Eindsprint te laat ingezet Blue Soeks kwam bijna tot winst in pittige wedstrijd tegen Achilles Zwakke start Spor Splinters 30-21 duel met Rhenen Klasseverschil was duidelijk GVVV had geen enkele moeite met jubilerend Merino's: 1-5 Muzikale show bracht sfeer Jaarvergadering van Unitas '48 Transpirerende Voeten..: V.V. RENSWOUDE VERGADERDE EN WACHT OP ACCOMMODATIE Tactisch rijdende Wolsink won cross in Lichtenvoorde Forellen werd eerste in het VW-waterpolotoernooi W.k. ijshockey '71 ten dele in Nederland Van Gelder leider in zweefvliegwedstrijd Concours hippique in Rotterdam Paarden en pony's lx>eiden publiek Lof voor trainer Van Soest LA VERA Over doen Snoeihard Tegenstand Homerun Inspanning LAWN TENNIS Waakzaam Treffers Nonchalant bijzonder! MAANDAG 7 JULI 1969 VEENENDAAL In een voor Achilles als thuiswedstrijd geldende strijd op het sportpark Panhuis zijn de Blue Soeks er bijna in geslaagd de titelkandi daat de eerste nederlaag toe te brengen. In de laatste innings kwamen de Blauwkousen zeer sterk opzetten vanuit een schijnbaar hopeloze 9-2 achter stand. Helaas waren er reeds twee man uit toen de kop van de Veenendaalse slagploeg aan de beurt was. Met de honken vol en de stand 9-7 viel echter de laatste „nul". De Utrechtse aanhang kon verlicht ademhalen maar nog nooit had Achilles het zó benauwd gehad. Zo goed als de Soeks de vorige maal aan slag van start gingen, zo zwak ging het ditmaal. Tegen de gevarieer de doch zeker niet imponerende wer per v. Heijningen kwamen de Soeks niet tot overtuigend slagwerk. Het leek of ze nog onder de indruk waren van de nederlaag van veertien dagen gele den. In de verdediging ging het echter aanmerkelijk beter; werper John van der Klift had Achilles ditmaal behoor lijk in bedwang en werd goed gesteund door het Socks-veld. De eerste innings verliepen voor bei de partijen puntloos doch in de tweede nam Achilles uit een rommelige situa tie veroorzaakt door een jeugdige toe schouwer een 2-0 voorsprong. De derde en vierde innings werd op nieuw niet gescoord hoewel de Soeks wel dicht bij -een tegenpunt waren. Leo Vonk sneuvelde echter jammerlijk voor de thuisplaat. In de vijfde Achilles-slagbeurt liepen de honken vol, hoewel John v.d. Klift reeds twee man op 3-slag had „ge- Het bericht over het aftreden van het bestuur van voetbalver eniging Veenendaal heeft de leden van deze club in beroering gebracht. Men ziet het voortbestaan van Vee- nendaals oudste voetbalvereniging in gevaar komen en het is niet ondenk baar, dat op de ledenvergadering van 21 juli ernstige moeilijkheden zullen ontstaan op bestuurlijk niveau. Het kan allemaal echter nog wel meevallen, want hoewel het huidige bestuur heeft aangekondigd dat het en bloc zal aftreden, staat in de agenda voor de ongetwijfeld belang rijke vergadering niet vermeld, dat de afgetreden bestuursleden niet her kiesbaar zijn. Intussen worden er reeds pogingen ondernomen om kandidaten te vin den, die op 21 juli het roer over wil len nemen. Het is van harte te ho pen, dat men erin zal slagen voldoen de mensen bijeen te krijgen, die het verleden willen vergeten en bereid zijn een bestuursfunctie te aanvaar den. Het oude en wat conservatieve bestuur zal waarschijnlijk niets lie ver willen dan dat. Overigens zou het vreemd zijn indien vanuit de le denkring wel kandidaten naar voren komen, terwijl het aftredende be stuur niemand weet te vinden Alle principes ten spijt is in de de vorige week gehouden gemeente raadsvergadering het besluit gevallen om nog eens ruim een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van het open zwembad en een sport hal. Daarmee gaat Veenendaal een belangrijke accommodatie toevoegen aan de mogelijkheden voor sportbe oefening, die een steeds grotere plaats inneemt in deze tijd. Het fraaie project zal ongetwijfeld de sportprestaties in zwem- en water- polowedstrijden ten goede komen. Het feit dat in de plannen voor de sporthal ook een kegelbaan is opgenomen, heeft bij velen echter verwondering gewekt. Een kegelclub is er, voor zover be kend, in Veenendaal niet aanwezig en het lijkt waarschijnlijk dat er onder de sportliefhebbers heel wat meer belang stelling is voor andere mogelijkheden om de betreffende ruimte te benutten. RENSWOUDE Het uitgestelde rui terfeest dat zaterdagavond j.l. werd ge houden op het terrein van de heer E. J. Vermeer, trok veel belangstelling. Het programma werd uitgevoerd met 20 paarden en 23 pony's. De pony's hadden al een hele dag achter de rug, want die hadden eerder meegedaan aan een concours in Wa penveld, waar ze alweer voor afloop ingeladen werden om op tijd in Rens woude aanwezig te zijn. Na een rondrit door het dorp met be geleiding van de muziekvereniging Ons Genoegen werd op het terrein als eer ste een parade gehouden van paarden en pony's. Hierna volgde een spel (Koek happen voor pony's) wat veran derd werd in worst happen. Dit stond onder leiding van de heer Cees van Maanen. Het springen van de grote paardn en de barrage stond onder lei ding van de heer Roelfsen uit Eder- veen. Hiervoor kreeg C. Veldhuizen uit Lunteren de eerste prijs. Hierop volg de het spel Tally-ho voor ponny's en een springquadrille voor de paarden. Na de pauze werden achtereenvol gens piramides gemaakt, door paar den en ponny's met hun berijders. Hoogspringen pony's werd gewonnen door Dineke Borren uit Lunteren (1,20 mtr). De hoogste sprong door paarden (1,60 mtr) werd gewonnen door Anne Marie Schutte met het paard Kohinor. Men besloot de avond met stoelen dans. Aan het einde van de avond was er een mooie verloting. De ponyruiter tjes werden allen onthaald op chocola de door een supporter, de heer Schutte uit Den Haag. pakt". Bij een geslaagde schijn manoeuvre op het 2e honk smeet hij de bal echter helemaal buiten bereik van tweede-honkman. Herman Takken snoeihard het buiten veld in. In plaats van de derde nul kreeg hij nu twee punten tegen. Hierop volgde een honk- slag waardoor de stand opliep tot 6-0, voordat de derde nul werd gemaakt. In de zesde innings begonnen de Soeks zich te roeren; Cees van Hall en Leo Vonk kwamen door tikken op de honken en door snel honklopen kwamen zij beiden over de thuisplaat (6-2). De volgende drieslagmensen sneuvelden echter. In de gelijkmakende slagbeurt speel de Achilles duidelijk „iedere punt is meegenomen" en bracht de zeer snel le derde honkman Van de Plaats door middel van een opofferingsstootslag over de thuisplaat (7-2). In de zevende Socks-slagbeurt kregen de Soeks het tweede en derde honk bezet en de kop aan slap. Weliswaar met twee witten doch dezelfde spelers hadden reeds eer der voor de punten gezorgd. Bij een pick-off op het tweede honk werd Ton Markestein echter ten on rechte uitgegeven. (Na de wedstrijd gaf de tweede honkman zelfs toe hem bij het tikken met de bal niet te heb ben aangeraakt). De gelijkmakende slagbeurt leverde de snelle Achilles-honklopers nog eens twee punten op door een „technische homerun" met een loper op de honken (9-2). In de achtste innings begonnen de Soeks nu dan met de kop aan slag. Opnieuw kwamen C. van Hall en Vonk over de thuisplaat en plotseling begon de hele ploeg zich aan slag te roeren. Het Achilles-veld kwam onder druk en begon fouten te maken. Dit tezamen met 3 honkslagen leverde vijf punten op voordat pr twee man uit waren. De Veenendaalse aanhang kreeg bij deze stand (9-7) een opnieuw de kop aan slag weer helemaal hoop, aange zien er nog twee lopers op de honken stonden. Ditmaal kreeg Cees van Hall door een laatste krachtsinspanning van de Achilleswerper 3-slag. Doordat de re glementaire speeltijd bijna verst -eken was behoefde Achilles niet meer aan slag aangezien in de resterende tijd toch geen nieuwe innings meer begon nen kon worden. Dit dan tot grote opluchting van al les wat Achilles was. De Soeks hebben deze wedstrijd duidelijk bewezen dat zij hun normale vorm mede tot de ti telkandidaten hadden kunnen behoren. Door twee „misstappen", gelijk tegen UW3 en verlies tegen HMS 2, en de nu twee verloren wedstrijden tegen Achilles zijn ze. echter wel definitief uitgeschakeld. SCOREVERLOOP VHC 0-0-0-0-0-2-0-5 is 7 Achilles 0-2-0-0-4-1-2-x is 9 Werpersresultaten. J. v. d. Klift 1 x 3sl., 7 x 4 w, hsl. tegen v. Heijningen 9 x drieslag, 3 x 4 w, 6 hsl tegen. spelmoment uit tussen VLTC en de ontmoe- Tennisclub I Rhenen, dat door \werd gewonnen. de Veenendalers RHENEN Begunstigd door bijzon der fraai weer heeft de Veenendaalse Lawn Tennisclub afgelopen zaterdag op de drie gravelbanen van het gemeen telijk sportpark „Candia" in Rhenen een 30-21 set-overwinning behaald. Vorig jaar werd op de tennisbanen aan de Dennenlaan in Vèenendaal met 13-9 door Rhenen gewonnen. Evenals vorig jaar ging het ook nu de gehele dag ge lijk op, zelfs tot een 13-10 stand in het voordeel van de Rhenenaren, maar de laatste partijen werden door Veenen daal gewonnen en brachten de beslis sing zodat Veenendaal met 30-21 met de hoogste eer ging striken. Ondanks het feit dat veel leden van beide clubs met vakantie waren was deze ontmoeting, waaraan toch nog door veertig perso nen werd deelgenomen, zeer geslaagd De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Damesenkel: mej. H. v.d. Schaaf- mej. J. Slotboom 3-6, 3-6, mej. R. Li- vingston-mej. C. Hazelhof 8-6, 7-5, mej. R. Kemperman-mejA. Boer 10-8, 6-1. Herenenkel: H. Kemperman-B. de Ruijter 6-3, 6-2, L. Mulder-P. Hiensch 3-6, 6-1, 6-2, B. Veenendaal-P. v. Stuy- venberg 6-1, 6-1, H. Kooreman-J. v. Hardeveld 4-6, 6-0, 3-6, O. de Kroon-H. Mondria 2-6, 3-6, C. v.d. Pol-H. Bekker 2-6, 1-6. Damesdubbel: mej. C. Visch/mej. L. Visch-mej. M. V. Stuyvenberg/mej. H. de Haas 6-1, 4-6, 0-6, mej. J. Scheeres/ mej. E. Fortuin-mej. J. Slotboom/mej. M. v. Stuyvenberg 2-6, 2-6. Herendubbel: R. Lodder/P. Stevens- J. Bekker/H. Bekker 6-1, 3-6, 6-1, J. TimmermansIJ. v.d. Harst-H. Mondri/J. v. Hardeveld 5-7, 4-6, H. Kooreman/L. Mulder-T. Tuinstra/H. de Ruiter 2-6, 9-7, 3-6, B. Veenendaal/ O. de Kroon-P. v. Stuyvenberg/B. de Ruyter 6-2, 4-6, Leo Schreuders en J. van Ginkel in duel tijdens de jubileumwed strijd tussen De Merino's en GW'/. VEENENDAAL Het Ring er zaterdagmiddag bijzonder vriendelijk toe bij de jubileumwedstrijd van het 20-jarige De Merino's tegen plaatsgenoot GVVV. Zo vriendelijk, dat er van voetbalspel nauwelijks sprake was. Ter op luistering van de wedstrijd was de Kon. Scheepjeswolharnionie naar het ter rein aan de Wageningselaan gekomen om op het voetbalveld van De Merino's een show te verzorgen. Daardoor ontstond een wat feestelijke sfeer, geheel passend bij de viering van het 20-jarig bestaan van deze vereniging. De ontmoeting tussen De Merino's en GVVV gaf slechts matig voetbal spel te zien, waarin beide teams zich niet bijzonder druk wensten te maken. Vooral GVVV, dat duidelijk het klasse- verschil tussen de beide tegenstanders aantoonde, liet het er in de tweede helft maar wat bij liggen, toen reeds een 04 stand het grote overwicht op De Merino's demonstreerde. GVVV had geen enkele moeite om De Merino's van zich af te houden en alleen de verdediging van de jubile rende club hield een tijd lang stand bij de voortdurende aanvallen van de gas ten. Pas in de 23ste minuut kwam het eerste doelpunt tot stand, toen na goed voorbereidend werk van Jan en Piet van de Bovenkamp, Leo Schreuders ge legenheid kreeg om met een fraaie kop bal doelman Van 0—1. de Haar te passeren: De spaarzame tegenacties van De Merino's hadden wel enige goede scho ten op het GVVV-doel ten gevolge maar keeper Barend Ditewig was uiterst waakzaam en greep bekwaam in. Na 35 minuten kreeg de thuisclub een zeer fraaie kans om de score in evenwicht te brengen, toen er hands werd ge maakt in het strafschopgebied van GVVV en Henk van de Berg een straf schop mocht nemen. Doelman Ditewig stopte het elf-meterschot echter en nauwelijks drie minuten later was het al 02 toen aan de andere kant van het veld keeper Van de Haar een fout maakte, waardoor Cees Hardeman de bal vrij gemakkelijk in het Merino-doel kon werken. In de tweede helft kwam De Meri no's met een iets betere spel-opbouw voor de dag en tot tweemaal toe vuur de Henk Gaasbeek een gevaarlijk schot af op het GVVV-doel. Beide keren werd uitstekend ingegrepen door Ditewig, die zich daarmee een klassekeeper toon de. In de 57ste minuut ondernam Jan van de Bovenkamp een korte race van af het middenveld en van ruim 20 me ter afstand scoorde hij met een vlie gend schot 03. Amper drie minuten later kreeg de GVVV-schutter opnieuw de bal toegespeeld en opnieuw volgde een gave treffer waar tegen keeper Van de Haar machteloos was: 04. GVW von het daarna kennelijk wel letjes en deed er vrijwel niets meer aan. Er ontstonden af en toe misver standen en van samenspel was eigen lijk geen sprake meer. De Merino's gaf het evenwel niet op en toen de verdedi ging van GVW, waarin Gerard Hoede- man traag en veel te nonchalant op trad, het totaal af liet weten kreeg Suk kel de kans om de stand op 1-4 te bren gen. In de slotfase moest Schreuders zich na een blessure laten vervangen door T. v. d. Bovenkamp, maar ver andering in de score kwam er niet. Scheidsrechter Van de Brom uit Amers foort had een gemakkelijke wedstrijd, waarin meer sprake was van vriend schappelijkheid dan van enthousiast voetbalspel. Merino's-voorzitter E. Sukkel was wel tevreden met de wedstrijd. „Het is toch maar gebleken dat het heel goed mogelijk is om een wedstrijd te spelen tegen een plaatselijke tegenstander, zonder dat dit moeilijkheden veroor zaakt", meende hij na afloop van het sportieve duel. 1-6, J. Timmermans/A. de Rooder-J. Baars/J. Moonen 6-1, 6-1, C. v.d. Pol/ H. Kemperman-J. Knevel/M. de Kleu- ver 1-6, 2-6. Gemengdubbelmevr. S. Deen/ L. Mulder-mej. C. Hazelhof/H. de Rui ter 9-7, 3-6, 2-6, mevr. L. M. Lodder/F. Leusden-mej. M. v. Stuyvenberg/J. Moonen 6-4, 1-6, 0-6, mevr. E. C. La- gaay/H. Kemperman-mej. C. Hazelhof/ J. Knevel 6-3, 4-6, 1-6, mevr. S. v. Silf- hout/W. Ruis-mej. J. Slotboom/T. Tuin- stra 2-6, 4-6. VEENENDAAL In de kleine kan tine van het sportpark „Panhuis" wordt morgenavond de algemene jaarvergade ring gehouden van de voetbalvereniging Unitas *48. Behalve gebruikelijke agendapunten als jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester zal er ook een bestuursver kiezing zijn en krijgen de leden gele genheid mee te praten over de plannen voor het nieuwe seizoen. De vergade ring begint om 8 uur. CRANS-MONTANA Nederland zal in 1971 het wereldkampioenschap ijs hockey in de zg. C-groep organiseren. De organisatie van de wedstrijden in de A- en B-groep is opgedragen aan Zwit serland. De Internationale IJshockey Federatie (LIGH) besloot hiertoe zater dag tijdens het congres in het Zwitserse Crans-Montana. Behalve Zwitserland hadden ook Rus land en Oost-Duitsland zich kandidaat gesteld voor de titelstrijd in 1971. Na de eerste stemming trokken de Oost- duitsers zich terug, waarna de keuze met 31 tegen 18 stemmen viel op Zwit serland. Het toernooi om het wereldkampioen schap 1970 wordt van 12 t.m. 29 maart in Canada gehouden in Montreal en Winnipeg. Canada verzekerde de LIGH, dat de Oostduitsers inreisvisa zullen ont vangen. Mochten er toch nog politieke moeilijkheden ontstaan, dan is Zweden bereid de organisatie over te nemen. ADVERTENTIE ZwemmenteaeemJ POEDER EN CRÈME BU APOTHEKER EN DROGIST 3.J RENSWOUDE In gebouw Rehoboth werd vrijdagavond de jaarlijkse algemene- ledenvergadering gehouden van voetbalvereniging Renswoude. Voorzitter Over- eem sprak z'n voldoening uit over de resultaten die in het afgelopen seizoen wer den behaald en vond dat het eerste elftal een uitstekend debuut heeft gemaakt in de eerste klasse. Slechts drie punten zouden zelfs voldoende geweest zijn om Renswoude te laten promoveren naar de KNVB en hij stelde met nadruk vast dat Renswoude door moet gaan op deze succesvolle weg. De heer Overeem vroeg daarom aan alle leden de volle medewerking om de clubkleuren van Renswoude ook in het nieuwe seizoen hoog te houden. ADVERTENTIE ELS, de gouden V kruidenbitter uit Limburg, bereid -4^3». volgens'n oud, geheim familie- recept ELS LA VERA, koel ge serveerd 'n puike borrel, 'n geweldig apéritief. Ook ais longdrink en on the rocks. ELS LA VERA, de echte ELS. Moet u in huis hebbenï N.V. Distilleerderij Jacq. Hennekens Beek (L.) Jj Het jaarverslag van de secretaris was eveneens in optimistische zin ge steld, waarbij met name het kampioen schap en de promotie van het derde elftal aandacht kreeg. Ook het vierde elftal, dat voor het eerst in de strijd werd gebracht, had volgens hem de vuurdoop goed doorstaan. Dank zij de bazaar en de toto-inkom sten was het voor de penningmeester mogelijk een batig saldo te melden. Trainer Van Soest kreeg veel lof toe gezwaaid voor zijn werk met het eerste elftal, waarvan de resultaten iedereen tevreden stemden. Het terrein zal door de leden worden opgeknapt om voor het nieuwe seizoen begint een redelijk bespeelbaar veld te verkrijgen. De accommodatie van Renswoude leverde meer moeilijkhe den op. Regelmatig worden er vernie lingen aangebracht aan deuren en ra men. Men blijft proberen de daders op te sporen maar ook de politie zal wor den verzocht een oogje in het zeil te houden. In verband met de plannen van de gemeente kan er voorlopig niet al te veel worden gedaan aan de overi ge accommodatie. De heren J. D. Overeem en C. Val kenburg werden herkozen als bestuurs lid, terwijl de heer G. J. Gijsbertsen als jeuigdsecretaris aan het bestuur werd toegevoegd. Voor de samenstel ling van de elftalcommissie was een stemming nodig tussen vijf kandidaten. De heren G. J. Gijsbertsen, J. Vermeu len en C. Valkenburg werden gekozen als lid van deze commissie, terwijl de voorzitter de heren Bouman en Dite wig dankte voor hun werkzaamheden in het afgelopen seizoen. De heer G. v. 't Foort zal ook in het komende seizoen de opleiding van de jeugd voor z'n rekening nemen. Bij de rondvraag werd opnieuw de accommodatie aan de prde gesteld. Voorzitter Overeem deelde mede dat hij nog niets definitiefs kon vertellen en dat momenteel wordt afgewacht of de toezegging van de gemeente spoe dig in daden wordt omgezet. LICHTENVOORDE Gerrlt Wol sink heeft zondag in Lichtenvoorde bij een internationale motocross de 350 cc- klasse gewonnen. De Nederlander ver sloeg in beide manches de Zweed Jan Johansson. In de eerste manche had de Zweed 15 ronden de leiding, maar in de voorlaatste ronde ging Wolsink hem voorbij. In de tweede manche besliste Wolsink de strijd snel in zijn voordeel. Door een val werd de Zweed later nog teruggeworpen naar de derde plaats. Wolsink reed een bijzonder tactische race. Lang bleef hij achter de Zweed hangen, maar toen deze dacht op flu weel te zitten sloeg de Gelderse Hen- geloër toe. Han Veis van de VVR uit Apeldoorn werd elfde. In de 50 cc se nioren werd op het tweede plan een fel le strijd geleverd. Aan de kop was het Anton Gebben uit Rouveen, die het overige veld weinig kansen bood. De eniige, die hem nog bij kon houden was de VVR-er Wim v.d. Brink uit Hars kamp. Het andere VVR-lid in deze klas se, Jan Hol uit Harskamp, eindigde als achtste. De 250 cc junioren bracht in de eer ste manche Jan Oosterink uit Vorden als winnaar uit de strijd. In de tweede manche reed Jan zeer tactisch. De der de plaats was voldoende voor de eindze ge. De VVR-er Sally v. Peer werd een maal 2e en eenmaal 4e. Dat leverde hem met 46 punten de tweede plaats op. Willy van Loosbioek liet St. Antho- nis had eveneens 46 nntmaar maak te in totaal een ldi.gtre tijd. Broer Dirkx liet er geen moment twijfel over bestaan, dat hij op 't ogen blik de sterkste Nederlandse zijspan- rijder is. Met twee manche-overwinnin gen bewees hij dat overduidelijk. De uitslagen luidden: 350 cc Internationaal: 1. Gerrit Wol sink, Ned. 50 pt.; 2. Jan Johansson, Zwe den 47; 3. Pierre Karsmakers, Ned. 47; 4. Bo Petterson, Zwe. 44; 5. Frits Sel ling, Ned 416. Harry Driessen 32 r. Ned. 39; 7. Jo Roelofs 31 r. Ned 39; 8. Wilke Adolfsson, Zwe. 37; 9. Harry Vromans 30 r. Belg. 33; 10 Stef van de Sluis 30 r Ned. 33 pnt. Zijspannen: 1. Broer Dirkx, Valeks- waard 50 pnt.; 2. J. ten Thije, St. Isi- dorushoeve 48; 3. Ben v.d. Goorbergh, Breda 45; 4 D. Gijsbertsen, Doorn 44; 6 B. Snijder. Breda 39; 7. J. Kruisin- ga, Gouda 37; 8. F. Suykerbuyk, De Heen 36; 9. W. A. v.d. Linden, Deurne 36; 10 B. Doeschate, St. Isidorushoe- ve 32. 50 cc Senioren: 1. A. J. Gebben, Rou veen; 2. Wim v.d. Brink, Harskamp; 3. Henk Steman jr. Voorburg; 4 Jan Beukhof, B'kom; 5. J. Wermink, Hel- lendoorn; 6. Peter Plevier, Oterleek; 7. G. J. Lenderink, Zelhem; 8. J. D. Hol, Harskamp; 9. R. J. Koning, De Meern; 10 Janner Homan, Bakkeveen. 250 cc Junioren: 1. Jan Oosterink, Vorden 48 pnt.; 2. Sally van Peer, Bilt- hoven-VVR-lid 46; 3. Willie v. Loos- broek, St. Anthonis 46; 4. A. J. Woes- sink, Harfsen 45; 5. H. Roessink, Die- penheim 38; 6. Jan Tijhuis, Nij- verdal 36; 7. Ferrie Beumer, Arnhem; 8. Gerard de Bruyn, Bergambacht 27; 9. J. J. Wieman, Amsterdam 27; 10. G. J. Hergers, Eefde 26 RHENEN Zaterdag werd in natuurbad Ouwehand het jaarlijkse VVV-water- polotoernooi georganiseerd door de Rhenense Zwem en Poloclub „De Forellen" met als inzet de VVV-wisselbeker. De organiserende vereniging legde dit jaar beslag op de bokaal. Aan het toernooi werd deelgenomen door Poseidon uit Velp, CRB uit Culemborg en Vahalis uit Tiel. Na loting gingen eerst Forellen en CRB te water. De Rhenenaren namen al direct de leiding door Sjors Jansen 1-0, waarna de gasten gelijk maakten 1-J. Aart Timmermans zorgde voor 'n mooi tweede doelpunt 2-1, waarna CRB uit een strafworp opnieuw gelijk maakte 2-2. Eep Landman zorgde voor 3-2 en Dick Jansen maakte er tenslot te nog 4-2 van. De Culemborgers kwa men nog eenmaal terug en zo werd de eindstand 4-3. Poseidon bond daarop de polostrijd aan met Vahalis. De heren uit Velp waren zwaar gehandicapt door veel va kantiegangers. Het werd een eenzijdi ge vertoning. Vahalis won met niet min der dan 9-0. De verliezersronde eindigde in een 8-2 overwinning van CRB op Poseidon en de finale werd een 3-2 overwinning op Vahalis voor Forellen. Hierdoor werd de einduitslag. 1. Forellen, 2. Va halis, 3. CRB en 4. Poseidon. Alle deelnemende ploegen waren van gelijke sterkte, behoudens het ui teraard zwaar gehavende zevental uit Velp, daar ze allemaal uitkomen in de eerste klas van de kring, daar Forel len praktisch ook al gedegradeerd is vanuit de vierde klass bond. Voorzitter H. Hendriks reikte de prij- TERLET Op de vierde wedstrijd dag van de zomerwedstrijd zweefvlie gen, die op Teriet wordt georganiseerd, luidde de opdracht een 200 km drie- hoeksvlucht van Teriet via Winterswijk en Venlo terug naar Teriet. Zeven vlie gers volbrachten de opdracht. Zowel in de open- als handicapklasse werd Paul Schok uit Soest eerste in vier uur en 30 minuten, tweede Martin Jansen uit Amsterdam en derde Kees de Hoog. De leiding in het totaalklassement, zowel open- als handicapklasse: 1. Ar- noud van Gelder uit Delft met 3412 pun ten., 2. Van Geuns uit Enschede met 3388 punten., 3. Paul Schok uit Soest met 3258 punten. zen uit. Hij betreurde het de hoofdprijs aan zijn eigen vereniging te moeten overhandigen. Alle deelnemende zeven tallen verklaarden zich echter bereid het toernooi graag nog eens over te doen. De competitiewedstrijd Forellen 2 - DWK 3 werd een 2-2 gelijk spel. De Rhenenaren speelden voor het eerst 'n behoorlijk partijtje polo, dank zij het feit, dat de opstell/ing nu compleet was. De beide doelpunten aan Rhenense zij de kwamen van John Moens. ROTTERDAM Arnoud Muller heeft zondag met „Brisant" tjjdens een Nationaal Concours Hippique op het ter rein van de Rotterdamse Manege het jachtspringconcours gewonnen. Muller kwam tot een totale tijd van 138,2 sec. over het parcours van 937,5 meter met 16 hindernissen en 20 sprongen. Heg man met „Pluto" eindigde in 144,8 se conden als tweede. Het springconcours MB, een van de zes nationale MB-concoursen die op meer internationaal niveau worden ge bouwd en een speciaal puntensysteem kennen, leverde een fraaie zege op voor Bagchus met „Asta". Hij had ze ven strafpunten en een tijd van 106,2 sec. Daarna volgde Siem Pruikemaker met „Honey Peak". De voornaamste resultaten waren: Jachtconcours: 1. Muller met Brisant tot. tijd 138,2 sec., 2. Heijman met Plu to 144.8, 3. Horn met Flipper 154, 4. Den Haan met Sanny 154.6, 5. Den Haan met Caranza 155 sec. Springconcours MB: 1. Bagchus met Asta, 7 strafpunten, 106.2 sec., 2. Prui kemaker met Honey Peak, 14 3/4, 105,2 3. Den Haan met Sanny 17, 98.2 sec. Ned. Studentenkampioenschap sprin gen: Na barrage: 1. Patty Arts met Jungle Pimpernel, 0 fouten, 38,9 sec., 2. Keg met Adelante, 4 38,5; 3. Mej. v Wermeskerke met State Express, 4 39.2 sec. Ned. Studentenkampioenschap dres suur: 1. Vellinga met Löwenkron 138.5 pnt

De Vallei | 1969 | | pagina 9