,In Veenendaal kun je een openluchtconcert niet meer laten geven' Zaterdag tuinfeest bij „Pr. Willem-Alexander" Groter clubhuis voor speeltuin Bootreis voor de bejaarden Jeugdige inbrekers gesnapt „ENTHOUSIASME IS EEN VAN MIJN AGRESSIEVE KANTEN" Geslaagden Herv. Mavo II SEPTER TIEL ENGELSE ..BRASSBAND" SPEELT NU IN RAADHUIS Akoestiek van hal is hij zonder goed Rode Kruis-voorzitter A. H. v. Pijpen gaat Veenendaal verlaten „Niet met hoofd in de wolken" Auto botst achter op vrachtwagen Veiling Resteren Voortaan heel jaar open Uitslagen wedvlucht „Zaterdagvliegers Piet v. Egmond concerteert in Oude kerk Ede Belt u dan even a.u.b. De Lirchtreiziger" west q e v e t BESTUUR COLONNE LIJST Middenstandsdiploma ...id 4 DINSDAG 15 JULI 1969 VEENENDAAL De British Railways Staff Association „Silver Band" geeft in het kader van de jubileumfestiviteiten van harmonie Caecilia op woensdag 23 juli een concert in V eenendaal. Niet op het Raadhuisplein - zoals eerder bekendgemaakt - maar in de hal van het Raadhuis. „We durfden de Engelse brass-band niet buiten te laten optreden", verklaarde een woordvoer der van Caecilia's jubileumcommissie, „want een openluchtconcert kun je in Veenendaal niet meer laten geven." Alle openluchtconeerten werden dit jaar door onrust stokende jongelui be dorven. aldus de woordvoerder. „Jongens van zo'n jaar of vijftien en ouder maken een goed verloop van een concert onmogelijk. Zij klimmen op de om heiningen en gaan dan staan schudden aan de tent. Dat is bijzonder hinderlijk voor de musici. Bovendien produceren zij met schreeuwen en bromfietsgeronk zoveel lawaai, dat de ware liefhebbers bijna niets meer van de muziek kunnen horen. Het geven van een openluchtconcert is daardoor ondoenlijk geworden." Een goede zaal is in Veenendaal echter niet eenvoudig te vinden en toen bur gemeester/beschermheer P. Bode de hal van het Raadhuis als concertruimte aanbood, greep de jubileumcommissie deze kans dan ook met beide handen aan. Het experiment in het Raadhuis biedt voel kans van slagen. Onlangs speelde de Noorse jeugdband er op verzoek van de burgemeester na haar optreden en kele nummers en de aanwezigen kon den toen constateren dal de akoestiek van de hal bijzonder goed is. Vanaf zit- en staanplaatsen in het trnappehuis e op de etages zullen de genodigden en belangstellenden het concert kunnen volgen. De brass-band van de Engelse spoor wegen komt uit Swindon en bestaat uit zestig man. In eigen land geniet het korps grote bekendheid. Het boekte bij wedstrijden en kampioenschappen di verse successen en wordt beschouwd als een der beste korpsen van Engeland. De muzikanten maken in gezelschap van hun echtgenotes een trip door Ne derland. Naast een radio-optreden en enkele concerten staat voor hun een be zoek aan het oorlogskerkhof in Ooster beek op het programma. Enkele leden van het korps hebben tijdens de tweede ELST Op de Rijkstraatweg in Eist ter hoogte van de O.L.-school vond gis terochtend een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door P. G. O. uit Leiden en een vrachtwagen. De personenauto reed te dicht achter de vrachtwagen, die plotseling moest rem men. O. trachtte nog een aanrijding te vermijden maar dit mocht niet baten. Zijn auto schoot onder de vrachtwagen en werd zwaar beschadigd. De bestuur der zelf liep lichtte verwondingen op. Jeugdige inbrekers gesnapt EDE Het derde concert in de se rie van negen zomeravond-orgelbespe lingen op de woensdag. 16 juli in de Oude Kerk te Ede. wordt verzorgd door de bekende organist Piet van Egmond uit Amsterdam. Op 6-jarige leeftijd toonde Van Eg- mond zijn liefde voor muziek al, hij kreeg toen orgellessen van Wouter Wes terhout in de Oranje Kerk, daarna de muziekschool en met 15 jaar naar het Conservatorium onder d'iectie van Sem Dresden. Pianolessen kreeg hij van Piet Kess- ler en orgel van Anton Tielen. Op het concervatorium behaalde hij eerst het orgeldiploma en slaagde daarna voor het solistenexamen orgel. Vele orgels ïijn door hem bespeeld in binnen- en buitenland, vele koren o.a. het Amster dams Oratoriumkoor staan onder zijn bekwame wel strenge leiding en vele concerten voor radio, plaat etc. zijn door hem verzorgd. In 1967 heeft hij zijn 40-jarig jubileum als oganist en koorleide hedacht. Het pogamma voo woensdagavond 16 juli is als volgt: 1. Trumpet Voluntary, John Stanley; 2. Twee koraalbewerkingen: a. „Ich ruf zu dir, Her Jesu Chist", b. „Jesu. blei bet meine Freude", uit Cantate 147, Jo- hann Seb. Bach; 3. Twee orgelconcert in Bes du a. Andante Maestoso, b. Al- lego, c. Adagio, d. Allego. G. F.Han- del:4. Ai With Variations, William Fel ton; 5. Sonate nr. VI (Variaties over: „Het Gebed des Heren"), a. Choral, b. Andante sostenuto, c. Allegro molto, d. Fuga .Sostenuto e legato), e. Final (andante), F. Mendelssohn Barthold; 6. Uit „Pièces de Fantasie pour grande orgue", 3e suite: Carillon de Westmin ster, Louis Vierne; 7. Improvisatie, Piet v. Egmond. De toegangsprijs is f 1,50 voor militai ren en kinderen f 1 en de toegangsbewi zen zijn des avonds aan de kerk ver krijgbaar. Het concert begin om 8 uu, de kerk is open om half acht. wereldoorlog zelf in Nederland gevoch ten, anderen verloren hier in de strijd familie of kennissen. Woensdag 23 juli wordt het gezelschap van 130 personen omstreeks 14.00 uur in Veenendaal ver wacht. In het Raadhuis zal het door bur gemeester en wethouders gastvrij ont vangen worden. Rondrit Later op de middag maakt het gezel schap een rondrit door Veenendaal. Na dat. de Engelsen vervolgens genoten hebben van de maaltijd die de dames van Caecilia hebben toebereid, wordt om 19.00 uur samen met de harmonie Caecilia een korte muzikale rondgang door de Hoofdstraat naar het Raadhuis gemaakt. Daar begint dan om 19.30 uur het concert. Op het repertoire staat naast licht-klassieke muziek ook veel populaire muziek; naast werken van Rossini en Fucik hits als Congratula tions en Boom Bang a Bang. Het concert dat Caecilia morgen in een tent bij sportpark Panhuis zou ge ven is enige tijd uitgesteld wegens ver hindering van enkele muzikanten. Ook dit optreden zal niet meer in de vorm van een openluchtconcert gehouden wo- den. De organisatoren hebben besloten er een muzikale optocht van te maken. Het optreden van muziekkorps De Harmonie uit Ede kon gisteren geen doorgang vinden omdat een aantal mu zikanten op vakantie was. Het as uitge steld tot de tweede helft van augustus. ADVERTENTIE voor Veenendaal ,7.30 E 10550 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Aardbeien (Redgauntled) EI 83-100 p. doosje a 250 gram; II 46-72 per doosje a 250 gram. Rode bessen: EI 33-40 per doosje a 250 gram; I 68-120 per kg; I- 60 (fabriek). Frambozen: EI 41-55 per doosje a 200 gram. Kruisbessen: EI 23-36 per doosje a 250 gram; II 19-23 per doosje 250 gram. Zwarte kersen: EI 306-308; II 170-281. Wijnkersen: EI 293-360; II 173-283. Bastaard dikke: EI 186-205. Prijzen genoteerd in centen per kg, 1 tenzij anders is vermeld. VEENENDAAL De speeltuinvereniging Prins Willein-Alexander geeft za terdag op het speeltuinterrein aan de Buurtlaan-West een tuinfeest, dat gratis voor jong en oud toegankelijk is. 's Middags van twee tot vijf uur kunnen de kinderen er terecht om de voorstelling van een goochelaar-sneltekenaar te zien, en *s avonds is er muziek van een boerenkapel uit Borculo en gelegenheid tot dansen voor de ouderen. Het feest wordt gevierd met de be doeling een stuk teleurstelling weg te nemen bij mensen die enige tijd gele den een lot van de vereniging kochten en er niets op wonnen, zo vertelt de heer G. H. van Baren. Die verloting bracht tienduizend gul den op, waarvan inmiddels al een deel is geïnvesteerd in verbeteringen aan de speeltuin. De rest zesduizend gul den wordt besteed aan de uitbrei ding van hei clubhuis aan de Buurtlaan, tot een gebouw van zestien meter lang. Daartoe wordt het nu bestaande acht hoekige gebouwtje in tweeën uiteen ge- deel. nomen, en er tussen komt het nieuwe De speeltuin is voortaan het gehele jaar geopend, dus ook 's winters. In het nieuwe clubhuis, dat voor het einde van 't zomerseizoen klaar moet zijn krijgt de jeugd gelegenheid om allerlei spelen en sporten te beoefenen, zodat ze ook by slecht weer op het speeltuin terrein terecht kan. Het clubhuis gaat rond tienduizend gulden kosten, en dit bedrag is er mo menteel niet voor beschikbaar. Daar om wordt op 29 en 30 augustus een ba zaar gehouden. Bovendien hoopt men op wat extra inkomsten door het tuin feest van zaterdag. PUIIS In de afgelopen drie maanden heeft de speeltuin een schoonheidsbehande- ling ondergaan. Eerst werd een grote hoeveelheid puin verwijderd: driehon derd kruiwagens vol. In de zandbakken kwam nieuw zand, de toestellen kregen een nieuw verfje, en er werd een tram poline geplaatst, waarvoor de belang stelling bijzonder groot blijkt te zijn. Er zijn nog meer plannen: er zullen in de toekomst gezellige avonden worden georganiseerd. Maar voorlopig staat de organisatie van het tuinfeest voor de deur. De heer Van Baren vertelde niet alles, maar hij wilde wel Vast aankon digen dat het erg gezellig zal warden, onder meer door een sfeervolle ver lichting. KESTEREN Zaterdag 9 augustus wordt de bootreis van de „Betuwezus- jes" voor de bejaarden van Kesteren gehouden. Om half elf 's morgens zal de boot vanaf het veerplein te Rhenen vertrekken richting Arnhem. Op de boot wordt aan de bejaarden een brood maaltijd aangeboden. Bij de Westerbou- wing zal de boot V/t uur stil liggen. Deze tijd kan ieder vrij benutten. Enekel vrijwillige chauffeurs zullen de bejaarden thuis ophalen en naar Rhenen brengen. Aanmelding van deze bestuurders kan dagelijks geschieden bij G. Meurs, Marsdijk te Lienden. De onlangs gehouden verloting van de „Zusjes" heeft f 814,19 opgebracht. Om de verdere kosten nog wat te dekken wordt aan de bejaarden een vrijwillige bijdrage gevraagd. Tot op heden is de prijs van lot nr 437 nog niet afgehaald. Dit kan alsnog bij de heer G. Meurs. De westgevel van het clubgebouw, zoals dat zal worden uitgebreid. RHENEN Terwijl bakker Van D. aan de Markt in Rhenen met vakantie was, hebben de 13-jarige Van L. en de 14-jarige H., beiden afkomstig uit de rijksinrichting voor ontspoorde jongens te Overberg, bij hem ingebroken. De buit was f 50.—. Na hun arrestatie leg den beide knapen een volledige beken tenis af. VEENENDAAL „Je liebt na tuurlijk heel wat gedaan, dat wel, maar je moet niet vergeten dat mijn vrouw en ik veel meer in de gele genheid zijn om iets te doen dan anderen die een gezin met kinderen hebben. Dat scheelt al een heel stuk Aan het woord is de heer A. H. van Pijpen, voorzitter van het Rode Kruis in Veenendaal sinds maart 1963. In september verstrekt hij, op weg naar een nieuwe werkkring als provinciaal jeugdwerkadviseur van de Ned. Herv. Kerk in Overijssel, waarmee hij een overstap maakt vanuit het vormingswerk voor be- drijfsjeugd. Veenendaal raakt een inwoner kwijt, die zich naar eigen zeggen het liefst inspant om een motor te zijn die met veel energie en idealisme werkt aan een bunde ling van krachten, de mobilisatie en concretisering van ideeën en de zakelijke uitwerking daarvan „De gemeenschap heeft voorzieningen nodig om te kunnen leven, om te kunnen samenleven, en de initiatie ven daartoe moeten voor een groot deel uit die gemeenschap zelf ko men". Dc heer Van Pijpen heeft zich in z'n Veenendaalse periode met veel cMan beziggehouden met organisatie en realisering van op idealisme ge stoeld maatschappelijk streven. Be halve in hel Rode Kruis werkte hij in de sportstichting en de commissie buitenlandse arbeiders. „Maar dat is allemaal niet zo belangrijk", vindt wanneer hem wordt gevraagd een overzicht te geven van zijn werk. „Wat het Rode Kruis betreft, het belangryste in de ontwikkeling tijdens mijn voorzitterschap vind ik, dat het een hechte groep is geworden van mensen die enthousiast samenwerken. Enthou siasme is heel belangrgk, het brengt de mensen bij elkaar. Er zijn altijd genoeg ideeën, goede ideeën ook, maar het is de kunst ze tot werkelijkheid te maken, en daar is enthousiasme voor nodig. En nou is enthousiasme toevallig een van zyn agressieve kanten, ge>- loof ik, ja ik ben wel een beetje agressief enthousiast. Dat is geen verdienste van me, gewoon m'n aard." Met -idealisme is veel te bereri- ken, maar het moet binnen de per ken blijven. Ik heb het meege maakt dat de Rode Kruisleden soms vier avonden in de week kwamen werken. Ik heb tegen som migen moeten zeggen: dat gaat zo niet, ik vind het best als je twee avonden komt, maar breng de rest van de week in je gezin door. Ik vind het prachtig als iemand zich nu helemaal voor het werk geeft, maar je moet niet overdrijven. Idealisme i-s goed, maar als je constant met je hoofd in de wolken gaat lopen kom je toch niet aan werken toe. Ik heb geprobeerd vooral zake lijk te zijn, en daarnaast heb ik de horizontalisering in de structuur van het Veenendaalse Rode Kruis zoveel mogelijk bevorderd. Je moet niet een bestuur hebben dat zich in alles als bestuur gedrjtegt. Als we vergaderen zeggen we ook van te voren bijvoorbeeld: we vergaderen twee uur. en daarna blijven we met z'n allen nog een tijdje gezel lig bij elkaar. Dan hoor je ook veel meer, en veel dingen die tij dens de officiële vergadering ntiet aan bod zijn gekomen. Ach wat moet je nog meer ver tellen. Kijk dat Rode Kruis, en mijn voorzitterschap zijn niet het belangrijkst. Wel belangrijk is dat er in Veenendaal wordt gewerkt door de bevolking zelf, gewerkt aan voorzieningen die gewoon no dig zijn. Als dat niet zou gebeuren zou dat geen ramp zijn. maar er zou een stuk sociaal werk wegval len, dat gewoon door anderen niet wordt gedaan. Ik vind het ook he lemaal niet erg dat ik Veenendaal verlaat. Ik hou van pionieren, van iets nieuws opzetten, en daar krijg ik nu weer de kans voor. Dat vind ik ook het prettigst werken. Mijn op volger krijgt het hier veel moei lijke. Dat was met het jeugdwerk van de Instuif ook zo. Toen ik hier kwam was er eigenlijk nog niets, dat moest van de grond af worden opgebouwd. Mijn opvolger had een veel minder eenvoudige taak. vind ik. Nee, ik vind het wel fijn om weer aan iets nieuws te kunnen beginnen. Het Rode Kruis moest gewoon weg van die plek bij het OCB-gebouw, het was ook te klein, en het is ei genlijk logisch dat er nu niets an ders voor in de plaats komt." De heer Van Pijpen wil liever geen opsomming van al zdjn ver diensten. „Dat hebben ze eens in een krant, gedaan, een hele lijst van wat mijn vrouw en ik hebben opgezet, of dingen waar we aan hebben meegewerkt. Dat vind ik niet juist, en dat wil ik ook niet. Dat geeft zo'n tendentieus beeld van de situatie. Wij hebben het nu eenmaal wat gemakkelijker dan echtparen die kinderen hebben, het scheelt meteen al een heel stuk. Als je alles op een rijtje gaat zet ten denken de mensen tjonge dat is me een vent, weet je wel, en dat moet niet". Het is prachtig dat het Rode Kruis nu een nieuw ruim gebouw krijgt, maar om nou te zeggen dat het de bekroning van mijn werk hier zou zijn, nee, dat is niet zo. Als hem wordt gévraagd wat nu in eerste instantie nog met het Rode Kruis moet gebeuren zegt hij na enig nadenkert: „het loopt goed, maar de colonne zou nog wel een twintig leden kunnen gebruiken. We hebben er nu veertig. Het zou mooi zijn wanneer meer mensen zich bereid toonden om deskundige hulp te verlenen, wanneer dat no dig is. Ik heb het zelf ook altijd als een gemis gevoeld dat ik geen diploma voor eerste hulp heb, je weet wel dat je moet helpen, maar als puntje bij paaltje komt weet je toch niet precies hoe.." De voorzitter verlaat zijn ver eniging, zijn werk, Veenendaal. Hij neemt afscheid van een brok werk dat hij bescheiden „een gunstige ontwikkeling" toedenkt, 3500 leden verwachten een nieuwe voorzitter. Veenendaal wacht op een nieuwe motor, een startmotor die de din gen op gang brengt, met een hoog stationair toerental, en met agres sief enthousiasme als brandstof." VEENENDAAL Voor het officiële Mulo-duploma slaagden de volgende leerlingen van de Herv. Mavo II, Dui- venwal 49 bij de Geersebrug te Vee nendaal (directeur G. Verheul): Teus Bolderman, Herman Hendriks. Johan Kruidhof, Greetje de Kruiff, Bert Lagerweij, Gerard v.d. Lustgraaf, Corry van Manen, Ietje Metekohy, Cor- ry v.d. Scheur. Dini Schoonderbeek, Anske v.d. Berg, Henk Diepeveen, Rita Ditewig, Henriëtte v. Dijk, Marianne Ertman, Gert v.d. Haar, Gerard van Hal, Piet van Leeuwen, Marianne Oos terbeek, Jannie Pater, Henk Simonsz. Evert Vos, Hennie Vroon, Ada v.d. Wal, Hennie Wegen. Voor het certificaat Ulo III slaagden aan de Herv. Mavo II: Wilma v. Amerongen. Gert Anbeek. Albert v. Barneveld, Wim Bouman, Hennie v.d. Brink, Janny v. Geenhui zen, Ria v.d. Haar, Alie Hardeman, Gradie v. Harn, Janny Hasselaar, Arie v. d. Heuvel, Emiel v. cl. Heuvel, Gerda Heykamp, Johan van Manen, Anneke v.d. Meijden, Eva v.d. Pol, Teus Schoe- man, Steven v. Schuppen, Wim v. Vie- gen, Joke Wanne, Ria v.d. Weerd. Henk Simonsz, Ietje Metekohy. Van de Chr. Middenstandsavond school, die op dinsdag en donderdag avond cursus geeft in de Herv. mavo II, Duivenwal 49 bij de Geersebrug te Veenendaal slaagden dit jaar 18 kan didaten. Slechts 4 werden afgewezen. De geslaagden zijn: De dames M. v. Beek, J. ten Hove, H. v. Kolfschoten, A. v. Roekei, A. v. rv d. Vendel; de heren W. v. Baren, K. v. Doorn, G. Henken, G. v.d. Kraats, A. Roelofsen, A. Wakeren, J. Kooten, allen te Veenendaal. De dames G. Scholtus te Ede, L. v. d. Brandhof te Renswoude, Willy Lansing te Ederveen; de heren G. Scholtus te Ede, M. v.d. Brandhof te Renswoude, G. v.d. Kolk te Wagenin- gen. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Tours van VPV „De Zaterdagvliegers" was als volgt: los 5.30 uur; in concours 36 duiven. Aan komst le prijswinnende duif 15.17.47 uur, snelheid i059,65 meter per minuut; laatste prijswinnende duif 15.54.38 uur, snelhuid 996,62 meter per minuut. G. Versteeg: 1-3; R. v. Engelenburg: 2; C. J. Stuivenberg: 4-7-8; R. Muller Fl.: 5; K. v.d. Velde: 6; P. Vink: 9; In het rayon werden 253 duiven mee gegeven. De klassering was als volgt: G. Versteeg: 21-31; R. v. Engelen burg: 30; C. J. Stuivenberg: 36-40-43; R. Muller Fl.: 57; K. v.d. Velde: 39. De uitslag van de eerste wedvlucht voor jonge duiven vanaf Roosendaal luidde: Los 7.10 uur; wind wzw; in concours 327 duiven. Aankomst eerste prijswin nende duif 8.11.13 uur, snelheid 1508,43 meter per minuut, aankomst laatste prijswinnende duif 8.45.35 uur, snelheid 961,47 meter per min. G. Versteeg: 1-6-7-29-40-52; G. v. Wijk 2-18; L. Kwetters: 3-4-5-28-34-38-50-59- 66; G. v.d. Weerdhof: 8-10-19; W. Dave- laar 9-49; M. v. Ztten: 11-23; A. Quint: 12-15-30-31-36-37-39-41-55; G. Methorst: 13-54-57; Gebr. Gijsbertsen: 14-32-45; R. Muller Fl.: 16-17-22-44-56-62; G. v. Rotterdam: 20-21-51; H. Schoeman: 24- 25-33-42-47; K. v.d. Velde: 26-35-48; C. Bos: 27-46-63; H. v. Dijk: 43; P. Vink: 53-58-65; T. Anbeek: 60; R. v. Engelen burg: 61; A. Valkenburg: 64; In het rayon werden in totaal 1906 duiven meegegeven. De klassering van „De Zaterdagvliegers" was hierin bij de eerste 100 prijswinnende dui ven als volgt: G. Versteeg: 2-16-79; G. v. Wijk: 5- 70; L. Kwetters: 8-9-12; G. v. Weerd hof: 39-48-79; W. Davelaar: 46; M. v. Zetten: 49-92; A. Quint: 55-60; G. Met horst: 57; Gebr. Gijsbertsen: 59; R. Muller Fl.: 65-66-87; G. v. Rotterdam: 80-86; H. Schoeman: 93-94; K. v.d. Vel de: 95. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam deel aan de wedvlucht van af St. Kat Wavre over een afstand van 129 km. De eerste duif meldde zich bij de heer G. Fasse om 10.09 uur. De verdere uitslag is: G. Fasse 1. 25, 41, 57; H. Beijk 2, 3, 4, 6, 14; B. H. E. Schuurman 5, 22, 34, 38, 44, 58; Barneveld Tanis 7, 13, 36, 40; W. Schakel 8, 26, 62; C. v. Ginkel 9, 27, 39, 54; G. Muller 10, 29; B. J. v. Kooten 11, 30, 52; W. Slotboom 12, W. Brou wers 15, 17, 21; H. v. Kooten 16, 60; Goosbeek v. d. Kolk 18, A. v. Barne veld 19, 28, 32, 35, 45; W. J. v. Dam 20, 23, 24, 42, 48, 50, 56. J. W. v. Schaik 31; O. Nekeman 33, 37; K. de Ruiter 43, 47; A. v. d. Bovenkamp 46, 53. 55; A. Ver steeg 49 en J. v. Kooten 51, 61. Veilberióht van de Tielse Veiling Sep- ter van maandag 14-7-1969. Opgave na klasse mm maat. Appelen: x Golden Del. kl. 2 75/op 120-124; 70/75 110-112; 65>70 92-94; 60'65 73-75; 1 59-86. Aardbeien: per doosje van 250 g 58-95; 41-76; aardbeien 72-1,71. Kersen: meikersen 200-210; bastaard dikke 142-148; Hollanders 178-180: x zwarte kersen 230-234, 90-167; Variks- zwart 116-194; x wijnkersen 221-255, 172-252; x insp. Lohnes 206-287, 139-181; kersen rood b 80, fc^c 76, c 7. Bessen: x rode bessen, per doosje van 250 g 22-40, 18-21; x rode bessen 67-97, fabriek 62; x zwarte bessen per doosje van 250 g 38-40; x zwarte bessen 139-150, fabriek 118; kruisbessen, blonde per doosje van 250 g 26-43, 9-24; x kruis bessen blonde 64- 152, 31-72; kruisbes sen wit, per doosje van 250 g 25-31, 20- 23; kruisbessen wit 70-74, 40-43; fram bozen per doosje van 250 g 45-78, 23-61. Groenten: andijvie 20-26, x bloemkool 50-70, 21-30; capucijners 124-145; peulen 280-340, 240-260, tuinbonen 20-30, 19-23; komkommers groen per stuk 18-21; .sa vooiekool 11-16; spitskool 29-31, 14-17; rode kool 33-37; sla p. 100 kr. 6.00-13.0; prinsessenbonen 210-250, 150-200; snij bonen 170-260, 160-180; kroten 18-39; Uien 42-53, 38-40, uien geschoond 56-58; wortelen 40-44, wortelen per bosje 28-40; zilveruitjes 22-36; tomaten per pak ea 450-470, eb 430-440, ec 380-390. x is hoofdaanvoer. x aardappelen mid del 25-38, kriel 5-15. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3