morgen te bezorgen, gaf demonstraties van touw- zakken (redding aan een touw vanaf een hoge toren), autobussen, schuim- maken, brand blussen en het gebruik van de ladderwagen. En nog was de koek niet op. Tot slot van de morgen mochten de kinderen zelf spuiten en als brandweerman mee rijden op een brandweerwagen met zwaailicht en sirene. Het enthousiasme onder de kinderen kende geen grenzen meer en menige jongeling wist nu zeker dat bij later bij de brandweer wilde. De Veenendaalse brandweer verbond het nuttige met het aangename door de kinderen het boekje „In vuur en vlam" van Lea Smulders mee naar huis te ge ven, waarin op eenvoudige en duidelijke wijze verteld wordt hoe je brand kunt weren. Waar je normaal alleen maar van droomt mocht zaterdag. Meerijden met de brandweerauto compleet met sirene en zwaailicht. De echtgenote van de Veenendaalse brandweercommandant, mevr. Van der VeenDe Vries liet zich de gelegenheid niet ontnemen om nader kennis te maken met het werk van de brandweerlieden. ELST Vrijdagavond hield Musketiers haar jaarvergadering in het clubhuis hotel De Stuyvenberg. Het werd een bijzonder vlotte en prettige vergadering, die door circa 30 leden werd bijgewoond. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer H. E. Quint, on der meer, dat het afgelopen verenigings jaar het jaar is geworden van de fi nanciële commissie, die onder meer een grote bazaar en een verloting heeft georganiseerd. De sportprestaties waren z.i. wat te gengevallen; het tweede elftal degra deerde zelfs, maar daar stond een zeer belangrijk punt tegenover, n.1. dat er geen enkele strafzaak is geweest. Geen enkele Musketiersspeler werd in het boekje van de scheidsrechter genoteerd. Tevens memoreerde voorzitter Quint het tragisch overlijden van twee jeug dige spelers, nl. Dick Hovestad en Jos- je Veenhof. Hij vroeg de vergadering ter nagedachtenis staande een minuut stilte in acht te nemen. De jaarverslagen, begroting, een aan tal bestuursvoorstellen, waaronder het punt contributieverhoging voor jeugd leden, werden zonder op- of aanmerkin gen door de vergadering goedgekeurd. De verkiezingen van bestuur en com missies leverden ook geen grote proble men op. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heren C. M. Drost en A. B. Stoker, die de plaats gaan inne men van de heren J. Kroesbergen en G. Henzen. Het huidige bestuur ziet er thans als volgt uit: H. E. Quint, voorzitter; A. Klomp, secretaris; T. Quint, penning meester; J. van Kranenburg, A. B. Stoker, C. M. Drost, H. Bouter, A. Quint en J. L. W. Beekmans, commis sarissen. In de elftalcommissie werden geko zen de heren J. L. W. Beekmans, H. Bou ter en J. Achterberg. Het bestuur zal trachten deze commissie nog uit te breiden met twee personen. Voor het jeugdwerk was ruime be langstelling; er werd een commissie ge vormd uit elf personen die straks lei ding zullen gaan geven aan de zeven jeugdelftallen. Voorts werd nog 'n finan ciële commissie geformeerd. RHENEN Uit een onlangs ge houden landelijke enquête bij de VW-kantoren in Nederland is ge bleken. dat de daar werkzaam zijn de informatnices op de gekste vra gen een antwoord moeten kunnen geven. Ook bij de Rhenense VW heeft men dezelfde ervaring. Wan neer het maar enigzins mogelijk is klopt men er nimmer vergeefs aan. Zelfs eind van de vorige week liet de VW-Rhenen de plaatselijke brandweer niet in de steek. Tengevolge van de vakanties zou den verschillende meldingsposten van de vrijwillige brandweer 's avonds onbezet zijn. Met name zou dat het geval zijn tijdens de komen de veertien dagen met het centrale meldingsnummer 2222, dat overdag op het politiebeureau is geschakeld. Om gedurende de avond- en nacht uren echter de brandmelding op het nummer 2222 normaal te kunnen la ten verlopen, stelde de VVV de alibi- foon aan de brandweer beschikbaar, die nu op het gebruikelijke meldings nummer is geschakeld en eventue le brandmelders via de magneet band kan voorthelpen. In zijn slotwoord wenste de voorr zitter allen een prettige vakantie toe en zei te hopen in augustus weer op aller medewerking te kunnen rekenen. Het nieuwe bestuur van „Musketiers" komt vrijdagavond voor het eerst in het clubhuis hotel De Stuyvenberg bijeen om nog voor de vakantie de taakverde ling te bespreken en een aantal plannen uit te werken voor het nieuwe seizoen. VEENENDAAL De 10-jarige J.S. uit Veenendaal werd vrijdagavond zwaar gewond toen hy op een zand weg nabij de Dijkstraat werd overre den door een wagen met melkbussen. De jongen reed mee op de wagen die door een trekker, bestuurd door H., werd getrokken. Op een gegeven mo ment wilde de knaap via de trekvork een overstapje nemen naar de trekker. Hij verloor zijn evenwicht en viel tus sen de trekker en de aanhangwagen. Hoewel de tractorbestuurder nog tracht te te remmen kon hij niet voor komen dat de jongen één van de wie len van de wagen over het onderli chaam kreeg. Hij werd opgenomen in het Julianaziekenhuis. RHENEN Vrijdagavond omstreeks half zes werd brand gemeld op het ge meente-opslagterrein aan de Utrechtse straatweg, waar een gedeelte van het complex wordt gebruikt voor pslag van vuilnis. De brandweer heeft in eerste instan tie het vuur verder om zich heen laten grijpen, hetgeen geen kwaad kon op dit open terrein en is daarna pas tot blus sing overgegaan. Op deze manier was men meteen van een hoop rommel ver lost. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. RHENEN De burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, van Rhenen gedurende de periode van 14 juli 1969 tot en met 13 augustus 1969 voor een ieder ter inza ge ligt het ontwerp voor het bestem mingsplan „Domineesberg 1968", rege lende de bestemming van de in dat plan begrepen gronden. Gedurende de bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen dit ontwerp bij de gemeen teraad indienen. Rhenen, 9 juli 1969. De burgemeester voornoemd: L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL Geboren: Es ther, d.v. J. Pol en M. Lit, Willaerlaan 17. Ondertrouwd: J. J. de Vries (Doorn) en B. J. A. Jongbloed; A. M. Zwaan (Utrecht) en G. C. Bakker; W. van Leu- veren en W. H. Drost (Veenendaal). Overleden: In Amersfoort: A. Schim mel, e.v. M. van de Glind, oud 83 jaar. VEENENDAAL Het is al wat later op de avond als Bram De- moet de deur openzwaait en zegt: „kom er maar in, ze zijn zojuist weggegaan. En ik heb nee gezegd", voegt hij er onmiddellijk aan toe. De 20-jarige DOVO-speler gaf daarmee te kennen dat hij niet is ingegaan op het verzoek van Wa geningen een contract te tekenen voor de 2de divisieclub, hetgeen te vens inhoudt dat hij voor het ko mende seizoen de DOyO-kleuren blijft verdedigen. In de gezellige huiskamer van een flat in het Schrijverspark, waar kort tevoren de beslissing viel, komt hij er eer lijk voor uit: „ik durf het nog niet aan, al heb ik er serieus over nage dacht". Het is natuurlijk niets om na te doen vanaf de zoveelste etage van de flat, maar toch zouden velen de spectaculaire afdaling van deze brandweerman ook wel eens willen beleven. RHENEN De 8-jarige Bert Rijn berk uit Rhenen heeft deelgenomen aan de 15 km wandeltocht te Soest, die ge houden werd ter gelegenheid van het 35-jarige bestaan van de Sticht-Gooise wandelbond. De jeugdige wandelaar heeft de tocht prima volbracht en kon na afloop vol trots een fraaie medail le in ontvangst nemen. Over voetbal is er altijd te pra ten met de leerling-schilder Bram Demoet. Het is z'n enige hobby, waarvoor hij bijzonder veel over heeft en waarin hij de laatste jaren een opmerkelijk succes heeft ge boekt. Vanaf z'n 10de jaar is Demoet lid van DOVO, waar hij als pupil be gon en sinds 2 jaar een vasite plaats inneemt in het eerste elftal. Het was de competitie 1967-'68 waarin de ster van Bram Demoet aan het sportfir- mament begon te rijzen en aan het einde van dat seizoen stond zijn in de kladboekjes van KNVB-offi- cials, die het voetbaltalent van de jeugdige DOVO-speler gingen ont dekken. De resultaten waren er al spoe dig: verschillende uitnodigingen voor wedstrijden in vertegenwoordi gende elftallen. Via het Oostelijk dis trictselftal naar de selectiewedstrij den in Kampen. Niet lang daarna behoorde Bram Demoet tot de vaste kern van spelers die als kandidaten staan genoteerd voor het Nederland se zaterdagteam. Bondscoach Evert Sterk bezocht herhaaldelijk de wedstrijden van DOVO om te zien hoe het spel van Bram zich zou ontwikkelen. Dat ging overigens minder goed dan men had verwacht. Zelf zegt Demoet daarover: „Ik heb ver beneden peil gespeeld. Door privé-omstandighe- den was ik erg gespannen en dat heeft toch wel een grote invloed ge had op m'n spel. Het gaat sinds kort weer heel wat beter en ik kom be slist weer terug in mijn oude vorm. Wel ga ik naast dé gewone training extra aandacht besteden aan condi tie-training, vooral om m'n traag heid kwijt te raken. Ik ben over me zelf niet zo gauw tevreden". Het verzoek om naar Wageningen e gaan heeft Bram Demoet de laat je weken tot het gesprek van de dag ;emaakt in Veenendaalse voetbal - cringen. Er werden reeds forse be- 1 ragen genoemd waarvoor de DOV- linkshalf zou zijn bezweken. Bram /elf: „Officieel is er geen enkel be drag genoemd. Mijn beslissing om niet naar Wageningen te gaan heeft BRAM DEMOET lekker hard schieten niets te maken met het zware sei zoen dat DOVO tegemoet gaat, ik heb het zuiver persoonlijk bekeken. Dat DOVO mij graag wil houden heb ik niet kunnen merken", con stateert hij zonder moeite. „Er is geen aandrang uitgeoefend van die kant, hoogstens enkele adviezen." Elke wedstrijd is voor Bram De moet een apart avontuur. Bij belang rijke wedstrijden is hij voor een duel begint vaak bijzonder nerveus. „Maar als ik de bal maar even ge voeld heb dan is het over. Dan ver geet ik alles en ben ik helemaal in het spel". Bram Demoet wordt wel eens een goochelaar-met-de-bal ge noemd. Dat slaat dan op het solo- werk van hem, wanneer hij als een ras-artiest de bal op hoofd en knie laat stuiten om dan gelijktertijd bij zonder handig een tegenstander te passeren. „Sommige mensen den ken dat ik dat voor de 'show' doe maar dat is beslist niet zo. Het moet gewoon dienstbaar zijn aan het spel, anders doe ik het niet". Behalve het kunstig manipuleren met de bal heeft Bram Demoet nog een specialiteit: het befaamde en keiharde afstandsschot, waarmee hij al zoveel verrassend fraaie doel punten heeft gescoord. „Toevallig heb ik nu eenmaal een goed schot in m'n been maar ik schiet bij toe val. Ik moet echt wel een goede kans hebben, al blijft het een gokje. Eerlijk gezegd vind ik het zelf prachtig om eens lekker hard te schieten". Terwijl Bram's vrouw Marry nog druk bezig is in de keuken blijft Bram over voetballen praten. Of er een andere sport is waarvoor hij be langstelling heeft? „Ik zou ook wel willen tennissen. Dat lijkt me een fijne sport. Maar voetbal blijft na tuurlijk favoriet. Om te kijken en om zelf te doen". Bram Demoet gaat dus niet naar Wageningen, evenmin als Jan en Piet van de Bovenkamp ingaan op het contract-aanbod van het Utrecht se DOS. Toch houdt Demoet er een contract aan over. Ongetekend, als een herinnering. „Volgend jaar zie ik wel weer, misschien dat ik er d'an wat anders tegenover sta..." Op de ladderwagen konden de jongens en meisjes gewaar wor den of ze aan hoogtevrees lijden.

De Vallei | 1969 | | pagina 3