Woedende Eddy Merckx zette in tijdrit opnieuw hele Tourkaravaan voor schut Agostinhowon14eetappe Met nieuwe doping-affaire de remmen van de roddel los DE TOUR IN CIJFERS Driemaal gelijk spel voor ploegen in zomercompetitie UEFA doet beroep op de sportiviteit Uitslag Lotto „Ik ben er kapot van geweest' Dreigende staking maakte bijna ontijdig einde aan Tour Bungert niet tegen Kuhnke opgewassen Bill Ivy dodelijk verongelukt Verschil vergroot Geen knecht Niet gekregen Henk Nijdam: Kapot Onschuldig I Onschuldig II 214,5 km ""TlfCHÖN Wie beweert, dat hij zijn totoformulier beter invult omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u er nu 13 of weer 7 goed hebt geraden, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! REVEL Als Merckx er niet bij was geweest, had dit een spannende Tour kunnen zijn. Die conclusie kon met reden worden getrokken aan de finish van de tijdrit oxer een heuvelachtig parcours rond het, in de voorlopers van de Pyreneeën gelegen plaatsje Revel. Daar immers was een door kwaadwillig ver spreide geruchten getergde Mérckx geëxplodeerd en had na achttien kilometer de concurrenten, die deze benaming eigenlijk niet meer waard zijn, een nieuwe, geduchte nederlaag toegebracht. Terwijl de verschillen tussen befaam de tijdrijders als Pingeon, Poulidor en Altig in enkele seconden werden uit gedrukt, schoot Merckx als een komeet ver aan hen voorbij. Met niet minder dan 52 seconden had de zwart kijken de Belg, die inmiddels voor het cir cus na de Tour contracten schijnt te hebben afgesloten ad negenduizend gul den per start, zijn superioriteit over Pingeon uitgedrukt. Ook Poulidor en Altig waren nog net binnen de mi nuut kunnen blijven. De rest onder wie Wagtmans op een schitterende vijf de plaats was in deze korte rit te gen het horloge door de meester op meer dan zestig seconden gefietst. Merckx had zijn gramschap op de rod delende gemeente lucht gegeven in deze achttien kilometer, die in een walgelijke hitte afgelegd moesten worden. De be ledigde, onbetwiste heersen in het wie- Ierrijk had zijn vierde etappezege be haald uit wraak voor de niet aflaten de afgunst van zijn mededingers. Merckx, de geweldige, had het ver schil met zijn achtervolgers in het alge meen klassement nog ruimer doen zijn, had het gat vergroot tot acht minuten en drie seconden op Pingeon, tot 8.47 op Gimondi, tot 12.04 op Poulidor, tot 13.53 op Gangarias en tot 14.38 op Wagtmans. Vandaag en dinsdag rijdt de karavaan door de Pyreneeën. Met angst en beven ziet de meute deze da gen tegemoet. Men vreest een nog har dere aanpak van de zijde van Merckx, wiens totale winst naar verwachting in Parijs het kwartier waarschijnlijk ver zal overschijden. Rini Wagtmans aast kennelijk op de vierde plaats, die nu nog door Pouli dor wordt ingenomen. Toen de Braban der na een uitstekende rit zijn tijd hoor de, was zijn eerste reactie: „Dan heb ik toch weer acht seconden op Poulidor verspeeld". Hij weet dit verlies op de Franse topper aan moeilijkheden bij de klim naar het tweede bergje, toen hij even de kadans kwijt was geweest. Maar overigens was Wagtmans toch te vreden, omdat hij weer dichter hij de Spanjaard Gandarias op de vijfde plaats was gekomen. Zijn achterstand op Gan darias, die met de Nederlander en de Italiaan Vianelli tot de revelaties van deze Tour wordt gerekend, slonk van 1 min. 24 seconden tot 45 seconden, een marge, die Wagtmans op een goede dag ook in het gebergte moet kunnen wegvlakken. Over Wagtmans zei ploegleider Ton Vissers aan de meet: „Het is jammer, dat Rini geen goed „domestique" heeft. Zo één als Van de Bossche voor Merckx. Daarom had ik graag Van der Vleuten meegenomen. Met zo iemand naast zich had hij nog verder kun nen komen". Tevreden was ook Jan Jansen, die weliswaar pas op de dertiende plaats eindigde, maar voor zijn gevoel nu over de moeilijkheden heen is. „In het begin van de tijdrit ging het nog niet zoals het moet. Toen ik echter begon te zweten, ging ik ook lekker draaien. Ik ben nu niet bang meer voor de ber gen", zei Janssen, die meerijdt om te proberen een etappe te winnen. Over het algemeen werd er het afge lopen weekeinde door de Nederlanders uitstekend gefietst. In de tijdrit had Karstens lang de leiding, maar hij eindigde tenslotte als 21e. Bepaald im posant was echter het resultaat van onze landgenoten zaterdag in de rit van La Grande Motte naar Revel. Achter Agostinho, die via eer solo van bijna 75 km zijn tweede etappe-zege boekte, reden de Nederlanders zich sterk in de prijzen: Beugels tweede, Wagtmans zes de, Ottenbros zevende, Karstens acht ste, Janssen negende en Dolman elfde. Eddy Beugels had in deze rit meer verdiend dan die tweede plaats. De Limburger die de laatste dagen voort durend vooraan te zien was geweest, spande zaterdag de kroon door liefst viermaal in de aanval te gaan. Maar steeds werd hem in wiens gezelschap Beugels ook vertoefd een halt toege roepen. Toen tenslotte Agostinho op het oorlogspad was getrokken, ging Beugels in zijn eentje achter de Portugees aan, maar hij slaagde er niet in hem te ach terhalen, zelfs niet toen de Limburger gezelschap kreeg van de Belg David. Het was tenslotte een belachelijke zaak, dat Agostinho met ruim verschil tot de strijdJustigste van de dag werd uitge- I roepen. Als er iemand voor dat predi kaat in aanmerking was gekomen, was het bepaald Beugels geweest. De Portugees Agostinho tijdens de solo, die hem een etappezege ople verde. l" ZUNDERT Henk Nijdam is thuis, in Zundtart, enkele dagen rond uit „kapot" geweest van de positie ve uitslag van de dopingcontrole, die na de etappe Maastricht Charle- viile op hem werd verricht- Henk Nijdam vertelde zondag: „In Oharleville ben ik zonder aarzelen naar de dopingsoontrole gestapt. Ik wist, dat er niets aan de hand kon zijn. Als ik iets zou hebben ingeno men, was ik gewoon weg gebleven, naar ik had niets te vrezen. Begin deze week heb ik gehoord, dat de uitslag daar positief was. Ik heb er daarna een paar nachten niet van kunnen slapen. Ik was er helemaal kapot van. Zeventien jaar heb ik op de fiets ge zeten en ik heb nooit wat bij de hand gehad. Onmiddellijk heb ik een con tra-expertise aangevraagd en toen het resultaat daarvan bekend werd, weer positief, was het net of ik een verschrikkelijke klap op mijn kop kreeg. Ik heb voor mijzelf nagegaan, il ik misschien iets heb gebruikt, dat strafbaar zou kunnen zijn, maar eerlijk, niets voor zover ik weet. Tegenover mijn fabriek is het na tuurlijk een afschuwelijke situatie. Zij zullen mij een kans geven om mij te verdedigen, maar ik zal moe ten bewijzen, dat ik onschuldig ben en ik zie niet hoe dat mogelijk is. Vissers kan nu wel zeggen, dat ik niets van mij heb laten horen, maar de Tour was voor mij afgelopen. Dan ga ik hem niet meer bellen om te zeggen, dat ik onschuldig ben- „Je gaat je alleen maar verontschuldi gen als je je schuldig voelt". REVEL De dopingaffaire, waarbij de Nederlander Henk Nijdam, de Belg Jos Timmermans, de Fransen Ber nard Guyot en Pierre Matignon en de Westduitser Rudy Altig door de mand bleken te zijn gevallen, heeft het Tour- gebeuren het afgelopen weekeinde geheel overschaduwd. Vooral door geruchten rond Eddy Merckx, die een reeks bijeenkomsten tot gevolg hadden. Op aandrang van de ploegleiders van Pingeon en Gimon- di, respectievelijk Plaud en Pezzi, ging zaterdag een dele gatie namens de ploegleiders, bestaande uit Magne en Cools, de organisatie min of meer een ultimatum stellen. Voor het vertrek voor de veertiende etappe werd Rini Wagtmans nog eens voorzien van een extra hapje krachtvoer door meesterknecht Cees Haast. Men eiste inzage van de rapporten inzake de dopingcon troles en dreigde anders sancties te zullen toepassen. Daar bij zou, aldus Ton Vissers, een staking overwogen zijn. Maar zover kwam het niet. Weliswaar kwamen enkele rapporten, onder meer over een dag dat Merckx, Jan Jans sen en Zandegu werden gecontroleerd, niet ter tafel volgens de organisatie en controledokter Dumas zouden ze er nog niet zijn maar van de zijde van de ploegleiders bleven sancties uit, omdat men genoegen nam met de ver klaring van dokter Dumas, dat Merckx tot aan Digne (de finish van de elfde etappe) steeds negatief zou zijn ge weest. Waarschijnlijk is het gerucht over Merckx in de wereld gekomen, nadat de Belg bij dokter Dumas een lijst had ingeleverd van de middelen, die hij pleegt te gebruiken. Dokter Dumas zei daarover zondagmorgen op een verga dering met Levitan en Goddet namens de organisaitie, jury-voorzitter Abel Floch en alle ploegleiders, behalve Lomme Driessens (de directeur sportif van Merxkx) dat hij die lijst had beke ken en er een vijftal middelen als zijn de verboden van had geschrapt. Intus sen gaf de aanwezigheid van Driessens weer aanleiding tot nieuwe roddeltjes. Een geducht wapen in dit wielercircus. Eddy Merckx kan daarvan meepra ten. Zaterdagmorgen in La Grande Mot te kwam hij met rood omrande ogen aan de start omdat er natuurlijk weer bereidwillige figuren waren geweest die hem van de twijfels in kennis hadden gesteld. Merckx was er kapot van. Ove rigens neemt niet iedereen genoegen met de nieuwe doping-affaire in de Tour Van de vijf gesnapten laten zeker Rudy Altig en Jos Timmermans het er niet bij zitten. Rudy Altig, die in een eerste opwelling uit de Tour wilde stappen, Uitslag van veertiende etappe; Agostinho (Por, Caput) 234,5 km in 6 uur, 59 min. 53 sec. (met bon. 6.39.33), 2 Beugels' (Ned, Magne) 7.01.11 (met 7.01.01), 3. David (Bel, Schotte) zt. (met 7.01.06), 4. Leman (Bel, Schotte) 7.02.07, 5. Zandegu (Ita, Pezzi), 6. Wagt mans (Ned., Vissers), 7. Ottenbros (Ned, Vissers), 8. Karstens (Ned, Plaud) 9. Janssen (Ned., Geminiani), 10. Dan- celli (Ita., Albani), 11. Dolman (Ned., Vissers), 12. Aimar (Fra, Geminiani), 13. Rodriguez (Spa, Machain), 14. Huys- mans (Bel, Cools), 15. Izier (Fra, Ca put), 16. Gomez Lucas (Spa, Langari- ca), 17. Abrahamian (Fra, Stablinski), 18. De Boever (Bel, Schotte), 19. Vi- dament (Fra, Magne), 20. Hoban (Gbr, Magne), 21. Guyot (Fra, Stablinski), 22. Van Springel (Bel, Cools), 23. Pop- pe (Bel, Cools) 24 Schutz (Lux, Alba ni), 25 Pingeon (Fra, Plaud), 29. Gi- mondi (Ita, Pezzi), 31. Merckx (Bel, Driessens), 32. Gandarias (Spa.. Lan- garica) en 33. Poulidor (Fra., Magne), 78. Van der Flaas (Bel,Vissers), 79 Haast (Ned, Vissers) zt als Leman 7.02.07. Dagploegc i' '-issement: 1. Caput (Agos tinho. Izier, Bodin) 21.04.07, 2. Schotte 21.05.25 (25pl), 3. Magne zt. (41 pl) 4. Vissers 21.06.21 (24 pl) 5. Cools zt (59 pl). Uitslag vijftiende etappe: 1. Merckx (Bel, Driessens) 24 minuten 8,7 secon den; 2. Pingeon (Fra, Plaud) 25.00,7; 3. Poulidor (Fra, Magne) 25.03,9; 4. Altig (Wdl, Pezzi) 25.07,7; 5 Wagtmans (Ned, Vissers) 25.11,9; 6. Agostinho (Por, Caput) 25.36.1; 7. Vianelli (Ita, Albani) 25.37,4; 8. Gimondi (Ita, Pez zi) 25.41,1; 9. Schutz (Lux., Albani) 25.42.3; 10. Van Springel (Belg., Cools) 25.49.2; 11. Gandarias (Spa, Langarica) 25.50,3; 12. Bracke (Bel, Plaud) 25.55,2; 13. Janssen (Ned Geminiani) 25.57,7; 14. Lopez Rodriguez (Spa, Machain) 25.58,9; 15. Gabica (Spa, Machain) 26.01,6; 16 Letort (Fra. Plaud) 26.22,0; 17. Van den Bossche (Belg., Driessen) 26,25,5; 18 Van Impe (Bel, Stablinski) 26.26,9; 19. Santamaria (Spa, Machain) 26.29,8; 20. Galdos (Spa, Langarica) 26.32,1; 21. Karstens (Ned, Plaud) 26.35,2; 22. David (Bel., Schotte) 26.37.6; 23. Jimenez (Spa, Langarica) 26.41,8; 24. Joaguin Galera (Spa, Machain) 26.42,3; 25. Dumont (Fra, Plaud) 26.46.2 27. Beugels (Ned., Magne) 26 52.36 Dolman (Ned Visse:s) 27.56,0: 57. Haast (Ned., Vissers) 27.58.1; 70. Van der Flaas (Bel. Vissers) 28.16.0; 84. Ottenbros (Ned. Vissers) 28.48.0. Algemeen klassement: 1. Merckx 71 uur 17 minuten 19 seconden; 2. Pin geon op 8 minuten 3 seconden; 3. Gi mondi op 8.47; 4. Poulidor op 12.04; 5. Gandarias op 13.53; 6. Wagtmans op 14.38; 7. Vianelli op 18.19; 8. Van Springel op 20.03; 9 Schutz op 22.03; 10. Joaquin Galera op 23.35; 11. Gal dos op 26.01; 12. Letort op 27.16; 13. Panizza (Ita, Pezzi) op 30.01; 14 Agos tinho op 30.28; 15. Van Impe op 32.33; 16. David op 33.28; 17. Janssen op op 36.18; 18. Castello op 36.20; 19. Lo pez Rodriguez op 39.41; 20. Dumont op 43.45; 21. Gutty (Fra, Caput) op 45.50; 22. Theileire (Fra., Stablinski) op 45.52; 23. Momene (Spa, Machain) op 49.11; 24. Gabica op 51.27; 25. Har rison (Gbr Caput) op 51.57; 46. Altig op 1 uur 27 minuten 26 seconden; 58. Dolman op 1.41.10; 62. Van der Flaas op 1.44.37; 63. Guyot (Fra, Stablins ki) op 1.47.27; 65. Beugels op 1.47.41; 69. Haast op 1.50,29; 80. Karstens op 1.56.15; 88. Ottenbros jp 2.02.27; 95. Matignon (Fra, Caput) op 2.34.04. Dagploegenklassement: 1. Plaud (Pin geon, Bracke, Letort) 1 uur 17 minu ten 17 seconden; 2. Driessens (Merckx VandenBossche. Swerts) 1.17.36; 3 Pez zi (Altig. G:nv - M. P?n'>za) 1.17.51 4. Machain (Lopez Rodriguez, Gabi- Laruns JjArudy Araelès-Gazost -x ^ASPIN U89m sjiU8ISQUr~ \w#*VArreau v ILInL^WUQVL T0UHMALET -2500 ca, Santamarina) 1.18.28; 5. Magne (Poulidor, Beugels, Hoban) 1.18.53; 10. Vissers (Wagtmans, Dolman, Haast) 1.21.05. Ploegenklassement: 1. Driessens 216 uur 25 minuten 27 seconden; 2. Langa rica op 3 seconden; 3. Plaud op 7 mi nuten 16 seconden; 4 Machain op 10 minuten 2 seconden; 5. Pezzi op 19 minuten 8 seconden; 13. Vissers op 2 uur 20 minuten en 45 seconden. Puntenklassement: 1. Merkckx 175 pnt, 2. Wagtmans 115 pnt, 3. Janssen 104 pnt, 4. Gimondi 96 pnt, 5. Pingeor 88 pnt, 6. Agostinho 78 pnt. 7. Ganda rias 74 pnt, 8. Dancelli en A' g 73 pnt, 10. Zandegu en Poulidor 68 pnt. maar zich bedacht, verklaarde voor de tijdrit van zondag alles in het werk te zullen stellen om de smaad uit te wis sen. Het ziet er dan ook naar uit dat de wielerwereld een nieuwe affaire Merckx te wachten staat, een herha ling van de geschiedenis met de Belg na zijn eliminatie uit de Giro. Want Al tig is van plan te blijven volhouden on schuldig te zijn. Een andere wending kan het geval Timmermans krijgen. De Belg hing za terdagavond, kort na het officieel be- kendworden van 't voor hem ongunsti ge nieuws, al bij Ton Vissers in Cas- telnaudary aan de telefoon. Timmer mans vertelde, dat hij van zijn huis dokter een bepaald soort pillen tegen kramp had gekregen, die mogelijk de aanleiding kunnen zijn geweest tot het „positief" in zijn geval. Vissers heeft daarna contact opgenomen met dokter Dumas, die toezegde zo spoedig moge lijk zijn collega in België te zullen op bellen. Misschien is er voor Timmer mans dus nog een kansje om aan de straf te ontsnappen. Te ontsnappen dan ook aan een onvermijdelijk ontslag uit de Willem II-Gazelleploeg. DEVENTER Onder het toeziend oog van bondscoach Georg Kessler en Go Ahead-trainer dr. Fadhronc, die z(jn vakantie in Zwitserland onderbrak om z(jn ploeg aan het werk te zien, heeft Go Ahead in de eerste thuiswedstrijd van de zomercompetitie gelijk gespeeld, met 1-1, tegen FC Lugano. De Deventer Eredivisieclub verdiende echter meer dan dit magere gelijke spel. De twee nieuwe aankopen, Kees Aarts (ex-ADO) en De Goede (ex-RCH), lieten bij hun debuut in Deventer geen sterke indruk achter. Aarts zorgde wel voor meer snelheid in de voorhoede, maar technisch kwam hij nog veel te kort. Ook De Goede had aanpassingsmoei lijkheden. Zijn spel was nogal fors, waardoor hij vaak de Westduitse scheidsrechter Eschweiler achter zich aan kreeg. De grote uitblinkers waren Dik Schnei der, die de plaats van Nico Rijnders op het middenveld had ingenomen, en de Zwitser Bernascosi. In de tweede helft vertoonde 't aanvalsspel van Go Ahead meer lijn en de Zwitserse verdediging werd onder druk gezet. Ook na het doel punt van Hoekema bleef Go Ahead be ter, maar uit een van de weinige uit vallen maakte Blaettner kort voor tijd gelijk. Dat lot wacht wel Henk Nijdam, die helemaal niets van zich heeft laten ho ren, hetgeen hem door Ton Vissers bij zonder kwalijk wordt genomen. „We hebben Henk meegenomen om hem in de gelegenheid te stellen op een waar dige wijze in de Tour afscheid te ne men van de wielrennerij. Kennelijk is hij met 'n verkeerde mentale instelling van huis gegaan. In zijn geval is er niets meer te beginnen. Hij was zo werd door dokter Dumas gezegd bij zonder positief. Maar natuurlijk krijgt Nijdam een kans tot verdediging. Als hij echter geen behoorlijke verklaring heeft, dan gaat hij eruit", aldus Vis sers. De ploegleider van Willem II-Gazelle zei tenslotte weinig gelukkig te zijn met het resultaat van de dopingcontro le. „Er ontsnappen op deze wijze teveel medeschuldigen. Aangenomen wordt im mers, dat zeker vijftig, zestig procent van de wielrenners in de Tour doping gebruikt. Waarom dan niet op veel uit gebreider schaal gecontroleerd? Dat moet financieel toch voor een organisa tie als de Tour op te brengen zijn. Als ze bijvoorbeeld per dag zo'n tien tot twintig man zouden nemen voor de con trole, waren we binnen een paar dagen val alle ellende af geweest". Interessant tenslotte is de vraag, wat de nationale bonden zullen gaan doen met de betrokken renners. De rappor ten in hun gevallen zullen namelijk naar de nationale organisaties worden gezon den, die er een andere strafmaat dan Frankrijk op na kunnen houden. Zoals bekend werd vlak voor de Tour door de Franse bond een nieuwe reeks straf fen ingesteld, waarbij bijvoorbeeld voor een eerste overtreding een renner een kwartier tijdstraf, een boete van vijf tig ^rank en een onvoorwaardelijke schirsing van een maand krijgt. Maar alle instanties hebben deze wijzi- overgenomen De UCI bijvoorbeeld 'ntussen al laten weten niet ge- ig te zijn met het nieuwe Franse systeem. GENEVE In Genève heeft de Eu ropese Voetbalunie (UEFA) zaterdag een dringend beroep gedaan op de na tionale bonden, clubbesturen, spelers, èscheidsrechters, trainers, coaches en voor alles het publiek, om de sportivi teit bij voetbalwedstrijden zo min mo gelijk geweld aan te doen. In een officieel communiqué wijst de UEFA erop, dat dit lichaam alles in het werk zal stellen om incidenten in de toe komst te voorkomen tijdens wedstrij den, die onder supervisie van de UEFA worden gespeeld. Onsportiviteit op het veld of op de tribunes (het afsteken van vuurwerk en het gooien van voor werpen op het terrein) en 't onbevoegd en massaal betreden van het speelveld (ook na afloop) zal in het vervolg streng bestraft worden. Men denkt in dit verband aan de uitsluiting van een club in een internationaal toernooi of het taboe verklaren van een stadion voor belangrijke wedstrijden. „Daar door worden niet alleen de verenigingen gestraft, maar ook de supporters, die de dupe zijn van een fanatieke en op relletjes beluste minderheid", aldus het communiqué. Als de omstandigheden het recht vaardigen is een speciale commissie van de UEFA bevoegd om een wed strijd, die bijvoorbeeld gestaakt moet worden wegens ongeregeldheden, voor de schuldige club met 03 verloren te verklaren. Scheidsrechters en grensrechters moeten in het vervolg vanaf de eerste minuut strenger optreden en indien noodzakelijk impopulaire maatregelen nemen. De UEFA drukt hen op het hart in situaties, die de veiligheid van spelers, scheidsrechters of lijnrechters in gevaar brengen, de wedstrijd on middellijk te staken. DUSSELDORP Christian Kuhnke heeft zondag voor de derde maal zijn landgenoot Wilhelm Bungert een ne derlaag toegebracht. In de finale van het internationale toernooi in Dussel- dorp won hij in vier sets: 6-1, 6-8, 6-2, 6-2. In de halve finales had Kuhnke met 4-6, 6-1, 7-5, 6-1 gewonnen van de Hongaar Baranyi, terwijl Bungert in vier sets (14-12, 4-6, 8-6, 6-1) de meer dere was gebleven over de Australiër Barry Philips-Moore. GVAV uit Groningen heeft de 2.000 toeschouwers in de derde wedstrijd van de zomercompetitie meer dan zomer avondvoetbal willen bieden. Ondanks de inzet kwamen de Groningers echter ook nu niet tot winst. Direct na het begin van de strijd tegen het Tsjechische Par dubice trokken zij ten aanval, maar zij brachten te weinig variatie in de aanval om Pardubice, Tsjechisch bekerfinalist, te verontrusten. Al in de vijfde minuut nam Pardubice een voorsprong door een kopbal van Hossik. In de 21e minuut zag GVAV de ijver beloond door een doelpunt van Fransen. Ook na rust wilde GVAV de toon aan geven, maar elke aanval smoorde In de robuuste, zes man sterke, Tsjechische defensie. In de 71e minuut sloeg Pardubice on verwacht toe. De eenzame spitsspeler Veverka kreeg van de enige nieuwe spe ler in de Groninger ploeg, Seine Middel- jans, te veel ruimte en doelman Schuur man, die de met vakantie zijnde Tonny van Leeuwen verving, was kansloos tegen het schot van de Tsjech. Nijmegen. Met Nijmegense NEC heeft zaterdag in een wedstrijd voor groep 4 van de zomercompetitie gelijk gespeeld, met 1-1, tegen het Zweedse Orebro SK. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Uitslagen en standen: Groep 2: Szombiersky Bytom (Pol.) Oester Vaexjoe (Zwe.) 2-1, Go Ahead FC Lugano (Zwi.) 1-1. Stand: Szombiersky Byt. 3 3 0 0 6 141 Oester Vaexjoe 3 2 0 1 4 54 Go Ahead 3 0 12 13—5 FC Lugano 3 0 12 1 113 Groep 4: ZVL Zilina (Pol.)AC Bel- linzona (Zwi.) 2-1, NECOerebro SK (Zwe.) 1-1. Stand: ZVL Zilina 3 2 1 0 5 7—3 NEC 3 12 0 4 4—2 Oerebro SK 3 1113 5—5 AC Bellinzona 3 0 0 3 0 1—7 Groep 7: Frem Kopenhagen (Den.) Linzer ASK (Oost.) 2-1, GVAV—Pardu bice (Tsj.) 1-1. Stand: Frem Kopenhagen 3 3 0 0 6 72 Pardubice 3 2 0 1 4 55 Linzer ASK 3 0 12 1 2—4 GVAV 3 0 12 1 1—4 Bill Ivy heeft zaterdag tijdens de training voor de Grand Prix van Oost-Duitslamd op het circuit van Hohensteim bij een ongeval ernstige verwondingen opgelopen. De 26-jari- ge Ivy reed met een vier cilinder Jawa. Bij hoge snelheid liep de mo tor plotseling vast en Ivy werd eraf geslingerd. Hij werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht, waar men hem in een ijzeren long plaatste. Bill Ivy is later in het ziekenhuis van Liechtenstein aan zijn verwon dingen bezweken. Een officiële woordvoerder verklaarde, dat Ivy ondanks uiterste inspanningen van de doktoren niet meer gered kon worden. De opneming in een ijzeren long mocht niet baten. Over de aard van de verwondingen liet men zich niet uit. Ivy was in 1967 op Yamaha we reldkampioen in de 125 cc klasse. Hij was zijn sportloopbaan begonnen in de 50 cc-klasse en ging later over naar zwaardere categorieën. De Brit zou zondag in de races tellend voor het wereldkampioenschap, meegedaan hebben in de 350 cc klas se. Hij gold in feite als enige concur rent van de Italiaan Giacomo Agos- tini in de strijd om de wereldtitel. In de Duitse Lotto (6 uit 49) werden zaterdag de volgende cijfers getrokken: 1, 10, 20, 22, 26, 40. Extra getal 18. Olympia-getal 5709. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7