Aan uitbreiding bestond Ti dringende behoefte JULIAN AZIEKENHUIS SLAAT VLEUGELS UIT Zusterhuis trekt de aandacht nvaart Een streep door onze prijzen f 10% KORTING ét* jan van schuppen BRANDENDE VUILNISBELT PL A A GT BEVOLKING 't Stinkt in Kesteren Gemeente steekt de vlam erin RMC-|>rijzen komen uit de lucht vallen Tante maakte kroegentocht niet logeetje Onderwijs Onteigening in „Eist II" COLBERTL 39.75 „De Luchtpost" in drie wedvluchten KNVB houdt weer cursussen voor arbiter Telefoon op Grote Pekken Jongen (10) reed met fiets tegen vrachtwagen Vrijheid Verhuizen Hoger HEDENAVOND Wij vragen uw speciale aandacht voor LICHTGEWICHT KOSTUUMS 7q 7c KOSTUUMS qq jr PANTALONS 29 75 REGENJASSEN 39.75 OVERHEMDEN 77 Qft WEEKENDSHIRTS nn Alle jongenskleding van 6 tot 11 jaar voor MINDER DAN DE HELFT VAN DE PRIJS Op alle goederen buiten de opruiming herenmode *yóung man dress hoofdstraat 90 veenendaal-tel.12163 RECTICEL BEKENDMAKING WOENSDAG 16 JULI 1969 ADVERTENTIE VEENENDAALIn de bosrijke om geving van de Cuneraweg verrijzen de laatste maanden in hoog tempo drie bouwwerken. Met man en macht wordt er door de werknemers van aannemers firma f. Boers en Zn. uit Veenendaal gewerkt aan de bouw van een zuster huis, een behandelhuis en een bedden huis voor het Veenendaalse .fuliana- ziekenhuis. Al lange tijd bestond er een dringende behoefte aan uitbreiding. Architecten bureau Hornstra en Boudewijns uit Den Haag ontwierp de plannen en in de herfst van vorig jaar werd met de werkzaamheden 'n begin gemaakt. Nu staan er dan de onderste verdiepingen van beide nieuwe vleugels en een groot deel van de eerste verdieping van het zusterhuis. Het zal echter nog ruim twee jaar duren voor de vernieuwing van het ziekenhuis voltooid is, want ook het oude gebouw moet intern ver bouwd worden. Het oude zusterhuis zal afgebroken worden. Het nieuwe zusterhuis, dat vooral dacht trekt, heeft tot doel de huisves- door de bijzondere vorm sterk de aan- ting van de zusters zo prettig mogelijk te maken. De zusters zullen er een veel grotere vrijheid genieten dan voor heen, want het systeem waarbij er door een portierster toezicht wordt gehou den op het gebouw is afgeschaft. De gediplomeerde zusters krijgen ieder een eigen flatje met wasruimte, douche en toilet; de leerling-verpleegsters de len zo'n flatje met zijn tweeën. Iedere leerling heeft dan echter toch een eigen zitslaapkamer waar zij geheel vrij is. Alle flatjes hebben een aparte voor deur en de bewoonsters krijgen daar zelf de sleutel van. Door de huisvesting zo aantrekkelijk mogelijk te maken hoopt men het verloop in de verpleeg sters enigszins terug te brengen. Het zusterhuis wordt gebouwd in de vorm van een slakkehuis. De ingesloten open SCHERPENZEEL „De Luchtpost" te Scherpenzeel deed in de afgelopen week mee aan een drietal vluchten. De verste was vanaf Limoges, 'n afstand van 760 km. In concours werden 33 duiven. Zij werden om 6 uur gelost en de uitslag was als volgt: C. A. v.d. Wetering 1, 3, 6 .W. v. Schaik 2, A. Rustenhoven 4 en 5. De tweede vlucht was vanaf St- Kat Wavre 'n afstand van 132 km. In con cours waren 248 duiven. Zij werden ge lost om 8.20 en de eerste duif arriveer de om 10.12 uur te Scherpenzeel. De uitslagen waren: J. v.d. Bovenkamp 1. 17. 28; G. Schipper 2, 5, 34; J. v. Oostrum 3,39: C. ter Burg 4.13.14,20 A. Rustenhoven 6, 7. 15. 22, 29, 32, 37 50: W. v. Schaik 8 23. 40. 44. 48; C. Gijsbertsen 9, 10, 12, 24, 25 27; P. v. Eist 11, 21; C. Koster 16, 26, 49; T. H- Aarsen 18. 19,31. 41. 42. 45, 47; C. A. v. d. Wetering 30; J. Bakker 33; A. Inkenihaag 36; A. C. Veenvliet 38; M. P. Rotte 43; J. v.d. Bovenkamp 46. De derde vlucht was een vlucht van de jonge duiven en ging vanaf Roosen daal uit 'n afstand van 93 km. In con cours waren 270 duiven. Ze werden gelost om 9.15 uur en de eerste duif arriveerde om 10.29 uur. De uitslagen waren: J. v. Oostrum 1. 3, 23. 27. 41. 46; C. ter Burg 2, 37, 43, 47; A Rustenhoven 4, 10, 24, 49, 50, 51; T. H. Aarsen 5, 6, 16. 17, 28, 32; P. v. Elst7,25. 34, 39 48; W. Wagensveld 8, 9. 42, 45; W. v. Schaik 11, 26: Jo v.d. Bovenka&p 12, 29 3.1. 35. 44. 52. 54; J. Bakker 13. 20. 22. 33; G. Schipper 14. 21; A C. Veenvliet 15; C. Gijsbertsen 18, 19: A. Inkcnhaag 30; J. v. d. Bovenkamp 36; M. P. Rotte 38; C. Koster 40, 53. ir De bouwwerkzaamheden voor het behandelhuis vorderen gestaag. De nieuwe vleugel loopt evenwijdig aan de Cuneraweg, zoals op boven staande tekening duidelijk is te zien. ruimte zal worden beplant en als patio worden gebruikt. In het gebouw komen nog een eetzaal en een conversatiezaal. De nieuw aan te bouwen linkervleu gel zal als beddenhuis worden gebruikt. De bovenste verdieping ervan wordt ingericht als kinderafdeling. Als de bouw voltooid is zal de kinderafdeling, die nu nog in de oude rechtervleugel is gevestigd, gaan verhuizen naar het nieuwe gebouw. Evenwijdig aan de weg wordt tenslotte een derde vleugel ge bouwd, die als behandelhuis benut zal worden. Over de bouwkosten kon men nog „geen zinnig woord" zeggen. Vast staat echter dat de kosten door de BTW en de diverse loonrondes in de bouwperio de van drie jaar hoger zullen uitvallen dan b\j aanvang van het werk ver wacht werd. AMERONG meldde zieh Utrecht een rongen, dat meegenomen door Utrecht, tante, de 28- werd door de EN Rond middernacht aan het politiebureau in 12-jarig meisje uit Amc- door haar tante uit Eist was op een kroegentocht Het kind. dat bij haar jarige .1. H. M. logeerde politie naar huis gebracht. De tocht langs de café's was de af sluiting van een uitstapje dat 's mor gens al was begonnen. Het meisje liep bij tante weg, toen deze, flink aange schoten van geen ophouden bleek te weten. Mevr. M. werd later, in de nacht door de politie dronken aangetroffen in de Lange Viestraat. Zij maakte zoveel misbaar dat de agenten haar meena men en ter ontnuchtering in een cel opsloten. Het nieuwe zusterhuis, waarvan de contouren nu reeds duidelijk zichtbaar zijn, vormt het voor naamste onderdeel van de uitbrei ding, die zich momenteel bij hel Juliana-ziekenhuis voltrekt. RHENEN Hedenavond (woensdag 16 juli 1969) start vanaf het Veerplein in Rhenen de tweede nachtelijke Rijn vaart van diit seizoen. De salonboot „Jacqueline" van de rederij Heyman uit Lobith vaart om acht uur weg van af de gemeentelijke aanlegsteiger. Er is een orkest aan boord afkomstig uit Velp. Er zijn nog telefonisch plaatskaarten verkrijgbaar. Later in het seizoen zal nog éénmaal gelegenheid zijn een derge lijke ..moonlightcruise" mee te maken. te Een overzicht van het Juliana- ziekenhuis, zoals het er na de voltooiing van de uitbreiding uit zal zien. Uiterst links het zusterhuis, waarvan de vorm veel weg heeft van een slakkehuis. VEENENDAAL Het ligt in het voornemen van de Scheidsrechters- commissie van de Afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandsche Voetbal bond om in de loop van de maand sep tember weer te beginnen met een nieu we opleidingscursus voor scheidsrech ter. Deze cursus zal zeven achtereen volgende weken plaatsvinden. Kosten zijn hieraan niet verbonden. Bij voldoende deelneming zal de cur sus in Amersfoort, Hilversum, Utrecht, Veenendaal en eventueel andere plaat sen worden gehouden. Voor deze opleiding tot arbiter wor den mannelijke kandidaten gevraagd (waarbij vooral wordt gedacht aan oud-spelers of jeugdleiders) in de leef tijd van 18 tot 35 jaar, die bereid zijn bij voorkeur zondagswedstrijden te lei den. Ook dames kunnen deze cursus volgen. Zij worden op zaterdagmiddag aangesteld voor de leiding van jeugd wedstrijden. Aanmeldingen voor deze cursussen kunnen worden gedaan tot 15 augustus aan de Afdelingsadministratie, Bdlt- straat 194 in Utrecht. vanaf #ü.#3 vanaf nu 12.90 2 voor nu 14.90 2 voor 27.90 nu 15.90 2 voor RESTEREN De bevolking van Kesteren heeft de laatste dagen veel last van een ergerlijke stank, die afkomstig is van de brandende vuilnisbelt aan de Bo- veneindsestraat. Een dikke verstikkende rook hangt al dagenlang boven het dorp. In Wageningen kan men bij helder weer de zwarte rookkolommen zien opstijgen. Het stinkt weer in Kesteren en de be volking klaagt steen en been. Een in woner van een der nieuwe woonwijken verklaarde: „Gisternacht heb ik geen oog dicht kunnen doen. In bed heb ik me urenlang afgevraagd wat er zo stonk". De ongunstige ligging van de belt hij ligt net aan de rand van de dorpskern is er de oorzaak van dat 't héle dorp last heeft van de rook. Hoe de wind ook waait, altijd wordt een deel van het dorp er door getroffen. Het is niet de eerste keer dat de vuil nisbelt in brand staat; het gebeurt ie der jaar tegen de zomer. Loco-burge meester J. den Hartog geeft ruiterlijk toe dat de gemeente hiervoor aanspra kelijk is. „De gemeente steekt de vuil nisbelt in brand. Dat moet van tijd tot tijd gebeuren, anders raakt hij vol. En waar moeten we dan met het afval naar toe?" De stank kan volgens de loco-burge meester niet veroorzaakt worden door VEENENDAALa De telefooncel aan de Grote Pekken is dezer dagen voor zien van een telefoontoestel. De PTT deelt dit mee om belanghebbenden er op attent te maken. De cel staat er al enige tijd, maar pas sinds het begin van deze week kan hij ook werkelijk worden gebruikt voor het doel waar voor hij is bestemd. het verbranden van afvalprodukten (in de vorm van o.a. schuimplastic) van de NV Recticel. „De NV Recticel stort al geruime tijd geen afval meer op de vuilnisbelt. Doordat er in het verleden werd geklaagd over de stank van het brandende schuimplastic werd beslo ten dat de Recticel zelf haar afval zou verbranden, op zodanige wijze dat de omliggende percelen er geen last van hebben. We zien er van gemeentewege streng op toe dat de Recticel zich hier aan houdt". Schuimplastic of niet, de stank wordt er niet minder om. De bevolking van Kesteren heeft er genoeg van om de hele zomer in de stank te zitten. Een aantal inwoners wil stappen onderne men om aan de vuilnisverbrandingen een eind te maken. „Niet alleen de inwoners, maar ook de kampeerders hebben er last van", verklaarde een van hen. „De rookont wikkeling en de stank nemen dergelijke vormen aan dat het hier onleefbaar wordt. De gemeente, die de brand heeft laten aansteken, is de schuldige. Laat zij er maar liever voor zorgen dat er een andere vuilnisbelt komt, die wat verder van de dorpskern gelegen is". Loco-burgemeester Den Hartog ver klaarde dat er in die richting nog niet gedacht werd. „Ik begrijp al die drukte niet", zei hij, „wij hebben er hier nog niets van gemerkt...". VEENENDAAL Op 't Poortjesgoed in Veenendaal reed gistermiddag de 10-jarige H. van R. uit Veenendaal met zijn fiets tegen de voorbumper van 'n vrachtwagen aan. Op aanwijzing van een ter plaatse aanwezige arts werd de jongen per ambulance overgebracht naar het Juliana-ziekenhuis. De knaap had het stuur van zijn fiiets in zijn buik gekregn. De bestuurder van de vrachtwagen, de heer T. C. uit Veenen daal, verklaarde dat de jongen plotse ling van achter een vuilniswagen van daan naar het midden van d eweg was gereden. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 juli 1969 medewerking, als be doeld in artikel 72 der Lager-onderwi'js- wet heeft verleend aan: a. de Vereniging tot stichting en in standhouding van Scholen met de Bij bel te Rhenen voor aansluiting van de Platanenschool op het riool in de Oude Veenendaalseweg. b. de Vereniging „Een School met de Bijbel" te Eist (U.) voor de eerste inrichting van het achtste leslokaal van de school voor gewoon lager on derwijs in verband met de benoeming van de achtste leerkracht per 1 aug. 1969; c. de Sint Cunerastichting ter bevorde ring van het R-K lager- en kleuteron derwijs te Rhenen voor: speelleerma teriaal voor het eerste leerjaar; twee korfbalstandoords; letterdozen; een klassebibliotheek Ten behoeve van laatstbedoelde school werd slechts medewerking verleend voor 2/3 deel van de aanschaffingskos- ten der gevraagde leesboekjes ter ver vanging van de serie „De Meiboom", terwijl medewerking werd geweigerd voor de aanschaffing van rekenboekjes en de aanleg van een springbak. Bin nen 30 dagen na heden kan iedere inge zetene van deze besluiten in beroep ko men bij de gedeputeerde staten der pro vincie. B. en W. voornoemd, De secr. W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Het hoofd van het ge meentebestuur van Rhenen maakt be kend, dat ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, vanaf 21 juli 1909 tot en met 19 augustus 1969. voor een ieder ter inzage ligt het bij raadsbe sluit van 8 juli 1969, nr. 32 voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening van een perceel grond met opstallen in het bestemmingsplan „Eist II" met grond- tekening en uitvoerige kaart en lijst, vermeldend de kadastrale gegevens van het te onteigenen perceel. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen na verloop van boven genoemde termijn, derhalve uiterlijk tot en met 2 september 1969, schriftelijk hun bezwaren aan het gemeentebestuur opgeven. Rhenen, 15 juli 1969. Het hoofd v. 't gemeentebest. v.n. L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De Rhcnense Midden stands Centrale heeft het initiatief ge nomen voor 'n prijzendropping vanuit de lucht. Op vrijdag 25 juli 's avonds tussen zeven en acht uur ter gelegen heid van de opening van 't VVV-Luna park verschijnt er een vliegtuig bo ven de Grebbestad, dat niet minder dan 260 gekleurde parachutes zal uitwer pen boven de uiterwaarden gelegen ten oosten van de Veerweg, achter hotel ..I)e Stichtse Oever". Aan iedere parachute zit een kokertje en in dat kokertje bevindt zich een I prijs. Onder die 260 prijzen bevinden zich verschillende hoofdprijzen, die de moeite waard zijn. De eerste heeft een waarde van f 250, de tweede van f 150 en verder aflopend tot 'n totale waarde van f 500,-. Alle prijzen zijn de moeite waard. Slechts vijftig troostprijzen zijn in de kokertjes gestopt. Die bestaan uit een gratis ritje in de autoscooter op het lu napark. De hoofdprijzen zijn geschon ken door het bestuur van de RMC, ter wijl alle overige prijzen, naar schat ting tot een totale waarde van f 3000,-, zijn gescho i<en door de leden van de Rhenense middenstandsorganisatie.

De Vallei | 1969 | | pagina 3