„Biafra heeft geen kleuters meer" Uitkeringen uit gemeentefonds niet omhoog KLM vertrouwt op eigen middelen Vijf jaar geëist wegens poging echtgenote uit de weg te ruimen Weinig hoopvol rapport over vergiftiging van de Rijn Totaal nieuw en mild- amerikaans Golden Fiction 25 FILTER KINGS Scotch Whisky Nederland wil spoed niet uitbreiding van EEG tot Engeland Directeur van ANVV dient ontslag in Golden Fiction Trieste mededelingen mevrouw Middelkoop van dokter en op Schiphol Luchtverkeer is weer normaal „De Greene" wil Lammers kwijt als redacteur Vrouw viel dood hij klimmen van het ene halkon op het andere Noordewier was verhinderd te spreken met part iihest uur Bij beheerste expansie Bankbiljet van 100 gulden zonder nummer TEGEN BARNEVELDER STERK GESTEL HIELP VROUW ER BOVENOP Onweerstaanbare vlam van Pernis dreef man tot brandstichting ha ge deel van Nederland aan ramp ontsnapt Fel verzet in Brabant tegen uitbreiding oefenterrein bij Oirschot DEMORALISERENDE INVLOED VAN HONGERSNOOD DAGVLUCHTEN DOORIIROKEN Nieuwe sleutel Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. betadine jodium TheWhite Horse Cellar HOGER DIVIDEND MARTIN AIR RATTEN GIF WINTERSPORT PvdA-STUKKEN OVER INDONESIË VOOR „SERIEUZE" LIEDEN TER INZAGE HAGENAARS VERDACHT VAN VERKRACHTING EN DIEFSTAL FOTOGRAAF VOND WEER SCHEDEL EN BEENDEREN WOENSDAG 9 JULI 1969 SCHIPHOL In Biafra zijn de kleu ters van twee a drie jaar reeds aan de hongerdood gestorven, nu gaan de ouderen eraan. De hele bevolking lijdt aan eiwittekort en balanceert op de rand van de hongerdood. Het Rode Kruis heeft al vier weken geen vlucht meer kunnen uitvoeren. Alle gaarkeu kens in Biafra, zo moeizaam met de hulp van Europeanen ópgebouwd. worden gesloten". Dat waren enkele van de trieste mededelingen, waarmee mevr. Middel koop haar in meer nuchtere termen sprekende echtgenoot gisteravond op Schiphol aanvulde. „Ik hen vorige week met nonnen en paters uit Biafra terug gevlogen", zo riep ze uit. „Zelfs die mensen kunnen de ellende niet meer dragen De kinderen liggen er in het gras te sterven. Dat maakt een vrese lijke indruk op de Europeanen, die er werken. Ze raken overstuur of krijgen er zelfs een shock van. Er gaat van die hongersnood zo'n de moraliserende invloed uit. Iedereen in Biafra begin te stelen. Dat gebeurde vroeger nooit. Toen was iedereen er goudeerlijk. Hoe is het in de wereld mogelijk, dat Europa dit alles toelaat, vragen we ons af. Het vertrouwen is bil iedereen weg. Waarom grijpen met name Engeland en Frankrijk niet in? Waarom stoppen ze hun wapenleveranties met Nigeria niet? Dan zou Rusland ook wel volgen. Waarom verbreken de Europese lan den de economische betrekkingen met Nigeria niet? Dan wordt oorlog voeren daar onmogelijk. Maar kennelijk hech ten deze Europese landen meer waar de aan hun handel met Nigeria dan aan het verhinderen van de oorlog, en daarmee doel ik ook op Nederland, dat voor zover het de handel met Ni geria betreft na Engeland de tweede plaats inneemt". Dokter Middelkoop die in Biafra de coördinatie van de hulpverlening heeft behartigd en die thans in het uitvoe rend comité zit van de Joint Church Aid, keerde gisteravond terug uit Ge- nève, waar de gezamenlijke hulporga nisaties der kerken zich hebben afge vraagd op welke wijze de ramp van de massale honderdood nog kan worden vermeden. De vergadering in Genève was tot de •onclusic gekomen, dat een succesvol le formule alleen denkbaar is, wanneer zij wordt geaccepteerd zowel door Ni geria als Biat'ra. De Joint Church Aid roept daarom alle bij de hulp betrok ken regeringen, die van goede wil zijn, op tot ondersteuning van een realistisch plan voor dagvluchten. Dit plan moet worden afgesloten tus sen Nigeria, Biafra en een derde neu trale partij, waarbij ieder van deze drie partijen zelf controleurs mag aan wijzen om toezicht op de juiste nale ving van het project uit te oefenen en om de ladingen te controleren op plaat sen en onder voorwaarden, die voor bei de zijden acceptabel zijn. Bovendien mogen partijen waarne mers aanwijzen, die de vluchten ver gezellen als garantie, dat alleen gevlo gen zal worden door geneutraliseerde luchtwegen. Gezien de toenemende sterftecijfers in Biafra vraagt Joint Church Aid de mogelijkheid om nog voor een zeer be perkte tijd, gedurende welke de bespre kingen voor de dagvluchten dienen te worden gehouden, nachtvluchten te mo gen uitvoeren. Naar bekend zijn er ook plannen van Engeland en van het Rode Kruis. Dok ter Middelkoop geloofde niet, dat er iets terecht zal komen van de optimistische verwachtingen van de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Stewart, die maandag heeft gezegd, dat er daglicht- vluchten over Nigeria naar Biafra zou den worden geleid. In tegenstelling tot het Internationale Rode Kruis, heeft „Joint Church Aid" de laatste weken meermalen de blokkade doorbroken met nachtelijke hulpvluchten op Biafra. Het comité van het Internationale Ro de Kruis heeft nog geen commentaar gegeven op het plan van de kerken. In welingelichte kringen in Genève wordt vernomen, dat de president van het Rode Kruis, Marcel Naville, gisteren een ontmoeting heeft gehad met enkele leiders van de „Joint Church Aid", maar het is niet bekend of het Rode Kruis toen met het plan heeft inge stemd. SCHIPHOL De beperking op het vliegverkeer in de Nederlandse lucht wegen is opgeheven. De beperking werd vorige week don derdag ingesteld uit veiligheidsoverwe gingen tijdens de modelactie van de verkeersleiders op Schiphol. De lei ding van de Rijksluchtvaartdienst heeft de maatregelen ingetrokken nu de ver keersleiders hun actie hebben opge schort. DEN HAAG De gemeenten krij gen volgend jaar geen cent extra. De uitkeringen uit het gemeentefonds worden niet verhoogd. Alleen algeme ne loonmaatregelen zullen in de uitke ringen worden doorberekend. Dit hebben gisteren de ministers Beernink (Binnenlandse Zaken) en een Witteveen (Financiën) bekend ge maakt in een brief aan alle gemeente besturen. Prijsstijgingen zullen de ge meenten dóór verhoging van eigen in komsten zelf moeten betalen. De gemeentefondsuitkeringen voor dit jaar zijn met 42 miljoen gulden verhoogd. Dit in verband met de jong ste salarismaatregelen. De bedragen, die per inwoner worden betaald, zijn iets opgetrokken. Nog dit najaar zal de regering een wetsontwerp indienen waarin een nieu we verdeelsleutel van het gemeente fonds wordt aangekondigd. Eveneens wordt en nieuwe verfij ningsmaatregel ingevoerd, waardoor gemeenten met een slechte bodemge steldheid extra geld kunnen krijgen voor het bouwrijp maken van uitbrei dingsplannen. Dit nieuwe systeem zal in een aantal fasen worden ingevoerd. In 1972 zal de nieuwe verdeling volledig worden toe gepast. In het gemeentenfonds is hon derd miljoen gulden voor deze aanpas sing gereserveerd. AMSTERDAM De directie van het weekblad „De Groene Amsterdammer" wil Han Lammers (Nieuw Links) ont slaan omdat zijn redacteurschap on verenigbaar wordt geacht met zijn func tie als bestuurslid van de PvdA. De heer Lammers heeft intussen de steun gekregen van zijn vakbond, de Nederlandse Vereniging van Journalis ten. Van de zijde van „De Groene" ver klaarde mr. R. Dijkstra, dat er wel moeilijkheden zijn, maar dat nog ge zocht wordt naar een oplossing. Ver der wilde hij geen commentaar geven. De heer hammers is voorzitter van de Amsterdamse afdeling van de NVJ. Dr. H. Middelkbop met zijn echtgenote na aankomst uit Genève, waar hij als bestuurslid een vergadering heeft helpen lei den van de Joint Church Aid, dc gezamenlijke hulporganisatie der kerken, die in de afgelopen jaren de voedselvluchten naar Biafra heeft georganiseerd. ADVERTENTI AMSTERDAM Mevrouw A. Th. van Loghens-Kaiser (53) is in Amster dam overleden nadat zij van het bal kon van haar huis op de tweede etage, aan de Deurloostraat was gevallen. De vrouw was haar huis uitgegaan zonder sleutel. Zij probeerde toen via het balkon van de buren op haar eigen balkon van de buren op haar eigen bal kon te klimmen. Daarbij verloor zij het evenwicht. AMERSFOORT Het gesprek tus sen een afvaardiging van het bestuur van de PSP en de heer D. A. Noorde- wier over diens benoeming tot lid van de Eerste Kamer, is gisteren niet door gegaan. De heer Noordewier kon niet. Partijvoorzitter P. A. Burggraaf zal alsnog een nadere afspraak met hem maken. Gisteravond is in Amersfoort wel een bestuursvergadering gehouden, welke reeds eerder was uitgeschreven. Zoals gemeld, is het de bedoeling om de heer Noordwier te bewegen zijn Eerste-Kamerzetel ter beschikking te stellen, zodat de heer H. J. Lank- horst deze zal kunnen bezetten, geheel overeenkomstig een partijreferendum Vijf Noordhollandse Statenleden heb ben desondanks de heer Lankhorst hun steun onthouden en de heer Noordewier In de Eerste Kamer geholpen. ADVERTENTIE w alleen importeur voor nederland: ANDRÉ KERSTENS- TILBURG AMSTERDAM Het beleid van de K.L.M. blijft voor de toekomst gericht op een beheerste expansie. Daarbij rekent de directie op een voortgaande ster ke groei in het passagiers- en vrachtvervoer. Zij vertrouwt erop. dat ook redelijke financiële resultaten kunnen worden be haald. Afschrijvingen en reserveringen uit de winsten zullen dan een aanzien lijk deel van de middelen opleveren, die nodig z(jn voor nieuwe vliegtuigen en andere activa, aldus het jaarver slag. Zoals reeds gemeld, steeg de winst vorig jaar van f 63,2 tot f 88.7 miljoen nadat de inkomsten uit het vervoer waren toegenomen van f 761,2 tot f 833,3 miljoen, een stijging met 9 pet. De overige inkomsten namen met 15 pet toe tot f 118,3 miljoen. De bedrijfs kosten stegen met 10 pet. tot f 881,3 miljoen. Aan de jaarvergadering, die 31 juli in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag wordt gehouden, zal worden voorgesteld het dividend te verhogen van f 7 tot f 8 per aandeel van f 100 nominaal. Daarvan is in november al f 3 vooruitbetaald. Na reservering uit de winst over het afgelopen boekjaar zal het eigen vermogen van de KLM met 20 pet zijn gestegen tot f 407 mil joen. De vrije reserves bedragen dan f 157 miljoen, waarvan f 57 miljoen agio reserve en f 100 miljoen ingehouden winst. Door het stijgen van lon.en en prijzen en het dalen van de gemiddelde op brengst uit het vervoer zijn de winst marges knapper geworden. De lucht vaart was trouwens gedurende een lan ge reeks van jaren toch een van de weinige bedrijfstakken waarin de tarie ven een dalende tendens bleven tonen. Thans blijkt echter, dat de kostenstij gingen niet langer volledig door de voortgaande produktiviteitsstijging kun nen worden opgevangen, zodat enige verhoging van de tarieven niet is te vermijden. Hoewel de exploitatie op de korte binnenlandse trajecten op zichzelf tot verlies lijdt, zet de KLM de activitei ten van de Nederlandse Luchtvaart maatschappij voort. Voor het lopende boekjaar wordt opnieuw een grote stij ging van het aantal passagiers voor zien. Het bedrijfsresultaat van Martin's Air Charter (minderheidsbelang) leid de tot een redelijk rendement over liet geïnvesteerde kapitaal. Ook voor 1969 zijn de verwachtingen van Martinair gunstig. Er wordt weer een aanmerke lijke vergroting van de omzet ver wacht. De vooruitzichten op langere termijn voor KLM Noordzee Helikopters zijn be vredigend Het KLM-autobusbedrijf ver voerde voor het eerst in zijn bestaan meer dan een miljoen passagiers in. een jaar. AMERSFOORT Een briefje van honderd zonder nummer. Mevrouw B. van Ee uit Hoevelaken stapte daarmee gisteren, met kloppend hart, bij het kantoor van de Algemene Bank Neder land binnen. Het briefje had haar man vorige week in Barneveld bij zijn salaris om vangen. Een bankemployé vertelde, dat het een slip van de drukmachine moest zijn geweest. „Voor ons is dit papier honderd gulden waard. Een ver zamelaar zal er ongetwijfeld meer voor geven". Het briefje is waarschijnlijk het eni ge honderdje in ons land met zo'n af wijking. Mevrouw Van Ee heeft het briefje weer meegenomen. UTRECHT De moordpoging op zijn één jaar oudere vrouw had Cor van R. uit Barneveld grondig voorbe reid. Dat het bij een poging was ge bleven, lag aan het gestel van zijn vrouw Adrie en niet aan de koelbloedig heid en harteloosheid van Cor. De 1,6 gram thallium, die de bouwkundig te kenaar in december van het vorig jaar tien tot twaalf keer in de koffie van zijn vrouw had gedaan, zou voor een ou der slachtoffer fataal zijn geweest. Die grondige voorbereiding wilde de officier van justitie, mr. F. G. Wüsten- berg gisteren voor de Utrechtse recht bank ruim gestraft zien: vijf jaar ge- gevangenisstraf met aftrek eiste hij tegen Cor van R. Zonder dat de lichamelijke toestand van zijn vrouw daar aanleiding toe had gegeven, bazuinde Cor medio 1967 al rond, dat Adrie ongeneeslijk ziek was en het wel niet lang meer zou ma ken. In die tijd had hij de 34-jarige Cok- kie leren kennen. Bij haar vond hij wat hij bij zijn eigen vrouw in een huwe lijksleven van bijna twaalf jaar had ge mist. Maar van scheiden wilde Cor niet we ten. Hij wilde op een andere manier van haar af. Hij werd op het idee gebracht om ratengif te gebruiken. Dat had hy niet aan de eerste de beste te danken. Uit kranteverslagen leerde hij hoe Riet H„ de Schijndelse gifmengster, haar min naars uit de weg placht te ruimen. Cor kocht rattengifAngst weer hield hem er van het gif te gebruiken. Dat in die tussentijd de wasmachine en een elektrisch kacheltje al eens on der stroom hadden gestaan, daar moest de rechtbank maar niet zwaar aan tillen. „Ik ben een knutselaar. Er zat wel eens een draadje los", zei Cor. De eigenlijke vergiftiging had Adrie toch aan zichzelf te wijten. Op 15 de cember van het vorige jaar was het paar dertien jaar getrouwd. Cor had zijn vrouw die dag willen verrassen met een plant. Toen zijn vrouw die atten tie niet op prijs bleek te stellen, be greep Cor pas goed hoe anders alles bij Cokkie was. En dc volgende dag kreeg Adrie een scheutje rattengif in haar koffie. Dat kreeg zij voortaan el ke dag. De dag voor kerstmis werd Adrie ziek. De huisarts constateerde niet on middellijk vergiftiging. Dat kwam pas dagen later toen Adrie's haar begon uit te vallen. Cor vertrok enkele dagen daarna met Cokkie voor een wintersportvakantie naar Oostenrijk. Toen hij 10 februari terugkwam, vroeg hij pas dagen later naar haar toestand. „Het is fraai", verzuchtte de presi- ROTTERDAM De officier van Jus titie bij de Rotterdamse rechtbank heeft gistermorgen zeven maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, geëist tegen de 44-jari- ge ketelbediende Philippus van der K. uit Maassluis wegens opzettelijke brandstichting. Van september 1966 tot zijn arresta tie, enkele maanden geleden, stichtte hij zesmaal brand op het terrein van de N.V. Titaandioxydefabriek in het Botlekgebied. „Als ik 's avonds de vlam in Pernis zag, dan kreeg ik een onweerstaanba re aandrang om brand te stichten", zo zei Van der K. gistermorgen. „Ik be sefte nooit wat ik deed." De branden richtten overigens nooit veel schade aan. De officier van Justitie zei in zijn mild rekwisitoor dat de man steeds door vuur gefascineerd is geweest. Hij wees erop dat de man in zijn jeugd een grote fabrieksbrand mee maakte en later in de meidagen van 1940 de branden in Rotterdam. „In Duitse concentratiekampen moest hij vervolgens machteloos de doden- branden van de nazi's meemaken", al dus de officier die de ketelbediende voor wat diens neigingen tot brand stichting betrof als „een oorlogsslacht offer" beschouwde. DEN HAAG By de vergiftiging van de R(jn is het lage deel van Nederland ternauwernood aan een ramp ontsnapt. De steeds grotere produktie van giftige stoffen en het ontstaan van grotere hoeveelheden van gevaarlijke afvalstoffen maken een dergelijke ramp in de toekomst zeker niet uitgesloten. Dat zegt de hoofddirecteur van provinciale waterstaat in Zuid-Holland, prof. ir. J. L. Klein, in een rapport over de vergiftiging van de Rijn aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Hij is van mening dat het Rijk een goed georganiseerd waarschuwings systeem van het Rijk naar de provin cies en van provincies naar de polders, waterschappen en gemeenten moet ontwerpen. In het rapport dringt prof. Klein er bij G.S. op aan, dat minister Bakker dringend wordt verzocht een dergelijk waarschuwingssysteem in te stellen. Hij ziet de noodzaak van een perma nente controle over de hele Rijn, waar voor dan ook internationale regelingen moeten komen. Prof. Klein is er niet zeker van of de vergiftiging is ontstaan door een losse hoeveelheid vergif (Endosulfan). De hardnekkige wijze waarop het ver- ontreingd water bleef toevloeien en de geringe afname van de giftigheid zou den kunnen wijzen op een lekkende lei ding. Hij acht het niet uitgesloten, dat het uitspö'elen van op de oever opge slagen giftige stof de oorzaak van de vergiftiging van de Rijn is geweest. Het is voor geheel Nederland belang dat het IJsselmeer of een daarvan tegen vergiftiging door water wordt beschermd. van deel Rijn- In het rapport wordt gedacht aan een tweede wateraanvoerweg voor Midden-West-Nederland via het Am sterdam-Rijnkanaal. Daarvoor zou een aanvoerkanaal van het Amsterdam-Rijn kanaal ter hoogte van Maarssen naar de Oude Rijn bij Bodegraven moeten komen Prof. Klein zal het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland rapporteren over de mogelijkheden van een waarschuwingssysteem voor polders, waterschappen en gemeenten. Volgens het rapport is de drinkwater voorziening door de vergiftiging van het Rijnwater niet in ernstige moeilijk heden gekomen, dank zij de reserves in de spaarbekkens. dent van de rechtbank, mr. P. J. Klaver. Aan Adrie, die als getuige was ge dagvaard, vroeg hij of ze niet beter hadden kunnen scheiden. Adrie: „Toen ik ziek was. heb ik te gen hem gezegd: als ik beter ben, laten we dan maar scheiden." Het antwoord van Cor was weinig vriendelijk en zeker niet hoopvol ge weest: „Zie eerst maar eens dat je be ter wordt". Cor had gisteren nog een vraagje aan Adrie. „Haat je me?" wil de hij weten. Het antwoord van Adrie was even duidelijk als de blik waarmee ze haar man vernietigde: „Je bent voor mij een vreemde. Ik ken je niet meer." AMSTERDAM De stukken onder berusting van de Partij van de Arbeid, die te maken hebben met de Indonesië- politiek, z(jn voortaan toegankelijk voor iederen, die een onderzoek wil instellen en publikatie wil verrichten, die aan wetenschappelijke maatstaven voldoen. Dit heeft het partijbestuur van de PvdA besloten na een bespreking van de Kamerdebatten over de regerings nota inzake Indonesië. Het partijbe stuur doet een beroep op partijgenoten die stukken bezitten die licht kunnen werpen op de Indonesië-politiek om hun medewerking te verlenen. De PvdA hoopt dat andere partijen haar voorbeeld zullen volgen. DEN HAAG De Nederlandse re gering wil. dat de zes landen van de EEG voor het einde van dit jaar een datum afspreken, waarop de onderhan delingen over de Britse toetreding tot de Gemeenschap zullen beginnen. Mi nister Luns zei dit gisteren aan het slot van een kort bezoek van zjjn West- duitse collega Brandt aan Den Haag. De Nederlandse en Westduitse rege ringen zijn het vrijwel volledig eens over de doeleinden van de Europese politiek. Maar er zijn nuance-verschil len over de procedure, die moet wor den gevolgd om die doeleinden te berei ken. zo verklaarden de ministers. DEN HAAG De Haagse politie heeft gisteren de 31-jarige koopman .1. M. en zijn 28-jarige collega F. P., bei den uit Den Haag, aangehouden. De laatste wordt verdacht van het ver krachten van het negentienjarige Bel gische meisje C. M. D. Hij had haar maandagavond in de Haagse binnenstad aangesproken. Zij hadden samen met J. M. een autoritje in de omgeving van Kijkduin gemaakt. Op een stille landweg zou P. het meisje hebben verkracht. In de nacht van maandag op dinsdag deed de Bel gische aangifte bij de politie, omdat uit haar beursje honderd gulden ont vreemd zou zijn. ROTTERDAM De heer J. A. Ris- seeuw, directeur van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer (ANVV) heeft kortge leden schriftelijk zijn ontslag ingediend bjj het bestuur van deze organisatie dat zich hierover binnenkort zal bera den. Zoals gemeld, is na een uitgebreid onderzoek door een onafhankelijk effi- ciëntiebureau, besloten alle wervings- taken van de ANVV onder te brengen in het dit jaar opgerichte nationaal bu reau voor toerisme, het NBT. Als oorzaak van deze reorganisatie is in het bijzonder genoemd het grote gebrek aan slagvaardigheid, waarmee de ANVV bij haar wervende arbeid te kampn had. De heer Risseeuw is 55 jaar. Hij werd op 1 september 1961 ln zijn functie benoemd. EINDHOVEN De voorstellen van minister Schut om de militaire oefen terreinen onder Oirschot tot ruim 3000 ha uit te breiden hebben niet alleen tot felle reacties van de betrokken gemeen ten Oirschot, de Beerzen, Vessem en Veldhoven, maar ook van de agglome- ratieraad stadsgewest Eindhoven en van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant geleid. De ^gglomeratieraad Eindhoven voelt zich belaagd omdat de gemaakte en geaccepteerde structuurschets van het stadsgewest Eindhoven door de minis ter voor Ruimtelijke Ordening „niet eens wordt aangekeken". De agglomeratieraad heeft zo fel ge reageerd omdat hij niet in de plannen van de minister werd gekend. Op een aangekondigde hearing werd de agglo meratieraad niet uitgenodigd. De uitge nodigde burgemeesters uit het stadsge west weigerden daarop naar Den Haag te komen. Minister Schut is daarna op zijn stappen teruggekeerd, heeft de agglo meratieraad alsnog uitgenodigd voor een nieuwe hearing, die 24 juli te Den Haag zal worden gehouden. Er is over leg gaande met de betrokken gemeen ten en met gedeputeerde Staten over het gezamenlijk in te nemen standpunt. APPINGEDAM Op enkele meters afstand van de plaats waar begin juni tijdens graafwerkzaamheden in ver band met verzwaring van de zeedijk te Hoogwatum in de Groninger gemeen te Bierum zes menselijke skeletten werden aangetroffen, zijn dinsdagmid dag opnieuw een schedel en menselijke beenderen aangetroffen. De vinder was een fotograaf van een Nederlands geïllustreerd weekblad, dit van de eerste vondst een reportage wil de maken en op eigen initiatief aan het graven gegaan was. De Rijkspolitie werd hiervan op de hoogte gesteld. Men overweegt nu ter plaatse met een dragline de grond om te werken en naar eventuele verdere menselijke resten te zoeken. Het staat nog niet vast of men hier te doen heeft met skeletten van perso nen, die daar tijdens de tweede wereld oorlog zijn begraven. Zoals bekend, werd na de eerste vondst een onder zoek ingesteld door de Rijkspolitie van Appingedam in samenwerking met on der andere het gerechtelijk geneeskun dig laboratorium van de Rijkspoltie in Den Haag, dat nog voorduurt. De mogelijkheid is ook geopperd, dat men te maken heeft met de resten van zeelieden die vele jaren geleden zijn aangespoeld en daarna zijn begraven te Hoogwatum. ADVERTENTIE EXTRA MUI) FILTER KINGS de extra milde 25 filter kings 1.75

De Vallei | 1969 | | pagina 7