Eddy Merckx toonde opnieuw zijn macht met glanzende zege in elfde etappe Wagtmans bleef achter, maar was toch beste Nederlander Bekervoetbal op 19 oktober Fedor den Hertog behaalde weer etappe-overwinning Zoetemelk nog steeds vooraan De tour in cijfers Maathuis heeft een kleine voorsprong op Brugman Regen teisterde het Yierdaagse-legioen Faema's verdienen het meeste geld Grote Prijs van Zandvoort afgelast Opnieuw FD-zege voor Pattison Hewitt in Dublin tegen Taylor... Geen maatregelen tegen Zuid-Afrika Panathiciaikos won Griekse voetbalbeker Mulligan en Santana wonnen in Baastad Tennistoernooi met 8 ton aan prijzengeld Poortvliet kreeg lift naar huis Busby wil maken van doelpunten beter belonen Record overtreffen Tennisontmoeting met België en West-Duitsland Onbereikbaar Tempo laag Grote deelneming aan E.K. roeien Nationaal kampioenschap springen Reactie DONDERDAG 10 JULI 1969 DIGNE „Dit is de terugslag na mijn inspanningen van gisteren'". Rini Wagtmans, in de laatste etappe van Briangon naar Digne op ruim vier minuten gefietst, was niet verbaasd over zijn terugval. „In de rit naar Briangon had ik het al zitten overdenken: je kunt zo niet blijven koersen, daarop moet een reactie komen". De Brabander, in het algemeen klassement verdrongen door Gimondi, die op de meet in Digne door Merckx werd verslagen, voerde geen verontschuldigingen aan voor het feit, dat hij op de derde en laatste, maar ze ker niet gemakkelijkste, col voor Digne niet de demarrage van Poulidor had kunnen volgen. „Toen Poulidor wegging heb ik niet eens geprobeerd met hem mee te komen. Ik kon niet meer". Het was ronduit, het was de eerlijke mening van een goed sportman, die zijn nederlaag niet wilde verbloemen. En een ne derlaag was het. Maar nog altijd is de vijfde plaats van Wagtmans (op 11,35 van de leider) een resultaat om trots op te zijn. Een positie, waard om tot de laatste krachtsinspanning voor te vechten. Het is een zware taak voor deze 22-jarige Tourdebutant uit St. Willebrord, op wie de hoop van Nederland voor een draaglijk resultaat in deze Tour blijft gevestigd. Merckx versloeg met een halve meter de Italiaan Gimondi op de finish van de elfde etappe. DIGNE Leen Poortvliet is woensdag naar huis vertrokken. En heel wat comfortabeler, dan hij ge dacht had. Want de lange Willem li er, die in de etappe van Chamonix naa r Briangon was uitgevallen kreeg een lift van twee Nederland se toeristen, die 's avonds in het ho tel van de ploeg zaten. Ton Vissers was dolgelukkig. „Dat is een zorg minder voor me. Ik ben er nu zeker van, dat hij goed overkomt". Ook soigneur Pasman, die met het slin ken van de ploeg overbodig was ge worden, mocht met de gastheren van Poortvliet meerijden. ROTTERDAM De eerste ronde voor de Nederlandse voetbalbeker wordt op 19 oktober volgens het zoge naamde knock-out-systeem gespeeld- Er nemen 53 clubs aan deel. Feijenoord is vrijgesteld voor de eerste ronde. Spelers die voor de selectie van het Nederlandse elftal, dat woensdag 22 oktober tegen Bulgarije speelt, zijn aangewezen, mogen niet aan de beker wedstrijd op 19 oktober deelnemen. De clubs die hiervan de dupe worden, kunnen op verzoek uitstel krijgen. PRAAG De Fransman Fauraux behaalde woensdag de Europese titel in de mothklasse. Bij de zeilwedstrijden die in Cerna werden gehouden, eindigde de Zwitser Hogg als tweede. KIRN Fedor den Hertog heeft zijn overwinningenreeks in de Ronde van Rijnland-Palts, na een onderbreking van Uvee dagen, voortgezet. Hij won woensdag de tiende en voorlaatste etap pe, een rit over 139,5 kilometer van Nierstein naar Kim, met een voor sprong van 42 seconden op zijn ploeg genoot Piet Hoekstra. Den Hertog ontsnapte na 74 kilome ter, in gezelschap van Hoekstra en de Westduitsers Knab en Kuhn, uit het pe loton. Tot 17 kilometer voor het einde konden de Duitsers het Nederlandse tweetal volgen, doch toen moesten zij zich laten terugvallen. Den Hertog de marreerde in het laatste stadium van de koers opnieuw en overbrugde het slotgedeelte van de rit op de hem eigen wijze: solo rijdend. Piet Hoekstra werd nog ingelopen door een groep onder lei ding van de Berlijner Ebert, doch hij toonde zich in de sprint de snelste. In het algemeen klassement heeft Den Hertog nu een voorsprong van ruim 32 minuten op zijn naaste belager, Johan nes Knab. De uitslag van de tiende etappe is: 1. Den Hertog (Ned) 139,5 km in 3 BERN Sir Matt Busby, de direc teur van Manchester United, zou de voetbalwetten gewijzigd willen zien door meer punten toe te kennen voor gemaakte doelpunten. In het nieuwe nummer van het blad van de Europese voetbalbond schrijft hij, dat doelpunten beter is dan geen doelpunten, en dat clubs, die bijvoorbeeld een stand van 4-4 bereiken meer punten moeten krij gen dan andere, die het bij een wed strijd maar tot OO brengen. Doelpunten maken het spel aantrek kelijker en geven de toeschouwers meer waarde voor hun geld. Busby had be zwaar tegen het Italiaanse „Catenaccio", de massale manier van verdedigen, die „grote schade" aan de sport had toege bracht en helaas veel volgers had ge vonden. Bijvoorbeeld onder die clubs, die een uitwedstrijd spelen en maar be zield zijn van een ding: niet te verlie zen. Er zijn clubs met weinig of in het geheel geen spelers van formaat, die hun heil zoeken in niets dan een hechte verdediging, waardoor de tegenstanders geen kans krijgen om hun spel te ont plooien. Jan Maathuis in actie op ,,The Saint". Want was Jan Janssen in de rit naar Briangon al uitgeschakeld, bij zijn ver lies van 21 minuten van die rit kwam nu weer een deficit van elf minuten. Janssen klaagde ook in Digne over zijn maag. „Het ging wel iets beter dan gisteren, maar er werd te hard ge koerst", zei de Ossendrechter teleurge steld. Dinsdagavond in Briangon op zijn kamer had hij met klem ontkend ook maar in de verste verte aan opgeven gedacht te hebben. Hij was zelfs opti mistisch gestemd en kondigde aan in deze Tour nog een stunt uit te halen. Aan de meet in Digne was er van dit optimisme weinig meer over. Met ge bogen hoofd verliet Janssen de Boule vard Gassendi, waar Merckx zijn ko mende Tourzege met een derde etappe overwinning nog meer gestalte had ge geven. Het ziet ernaar uit, dat Wagtmans gelijk gaat krijgen. Merckx wil blijk baar alles winnen. De Tour, het pun- tenklassement en het bergklassement. De vraag is, of Merckx in zijn eerste Tour de France ook het record-aantal etappezeges wil overtreffen. Dat staat sinds de jaren dertig op naam van Charles Pelissier, die in één ronde van Frankrijk liefst acht keer zegevierde. Als er ooit iemand is geweest, die dit befaamde record kan overtreffen dan is het Merckx, die dat kennelijk ook heeft begrepen. Waarom spurtte hij na de laatste afdaling samen met Gimon di zo verwoed over de brede boulevard? Tijdwinst was voor Merckx niet te be halen, want in bergritten wordt geen bonificatie meer gegeven. De iets ho gere financiële waardering voor de eer ste plaats kan hem ook niet hebben ge ïnteresseerd, want zijn ploeg staat op het punt meer te gaan verdienen dan uur 43 min. 37 sec (een minuut bonifi catie), 2. Hoekstra (Ned) 3.44.49 (30 se conden bonificatie), 3. Ebert (Wdl) 3.45.19, 4. Bremer (Wdl) z.t., 5. Kuhn (Wdl) z.t. Het algemeen klassement ziet er na de tiende etappe als volgt uit: 1. Den Hertog (Ned) 33.04,34, 2. Knab (Wdl) op 32.31, 3. Troche (Wdl) op 35.05, 4. Van Katwijk (Ned) op 44.35, 5. Tschann (Wdl) op 46.01, 16. Van der Leeuw (Ned) op 1.14.51, 20. Hoekstra (Ned) op 1.42.00. DEN HAAG De Nederlandse ten- nisers Evert Schneider, Piet van Eys- den, Hans v.d. Weg, Henk Goris, Rob Kuijpers en Jan Bouman zullen zondag a.s. op de Royal Leopold Club iin Brus sel uitkomen tegen de International Club van België. Op zaterdag 19 en zondag 20 juli zal op het tennispark Oud Wassenaar te Wassenaar een ontmoeting plaatsvin den tussen een team van de internatio nale Club Nederland en de internatio nale Club Duitsland. Voor Nederland zullen spelen de heren Hemmes, Schnei der, Soholz, Soeters en drie veteranen, onder wie de heer Rinkel. Voor Duitsland zullen deelnemen de heren Eklebe, Feldbausch, Gottschalk, Nitsche, resp. 4, 10, 8 en 7 geplaatst op de Duitse ranglijst. Ook met dit team zullen drie veteranen spelers meeko men. Op beide dagen zullen zes enkel en drie dubbelspelen worden afgewerkt. APELDOORN Het Vierdaagsele- ger is gisteren opnieuw geteisterd door felle regenbuien en het wekte dan ook geen verwondering, dat negen wande laars het lieten afweten. Vanmorgen was het weer ook al niet best en lieten zes wandelaars bij de start verstek gaan. Na een kilometer gaf er nog een „de pijp aan Maarten", zodat het tota le aantal deelnemers en deelneemsters nog 1333 bedraagt. Vandaag doet het leger o.a. Koot wijk, Assel en Hoog Buurlo aan. de Wagtmans. Jan Janssen was veel verder achter geraakt. De andere Ne derlanders fietsten in de achterhoede in een grote groep, die uiteindelijk op ruim een half uur in Digne arriveerde. enige formatie in de Tour bij elkaar heeft gereden. Neen, deze naar macht en eer dor stende Brusselaar moet uit zijn op het record van Pelissier, waarmee hij dan tevens een goede basis zou leggen om ook de recordscore van Rik van Looy aan overwinningen in één seizoen (42) aan flarden te rijden. Hij is namelijk de dertig zeges al genaderd en het sei zoen is nog lang. Merckx is in deze Tour nog favoriet voor de twee resterende individuele tijdritten en moet ook in de twee Py reneeën etappes en de aankomst op de Puy-de-Dome kunnen zegevieren. Voeg daarbij een sprintzege in een vlakke rit en Merckx zal op negen erepalmen uitkomen. Het lijkt een utopie, maar wie deze supercoureur van dichtbij volgt twijfelt al haast niet meer. Ook op deze elfde dag beheerste Merckx weer volkomen het strijdbeeld in de rit over drie bergtoppen, waar van de Vars (eerste categorie notabe- ne) verreweg de gemakkelijkste was. Twee Spanjaarden, Santemaria en Mas- caro, die in de aanloop hadden mogen ontsnappen omdat zij in de klassering volkomen ongevaarlijk zijn, gingen het eerst over de na 52 kilometer gelegen top. Ruim negen minuten later trok het veld in gesloten gelid over deze berg. Het tempo lag laag, soms niet veel hoger dan 25 kilometer per uur, zodat het geen verwondering wekte, dat Merckx, toen hij lek reed, slechts en kele tientallen meters achter raakte. De winst van de twee koplopers groeide. Aan de voet van de Col d'Allos, die na 102 kilometer zijn besneeuwde kruin (ruim 2200 meter hoog) toonde, was 't gat gegroeid tot bijna dertien minuten. In de lange gevaarlijke afdaling over een smalle weg vol gaten, die boven dien bezaaid was met puntige keisteen tjes, liet Merckx, nadat hij de twee Spanjaarden had achterhaald, zich in lopen door Gimondi en Pingeon. Pouli dor en Gandarias misten de aanslui ting. De kopgroep van vijf, waarin Santa- maria en Mascaro alleen maar mee fietsten, bleef onbereikbaar. Op de top van de Col de Corobin, na een smalle grintweg omhoog, lagen zij nog bij el kaar. Mascaro ging eerst onder het spandoek door, gevolgd door Pingeon, Merckx, Gimondi en Santamaria. Op anderhalve minuut streden Van Impe, Galera, Gandarias en Agostinho, op 2 minuten Galdos, Poulidor en Castello, op vier minuten Schutz, Raymond, Mo- mene, Panizza en Wagtmans, die de demarrage van Poulidor niet had kun nen volgen. In de laatste, vijftien kilo meter lange, afdaling naar Digne volg de de ontknoping. Merckx en Gimondi lieten hun vluchtmakkers de hielen zien en stormden gezamenlijk op de finish af. Daar, in Digne, won Merckx. Na tuurlijk, hij wil immers alles winnen. DIGNE Op de h&lft van de Tour de France is het duidelijk, dat de ploeg van Eddy Merckx, vooral door de inspanningen van de meester zelf, veruit het meeste geld gaat verdie nen. Nu al is er geen formatie die, ivat de verdiensten betreft, ook maar in de schaduw van de Faema's kan staan. Mede door de overwinning van Merckx in Digne, zijn gele, groene en witte trui, kwam de ploeg woensdag tot een totaal van bijna 50.000 francs, dat is ruim 36.000 gulden. Daarbij ko men nog de premies van de fabrie ken, die echter niet bekend worden gemaakt. Tweede op de lijst is Salvarani met 15.000 francs, verder Moltenis met 14.000 francs, vierde Willem II/Ga zelle met bijna 12.000 francs. Met de premie van 3.000 gulden mee, die de Nederlanders voor de etappe-zege van Rik van Looy vingen, staan zij nu op een verdienste van ongeveer 12.000 gulden. Bepaald armoedig staat Sonolor, waarvan Jean Stablinsky ploegleider is, ervoor. Deze formatie heeft nog geen 2.500 francs bij elkaar kunnen fietsen. Dat is niet eens genoeg om het personeel te betalen. NOVA GORICA De Zweed Söder- lund won woensdag de 12e etappe van de Ronde van Zuid-Slavië, een rit over 210 km. van Poula naar Nova-Gorica. Tweede werd de Nederlander Pustjens met een achterstand van bijna drie mi nuten. Joop Zoetemelk blijft leider in het algemeen klassement en de Neder landse ploeg blijft eerste in het alge meen landenklassement vóór Rusland. De uitslag: 1. Söderlund (Zwe) 210 km in 5.33.44; 2. Pustjens (Ned) 5.36.28, 3. Hubschmitt (Zwi) 5.36.28; 4. Gonscho- rek (O-Dld.) 5.37.04. Alg. klassement: 1. Zoetemelk (Ned.) 42.25.09; 2. Neljoebin (Rusl.) op 5.07; 3. Dimitriev (Rusl.) op 6.09; 4. Bilic (Z.-Sl.) op 7.21. Eddy Merckx was gisteren totaal uitgeput na zijn fantastische rit in de elfde etappe. ELFDE ETAPPE De uitslag van de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Merckx (Bel, Driessens) 198 km in 5.58.55 (zonder bon.); 2. Gimondli (It. Pezzi) z.t.; 3. Mascaro (Spa, Langarica) 5.59.17; 4. Pingeon (Fra, Plaud) z-t.; 5. Santa Marina (Spa. Machain) 5.59.18. 6. Agostinho (Por. Caput) 6.01.45.7. 7. Galera (Spa. Machain) 601.47; 8. Van Impe (Bel. Stablinski); 9. Gandarias (Spa, Machain), 10. Poulidor (Fra. Mag- ne); 11. Castello (Spa, Langarica); 12. Gados (Spa. Langarica) z.t.; 13. Lopez- Rodriguez (Spa, Machain) 6.02-43; 14. Letort (Fra, Plaud) z.t. 15 Momene (Spa, Machain) 6.03.14. 18. Wagtmans (Ned. Vissers) z.t. 35. Janssen (Ned. Geminini) 609.49. 45. Karstens (Ned. Plaud) 6.29.04; 47 Beugels (Ned. Magne) z.t.; 50. Dolman (Ned Vissers) z.t.; 74- Haast (Ned. Vis sers) z.t.; 75. Ottenbros (Ned. Vissers) z.t.; 76. Van der Flaas (Bel. Vissers) z.t. Opgegeven hebben: Van Clooster (Bel- Schotte) en Nassen (Bel. Schotte). ALG. KLASSEMENT Het algemeen klassement na elf rit ten is als volgt: 1. Merckx (België Driessens); 2. Pingeon (Fra. Plaud) op 5.43; 3. Gi mondi (Ita. Pezzi) op 7.29. 4. Poulidor (Fra- Magne) op 9.41. 5. Wagtmans (Ned. Vissers) op 11.35; 6. Gandarias (Spa. Langarica) op 12.16; 7. Vianelli (Ita. Albani) op 14.04; 8. Ga lera (Spa. Machain) op 18.35; 9- Van Springel (Belg. Cools) op 21.34; 10. Le tort (Fra. Plaud) op 23.02; 11. Schutz (Lux. Albani) op 23.41; 12. Panizza (It. Pezzi) op 25-38; 13. Galdos (Spa. Lan garica) op 26.41; 14. Van Impe (Bel. Stablinski) op 28.17; 15. David (Belg. Schotte) op 29.14; 20. Janssen (Ned. Ge- miniani) op 36.49; 61. Dolman (Ned. Vissers) op 1-34.36; 70. Haast (Ned. Vis sers) op 1.42.20; 56. Van der Flaas (Bel. Vissers) op 1.32.52; 80. Beugels (Vis sers) op 1.48.43; 82. Karstens (Plaud) op 1.5.051; 89 Ottnbros (Vissers) op 1.54.50. PLOEGENKLASSEMENT Het dagploegenklassement van de elf de etappe is als volgt: 1. Langarica (Mascora, Gandarias, Castello) 18.02.51; 2. Machain (Santa Marina, Galera, Lo pez-Rodriguez) 18.03.48; 3. Plaud (Pin geon, Letort, Raymond) 18-10.20; 4. Pez zi (Gimondi, Panizza, Zandegu) 18.15.25; 5. Magne (Poulidor, Janssen, Labour- dette) 18.15.53; 11. Vissers (Wagtmans, Dolman, Haast) 19.01.22. ALG. PLOEGENKLASSEMENT Het algemeen ploegenklassement na elf etappes is: 1. Machain (Spa.) 163-13.06; 2. Langarica (Spa.) 163.16.05 3. Plaud (Fra.) 163.17.09; 4. Driessens (Bel.) 163.23.48; Pezzi (Ita) 163.35.58; 13. Vissers (Ned.) 165.24.09- BERGKLASSEMENT Het algemen bergklassement is als volgt: 1. Merckx (Bel. Driessens) 85 pnt.; 2. Pingeon (Fra. (Plaud) 68 pnt.; 3. Galera (Spa. Machain) 49 pnt-; 4. Gan darias (Spa. Machain) 45 pnt.; 5. Gi mondi (Ita. Pezzi) en Mascaro (Spa. Langarica) 42 pnt. PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement na elf etappes: 1. Merckx 134 pnt.; 2. Wagtmans 93 pnt.; 3 Janssen 74 pnt.; 5. Pingeon 66 pnt.; 5. Gimondi 63 pnt. WENEN In de Europese roeikam- pioenschappen, die van 4 t/m 14 sep tember op de Wörthersee bij Klagen- furt worden gehouden, zullen zevenhon derd roeiers en roeisters uit 27 landen aan de stairt komen. Voor de dames wedstrijden zijn 223 roeisters met 63 boten uit 17 landen ingeschreven. In de klim kwam de reactie. Pingeon en Merckx ontstaken het vuurwerk. Zij aan zij fietsten zij voor de anderen uit, van wie Gimondi en Gandarias het eer ste reageerden. Als laatste werd Pou lidor door zijn Britse ploegmakker Ho- ban bijgebracht. Het gevecht was ont brand. Merckx wilde laten zien, wat zijn bedoelingen zijn, hoe groot zijn macht in werkelijkheid is en ging er al leen vandoor. Niemand kon hem vol gen. Op de top lagen Santamaria en Mas caro nog voor, op 2.20 volgde Merckx, op 3.05 Gandarias, op 3.10 Gimondi, Poulidor en Pingeon, op 3.40 Hoban, op 4.10 een groep met Panizza, Agostino, David en Diaz. Vlak daarachter volg- HOOFDDORP Jan Maathuis heeft met „The Saint" woensdag in Hoofd dorp de eerste twee onderdelen voor het Nederlands kampioenschap sprin gen 1969, een jachtspringconcours en een puissance springconcours gewonnen. Met nog één wedstrijdnummer in het vooruitzicht, een springconcours MB, is de ruiter uit Geesteren echter nog niet zeker van de titel. Zijn voornaamste concurrent is Hans Brugman uit Alme lo, die met „Sky High" tweemaal twee de werd. Maathuis heeft 56 punten ver gaard voor het kampioenschap en Brugman 54. Twee topruiters, Antoon Ebben en Harry Wouters v. d. Ouden- weyer, lieten verstek gaan. Jan Maathuis was de enige, die het jachtspringconcours foutloos beëindig de. Het 780 meter lange parcours met 14 hindernissen en 17 sprongen was vrij lastig en de sloot stelde de meeste deelnemers voor onoplosbare proble men. Slechts vijf combinaties bleven binnen de 100 seconden. De tijd van Maathuis 83.3 seconden, werd alleen benaderd door Brugman. De Almeloër kwam tot 83,8 sec., maar maakte één fout en dat bracht zijn totaaltijd op 90,8. Jan ter Halte werd met „Netoria" verrassend derde. Hij „struikelde", net als Brugman, over de sloot. In het in de vroege avonduren gehou den puissance springconcours draaide het weer uit op een tweestrijd tussen Maathuis en Brugman. Beiden kwamen foutloos roryl en moesten in 'n barra ge uitmakeh, wie één en twee werd. Schoemaker bleef met „Trevira Oil" eveneens zonder fouten, maar hij was door diskwalificatie in het jachtspring concours al „geschrapt" als kandidaat voor het kampioenschap. In de barrage moesten vier hindernissen bedwongen worden. Maathuis bleef als eerste we derom strafpuntloos. Voor Brugman was de laatste hindernis, een muur van 1 meter 75, te hoog. De resultaten zijn: Jachtspringconcours (lengte parcours 780 meter, 14 hindernissen met 17 spron gen, maximaal toegestane rij-tijd 125 sec., voor elke springfout 7 strafsecon- den) 1. J. Maathuis met „The Saint", 83,3 seconden; 2. Brugman, „Sky High", 90,8; DEN HAAG De Grote Prijs van Zandvoort, een formule II-race, die op 27 juli gehouden zou worden, is wegens financiële moeilijkheden afgelast. De Stichting Autoraces Nederland, die de wedstrijd organiseerde, verwachtte een tekort van 50.000 gulden en omdat men ondanks de medewerking van een aan tal sponsors geen dekking voor dit be drag kon vinden, is besloten alle races op 27 juli af te gelasten. NAPELS De Engelse Olympische kampioen Rodney Pattison heeft woens dag in Napels bij de zeilwedstrijden om het wereldkampioenschap in de Flying Dutohman-klasse voor de vierde achter eenvolgende keer de overwinning be haald. Met nog twee races te zeilen neemt hij met zijn jacht „Superdocious" onbedreigd de eerste plaats in de alge mene rangschikking in. Evenals in de drie voorgaande wedstrijden startte Pattison ook nu weer traag, maar kwam in het tweede gedeelte sterk op zetten om met grote voorsprong te fi nishen. De 9ta«nd in het wereldkampioen schap is nu: 1. Pattison (GB), 2. Dae- ger (Fra.). De Nederlander Ben Verhagen ein digde in de vierde race met „Daisy" op de tiende plaats. DUBLIN De opvliegende Zuid- Afrikaan Bob Hewitt en de Britse pro fessional Roger Taylor zullen donder dag a.s. voor het eerst weer tegenover elkaar staan sinds hun handgemeen in de kleedkamers van West-Berlijn twee maanden geleden. Ze kwalificeerden zich voor de halve finales van de open Ierse tenniskampioenschappen in Du blin. Sinds de Berlijnse gebeurtenis heb ben zij geen woord meer gewisseld. Maar beiden dragen nog steeds de ge volgen van die confrontatie. Taylor heeft nog steeds last van een gezwollen lin kerhand en Hewitts oogblessure is nog niet geheeld. In de kwartfinales van woensdag overleefde Hewitt, die weer alle moeite had zich te beheersen, te gen de Australiër Owen Davidson een matchpoint. Hij won uiteindelijk met 6-3, 2-6, 7-5. Taylor versloeg de Austra lische prof. Mal Anderson met 13-11, 6-2. 3. Ter Halle, „Netoria", 95,1; 4. Heyman, „Pluto", 95,2; 5. Bakker, „Pasquino", 99,4. Puissance springconcours (lengte parcours 460 meter, 6 hindernissen met 6 sprongen, maximaal toegestane rij tijd 92 seconden, maximale hoogte 1,65 meter (in barrage 1.75 m). 1. na barrage: J. Maathuis met „The Saint", 0 fouten; 2. na barrage: Brugman, „Sky High", 4 strafpunten; 3. ex aequo: Josje Ernst met „Blacky", Den Haan met „Caranza", Heyman met „Pluto", Horn met „Flipper", Mul ler met „Brisant", Velstra met „l'Es- poir" en Bachus met „Asta". Bijnummer (zelfde parcours): 1. Schoemaker met „Trevira OU", 0 fouten; 2. ex aequo: Melchior met „Waldspecht" en Brugman met „Sky Ranger", 4 straf punten. PRAAG Tijdens de algemene verga dering van de Internationale Lawnten- nis Federatie heeft Zweden een tegen Zuid-Afrika gericht voorstel bij gebrek aan steun teruggenomen. Volgens dit voorstel zou een land, dat zich schuldig maakt aan rassendiscriminatie en het onderwerp is van sancties van de Verenigde Natiès, automatisch worden uitgebannen. Vervolgens werd een voorstel van Canada aangenomen om het dagelijks bestuur te machtigen (indien althans een tweederde meerderheid vóór is) voorlopige schorsingen op te leggen in geval een land zich niet houdt aan de grondregel :„onder geen enkele omstan digheid zal rassendiscriminatie worden gedoogd". Een dergelijke schorsing zal van kracht blijven tot aan de eerstvol gende jaarlijkse algemene vergadering. ATHENE Na het reeds eerder be haalde landskampioenschap veroverde Panathinaikos woensdagavond de Griek se voetbalbeker. De finale tegen Olym- piakos eindigde, ook na de extra speel tijd, in 0-0, zodat het lot uitkomst moest brengen. Panathinaikos was de geluk kige, zodat de club nu de „dubbel" heeft bereikt. BAAST AD Martin Mulligan en Ma nuel Santana, die bij de internationa le tenniskampioenschappen van Baa stad als eerste en tweede zijn geplaatst hadden woensdag weinig moeite met hun tegenstanders. Mulligan versloeg de Zweed Bo Jerhamre met 6-2, 6-3, 6-3 en Santana won met 6-3, 6-1, 6- vam diens landgenoot Birger Andersson. De Chileense Davis Cupspeler Patricio Rodriguez, die aanvankelijk geen ver weer had op het goede serveren en vol leren van de Zweed Ove Bengtsson, kwam later terug en zegevierde met 5-7, 8-6, 6-3, 6-4. NEW YORK Een woordvoerder van de National Tennis League, waar bij Rod Laver en zes andere profes sionals onder contract staan, heeft woensdag in New York bekendgemaakt dat in 1970 een proftoernooi-nieuwe stijl zal worden gehouden met een prij- ^entotaal van niet minder dan 800.000 gulden. Het toernooi zal in verschillen de Amerikaanse steden in 13 achtereen volgende weken worden afgewerkt van af midden-februari tot mei. Een speler, die elke week zou winnen, kan rond een halfmiljoen gulden verdienen. De winnaar gedurende elk van de eerste tien weken krijgt 10.000 dollar op basis van het systeem: de winnaar neemt al les. Vervolgens ontmoeten de vier spe lers met de meeste gunstige winst-ver- lies-verhouding elkaar in de halve fina les, die twee weken in beslag nemen. In dit stadium is elke winstpartij 25.000 dollar waard. De inzet voor de finale tenslotte bedraagt 50.000 dollar. De National Tennis League wordt ge vormd door Wimbledon-kampioen Rod Laver, zijn landgenoten Ken Rosewall, Fred Stolle en Roy Emerson, de Span jaard Andres Gimeno en de Amerikaan Pancho Gonzales. Het staat nog niet vast, hoeveel spelers in totaal zullen worden uitgenodigd. Fred Podesta, de voorzitter van de league, noemde de profs Tony Roche John Newcombe en Tom Okker en de „geregistreerde" Amerikaanse num mer 1, Arthur Ashe, als degenen, die voor een uitnodiging in aanmerking ko men.

De Vallei | 1969 | | pagina 11