Veenendaalse slow-starters braken pas in verlenging de kracht van De Gouwe VZC HEROVERDE RITMEESTER-BOKAAL Spannende matches in steenkoud Bergbad Weer groepje Sparta-turnsters naar Suriname Tegenbezoek aan Thesos Sparta met 1-5 ten onder in traditioneel duel VHC-negental werd verpletterd door zwak Chefana (0-11) Tijdklim op de Amerongse Berg Engelhoven won beker op sportdag van Valleivogels Amateur-selectie wielrennen Demonstratie van „Valleiruiters" met veel attracties Ilja Keizer won in München 800 meter Volle inzet Cross-finale Finale Treffers Ruim een maand lesgeven en demonstreren Voetbalfeest Opheusden geslaagd Roemloos verlies voor ongeïnteresseerde thuisclub Wielrennen 10-13 jaar Derde maal Slecht begin Geen geluk MAANDAG 14 JULI 1969 VEENENDAAL Zaterdagmiddag en -avond hebben acht ploegen in het Bergbad hard gestreden om in het Ritnieester-waterpolotoernooi een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het evenement was ditmaal sterk bezet met zes tweedeklassers en twee derdeklassers. In tegenstelling tot andere jaren worden er ditmaal veelal krappe overwinningen geboekt. Alleen de organiserende vereniging, VZC, klopte enkele tegenstan ders wat meer gedecideerd en kwam samen met de aloude rivaal, I)e Gouwe uit Waddinxveen, in de finale. Tegen de verwachtingen in had VZC zeer veel moeite met De Gouwe in deze zeer spannende eindstrijd. Pas kort voor het verstrijken van de officiële speel tijd konden de Y eenendalers gelijk maken, doch in de verlenging hrak het zeer nerveus gestarte VZC de kracht van De Gouwe en won de finale met maar liefst 72, waardoor het de grote Ritmeester-bokaal weer voor een jaar in de prijzenkast mag zetten. Het evenement trok de hele dag een grote belangstelling. In poule A stak VZC met kop en schouders boven de andere ploegen uit, dit ondanks het feit dat deze poule, naar later zou blijken, het zwaarst be zet was. In de openingswedstrijd trad het aan tegen promotiekandidaat AZ'70 uit Amsterdam. Na een wat moeilijke start klopte VZC de Amsterdammers in het steenkoude water duidelijk met 41. Neptunus uit Zaandam werd met 40 teruggewezen, terwijl Kroosduikers uit Westzaan met 71 werd verplet terd. Door deze overwinningenreeks plaatste VZC zich voor de cross-finale en scheen de grote favoriet voor de be ker. AZ'70 speelde met 11 gelijk tegen Neptunus, het enige gelijke spel van dit toernooi. Vervolgens klopte het Kroosduikers met 30. Neptunus kwam tegen Kroosduikers niet verder dan een 10 overwinning, waardoor het, even als AZ'70, drie matchpunten behaalde. Het doelgemiddelde besliste echter dat AZ'70 als tweede in poule A eindigde en dus in de cross-finale mocht uitko men. In poule B zeer spannende wedstrij den. Alle matches werden met slechts één of twee doelpunten verschil beslist, waardoor alle ploegen tot aan het einde van de poulewedstrijden met volle in zet moesten blijven spelen om in de cross-finale te mogen uitkomen. Beker houder De Gouwe uit Waddinxveen had het zwaar te verduren en kon ook te gen minder sterke ploegen geenszins imponeren. Toch won het alle drie de poulewedstrijden. TZV uit Tilburg werd met 32 aan de zegekar gebonden, de IJssel uit Deventer met 31 en Flevo niet 43. TZV won met 21 van de IJsr sel en met 42 van Flevo. In een span-. nende wedstrijd 'kon' Flevo uit Ni jkerk de eer redden door met 54 van de IJs sel te winnen, doch beide ploegen wer den van verdere deelneming uitgeslo ten. De Gouwe en TZV plaatsten zich respectievelijk als nummer een en twee en gingen over naar de cross-fi nale. In deze cross-finale had VZC met de nummer twee van poule B, TZV uit Til burg (eveneens een promotiekandidaat voor de eerste klas), niet veel moeite. Het zegevierde met 72, waardoor VZC mocht uitkomen in de finale. De Gouwe had met de nummer 2 van poule A, de AZ'70, weer veel moeite. Op de valreep won het met 2I en plaatste zich eveneens voor de finale tegen VZC. In de strijd om de 3e en 4e prijs ging het er spannend aan toe. AZ '70 en TZV bleven lang dicht by elk aar en om beurten zag men kans het vijandelijke doel te vinden. Vlak voor tijd wist AZ'70 de harde kamp in zijn voordeel te beslissen (43), waardoor bet de 3e prijs bemachtigde. Onder grote spanning traden VZC ea De Gouwe in het koude strijdperk van de finale. VZC was de gedoodverfde fa voriet in dit treffen, maar het pakte voorlopig anders uit. De sterke midden voor van VZC, oud-international Gerard van der Kolk, werd zeer zwaar belaagd. Hij kreeg wel veel vrije worpen mee, maar VZC ging slordig met de gebo den kansen om. De Gouwe daarente gen ging heel voorzichtig en met veel overleg in de aanval. De Gouwe-mid- denvoor kon plotseling de bal even vrijmaken en zijn bekeken schot trof doel (01). Vlak voor het einde van de eerste helft moest de Veenendaalse goalie nog een gevaarlijk schot tot cor ner verwerken. Na de pauze kon VZC weer niet goed loskomen. Het speelde precies in de kaart van De Gouwe door veel te sta tisch aan te vallen. Een hard schot van de mee naar voren gezwommen Frans Leeman werd prima door de doelman gekeerd. Uit een listig genomen vrije worp van v. d. Kolk kon Wim van der Meer keihard 11 scoren. En weer kwam VZC daarna, ondanks een meer derheid, niet verder dan schoten in het zijnet en op het houtwerk. Ongeveer een minuut voor het einde hield de gro te VZC-aanhang de adem in. De Gouwe links-voor kreeg de bal vrij op de hand en scoorde via de handen van de VZC- keeper (12). VZC zette daarna alles op alles om nog gelijk te komen. Vlak voor tijd werd v. d. Kolk voor de zo veelste maal half verdronken en dit maal gaf de goed leidende arbiter Fred van Dorp een strafworp. Van der Kolk zelf nam de penalty en deed dit feil loos (22). Juist voor het eindsignaal kreeg VZC nog een prachtkans om te scoren, maa het lukte weer niet. In de verlenging gooide VZC alle mat heid van zich af. Nu vielen de doelpun ten in een vrij snel tempo. Eerst was het de weer opgezwommen Frans Lee man die vrijwel onder water toch fraai in de uiterste hoek 32 aantekende. Gerard v. d. Kolk worstelde zich goed vrij en scoorde met een draaischot on houdbaar 42. Vlak voor het einde van deze eerste verlenging werd hij weer grof achteruitgehaald in de gevaarlijke zone, maar Wim van der Meer trof uit de toegekende strafworp het houtwerk. Na de wissel weer een sterker VZC. Henk Uri en Jan Bos speelden zich voortdurend op het middenveld vrij en VZC toog daardoor in de aanval. Frans Leeman trof weer doel met 'n afstands schot (5—2). Midachter Carel van Vel- sen kreeg steeds meer vat op de ge vaarlijke Gouwe-aanvallers en h\j was nu heer en meester in de verdediging van VZC. Na goed aangeven van Evert v. d. Dikkenberg scoorde Wim van de Meer van grote afstand 62 en toen eveneens een van grote afstand afge vuurde kanonskogel van v. d. Kolk doel trof was het pleit beslecht. VZC won de finale met 72 en had de grote Rit meester-bokaal, na een lange dag van zwoegen, weer heroverd. Direct na de finale werden de prij zen overhandigd door wethouder A. de Ruiter, die de met vakantie zijnde bur gemeester Bode verving. Onder gejuich van het samengedrongen publiek nam aanvoerder v. d. Dikkenberg de bokaal in ontvangst. VZC heeft voor een zeer goed bezet toernooi gezorgd, een wed strijdenserie waarvan de organisatie gesmeerd liep. Na afloop van dit ge slaagde evenement hield VZC een dans avond op het badpaviljoen. Het feest van de overwinning werd tot in de nacht uitbundig gevierd. Breed lachend showde de aanvoer der van VZC, Evert van den Dik kenberg, de fraaie Ritmeester-bokaal aan het talrijke publiek dat aanwezig was bij de prijsuitreiking Zijn tegenstander van De Gouwe kon hem door fors ingrijpen (foto on der) wel van een doelpunt afhouden, maar niet van het triomfantelijke ge baar dat hij maakt op de foto hierbo ven VEENENDAAL Het echtpaar W. Vaartjes, dat is belast, met de technische leiding van de Veenen daalse gymnastiekvereniging Spar ta, is zaterdagmorgen om half zé ven met een groep turnsterljes naar Schiphol vertrokken voor een reis naar Suriname. In Paramu ri:bo brengt het gezelschap - be staand uit zes turnsters van Spar ta, een gymnaste van het Ooster- beekse BATO en de Veenendaalse gymnastiekleraar en zijn echtgeno te een tegenbezoek aan gym nastiekvereniging THESOS. Zoals bekend waren rond de jaarwisse ling enkele Surinaamse meisjes met hun leider, de heer Deekman, te gast in Veenendaal. De Nederlandse groep gaat in Suriname meewerken aan de fees telijke uitvoeringen die THESOS ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan heeft gepland en zal zich verder bezighouden met het geven van demonstraties. De heer Vaartjes is daarnaast van plan om op uitgebreide schaal te gaan lesgeven, terwijl zijn vrouw datzelfde doet in de rit mische gymnastiek. De meisjes variëren in leeftijd van 10 tot 13 jaar. Van Sparta zijn voor deze reis uitverkoren Mar- greet Monsma, Agnes v.d. Horst, Annie Roos, Mieke van Essen, Adnie Meerveld en Torvnie van Gin- kel, terwijl de heer Vaartjes bij BATO in Oosterbeek, aan welke vereniging hij al zestien jaar is verbonden, Agnes Degen uit Koos, een veelbelovend turnstertje dat het meest all-round is van de groep. Het gezelschap keert pas op 13 augustus terug in Nederland. De turnstertjes worden in Para maribo ondergebracht bij Surinaam se gezinnen. Een gedeelte van de reiskosten hebben de meisjes zelf moeten betalen, terwijl Sparta door middel 'van een actie zakgeld heeft weten te verzamelen voor de uit verkoren „demonstratrices". „Wij hebben een specifieke spring- ploeg meegenomen naar Surina me", aldus de heer W. Vaartjes, die reeds voor de derde maal een bezoek brengt aan Suriname. In 1967 vertrokken hij en zijn eega met een Sparta-ploeg naar Paia- marlbo en vorig jaar werd de Veenendaalse leraar alleen uitge nodigd door de Vereniging Rijks- spelen. „Ik heb in Suriname inmiddels veel mensen leren kennen en ben blij dat we opnieuw in de gelegen heid worden gesteld om daar te demonstreren om daardoor de turnsport furore te doen maken. De Surinaamse bevolking heeft mij bij mijn vorige bezoeken altijd een grote bereidwilligheid getoond en ook het verblijf van dit jaar zie ik zeeroptimistisch tegemoet", ver telde de gymnastiekleraar. Zijn groepje turnsters vormt de kampioensploeg van de Stichtse Turnkring op de onderdelen lange- mat en springen. Voor het vierde jaar is Sparta nu al in het bezit van deze eervolle titel. Geven de heer en mevrouw Vaartjes slechts les aan leden van THESOS? „Nee, bepaald niet. Be halve de vaste programma-onder delen die zijn vastgesteld gaan mijn vrouw en ik lesgeven aan iedereen die belangstelling heeft voor de turnsport". Het is volgens hem bovendien waarschijnlijk dat de Nederlandse groep weer mag meewerken aan een tv.-uitzending in de West. OPHEUSDEN Het jaarlijkse voetbalfeest van de voetbalvereniging Opheusden is wederom geslaagd, ondanks het feit, dat de club ditmaal geen eigen terrein had om dit festin te houden. De kermisattracties stonden ditmaal opgesteld aan de Fazantstraat en hoewel het vrijdagavond niet zo druk was kwamen er zaterdagmiddag en vooral 's avonds vele bezoekers. De traditionele voetbalwedstrijd werd gespeeld op het terrein van Spar ta. Sparta ontmoette in dit duel Ex celsior uit Zetten en moest met een 15 nederlaag genoegen nemen. Excelsior was aanmerkelijk beter, dan de stug spelende Opheusdenaren, SCHERPENZEEL Zaterdag hield sportvereniging Valleivogels haar jaar lijkse sportdag voor de jeugd. De wis selbeker werd gewonnen door B. En gelhoven. De 3 hoogstgeklasseerden kre gen allen een medaille uitgereikt door burgemeester Heij. Verder ontving iedere deelnemer een herinnering in de vorm van een beursje. Dank zij het goede weer was er vrij veel belang stelling voor de prestaties op de ver schillende onderdelen. Er werd 's morgens om 9 uur al ge start met de pupillen. Na de middag pauze waren de adspiranten en de ju nioren aan de beurt. Men moest 11 onderdelen afwerken, o.a. 100 meter hardlopen, verschieten, doelschieten, bal dribbelen, verspringen, spelregelvragen en als laatste nummer een veldloop. De firma Weijers uit Scherpenzeel had een aantal shirts beschikbaar gesteld, die als premie werden uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: Junioren B. v. Engelhoven 272 p. 2. J. v. Setten 262. 3. C. Osnabrugge 234p. De premie- prijs was voor B. v. Engelhoven.Adspi ranten A. A. Ginkel 252 p; M. v.d. Geijs 244 p.; D. v.d. Vliert 237. Ook hier ging de premie-prijs naar de win naar. Adspiranten-B A. Jansen 266 en premieprijs. M. Wagensveld 251p; W. v.d. Berg 229.p. Pupillen-A. C. Wols winkel 264 p. (met premieprijs). H. v. Setten 244 p; T. Vonk 231 p. Pupillen-B. D. Jansen 251p; J. v. Setten 239; J. Blauwendraad 237 p. De premieprijs was voor W. ten Broek. Mini-pupillen G. Overeem 263p; B. Epskamp 258p; G. ter Burg 238p.; De premieprijs was hier voor B. Epskamp. De premieprij- zen werden overhandigd aan degene die de meeste punten behaalde op de 100 meter hardlopen, bij het doelschie ten en bij de spelregelvragen. Het was een zeer goed verzorgde dag, die werd besloten met een wedstrijd tussen de veteranen en de jeugdleiders, welk duel eindigde in een 4-4 gelijk spel. Burgemeester Heij had veel belang stelling voor de verrichtingen van de Valleivogels-jeugd. VEENENDAAL In een snelle, maar zeer rommelige wedstrijd zijn de Blue Soeks wel bijzonder oneervol verslagen door het toch zwak te noemen Chefana. Tegen de zeer simpel werpende Chefana-pitcher zag de anders zo gevaarlijke Veense slagploeg slechts kans twee honkslagen te geven. Daarbij werd er in het veld zeer wisselvallig gespeeld enkele bijzonder goede vangballen. twee ge slaagde dubbelspelen, doch daartegenover niet minder dan tien zeer onbe nullige veldfouten. De Soeks maakten een bijzonder ongeïnteresseerde indruk, wellicht veroor zaakt door onderschatting van de tegenpartij. Direct in de eerste innings kondigde het naderende deb&cle zich reeds aan. De eerste slagman van Chefana kreeg van de overigens goed, maar toch niet zo imponerend als andersgooiende wer per Jurjen Bosga 4-wijd. Door foutieve aangooien bij steelpogingen kon deze loper zelfs thuiskomen (01). De vol gende slagmensen werden daarop snel uitgemaakt. Doch ook de Soeks verdwe nen bijzonder snel uit het slagperk zon der tot scoren te komen. In de tweede gon steeds beter te draaien. In de aan- Socks-defensie; twee honkslagen en 3 veldfouten leverden de Naardenaren 3 punten op (04). De derde innings ver liep voor beide partijen puntloos. In de vierde innings ontfutselde Chefana de Soeks opnieuw een punt (05), maar de verdediging van de Veenendalers be- ong steeds beter te draaien. In de aan val begonnen zij zich ook te roeren, doch de velders van Chefana hadden er deze middag bijzonder goed „het oog Bovendien* ontbrak het de Soeks aan elke vorm van geluk; ontzaglijke tik ken van o.a. C. van Hall, H. Takken en J. v.d. KJift kwamen ongelukkiger wijs steeds binnen bereik van buitenvelders naar beneden. Nee, aan slag stond Vrouwe Fortuna volledig aan Naarden- se kant. De vijfde innings verliep we derom voor beide partijen puntloos. De zesde innings startte met een honik- slag voor Chefana, maar door een dub belspel over het tweede honk werden onmiddellijk daarop twee man uitge maakt. Toch kwam Chefana nog aan twee punten door twee „lucky-hots" die net buiten bereik van het binnenveld te rechtkwamen (07). De zevende in nings bracht voor beide partijen slechts drie man in het slagperk die allen door goed veldwerk werden uitgemaakt. In de achtste innings had de Socks-verde- d'iging weer het meest spectaculaire ge deelte van de wedstrijd. Hoewel Chefa na hierop een punt scoorde, hetgeen op de totaalstand op dat moment toch niet meer uitmaakte, volbrachten Cees van Hall en Leo Vonk een magnifiek dub belspel (08). Jurjen Bosga nam daar na d.m.v. 3-slag de derde nul voor z'n rekening. In het slagperk bleven de Blauwkou sen inmiddels nog steeds volledig falen. In deze slagbeurt viel nog wel de der de en laatste honkslag doch ook dit le verde niets op. De negende en laatste innings stortte ook de verdediging nog eenmaal in: vijf veldfouten en een honkslag leverden Chefana nog eens 3 punten op (0-11). De laatste slagbeurt leverde VHC wederom hetzelfde resul taat op als alle voorgaande, namelijk een zeer beschamende nul in de uitslag. Scoreverloop: Chefana 1 3 0 1 0 2 0 1 3-11 VHC 00000000 0-0 Werpersresultaten: J. v.d. Bunt 11 x 3-sl., 3 x 4-w., 3 h.sl. tegen. J. Bosga 9 x 3-sl., 4 x 4 w., 9h.sl.tegen. ZANDVOORT Uit de selectiewed strijden op het circuit van Zandvoort hebben zich zaterdag 20 amateurren ners geplaatst voor het nationale kam pioenschap, dat zondag 20 juli in Beek (L) wordt gehouden. Het zijn Wouters (Zundert), Stander (Oudetonge), Moo- nen (Voerendaal), Van der Vleuten (Mierlohout), Kuipers (Denekamp), Van Dorth (Zwijndrecht), Van der Knaap (De Kwakel), Bakker (Haar lem), Berkhout (Schipluiden), Van Lachterop (Amsterdam), Van der Lugt (Vlaardingen), Groen (St. Pancras), Peetoom (Vijfhuizen), Den Boer (Heen- vliet), Van Breukel (Roozenburg), Neeskens (Borne) (O), Kettenis (Den Haag), Koster (Rotterdam), Moritz (Amsterdam) en Van der Kamp (Arn hem). De selectiewedstrijd had tot de laat ste ronde een zeer eentonig verloop. In de laatste van de 40 rondgangen over het circuit viel de kopgroep van 18 renners, die zich na 100 km had ge vormd, uiteen. Op de eindstreep drukte Adri Wouters zijn wiel juist eerder dan Henk Stander over de lijn. De tijd van de winnaar was 3.52.51 over de ruim 167 km. bij wie doelman Van Eist zijn dag niet had, want hij was de oorzaak van twee doelpunten. In de 7e minuut reeds had Excelsior succes toen de snelle W. Hendriks doelpuntte (01). Sparta kreeg echter goede kansen want uit een schot van Winkelman belandde de bal op de lat en even later moest Wiggelman de bal van de doellijn trappen toen Huibers inschoot. In de 25e minuut kwam Ex celsior op 02, toen een afstandsschot van P. Hendriks door Van Eist ver keerd werd beoordeeld. Gerritsen kreeg de kans om tegen te scoren, maar hij wachtte te lang. In de 33e minuut bracht W. Hendriks de stand op 03 en een misser van back Hui bers betekende 04. Na de rust had Sparta windvoordeel en ging wat beter spelen. In de 57e minuut liet Winkel man uit een passje van Gerritsen 14 aantekenen. Een schot van v.d. Pol SCHERPENZEEL De landelijke rijvereniging De Valleiruiters houdt op zaterdag 19 juli haar jaarlijkse demon stratie op een terrein aan de Glashorst tegenover de fahrieksingang van de N.V. Van Heugten. Naast de gebruikelijke rijpaardennuni- mers zullen dit jaar de tuigpaarden met 1- en 2-spannen moeten rijden om het behoud van de beide wisselbekers, die nu reeds twee jaar in het bezit zijn van dezelfde combinaties. Winnen deze ook dit jaar, dan blijven zij in het be zit van deze fraaie trofeeën. De ponyclub toont het publiek een staaltje van haar kunnen onder ande re in een vrije oefening, waarin de prestaties van de jeugdige ruitertjes goed tot hun recht zullen komen. Om de aantrekkelijkheid van deze avond te vergroten geeft de plaatselijke politie- hondendresseervereniging een demon stratie met haar afgerichte dieren. Dit is altijd een interessant schouwspel voor het publiek. Tenslotte voerde het be stuur van de rijvereniging besprekingen met de Parachutistenvereniging „Ika- rus" om te komen tot het droppen van een drietal parachutisten. Deze onder handelingen zijn tot een goed einde ge bracht en dit evenement zal zeker vele toeschouwers trekken. Het bestuur van „De Valleiruiters" heeft kosten nog moeite gespaard om het publiek een interessante avond te bezorgen. werd even later gestopt en uit een om haal van dezelfde speler ging dé bal rakelings over. Excelsior kwam in de 88e minuut op 15 toen de te ver voor zijn doel staande doelman Van Eist een schot van Van Kleef moest laten gaan. AMERONGEN Als onderdeel van één der onderlinge competities van r. en tc. „Amersfoort" werd een tijdklim op de Amerongse Berg gehouden. On danks de afwezigheid van de meeste amateurs (3-daagse in Harderwijk) waren er toch 24 klimmers aanwezig. Jan Sandbrink was bij de amateurs het snelste boven, Hein Bokkcrs deed dat bij de nieuwelingen en Dick van de Burgwal werd nummer één bij de adspiranten. De volledige uitslag was: amateurs Jan Sandbrink (Amersfoort) in 4,05 Dick Vervloet (Amersfoort) 4,24 Geert Hummel (Veenendaal) 4,37. Nieuwelingen: Hein Bokkers (Ter- schuur) in 4,16; Ton Brons (Amers foort) 4,21; Johan Ossendrijver (Ach terveld) 4,22,5; Paul van Os (Biltho- ven) 4,27; Rijk Vink (Pedaalridders) 4,28; Mees Wagensveld (Woudenberg) 4,28,5; Wim Pater (Barneveld) 4,31; Bert van Egmond (Valleirenners) 4,33; Wout van Eede (Voorthuizen) 4,40; Ro nald de Beer (Woudenberg) 4,44; Evert Smit (Amersfoort) 4,45; Langelaar (Valleirenners) 4,47; Hennie Hendrik- sen 4,50; Toine Dorrestein (Amers foort) 4,54. Adspiranten: Dick van de Burgwal (Achterveld) 4,22; Gert Vink (Wou denberg) 4,27; Peter Kuijpers (Leus den) 4,28,5; Job Mandersloot (Scher penzeel) 5,09. Jeugd A: Cees Berkhof (Barneveld) 4.5P. Jeugd C: Bernard Renes (Scher penzeel) 6,30. Veteranen: W. Dekker sr. (Amers foort) 5,02,5. De volgende klim wordt op donder dag 24 juli gehouden. MüNCHEN Ilja Keizer heeft za terdagavond bij internationale atletiek wedstrijden in München de 800 meter gewonnen in 2 minuten 5,9 seconden, de beste Nederlandse seizoentijd. Op de tweede plaats eindigde de Italiaan se Paola Pigni, die onlangs het wereld record op de 1500 meter van Maria Gommers overnam. De beste tijd van Ilja Keizer, Neder lands recordhoudster op deze afstand, was dit seizoen 2.06.8, de beste sei zoenprestatie stond op naam van de inmiddels geblesseerde Tilly van der Made: 2.06.1. De uitslag van de 800 meter was: 1. Ilja Keizer (Ned) 2.05.9; 2. Paola Pig ni (Ita) 2.06,5; 3. Magda Kulcsar (Hon) 2.07.1; 4. Anita Rottmüller (Wdl) 2.08.2.

De Vallei | 1969 | | pagina 11