Belg Guido Reybroeck kaapte Janssen in eindsprint etappezege voor de neus weg Tourkaravaan moest vele kilometers verplicht stayeren De sport in het weekend Grote Nederlandse ploeg naar Koninkrijks Spelen Tennistoernooi van ELTV DE TOUR IN CIJFERS Jack Dempsey (74), nog altijd gezond, haalde herinneringen op aan titelstrijd tegen Willard Britten leiden in zweminterland Okker zegevierde over Buchholz Honkbalteam voor Europese titelstrijd Jaarbeursbeker voor tafeltennisteams Santana had moeite met Zweed Lundqvist Nederlandse zeiiers naar W.K. Yaurien Pilic klopte Emerson Italië laat nog geen voetballers uit het buitenland toe Pattison in FD-race nu eens niet vooraan Grandioze intocht van Vierdaagse-leger Geen verweer Uniek Verplicht stayeren Harde klant Zeven keer Martin Roessink had geen succes VEEMARKT ZWOLLE ZAitRDAS 12 v.? LA GRANDE MOTTE Er stond wéér geen Nederlander op het erepo dium. De 28-jarige Belg Guido Reijbroeck, een oudgediende op het gebied van etappe-overwinningen in de Tour de France, had op de brede boulevard van de futuristisch opgezette badplaats La Grande Motte onder Montpellicr aan de Middellandse Zeekust het puikje van de wegsprinters verslagen. Jan Janssen (tweede), Harm Ottenbros (vierde), Gerben Karstens (zevende) en Eddy Beugels (tiende) hadden een nieuwe triomf van een lid van de ploeg van Eddy Merckx niet kunnen verhinderen. Natuurlijk, de vier Nederlanders, die in verschillende ploegen zitten, hadden niet mogen samenwerken. Daar tegenover stond de voorbeeldige teamgeest van de Faema's in de kopgroep, Reijbroeck. Swerts en Van den Berghe, waardoor bijv. ook Erik Leman, die veel sneller is dan Reijbroeck, geen kans kreeg en tevreden moest zijn met de derde plaats. In de laatste bocht, een paar honderd meter voor de finish, sloten de Fae ma's de zaak af en zetten de grootste concurrenten in de wind, in de loeien de mistral, die in deze etappe toch al 7.0'n grote rol had gespeeld. Hierdoor kwam Jan Janssen in de ongunstige buitenpositie aan het wiel van de Ita liaan Zandegu te zitten, hetgeen tevens betekende, dat Beugels aan het wiel van de Ossendrechter had misgegokt. Een misrekening had ook Harm Otten bros gemaakt, die achter Gerben Kars tens was gaan zitten. Maar het „ik had teveel moeten doen" van Karstens was de verklaring voor de vierde plaats van Ottenbros. Karstens immers had hem niet ver genoeg naar voren kun nen brengen. Het was overigens een ouderwets slot met het puikje van de wegsprinterij aanstormende in een dichte stofwolk Men kansen voor de Nederlanders, in het bijzonder voor Jan Janssen, die goed reed en die bovendien wist, dat de grote baas van BIC aan de finish wachtte. De hele week al had Janssen over deze rit naar de kust gepraat, maar tegenover de door Swerts aange trokken spurt van Reijbroeck had hij geen verweer. Ook Karstens en Otten bros en in mindere mate Eddy Beugels hadden met veel aandacht het profiel van het traject van de dertiende etappe bestudeerd. Het baarde dan ook geen verwondering, dat juist dit viertal pre sent was op het moment dat zich, na een uniek gebeuren in de wielerhisto- rie, de slag ontwikkelde. Uniek was het besluit van Goddet en Levitan na overleg met de ploegleiders zeker. Bij de ravitaillering na 99 kilo meter in Mausanne-les-Alpilles hadden de grote bazen van de Tour een kor te conferentie belegd. Wat was er aan d hand? Van over de uitlopers van het gebergte loeide de mistral met een snelheid van 80 kilometer per uur schuin de karavaan in. Met moeite kon den de renners op de fiets blijven. Van serieus demarreren kwam uiteraard niets. Enkele malen werden uitlooppo gingen ondernomen, onder meer door een groepje met Ottenbros nua 70 kilo meter. Maar zodra de renners de vei lige beschutting van de hoofdmacht hadden verlaten beseften zij in welk een avontuur zij zich stortten en lieten zich ijlings weer terugzakken. Het tempo liep dan ook terug en de achter stand op het tijdschema groeide. Het werd een kwartier, een half uur, drie kwartier, een uur, een uur en tien mi nuten en toen greep de leiding in. Zij bereikten een akkoord met de ploegleiders om te pogen het tempo in de karavaan omhoog te krijgen. Eerst heette het „ten bate van de journalisten, die door een veel latere aankomst moeilijkheden met hun werk zaamheden zouden krijgen". Levitan ging zelfs zover, dat hij via Radio-Tour zijn verontschuldigingen aan de journa listen aanbood omdat men niet vroe ger was gestart. „Wij hadden echter niet op de mistral gerekend", zo zei hij. Later kwam de aap uit de mouw: de organisatie was bevreesd geworden de toestemming voor de doortocht door het departement voor een volgende keer te DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Honkbalbond heeft voor het toernooi om het Europees kampioen schap, dat van 26 juli tot en met 2 augustus in Wiesbaden wordt gehou den, 18 spelers aangewezen. Het zijn: Werpers: Beidschat (Haarlem Nicols), Ter Neuzen (Haarlem Nicols), Dom (Storks), Beenders (ABC), Leurs (Haar lem Nicols) en Van Westrenen (Sparta) Achtervangers: Crouwel (OVVÓ) en Augustinus (Sparta); binnenvelders: Maat (Haarlem Nicols), R. Maat (Haar lem Nicols), John (Sparta), Jonkers (Haarlem Nicols), v. d. Dungen Gro- novius (Storks) en De Jager (Storks), buitenvelders: Richardson (Sparta), Jelsma (Storks), Rasmijn (OVVO) en Blijden (Storks). In vergelijking met de ploeg, die in de Haarlemse honkbalweek speelde zijn Van 't Klooster, Blom (beiden ABC) en Renooy (Storks) afgevallen. De ploeg zal in Wiesbaden onder leiding staan van bondscoach Charles Urba- nus. Omdat in het weekeinde van 26- 27 juli in Nederland nog een normaal competitieprogramma wordt verwerkt, zal de nationale ploeg pas op 28/7 naar Duitsland vertrekken. Het programma voor Nederland is: 28 7: BelgiëNe derland; 29/7: NederlandItalië; 1/8: NederlandBelgië; 2/8 ItaliëNeder land. HAMBURG Voor het tafeltennis toernooi van verenigingsteams (heren) om de jaarbeursbeker hebben 28 vereni gingen. waarbij twee Nederlandse, SVE (Utrecht) en Nedlloyd (Amster dam), ingeschreven. SVE speelt in de eerste ronde thuis tegen DJK Süd (Oost- Duitsland) en Nedlloyd lootte een uit wedstrijd tegen SV Brgenz (Oosten rijk). De wedstrijden moeten vóór 20 september zijn gespeeld. verspelen. „De Tour krijgt voor een passage een maximale tijdruimte van twee uur. Dan moet de hele zaak voor bij zijn", kwam Levitan bekennen. Die hele zaak omvat dan ook de reclame karavaan, die ver voor de renners uit rijdt. Hoe het ook zij, er werd besloten, dat men het tempo zou opvoeren door ploeg na ploeg op kop te laten rijden achter de wagen van de betrokken di- recteur-sportif. Een soort verplicht stay eren dus. Er kwam niets can terecht. Toen greep Levitan perssonlijk in. Hij dirigeerde zijn wagen naar de kop van het peloton, liet de rode vlag hijsen ten teken van neutralisatie en verhoogde het tempo. De Tourbaas werd bijge staan door de motorrijders in de koers, politiemannen, journalisten en fotogra fen, die een breed windscherm voor de meute legden. De race tegen de tijd be gon. En met succes. Want toen 45 kilo meter voor het einde van de etappe de neutralisatie werd opgeheven was niet alleen bereikt, dat de achterstand niet meer was gegroeid, nee, men had zelfs 25 minuten van het verlies teruggewon nen. Een ander voordeel was, dat de ren ners nu aan een hoog tempo waren ge wend. Toen het noodsein werd inge haald en dus 45 km voor de finish in La Grande Motte in feite de koers begon, waren er meteen liefhebbers voor de vrije ruimte. Riotte, Beugels, Van Springel en Van den Berghe (de laatste als bewaker) gingen aan de haal en werden in de volgende kilometers ach terhaald door successievelijk Berland, vervolgens Schütz, Galdos, Zandegu en Ottenbros, daarna Janssen en Guerra en tenslotte door Jimenez, Swerts en Le man. De latere winnaar Reybroeck, die in het begin van dit seizoen de Am- stl-Goldrace op zijn erelijst bijschreef, maar daarna in het echt grote werk niet meer op de voorgrond trad, was er dus nog niet bij. Hij kwam later in het gezelschap van Karstens en Dancelli, de laatsten, die uit de fel jagende hoofdmacht konden ontsnappen. Bijna alle ploegen waren nu voorin vertegenwoordigd. Er zaten geen gevaarlijke mannen bij voor de hoofdfiguren in het klassement en er werd door de groep niet lang meer se rieus gejaagd. De winst van de kop lopers kon dan ook oplopen tot vier mi nuten en vijftig seconden op het grote veld, waarin de andere Nederlanders zaten. Dat verschil was echter van on dergeschikt belang. Het ging erom, wie in La Grande Motte, dat in het jaar 2000 de voornaamste en modernste bad plaats van Frankrijk zal moeten zijn, maar nu nog in de mistral een stofwolk was, de erepalm en de bijbehorende financiële voordelen zou gaan opeisen. In het Nederlandse kamp was de hoop gevestigd op een van de vier landge noten, maar opnieuw kwam er geen Ne derlander op het erepodium. In de bun galows, waar de renners voor deze nacht waren ondergebracht, werd al weer gestudeerd op het routeschema van de rit van vandaag naar Revel. Overigens rekent men dan wel op te genwerking van de mistral. Uit voor zorg is de start al een half uur ver vroegd. JAN JANSSEN in sprint verslagen De sportrubriek van het televisie programma „Scala", dat de NOS vandaag van 19.03 tot 19.30 uur op Ne derland 2 uitzendt, zal beelden bevat ten van de Tour de France en van de zwemwedstrijden tussen Groot-Brittan- nië en Nederland. In het NOS-televisieprogramma „Studio Sport" dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland I wordt uitgezonden, kan men kijken naar beelden van: de Ronde van Frankrijk; de Rotsee Regatta (roeien); paardenrennen op Duindigt; de kanowedstrijden om het kam pioenschap van Nederland op de Bosbaan in Amsterdam; de autoraces in Welschap om het Nederlands kampioenschap; de drie-landenatletiekwedstrijd Ne derland-Frankrijk-Zweden te Uden. In het sportprogramma „Langs de lijn" van de NOS-radio zondag (14.30-17.00 uur en 18.10-18.30 uur. Hil versum II) wordt onder meer aandacht besteed aan: de Rotsee Regatta in Luzern; de atletiekwedstrijden voor dames uit Nederland, Frankrijk en Zweden in Uden; de nationale jeugdkampioenschappen atletiek in Leeuwarden: de tijdrit in Revel in de Ronde van Frankrijk; de waterpolowedstrijd Nederland - België in Gouda; de nationale kampioenschappen ka novaren op de Bosbaan; de Derby op Duindigt en de drave rijen in Groningen. In het RONO-programma „Sport voor Sport" van zondag wordt uit gebreid aandacht besteed aan de Ne derlandse jeugdkampioenschappen atle tiek in Leeuwarden en de interland- kaatswedstrijd tussen België, Frankrijk en Nederland te Franeker. Voorts wordt men in dit programma op de hoogte gehouden van de stand van zaken bij de motocross in Lochem en het nationaal waterpolotoernooi in Winterswijk. Diverse uitslagen en be richten completeren het programma. BAASTAD Oud-Wimbledon kampi oen Manuel Santana heeft vrijdag vijf sets nodig gehad om de halve finales van een internationaal tennistoernooi in het Zweedse Baastad te bereiken. De Spanjaard won tenslotte met 63; 26; 75; 36; 62 van de Zweed Jan-Erik Lundqvist. De overige uitsla gen van de kwartfinales heren-enkel spel zijn: Martin Mulligen (It)-Ilia Nastare (Roe), 8—6; 6—0; 6—4; Ion Tiriac (Roe) Franticek Pala (Tsj.) 6—3; 6—4; 6—3; Jan Kodes (Tsj.)-Patricio Rodriguez (Chi.) 6—4; 6—2; 6—4. DEN HAAG De Nederlandse ploeg, die van 26 juli tot en met 1 augus tus deelneemt aan de Koninkrijks Spe len te Paramaribo, is als volgt samen gesteld: Voetbal: Korevaar (ADO), v.d. Wou- de (AZ'67), Van Breevoort (Blauw Wit), De Groot (SC Cambuur), Bloem (DWS), Maliepaard (Feijenoord), v.d. Berg (Ve- lex) Streuer (FC Twente), Bensink (DWS), Oude Wesselink (Go Ahead), Wijland (AGOVV), Hovenkamp (GVAV), Te Kiefte (NAC), Bish (DWS), Van de Tillaard (PSV) en De Koning (Ajax). Begeleiders zijn de heren Zon, Kes- söl (arts), Kessler (bondscoach) v.d. Akker (masseur) en Boosten (scheids rechter). Tennis: dames Nellemieke Brouwer en Dorien Falkenburg; heren: Jan Mul der en Rolf TThung. Atletiek: 100 meter: Prent (Haarlem) en Van Wilgen (Sparta), 200 meter: Prent en Visser (DEM); 400 meter: Visser en Van Lieshout (HAC); 800 meter: Van Lieshout en Hageman (CI- KO'66); 1500 meter: Hermens (UNC) en Reijnders (Kimibria); Verspringen: v. Wilgen en De Leeuw (Pim Muiier); Hoogspringen: De Leeuw en Visser; Speerwerpen: discuswerpen en kogelstoten: Van Abcoude en Kriat- kov (beiden PAC) Begeleider is de heer Van Drunen. Judo: lichtgewicht: Bruimooge; half- middenge wicht: Boersma; midden ge- DEN HAAG Zes Nederlandse bo ten zullen deelnemen aan het wereld kampioenschap zeilen in de Vaurien- klasse, dat van 1 tot 9 augustus wordt gehouden op het Meer van Neuchatel (Zwitserland). De bemanningen zijn: Meyer - Van Oeveren (Rijswijk), Cal- denhoven - Lubach (Bilthoven), C. J. in 't Veld - De Jong (Schiedam), Huizenaar - M. in 't Veld (Rotterdam), Booy - Mar ja (Koog aan de Zaan), P. Tans - H. Tans (Groningen). DUBLIN De Zuidslaviër Nicola Pi lic plaatste zich vrijdag in Dublin voor de finale van de open Ierse tenniskam- pieonschappen door een overwinning met 46, 75, 63 op de Australiër Roy Emerson. In de eindstand ontmoet hij Bob Hewitt (Zuid-Afrika). Karen Krantzcke en Kerry Melville hebben de finale van het dames-dubbel spel gewonnen. Het Australische duo versloeg Billie Jean King en Rosema ry Casals (beiden VS) met 57, 6—2, 6—4. EINDHOVEN Nick Fleury en Jan Coebergh hebben vrijdag op het inter nationale tennistoernooi van ELTV te Eindhoven een prestigeduel uitgevoch ten, dat na ruim drie uur ten gunste van Fleury werd beslist. De lange, temperamentvolle Amster dammer met zijn grotere sdagkracht werd bekwaam afgestopt door de fleg matieke Coebergh, die van de achter lijn Fleury vaak voor onoplosbare pro blemen plaatste. In de derde en beslis sende set kreeg Fleury op 5-4 een wed- strijdpunt, maar Coeberg sloeg die illu sie snel stuk. Pas op 10-9 kan Fleury met een paar formidabele klappen de winst opeisen. Met Fleury plaatsten zich nog twee Nederlanders voor de halve finales, na melijk Piet Veenitjer, die de Australiër Gardner uitschakelde en Jan Hajer, die van Fried Schmdtz won. De Austra liër Dörner completeerde het viertal door een moeiteloze overwinning op Kenneth de Koning. De belangrijkste uitslagen van vrij dag zijn: heren-enkelspel: kwart-fina les: Dömer (Austr) De Kaning 6-0, 6-1; Hajer Schmitz 6-2, 6-4; Veen- tjer Gardner (Austr) 8-6, 6-1; Fleu ry Coebergh 6-4, 1-6, 11-9. 1. Reybroeck (Bel., Driessens) 187,5 km in 5 uur 48 minuten 54 seconden met bon 5.48.34); 2. Janssen Ned, Gemi- iani) z.t. (met bon 5.48.44); 3. Leman (Bel., Scholte) z.t. (met bon 5.48.49); 4. Ottenbros (Ned, Vissers); 5. (Dancel- lie (Ita, Albani); 6. Zandegu (Ita, Pez- zi); 7. Karstens (Ned., Plaud); 8. Ber land (Fra, Geminiani); 9. Jimenez (Spa, Langarica); 10. Beugels (Ned, Magne); 11. Riotte (Fra, Magne); 12 Van Springel (Bel. Colls); 13. Guerra (Ita, Pezzi); 14. Vandenberghe (Bel, Driessens); 15. Schutz (Lux, Albani); 16. Sweerts (Bel, Driessen) allen z.t. als Reybroeck 5.48.54; 17. Galdos (Spa, Langarica) 5.49,02; 18. Genet (Fra, Magne) 5.53.33; 19. Hoban (Gbr, Mag ne) 5.53.34; 20. Van der Flaas (Bel, Vissers); 21. Minitjens (Bel, Driessens) 22. Pingeon (Fra, Plaud); 23. Guyot (Fra, Stablinski); 24. Coulon (Bel, Schotte); 25. Wright (Gbr, Geminiani); 26. Wagtmans (Ned, Vissers); 30. Gi mondi (Ita-Pezzi); 32. Merckx (Bel, Driessens); 33. Altig (W.-Dld, Pezzi); 37. Poulidor (Fra, Magne); 64. Dolman (Ned, Vissers); 72. Haast (Ned, Vis sers) allen z.t. als Hoban 5.53.34. Algemeen klassement: 1. Merckx (Bel, Driessens) 63.51.04; 2. Pingeon (Fra, Plaud) op 7.11; 3. Gi- mondi (Ita, Pezzi) op 7.14; 4. Poulidor (Fra, Magne) op 11.09; 5. Gandarias (Spa, Langarica) op 12.11; 6. Wagt mans (Ned, Vissers) op 13.35; 7. Vianel- li (Ita, Albani) op 16.50; 8. Van Sprin gel (Bel, Cools) op 18.22; 9. Schutz Lux. Albani) op 20.29; 10. Galera (Spa, Machain) op 21.21; 11. Garlos (Spa, Langarica) op 23.37; 12. Lotort (Fra, Plaud) op 25.02; 13. Panizza (Spa, Pez zi) op 27.06; 14. Van Impe (Bel, Sta- blanchi) op 30.15; 15. Agolinho (Por- Caput) op 31.34; 16. Castello (Spa, Lan garica) op 33.23; 17. David (Bel, Schot- te) op 33.33; 18. Janssen (Ned, Gemi niani) op 34.29; 19. Lopez-Rodriguez (Spa, Machain) op 37.51; 20. Dumont (Fra, Plaud) op 41.07; 21. Theilliere (Fra, Stablinski) op 42.23; 22. Gutty (Fra, Caput) op 43.06; 23. Momene (Spa, Machain) op 46.05; 21. HArrison (Gbr, Caput) op 49.11; 25. Gabica (Spa, Mahain) op 49.34; 60. Dolman (Ned Vissers) op 1.37.22; 62. Van der Flaas (Belg, Vissers) op 1.40.29; 67. Beugels (Ned, Magne) op 1.46.03; 69. Haarst (Ned., Vissers) op 1.46.39; 83. Karstens (Ned, Plaud) op 1.53.48; 88. Ottenbros (Ned, Vissers) op 1.57.47. Dagploegenklassement: 1. Driessens (Reybroeck. Vanden berghe, Swerts) 17.26.42; 2. Magne 17.31.21; 3. Geminiani 17.31.22 (35 pl); 4. Pezzi z.t. (49 pl.); 5. Albani z.t. (63 pl.); 7. Vissers 17.30.02. Algemeen ploegenklassement: 1. Langarica 194.00.06; 2. Plaud 194.10.05; 3. Driessens 194.01.30; 4. Machain 194.10.10; 5. Pezzi 194.20.23; 13. Vissers 196.18.46. Puntenklassement: 1. Merckx 150 pnt., 2. Janssen 94 pnt., 3. Wagtmans 93 pnt., 4. Gimondi 88 pnt., 5. Gandarias 69 pnt., 6. Pin geon 68 pnt., 7. Dancelli 67 pnt., 8. Altig 59 pnt., 9. Zandega 56 pnt., 10. Poulidor 52 pnt. Algemeen bergklassement: 1. Merckx (Bel) 89 pnt.; 2. Pingeon (Fra) 69 pnt.; 3. Galera (Spa) 51 pnt.; 4. Gandarias (Spa) en Gimondi (Ita) 44 pnt.; 6. Mascaro (Spa) 43 pnt.; 7. Santamarina (Spa) en Gutty (Fra) 30 pnt.; 9. Van Impe (Bel) 26 pnt.; 10. Poulidor (Fra) 22 pnt NEW YORK Jack Dempsey zat in de donkere koelte van zijn restaurant in het centrum van de stad. Hij vertel de over de gloeiend hete middag van de vierde juli van vijftig jaar geleden, aan de oever van Maumee Bay in Tole do. Ohio. Daar werd hij namelijk we reldkampioen boksen in het zwaarge wicht door te winnen van de reus Jess Willard. „Honderdtwee graden zeiden ze rond de ring, maar ik weet niet pre cies hoe warm het wel was", vertelde Dempsey. „Ik herinner me alleen, dat Jack Kearns, zijn manager, tegen me zei, dat hij zelf de vent wel aankon. Toen klom ik door de touwen en ik hoef de Jess geen twee keer te bekijken. Je vecht hier niet om de titel, het wordt vechten voor je leven, dacht ik. Wil lard werd de Reus van Pottawatomie genoemd. Pottawatomie is een streek in Kansas. Hij was 1 meter 98 lang en had 150 kilo gewogen. Voor dit gevecht was hij „lichter", namelijk 120 kilo. Dempsey was 1 meter 85 en woog 93 kilo. Bovendien waren zijn armen 15 centimeter korter dan die van Willard. Maar Dempsey had het grote voordeel van de leeftijd. Hij was namelijk pas 24 geworden en Willard was 38. Ze boksten in Toledo, omdat New York net tussen twee wetten in zat. De Frawley-wet, die wel bokswedstrijden maar geen beslissingen toestond, was vervallen, terwijl de Walker-wet de basis voor de huidige regels nog niet aangenomen was. Dit gebeurde pas in 1920. Voor het Willard-Dempsey-gevecht kostten de plaatsen rond de ring 60 dol lar. Dat stond tenminste op de kaartjes. Maar misschien had Tex Richard, de promotor, de prijs op het laatste ogen blik drastisch verlaagd, want er kwa men geen 50.000 toeschouwers, zoals verwacht, maar slechts 19.650. Willard, de wereldkampioen, had maar één werkelijk gevecht geleverd en voor de rest enkele demonstratie partijen gebokst sinds hij de titel had veroverd in 1915 in Havana op Jack Johnson, die toen al in zijn nadagen was. In zijn onlangs gepubliceerd le vensverhaal beweert Johnson, dat hij zich liet uittellen. Richard betaalde Willard 100.000 dol lar en Dempsey 27.500. Volgens Nat Flescher's ring-guide was Willard met 6 tegen 5 favoriet. Volgens andere bron nen gaf men met 7 tegen 5 Dempsey juist de beste kansen. „Ik dacht, dat ik wel kon winnen", vertelde Dempsey, een sigaar in de vuist. „Hij had in ongeveer drie jaar haast niet gebokst en hij hield niet goed de hand aan zichzelf en hij was veel ouder dan ik". Dempsey was in die dagen een harde klant met een stierenek, kort geknipt, donker haar en vurige, donkere ogen. In gebogen houding kwam hij uit zijn hoek. Willard, een onbeholpen reus, stond rechtop en was daardoor een 'd^aal doelwit. De toeschouwers rond de ring trok- Iken hun jasje uit en gingen er eens Ik ging naar een bank en ik kreeg ge goed voor zitten. Tegen de zon droegen ze het beproefde model strohoed met stijve rand. De arbiter, een zekere Ol- lie Pecord, had een fietspet op. Na anderhalve minuut van voorzich tig sparren, waarbij de lange plaag stoten van Willard de dansende Demp sey niet konden raken, ging de uitda ger met een sprong tot de aanval over. Een hagel van furieuze stoten kwam op Willard neer en de wereldkampioen viel tegen het canvas. Het bleef Dempsey-stoten regenen en in die eerste ronde ging Willard zeven keer neer. En elke keer als Willard op het canvas lag stond Dempsey, die als een wild beest vocht, over hem heen, gereed om hem opnieuw tegen de grond te timmeren. De zevende maal dat Willard neer was werd hij door de arbiter uitgeteld. Dempsey sprong op van vreugde en klauterde de ring uit. „Ik was al een meter of twintig op weg naar de kleedkamer toen ik Kaerns, de manager van Willard, hoorde schreeuwen: „Kom terug, kom terug". En nog net voordat de bel voor de vol gende ronde ging hadden ze me weer terug in de ring". Volgens verslagen van het gevecht zei Warren Barbour, de tijdopnemer (later senator uit New Jersey), dat hij op de zevende tel de bel had ge luid. De arbiter had dit niet gehoord, maar nadat hij op zijn vergissing at tent was gemaakt had hij toen de bok sers voor een nieuwe ronde terugge roepen. Uit verscheidene wonden stroomde bloed van Willards gezicht. Zijn rech teroog zat dicht en hij was twee voor tanden kwijt. Niettemin vocht hij in de tweede en derde ronde moedig door, zonder opnieuw neer te gaan. Aan het eind van de derde ronde gooide zijn helper de handdoek in de ring. „Ik wist, dat het alleen maar een kwestie van tijd was", zei Dempsey. „Hij had een gebroken kaak en hij kreeg een geweldig pak slaag." Dempsey liet zich schamper uit over een oud verhaal, dat hij die dag in To ledo iets in zijn handschoenen had ge had, dat daar niet in hoorde „Willard deed in de ring de windsels om zijn handen, net als ik", zei Dempsey. „Hij bekeek mijn handen en ik bekeek de zijne. Als je het een of andere harde materiaal in je handschoen zou doen zou je je hand breken." In later jaren gaf Dempsey Wil lard een baan: whisky verkopen „Ik gaf mijn vader wat van die whisky", vertelde Dempsey. „Na de eerste slok zei hij: „Harry hij noemde me al tijd Harry dit is de eerste keer in vijftig jaar, dat ik warme voeten heb." Mijn vader zei altijd, dat ik mil jonair zou worden. Uiteindelijk kreeg ik inderdaad een miljoen bij elkaar. waarmerkte cheques tien stuks voor elke 100.000 dollar. Toen ik ze aan mijn vader liet zien zei hij: „Is dat echt?" Toen ik hem vertelde, dat het helemaal echt was, zei hij: „Als het zo is moest je het maar liever op een bank zetten, voordat iemand het je afsteelt." Jack Dempsey stelt nog steeds be lang in sport. Hij heeft een beetje last van gewrichtsreumatiek in zijn rech terbeen, maar voor een man, die op 24 juni jl. 74 jaar is geworden, is hij opmerkelijk fit. Hij heeft nog steeds zijn haar. Zijn gestalte is kaarsrecht. Met een gewicht van 210 pond slechts 15 kilo boven zijn vroegere ge wicht als bokser blijft hij de groot ste naam van de boksring, een der laatste supersterren uit het gouden tijd perk van de sport. MILAAN De federale raad van de Italiaanse voetbalbond heeft gisteren bevestigd, dat het verbod op het „in voeren" van buitenlandse voetballers officieel is verlengd en zal gelden tot 1973. Men heeft dit bekendgemaakt om een eind te maken aan de geruchten, dat de bepalingen omtrent buitenlandse spe lers na de Olympische Spelen van Me xico minder streng zouden worden. Buitenlandse oefenmeesters mogen evenwel in Italië blijven komen om daar te werken. Sinds er geen buitenlandse spelers meer het land in komen zijn de prijzen voor Italiaanse voetballers sterk ge stegen. NAPELS Na vier overwinningen in successie is de Britse Olympische kampioen Rodney Pattison vrijdag bij het wereldkampioenschap Flying Dutch man in de baai van Napels op de vijf de plaats geëindigd. De vijfde race werd gewonnen door de Nieuwzeelan- der Watson, voor Drager (Fra.), Con rad (Braz.) en Whitworth (Austr.). Pattison startte vrijdag traag, maar in tegenstelling tot de voorgaande da gen kon hij zijn achterstand niet meer goedmaken, zodat hij genoegen moest nemen met de vijfde plaats. De stand na vijf races is: 1. Patti son (G.B.) met „Superdocious", 0 pun ten, 2. Drager (Fra.) met „Shazan", 27 punten, 3. Whitworth (Austr.) met „Invader", 43,7 punten. wioht: Geurtsenhalfzw aargewichtv d. Heuvel; zwaargewicht: In den Ber ken. Ploegleider is de heer Metharst. Zwemmen: dames: 100 meter school slag: Alie te Niet (Zwemlust); 100 me ter vrije slag: Harvny van Boeren (VZC); 100 meter rugslag: Lenie Tee- kens (VZC); 100 meter vlinderslag: Ka ren van der Hefijde (ZIAN). Heren: 100 meter schoolslag: Jon kers (MOSA); 100 meter vrije slag: Schouten (VZC); 100 meter vlinder slag: Elzerman (ZIAN); 100 meter rug- slag: Preman (HPC). Ploegleider is mevrouw Ada Swim- kels-den Haan. De afvaardiging bestaat uit 51 perso nen. Voorts reist mee een aantal be stuursleden van de Stichting Konink rijks Spelen. De ploeg vertrekt 25 juli van Schiphol. De Spelen worden zater dag 26 juli geopend door prins Claus. LONDEN Na de eerste dag van de zwemwedstrijd Groot-Brittannië - Ne derland, die vrijdagavond in het bad van Crystal Palace te Londen is begon nen, heeft de Britse ploeg een voor sprong van 66-55. De uitslagen zijn: DAMES: 110 yards vrije slag. 1. Diana Sutherland (G) 1 min. 4 sec, 2. Frasquita Smits (N) 1.04,5, 3. Cora v. der Veer (N) 104.5, 4. Patricia Lazen- by (G) 1.04.6. 440 yards vrije dag: 1. Yvonne van Kuilenburg 4.53.2, 2. Susan Williams (G) 4.54.6, 3- Cora Schouten 5.04,7, 4. Gill Barnes (G) 5.14,9. 110 yards schoolslag. 1 Diana Har- ris (G) 1.19.4, 2. Heminy Pentermann 1.19.7, 3- Amanda Radnage (G) 1.19.9, 4. Marjan Janus 1.22.1 110 yards vlinderslag: 1 Margaret Auton (G) 1.09.3, 2. Marie Jose Jannen 1.09,.6, 3. Frieke Buys 1.10.1, 4. Gillian Treers (G) 1.10.6- 110 yards rugdag: 1. Ooby Buter 1.10.6, 2. Mia Plantinga 1.11.2, 3. Jacky Brown (G) 1.11-3, 4. Wendy Buirell (G) 1.11.3 HEREN: 220 yards vrije slag: 1 Jar- vis (G) 2.02.9, 2. Terrlell (G) 2.02.9, 3. Drent 2.064, 4. Van Beek 2.07.3 1650 yards vrije slag: 1 Van Ham burg 17.33.5 (Nieuw Nederlands Jeugd- record, oude record van Van Hamburg met 17.40.4), 2. Williams (G) 17.52.9. 3. Mulder 18.26.5, 4- Grossman (G) 18.27.2 220 yards schoolslag: 1 Norman (G) 2.36.8, 2, Nijhuis 2.40.5, 3 Roberts (G) .241.0, 4. Van Kruisdijk 2.45.8 220 yards vlinderdag: 1 Widdowson (G) 2169, 2. Mills (G) 2.16.9, 3. Bos- son 2.18.5, 4. Rood 2.24.3. 220 yards rugslag: 1 Schoutsen (N) 216.5, 2. Butler (G) 2.19.0, 3- Richards (G) 221.2, 4. Sohillemans 2.21.3. 440 yards wisselslag persoonlijk: 1 Terrell (G) 504 0, 2. Pitt (G) 5.08.7, Van Lint 5.09.8, 4, Elzerman 5.15.1. LYTHHAM St. ANNES De Ned, lander Martin Roessink is er vrijda bij het open Britse golfkampioenschap in Lytham St Anne's niet in geslaagu zich te plaatsen voor de vierde en laat ste ronde. In de drie voorgaande ron den kwam hij op een totaal van 225 slagen (76. 75 en 74), te veel om zich te scharen onder de beste 46, die de strijd om het kampioenschap voortzet- :.n. De Engelsman Jacklin staat op Je c ■..te ,/aats met 208 slagen (68, 70 en 70), terwijl de tweede plaats wordt ngenomen door de Nieeuwzeelander Charles en c'e Ier O'Connor, beiden met 210 slagen. LONGWOOD Tom Okker heeft zich geplaatst voor de halve finales van de open Amerikaanse tenniskampionschap- pen voor professionals. In de kwart finale versloeg hij vrijdag in Longwood (Massachusetts) de Amerikaan Earl „Butch" Buchholz met 6-4, 6-2. APELDOORN De Apeldoomse Vierdaagse zit er weer op. Het is eeti regenachtige Vierdaagse geworden, maar dat heeft toch de pret niet kun nen drukken. Gezien de weinig pretti ge omstandigheden was het aantal uitvallers gering. Van de 1349 ge starte wandelaars en wandelaarsters haalden er slechts 26 de finish niet- Het werd gisteren een grandioze in tocht. De belangstelling langs het laatste gedeelte van het parcours van de vierde dag was groter dan ooit en de ontvangst van wandelaars en wande laarsters met bloemen gaf het geheel een feestelijk aanzien. ZWOLLE, Veemarkt Aanvoer: run deren 1668; graskalveren 338; nuchtere kalveren 1075; schapen en lammeren 462; varkens 324; schrammen 22; biggen 707; geiten 23; totaal: 4619. Prtfzen (in f per stuk): neurende en versgekalfde koeien 9.00-1440; neurende vaarzen 975-1175; neurende pinken 800- 900; slachtkoeien en vaarzen 985-1140; slachtkoeien (in f per kg gesl. gew) 3.75- 5.60; guste koeien 900-1100; worstkoeien (in f per kg gesl. gew.) 3,65-3,90; guste vaarzen 925-1100; guste pinken 700-800; graskalveren 470-660; nuchtere kalve ren 50-280; nuchtere kalveren (in f per kg lev. gew) 1,35-1,75; geiten 25-70; vet te schapen 140-190; lammeren 105-130; 10-weekse biggen 140-190; drachtige varkens 525-750; slachtvarkens 460-560; schrammen 110-140; biggen 90-1000; stieren (in f per kg gesl. gew.) 4,40-5,15; vette kalveren 460-620; vette kalveren (in f per kg lev. gew.) 3,30-3,70. Overzicht (resp. aanvoer en handel): gebruiksvee, vlot - duurder; guste koe ien, vlot - prijshoudend; pinken, goed - duurder; varkens, traag - prijshoudend; graskalveren, goed - prijshoudend; vet te kalveren, redelijk - duurder; nuchte re kalveren, redelijk - duurder; biggen, stug - prijshoudend; slachtkoeien, vlot - 1 stabiel.

De Vallei | 1969 | | pagina 9