„Wageningen-nieuwe-stijl" won op het Salamander-sportpark Racing Club gaat dit seizoen spelen op „mini-sportpark" Voor wurgen oude man acht jaar en t.b.r. geëist De Koning en Voogt zondag naar Beek Klompenburg magazijn bedienden persers SUPPORTERS WAREN ZEER BENIEUWD Interessant oefenprogram van VRC 1 Uitslagen wedvlucht Renswoude 1 en 2 contra Midreth Valpartij tijdens wielercompetitie Italiaanse vindingrijkheid - Europese kwaliteit - Alles voor een comfortabele huishouding VIJF NEWCOMERS IN GASTENPLOEG Kampioenschap hoogtepunt van gunstig verenigingsjaar Minimumprijs voor brood Met groot aanta supporters EEN FLINKE JONGEN ALLROUND TIMMERMAN Massaal Hands Fysiek Uitzonderlijk veel Opname Friese boer Bloemenmagazijn PITLO en VAN DEN BRINK „Landbouwhogeschool Wageningen" DIEPVRIEZERS WASAUTOMATEN KOELKASTEN HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK N.V. VKIJUAk» 18 JULI 1969 VEENENDAAL De Wageningen- supporters waren uiterst nieuwsgierig, want een zeer groot aantal was gister avond naar het Salamander-sportpark in Veenendaal gekomen, waar de nieu we formatie van trainer Maarten Vink het eerste oefenduel van dit seizoen speelde tegen de vierdeklasser Veenen daal. Het aantal bezoekers uit Wageningen overtrof dat van de Veenendalers. Kritisch volgde men de verrichtingen van de groen-witte favorieten, bij wie maar liefst vijf nieuwe aanwinsten ope reerden. Het publiek zag een vrij aantrekkelijke oefenmatch waarin Wageningen met 03 zegevierde over de met een felle inzet spelende Veenendalers. Maarten Vink, de veelgekritiscerdc oefenmeestcr van het gedegradeerde Wageningen, had al z\jn nieuwe talent opgesteld op het Salamander-sportpark: de talentvolle doelverdediger van De Treffers, Van Haare, Hofstee (ex-aan voerder van HVC), het talent Ooms van Feijenoord, Cas Janssens van NOAD en de crack van het zaterdagvoetbal van het afgelopen seizoen, Posthumus van landskampioen VVOG. Vooral voor rust wilde de Wageningen-formatie trai ner Vink haar capaciteiten tonen. Veel vuldig attaqueerden de gasten, maar Veenendaal, dat met een opmerkelijk grote inzet speelde, hield de betaalde collega's een half uur van een doelpunt af. Een schitterend debuut maakte de jonge Job Henzen, bij de thuisclub. Hij trad op de voorgrond door zijn goede spelinzicht en zijn snelle, effectieve spel. Massaal viel Wageningen steeds aan, maar de Veenendaal-defensie met aan het hoofd Wim Gerritsen sloeg het over grote deel van de attaques af. De voor- waartsen van Wageningen forceerden wel steeds snelle doorbraken, maar de finishing touch ontbrak. In het eerste halfuur werden er slechts twee gevaarlijke schoten gelost door respectievelijk Posthumus en Geert Jansen. Stef Hebergen had na 'n kwar tier pech toen de bal uit zijn schot net voor het doel langs ging. Ex-Feijenoorder Ooms bezorgde Wage ningen een voorsprong. De pijlsnelle Geert Jansen gaf een scherpe voorzet waaruit de blonde Ooms - een zwoeger met grote capaciteiten - beheerst in schoot (0-1). Wageningen bleef sterker maar Veenendaal trok zich geweldig op aan het spel van de gasten, die nog al slordig afwerkten. Vooral Posthumus had nog aanpassingsmoeilijkheden, in tegenstelling tot b.v. Janssens, Ooms en de sterke verdediger Hofstee. Vlak voor het rustsignaal werd het 0-2. Ooms loste van een flinke afstand een keihard schot, waaruit keeper Blankespoor de bal losliet. Geert Jan sen strafte dit schoonheidsfoutje van de Veenendaal-goalie af. Na rust was Weijmer bij Wageningen vervangen door Henk Jansen, hetgeen een duidelijke versterking betekende. Moeiteloos kwam Wageningen op 0-3 toen Schans, die een goede wedstrijd speelde, onnodig hands veroorzaakte in het strafschopgebied. Posthumus gaf keeper Blankespoor geen enkele kans. Onmiddellijk hierna werd Gijs Heikamp vervangen door de jonge Hootsen, die goed werk' verichtte. Het duel werd nu minder interessant. Aanvankelijk bleef Wageningen zeer fel aanvallen maar evenals in de eerste helft van de wedstrijd ontbrak de fi nishing touch. Veenendaal ging ook her haaldelijk in de aanval en forceerde tot driemaal toe een gevaarlijke doorbraak. Maar de ex-Treffers-goalie was niet te passeren. bezet en de verdediging, nou ja die wel tevreden met zijn nieuwe formatie. Het grote voordeel van „Wageningen- nieuwe-stijl" vond hij dat de ploeg fy siek aanmerkelijk sterker was gewor den. „We zijn er duidelijk op vooruitge gaan. We hebben een veelbelovende frontlinie, het middenveld is uitstekend bezet en de verdediging nou ja die is altijd goed geweest bij ons", aldus de oefenmcester. Wat is zijn mening over Ooms? „We zijn erg blij met zijn komst, maar dat ben ik in feite met VEENENDAAL O zich voor te be reiden op de komende, uiterst zware competitie heeft het bestuur van VRC voor de eerste uitgave van de vereni ging (die debuteert in de tweede klasse) een interessant oefenprogramma vast gesteld. Morgen speelt VRC een uitwedstrijd te gen Veluwse Boys, terwijl op 12 augus tus in Spakenburg de gelijknamige club als sparring-partner van de Veenenda lers fungeert. 16 augustus gaan de ra cers bij CDN in Driebergen op bezoek en 20 augustus treedt VRC in Huizen tegen de club van die naam aan. Zaterdag 23 augustus speelt de Vee- nendaalse tweedeklasser de laatste wed strijd in het nederlaagtoernooi van vier deklasser Bennekom. VRC heeft al twee maal de beker gewonnen in Bennekom en wanneer de club kans ziet dit jaar opnieuw te zegevieren dan komt de bo kaal defenitief in haar bezit. De mogelijkheid bestaat dat de Ra cing Club dit jaar nog een beker ver dient. Vorige week heeft zij deelgeno men aan een nederlaagtoernooi in Wou- drichem, waar de gelijknamige club een 36 nederlaag kreeg te incasseren. Tot op heden is dat de grootste ne derlaag van de organiserende vereni ging in deze wedstrijdenserie. AMERONGEN - Van de wedvlucht vanaf St. Kath. Waver van de Ame- rongse postduivenvereniging waren in concours 389 duiven, die werden gelost met een noordwestenwind om 8.00 uur. Aankomst le duif 10.01.03 uur, snelheid 1109.4 m per minuut. De uitslag wasJ, Wildeman 1-40- 72-73; A. van Dam 2-64-67-76; Gebr. Blankestijn 3-22; J. C. van Meerten 4- 12-13-26-33-49-60-78; R. C. Brinkman 5; J. Keiman 6-10-31-41; K. Benschop 7-53; J. A. C. Veenhof 8-42-51-55-57-69-77; H. Blankestijn 9-35-50; J. Buis 11-18-21- 32-68; G. Rebergen 14-16-17-19-25-28- 30-34-36-43-45; J. G. van Mourik 15-20- 44-66-71; C. H. Wiertz 23-46-47-48-62- 63-75; B. Lutjes 24-39-56; A. Burg stede 27-37-74; G. v.d. Grift 29; Gebr. van Mourik 38-59-65; J. Hendriks en Zn 52; L. de Wit 54; H. Zumbrink 58-61. Uitslag wedvlucht vanaf Limoges in concours 17 duiven; gelost met kalme zuidenwind om 6.00 uur; aankomst le duif zondag 11.24.09 uur; C. H. Wiertz 1-4; H. Zumbrink 2-3; H. Blankestijn 5-6. Veenendaal-Keeper Blankespoor slaat een aanval van Wageningen af. Cas Janssens (ex-Noad-speler) komt te laat alle nieuwelingen. Zjj hebben goed ge speeld." Zal het voor hem in de toekomst niet moeilijk worden om een keeper op te stellen, want naast routinier Quint heeft hij nu toch de beschikking over de talentvolle Van Haare? „Nee, dat is voor mij niet moeilijk. Er groeit onge twijfeld een gezonde rivaliteit tussen de keepers en daar kan ik alleen maar voordeel van hebben...." RENSWOUDE Zaterdagmiddag spelen Renswoude 1 en 2 een oefenwed strijd tegen Midreth 1 en 2 uit Mij drecht. Deze oefenpartijen worden ge speeld op het terrein van „Groot Bate laar" in Lunteren en beginnen om 3 uur. Als arbiters fungeren de heren A. van Veldhuizen uit Scherpenzeel en M. van Beek uit Ederveen. De match is een goede gelegenheid voor de roodwitten om enkele nieuwe spelers te testen. De opstelling van het eerste elftal van Renswoude is als volgt: doel: F. van 't Foort; achter: C. Hensen, H. v. Veer, C. Koetsier, A. Veldhuizen; mid den: A. de Jager, A. v.d. Bovenkamp; voor: A. van Haar, J. Veldhuizen, B. Veldhuizen. A. van Elteren. AMERSFOORT Donderdagavond werd te Amersfoort de avond-competi tie voortgezet door RTC Amersfoort. Bij de amateurs stelde Jan Sandbrink zijn zege veilig, gevolgd door Henk v. èVelsen en Dick Vervloet. De £vond werd helaas ontsierd door een valpartij waarvan Aard-Jan Schurink het slacht offer werd. Hij moest met een flinke hoofdwond naar het ziekenhuis ver voerd worden. Bij de nieuwelingen was het Johan Ossendrijver, die allen te snel af was, gevolgd door Mees Wagen- veld en Wim Pater. Uitslagen: Amateurs: 1. Jan Sandbrink (Kleenex) 2. Henk v. Velsen (Kleenex). 3. Dick Vervloet. 4. Herman Hummel (Klee nex). 5. Geert Hummel (Kleenex). Nieuwelingen: 1. Johan Ossendrijver, 2. Mees Wagensveld, 3. Wim Pater, 4. Wout v. Eede, 5. Jan Zwaagman. VEENENDAAL Vele leden hebben de deze weck gehouden zeventiende jaarvergadering van de Veenendaalse Racing Club in de kantine aan de Brin- kersteeg bijgewoond. De voorzitter van de Racers, de heer J. H. H. Jansen, memoreerde in zijn openingstoespraak onder meer, dat het afgelopen vereni gingsjaar met gouden letters in de annalen van de Veenendaalse voetbalvereni ging zal worden vermeld. Het kampioenschap van de derde klasse, dat de eerste uitgave van de Veenen daalse club automatisch deed promoveren naar de hoogste klasse van het za terdagvoetbal. vormde duidelijk het hoogtepunt van het afgelopen seizoen. Na een terugblik op het seizoen '68- '69 richtte voorziter Jansen he oog op de toekomst. „Het wordt een zeer belangrijke competitie in verband met de mogelijkheid te promoveren naar de eerste klasse. Of wij daar al bij zul len zijn hangt af van de spelers van ons eerste elftal", aldus de praeses, „van wie di seizoen uizonderlijk vetel zal worden gevergd". Hij toonde zich bijzonder verheugd over het feit dat er het afgelopen jaar geen enkele speler van VRC werd ge straft door de KNVB, iets waarop de club erg trots is. Trots bleek VRC bo vendien op het grote aantal nieuwe le den dat zich aanmeldde. De jaarverslagen en bestuursvoor stellen inzake contributieverhoging werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De aanwezigen waren zeer geïnteresseerd in het financiële verslag van penningmeester Reininga. Toen deze dank zij de ferme op brengst van toto en kantine een batig saldo meldde, werd dat beloond met een applausje. Voorzitter Jansen alsmede zijn af tredende mede-bestuursleden Van Kes- HAARLEM „Als ik die terbe schikkingstelling niet had gehad, was dit niet gebeurd", zei Grieto K. gis termiddag voor de Haarlemse recht bank. Tegen zijn advocaat, mr. B. W. Stom pe, had hij al eerder gezegd: „Ik heb liever de maximumstraf dan terbe schikkingstelling". Mr. Stompe vroeg daarom het vonnis voor het beroven en wurgen van een bejaarde man te be perken tot alleen gevangenisstraf. De officier van justitie mr. J. van de Oever wilde Grieto niettemin be halve acht jaar gevangenisstraf met af trek toch nog eens terbeschikkingstel ling van de regering laten opleggen. ,Ook al wil hij niet worden verpleegd, terbeschikkingstelling is hier geboden als bescherming van de openbare orde. Iemand die voor tweehonderd gulden en een polshorloge een man om zeep helpt is een gevaar voor de maatschap pij". Als de rechtbank met de eis zou mee gaan zou Grieto een dubbele terbe schikkingstelling hebben, want hij liep al in een terbeschikkingstelling toen hij eind februari in Haarlem een 78-jarige Amsterdammer doodde. Als inbreker met een waslijst van vonnissen was hij in 1961 voorwaardelijk ter beschik king van de regering gesteld. Een jaar later was het weer mis ge gaan met hem en daarop was de terbeschikkingstelling ten uitvoe ge bracht wat betekende dat Grieto ter verpleging werd opgenomen in het psy- chopatenasiel in Avereest. „Dat is met vallen en opstaan gegaan", zei de president, mr. J. P. Petersen, gisteren. Verscheidene malen had Grie to proefverlof gekregen, maar even zo vele keren was hij in zijn oude fou ten vervallen. Zijn oude fouten waren drinken en stelen, hooit agressieve da den; daarom had de behandelend psy chiater het telkens opnieuw durven proberen met een proefverlof voor Grieto. Zo ook in februari van dit jaar. Toen was Grieto via de reclassering op proef bij een Friese boer geplaatst, maar na een week was het al fout gelopen. „Ik moest daar van 's ochtends vijf tot 's avonds half negen werken voor 65 gulden in de week. Ik werd misbruikt, maar was machteloos", legde Grieto gisteren zelf uit. Na een bezoek aan een café had hij een auto gestolen. Met die wagen was hij tegen een boom beland en daarna was hij er helemaal van door gegaan. Om aan geld te komen had hij zich in Amsterdam aan homo fiele mannen verhuurd. Zo had op de avond van 19 februari ook de bejaarde Amsterdammer hem aangesproken, die dit contact later met de dood had moeten bekopen. De 78- jarige man had naar een hotel gewild, maar Grieto had als justitiële vluchte ling een veiliger mogelijkheid geweten: 'n schaftkeet aan de Parklaan in Haar lem waar vaak zwervers sliepen. Met de trein waren ze er naar toe ge gaan. Onderweg had Grieto gezien dat zijn metgezel tamelijk veel geld bij zich had en zo was hij op het idee van een beroving gekomen. In de keet aangeko men had hij de bejaarde man een klap met een lege fles op het hoofd gegeven, maar het resultaat was alleen geweest dat het slachtoffer het op een schreeu wen zette. „Ik werd bang en daarom trok ik de sjaal die hij droeg om zijn hals aan", aldus Grieto. „Ik had echter alleen de bedoeling hem te beroven". De officier had wel gekwalificeerde doodslag bovenaan in zijn dagvaarding gezet, maar hij kon geen opzet tot do den bewijzen. Daarom zakte hij in zijn requisitoir af tot diefstal met dodelijke geweldple ging. „Maar het is allebei even erg". De psychiater uit Avereest cfie een rapport over Grieto had uitgebracht, noemde hem „niet in ernstige mate" ver minderd toerekeningsvatbaar. Met de eis van acht jaar kwam de officier dus niet in conflict met de psychiatrische conclusies. Met de eis van een nieuwe terbe schikkingstelling wonderlijk genoeg wel. De zenuwarts zag weinig zin in een te rugkeer naar het asiel. „Het zou moeilijkheden geven, want hij heeft tegenover zijn medeverpleeg- den zijn gezicht verloren", aldus de psychiater. „De verpleegden maken on derling een scherp onderscheid naar het soort misdrijven waarvoor ze zijn ver oordeeld. Als je zoals deze verdach te tot voor deze zaak alleen maar voor diefstal zit, sta je in het asiel vrij gunstig aangeschreven". DEN HAAG De minimum-brood prijs is vastgesteld. Voor gesneden ver pakt witbrood moet op zijn minst 71 cent worden betaald, voor ander wit brood 67 cent, voor gesneden bruin brood 64 cent. Het ministerie van economische za ken is met deze prijzen akkoord ge gaan onder woorwaarde dat iedereen die ontheffing vraagt deze onmiddellijk krijgt. Men mag daarbij niet lager dan 65 cent gaan. De ontheffing wordt de finitief als is aangetoond dat de kost prijsberekening een dergelijke verla ging toestaat. In de bakkerijwereld vreest men dat alle „stuntprijzers" van de gelegen heid gebruik zullen maken om onthef fing van de minimum-broodprijs te vra gen. De verordening die op 29 juli wordt afgekondigd en 30 juli van kracht wordt is tot 1 december van dit jaar geldig. Zij geldt voor dertig gemeenten. De meeste liggen in Zeeland en Noord- Brabant. In Gelderland komen in aanmerking Barneveld, Culemborg en Harderwijk. Het mini-sportpark aan de Middel- laan is bijna gereed. Waar nu en kele jongetjes een partijtje voetbal spelen, komt in de nieuwe competitie een groot aantal teams van VRC bin nen de lijnen. Bovendien is er een veld gepland -voor de Veenendaalse honk balclub. teren en Schoeman werden bij acclama tie herkozen. Het jeugdwerk werd hier na toegelicht door de secretaris van deze afdeling, de heer Bolderman. Uit zijn betoog bleek duidelijk dat de jeugdsector van de Racers kerngezond is. In zijn slotwoord deelde voorzitter Jansen mede, dat de jeugdteams en het grootste gedeelte van de senioren-elf lallen alleen de twee eerste edities blijven aan de Brinkcrsteeg de com petitie beginnen op de nieuwe accom modatie aan de Middellaan, waar de club de beschikking krijgt over twee velden van het „mini-sportpark". „Wij zijn hiervoor veel dank verschuldigd aan de sportstichting, die dit prachtige werk heeft verricht", zo besloot hij zijn toespraak. AMERONGEN Het sportveldje bij het Dorpshuis in Amerongen kan in ge bruik worden genomen. Het terrein is in de eerste plaats be stemd voor de verenigingen die ge bruik maken van een zaal en voor de schooljeugd. Particulieren hebben echter ook toe gang tot het veldje, doch dan dient vooraf overleg te worden gepleegd met de concierge van het Dorpshuis. SCHERPENZEEL Rond de Schcr- penzeelsc wielercracks Matti de Koning en Arnold Voogt begint zich zo langza merhand een groot aantal vaste suppor- tes te scharen. Zondag vertrekt een bus vol bewonde raars van 't duo naar Beek om hun fa vorieten daar aan te moedigen in de strijd om de Nederlandse titel. Na de nationale kampioenschappen moet Matti de Koning zich meteen weer gereedmaken voor een reis naar Schot land. In dat land start hij met nog vijf an dere Nederlandse amateurs in de Scot tish Milk Race, die van 22 tot en met 26 juli wordt gehouden. Ploegleider van de zes uitverkorenen is de heer Jan Poot uit Utrecht. GEVRAAGD voor direct 16 jaar of ouder. Boslaan 63 Veenendaal "WASSEN ELEKTR0 TECHN BUREAU CK DROGEN" PLBERNHRRDLRRN 107-TEL:3717 VEENENDAAL Bij de afdeling Plantenveredeling kan worden geplaatst een met veelzijdige ervaring, die bereid en ln staat is om assistentie bij andere voorkomen de werkzaamheden te verrichten. Vereist is een diploma L.T.S. afd. Timmeren. Sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan de hoog leraar van bovengenoemde afdeling, Law. Allee 166, Wa geningen. APELDOORN: ARNHEM: HARDERWIJK: Fa. Van Reekum, Winkelpromenade, tel.: 05760-12513 VEENENDAAL: Fa. G. v. Eden, Nieuweweg 37, tel.: 08385-12125, Patrimoniuml. 2, tel.: 10025 Bezoekt de toonkamers van onderstaande IGNIS-grossiers voor deskundige voorlichting (levering uit voorraad uitsluitend via da erkende detailhandel). N.V. VIHAMIJ, Rijnkade 24, tel.: 08300-55981 ZUTPHEN: Schotman van Appel N.V., Coenensparkstraat 4, tel.: 05750-7451 N.V. VIHAMIJ, Burg. de Meesterstraat 9, tel.: 03410-3544 ZWOLLE: N.V. Handelmi). v/h Fa. Ph. Buttinger, Marsweg 47, tel.: 05200-13141 Kerkewijk 57 - Veenendaal In ons Verkoopmagazijn is plaats voor enkele Tevens kunnen in onze Perserjj geplaatst worden. Sollicitaties dagelijks aan bovenstaand adres, afd. Personeelszaken

De Vallei | 1969 | | pagina 8