Massa-executie laten uitvoeren in Italië Duitse bisschop beschuldigd van oorlogsmisdaden Trein met straalaandrijving Scholen hebben veel kritiek op voorliehtingsboek Nieuw onderzoek tegen Pachman Scholen voor „zwakke broeders systeem met dubieuze aspecten Gaten... MILITAIRE MUTATIES IN RUSLAND Duitse minister mevr Strobel geeft in film seksuele voorlichting WEER IN EUROPA Regeringscrisis in Italië nog somberder Boek over Biafra van Von Rosen ook in Nederland Nixon neemt naar Djakarta 200 man mee Veel kritiek op eerste Duitse leverruil In Nederland verschenen hoek van Tsjechische schaker aanleiding DODENCIJFER NA STORM BLIJKT HOGER Dief maakte op zijn gemak juwelen buit Politie Uruguay ouder bevel van het leger Conferentie niet gebonden landen JUSTITIE GEEN RECHTSGROND OM DEFREGGER TE VERVOLGEN KATHOLIEKEN CONTRA PORTUGESE PREMIER NA DE OORLOG GRUWELIJK EEG-VOORSTEL LUNS INZAKE ENGELAND BRITSE MARLNIERS NAAR BERMUDA NUCHTER NIET EENVOUDIG ZUIVERING Ortiz Sanz meent „Wereld draagt morele verantwoordelijkheid voor volk W.-Irian" DINSDAG 8 JULI 1969 ROME De republikeinse partij, die deel uitmaakte van de gevallen coalitieregering in Italië, heeft maan dag bekend gemaakt dat zij in geen enkele nieuwe regering zitting zal ne men. Ondanks hun geringe aantal ze tels, negen in het 630 leden tellende Huis van Afgevaardigden, vervulden de republikeinen tot dusver een sleutelpo sitie. Zij hebben laten weten het kra keel van de christen-democratische en socialistische partners beu te zijn en dat de zeven jaar oude centrum-links formule geen levensvatbaarheid meer heeft. De mogelijkheid van de vorming van een wankele christen-democrati sche minderheidsregering is nu tame lijk groot geworden. President Saragat begint donderdag met de formatiebe sprekingen. De voorzitter van het Huis van Af gevaardigden, Pertini, heeft zijn ontslag aangeboden omdat, naar hij zei, de par lementaire situatie is gewijzigd. Pertini behoort tot de socialistische partij, die vrijdag uiteen viel. Het Huis heeft in tussen het aanbod van zijn voorzitter met algemene stemmen van de hand gewezen. LISSABON Vier katholieke orga nisaties hebben maandag een beroep gedaan op de Portugese premier Cae- tano zijn vijfdaagse bezoek aan Brazi lië af te gelasten wegens de kerkver volgingen die daar volgens hen plaats vinden. Caetano is echter vandaag toch vertrokken. In een brief tot de eerste minister, verklaarden twee katholieke jeugdbe wegingen en twee katholieke vakver enigingen dat zijn bezoek zou worden beschouwd als een teken van steun aan de Braziliaanse regering, die „inbreuk maakt op de constitutie en de grond rechten van de mens". De organisaties bepleitten dat dr. Cae tano zijn bezoek zou uitstellen totdat de Braziliaanse regering haar „wrede vervolgingen" van leken, priesters en bisschoppen heeft gestaakt. „Indien u ons verzoek niet kunt in willigen zouden wij zeer dankbaar zijn als u de Braziliaanse regering onze wal ging van haar verachtelijk optreden zou willen overbrengen", aldius de brief. BONN Moet bisschop Matthias Defregger (53), vicaris-generaal van het aartsbisdom Miinchen, worden vervolgd als oorlogsmisdadiger? Deze vraag is in de actualiteit gebracht door een publikatie van het Westduitse weekblad Der Spiegel. Defregger heeft in 1944, toen hij nog beroepsofficier was, een massa-executie laten uitvoeren in een Italiaans bergdorp. De justitie in Frankfort is van oor deel dat er geen rechtsgrond bestaat om Defregger nog te vervolgen. Der Spiegel daarentegen betoogt dat de bisschop volgens de Duitse wet nog steeds voor de rechter zou moeten ko men. Kapitein Matthias Defregger was te gen het eind van de oorlog comman dant van een Duitse divisie-verbin dingsafdeling. Na een aanslag van Ita liaanse partizanen op enkele Duitse sol daten, gaf zijn (intussen overleden) divisiecommandant hem opdracht „alle mannelijke inwoners" van het Abruz- zendorpje Filetto di Camarda neer te schieten. Defregger zegt tweemaal te hebben geprotesteerd, en daarna de executie te hebben bevolen aan een luitenant omdat „deze maatregel in elk geval toch zou zijn uitgevoerd." De dorpsbewoners die men te pak ken kon krijgen, werden met machine geweren neergehaald. Zeventien man nen, variërend van 17 tot 65 jaar, von den de dood; enkele anderen werden alleen gewond en wistren te vluchten. Naderhand werd het dorp door de mi litairen geplunderd en platgebrand. Defregger ging na de oorlog theolo gie studeren, werd in 1949 priester, en in 1962, als vicaris-generaal, de rech terhand van de aartsbisschop van Mün- chen, kardinaal Döpfner. In de afgelopen twee jaar heeft de officier van justitie in Frankfort de toenmalige gebeurtenissen onderzocht. Hij kwam daarbij tot de conclusie dat de executie niet dat laaghartige karak ter droeg, dat door de Duitse wet wordt vereist als kenmerk van het mis drijf „moord". Juridisch zou het ge beurde dus moeten worden beschouwd als „doodslag" en daarmee zou het zijn verjaard. BISSCHOP DEFREGGER beschuldigd STOCKHOLM Binnenkort zal in Nederland een boek worden uitgebracht, dat de Zweedse vlieger, baron Carl von Rosen, over Biafra heeft geschreven. In Zweden zelf is het boek een bestsel ler. Het is al aan zijn derde druk toe. Het bofek, getiteld „Biafra zoals ik het zie", behelst een hartstochtelijk pleidooi voor de vrijheidsstrijd van de Ibo's. Volgens Der Spiegel echter, die in Italië overlevenden uit het dorp inter viewde, was de „terechtstelling" in werkelijkheid een langgerekte en gru welijke slachtpartij. Daarmee zou, vol gens Duitse rechtspraak, het kenmerk van „wreedheid" gegeven zijn en der halve van „moord" en niet van „dood slag" kunnen worden gesproken. Als het juridische standpunt van het weekblad juist is, zou de bisschop als nog voor een gezworenen-rechtbank moeten komen. BRUSSEL Minister Luns zal op de vergadering van de ministers van de EEG, deze maand in Brussel, een ont werp voor een intentieverklaring betref fende onderhandelingen met Groot- Brittannië indienen. In de komende we ken zal de minister daarover bespre kingen voeren in Londen en Parijs. Gisteren sprak minister Luns met zijn Belgische ambtgenoot Harmei. De Nederlandse minister zei een verheu gende eensgezindheid over een moge lijke intentieverklaring te hebben be reikt. Minister Luns verklaarde gisteren nog niet te kunnen zeggen, hoe de inten- iieverklaring er uiteindelijk uit zal zien. Vandaag spreekt hij in Den Haag met zijn Westduitse collega Willy Brandt over het ontwerp. Het komt aan de or de in de ministerraad die op 22 en 23 juli in Brussel wordt gehouden. LONDEN, Van gezaghebbende zijde wordt in Londen meegedeeld dat ruim een week geleden 80 Britse mariniers naar de Bermuda-eilanden zijn gezonden om voorbereid te zijn op moeilijkheden die zouden kunnen voortvloeien uit een daar te houden conferentie van Black Power. De regering van de eilanden had om de versterking verzocht. PARIJS Op het vliegveld Le Bourget. te Parijs is gisteren een, treinstel met straalaandrijving aan de pers getoond. Deze machine wordt aangedreven door twee tur bomotoren met een vermogen van 1300 pk elk. Op de foto de achter zijde van de loc met de enorme propeller. DJAKARTA De chef van het ka binet van de Amerikaanse president Nixon, John Whitaker, is gisteren in Djakarta aangekomen om Nixons be zoek aan Indonesië voor te bereiden. Whitaker heeft 35 veiligheidsfunctio narissen bij zich, enkele ambtenaren en journalisten. Het reisgezelschap van president Nixon zal waarschijnlijk be staan uit tweehonderd personen. Het ge zelschap wordt 27 juli in Djakarta ver wacht. De Indonesische politie heeft In Bos- nik op het eiland Biak vier Papoea's gearresteerd. De mannen hadden bui ten een kerkgebouw pamfletten ver spreid, waarin werd aangedrongen op het „één-man, één-stem"-systeem bij de komende volksuitspraak in West- Irian. De Papoea's zijn enkele uren la ter weer In vrijheid gesteld. BONN De eerste levertransplan tatie in West-Duitsland heeft een storm van kritiek met zich meegebracht voor de chirurg, professor Alfred Gütgemann (61) van de universiteitskliniek in Bonn. Gütgemann had een ruillever uit het lichaam van een overleden donor (31) genomen zonder dat hij daarvoor toe stemming had gevraagd aan diens jonge weduwe. Deze wil nu een aan klacht^ indienen tegen de professor. In Duitsland is de kwestie van de toestemming der nabestaanden nog niet duidelijk geregeld. Prof. Gütge mann werpt nu de vraag op of het in het algemeen wel zjn heeft de nabe staanden om toestemming te vragen bij een transplantatie. De chirurg had meteen na de over planting al van vele kanten afkeuring geoogst omdat hij zich had laten foto graferen met de verwijderde zieke le ver. De patient die de nieuwe lever kreeg, een 30-jarige student van de univer siteit van Bonn, maakt het intussen heel goed. Hij studeert al in bed en mag af en toe wat rondlopen. De Duitse minister van Volksgezond heid, mevrouw Kate Strobel, stuit op veel moeilijkheden bij dg invoering op de scholen van de ,,Sex-atlas" die door veel leerkrachten te klinisch wordt geacht. BONN Mevrouw Kate Strobel (61), de Westduitse minister van volksgezond heid, gaat seksuele voorlichting geven voor de filmcamera's. Zij heeft zich bereid verklaard een rolletje te spelen in de voorlichtingsfilm „Lieveling, oftewel Hoe vertel ik het mijn dochter?" Aan een 16-jarig meisje, dat in de fiilm geen voorlichting wil aanvaarden van ouders of leraren, zou mevrouw Strobel de zg. „Sex-atlas" moeten uit leggen. Met die „Sex-atlas", uitgegeven door het ministerie van mevrouw Strobel, wil het intussen niet erg vlotten. Kort geleden kwam het kleurige boek, dat of ficieel is getiteld Sexualkunde-Atlas ge reed. Het is bestemd voor schoolonder wijs aan kinderen van 14 jaar af. Het boek geeft een nuchtere beschrij ving van de menselijke seksualiteit, on derwerpen als geboortenregeling en ge- slachtziekten inbegrepen. Een nogal aanschouwelijke afbeelding van het ge bruik van voorbehoedmiddelen had me vrouw Strobel op het laatste ogenblik nog zelf uit het ontwerp geschrapt. Nu is er een storm van kritiek op de atlas losgebroken en tot nog toe heeft geen enkele Westduitse deelstaat het boek voor gebruik op de scholen goed gekeurd. De meeste critici vinden dat de atlas een veel te koele klinische kijk geeft op de seksualiteit. Het boek, zo menen zij, lijkt meer op een zoölogisch handboek en het laat de emotionele en ethische kanten van de menselijke liefde totaal buiten beschou wing. Het vrouwelijke parlementslid Helga We* (45) moeder van twee kinderen, sprak van een „biologisch zuiver feiten materiaal" dat zou leiden tot „ontper- soonlijking" van de liefde en tot psy chische storingen. Mevrouw minister Strobel, die ook moeder van twee kinderen is, brengt daar tegen in dat de atlas inderdaad niet meer dan lichamelijke feiten wilde meedelen. Het zou de taak van de le raren zijn om die in een breder, men selijk verband te plaatsen. Dat is overigens nog niet zo eenvou dig, want ook de docenten zitten met die seksuele voorlichting wel wat in hun maag. Vandaar dat er al sprake van is, eerst de leraren voor te lichten, hoe zij seksueel moeten voorlichten. PRAAG Tegen Ludek Pachman, de schaakkampioen van Tsjecho-Slowa- kije, wordt opnieuw een politieel onderzoek ingesteld. Dit is in welingelichte kringen in Praag vernomen. De redenen voor dit onderzoek zijn onder meer gelegen in zijn in Nederland verschenen boek „Zeven dagen van de maand augustus". Het boek bevat een rede die Pachman gehouden heeft voor de uni versiteit van Amsterdam en enkele artikelen en interviews. PARIJS De zware storm heeft maandag in Frankrijk aan 23 mensen het leven gekost. De meesten kwamen door ongelukken met vaartuigen om. Maandagavond wer den nog vijf zeil- en motorboten ver mist. Op drie ervan bevonden zich ne gen mensen. Het aantal opvarenden van de andere twee is niet bekend. De hele middag en een deel van de avond heb ben vliegtuigen en schepen naar de ver miste boten gezocht. Aan de kust van het eiland Jersey spoelden maandag vijf lijken aan. Aan de Engelse kust worden nog tien men sen op zee vermist. HEERENVEEN In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in de juwelierszaak van de firma H. Steensma, op de Dracht in Heeren veen. Via diverse platte daken moet de da der zich in de tuin hebben laten zak ken. Door het verwijderen van een hor uit het kelderraam is de dader binnen gekomen. Hij heeft zich uit de winkel voor een zeer hoog bedrag aan gouden sieraden toegeëigend. Hoewel de bewoners op de bovenver dieping sliepen, hebben zij geen on raad bemerkt. Uit alles blijkt dat de inbreker rustig en vakkundig te werk is gegaan. Onder meer werd de tele foon afgesneden. De omliggende zaken- panden zijn 's nachts niet bewoond. Een tweede reden voor het onder zoek ziet men in een verklaring die Pachman heeft gedaan op een bijeen komst in een grote textielfabriek in Bohemen. De verklaring zou „gering schattend" zijn geweest aan het adres van Gustav Husak. Pachman zou een door de partijleider uitgesproken rede hebben bestempeld als „verraad aan de politiek van na januari omdat er leu gens en halve waarheden in voorkwa men tiie men al 20 jaar lang gehoord had". Sinds 14 maart vormt Pachman al het onderwerp van een ander onder zoek, dat tegen hem is ingesteld we gens in een Nederlandse krant versche nen artikelen. Het presidium van het partijbureau voor Bohemen en Mora- vië schortte op 16 juni het partijlid maatschap van Pachman op. Partijleider Husak heeft de Tsjecho- slowaakse schaakkampioen in een rede in Ostrava belachelijk gemaakt. Husak zei onder meer: „De communistische partij heeft niet de bedoeling om op het terrein van de politiek de methoden van de schaakkampioen te volgen". Ludek Pachman van zijn kant zou een klacht hebben ingediend tegen de redactie van Rude Pravo, wegens las terlijke aantijgingen. De kaderzuivering in de communisti sche Partij van Tsjecho-Slowakije, die reeds in de regionale afdelingen was begonnen, heeft zich thans uitgebreid tot de districtsafdelingen. Het presidium in het eerste district van Praag, dat vorig jaar aan het hoofd stond van de progressieve beweging in de communis tische partij, heeft volgens het Tsjecho- slowaakse persbureau CTK zijn ontslag aangeboden. Het door Milos Nemcansky geleide comité van dit district heeft deze stap genomen om „een positieve uitweg uit de ingewikkelde situatie in de boe zem van de partij te vergemakkelij ken". Het districtsbestuur heeft een nieuw presidium, geleid door Miroslav Kriz, gekozen. MONTEVIDEO De politie in Uru guay is maandag onder beschermend toezicht van het leger gesteld. Deze maatregel staat in verband met ver scheidene aanslagen van linkse guerril lastrijders op politieposten in de hoofd stad, waarbij een dode viel. Volgens de autoriteiten behoren de aanvallers tot de Tupmaros een guerrillabeweging, die in de afgelopen jaren verscheidene bankovervallen en sabotagedaden op haar geweten zou hebben. Haar leden zouden onlangs, vlak voor het bezoek van Rockefeller, kantoren van General Motors in Montevideo in brand hebben gestoken. Direct daarna kondigde de regering de staat van beleg voor het gehele land af. Een van de eerste maat regelen was een verbod op het publi ceren van nieuws over terreurdaden en stakingen. ¥n menige stad in ons land is wel een middelbare school te vinden die leerlingen, die het op andere scho len niet zo goed doen. die één of meer keren blijven zitten, alsnog overneemt en hen opleidt voor het eindexamen. Zo'n school is b(jvoorbeeld het Utrecht se atheneum F. de Munnik. dat dezer dagen in het nieuws kwam. doordat meer dan de helft van de leerlingen bleef zitten, van wie een deel tenslotte dan toch weer overging. Dergelijke scholen hebben onder on derwijsdeskundigen nog al eens een' slechte naam. Het uitgangspunt is dan dat een leerling binnen een redelijke tijd en zonder al te veel doublures de opleiding moet kunnen doorlopen. De leiding van de Utrechtse school het schoolbestuur, de inspecteur ter plaatse en waarschijnlijk ook heel wat ouders van leerlingen van de school denken er anders over. Ze zeggen dat de school een functie vervult omdat leer lingen die elders dreigen te mislukken nu een kans krijgen. Ze hechten er kennelijk betekenis aan dat leerlingen die anders zonder diplo ma's de maatschappij binnen zouden komen, nu dan toch de gelegenheid hebben een opleiding te krijgen, die hen later meer mogelijkheden geeft. Tke betrekkelijkheid van diploma's even daargelaten, aan het systeem dat dergelijke scholen volgen, zitten toch wel enige kanten die ten minste twijfelachtig zijn. Gewoonlijk nemen middelbare scholen geen leer lingen, die elders meer dan twee keer zijn blijven zitten, in dezelfde klas over. De gebruikelijke afspraak is dat hij die op een bepaalde school zitten blijft en die daarom van school verandert, ook op die school dan hetzelfde leerjaar moet overdoen. Van die informele regeling is een en kele leerling wel eena het slachtoffer. Het is echter de vraag of een school als het Utrechtse atheneum, die zo'n geval een soepel toelatingsbeleid voert, de juiste oplossing biedt. Gewoon lijk komen namelijk maar weinig leer lingen die elders ten onrechte moei lijkheden hebben gehad, op een derge lijke school terecht, maar wel grote aantallen kinderen die over onvoldoen de capaciteiten voor de vereiste school soort beschikken. /~|ok op zo'n school met een soepeler toelatingsbeleid rooien de kinderen het dan niet Van de eindexamenkan didaten van de Utrechtse school, zakte dit jaar bijna zeventig procent. Nog be treurenswaardiger is het dat de school, die voor de invoering van de Mammoet wet vijfjarige h.b.s. was en die de keu ze had zesjarig atheneum of vijfjarig h.a.v.o. te worden, uitgerekend voor de eerste schoolsoort koos, die aanzien lijk moeilijker is dan de h.b.s. Zoiets is niet in het belang van kin deren, ook al stellen de ouders er dan prijs op dat ze hoog gekwalificeerde pa pieren, die later toegang tot de univer siteit geven, behalen. Het is ook onno dig. Dank zij de Mammoetwet zijn er voldoende kansen tot .overspringen'. Een leerling met m.a.v.o. kan alsnog naar de hoogste klassen van het h.a.v.o een leerling met h.a.v.o. kan zeker na voltooiing van de opleiding gemak kelijk nog naar het atheneum. Als ouders dat niet willen of kunnen inzien, bewandelen ze maar al te vaak ten koste van hun kinderen de ver keerde weg. Om nog maar te zwijgen van de leraren, die dat niet inzien. NEW YORK Dc speciale vertegen woordiger van Oe Thant in Indonesië, Ortiz Sanz, meent dat de wereld een morele verantwoordelijkheid draagt voor het volk van West-Irian. Ortiz Sanz verklaarde in een vraag gesprek met een correspondent van de New York Times, dat het de plicht is van de Verenigde Naties, de geïndus trialiseerde landen en iedereen daarbui ten om na te gaan, „wat er op een se rieuze, edelmoedige en snelle wijze moet worden gedaan om dit prachtige volk tenminste de essentiële vruchten van onze zogeheten beschaving te geven." „Het is een schande voor ons allen, dat dit volk zo lang vergeten werd," al- dua Ortiz Sanz. BELGRADO Eenenvijftig niet ge bonden landen komen vandaag bijeen in Belgrado tijdens een consultatieve conferentie die uiteindelijk kan leiden tot concrete overeenkomsten tussen die landen. President Tito heeft kort geleden zijn ideeën uiteengezet over de derde topconferentie van niet-gebonden lan den, waarvoor deze conferentie de weg zal banen. Hij zei, dat de conferentie zich niet zal beperken tot verklaringen maar zich „zal toeleggen op concrete over eenkomsten over stappen door middel van de Verenigde Naties en in het al gemeen om te voorkomen dat de klei ne en middelgrote landen alleen maar pionnen worden in het spel van de gro te." Op de agenda staan twee kwesties 1. De rol van de politiek van niet- gebondenheid in de huidige wereld, in het bijzonder met betrekking tot vre de. onafhankelijkheid en ontwikkeling. 2. Toenemend overleg, samenwer king en gezamenlijke activiteiten van niet-gebonden landen op verschillende gebieden. Volgens waarnemers hier is het twij felachtig dat niet-gebonden landen, waarvan er enkele zeer afhankelijk zijn op economisch, militair en poli tiek gebied van enkele grote landen, zullen instemmen met de ideeën van Tito over concrete stappen. Zij zijn van mening dat alleen de nadruk zal wor den gelegd op morele macht, omdat de ontwikkelingslanden en de econo misch zwakke niet-gebonden landen niet in staat zullen zijn een sterkere band te smeden om zich te verzetten tegen de grote mogendheden. Verwacht wordt, dat de conferentie, die achter gesloten deuren zal worden gehouden, vier dagen sal duim SAO PAVLO Een blad in de Braziliaanse stad Sao Paulo heeft een plattegrond afgedrukt om de automobilisten onder de lezers te helpen de weg te vinden in de door gemeentewerklieden omgeploegde stad. Er wordt bij vermeld, dat de waterleiding de meeste gaten maakt, gemiddeld 400 per dag, ge volgd door het elektriciteitsbedrijf en de telefoondienst met ieder 200. Het elektriciteitsbedrijf compen seert deze achterstand door de ga ten gemiddeld 90 dagen open te houden, terwijl de telefoondienst nauwelijks de 20 dagen haalt. Er wonen ruim 6 miljoen mensen in Sao Paulo. ADVERTENTIE En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg. MOSKOU De commandant van de Sovjet-luchtmacht, maarschalk Wersji- nin, is vervangen door maarschalk Koetachow. aldus blijkt uit berichten over het bezoek van de Amerikaanse astronaut Borman aan de Sovjet-Unie. Op 21 februari werd Koetachow tot maarschalk bevorderd. Militaire be noemingen worden in de Sovjet-Unie niet bekendgemaakt. Zij blijken pas als bij een bepaalde functie een nieu we naam wordt genoemd. Zo bleek zaterdag dat er ook een nieuwe commandant was benoemd van de Sovjet-troepen in Polen, kolonel-ge neraal Tankajew. Twee dagen eerder verscheen in de pers voor het eerst de naam van een nieuwe commandant van de troepen in Siberië, kolonel-ge neraal Chomoelow. In de eerste maanden van dit jaar zijn nog een aantal benoemingen op be langrijke militaire posten bekend ge worden, nl. kolonel-generaal Ogarkow tot eerste plaatsvervangende chef van de generale staf, kolonel-generaal Sjoe- roepow tot commandant in het gebied van Odessa, generaal Batitski tot com mandant van de luchtdoelartillerie van het Pact van Warschau en vice-admi- raal Sissojew tot bevelhebber .van de Zwarte-Zeevloot. Westelijke militaire specialisten iu Moskou hebben erop gewezen dat de genoemde mutaties betrekking hebben op bevelvoeringen aan de grenzen van Duitsland, Roemenië en China. Verde re conclusies wilden zij daaraan ech ter niet verbinden. Waarnemers merkten op dat dezé belangrijke benoemingen zijn gedaan in een tijd waarin de Sovjet-strijd krachten in het nieuws waren door een door een officier gepleegde aanslag bij de poort van het Kremlin, de afgelasting van de militaire parade op de eerste mei, en een reeks sterfgevallen van generaals. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. weer i gisteren neerslag Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur Amsterdam regenbui 18 10 De Bilt half bew. 17 8 Deelen zw. bew. 15 6 Eelde half bew. 19 6 Eindhoven zw. bew. 17 3 Den Helder licht bew. 16 7 Rotterdam onweer 16 7 Twente zw. bew. 18 0.2 Vlissingen onweer 16 20 Zuid-Limburg zw. bew. 15 1 Athene onbew. 0 Barcelona half bew. 23 12 Belgrado half bew. 29 0 Berlijn zw. bew. 28 5 Bordeaux regenbui 20 2 Brussel zw. bew. 13 10 Frankfort half bew. 19 0 Genève regen 18 29 Grenoble regenbui 18 Helsinki zw. bew. 21 0 Innsbruck half bew. 13 18 Kopenhagen half bew. 18 6 Lissabon onbew. 30 0 Locarno licht bew. 19 99 Londen licht bew. 17 51 Luxemburg geh. bew. 13 0.1 Madrid onbew. 31 0 Malaga geh. bew. 30 0 Mallorca half bew. 27 1 München regen 21 4 Nice onbew. 27 80 Oslo regen 17 17 Parijs half bew. 17 6 Rome regen 27 0 Stockholm geh. bew. 21 4 Wenen regen 27 2 ZOri* Manhui W 1

De Vallei | 1969 | | pagina 7