FIRST MAN ON THE MOON D -E*E VEN ?-E EAR'- cr cCOT E vCCN -9c? A - i E C A V E f E A C E C A LÏ V A Al meermalen in zijn ambtelijke loopbaan heeft minister Veringa er blijk van gegeven, dat het onderwijs voor hem geen „droge" zaak is van cijfers en feiten. Maar dorst kun je er soms toch van krijgen en de Amsterdamse studenten die hem dit pilsje aanboden zagen 't hem niet het verkeerde keelgat inschieten. Het zijn niet alleen dë Denen die van rust op z'n tijd houden, maar zij maakten wel dit originele relax-meu bel. In een gebogen houten raamwerk plaatsten zij een nylon bespanning, waarin relaxen tot de uiterste graad wel mogelijk moet zijn. Terwijl de bisschoppen in Chur confereren, spreken tachtig priesters en theologen in dezelfde stad met elkaar. Zij bestuderen dezelfde problemen rondom de priester in de wereld van vandaag en wensen actieve deelname aan het bisschoppencon gres. Op de foto v.l.n.r. de drie Nederlanders WA. Ruyter, Reuter en Van Kenden, vanuit andere landen de deelnemers Tril- lard, Perrin, Cardonnel, mevrouw Boquel en Guitton. De Italiaanse minister-president Mariano Rumor, hier op weg naar het Quirinaal, bood president Giuseppe Saragat het ontslag van zijn regering aan. Allerlei gissingen begeleiden het verdere verloop van zaken. f Vanuit Rotterdam vertrok de mode-ontwerper Frans Molenaar met de Statendam naar Amerika. Op de foto v.l.n.r1. zijn mannequin Jeanette, Frans Molenaar zelf en zijn mannequins Anette, Cecile en Jolande. f 2 i De maanlanding in drie foto's. Links boven de me; ijzerdraad bespannen Amerikaanse vlag, die de astro nauten Armstrong en Aldrin op de maan achter zul len laten. Daarnaast een afbeelding van de postzegel, die de Amerikaanse PTT zal uitgeven ter gelegenheid van de maanlanding. De zegel zal 50 pet. groter zijn dan de normale postzegels en om het geheel wat extra cachet te geven zullen de maanreiz.igers het cliché meenemen op hun reis. Tenslotte een afbeelding van de plaquette, die de istronauten mét de vlag zullen achterlaten op de naan. De tekst luidt: „Hier hebben mensen van de pla neet aarde voor het eerst voet op de maan gezet, juli 1969 AD. Wij kwamen voor de vrede van de hele mensheid." De drie astronauten en president Nixon ebben de plaquette ondertekend. De 850 ton metende tanker Livana liep in het vaarwater tussen de Noordoost polder en Oostelijk Flevoland uit het roer en botste daarna tegen een brugpijler. Het schip zonk gedeeltelijk. In de loop van de week begon men met het leegpompen van het onbeschadigde ruimdeel, maar het opruimen van de aangerichte ravage zal heel wat meer tijd kos ten. Helaas nog steeds: geen zomer zonder hooibroei. In het Groningse Nieuwbeerta werd er een kapitale boerderij door verwoest, waarbij zeven mensen dakloos werden. De schade beloopt vier ton. Koningin Juliana, prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven woonden in het Amsterdamse RAI-congrescen- trum het harpconcert bij. dat vanuit het hele land belangstelling trok. V.l.n.r. burgemeester Samkalden, konin gin Juliana, prinses Margriet, de harpiste Phia Berghout en Maria Korchinstra. i

De Vallei | 1969 | | pagina 13