Apollo-project, een prijzig avontuur Dr. Mueller: „sublimeren van Spoedcursus in geologie voor astronauten Schietpartij in dode en 15 gewonden Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! „Derde Engelse poging mag niet mislukken'" voor Contact met ecypte en Scotch Whisky Bij treinramp in India 82 doden Kosygin nodigt Wilson uit De maan in cijfers Fransen brengen vissersboten op Vingertje pijn Grote meid. Mama heeft jodiu Zonder bijt. Oproep tot steun aan Defregger SCHANDAAL VERGELIJKING BETREKKELIJK Wetenschap heeft meer geld nodig SONG STUDIE HULP Verschanst Cognac KONINGIN IN PORTO ERCOLE ONBUIGZAAM Rupsen plaag bi] 1 urijn TheWhite Horse Cellar lid verkeert in moeilijkheden De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Mr. Luns over EEG-lidmaatschap BELANGRIJK TEN ONRECHTE IERLAND betadine jodium Nederlander vermist na zwemmen in Zwitserland WEER SCHANDAAL BIJ POLITIE TE ROME WOENSDAG 16 JULI 1969 Voor de eerste reis naar de maan is tot nu toe 24 miljard dollar uitge geven in de Verenigde Staten. Die investering stelt de Amerikanen in staat ongeveer tien expedities naar de maan uit te rusten. Het is zeer veel geld indien men als gewone bur ger die som van 24 miljard dollar vergelijkt met zijn eigen inkomen. Het is zelfs nog zeer veel geld in dien die som wordt vergeleken met de rijksuitgaven van vele „arme landen". Er zijn dan ook zeer vele mensen die het een groot schandaal vinden, dat geweldige sommen worden uitge geven voor reizen naair de maan in i een wereld vol onvolmaaktheden, zo als armoede en achterlijkheid. Wij zouden dat geld beter op aarde kun nen gebruiken voor verbetering van het lot van een groot deel van de mensheid, zeggen die tegenstanders. Het is de vraag of er in de Ver enigde Staten 24 miljard dollar be schikbaar zou komen voor, laat ons zeggen, een tienjarenplan voor be strijding van de armoede en de ach terlijkheid in de wereld indien de Amerikanen alle ruimtevaartactivi teiten staakten. Het zelfde geldt voor het zeker ook zeer kostbare ruimte vaartprogramma van de Sovjet Unie; dat vertraagt overigens volgens deze redenering de groei in de Sovjet Unie zelf naar een welvaartspeil, dat vergelijkbaar is met het onze. Het feit dat wel de Amerikaanse ruimtevaartuitgaven worden bekriti seerd en niet de Russische laten wij verder buiten beschouwing. Zij die meer geld zouden willen zien uitge geven voor, bijvoorbeeld, ontwikke lingshulp, denken steeds aan ruimte vaartdollars en zelden of nooit aan ruimtevaartroebels. De bekende Britse radioastro noom six Bernard Lovell heeft dezer dagen in een artikel in het Londense dagblad Times aandacht gevraagd voor een andere kijk op de Ameri kaanse ruimte vaartuitga ven. Het is een nuchtere kijk. In vergelijking met het bruto nationaal produkt van de Verenigde Staten zijn de uitgaven van dat land voor ruimtevaart een peuleschil. Per jaar, aldus Lovell, geeft het Amerikaanse volk driemaal zoveel uit voor sigaretten en andere rookartikelen en zesmaal zoveel voor alcoholhoudende dranken. En de Amerikaanse vrouwen geven samen per jaar bijna evenveel uit voor cos metica als het hele Amerikaanse volk voor ruimtevaart. Lovell is ook met Britse cijfers gaan werken. De jaarlijkse uitgaven van z'n eigen landgenoten voor rook waren en alcoholhoudende dranken zijn toereikend voor financiering van een Britse expeditie naar de maan. Uiteraard wil Lovell niet betogen dat de Engelsen hun genoegens zou den moeten opgeven opdat er ook een Britse expeditie naar de ipaan kon gaan. Wel maakt hij tussen de regels door duidelijk, dat hij niet aan de zijde staat van degenen die bij al him kritiek op de Amerikaan se ruimtevaartuitgaven de reusach tige geldverspillingen van de men sen in hun dagelijkse leven buiten beschouwing laten. Dr. Thomas Paine, de directeur van de Amerikaanse rijksdienst voor luchtvaart en ruimtevaart (NASA) toonde dezer dagen de be trekkelijkheid van de' ruimtevaart- uitgaven op soortgelijke wijze aan. De reis naar de maan, zei hij, kost de Amerikanen gemiddeld veertig dollarcent per week de prijs van een pakje sigaretten. Europa doet nauwelijks aan ruim tevaart. Wij hebben dat ene pakje sigaretten per week daar niet voor over, of de prijs van een kolom op ons wekelijkse totoformulier. Dat pakje sigaretten of dat gokkolomme- tje hebben wij ook niet over voor bestrijding van armoede en achter lijkheid elders in de wereld- Met welk recht worden de Amerikaanse ruimtevaartuitgaven dan verwerpe lijk genoemd? En wat de tegenstanders in ons land van die ruimtevaartbestedingen betreft: hebben zij een pakje siga retten per week over voor opheffing van onze woningnood of voor de ve le andere noden die te? ons eigen land verwaarloosd blijven? „RUIMTEREIS ALS VREEDZAME WEDIJVER" Oppervlakte: 379 100 000 vierkante ki lometer. Inhoud: 21.339 kubieke kilometer (twee-honderdste deel van de aarde). Middellijn: 3476 kilometer. Soortelijk gewicht: 3,33 maal dat van water; 0,606 in vergelijking met dat van de aarde. Temperatuur: Op de maan-dag, in de zon, meer dan 100 graden Celsius, in de schaduw 50 graden Celsius onder nul. In de maan-nacht 175 graden Celsius onder nul. Zwaartekracht: Een zesde deel van de zwaartekracht op aarde. Eén kilogram op aarde weegt op de maan 166 gram. Maaifc-dag: 14 „aardse" etmalen. Maan-maand: 29 dagen, 12 uur, 44 mi nuten 2,8 seconden. Snelheid van de maan in de baan om de aarde: 2,4 kilometer per' seconde. Gemiddelde afstand tot de aarde: 384 400 kilometer (minimum afstand 363 680 kilometer, maximum afstand 421 690 kilometer). CAPE KENNEDY (Florida) Terwijl de maanlanding van twee Ameri kaanse astronauten voor de deur staat, na tien jaar van ruimtevluchten, vragen velen zich af wat is de waarde van deze ruimtereizen Op welke wij ze heeft Amerika er voordeel van Waar leiden ze toe Deze en andere vra gen werden gesteld aan dr. George Mueller, sedert zes jaar assistent-leider van het Bureau voor Luchtvaart en Bemande Ruimtevluchten (NASA). Wat is voor de Verenigde Staten het nut van een geslaagde maanlanding? „De maanlanding zal het resultaat zijn van het op één punt richten van de energie en de creatieve talenten van vele mensen. De doelstelling van een maanlanding heeft de natie een gevoel van trots gegeven, een gevoel van iets te hebben bereikt. En dit op een tijd stip waarop er weinig dingen zijn die dit gevoel kunnen geven- Ik geloof dat de komende generatie de verken ning van het heelal niet alleen zal aan vaarden, maar ook zal verwachten dat ermee door gegaan wordt als deel van Amerika en de wereld. Het is volgens mij het beste middel om de creatieve energie van de wereld ten nutte te maken. Ik heb veel liever dat de ruim tevaart als uitdaging en bron van wedijver tussen de landen dient dan een conflict van andere aard". Bedoelt u dat verkenning van het heelal in de plaats van oorlog zal komen? „Indien de ruimtevluchten net zo ac tief worden nagestreefd als oorlogen tussen naties zullgn we het probleem van. de tot- oorlog, leidende oerdrift kunnen oplossen en sublimeren met een drift om het heelal en de andere planeten te veroveren. Te zijner tijd kunnen we van ons zonnestelsel naar andere sterrestelsels reizen. Amerika bijvoorbeeld besteedde tijdelijk zijn energie aan de verkenning van het „wilde westen". Het deed dit welbewust liever dan conflicten met Europese vol keren uit te vechten". „Ik geloof dat na de vluchten van Apollo-8 en -10 niemand nog denkt als voorheen over kleine conflicten op deze kleine aarde in een oceaan van ruimte, maar veeleer dat we op deze bijzonder kleine planeet tezamen zijn en dat we daarom wegen tot samen werking moeten zoeken". Velen zeggen dat de 24 miljard dol lar die voor de ruimtevluchten zijn uitgegeven beter zouden zijn besteed indien dit geld voor de oplossing van problemen op de aarde was gebruikt. Aldrin, Armstrong en Collins hebben maandagavond via een gesloten tv-circuit de pers te woord gestaan (foto). Gisteren hebben zij er een kalm dagje van gemao.kt om vandaag goed uitgerust aan hun zware taak te beginnen. Wat zegt u daar op? „Volgens mij werden deze 24 miljard dollar nuttig besteed, namelijk voor de bevordering van de produktiviteit en de vooruitgang van de technologie. Beide zullen het nationale vermogen in geld doen toenemen, waardoor dan weer programma's als de genezing van kan ker en dergelijke mogelijk worden". „In zijn laatste State of the Uniom- boodschap zei president Johnson, dat er onder zijn bewind 69 miljard dol lar per jaar voor sociale zorg was uit gegeven tegenover 30 miljard dollar per jaar in de voorafgaande vier jaren. In dezelfde periode werd de toewijzing aan het „Bureau voor de ruimtevaart van 5,9 miljard tot 3,9 miljard dollar ver laagd"- „Voor mij staat het vast, dat het geld voor de ruimtevaart geen noemenswaar dig verschil in de omvang van de so ciale zo£g zou maken. Wel zal het in de komende jaren veel. uitmaken wat betreft de produktiviteit van Amerika. Daaróm is het verontrustend dat er voor research en ontwikkeling van we tenschap en technologie de laatste vier jaar minder is uitgegeven", aldus dr. George Mueller. Geïnspireerd door de Apollo- 11-mis- sie heeft de 70-jarige Amerikaanse musicus Duke Ellington een song ge schreven „Moon Maiden" die hij zelf ten gehore brengt. De song zal zondag door radio- en tv-station ABC worden uitgezonden, op dat moment zijn de astronauten op de maan aan gekomen. Het wordt Duke Ellington's debuut als zanger. Hi heeft verklaard dat het bij dit ene optreden als zan ger zal blijven. T\e Amerikaanse bemande ruimtevaart is op het punt gekomen, dat het voor astronauten niet meer voldoende is om alles af te weten van de besturing van straalvliegtuigen of zelfs ruimteschepen. Voor de eerste bemande vlucht naar de maan hebben twee astronauten zich diep in de geologie moeten storten. Apollo-11-commandant Neil Arm strong en Edwin Aldrin hebben, een maal op de maan aangekomen, de op dracht om 54.5 kilo stenen te verzame len. Daar deze voor de wetenschap van zeer groot belang zijn, moeten de astro nauten in staat zijn belangrijke gesteen ten van relatief minder interessante maanstenen te onderscheiden. Hun vondsten kunnen waardevolle gegevens verschaffen over het ontstaan en de ge schiedenis van de maan, mogelijk zelfs van de aarde. Met een spoedcursus (gelijk aan on geveer 150 college-uren) in geologie achter de rug zijn Armstrong en Al drin volgens hun leraar dr. John W. Dietrich, veel beter onderlegd dan de meeste amateurgeologen. „Voor een ge oloog kan een soort gesteente wel tien verschillende kleuren hebben. Het on derscheid in kleur geeft aan met wat voor materiaal de steen is gecombi neerd. Wij willen, als zij er zijn, een verzameling van verschillende typen maangesteente hebben". Tijdens studie te velde hebben Arm strong en Aldrin bezoeken gebracht aan de Grand Canyon, de Caldera- kraters op Hawaii, de „Vallei van 100.000 rookpluimen" in Alaska, de basaltvulkanen in de staten Oregon en Californië, aan een meteoorkra ter in Arizona, aan IJsland en Mexi co en aan het proefgebied voor kern explosieven in Nevada, waar kraters door mensenhand z(jn geschapen. Kortom, meer terreinen dan de ge middelde geoloog ooit in zijn leven te zien krijgt. Soms trachtten de instructeurs Arm strong en Aldrin te misleiden door hen op een bepaalde plaats stenen te laten identificeren die ergens anders van daan kwamen, maar volgens dr. Die trich slaagden zij er gewoonlijk in de ze trucs te doorzien. „Zij hebben alles wat hun is geleerd zeer goed opgeno men. Zij beschikken over goede obser- veringskwaliteiteei en hebben een bij na fotografisch herinneringsvermogen. Zij kunnen iets herkennen wat zij eer der hebben gezien, in de trant van: dat lijkt wel op de bodem van de Grand Canyon", zo vertelt dr. Die trich. „Zij kennen het verschil tussen gesteente, gevormd door meteoorinslag of door vulkanische werking". Bij hun exploratietocht op de maan zullen de astronauten bovendien hulp krijgen van de aarde. „Als zij mon sters uitzoeken, praten zij met ons en beschrijven zij wat zij zien, om ons een globaal idee te geven. Armstrong en Aldrin hebben maar een beperkt ope ratieterrein in de buurt van het maant landingsvaartuig". „Misschien kunnen wij voorstellen dat zij bepaalde stenen nemen, mis schien kunnen wij hun geheugen steu nen. Maar nu ik deze twee ken, geloof ik dat zij in een betere positie zullen verkeren om te beoordelen wat zij moe ten zoeken. Zij zullen straks details zien die voor ons verborgen blijven", aldus dr. Dietrich. LONDEN Een van moord verdach te Engelsman van 34 jaar heeft giste ren met twee geweren amok gemaakt in het drukke centrum van Glasgow. Hij kwam daarbij om het leven. Vijftien mensen raakten gewond, on der wie een vrouw en drie politieagen ten die tijdens een wilde achtervolging door de man werden neergeschoten. Twee belegeringen waren er nodig voor de maniak was geveld. Of hij door de politie is doodgeschoten, dan wel zelfmoord heeft gepleegd, staat nog niet vast. Dit moet de lijkschouwing uitwijzen. Vast staat dat de politie twee scho ten heeft gelosthet komt in Groot- Brittannië maar uiterst zelden voor dat agenten vuurwapens krijgen. Dat gebeurde gisteren toen bleek hoe gevaar,ijk de man was, die men probeerde te arresteren. Hij had zich in een huis verschanst, waar de poli tie aanbelde om hem te verhoren. De man had een geweer met een telescopisch vizier en een afgezaagd jachtgeweer. De schutter klom op het dak van zijn huis vanwaar hij in het wilde weg mensen op straat onder vuur nam. Weldra was de hele buurt afgezet door honderd gewapende poli tiemannen met honden, traangas en schilden. Via de daken van andere huizen klom de schutter tenslotte naar beneden, sprong in een auto raasde door het po- iiiiecordon het drukke stadsveerkeer in. Even stopte hij bij een csfé en maakte zich daar meester van een halve fles cognac. Die goot hij in één teug naar binnen. Buiten sprong hij in een vracht auto en ging er opnieuw vandoor. Tierend en gillend rende de voortdu rend op voorbijgangers schietende man tenslotte een doodlopend straatje in. Op nummer 28 schoot hij het slot van een op dat ogenblik lege flatwoning open, rende de trap op en verschanste zich in een kamer. Daarbinnen werd hij al spoedig door een kogel geveld. Hij was meteen dood. PORTO ERCOLE Koningin Julia na, vergezeld van prinses Irene en prins Carel Hugo, is gisteren in Por to Ercole aangekomen voor een zomer vakantie. Prins Bernhard zal over en kele dagen aankomen. Verwacht wordt, dat de koningin zal blijven tot 27 augus tus. Eban doet beroep op VN-afgezant jarring ADVERTENTIE JERUZALEM Abba Eban. de Israëlische minister van Buitenlandse Za ken, heelt in Zurich (Zwitserland) overleg gepleegd met Gunnar Jarring, de afgezant van de Verenigde Naties voor het Midden-Oosten. Eban herhaalde het Israëlische stand punt, dat alleen rechtstreekse onder handelingen met de Arabische buur landen tot vrede zal kunnen leiden. De Israëlische minister zou naar ver luidt hebben geprobeerd Jarring ertoe NEW DELHI Een ruk aan de nood rem is waarschijnlijk de oorzaak ge weest van de ergste treinramp die India ooit heeft meegemaakt. Tweeëntachtig mensen kwamen gis teren om het leven en ruim tweehon derd liepen verwondingen op toen een goederentrein in de Indische staat Oris- sa inreed op een stilstaande personen trein. De personentrein zou tot stilstand zijn gekomen nadat iemand aan de noodrem had getrokken. De achterste wagons van de personentrein werden volkomen vernield. Ze zaten vol reizi gers die op weg waren naar een gods dienstig feest. Veel reizigers waren Sadhoes, de heilige mannen van India. te bewegen zijn contact met Israël, Egypte en Jordanië weer op te nemen. Jarring onderbrak op 9 april zijn werk voor de VN om zijn post als Zweeds ambassadeur in Moskou weer op te ne men. In een vraaggesprek met het Franse dagblad l'Aurore dat gisteren werd ge publiceerd, heeft Eban gezegd, dat hij niet gelooft dat de Sovjet-Unie een nieuwe oorlog in 't Midden-Oosten wil. Zij streeft volgens Eban echter even min naar een duurzame vrede in het ge bied. „De Russen hadden mogelijk meer buigzaamheid in de Egyptische positie willen zien" aldus Eban „maar ik heb de indruk, dat zij in plaats daarvan hebben moeten toegeven aan de Egyp tische onbuigzaamheid". Eban noemde Egypte tenslotte „mili tair te zwak om oorlog tg voeren en po litiek te zwak om vrede te stichten". 1 rwi TURIJN nl.de omgeving van Tu rijn worden de boerderijen door mil joenen rupsen bedreigd; de rupsen heb ben al kilometers struikgewas kaalge vreten. De boeren graven greppels en maken vuren om hun oogst tegen de dieren te beschermen. De plaatselijke autoriteiten hebben de hulp van experts ingeroepen om de rupsen, die ongeveer 7 cm lang en geel rood groen en bruin zijn, te identificeren. ADVERTENTIE alleen importeur voor nederiand; P ANDRÉ KERSTENS- TILBURG 55 LONDEN De premier van de Sov jet-Unie Alexei Kosygin. heeft zijn Britse collega, Harold Wilson, uitgeno digd voor een bezoek aan Rusland. Kosygin zou zijn uitnodiging hebben gedaan tegenover de Engelse minister van Technologie, Wedgewood, toen de ze onlangs een bezoek aan Moskou bracht. Wilson zou op de uitnodiging nog geen- antwoord hebben gegeven. Men neemt aan, dat hij op korte termijn een der gelijk bezoek zeker niet zal brengen. SAN JUAN PORTO R1CO De kust wacht in San Juan/Porto Rico heeft gisteren noodsignalen opgevangen van de „Ra", de papyrusboot van de Noor Thor Heyerdahl, die hiermee een reis over de Atlantische Oceaan maakt. De ra van de boot, die zich op 1280 kilo meter ten oosten van Barbados bevond, was gebroken Heyerdahl en zijn be manning van zes koppen hadden zich reeds zorgen gemaakt over de achter steven van de „Ra", die door de hoge zeeën onder water is gelopen. De „Ra" is op 25 mei uit Safi (Ma rokko) vertrokken. Het doel van de tocht is, aan te tonen dat de oude Egyp- tenaren met dergelijke boten de Atlan tische Oceaan kunnen zijn overgesto ken, voordat Columbus op het weste lijke halfrond aankwam. BOULOGNE Twee vissersschepen uit Breskens de Cadzand en de Ver trouwen zijn door de Franse kust wacht opgebracht. De schepen zouden met een verboden sort netten binnen de Franse territoriale wateren hebben gevist. Ze werden naar Boulogne gebracht. Beide schepen werden, met de vangst, in beslag genomen. Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen IONDEN De derde poging van Engeland om het lidmaatschap te ver- J werven van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) moet lukken. De tijd dringt. Dit kan wel eens de laatste kans zijn. Aldus de boodschap die minister Luns (Buitenlandse Zaken) Engeland gisteren gaf. Hij was in Londen de gast aan een maaltijd van de buitenlandse persvereniging. Vandaag voert minister Luns bespre kingen met premier Wilson en zijn Britse ambtgenoot Stewart. De Europe se eenwording staat daarbij natuurlijk als nummer een op het programma. Morgen vertrekt hij naar Parijs. Terwijl de heer Luns de Britse rege ring weer eens schraagt bij haar pro- Europese politiek, begint zich de nood zakelijke voorwaarde voor een Britse toetreding tot. de EEG steeds duidelij ker af te tekenen. En wel een verzoe ning tussen Engeland en Frankrijk. Een ontmoeting tussen de ministers van Buitenlandse Zaken der twee lan den ligt voor de hand. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken vindt goede betrekkingen en apart overleg tussen Londen en Pa rijs erg belangrijk, mits ze bij dit over leg maar niet zaken van de EEG zelf bespreken. De tegenstanders in Engeland van een aansluiting bij de EEG beginnen zich weer flink te roeren, nu er door het heengaan van generaal De Gaulle een geheel nieuwe toestand is ontstaan. 45 Lagerhuisleden van alle partijen hebben zojuist in een motie intrekking geëist van de Britse aanvraag voof het lidmaatschap van de EEG. Zeker ook in verband hiermee zei mi nister Luns gisteren: „Veleti op het vasteland menen ten onrechte, dat de openbare mening in Engeland lauw of zelfs volslagen vijandig staat tegenover het denkbeel van een verenigd Europa op een federale basis en met een bo vennationale structuur." De Ierse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Patrick Hillar/, heeft giste ren te Londen tegenover mr. J. M. A. H. Luns, uiting gegeven aan zijn be zorgdheid over geruchten als zou aan vankelijk alleen over toelating van Groot-Brittannië tot de Europese ge meenschappen worden onderhandeld. De Ierse minister zei tot minister Luns, dat zijn regering wenst dat on derhandelingen over toetreding van Groot-Brittannië en de andere kandi- daatlanden op dezelfde tijd beginnen en op dezelfde tijd eindigen. ADVERTENTIE MÜNCHEN De raad van priesters van het aartsbisdom Münchèn heeft gisteren al zijn leden verzocht steun te verlenen aan de hulpbisschop van Mün chèn, mgr. Matthias Defregger, die tij dens de oorlog als kapitein in het Duit se leger een bevel heeft doorgegeven zeventien mannen van het Italiaanse dorpje Filetto di Camarada te fusille ren. De dag tevoren had de bisschop, wiens militaire optreden verleden week door het Duitse weekblad „Der Spie gel" in de openbaarheid is gebracht, de burgers van Filetto om begrip en vergeving gevraagd. Der Spiegel is gisteren door het nieuwsblad van de r.k. kerk te Mün chèn gekritiseerd om de behandeling van het geval. Belangrijke aspecten van het gebeurde zouden zijn weggela ten of onderbelicht. LOCARNO In het Verzasca-dal bij het Lago Maggiore is dinsdagmiddag de 24-jarige Nederlandse onderwijzer J. v. d. Grind bij een bad in de rivier ter plaatse door de stroom meegesleurd en vermoedelijk verdronken. Hij be hoorde tot een familie van negen per sonen die op een gevaarlijke plaats het water was ingegaan. Eén van hen gleed uit toen hij een granietblok in het midden van de rivier trachtte te be reiken. Een broer' sprong hem na maar werd ook meegesleurd. Op een plek waar de stroom rustiger was kon één van beiden worden gered. De ander werd niet teruggevonden, hoewel kik vorsmannen en brandweerlieden wer den ingeschakeld. ROME De politie te Rome dreigt in een nieuw schhandaal te worden ver wikkeld. In verband met intriges van een inter nationale bende autodieven is een van de belangrijkste functionarissen van de Romeinse politie, dr. Angelo Rainone, geschorst. Het Italiaanse persburea An sa heeft gemeld, dat hem een aanklacht wegens corrüptie boven het hoofd hangt. De Romeinse politie is ook nog in een ander schandaal betrokken. Het betreft de clandestiene speelholen, die bescher ming zouden hebben gekregen van hoge politiefunctionarissen. In verband met deze affaire zijn de vroegere plaatsver vangende hoofdcommissaris van de Italiaanse hoofdstad, Nicola Scire, en andere functionarissen reeds endge we ken geleden gearresteerd. Zambia heeft om een spoedbijeen- komst van de Veiligheidsraad verzocht in verband met de bombardementen, die in Mozambique gestationeerde Por tugese vliegtuigen op 25 juni en 2 juli op Zambiaans gebied zouden hebben uitgevoerd.

De Vallei | 1969 | | pagina 11