Controverse in voetbalclub „Dit wordt ons toch te veel..." Sex en misdaad 50 50 Succes voor jeugd van ..Rietvoorn"* Bankstellen 4 Eetkamerstoelen Eetkamertafels Losse clubs Merkvloerkleden Desso enkalontapijt Desso 600 Slaapkamertapijt Te veel Tegenhouden es HANDELSINSTITUUT VAN RIJSWIJK LEVERDE 412 GESLAAGDEN AF Verhoging basis bedragen ABW Nog twee Luxor theater Veenendaal BEKE1SDMAKHSG HIER ENKELE SENSATIE-AANBIEDINGEN: degelijke kwaliteit vanaf zeer sterk, vanaf rond en langwerpig, vanal vanaf Prachtige in verschillende maten ook grote maten, v.a. Verder hebben wij voor onze klanten zeer speciale anbiedingen kamerbreed tapijt. Enkele voorbeelden zijn br. 370 cm voor nog enkele meters van 109.voor PRACHT br. 370 cm voor de onvoorstelbaar lage prijs van Wij verwachten u, tot ziens bij Hoofdstraat 72, Veenendaal, Telefoon 0838511247-11248 WOENSDAG <6 JULI 1969 BESTUUR V.V. RESTEREN WIL EN BLOC AFTREDEN ill KESTEREN Op de algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Kesteren, die eind augustus wordt gehouden, zal het bestuur van de Betuwse club en bloc aftreden. Enkele weken geleden gaven de bestuurders van Keste ren dat reeds te kennen, maar zij willen de vereniging voordat de vergadering is gehouden niet domweg in de steek laten en blijven hun functies dan ook tot eind augustus vervullen. Het bestuur besloot de vereniging vaarwel te zeggen om de volgende redenen een kerngroep van het eerste elftal was het niet eens met het feit, dat het bestuur voor de wedstrijd die zal worden gespeeld ter gelegenheid van de opening van sportpark De Lede het Opheusdense Sparta had uitgenodigd het bestuur had door middel 'van stemmingen beslist om een gediplomeerde trainer aan te trekken in verband met de promotie van het eerste team van de afdeling Nijmegen naar de KNVB, iets waarover een deel der leden na de officiële uitslag toch nog ontstemd bleek. „En wij wdiltein het gezicht niet ver liezen", aldus één der bestuurders, de heer G. van Schalk jr. gisteravond op een bespreking van het bestuur. „Wij zijn de leden al tegemoetgekomen in zake de openingswedstrijd, want wij hebben nu in plaats van Sparta SKV uit Wageningen uitgenodigd. Maar toen op de contactavond na twee stemmin gen het lot moest beslissen - en dat wees een nieuwe gediplomeerde trai ner aan begon een aantal leden weer te ageren en toen hebben wij te ken nen gegeven op de eerstvolgende le denvergadering af te treden- Voor ons was dat het teken dat de leden - al thans een gedeelte - hun vertrouwen in het bestuur hadden opgezegd." Daarmee is het gehele bestuur het eens. De tweede voorzitter van de voetbalvereniging, de heer D. van Bre da (nogal angstig voor het feit dat Kesteren besmeurd wordt door publi citeit), zou het allemaal niet zo op de spits willen drijven, maar de meerder heid van het bestuur gaat bepaald niet met hem mee. „Dit wordt ons toch te veel", zo re deneren zijn collega's. „We werken al len hard voor de vereniging en dan krijg je deze naargeestige reacties. Reacties die er toch duidelijk op wij zen, dat een gedeelte van de leden ons werk niet al te hoog aanslaat." Maar was er voor de bovengenoem de twistpunten al eens vaker een con troverse tussen de leden en het be stuur? „Ach, vertelt penningmeester J. C .de Wit, „uit een bepaalde hoek heb je toch altijd kritiek te verwach ten. Dat zal elke vereniging wel heb ben. En ik moet zeggen dat wij van een groot gedeelte van die kritiek veel geleerd hebben. Maar dit is toch moeilijk te incasseren voor ons De bestuurders van de sportvereni ging Kesteren - bestaande uit de voet bal, volleybal, gymnastiek en korf balvereniging van de gemeente willen dat tegenhouden. Op de bespreking van gisteravond gaven twee leden van het hoofdbestuur, voorzitter A. M. van de Maagdenberg ensecretaris J. van de Molen, acte de présence. Het hoofd bestuur stelt namelijk bemiddelings pogingen in het werk. De voorzitter motiveerde dat desge vraagd „Wij willen niet dat het bestuur van voetbalvereniging Kesteren aftreedt, want het heeft niet alleen ontzettend veel gedaan voor de vereniging, maar ook hard gewerk aan de totstandko ming van de sportvereniging. Het is niet overdreven te stellen dat Keste ren hierin mede-gangmaker was. Het gebeurt wel eens vaker dat men zeer geëmotioneerd een besluit neemt en daarom trachten wij te bemidde len." De heer Van de Molen gaf nog te kennen dat het hoofdbestuur er in noodgevallen zelfs niet voor terug deinst om te gaan bemiddelen tussen de leden en het bestuur. Heeft het bestuur van de voetbalver eniging het vermoeden dat het over grote deel van de leden zich heeft ge kant tegen het huidige bestutifr. „Nee, volstrekt met, want wij hebben al zeer positieve reacties gehad na ons besluit Maar op de contactavond (hierop was nog niet de helft van het totaalaantal leden aanwezig, red was de meerder heid wél tegen," Wit. verklaart de heer De In Kesteren deden geruchten de ron- Het bestuur van v.v. Kesteren. v.l.n.r. G. van Schaik jr. (2e secr.); F. van Eldik (2e penn.m.); M. van Eldik (alg. adj.); G. van Eldik (alg. adj.); J. C. de Wit (penn.m.) en D. van Breda (2e voorz.). De voorzitter van de Betuwse club, P. van Tonge ren, is momenteel met vakantie. de dat leden van de voetbalclub het bestuur hadden verweten dat het zo weinig zelfstandig optrad, want er moest uitzonderlijk veel „eerst worden overlegd met het hoofdbestuur". Wat is daarvan waar? „Dat zijn fabeltjes, want wij zijn vol komen autonoom binnen de sportver eniging." De heren van s.v. Kesteren haken hier onmiddellijk op in doordat met een ferme dosis overtuiging te be amen. „Alle afdelingsbesturen zijn ge heel zelfstandig en wij geloven ndet dat hier iemand van een bepaalde ver eniging aan twijfelt." In ieder geval treedt het bestuur van Kesteren af. Omdat een aantal spelers zich verzette tegen een duel tegen Sparta - de afgelopen competitie zijn er wat moeilijkheden geweest, voor een belangrijk deel veroorzaakt door „derden" - en door een trainerskwes tie, een zaak waarin het bestuur overi gens een verstandig besluit nam. Dat was ook de mening van de vroegere „oefenmeester", een man die hoofd zakelijk voor een goede conditie van de spelers zorg droeg. VEENENDAAL Handelsinstituut Van Rijswijk boekte in het afgelopen cursusjaar 412 geslaagden. Eerder vermeldden wij de na men van 115 cursisten, nu volgen de namen van 297 kandidaten. Voor het examen Alg. Secretaresse en Dir. Assistente te Utrecht slaagden de dames: Ina ■tqn Donkelaar, Jannie Leppers te Veenendaal, Lettie van Loenen te Woudenberg. Hettie M. van der Schaaf te Rhenen, Fieke van Dijk en Willie R. H. van Dijk te Veenendaal. Voor Duitse H.C. te Arnhem de heer D. J, v. d. Scheur te Veenendaal. Voor Engels H.C. te Arnhem of Utrecht: Jannie van Dijk, Wim van Manen, Nettie van Ojik, Jacob Wegen te Veenendaal en Lida Werkman te Scherpen zeel. Voor Nederlandse H.C. te Arnhem of Utrecht: Ina J. van Asselt, Bertha de Bruin, Gerda J. Budding, Mej. A. Bulte te Veenen daal, Reina J. van der Burg te Achterberg, Gerda van Dijk te Veenendaal, Corrie H. v Ede te Scherpenzeel, Ton van Engelenburg, Cobie G. van Gorkum, Ali C. de Haas te Vee nendaal, D. Hen/.en, G. Hen/.en te Eist (U), Jannie van Kootcn, Truus Hutink te Veenen daal, Netta Joosten te Ede. Jannie Koolma, Dineke G. G. van Manen, Tineke C. Onder stal, Jurjen Scheper, Marius Scholten, Hettie C. A. van Soest, Jacob Wegen en T. Wester hof te Eist (U). Voor Duitse Conv. te Rotterdam: Aartje v. Essen te Overberg. Voor Engelse Conv. te Den Haag of Rotterdam: Ada van Beek, Cockie Bos te Veenendaal, Hennie ten Braak te Rhenen, B. van Doorn, Jannie van Dijk, Kea Kieviet, Babs van Riemsdijk, Groetje Scholiten, Sarie Schoonderbeek, Cobie Septer, A. van Schuppen en Jacob Wegen te Veenen daal. Voor elementair Engels te Veenendaal: H. J. Boers te Veenendaal. Jannie J. Boon te Ede. Ada van Eist te Renswoudc. Lenie van Esse te Veenendaal. Ans van Ginkel, E. van Ginkol te Ederveen. Cokkie van Ginke, Adri- na Hardeman. Willie Hardeman, Tineke G. C. van Hardeveld, C. A. Heij. Joke D. Klumpe- naar, Jeanne van Manen, Ria W. van Manen, Johanna H. M. Odijk, W. C. van Putten te Veenendaal. Ans Riemsdijk te Eist (U) en Bep E. v. d. Weerthof te Veenendaal. Voor elementair Duits te Veenendaal: Ger da S. van Baren te Veenendaal, mevr. C. Bos-Rauw te Ederveen, Nellie Brons te Scher penzeel, Wik van Doorn te Veenendaal, Mevr. J. van Dusschoten-v. d. Ham, H. van Ginkel te Scherpenzeel, Joke de Gooijer, Jan nie Koolma te Veenendaal, Eefje W. de Rid der te Woudenberg, Mevr. E. J. van Veldhui zen-Bos te Nijkerk, Ada Werkman te Scher penzeel en Henny Willejnsen te Veenendaal. Voor Boekhouden: Joop Bakkenes te Veenen daal en Jannie Gijsbertsen te Scherpenzeel. Voor Middenstand-Alg. Handelskennis te Bilthoven: Lucette Boismoreau te Scherpen zeel, Diny J. v. d. Brandhof te Renswoude, Ria A. E. de Bruin, Gerda Bruys te Veenen daal. W. Demand te Appeltern. Mevr. W. van Driel-Drost te Eist (U). M. van Dijk, Roelie R. W. van Eden, Ries Leuvnik, Hk va der Meer te Veenendaal, Peter van Mourik en Arie Quint te Eist (U). Voor Alg. Ontwikkeling (Schakeldiploma) terberg te Veenendaal, Riek Achterstraat te Bennekom. Rita C. van den Berg te Veenen daal. Barbara Boer te Eist (U), Anton Bol- dermanHennie F. Brinkhuis. Wilma Cornelis- sen te Veenendaal. Eefje van den Dikken- berg te Renswoude. Riek J. van Doorn, Rien van Doorn te Veenendaal. Hannie den Hartog. Marry den Hartog te Scherpenzeel, Corrie Heikamp te Rhenen, Ellie E. Hiemstra, Han nie A. Huibers te Veenendaal, Jannie Huis man te Scherpenzeel, Riek van Kruistum. Ada Pater, Toos M. H. Roodbeen, Lia San ders. Mevr. J. van Soelen. Nettie Spies, Mary Takken, Dick Teunissen te Veenendaal. Gre- tha H. Vink en Jannie Wisgerhof te Eist (U). Voor Stenografie Nederlands „Groote" de dames: Gretha J. Bosschaart. Anke F. Dil len te Veenendaal, Nan van Dosnkelaar te Ederveen Thea van Essen te Scherpenzeel, Netta Joos,en te Ede, Henny de Kruk te Scherpeynzeel, Trud T. Lam te Renswoude, Jani Leppers te Veenedaal, Riet M. J. Lin de te Rhenen, Helyeen II. A. Schier te Amerongen, Marja Treur te Veenendaal en Gertie A. Veldhuizen te Overberg. Voor machineschrijven te Veenendaal: Cor rie G. Anbeek te Veenendaal, Jannie Blanke- stijn te Rhenen, Annelies E. Brienissen te Kesteren, Lia Davelaar, Geurdina Diepeveen, Rien vna Doron, mej. A. R. Ekes. Aris Hei kamp te Veenendaal, Marjan A. Herlaar te Overberg, C. van de Haar, mevr. M. C. W. Kloenburg-Kok, Bes J. G. Koredijk. Dicke van Kruistum, Gerrit H. van Kruistum, Riek van Kruistum te Veenendaal, Gera Peters te Achterberg, Annemarie Pieket te Rhenen. M. van Santen te Veenednaal. Marianne Soter te Renswoude, Dick Teunissen, Nellie Vlastuin te Veenendaal, Ina \Vijnberger te Scherpen zeel en Jannie Wisgerhof te Eist (U). Voor Macnhineschrijvcn van het chr. L- ceum, reet orde Weled. lleer drs. J. Carsou Bert Bastonhof, Johan J. van den Berg. Mar- jolijn II. Boxhoron, Jan Brinkhuis te Veenen daal, Riet J. A. Dodeweerd te Rhenen, Janny van Egdom te Ederveen, Herman J. van En ter, Eefje M. Folpmers, Roelof C. P. van der Garde Ie. Veenedaal, Sonja H. A. B. den Har tog t Kstreee.n Paul van Heerden te Veeen- daal, Bert B. Honders, Wim van Hunnik te Rnchenn, Tinie Jagtenberg te Overberg, Fieke H. C. Klaver te Rhenen, Wieske E. A. Koning, Helmi M. van de Kraats, Gerda van Manen te Veeendnaal, Jonh. J. N. Moens te Rhenen, Ina Pol, Cor J. Provoost, Evert W. van Raven swaaij te Veenendaal, Linda van Rhecnen te Renswoude, Jacqueline A. M. Rozemeijer te Veenendaal, Corrie van der Velden te Rens- oude, Aart Vos, Annelies J. Wetdijk te Rhesnen en Cob G. Wrost te Rensoude. Voor machineschrijven aan de MAVO- school, di.r de eld. hceer dr. J. G. Thomoes: Arnoud H. Andeweg, Cees J. D. van Baren, Christien van Beek, Leo Brederveld, Reinei Dillen. IzaaSk van Hunnik, Eliasbeth J. Jes- terhoudt, Wim J. J. Kema, Bob A. M. Ko- ni, Louinnse Mark. Hermien H. an der Meij- de. Maree nn.L de Qa te Veenendaal. L- die Roseboom te Ede, Jan van Voorthuizen en Wim A. C. Wieringa te Renswoude. Voor Machineschrijven van de MAVO-school dir. de weled. heer G. J. de Vries: Herman van Barncveld, Teus J. Beijer, Cor J. Bob- beldijk, Ria J. Bos, Erna Breeschoten, Joke C. v. d. Brink. Ans H. van den Broek, Ever- lien C. van den Broek te Veenendaal. Jannie Budding te Achterberg, Rein P. F. Bijkerk, Henk Dillen, Jannie A. A. Dorgelo. Ria Drost, Hans van Ekeris te Veenendaal, Fred Evers te Leersum, Henk C. Gaasbeek te Veenendaal, Kees Hardeman te Overberg, Elly W. Hazele- ger te Eist (U), Rita Hey, Henk van de Hoef, Ria Hoogenhuizen, Ria van Hunen te Veenen daal, Henk C. Jansen te Renswoude, Gert J. Knevel te Veenendaal, Tine A. Koopman, An neke van Kooy te Overberg, Annemieke W. Luimers, Hennie ter Maten, Gonnie H. H. de Man te Veenendaal, Henny van Manen te Renswoude, Reijer van der Meijden, Tineke van Muijden, Gert Oudshoorn, Everlien H. van Ravenswaaij te Veenendaal, Jeane T. J. van Ravenswaaij te Rhenen, Gerrit G. Ree- de, Hanneke J. Rietveld. Jaap H. Rosendaal, Corrie van Santen, Jannie Van Schaik. Tilly Stoffer. Touie L. Takken. Willie W. Takken. Joop Visser, Ria M. de Wit, Wim C. van Wijk en Hetty van Zoeren te Veenendaal. Voor machineschrijven van de MAVOschool dir. de weled. heer G. Verheul: Gerrie Aal- bers. Regina J. Achterberg, Nellie van Bar- neveld. Tinie J. Beijen te Veenendaal. Elze E. van den Brandhof te Renswoude, Corrie Bru- nekreeft t Ede. Heieen M. van Bruxvoort, Wilma Diepeveen, Jan M. van Doorn. Nelie J. van Dijk. Jannie van de Haar. Hennie C. Hu- tink, Teus Kooiker, Henk J. van Kooten. Fre- dy F. Kroesbergen, Arie J. de Man Beppie van Manen. Joke A. M. Muilwijk. Jettie A. C. Nieboer. Rika van Nieuw-Amerongen. Jan Pater. Gerrie Scholten, Lineke S. Simonsz, Lies N. van Spanje, Uke Visser, Wim G. van de Weerdhof. Gerard Wesselo. Matthijs A. Wesseloo te Veenendaal, Wim H. Wolswinkel te Renswoude, Audrey A. Zilstra en Willie Zoeten te Venndaal. Van de Chr. Huishoudschool, dir. mej. A. Parlevliet de dames: Celia van Barneveld, Elly van Barneveld, Annemarie M. Blad, Ger rie H. Bokhoven, Joke Bos, Sari Brinkhuis. Gerdy van Capelle, Wilma C. Croes, Margriet van Engelenburg te Veenendaal, Marretje G. van de Fliert te Renswoude, Tineke H. Gaas- t iek te Rhenen. Willie Gaasbeek. Gerda van Ginkel, Bettie A. Hardeman. Jeannette J. H. Houtman. Mink S. M. van Kooten. Nellie vin Kooten, Bettie Lefers te Veenendaal, Wil- lemjen van Ommeren te Eist (U), Ditta Slok. Ans A. Slotboom te Veenendaal en Jennie A. Veldhuizen te Scherpenzeel. RHENEN Hel gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat zij in aansluiting op de verhoging van het wettelijke minimumloon van f 142 tot f 145,80 per week de richtlijnen voor de verlening van bijstand krachtens de Algemene Bijstandswet heeft gewijzigd. De basisbedragen zijn ingaande 30 juni 1969 als volgt verhoogd: voor een alleenwonende van f 263,70 tot f269,55 per maand; voor een kostganger van f 340,80 tot f348,85 per maand; voor een echtpaar van f 376,60 tot f 385,05 per maand; voor een gezin met 1 kind van f384,15 tot f392,85 per maand; voor een gezin met 2 kinderen van f 391,10 tot f 400,— per maand; voor een gezin met 3 kinderen van 398,25 tot f 406,90 per ma^nd: voor een gezin met 4 of meer kinderen van f 405,20 tot f 416,per maand. Onder kinderen worden verstaan min derjarige kinderen. Op voornoemde be dragen wordt f 57,85 per maand in min dering gebracht, indien een der echtge noten ontbreekt. De overige bijstands voorzieningen hebben geen wijziging ondergaan. Rhenen, 8 juli 1969. B. en W. van Rhenen, De secr. W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De hengelsport vereniging „De Rietvoorn" organiser- de maandag voor haar jeugdleden een wedstrijd in de stadsvijvers, waaraan 383 jeugdige hengelaars deelnamen. De eerste prijs won G. Lodder, die veertig vissen ophaalde. De tweede prijs ging naar J. Lodder met 25 stuks. In totaal werden 112 prijzen uitgereikt. OCHTEN 't Is dat het profiel van de Franse spoorwegen te smal is, an ders was al die moeite gistermiddag om de 160 ton wegende transformator, bestemd voor het nog steeds in aan bouw zijnde 380 Kv-slation in Dode- waard, bij het Ochtense veer aan wal te zetten niet nodig geweest. Aan dit karwei was al een kolossaal transport vooraf gegaan want het gevaarte moest via de waterwegen vanuit een voor stadje van Parijs worden verscheept. Gisteren arriveerde de transformator aan de veerkade in Ochten, na een voorzichtige tocht met een lichter en begeleidingsschepen over de Waal. Er moest een drijvende bok (hefver mogen 300 ton) aan te pas komen om de transformator op de wal te krijgen. Daar stond een 31 meter lange trans formatorwagen klaar (gewicht 60 ton), die het gevaarte donderdag naar Dode- waard zal brengen. Dit transport over de weg zal ongeveer drie uur in be slag nemen en zal de volgende route afleggen: Bonegraafseweg - Dalwagen - Pluimenburgsestraat - Waalbandijk - Kerkstraat. Daarmee zullen de uit Dordrecht afkomstige expediteurs on geveer drie uur zoet zijn. Het 380 Kv-station in Dodewaard zal uitgerust worden met twee groepen van elk drie transformatoren. Met de laatste aanwinst meegeteld zijn er nu vier gearriveerd. Er volgen dus nog twee van deze zware transporten om de twee resterende transformatoren in Dodewaard te krijgen. De eerste drie van deze apparaten konden per spoor worden aangevoerd, omdat deze van Duitse makelij waren. Het profiel van de spoorrails stond het vervoer in Duitsland niet in de weg5 zo als dat wel in Frankrijk het geval was. De transformatoren dienen voor de overbrenging van elektrische energie van een spanning van 380.000 volt naar een spanning van 150.000 volt. Zij vormen de schakels tussen be staande 150.000 volt lijnen en het thani in aanbouw zijnde nieuwe koppelnet, dat zich uitstrekt van Dodewaard tot Die- men via Maastricht, Eindhoven, Geer- truidenberg en Krimpen. VEENENDAAL De liefhebbers van sex en misdaad kunnen het komende weekeinde in het Veenendaalse Luxortheater weer goed aan hun trekken komen. In de Zweedse film „Inga, ja... ik wil" draait het om sex, dat laat zich makkelek raden. Niet voor niets luidt een van de reclameleuzen voor deze film: „De Zwe den doen het weer". De door de wol geverfde 35-jarige we duwe Greta en haar veel jongere on schuldige nichtje Inga houden beiden van dezelfde man. de jonge 9tudent Karl. Tantetje probeert Inga aan een ander te koppelen en als dat niet lukt, organiseert zij een sex-party om zo toch bij Inga belangstelling voor ande ren te wekken. Het loopt echter alle maal anders dan tante gewild had. Karl ziet (uiteraard) meer in het jonge nichtje en laat de wat minder jonge weduwe in de steek. De regie van „Inga, ja... ik wil" was in handen van Joseph W. Sarno, de rol van Inga werd gespeeld door de bijzon der mooie Marie Liljedahl. Luxortheater. zaterdag 19 juli 21.00 uur, zondag 20 en maandag 21 juli 19.30 uur. De misdaad is dit weekend vertegen woordigd met „Tam-tam in Tokio" (The killing bottle), een film in het James Bond-genre. „James Bond" heet deze keer John Carter en is agent van de Interpol. In samenwerking met de In ternationale Geheime Politie probeert hij de moord op de eerste minister van Buddhabal te voorkomen. Dat lukt maar net, want de misdadigersorgana- satie ZZZ gaat tot het uiterste van haar krachten om haar doel te bereiken. Gevaarlijke gangsters, Japanse scho nen en wat er verder zo bij hoort. John Carter (gespeeld door Nick Adams) krijgt met alles te maken. Dat hij het er goed afbrengt zal niemand verbazen. Luxortheater, donderdag 17 juli 19.30 uur, zaterdag 19 juli 19.00 en zondag 20 juli 15.00 uur. Opruiming bij Hootsen n.v kijken... kiezen... hopen... 498, 154.- 69.- 59.- 179, 85 79: 54: Deze tapijten worden door ons gratis gelegd. Verder voordelige coupons vloerbedekking en een grote hoeveelheid gordijnstoffen en vitrages, ook per meter, voor zeer voordelige prjjzen. - Raadpleeg onze etalages en li zult zien VOORDELIGE PRIJZEN EN KWALITEIT. HOOTSEN N.V

De Vallei | 1969 | | pagina 5