Felice Gimondi won twaalfde Touretappe omdat Merckx geen risico wilde nemen De tour cijfers in Rini Wagmans had opnieuw een heel moeilijke dag Bedden tekort in Miinchen Jan Maathuis nationale titel Fedor den Hertog won negen van de elf etappes prolongeerde springen Frans Bouwmeester naar Brussel Drie jeugdspeelsters naar E.K. tafeltennis JLTF wenst meer invloed op profs Tommie Smith wordt professional Taylor was kansloos tegen Hewitt Sijbrands verslagen door Claessens Mexicanen zuinig met kaarten voor w.k. voetba! Zeven volbloeds in derby op Duindigt Zoetemelk snelste in voorlaatste etappe Karl Mildenberger stopt met boksen Go Ahead kocht no§ amateur Onbegrijpelijk Al mee verzoend Ik kon niet harder Zelfde klacht Heroïsch gevecht Woede Wielrenners naar het buitenland Dick van Dijk's I auto yesioien In Ronde van Rijnland - Palts 1Ae RIT 234.5 km 15e RIT© 18,5 km GRANDE W /HM0TÏE VRIJDAG II JULI 1969 AUBAGNE De Italiaanse volgers stonden met vreugdetranen in de ogen van het middenterrein van het atletiekstadion van Aubagne, toen Felice Gi mondi de twaalfde etappe door de hete Var vóór de Spanjaard Gandarias, voor de leider Eddy Merckx en voor diens ploeggenoot Van Schil had gewon nen. Dat de winst van Gimondi op Merckx (15 seconden) in het grote geheel nauwelijks telde, was voor de Azzurri niet belangrijk. Hun Gimondi had echter revanche genomen voor de nederlaag, die hij de dag tevoren in Digne had ge leden. Daarom vielen zij de schrale Italiaanse campionissimo om de hals toen hij van de fiets stapte en kusten hem op beide wangen. De eer van Gimondi was gered. Hij kon met opgeheven hoofd de piste verlaten. Maar was dat wel zo? Natuurlijk, voor de chauvinistische Italianen telde al leen het resultaat. Hoe het tot stand was gekomen vonden zij minder belang rijk. Eddy Merckx, even vergeten in de aankomstdrukte, wilde echter wel la ten weten, dat hij zich deze dag beslist niet de mindere van Gimondi had ge voeld. ..Integendeel. Ik was net als gisteren sterker dan Felice. Dat heeft ieder een onderweg kunnen zien. Maar ik wilde op dit assepad (Vlaams voor sintel- baan) geen risico nemen. Voor je het weet lig je onderuit. Bovendien weet ik drommels goed. dat Gimondi op zo'n baantje bijzonder goed uit de weg komt. In Italië rijdt hij er namelijk veel wedstrijden op. Daarom kon Gimondi win nen. Daarom alleen". Merckx, die dus vijftien seconden had moeten prijsgeven aan Gimondi (nu derde op 7.14 van Merckx), had echter zijn voorsprong op Pingeon en Pouli- dor weer kunnen vergroten. En dat in een etappe vlak na het hooggebergte. Niemand had erop gerekend, dat de Belg in deze rit opnieuw zou toeslaan. Ook Merckx zelf niet. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1. Gimonidi (Ita, Pezzi) 165,5 km in 4 uuir 23 min 15 sec (met bon. 4-22.55); 2. Gandarias (Spa, Langarica) z.t. (met bon 4.23.05); 3. Merckx (Bel, Driessens) z.t. (met bon 4.23.10); 4. Van Schil (Bel, Driessens) zt.: 4. Abrahamian (Fra, Stablinski) 4.34.38; 6. De Boever (Bel. Schotte); 7. Pouli- dor (Fra, Magne); 8. Agostinho (Port, Caput); 9. Vain Impe (Bel, Stablinski); 10. Van Springe! (Bel, Cools); 11. Schutz (Lux, Alban); 12. Galdos (Spa., Langarica); 13. Castello (Spa, Langa rica); 14. Pingeon (Fra, Plaud); 15. Panizza (It, Pezzi), allen z.t. als Abraha mian 4.24.38; 16. Janssen (Ned., Ge- miniani) 4.25.10; 17. Dancelli (Ita, Al- bani); 18. Riotte (Fra, Magne); 19. YVagtmans (Ned, Vissers); 20. Zande- gu (Ita, Pezzi); 26. Beugels (Ned., Plaud) z.t.; 36- Dolman (Ned, Vissers) 4.25.56; 63. Haast (Ned, Vissers) 4.27.29; 72. Karstens (Ned, Plaud) 4.30.47; 73. Ottenbros (Ned, Vissers) z.t.; 74. Van der Flaas (Ned, Vissers) z.t. z.t. Ploegenklassement Het dagploegenklassement luidt: 1. Driessens (Merckx, Van Schil, Swerst) 13.11.40; 2. Langarica 13,12.31; 3. Pez zi 13.13.03; 4. Magne 13.14.59; 5. Sta blinski 13.15.12; 12. Vissers 13.17.49. Het algemeen ploegenklassement is: 1. Langarica 176.28.36; 2. Machain 176-29.58; 3. Plaud 176.34.03; 4. Dries sens 176.34.48; 5. Pezzi 176.49.01; 13. Vissers 178.41.58. Algemeen klassement Het algemeen klassement luidt: 1. Meritex (Bel, Driessens) 57.57.30; 2. Pingeon (Fra, Plaud) op 7.11; 3. Gi mondi (Ita, Pezzi) op 714; 4. Poulidor (Fra, Magne) op 11.09; 5. Gandarias (Spa, Langarcia) op 12.11; 5. Wagtmans (Ned, Vissers) op 13.35; 7. Vianelli (Ita, Albani) op 16.50; 8. Galera (Spa, Machain) op 21.21; 9. Van Springel (Bel, Cools) op 23.02; 10. Letort (Fra., Plaud) op 25 02; 11. Schutz (Lux, Al bani) op 25.09; 12. Panizza (Ita, Pezzi) op 27.03; 13. Galdos (Spa, Langarica) op 28.09; 14. Van Impe (Bel, Stablins ki) op 30.15; 15. Agostinho (Por, Ca put) op 31.34; 16. Castello (Spa. Lan garica) op 33.23; 17. David (Bel, Schot- te) op 33-33; 18. Lopez-Rodriguez (Spa, Machain) op 37.51; 19. Janssen (Ned, Geminiani) op 39.19; 20. Dumont (Fra, Plaud) op 41.07; 60. Dolman (Ned, Vis sers) op 1.37.22; 62. Van der Flaas (Bel, Vissers) op 1.40.34; 68. Haast (Ned, Vissers) op 1-46.39; 74. Beugels (Ne. Magne) op 1.50.43; 85. Karstens (Ned. Plaud) op 1.58.28; 89. Ottenbros (Ned, Vissers) op 2.02.27. Bergklassement Het algemeen bergklassement luidt; 1. Merckx (Bel) 89 pnt; 2. Pingeon (Fra) 68 pnt; 3. Galera (Spa) 51 pnt; 4- ex aequo: Gandarias (Spa). Gimon di (Ita) 44 pnt; 6. Mascaro (Spa) 43 pnt. Puntenklassement Het puntenklassement is: 1. Merckx 150 pnt; 2. YVagtmans 93 pnt; 3. Gi mondi 88 pnt; 4. Janssen 74 pnt; 5. Gandarias 69 pnt; 6. Pingeon 68 pot; 7. Altig 59 pnt; 8. Dancelli 55 pnt; 9. Poulidor 52 pnt; 10. Zandegu 46 pnt Onbegrijpelijk voor velen was de waakzame houding van de Faema's zelfs toen in het begin door onbelangrijke figuren uiit de klassering pogingen wer den ondernomen om de vrije ruimte te kiezen. Zo werden demarrages van Gut ty, Bellone, Momene, ja van Dolman in de kiem gesmoord door de waakzame Dat leek misschien een beetje over dreven, maar het was Merckx' eigen oplossing. „Op een zeker ogenblik viel er zomaar een gat in het peloton. Ik zat voorin en toen ik omkeeg zag ik, dat Poulidor en Pingeon er weer niet bij waren. En toen ben ik maar door gegaan. Echt, het was niet mijn plan vandaagzo hard te fietsen. Maar ja, als de gelegenheid zich voordoet..." Er was dus geen sprake geweest van een vooropgezette bedoeling. Het be hoorde ook niet tot het „tegenspel", dat Gimondi, nadat de scheuring tot stand was gekomen, alles gaf om sa men met Merckx het gat zo groot mo gelijk te maken. Volgens de geruchten immers moet de Italiaan zajn toegetre den tot de coalitie tegen Merckx... Is dit nu wel zo? Het lijkt er meer op, dat èn Gimondi èn Pingeon ènPouli- dor zich allang verzoend hebben met de Tourzege van de superkampioen Merckx en nu slechts onderling om de tweede plaats willen vechten. Wie im mers in het eindklassement na Merckx tweede wordt moet de kampioen van de kampioenen zijn. Dat is de enige verklaring voor het feit, dat Gimondi twee dagen achter elkaar de afspraken in de „coalitie" negeerde, zelfs alles in 't werk stelde zijn „partners" op een zo groot mogelijke afstand te rijden. Hoe die revolte werd opgevangen bleek uit het gezicht van Pingeon, toen deze in een groep met Poulidor met een ach terstand van 1.23 over de meet ging. Het stond op onweer. „Ik wist, dat Gandarias erbij was, maar al hadden ze mij 100.000 gulden gegeven, ik kon niet harder". Rini Wagtmans, die zijn vijfde plaats in het algemeen klassement aan de Spanjaard Gandarias (tweede in de etappe) had moeten afstaan, is een realist. Dat blijkt iedere dag weer. Ook uit zijn volgende woorden: „Mijn dag komt misschien nog wel. Eén ding staat vast, hdj kan niet zo goed tijdrijden als ik". De Brabander had het in deze rit weer moeilijk gehad. Dat ontkende hij niet. „Het is gewoon iedere dag een klassieker", klaagde Wagtmans, terwijl hij in de auto van Ton Vissers zat om zich te kleden. „Ik ben benieuwd of die Faema's dat blijven volhouden. Wan neer je voorin zit zie je ze zitten, al lemaal op een rij". Jan Janssen had dezelfde klacht. Hij had nog steeds last van zijn maag, was in de groep Wagtmans bijna op twee minuten geëindigd en had gespurt voor de... zestiende plaats. Woensdagavond had zijn gedunde BIC-ploeg in Digne vergaderd met Geminiani en Demuer. De conclusie was: „We moeten zeker proberen een etappe te winnen en dan liefst door Janssen". De Tourwinnaar van 1968 was met die woorden in het hoofd gegrift uit Digne vertrokken maar had geen kans gekregen. „Ik begrijp die Faema's niet", was zijn reactie op Merckx en zijn formatie. Juichend ging Felice Gimondi in Aubagne over de streep. Belgen of door Merckx zelf. In een ge zapig tempo reed de karavaan dan ook tientallen kilometers door deze onher bergzame streek waarin het paars van de lavendelvelden scherp contrasteert met de grauw gele rotsen. Toen de ravitaillering na ruim 95 ki lometer in Brue Auriac naderde, ging men er in de karavaan voor zitten. De verwachting was, dat de strijd hier zou ontbranden. Dat dachten ook de mee ste coureurs. Maar er gebeurde niets. Tot die scheuring in het veld kwam. Zij was het resultaat van een lauwe reactie op een solo van Deboever en groeide uit tot een heroisch gevecht op de Col de l'Espigouiier vlak voor Aubag ne. Aanvankelijk hadden tien man De boever achterhaald, onder wie Merckx, Gimondi, Beugels, Karstens, Gandarias en Abrahamian. Merckx zat goed, want zijn ploegm akkers Swert en Van Schil zaten bij hem. In de klim vielen er steeds meer slachtoffers tot tenslotte Merckx, Gi mondi, Gandarias en Van Schil over bleven. Achter leidden Pingeon en Poulidor de achtervolging, die geen succes oplever de. Op de top, waar Gimondi het eer ste doorkwam, lagen de Fransen al op 50 seconden. Na de snelle en riskante afdaling, waarin Merckx het meeste werk deed, was het verschil gegroeid tot 1.23. Pingeon kon het niet zetten en reed stuurs van de sintelbaan. Pouli dor, gewend aan nederlagen, was even beminnelijk als altijd. Vandaar zijn gro te populariteit in Frankrijk. In de kopgroep tijdens de beklim ming van de Espigoulierpas lag, natuurlijk, Eddy Merckx weer aan de kop. Hij werd gevolgd door Gimondi en onze landgenoot Eddy Beugels. 12-7-1969 13-7-1969 norrt Contoaal: Bédarieux Mozamet i*g Sm „Is dat een beetje koers bekijken? Die man snapt er nog steeds niets van". Gerben Karstens stond briesend op de sintelbaan. „Dat doe je toch niet Dat is belachelijk". Karstens spuide zijn woede over zijn ploegleider Gaston Plaud, die de Nederlander in de klim naar de top van de laatste Col had teruggehaald uit de kopgroep, om ach teraan Pingeon te komen ondersteunen. Deze geste werd door Karstens afge kraakt. „Het was dom. Het had hele maal geen zin me terug te roepen. Wat doet één man er nou toe? Niets toch zeker? Dat had Plaud toch moeten inzien. De slag was immers gevallen". Karstens bleef maar doorrazen: „Ein delijk heb ik een kans om te winnen en dan doet die vent zo iets. Als ik maar een Fransman was geweest. Een landgenoot had ie nooit teruggehaald". Spijtig voegde Karstens er nog aan toe: „Ik voelde me vandaag juist zo goed. Voor de start had ik nog aan gekondigd een kans te willen wagen (dat had hij inderdaad gedaan). Nu had ik die kans en nu flikken ze me dit. Die mogelijkheid komt niet gauw weer". Hij zei nog: „Eigenlijk had ik niet moeten rijden toen ik teruggehaald was, maar wat wil je, het is eenmaal mijn vak". Karstens, die tenslotte bijna zeven minuten was achter geraakt, ging op weg naar het hotel, naar Plaud... De tweede Nederlander in de vuur linie, Eddy Beugels, had tenslotte ook nog een flinke achterstand opgelopen. „Ik kon op die laatste Col niet mee komen". Er klonk spijt uit zijn woor den, maar het was niet anders geweest. De overige Nederlanders kwamen in redelijke posities binnen. Haast, die el ke dag groeit in zijn rol als meester knecht, zat op ruim vier minuten, Van der Flaas en Ottenbros op ruim zeven minuten. Ver voor hen uit was Dolman de sintelbaan op gefietst. Hij eindigde in een grote groep, die ruim twee mi nuten na Gimondi binnenkwam. De ex- Rotterdammer had weinig commen taar. Hij zei alleen bewonderend: „Je kunt goed merken, dat Merckx erbij is in de Tour. Als ze even met hem gaan dollen, gaat hij zelf". DEN HAAG De renners Anton Koopman (Rotterdam) nemen op 12 juli deel aan sprint- en tandemwedstrij den in West-Berlijn. Andries Helsloot (Amsterdam) start in een internationa le stayerswedstrijd op 15 en 16 juli in Oost-Berlijn. AUBAIGNE Zij hebben weinig plezier beleefd aan hun uitstapje naar de Tour. Topvoetballer Dick i van Dijk, oud-wereldkampioen judo Anton Geesink en judoka Jan Snij- ders waren van de Rivièra, waar zij vakantie houden, tientallen kilome- ters ver gereden om langs de route van de Tour hun landgenoten in de koers aan te moedigen. Maar toen de karavaan langs trok, viel er wei nig enthousiasme op te brengen. Want er werd in een matig tempo gefietst. De poging van de drie top sporters, om de aandacht van de Nederlanders in de koers te trek ken, mislukte ook. Jan Janssen, die zowel Geesink als Dick van Dijk goed kent, had zijn vrienden hele maal niet opgemerkt. Een teleurstellende dag dus voor het drietal langs de kant, van wie Dick van Dijk toch al geen pretti ge vakantie heeft. Immers, toen hij in het begin van deze week in St. Tropez uit het raam van zijn hotel keek. was zijn auto, een nieuwe Fiat 125 Special, verdwenen. „Ik heb aangifte gedaan, maar er zal wel niets van terecht komen. Ge lukkig ben ik Anton (zeer opvallend gekleed in een Bermuda-short) te gengekomen. Hij brengt me over een paar dagen naar het vliegveld. Maandag immers moet ik met Ajax beginnen te trainen". MUNCHEN Aan de Olympische Spelen van 1972 in München is een nieuw onderdeel toegevoegd: de run op slaapplaatsen. Volgens berekenin gen staan over drie jaar 22.000 hotel bedden ter beschikking, terwijl het aam- tal bezoekers op twee miljoen wordt ge schat. Hiervan zal, volgens schattin gen van het organisatiecomité, een tien de gedeelte in München overnachten. Tenminste 75.000 bezoekers van de Spe len verlaten 's avonds de stad om tus sen Augsburg (60 kilometer van Mün chen), Garmisch-Partenkirchen (90 km) en Berchtesgaden (100 km) een slaap plaats te vinden. Ongeveer 100.000 per sonen moeten bij inwoners van Mün chen een onderdak zoeken. HOOFDDORP Jan Maathuis heeft donderdag in Hoofddorp zijn nationale titel springen behouden. Vorig jaar ze gevierde de blonde ruiter uit Geesteren met „Fliegette". dit keer bereed hij „The Saint". Hans Brugman kwam met „Sky High" in het eindklassement negen punten te kort (109-100). even als de verrassend goed rijdende Hey- man met de schimmel „Pluto". Brug man werd als tweede geklasseerd dank zij een betere plaatsing in het jacht- springconcours. Maathuis, die woensdag het jacht- springconcours en het puissancespring concours had gewonnen, moest na de eerste manche van het springconcours MB de leiding afstaan aan Brugman, die foutloos rond kwam. Met vier straf- punten moest Maathuis zich met de vierde plaats tevreden stellen. Met Brugman bleven Heyman (met „Plu to') en de solide combinatie Horn-,Flip per" zonder fouten. In de tweede manche moest Jan Maathuis foutloos rijden om zijn aan spraken op de titel te behouden. Onder grote spanning slaagde hij daar inder daad in. Met korte wendingen hield hij de tijd over het 890 meter lange par cours met 14 hindernissen en 17 spron gen bovendien zeer scherp: 97,1 secon den. Direct na Maathuis reed Brug man. De Almeloër zou zich bij winst kampioen mogen noemen. Hij nam met „Sky High" echter te veel risico en na een weigering volgden nog liefst drie springfouten (in totaal 15 strafpunten). Zijn elfde plaats in de tweede manche was nog maar juist voldoende voor de tweede positie in de rangschikking voor het kampioenschap. De uitslagen waren: Springconcours MB (lengte parcours 890 m, 14 hindernissen met 17 spron- BREDA. Frans Bouwmeester van NAC heeft gistermiddag een tweejarig contract getekend bij Racing White in Brussel. Racing White speelt In de Bel gische eerste divisie. Er is nogal lang onderhandeld. Bouwmeester heeft een zaak in Breda, maar conditie van de Belgische club was, dat Bouwmeester in Brussel zou gaan wonen. Dit doet hij nu. KAISERSLAUTERN Fedcr den Hertog, in Duitse ogen „de meest suc cesvolle amateurwegrenner ter wereld" beëindigde de laatste etappe van de Ronde van Rijnland-Palts zoals hij de ze wedstrijd begon: met een zege. Den Hertog, die van de elfdaagse ronde over ongeveer 1400 kilometer ne gen etappes won, heeft in het eind klassement meer dan vijfendertig mi nuten voorsprong op de als tweede ge- eindigde YY'estduitser Knab. Het betekende de vierde zege in een amateurronde voor Den Hertog. Eer der werd hij winnaar van de Driedaag se Ronde van Denemarken, de Ronde van België en de Ronde van Groot- Brittannië. Ook deze laatste ritzege was hetge- volg van een indrukwekkende solo. Bij de beklimming van de Potzberg, met een stijgingsper cent age van 18 procent, demarreerde Den Hertog. Met nog vijf tig kilometer voor de boeg liep hij snel van zijn tegenstanders weg. „Deze Potzberg was zeer zwaar en ik had enige moeite er tegenop te ko men", was Den Hertogs commentaar aan het einde van de rit. „Als ik vol gend jaar in vorm ben hoop ik deze ronde weer te rijden, want ik heb er erg veel plezier in gehad." DEN HAAG Aan de Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis, die van 14 t/m 18 juli in de Oosten rijkse plaats Obertraun worden gehou den, zullen voor Nederland deelnemen Veronique van der Laan, Ellen Klatt en Son ja Heltzel. Op 14 en 15 juli vinden de landen- wedstrijden plaats. Daarna is er een rustdag, gevolgd door de strijd om de Individuele titels op 17 en 18 juli. De meisjes worden begeleid door bondscoach Dusan Tigerman en Hans Crouse. PRAAG De Internationale Lawn Tennis Federatie wil meer invloed op beroepsspelers van naam. In de slotre- solutie van de algemene vergadering van de federatie in Praag staat, dat iedere speler, die aan 'n toernooi deel neemt, het gezag van de nationale bond van het land waarin wordt gespeeld moet erkennen. Dit besluit wordt ge zien als een poging de ILTF meer con trole te geven over professionals, die tot nu toe slechts verantwoording schul dig waren aan hun promotors. Het congres besloot verder de tennis sers onder te brengen in drie catego rieën, t.w. amateurs, spelers en pro fessionals. Een amateur mag deelne men aan alle toernooien, cie onder auspiciën van de nationale bonden wor den gehouden; een speler mag uitko men in alle toernooien, met uitzonde ring van die welke speciaal voor ama teurs zijn. Voor een prof zijn alle toer nooien toegankelijk, die door de II,TF „open" zijn verklaard. In Praag werd ook vastgesteld, dat een toernooi met een prijzengeld van meer dan 15.000 dollar of hoger automatisch „open" is. Bij de verkiezingen werd de Austra liër Benjamin Barnett als nieuwe pre sident gekozen. In het bestuur kwamen: Abdelselam (Fra), Harrison (GB), Den ny (VS), Mainzer (Uru), Geelhand de Merxem (Belg), Brabanec (Tsj), Hey man (Den), Hasselquist (Zwe), Khan- na (Ind) en Yhasbeck (Lib). Van de 64 renners, die 30 juni in Kai- serslautern van start gingen, reden er slechts 37 de course uil. Van alle ploe gen was de Nederlandse de enige, die voltallig (vier renners) de ronde beëin digde. De uitslag van de elfde en laatste etappe, een rit over 149 kilometer van Kirn naar Kadserslautern, is: 1. Den Hertog (Ned) 3.54.56 (met bo nificatie), 2. Oleknavicius (Wdl) 3.57.32 (met bon.), 3. Simon (Wdl) 3.58.12. 4. Lutz (Wdl) z.t., 5. Erbert (Wdl) 3.58 35. 7. Van Katwijk (Ned) z.t. Het eindklassement is: 1. Den Hertog (Ned) 36.59.00; 2. Knab (Wdl) op 36.17, 3. Troche (Wdl) op 38.51, 4. Van Katwijk (Ned) op 48.21, 5. Tschan (Wdl) op 49.47, 14. Van de Leeuw (Ned) op 1.19.05, 18. Piet Hoek stra (Ned) op 1.45.46. CINCINNATI Tommie Smith, in Mexico-Stad Olympisch kampioen op de 200 meter, geeft zijn atletiekcar- rière op en zal als beroepsvoetballer (Amerikaans) bij de Cincinnati-Benga- les in dienst treden. Smith is met zijn tijd van 19,8 seconden wereldrecordhou der op de 200 meter. Alleen zijn landge noot John Carlos was op (niet erken de) borstelschoenen een keer 0,1 se conde sneller. DUBLIN De Zuidafrikaan Bob He witt heeft zich donderdag geplaatst voor de finale van het herenenkelspel van de open Ierse kampioenschappen door in de halve finales de Engelse profspeler Roger Taylor met 6-0, 6-3 te verslaan. In deze partij, waarin de kemphanen van Berlijn waar zij met elkaar tot een handgemeen raakten voor de eerste keer weer tegenover el kaar stonden, speelde de Zuidafrikaan beter dan hij in jaren heeft gedaan. Er was geen spopr van vijandigheid tussen beide spelers en Taylor schudde Hewitt na afloop de hand en stond de Zuidafrikaan toe hem een drankje aan te bieden. „Ik draag Taylor helemaal geen kwaad hart toe", zei Hewitt la ter. „We maakten allebei in Berlijn een fout en het is het beste het maar te vergeten". DEN HAAG De Nederlandse en Europese damkampioen Ton Sijbrands heeft donderdagavond in de vierde ron de van het Residentie-toernooi een ver rassende nederlaag geleden tegen de Belg Claessens. Sijbranus gw reeds na n half uur, na een damcornbinatie over het hoofd te hebben gezien, op. De uitslagen van de vierde ronde zijn: Groep A: Adjiedj (Sur)-Andrelko us.) 0—2: Toet (Ned.)-Kuyken (Zwi.) Weerheijm (Ned.)-Kain (Ned.) 1—0; Andreiko en Kuyken leiden met 8 pu t. Groep B: Mesjanski (Rus.)-Koeper- man (Bus.) 02; Van der Ende (Ned.)- Varkevisser (Ned.) 11; Koeperman heeft de leiding met 6 pnt. Groep C: Claessens (Belg.)-Sijbrands (Ned.) 20; Schotanus (Ned.)-Agafo- nov (Rus.) 11; Ivens (Ned.)-Koning Ferander (Sur.) 20; Agafonov leidt met 7 pnt. gen, maximaal toegestane rijtijd 133 seconden). Eerste manche: 1. Brugman met „Sky High", 0 fouten, 99,9 sec.; 2. Hom met „Flipper", 0-118,1; 3. Heyman met „Pluto", 0-124,0; 4. J. Maathuis met „The Saint", 4 strafpunten - 103,5 sec; 5. Bachus met „Asta" 4-109,5. Tweede manche: 1. J. Maathuis met „The Saint", 0-97,1; 2. Muller met „Bri sant", 0-117,9; 3. Heyman met „Pluto", 0-120,1: 4. Josje Ernst met „Blackv", 3-124.0; 5. G. Maathuis met „Sieglin- de", 4-117,7. Totaal: 1. Heyman met „Pluto", 0- 244.1: 2. J. Maathuis met „The Saint" 4-200,6; 3. Horn met „Flipper" 4-239,8; 4. Josje Ernst met „Blacky" 7-245,6; 5. Muller met „Brisant" 8-218,0. Eindklassement voor het Nederlands kampioenschap springen: 1. J. Maat huis met „The Saint" 109 punten; 2. Brugman met „Sky High" 100 pnt; 3. Heyman met „Pluto" 100 pnt; 4. Ba chus met „Asta" 91 pnt; 5. Horn met „Flipper" 86 pnt. MEXICO-STAD De voorzitter van het organisatiecomité van het wereld kampioenschap voetbal 1970, Guiller- mo Canedo, maakte donderdag in Mexico-stad bekend, dat slechts 30.000 kaarten zullen worden toegewezen aan buitenlandse supporters. Dezen moeten bewijzen, dat zij over hotelaccommo datie beschikken, waarna per persoon maximaal vijf kaarten zijn te krijgen. Alleen al uit Engeland waren 16.000 aanvragen voor toegangsbewijzen bin nengekomen voor Guadalajara, waar de bekerhouder zijn wedstrijden speelt. Aangezien in deze stad slechts 11.000 bedden beschikbaar zijn, kan aan alle verzoekc-n onmogelijk worden voldaan, temeer niet, omdat ook supporters uit andere landen aan hun trekken dienen te komen. Ramon Alatorre, secretaris van het wedstrijdcomité, verklaarde dat hij ge makkelijk een veelvoud van de 30.000 kaarten aan het buitenland had kunnen verkopen, doch dat hij in de eerste plaats rekening moest houden met zijn landgenoten, die het Mexicaanse voet bal ook voor en na het toernooi steu nen. „Bovendien", zo voegde hij eraan toe, „heeft ook Engeland in 1966 maar 28.000 kaarten aan buitenlanders afge staan". Dinsdag 15 juli gaat zestig procent van de kaarten in voorverkoop. De rest zal verkocht worden na 20 januari 1970, tien dagen nadat de groepsinde ling is bekend gemaakt. De prijzen va riëren van 80 pesos (ongeveer f 25,-) voor een eretribuneplaats in de voor ronden. tot 160 pesos (ongeveer f 50,-' voor dezelfde plaats in de finale. DEN HAAG Hoewel voor de een enveertigste editie van de derby slechts zeven volbloeds zijn ingeschreven ■vordt hit gebeuren zondag op Duin digi toch een spectaculaire aangelegen heid. Trainer Bertus Riem is er na melijk in geslaagd voor de volbloed Willy de beroemde Engelse jockey Les ter Plggo'.t aar. te trekken. De combi natie WUiy-Piggcit is volgens insiders vooral vioor de uitstekende kwaliteiten van Piggott bepaald ni^t kansloos. De inschrijvingen voor de derby, die gedoteerd is met f 23.765 aan prijzen, zijn: Cartouche (D. Weiss), Congron- taticn (F', van Deuren), Fergutt (G. Bier), Joep (H. v. d. Kraats), Lucky Boy (T. McGarrithy), Willy (L. Pig- gott), Darlings Daughter (G. Schweitz). Het tweede grote evenement van zon dag a.s. is de Grote Prijs der amateurs. Voor deze wedstrijd verschijnen liefst 22 volbloeds uit tien verschillende lan den aan de start. VRSIC Joop Zoetemelk, leider in de ronde van Zuid-Slavië, heeft don derdag de dertiende en voorlaatste etappe, een rit over 109 kilometer van Nova Gorica naar Vrsic, gewonnen. Zoetemelk had op de finish een voor sprong van zes seconden op de Hongaar Takacs, zijn voormalige belager in de algemene rangschikking, die nu 7 minuten en 35 seconden achterstand heeft. Met Popke Oosterhof, Takacs en de Italiaan Mager ontsnapte Zoetemelk uit het peloton. De beslissing viel op de steile klim naar het op 1600 meter hoog te gelegen Vrsic. Zoetemelk ontdeed zich daar van zijn medevluchters. De uitslag van de dertiende etappe is: 1. Zoetemelk (Ned) 109 km in 3.27.11 (met bon.), 2. Takacs (Hong.) 3.27.27 (met bon.), 3. Oosterhof (Ned.) 3.27.51 (met bon.), 4. Pustjens (Ned) 3.28.21, 5. Pesschep (OD1.) 3.2.22. Het algemeen klassement is: 1. Zoete melk 45.52.20, 2. Takacs op 7.35, 3. Ne- loebin (Rusl.) op 7.50, 4. Oosterhof op 8.12, 5. Dimitrdev (Rusl.) op 8.36. KAISERSLAUTERN De voorma lige Europese bokskampioen in het zwaargewicht, de Westduitser Karl Mil denberger, keert niet terug in de ring. De 31-jarige Mildenberger, die vier jaar de Euopese titel in zijn bezit had lil een zegen in 1964 op de Italiaan Amor- ti, is sinds 1 juli werkzaam bij ee brouwerij en wil zich geheel toeleggei op t opbouwen van een maatschappe lijke positie. DEVENTER De eredivisieclub Go Ahead heeft de 19-jarige amateur Win kel, rechtsbuiten van het Nederland amateurelftal, gecontracteerd. Winke heeft gespeeld in Xerxes, is daarn naar SC Cambuur gegaan en speeld het laatste jaar als amateur bij he Rotterdamse Neptunus.

De Vallei | 1969 | | pagina 13