Harm Ottenbros miste door tactische fout kans op etappe-overwinning in Bordeaux Nederlanders hadden in IBM-toernooi slechte dag Zaterdag uniek motorgebeuren op sprintbaan in Hulshorst Hollanders in Kaagweek sterker dan Friezen Veel uitvallers in Nijmegen Geen uitstel voor competitiewedstrijden Stam en Jansen in Nijmegen winnaars Pronk niet meer in A-selectie van Ajax Fedor den Hertog voelt zich niet goed Van Beveren moet voorlopig rusten Laver profkampioen van Verenigde Staten AC Milan in oktober tegen Estudiantes TRADITIE NIET IN ERE HERSTELD Teleurstellend Grote achterstand Groot programma Koersen Duindigt Boete voor aanspreken met dienstrang Wettelijke rente WEER IN EUROPA UITSLAGEN 1 8 DONDERDAG 17 JULI 1969 De uitslag van dë achttiende etappe van de Ronde van Frankrijk luidde: 1. Hoban (GB, Magne), 201 kilome ter van Mourenx-ville Novelle naar Bordeaux in 5 uur, 44 minuten en 43 seconden (met tijdsvergoeding 5.44.23). 2. Ottenbros (Ned, Vissers) 5.44.43 (met tijdsvergoeding 5.44.33); 3. Guer- ra (It. Pezzi) 5.44.43 (met tijdsvergoe ding 5.44.38); 4. Berland (Fr. Geminia- ni) 5.44.43; 5. Rigon (Fr. Caput) 5.44.3; 6. Reybroeck (Bel Driessens) 5 uur 45 min. 35 sec.; 7. Zandegu (It. Pezzi); 8. Wagtmans (Ned. Vissers); 9. Kars tens (Ned. Plaud); 10. Leman (Bel. Schotte); 11. Janssen (Ned. Geminia- ni); 12. Peffgen (W-Dld Pezzi); 13. Van der Flaes (Bel. Vissers); 14. Dancelli (It. Albani): 15. Lopez Rodriguez (Sp. Machain); 16. Abrahamian (Fr. Sta- blinksi); 17. Van den Berghe (Bel. Driessens); 18. De Boever (Bel. Schot- te); 19. Guyot (Fr. Stablinski); 20. Aimar (Fr. Geminiani) allen dezelfde •tijd als Reybroeck; 21. Samtombrogio (It. Albani) 5 uur 45 min. 32 sec.; 22. Dolman (Ned. Vissers) 5.45.35; 23. Wright (Gr.-B. Geminiani); 24. Izier (Fr. Caput); 25. Riotte (Fr. Magne); 76. Haast (Ned. Vissers) 5.45.35; 86 Beu gels (Ned. Magne) 5.57.37. (Het verschil in tijd tussen Santam- brogio en de andere rijders uit het pe loton wordt veroorzaakt doordat de klassering van de renners op de eind streep werd bepaald en de gemaakte tijd bij het binnenkomen van het sta dion, waarna nog 850 m moest worden afgelegd. ALG. Klassement. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Merckx (Belg. Driessens) 90.23,28; 2. Pingeon (Fr. Plaud) op 18.19; 3. Poulidor (Fr. Magne) op 20,43; 4. Gi- mondi (It. Pezzi) op 24.18; 5. Gandari- as (Spa. Langarica) op 29.35; 6. Wagt mans (Ned. Vissers) op 30,50; 7. Via- nelli (It. Albani) op 35,23; 8. Letort (Fr. Plaud) op 45.47; 9. Agostinho (Port. Caput) op 46.58; 10. Janssen (Ned. Geminiani) op 48,43; 11. Van Im- pe (Belg. Stablinski); op 50,34; 12. Ga lera (Spa. Machain) op 50.35; Theil- lière (Fr. Stablinski) op 56,50; 14. Du- mony (Fr. Plaud) op 59,58; 15. Paniz- za (It. Pezzi) op 1.00,19; 16. Schutz fEtix. Albani) op 1.02,56; 17. Gutty (Fr. Caput) op 1.03,40; 18. Van Springel (Belg. Cools) op 1.05,01; 19. Dancelli (It. Albani) op 1.07,58; 20. Castello (Spa. Langarica) op 1.10,02; 21. Goldos (Spa. Langarica) op 1.10,59; 22. Lopez-Rodri- guez (Spa. Machain) op 1.14,34; 23. Van den Bossche (Belg. Driessens) op 1.17,30; 24. Labourdette (Fr. Magne) op 1.21.07; 25. Zimmermann (Fr. Sta blinski) op 1.24.47; 51. Dolman (Ned. Vissers) op 2.26,08; 59. Haast (Ned. Vissers) op 2.36,22; 60. Van der Flaes (Belg. Vissers) op 2.48,13; 74. Beugels (Ned. Magne) op 2.51,41; 78. Otten bros (Ned. Vissers) op 2.53,23. Ploegenklassement Ploegenklassement van de achttiende etappe: 1. Pezzi (Guerra, Zandegu, Peffgen) 17.15.53 22 pnt; 2. Vissers (Ottenbros, Wagtmans, Van der Flaes) zelfde tijd 23 pnt; 3. Geminiani z.t. 38 pnt; 4. Caput z.t. 57 pnt; 5. Magne z.t. 62 pnt. Alg. ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. Driessens 274.19.42; 2. Plaud 274.21.08; 3. Langarica 275.06.32; 4. Machain 275.19.59; 5. Pezzi 275.28.52; 12. Vissers 277.50.50. Puntenklassement Het puntenklassement na de achttien de etappe is: 1. Merckx 214 punten; 2. Janssen 136 pnt.; 3. Wagtmans 129 pnt; 4. Pingeon 112 pnt; 5. Gimondi 103 pnt; 6. Dancelli 95 pnt.; 7. Agostinho 86 pnt.; 8. Poulidor 81 pnt; 9. Gandarias en Zandegu 77 pnt. Bergklassement Het bergklassement na de achttiende etappe is: 1. Merckx 143 pnt; 2. Pin geon 88 pnt; 3. Galera 75 pnt; 4. Gutty 58 pnt; 5. Gimondi 51 pnt. BORDEAUX Het had zo mooi kunnen zijn. Harm Ottenbros stormde in derde positie achter Rigon en Hoban, maar voor Guerra en Berland, de rose wielerpiste in Bordeaux op, waar Nederland in de jaren vijftig een traditie had opgebouwd. Ottenbros, die zichzelf spottend „de adelaar van Hoogerheide" had genoemd op een van de dagen, dat hij weer als een naamloze over de bergen was gekomen, had het in zijn handen, liever gezegd in zijn benen, om die traditie, een aantal jaren geleden voortgezet door Jo de Roo, een nieuwe injectie te geven. Maar er was nog een factor, die op een dergelijk moment een voorname rol speelt. Ottenbros had 't dan wel in zjjn benen, maar niet in zjjn hoofd. Om in Bordeaux te minnen moet je niet alleen snel zijn, maar ook slim. Een getuigenis van deze stelling is de zegereeks, die André Darrigade juist op deze baan boekte. Welnu, Ottenbros faalde in tactisch opzicht. De Nederlandse suppor ters op de tribunes zjj waren weer minder bezet dan men van de stad aan de De kleine man uit Hoogerheide, die door Ton Vissers, samen met Eef Dol man en Jules van der Flaas, was aan gewezen om mogelijk in Bordeaux te zegevieren - Vissers denkt dan echter wel in de allereerste plaats aan de pu bliciteit die zijn merk krijgt - had ge faald. Hij verdween stilletjes van de baan, waar hij als een held gevierd had kunnen worden. De hulde was nu voor Barry Hoban, een van de bescheiden figuren uit de ploeg van de al even bescheiden Ray mond Poulidor, die echter op deze nieuwe warme dag in de rit van Mou- renx naar de wijnstad boze plannen had gekoesterd en die ook kon uitvoe ren. Dank zij de fout van Ottenbros. Hoban had onderweg zelfs een ruzie met Poulidor geriskeerd om op het erepodium te komen. Toen nl. Pouli dor 35 km voor de finish een lekke band kreeg, vertikte Hoban het op zijn kopman te wachten. „Ik wist niet, dat Poulidor lek had gereden", zei hij la ter. Toen echter de leider van de Mer- ciers met de hulp van enkele andere ploegmakkers terug was gekomen in de hoofdmacht, had hij Hoban wel la ten weten hoe hij over hem dacht. In niet mis te verstane bewoordingen. Daarom was Hoban zo blij, toen hij de equipe een uur later de etappezege en alle daarbij behorende prettige reve nuen kon aanbieden. Zelfs bij Poulidor brak toen een vale glimlach door de norse trekken. Hoban, de. man die twee japr gele den, de dag na Tommy Simpson's tra gische dood, voor de Britse ploeg in Sète een rit mocht winnen en toen huilend over de eindstreep ging, die vorig jaar een solo in Sallanches be sloot met een tweede zege, had weer een echte overwinning behaald. Gironde is gewend zagen hoe Ottenbros by het uitkomen van de voorlaatste bocht aanzette en op kop kwam. Het leek alsof hy zonder meer zou gaan winnen. Ottenbros had echter de fout van zyn wielerloopbaan gemaakt. Hy had aan het „goede" wiel van Barry Hoban moeten blijven zitten. Nu werden de rollen omge draaid. De 28-jarige Brit, dit al twee keer op deze piste niet verder had kunnen reiken dan een tweede plaats achter Darrigade en Godefroot die als het ware elke centimeter van deze baan kent, kwam nu in de laatste bocht gelanceerd en onweerstaanbaar opzetten. Hjj won. Ottenbros was ontroostbaar. Iljj kon zichzelf wel voor het hoofd slaan om zyn stommiteit. Een blunder, die hjj ruiterlijk toegaf. Zjjn verontschuldiging was „Ik was zo dol van het idee hier te kunnen winnen, dat ik alles wat ik tot nu toe over spurten had opgetroken, op het beslissende mo ment vergat". Dit was het voor Nederland teleur stellende slot van een kalme rit door Les Landes, over eindeloos lange, rechte wegen waarin de strijdlust niet bepaald hoog oplaaide. Eigenlijk wa ren alle schermutselingen van de eer ste 180 km van weinig of geen belang geweest. Opvallend was de passieve houding van de Nederlanders, die toch stuk voor stuk graag in Bordeaux wil den winnen, maar zelf niet één keer een actie ontketenden. Alleen Jules van der Flaas, die wel een Belg is maar zich net zo veel Nederlander voelt, was een keer bij een ontsnap pingspoging betrokken. De beslissing viel zeventien km voor het einde. Guerra, Berland, Ottenbros en Hoban gingen aan de haal, waarna alleen nog Rigon zich bij de vluchters kon voegen. Jimenez bleef in het gat hangen en werd door de hoofdmacht achterhaald. In de laatste kilometers groeide de winst van de vluchters tot 52 seconden, een in het grote geheel te verwaarlozen winst. In de sprint van het grote peloton, die door Reybroeck voor Zandegu werd gewonnen, eindigden de Neder landse spurters weer vlak achter el kaar: Wagtmans achtste, Karstens ne gende en Janssen elfde... Alleen Eddy Beugels kwam met vrij grote achterstand (bijna dertien minu ten) in Bordeaux binnen. De Limbur ger, die nog veel hinder had van de verwondingen, opgelopen bij zijn val op de Peyresourde, was opnieuw door pech getroffen. Hij reed nl. lek op het moment, dat ook Poulidor een lekke band kreeg. En toen zag niemand Beu gels staan. Eervoller dan men aanvankelijk had gedacht is Rudi Altig naar huis ge- Barry Hoban was in Bordeaux onze landgenoot Harm Ottenbros tn de sprint te slim af. gaan. De Westduitser, winnaar van de tijdrit op de vooravond van de Tour, vervolgens een van de vijf gevonnisten in het dopingschandaaltje, stapte kort na de start in Mourenx af. Hij had een goed excuus. In de grote rit over de Pyreneeën had Altig bij een val een middenhandsbeentje gescheurd. Men had de hand in gips gedaan en de rem met een dikke laag schuimplastic om wonden om hem binnen het bereik van de gekwetste hand te brengen. Toen Altig twee km na de start afstapte zed hij, dat het niet ging. Dat is mogelijk, ROTTERDAM De sectie betaald voetbal van de Koninklijke Nederland se Voetbalbond (KNVB) heeft de clubs laten weten, dat er in het nieuwe sei zoen als regel geen uitstel van wed strijden kan worden verleend ook al moeten er spelers worden afgestaan aan vertegenwoordigende elftallen. Dit om een regelmatige en vlotte af werking van de competitie te bevor deren. HULSHORST Zaterdag staat de motorsportliefhebbers op de Veluwe en verre omgeving een uniek motorsport- gebeuren te wachten. In Hulshorst wor den dan motorsprints verreden. Een tak van de motorsport, die in Enge land en Amerika al jaren bijzonder po pulair is en in ons land de laatste paar jaar steeds meer aan terrein gaat winnen. Geleidelijk aan hebben onze coureurs een machinepark opgebouwd, dat zich met veel succes kan meten met het buitenland. Het zijn soms de meest vreemde vehikels, die omdat zij in de soloklassen nog op twee wielen rijden, motoren worden genoemd. Om de uiterste snelheid uit de machine te halen zijn ze bijzonder laag van frame- bouw. Om toch alles in het frame te kunnen opbergen zijn ze lang uitge bouwd en de coureur ligt er plat op zijn buik op. De afstand waarover ge reden wordt is 400 meter. De wedstrijden worden gehouden op verzoek van De Veluwse Evenementen Stichting onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging en georganiseerd door de „Weg- racegroep '65". Alle klassen komen aan de start. Zeer snelle standaardmachines, maar ook „specials". Ei\ onzer snelste sprin ters is tot nu toe Jan Maas met zijn eigenbouw „Japolle", een 1000 cc-ma- chine, waarmee hij op het ogenblik in het bezit is van het Nederlands record. Op het circuit van Zandvoort maakte hij met sterke tegenwind een tijd van 12.07 sec. over de 400 meter. In Hulshorst kon Jan echter dat re cord wel eens kwijtraken. Want voor de eerste maal komt de bekende cou reur Henk Vink uit Amsterdam daar aan de start met zijn speciaal gebouw de Kawasaki, een langbouwframe met een minimale hoogte. Henk zal er dan ook plat op liggen, want zitten is niet mogelijk. Snelle jongens zijn ook Fer ry Brouwer op zijn speciale Bultaco 250 cc en Aad Möntemann uit Bad hoevedorp, die ook ontzaglijk snelle tijden uit zijn 650 cc Stormram Triumph kan persen: 12.78 sec. was tot nu toe toe zijn beste tijd. Verder Piet van de Goorbergh uit Breda op de 250 cc. Yamaha en Gerrit Bloemendaal, die met een onvervalste standaard BSA een tijd van 13.59 sec. Wist te verwe zenlijken. In de zijspannen kunnen we weer zeer snelle tijden tegemoet zien van Hanno Drevel, met Berend Blik in de bak. Het koppel rijdt op een ge prepareerde Triumph. In de standaard- klasse zal Theo te Boekhorst met zijn charmante echtgenote Lucie in de bak zeker weer tot de snelsten behoren. Ter elfder ure hebben ook nog inge schreven Ab Vitters de enige bezitter in Nederland van een supersnelle Vin cent HRD 1000 cc. en Frits Hoog An- tink uit Waalwijk met een laagbouw BMW. Hiermede heeft Hulshorst een renners- veld aan de start, dat zijn weerga niet kent. Het zal er dan ook geducht span nen en gezien de goede conditie van de baan mogen we bijna wel rekenen op record verbeteringen. De wedstrijden be ginnen 's middags om half twee. In de morgenuren vanaf 10 uur is er training. maar dat zou hij ook voor het vertrek hebben kunnen constateren. Boze ton gen beweren, dat Altig een handig spel heeft gespeeld. Had hij zich nl. voor het startsein afgemeld, dan had de Westduitser voor eigen rekening een afmattende reis met de trein naar Bor deaux moeten maken om daar het vliegtuig te kunnen pakken. Nu werd hij in een van de wagens van de orga nisatie vrij comfortabel naar de stad der Girondijnen gereden. NIJMEGEN Op de wielerbaan in het Nijmeegse Goffertstaddon heeft Cees Stam de stayerswedstrijd voor amateurs met overmacht gewonnen. Bert Boom was de enige van zijn tegenstanders, die niet meer dan een ronde achter stand opliep. De sprintwedstrijden voor amateurs eindigden in een overwinning voor Jan Jansen, die in de finale zijn tan dempartner Leijn Loevesijn versloeg. De stayerswedstrijd voor professionals om de Grote Prijs van Nijmegen moest worden afgelast wegens regen. De belangrijkste uitslagen zijn: ama teurs stayers: 1. Stam (Gangmaker Sta kenburg) 40 km in 30 min. 4,7 sec.; 2. Boom (Walrave) op 1 ronde; 3. Van Nunen (De Graaf) op 4 ronden; 4. Rous (Koch) op 6 ronden; 5. Bouma (Van Roey) op 6 ronden; 6. Rijnink (Pelser) op 8 ronden. Sprint finale: 1. Jansen, laatste 200 m in 12,5 sec.; 2. Loevesijn. Om de derde en vierde plaats: 1. Koop man, 12,4 2 Fens. BOEDAPEST Tijdens internatio nale zwemwedstrijden in Boedapest heeft de Hongaarse Judith Turoczy woensdag de 100 meter vrije slag af gelegd in 1 minuut 0,4 seconde. Deze tijd, die de beste wereldprestatie is van dit seizoen, ligt slechts 0,2 seconde bo ven haar eigen Europese record. Henk Vink jr. heeft op Zandvoort de nieuwe sprintmotor getest, waar mee hij zondag a.s. in Hulshorst gaat pogen de beste tijd te maken. Het is een 500 cc drie-cilinderKawasakimo- tor, die in standaard-uitvoering al 60 pk levert en een top heeft van 200 km per uur. AMSTERDAM Ton Pronk, de 28- jarige centrale verdediger van Ajax, zal komend seizoen niet meer tot de A- selectie van zijn club behoren. Pronk, die negentien maal voor het Nederland se voetbalelftal uitkwam (de laatste maal op 7 mei tegen Polen) en zich in het voorbije Europa-Cupseizoen onder meer onderscheidde door het uitscha kelen van Eusebio, is niet met zijn club genoten vertrokken naar het trainings kamp nabij Valkenswaard. De nieuwe A-selectie van Ajax met de nieuwelingen Rijnders, Van Dijk en de Deen Soendergaard, zal daar tot zondag blijven om zich voor te be reiden op de reeks vriendschappelijke ontmoetingen waarmee Ajax het nieuwe seizoen opent. Ajax-voorzitter Van Praag verklaar de, dat Pronk aan het einde van het vorige seizoen op de hoogte is gesteld van het feit, dat hij niet meer voor de topselectie in aanmerking komt. „Pronk heeft geen plaats gekregen in de nieuwe opzet, die Ajax voor het ko mende seizoen heeft gekozen", aldus Van Praag. „Voorlopig komt hij dus in het B-elftal uit, maar hij kan natuur lijk later altijd weer aan de A-selectie worden toegevoegd". AMSTERDAM Voor de Nederlan ders in de grootmeestergroep van het 9e IBM-toernooi was het woensdag, toen de partijen voor de tweede ronde wer den gespeeld, een bijzonder slechte dag. Achtereenvolgens verloren Donner, Ree en Langeweg van de drie Russische grootmeesters Stein, Liberson en Was- joekow. Het kon nauwelijks erger. Bij zonder pijnlijk was de nul van Ree, die in veelbelovende stand op zettelijk remise uit de weg ging, doch door tijdnood zijn schaakgevoel geen „begeleidende zetten" meer kon meege ven. De nederlaag van de Roemeen Gheor- ghiu, die de moed had een konings gambiet tegen Portisch op het bord te brengen, was uiteraard gevoelig, doch zal vooral op de ranglijst blijven de invloed uitoefenen. De Roemeen ver liest uiterst zelden, hetgaan zal impli ceren, dat het Russische trio tegen hem moeilijke uren kan beleven. Voor al Portisch, die tot de favorieten be hoort, kan er winst uit behalen. Schaaktechnisch was Darga-Ivkov de moeite waard. Een zeer gecompliceerd middenspel met wederzijds actieve stuk ken, remise, hetgeen veel toeschouwers ontging, omdat hun gedachten bij de combinatoire explosies op de andere borden waren. Om bepaalde afwikke lingen te kunnen volgen klom het pu bliek zelfs op de stoelen. Geen gewoon te bij schaaktoernooien. Verdienstelijk werk deed opnieuw Rob Hartoch, die met zwart een felle koningsaanval van Damjanovic in remi se deed verzanden. Tenslotte bleek de remise Kavalek-Ta- tai niet meer dan een verplicht num mer. In de meestergroep kon men op nieuw van handgemeen-op-alle-fron- WEZEP „Wanneer ik me zondag nog zo beroerd voel dan ga ik niet van start in Beek, hoe graag ik ook mijn nationale wegtitel wil verdedigen". Al dus een hevig transpirerende Fedor den Hertog toen hij gisteren na twin tig km koersen in de eerste „etappe" van de Veluwse driedaagse in Wezep van de fiets stapte. „Mijn zitvlak is helemaal kapot. Ik heb dit gekregen in de tijdrit van de Ronde van Rijnland-Palts. Eerlijk ge zegd zie ik het donker in voor zon dag". WARMOND Onder bijna ideale weersomstandigheden is woensdag de 49e Kaagweek besloten. Een evenement dat duidelijk in belangstelling terug loopt, maar met zijn 500 inschrijvers toch alt(jd nog tot de hoogtepunten van het natianle zeilseizoen mag wor den gerekend. De oorzaak van de tanende belang stelling voor de Kaag een paar jaar geleden werden er nog een dikke 800 deelnemers geteld kan men voor een belangrijk deel zoeken in de grote re interesse die er bestaat voor de spe cifieke klasse-evenementen. Bovendien viel dit jaar de Kaag voor het eerst buiten de bouwvakvakanties. Het traditionele Holland-Frieslandduel bij de Regenbogen is, geheel volgens de verwachtingen, in een Hollandse overwinning geëindigd: 57,5-85,5. De Hollanders namen woensdag revanche voor de dagnederlaag van dinsdag. Met de eerste, tweede, derde en zesde plaats was Holland heer en meester. De Friese Regenbogen komen voor dit duel snelheid tekort. Alleen Ulrik Jager slaagde erin de kwalitatief sterke Hol landse equipe goed partij te geven. Woensdag bleef ook hij echter in de achterhoede. Jacques de Wilde finishte verkeerd en werd daardoor als laatste geklasseerd. Veel invloed op de uitslag had dat overigens niet. Metzelaar, Van Wijk en De Goederen waren voor Hol land de zeilers, die de punten binnen brachten. In de individuele wedstrijden zijn bdjr na alle hoofdprijsfavorieten zonder veel problemen erin geslaagd om hun ijzer- sterke posities aan de kop van de klas sementen te handhaven. In vele geval len behoefden zij slechts hun naaste concurrenten voor te blijven om zeker te zijn van de hoofdprijzen. In de Re genboogklasse hield Bouw van Wijk constant zijn rivaal John Hofland in de gaten. Met zijn vierde plaats tegen Hofland een vijfde verzamelde hij voldoende punten voor de totaalprijs. Hofland, die lang in de achterhoede zeilde, bereikte pas laat die vijfde ROTTERDAM „Ik kan bijna niet lopen", aldus een enigszins moedeloze Jan van Beveren, doelman van Sparta. „Wat ik aan mijn knie heb, weet ik niet. Ik veronderstel, dat het een me niscus is. Er zijn foto's gemaakt maar daarop was niets te zien. Voorlopig moet ik een poosje rust houden want ik heb er veel pijn aan". Van Beveren, die maandag weer naar de dokter moet, hoopt, dat het niet op een operatie zal uitdraaien. plaats. Metzelaar was* in deze wedstrijd onbetwist de sterkste. De Sneker De Wilde zeilde even op de tweede plaats, maar viel later terug naar de zevende. De Solospëcialist van de Kaag, Cees Nater, kwam nog even in moeilijkheden toen hij in een windstilte belandde, maar hij had aan zijn vijfde plaats ruim voldoende voor de hoofdprijs. In de Valken is Egon Rolf von den Bau- men onttroond. De Rotterdammer Piet van Buen, die achter Du Prie als tweede binnenkwam, behaalde met de indrukwekkende score van 1-1-1-2 het zilveren Valkjacht. LONGWOOD Wimbledonkampioen Rod Laver heeft in Longwood in de fi nale van het tennistoernooi om het professional kampioenschap van de Verenigde Staten geen revanche toege staan aan zijn landgenoot John New- combe. Laver won met 7-5, 6-2, 4-6, 6-1. Het was de vijfde keer in totaal en de vierde achtereenvolgende maal, dat de 30-jarige Australiër dit toernooi op zijn naam bracht. De winst leverde Laver 8.000 dollar op. MJLAAN AC Milan en Estudian tes ae la Plata zijn tot overeenstemming gekomen over de speeldata van hun wedstrijden om de „wereldbeker". De Europese en de Zuidamerikaanse be kerwinnaar spelen hun eerste ontmoe ting op 8 oktober in het San Sirossta- dion te Milaan. De tweede wedstrijd is vastgesteld op 28 oktober in Buenos Aires. Hackneyprijs 2140 m: 1. Guy Areta (A. J. C. Harmsen) 3.07.4, 1.28.4; 2. Gerda's Juweel 3. Hermance win 2.60; pl 1.40, 1,80, 1.50; kopp 4.40; cov 5.90; trio 30.10. Shetlandpony-prijs 2140 m 1. Higgins (P. S. Vogelaar) 3.03.6, 1.27.4; 2. Gay Rodney 3. Furie van Liktor win 1.70 (stal); pl 1.40, 1.30, 1.60; kopp 3.20; cov 4.-; trio 16.10. Ritmeesterprijs 1600 m (autostart) 1. Florissant (B. Leeuwenkamp) 2.07.3, 1.19.6; 2. Etry Volann 3. Foxtrot win 2.20; pl 2.10, 2.50; kopp 6.90; cov 4.20. Haflingerprijs 2000 m (autostart) 1. Grand Geste (B. Leeuwenkamp) 2.47.1, 1.23.6; 2. Hic Spencer m3. Gea Volann. win 8.-; pl 3.-, 3.70, 7.50; kopp 33.40; cov 21.30. Generaal G. J. A. A. Baron van Heem stra-beker, 2600 m: 1. Feddy B, (P. M. Smit) 3.38.8, 1.24.2; 2. Meylo 3. Cherie Spencer win 3.20; pl 2.50. 3.50, 4.80; kopp 10.20; cov 20.10. New Forestprijs 2000 m (autostart): 1. Firmin (J. van Dooyeweerd) 2.45.-, 1.22.5; 2. Fabiana H 3. George van Rhea win 1.20; pl 1.10, 1.30, 1.30; kopp 3.10; cov 5.10; trio 25.70. Prijs van het trekpaard 2000 m (auto start) 1. Holga Pluto Gerda (J. Wagenaar jr.) 2.51, 1.25.6; 2. Giovanni 3. Frelona win 3.50; pl 1.40, 1.40, 9.50; kopp 5.10; cov 3.60. Rennen Engels Volbloedprijs, ca. 1350 m: 1. Aracan (F. van Deuren) 1.24; 2. Beau tiful Girl; 3. Ton S Jewel S win 11.90; pl 1.80, 1.30, 2.-; kopp 11.50; cov 4.50. Arabisch Volbloedprijs, 2600 m: 1. Enusa (B. H. Wagenvoort) 4.30.3; 2. Fady Scott 3. Ugema win 2.60; pl 1.30, 1.70, 1.90; kopp 5.90; cov 5.40. ten spreken. De Nederlanders kwamen er slecht van af. De uitslagen van de partijen van de tweede ronde zijn'; Grootmeester-groep: Wasjoekow-Lan- geweg 1-0, Ree - Liberson 0-1, Stein - Donner 1-0, Ree - Liberson Vs-Vs, Damkanovic - Hartoch Vt-Vi, Byrne - Barendregt 0-1, Darga - Ivkov Gheorghiiu - Portisch 0-1. Meestergroep: Johannessen - Ujtelky 1-0, Osom - Ostojic 1-0, Ddez del Cor ral - Van Baarle 1-0, Zuidema - Van Scheltinga V«-V£, De Rooi - MSder 0-1, SohoJl - Gerusel 1-0. NIJMEGEN De tweede marsdag van de Nijmeegse Vierdaagse heeft een ongekend hoog uitvallerpercentage op geleverd. Het deelnemersveld werd 756 mannen en vrouwen kleiner en dat is bijna vijf procent van het totaal, dat 's morgens startgerechtigd was. Veel wandelaars hadden zich woens dag voorgenomen vroeg binnen te ko men, om daardoor niet het slachtoffer te worden van de verzengende hitte. De zon was namelijk ook op de tweede dag de grootste tegenstander van de deelnemers aan deze Vierdaagse. Des ondanks is de klap hard aangekomen: 756 deelnemers kwamen niet aan de edndstreep, waardoor er gisteravond nog 14921 wandelaars in de strijd wa ren en het aantal uitvallers bijna 10 pet. bedraagt. Het legertje Rode Kruismensen heeft een „topdag" gehad. Het aantal blaren, dat moest worden doorgeprikt, liep in de duizenden. In alle vroegte was er een straffe wind, die nogal kil aan deed, maar geleidelijk plaats maakte voor een schroeiende hitte. Bedde uiter sten hadden uiteraard geen gunstige uit werking op hen, die dagelijks 50 kilo meter moeten lopen en reeds 's morgens om vier uur vertrekken. Tijdens de eerste kilometers bleek al, hoe zwaar de klap van de eerste dag was aangekomen. Behalve degenen, die verstek hadden laten gaan, waren er ook heel wat, die toen al alle moeite hadden om de door de organisatoren gebaande paden te bewandelen. Wychen was woensdag het centrale punt van het Vierdaagse-leger. Op merkelijk fedt op de tweede dag was de goede conditie van de Amerikanen, die in vorige jaren een belangrijk aan deel leverden in het u itvall ers contin gent. BONN De ambtenaren van het ministerie van justitie van de deelstaat Rijnland-Palts zullen voortaan hun hoogste chef niet meer mogen aanspreken met „Herr Mi nister", maar doodgewoon met „Herr Schneider". De bewindsman, Fritz Schneider, vindt dat het nu maar eens uit moet zijn met de hardnek kige traditie in de ambtenarenwe reld om elkaar aan te spreken met de dienstrang. Nadat vroegere pogingen in deze richting nooit helemaal waren ge slaagd, heeft minister Schneider nu op elk aanspreken met de dienst rang een boete van vijftig pfennig gezet, onmiddellijk te storten in de personeelspot. Of het nu gaat om een eenvou dige „Regierungssekretlir" of om de minister zelf, het boetetarief blijft democratisch hetzelfde. Komende maandag treedt het boetestelsel op het ministerie in Mainz in werking. Enkele boze ton gen fluisteren, dat jonge ambtena ren die carrière willen maken, er nu al voor zorgen ruimschoots vijf tig pfennigmuntjes op zak te heb ben. DEN HAAG De minister van justi tie, mr. C. H. F. Polak, acht het ge wenst een nadere regeling van de wet telijke rente in overweging te nemen, aldus blijkt uit zijn antwoord op vra gen van de tweede kamerleden Geurtsen en Rietkerk (beiden WD). Een dergelijke regeling, noodzakelijk gezien de discrepantie tussen de wette lijke rente en de feitelijke rentestand, is een materiële verandering en kan niet in een zgn. leemtewet worden neerge legd, aldus de minister. Weer rapporten van hedenmorgen 7 uur. max.tem gisteren e Amsterdam half bew. 30 0 De Bilt geh. bew. 30 0 Deelen geh. bew. 31 0.1 Eelde licht bew. 30 0 Eindhoven geh. bew. 31 7 Den Helder on bew. 25 0 Rotterdam half bew. 29 0 Twente on bew. 30 0.2 Vlissingen zw. bew. 30 0 Zuid-Limburg licht bew. 31 20 Aberdeen half bew. 25 0 Athene on bew. 29 0 Barcelona onbew. - 0 Belgrado onbew. 25 0 Berlijn half bew. 30 0 Bordeaux geh. bew. 28 0 Brussel geh. bew. 31 0 Frankfort licht bew. 31 0 Genève onbew. 30 0 Grenoble onbew. 29 0 Helsinki onbew. 25 0 Innsbruck onbew. 29 0 Kopenhag; •alf bew. 22 0 Lissabon onbew. 33 0 Locamo onbew. 27 0 Londen half bew. 32 0 Luxembui icht bew. 30 0 Madrid onbew. 36 0 Malaga onbew. 26 0 Mallorca onbew. 28 0 Müncher onbew. 26 0 Nice onbew. 20 0 Oslo zw. bew. 30 0 Parijs geh. bew. 27 0 Rome onbew. 26 0 Stockholm licht bew. 26 0 Wenen onbew. 30 0

De Vallei | 1969 | | pagina 11