VERNIELINGEN WAREN DE LAA TSTE TIJD AAN DE ORDE VAN DE DA G Restauratie van Rhenense Panoramamolen voor f 55.000 Stichting maakt einde aan verval BORRA WAS TE GAST BIJ VORSTEN EN MINISTERS Koning der zakkenrollers treedt op in Yeenendaai KERKDIENSTEN Geslaagde avondmarkt „Molenstraat-winkeliers VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Type Topattractie van circus Rancy CAFERETTE'S Toeristische attractie BURGELIJKE STAND Bewaking Instructeur d HORLOGERIE VAN MANEN Is net de Kuiperstraat BURGELIJKE STAND KELTUM w SOLA elite PLAS SEIS Permanent FORD-show in showroom AMERONGEN MARKTEN VRIJDAG 18 JULI 1969 RHENEN De Panoramamolen is van het type stellingkorenmo len", een zogenaamde ronde boven kruier. Het bouwjaar is 1821. De kap is van hout, ajgedekt met rub- beroid, verder geheel van baksteen. De wieken met ijzeren roeden heb ben een vlucht van plm. 24 meter. Deze walmolen werd in 1934 gedeel telijk gesloopt en ingericht als cafe- restaurant. RHENEN De Panoramaniolen op de grens van het Koningin Elisabeth- plantsoen in de kern van Rhenen, die door het gemeentebestuur voor een sym bolisch bedrag van zegge en schrijve één gulden is verkocht aan de Stichting de Utrechtse Molens, zal na de bouvvvakvakanties worden gerestaureerd. Het stichtingsbestuur heeft de directie van de Provinciale Waterstaat van Utrecht gemachtigd de restauratiewerkzaamheden aan te besteden aan de firma P. Cop- pes en Zoon, molenmakers te Bergharen voor de som van f 55.000,Dit deel de de secretaris van de stichting gisteren mee. Hij kon nog niets zeggen van de interieurplannen. „Daarvan worden momenteel nog schetsen gemaakt. Het staat in elk geval vast dat er na de restauratie iemand in de molen gaat wonen. Een maatregel die moet worden gezien als het scheppen van een zekerheid, dat het monument in het vervolg als het ware beschermd is tegen Vandalisme''. Abomneé G. v. d. M. vraagt: „Is het wel juiist, dat de zilveruitjes geoogst dienen te worden wanneer het loof nog groen is? Het gewas is dan toch niet rijp?" Uw zegsman, geachte briefschrijver heeft gelijk. Volgende week kunt u gerust de zilveruitjes optrekken (oog stent, het loof is nog groen, doch dat moeten we juist hebben. Na het op trekken laten we ze liggen met het loof er aan, zodat ze wel een weinig kunnen opdrogen, doch zo, dat de ui tjes niet te veel indrogen. Daarna worden ze van het loof ontdaan, ge peld, één nacht in de pekel gezet, en daarna ingemaakt. Aldus wordt met de zilveruitjes gehandeld. Uw mening, dat zilveruitjes „na het afsterven van het loof", gerooid moeten worden, is fout! De sjalotten kunnen ook geoogst wor den; is het gewas misschien nog te groen en voelt de hals van de sjalot nog te stevig aan, dan is het nog te vroeg om ze op te trekken. Haalt men ze dan toch uit de grond, dan zijn ze niet zo lang te bewaren. Het knakken van de stengels zal het af- aterven bevorderen. Drukt het loof plat op de grond! Op een leeg bed kunnen we nu heel goed worteltjes zaaien. Tegen de herfst heeft men dan nog fijne wor teltjes, waar men aardig van kan oog sten. Dun uitzaaien op rijtjes, een prima soort is de „Amsterdamse bak". Verzuim niet om het Dahliagewas van stokken te voorzien en de stengels zorgzaam aan te binden. Doet u dit niet, dan waait het hele geval van daag of morgen tegen de grond, met het gevolg, dat de takken breken en verloren gaan. Dit geldt ook voor de hoogroeiende vaste planten Ik meen: de jongste storm heeft ons wel geleerd, dat het aanbinden van hoge re planten een gebiedende eis is! Met het snijden van rozen worden nog heel vaak grote fouten gemaakt. Men snijdt maar al te vaag „lukraak", met het gevolg, dat de struik er erg onder lijdt. Snij met overleg, vooral niet te diep om een lange steel te snijden. Nooit meer dan één derde van de sten gel innemen, in ieder geval moet men steeds boven een voltallig blad terug- snijden. Let op! Aan een rozentak zitten blaadjes die klein zijn, doch ook volledig ontwikkelde bladeren, die meestal uit een vijftal bladeren zijn samengesteld. Daarboven moet men de roos afsnijden, want uit die ogen ontwikkelen zich dan weer ster ke scheuten, die binnenkort weer bloemen geven. Dus snijdt rozen bo ven de volledig ontwikkelde bladeren. Het voortkweken of vermeerderen van talrijke planten, waarvan de wijze van vermeerdering voor de amateur tuinier geen bijzondere moeilijkheden oplevert, is voor hem of haar een be langrijke en fijne bezigheid. Laat ik mij thans bepalen bij een belangrijke voortkweking, die bij talrijke gewas sen wordt toegepast, namelijk het „stekken". In de maanden juli en augustus is het de beste tijd voor het stekken van Ge raniums. Eigenlijk is de naam „Pe largonium", do h het woord „Gerani um" is zo vast ingeburgerd, dat we daar ook maar van spreken. Neem als stek bij voorkeur korte zijscheu ten of kopscheuten van 6 tot 8 cm. Het ondereinde van de stek wordt vlak onder een knop afgesneden, om dat juist bij zo'n knop een stek het gemakkelijkst worstels schiet. Met een scherp mesje worden de stekken van de plant gesneden. Zitten er on der aan de stek toevallig een paar bladeren, dan worden deze tot op de stompjes van hun bladsteel wegge sneden. Zijn de bladeren boven aan de stek wat groot, dan de bladeren voor de helft inkorten, dus doormid den snrijden/halverenh Dit inkorten doet de stek absoluut geen kwaad. De scheuten zijn zeer voch tig, daarom laten kwekers de stekken na het snijden een poosje liggen (uit de zon!!) om het snijvlak wat te la ten indrogen, om rotting te voorko men. Ik vertel u dit er even bij voor de volledigheid. De stekken worden in potten of in een kistje geplaatst. Neem als kweekgrond goede pot grond, waardoor een flinke hoeveel heid scherp zand (metselzand) ge werkt wordt. Het is praktisch gro te potten te gebruiken omdat men dan verscheidene stekken kan plaat sen. Is 't kistje of de pot met grond gevuld, dan wordt deze zacht aange drukt en de stekken ingeplant. Met een houtje wordt een gaatje in de grond gemaakt en hierin de stek ge plaatst, niet al te diep, doch ook weer niet te ondiep. Gewoonlijk zet de amateur de potten of het kistje met stekken in de ven sterbank achter de ruiten. Indien men het kistje of de pot met een glasruit kan bedekken, dan kan men het ge val ook gerust buiten plaatsen, ech ter uit de zon. Stekt' men onder een glasruit dan moet men wel zorgen, dat de afstand tussen de stekken en de glasruit niet al te gering is, want anders zou de atmosfeer te bedompt worden, het blad het glas raken en tot rotting en smeul overgaan. Door het leggen van papier of bebladerde takjes op de glasruit kan men de stekken tegen het zonlicht bescher men. Veeg elke dag de glasruit met een doek af, de droppels zouden rot ting in de stekken veroorzaken. Ziet men, dat de 9tekken beginnen te groei en, dan heeft de beworteling plaats gehad; dan is het wenselijk om te luchten, men legt dan een houtje on der de ene kant van de glasruit. Hoewel ze dan wat meer zon kunnen verdragen, is het toch beter ze tegen de felle zon te beschermen. Zijn de stekken goed beworteld, dan iedere stek in een potje met goede potgrond overplanten. In de herfst en winter houdt men de opgepotte stekplantjes in een koele lichte ruimte (vorstvrij) waarna ze in de loop van februari of begin maart in grotere potten wor den overgeplant. E. J. Grijsen - Rhenen. Sinds het tijdstip, dat de molen onbe woond is, zijn de vernielingen steeds in omvang toegenomen. Het gemeentebe stuur kon er als voormalig eigenaar aan doen wat het wilde, telkens weer kwamen er ten gemeentehuize en bij de politie meldingen binnen van erger lijk vandalisme. Wanneer er ruiten werden vernieuwd deden de schilders al niet eens stopverf meer in de spon ningen. omdat dezelfde dag de boel weer kapot was gegooid. Het stichtingsbestuur benaderde bur gemeester en wethouders en het gevolg was, dat de gemeenteraad op 30 augus tus 1960 besloot de molen van de stich ting te kopen voor een bedrag van f 5655,20. Daarbij werd bedongen, dat de molen uitsluitend in het belang van het vreemdelingenverkeer zou worden geëxploiteerd. Dat was toen nog het ge val. Met zeer veel succes was die ex ploitatie in handen van toen nog mej. Loes van Essen, thans mevrouw v. d, Schouw-vain Essen. Omstreeks 1965 staakte zij de exploi- tatie in verband met pacht en later aan koop van het vroegere veerhuis aan de Rijn, waar zij samen met haar echtge noot Hotel „De Stichtse Oever" heeft opgebouwd tot een bloeiend horeca-be- drijf. Mevrouw Van der Schouw heeft in de door haar opgebouwde Panorama molen steeds met plezier gewerkt. In korte tijd was de molen tot ver in binnen- en buitenland bekend. Vooral veel Amerikanen en Engelsen, maar ook wit-Russen en vele andere nationa liteiten brachten er bliksembezoeken. Ede Geboren: Yvonne G., d. v. G. R. Blu- mink en A. A. A. Keijman; Pieternella, d. v. S. v .der Steen en A. N. v. d. We tering; Jantina G., d. v. A. J. Sportel en A. F. Batterink; Anne M. T., d. v. P. F. Ouwerkerk en P. M. T. Bruines; Lambertus, z. v. H. van de Beek en J. de Koning; Chantal G., d. v. J. C. Goelst en G. M. Monesc; Elena M., d. v. P. H. Schoenfeld en H. Schuiten; Maria C. B., d. v. J. E. Klomp en A. M. J. Janssen; Helena G., d. v. J. de Vries en W. Peters; Diede H. C., d. v. W. N. Oskam en H. Wolters; Teunisje, d. v. W. Blankespoor en G. H. Schut; Johannes F., z. v. J. T. van Vorselen en W. M. Klein; Sonja, d. v. A. van den Brink en W. van 't Veen; Ursula G., d. v. J. O. H. N. Kuypers en M. L. Wittendorp; Bri- gitta M. H., d. v. G. Brouwer en E. A. van Peursem; Cornelis M. A., z. v. J. de Haan en C. E. Ketelaars; Reinder. z. v. R. Aalbers en G. M. de Bondt; Marinus, z. v. H. van de Brink en G. van Voorthuizen; Martha C. S., d. v. H. van Wagensveld en A. C. Goudberg; Hendrikje, d. v. T. Folmer en J. Kroes- bergen; Jannes C. G., z. v. A. van Vos kuilen en J. M. Mulder; Mariska J., d. van A. Hardeman en H. A. van Ginkel; Margreta A., d. v. G. Hardeman en G. van Roekei; Sandra S. M., d. v. S. Barth en E. E. Brouwer; Carolina S., d. v. H. F. van de Peppel en W. van Dusschoten; Wilhelmina M., d. v. P. W. M. van de Pol en J. A. van de PoljMarinus J., z. v. G. van Dreven en E. M. van Beek; Josina A., d. van D. Plate en A. M. Ploeg; Willempje, d. v. G. Gerritsep en M. A. Moerman; Heidi, d. v. E. Ploeg en E. Bakker; Maria., d. v. A. C. J. Hazeleger en D. H. Herkemij; Marga- retha, d. v. G. J. van Voorst en G. Brons; Ondertrouwd: Johannes W. M. Lens en Marianne H. Kok; Leonardus F. mens en Margriet Smits; Hendrik E. de Koning en Gijsbertha E. Kampert; Ma rinus van Ginkel en Dirkje van Holland; Jacobus J. Budding en Christina v. Eek; Marten Tilstra en Bastiaantje B. Lam; Frederik J. Wicherts en Jannigje van Roekei; Johannes M. W. de Nooij en Imke F. Tack; Frans J. A. Hellema en Marijke C. Vree; Hendrik W. Vijfschaft en Berendina van Hal; Gerhard T. te Mebel en Sijtje van Dusschoten; Bern- hard L. W. Franke en Hendrika G. Eg- gink; Getrouwd: J. C. Hartman en B. P. Klok; S. J. Deinum en C. C. van Agge- len; H. W. van Scherrenburg en M. de Neijs; P. van Harten en A. Bouw; C. Lam en W. H. J. Gerritsen; Overleden Hendrik L. van Leeuwen, 68 jr.; Jacoba L. Gerrits, 2 maanden; Albertus Veldhuizen, 66 jr.; Hendrikje van de Weerd, e/v C. Heije, 77 jr.; Franciscus E. Dalderup, 77 jr. Gerhar- dus J. Versteeg, 23 jr.; Cornelia Roe- lofsen, e/'v J. H. van Roest, 72 jr.; Hen drikje van den Berg, geh. gew. met G. van Kampen, 87 jr. „Het gaat me altijd nog aan het hart, dat ik de molen eraan moest geven door mijn drukke werk hier aan de Rijn. Maar zakelijk gezien kon ik ten slotte in die molen geen voet van de grond krijgen. Het was verschrikkelijk behelpen en wanneer je dan wat anders kunt krijgen, waarin veel meer moge lijkheden zitten, wat doe je dan?" aldus mevrouw Van der Schouw, die het steeds heel erg jammer heeft gevon den, dat de Panoramamolen zo in ver val is geraakt. Wanneer na de bouwvakvakanties met de restauratie wordt begonnen, zal dat de tweede maal zijn na de oorlog dat er herstellingswerkzaamheden wor den uitgevoerd. Omstreeks 1957 is de molen ook al eens gerestaureerd. Het accent lag toen op de nieuwe wieken. Toen bedroegen de restauratiekosten rond f 15.000,-. Zowel het rijk, provin cie als de gemeente Rhenen heeft hierin bijgedragen. Molemaker A. de Roos uit Leeuwarden was in de vijftiger jaren de restaureur. Uit de jongste aanneemsom mag wor den afgeleid dat de stichting de Utrecht se Molens het .Rhenen^j monument 4nu definitief uit het vervat wil halen.'Dat zal het stadsbeeld van Rhenen alleen maar ten goede komen. Trouwens Rhe nen zou een herkenningspunt verliezen als de Panoramamolen verloren zou zijn gegaan. Enkele weken geleden ontdekte de dienst van gemeentewerken dat er in de molen geslapen werd. Uit een inge steld onderzoek bleek dat inderdaad het geval te zijn. Ergens in een hoek vond men een hoop vodden met een oude paardedeken, kennelijk het „le ger" van een of andere zwerver. In overleg met het bestuur van de nieuwe eigenaresse werden toen alle ramen dichtgetimmerd met latwerk, zodat er niemand meer naar binnen kon komen en er ook geen ruiten meer konden sneuvelen. Toen begin van de dertiger jaren de oude Rhenense graanmolen werd stil gelegd en in openbare veiling werd ge bracht, kocht de Rhenense Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer de mo len voor f 1000 en richtte een stichting op tot behoud van de Rhenense graan molen. Deze stichting heeft vele jaren de zaak voor het nageslacht kunnen be waren, totdat de kosten zo hoog werden, dat er nieuwe maatregelen moesten worden genomen. VEENENDAAL Als op 28 en 29 juli circus Rancy in Veenendaal voor stellingen geeft. kan de Veenendaalsc bevolking kennis maken met Bor- ra. de koning van de zakkenrollers. De vingervlugheid van deze „eerlijke dief' heeft reeds meermalen de aandacht getrokken. Nog onlangs ver scheen er in de landelijke pers een bericht over de stunt die Borra in Valkenburg uithaalde door de commissaris van politie onder het wakend oog van een zaal vol politiemannen van zijn portefeuille te beroven. Bor ra trad ook verscheidene keren op voor de Nederlandse televisie. Borra is overigens nooit een echte diief geweest. Integendeel! Boirra wendde zijn talenten aan om de politie te helpen bij het bestrijden van de misdaad Hij heeft, zo ver klaart hij, een diep ingewortelde haat tegen de „echte" zakkenrol lers. Oorzaak daarvan is het feit,* dat hij als jongen door een onbe kend gebleven zakkenroller van zijn weekgeld werd beroofd. Bor ra: „Ikw as toen woedend. Ik be sloot de strijd aan te binden met de misdaad en door in het waren huis van mijn vader goed op ver dachte personen te letten, ontwik kelde ik een speciaal talent voor het betrappen van winkeldieven". Door zijn bekwaamheid op dit ge bied werd hij snel bekend en reeds op zeventienjarige leeftijd werd hij door de clhef van politie in Se ra je wo in Servië aangeworven voor de bewaking van een belangrijk politiek congres. Daar toonde hij voor het eerst dat hij dank zij het vele bestuderen van winkeldieven ook zelf een voortreffelijk zakken roller was geworden. Hij stelde er namelijk de getroffen veiligheids maatregelen aan de kaak door voor de verbaasde ogen van de po litici op tafel een koffer te depone ren met voorwerpen die hijzelf aan hen ontstolen had. Zijn stunt op het congres had suc ces en welldra wend hij uitgeno digd om een demonstratie te ge ven aan diverse vorstenhoven. „Op hun eigen verzoek beroofde ik zo koning Peter II van Joegosla vië, koning Frederik van Dene marken. koningin-moeder Elisa beth van België, prins Rainier van Monaco en de Ali-Khan", aldus Borra. Voorts demonstreerde hij voor generaals, ministers en be roemdheden als Gina Lollobrigida, Mariene Dietrich en Maurice Che valier- Hij hielp de politie door de vele trucjes openbaar te maken. Hij gaf in tientallen landen demon straties voor politiefunctionarissen en was instructeur bij o.a. Scot land Yard. Zijn bijnaam „koning van de zakkenrollers" kreeg hij van koning Peter II van Joegosla- Borra, de ongekroonde Koning der zakkenrollers. vië, aan wie hij een horloge ont stal. Deze decoreerde Borra en zei daarbij: „U bent de zakkenroller des komings, de koning der zak kenrollers". Over zijn optreden in het circus zegt Borra: „Ik werk ongecompliceerd, zodanig dat alle toeschouwers, be halve het slachtoffer zelf, kunnen zien hoe ik het doe. Ik bewerk mijn slachtoffer zo, dat ze naar hun das grijpen als ik al met hun bretels bezig ben of dat ze hun hand op hun portefeuille houden, terwijl die allang verdwenen is. Ik heb de zakkenrollerij van mis daad gemaak t tot een vorm van amusement..." ADVERTENTIE Niemand kan tippen Aan KIPPEN (f 2,501. Ingez. door A. G. te V. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt- bommel en Omstreken. Prfjsbericht van donderdag 17 juli 1969. Aardbeien met dop: AE 59-89, A 49-72, B 80-52, ong. 29-69. Aardbeien zonder dop: 89. Frambozen: I 76-78. Rode bessen: I 23-30, II 19-26, blok 51. Zwarte Bessen: I 44-45 per doosje, 1,22 per kg. Blok 98. Aardappelen: Barina 18-25, bonk 29- 37; Dore: 1 20-25. II 18, bonk 25-34; Eerstelingen: 20-24. bonk 31-36; Saskia: 19-20, bonk 36; Sirtema: 17-21, bonk 21-36. P'ee» en staal Mf/i ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk, Oude Kerk 9.30 u. ds. Kortleven (R'dam), 17.00 u. ds. Wis- gerhof, Julianakerk, 9.30 u. ds. D. den Dikken (Benthuizen), 17.00 u. ds. R. de Bruin (Lunteren), Vredeskerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. Wisgerhof, 17.00 u. ds. J. Bos (Lunteren), Sionskerk, 9.30 u. ds. R. de Bruin (Lunteren), 17.00 u. ds. J. N. de Ruijtar (Beek bergen), Poortkerk, 10.30 u. ds. J. Bos (Lunteren), 18.30 u. ds. J. Bos, Bejaardencentrum, 9.00 u. ds. J. Bos (Lunteren), Veeneind, 15.00 uur, J. M. Meijer, Dijkstraat, 14.45 u. ds. Terlouw. Her. gemeente „Sola Fide", 10.00 u. ds. Vijzelaar en 18.30 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk, Ver.geb. Eikenlaan, 9.00 u. ds. Blanken en 16.30 u. ds. IJtsma, Petrakerk, 9.30 u. ds. IJtsma en 17.00 u. ds. Bos van Scherpenzeel. Geref. Kerk fvrijgem.), 9.00 u. lees- dienst, 15.00 u. ds. Wigboldus (Waard huizen). Chr. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u en 17.00 u. kand. Van de Kamp te De Klomp, Pniëlkerk, 9.30 u en 17.00 u. kand. Witsier te Apeldoorn. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.), 9.30 en 17.00 u. leesdienst. Dinsdag 22 juli, 19.30 uur: ds. Hoogerland uit Werkendam (ge bouw 't Holle Goed). Ned. Prot. Bond, 10.30 u. geen dienst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 en 11.00 u. H.Mis, Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur H. Mis. Leger des Hcils, 10.00 u. Heiligingssa menkomst en 19.30 u. Verlossingssa menkomst. RHENEN In de Molenstraat was het gisteravond weer een drukte van belang, tijdens de braderie-achtige activiteiten van de hier gevestigde winkeliers, die sa men een inspirerende kerngroep vormen binnen de Rhenense Middenstand Cen trale. Evenals vorige week donderdag, en volgende week, waren de winkeliers tussen zeven en tien uur present in de kramen, waar ze speciale aanbiedingen aan de man brachten, in een sfeer die werd verrijkt door de meest uiteenlopende genres muziek, die via grammofoonplaten ten gehore werden gebracht. De oorspronkelijke opzet van deze, zoals blijkt, succesvolle commercieel- toeristische manifestatie heeft geen doorgang gevonden. Men had eigenlijk het plan een „Perzische markt" te hou den. Dat Perzische element ontbreekt nu, maar dat gemis blijkt geen nade lige gevolgen te hebben, zoals de zegs man van de Molenstraatwinkeliers, de heer P. C. Winkel gisteravond na af loop verklaarde. „Vorige week was hel zo druk dat je als het ware over de hoofden kon lopen" aldus de heer Winkel, „en ook gister avond leek het hier wel de Amsterdam se Kalverstraat op zaterdagmiddag. Wc proberen met deze avondmarkten aansluiting te zoeken bij de toeristische activiteiten in Rhenen, en we hebben er aardig succes mee". De heer Winkel, die als woordvoer der van de kerngroep al eerder in het nieuws was toen in de Molenstraat de middenstandsactie „Het gaat om de knikkers" werd gevoerd, is van me- ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 ning dat de initiatieven van de Molen straat met name in het volgend sei zoen zullen doorwerken in de hele Rhe nense middenstand. „Er zijn al plan nen om iets dergelijks volgend jaar met de hele RMC te organiseren, en dan een week of zes achter elkaar". Hiermee heeft de actiegroep „Molen straat" dan haar doel bereikt: inspi rerende en activerende prikkeling van de Rhenense middenstand. „Daar zijn we erg blij om", aldus de heer Winkel, „want dat is het enige wat we wilden bereiken". Geboren: Simon Theodorus, zv S. Th. L. de Leeuw en D. van Rhenen; Eelco Marc, zv R. Appel en E. S. van Neij- enhoff; Raymond Warm, zv H. de Boer en M. T. van Bakhuizen; Annelies Mi randa, dv C. H. de Beer en J. de Haas. Ondertrouwd: G. van Doleweerd en C. A. Pakvis. Gehuwd: A. van Sigtenhorst en P. C. Blankestein; J. G. P. Weinbeck en H. M. Voest. Overleden: Anthonie van Spanje, 85 jaar. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aanvoer 750.000 eieren. Prijzen kippe- eieren f 11,75f 13,en henneëieren van f 7,50 - f 11,50. Alle per 100 stuks. Handel goed. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: Openbare vergadering; 10.30 uur: „Wachttoren"-studie. Di. 19.30 uur: Theocr. bedieningsschool. 20.30 uur: Dienstvergadering. Alle bijeen komsten in 't NV V-gebouw a.d. Tuin straat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 10.30 uur: ds. Verbaas uit Joure; 18.30 uur: ds. J. van Malestein uit Eist. Bergschool, 9.00 uur: ds. Verbaas uit Joure. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Goldschmeding; 17.00 uur: ds. J. C. Jonkers te Renswoude. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Donder dag 24 juli: 19.30 uur: ds. P. v.d. Bijl uit Katwijk aan Zee. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Dinsdag 22 juli: 19.30 uur: ds. v. d. Woestijne uit Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. ds. A. van Wijk uit Hilversum. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 Uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Dufour uit Wageningen. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds: J. van Noort; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur: ds. J. van Malestein. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 u. ds. R. E. Kuus uit Voorthuizen, 6.30 u. ds. J. A. de Bruijn uit Oldenbroek. Ger. Kerk, 10.00 u. dr. L. Zielhuis uit Amersfoort, 6.30 u. ds. P. v. Strien Vrije Evangelische Gemeenten, 10.30 u. Evangelist C. d. Geer uit Wouden berg (in het verenigingsgebouw aan de Molenweg). Ger. Gemeenten, 10 en 6.30 u. de heer B. Roest. Ger. Gemeenten (afgesch.), 10 en 8.30 u. leesdienst (in het noodgebouw aan de Holevoetlaan). R.K. Kerk, 8.30 u. Bed. H.Mis (in het verenigingsgebouw aan de Molenweg). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. H. Brons uit Weesp; 18.30 uur: ds. W. J. C. van Rennes uit Streefkerk. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Jonkers; 18.30 uur: ds. Goldschmeding uit Rhenen. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. v. d. Poel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: A. Jonkers uit Otterlo; 18.30 uur: eerw. heer C. W. Begeer uit Den Bosch. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dhr. Vos uit Kat wijk. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. A

De Vallei | 1969 | | pagina 3