Sovjet-medailles omgekomen ruimtevaarders naar de maan i Jvoor F LORT N moetU Uwsljjt bg er zijn! Laiidbouwoverleg in Brussel zonder resultaat Parijs voelt niet voor intentieverklaring Indonesische troepen op de vlucht voor papoea's Juan Carlos klaar voor de troon NPD-lid wekt afgrijzen van politiek forum Viet-Cong wijst plan-Thieu af NIXON: „ONTROEREND ASPECT APOLLO-VLVCHr' In China weet men van niets Lekkere hapjes aan boord Initiatief voor topconferentie 5 DODEN BIJ ONTPLOFFING IN LONDEN WEER IN EUROPA POSTKAART WENSEN LUNAREN VLAGGEN Landbouwpri|zen Mr. Luns peilde meningen in Frankrijk over E.E.G. Pijl-en-boog gevreesd wapen IN PANIEK LANDBOUW SCHUMANN KONINGIN IN PORTO ERCOLE VRIJDAG 18 JULI 1969 VS7ASHINGTON De ruimtevaarders van de Apollo-11 /.uilen de niedail- les van twee omgekomen Sovjetrussische ruimtevaarders op de maan achterlaten, zo heeft president Nixon gisteren bekendgemaakt. De echtgeno ten van deze twee ruimtevaarders hebben die medailles meegegeven aan Amerikaanse astronaut Frank Borman. tijdens de reis die hij onlangs naar de Sovjet-Unie heeft gemaakt. Zij hebben verzocht de medailles bij de eerste landing van de mens op de maan te leggen. Nixon noemde dit een .ontroerend aspect' van de Apollovlucht. H(j zei niet om welke Sovjet-Russische ruimtevaarders het gaat. Het is vrijwel zeker dat de medailles toebehoord hebben aan kolonel Vladi mir Komarof. die bij de landing van zijn ruimteschip op 24 april 1967 is om gekomen, en aan Yoeri Gagarin, de man die als eerste in de ruimte heeft gevlogen. Gagarin is vorig jaar maart bij een vliegtuigongeluk in de buurt van Moskou om het leven gekomen. Ook de insignes van de overleden Amerikaan se astronauten Grisson, White en Chaf fee, worden op de maan achtergelaten. Bij de bekendmaking zei president Nixon: „De twee mannen, van wie wij hopen dat zij voet op de maan zullen zetten, vertegenwoordigen de hele mensheid. Hun prestaties zal die van de wereld zijn. Het is daarom gepast, dat de eerste maanverkenners een er kenning van de opoffering met zich meenemen, die andere ruimtepioniers zich hebben getroost om te helpen het pad voor hen te effenen". Voor moed gelden geen internationale grenzen, Ga garin en Komarof moeten de eer delen die, naar hij vurig verlangt, de ruim tevaarders van de Apollo-11 zal toeval len. „Uit erkentelijkheid voor de toe wijding en opoffering van dappere mannen uit verschillende landen, onder strepen wij een voorbeeld dat wij ho pen te geven dat wanneer de mens de maan kan bereiken, de mens ook tot overeenstemming kan komen", al dus Nixon. Een symbolische postkaart, die voor de VN door Oe Thant was inge zonden om op de maan te worden ge bracht, is niet meegegaan. Oe Thant had woensdag meegedeeld, dat de met plastic overtrokken kaart de inleiding van het VN-handvest en de reproduk- tie van zes VN-postzegels met het em bleem en de vlag van de organisatie bevatte. De NASA liet gisteren echter |Ae bemanning van de Apollo-11 be- schikt over een apparaat, dat het hun mogelijk maakt water zonder belletjes waterstofgas te drinken. Hun voorgangers van de Apollo-10 waren voorzien van en plastic zak die snel moest worden rondgezwaaid om de onaangenaam smakende bel letjes te verwijderen. Slechts door de zak rond te zwaaien, tot men de uitputting nalbij was, kon drinkbaar water worden verkregen en de con sequentie was dat de ruimtevaarders de voorkeur gaven aan weinig drin ken boven maagpijn als gevolg van de gasbelletjes. Amstrong en zijn reisgenoten hebben dank zij de spe ciaal voor de Apollo-11 ontworpen gas-separator tot nu toe goed water kunnen drinken. Afgezien van de normale voedsel voorraad is aan boord van het ruim tevaartuig een voorraad van snacks als zalmsalade, garnalencocktail, hapjes kip, varkensvlees, bananen- pudding, chocoladevla, bonbons, wit brood en sandwich spread. Voor ont bijt, lunch en diner kan een keuze worden gemaakt uit meer dan zeven tig gedroogde of bevroren gerechten, diie in plastic zijn verpakt. Hieraan moet koud of warm water worden toegevoegd, de inhoud van de plastic zak moet enkele minuten worden ge kneed en door de zak open te knip pen kunnen de ruimtevaarders de in houd in hun mond persen. Boven dien kunnen Armstrong en zijn reis genoten maaltijden bestaande uit vlees en aardappelen, spaghetti met saus en ham normaal met een lepel eten. weten, dat de kaart niet op tijd kon worden gedesinfecteerd en dat boven dien elke lading boven het op milli grammen berekende gewicht niet aan boord van het maanvoertuig kon wor den gebracht. Ook in Oost-Europa heeft de reis van de Apollo-11 grote aandacht ge kregen, maar een vierde van de mens heid weet nog steeds niet dat over enige dagen oen man voet op de maan zal zetten. De pers en radio van China hebben de gebeurtenis doodgezwegen. De 2 enige berichten in de Chinese pers over Sovjet-Russische en Amerikaan se ruimtevaart zijn sinds 1963 ge weest: de dood van Komarof en het recente bezoek van Frank Borman aan de Sovjet-Russische president Podgorny. De eerste vrouw die in de ruimte heeft gevlogen, Valentina Nikolajew Te res jkowa, heeft de ruimtevaarders van de Apollo-11 „de beste wensen voor een succesvolle maanlanding en terugkeer naar de aarde" doen toekomen. Duizenden New Yorkers zullen de landing van de ruimtevaarders zondag kunnen volgen op een groot televisie scherm, dat door het stadsbestuur in het Central Park wordt opgesteld om zoveel mogelijk inwoners in staat te stellen het historische moment te vol gen. NASA-man George Low heeft ge zegd, dat „er geen gevaar voor ont ploffing bestaat, voor zover zij weten wanneer maanstof met zuurstof in aanraking komt". Oud-NASA-man Paul Haney had dat eerder beweerd. Low zei dat de NASA dat risico al vijf jaar heeft bestudeerd en dat „men zich absoluut geen zorgen hoeft te maken". 9 Om te voorkomen dat Apollo- ruimtevaarders bij komende ruimte- vluchten zonder geld zitten wanneer zij buitenaardse wezens tegen komen, is een particuliere firma in München al begonnen met het maken van de „eer ste wereldmunt". Het zijn „lunaren", ge slagen van goud en zilver, met de beel denaar van Neil Armstrong en het op schrift: „het eerste maangeld maan landing 1969". Omdat nog niet bekend is of buitenaardse wezens het geld zul len aannemen, verkoopt de firma het voorlopig maar aan mensen. Op een berg bij Napels zal ter gelegenheid van de Apollo-Vlucht een beeld worden opgesteld van „Maria, onze vrouwe van de maan", met de woorden van de Apocalyps (Openbarin gen hoofdstuk 12) „een vrouw bekleed met de zon, de maan onder haar voe ten, en een kroon van twaalf sterren rond haar hoofd". Met de Apollo-11 worden de vlag gen van 136 naties, de 50 staten van de V.S., het district Columbia en vier Amerikaanse bezittingen mee naar de maan en terug genomen. De Ne derlandse vlag is er ook bij. In samenwerking met de NASA is 'n niaan-globe vervaardigd aan de hand van de foto's die met de Lunar Obiters zijn genomen. De globe heeft een doorsnede van 40 cm, en is nu te koop. Een model is onlangs door de ruimtevaarders van de Apollo-11 aan president Nixon geschonken. AMSTERDAM Gisteren is de 2Vt- jarige kleuter P.Mulder uit Amsterdam in het water aan de Sloterweg terecht gekomen en verdronken. De moeder trof het kind, enkele minuten nadat ze het miste, levenloos in de sloot aan. 0 Een uitzonderlijke opname van de lancering van de gigantische Saturnus- raket, die de Apollo-11 in de ruimte bracht. De plaat is gemaakt met een camera, voorzien van een groothoeklens, die in de starttoren stond opgesteld. BRUSSEL l)e ministers van Land bouw van de EEG hebben gisteravond een vergadering van drie dagen in Brussel moeten besluiten zonder con crete beslissingen over de Europese zuivclpolitiek. Aan het einde van de maand, op 28, 29 en 30 juli. zullen zij een marathonvergadering houden in de hoop dan wel tot akkoorden te komen. De Nederlandse minister, ir. P. Lar- dinois, die voorzitter is van de Euro pese Landbouwraad, verklaarde dat de zware discussies van de afgelopen dagen toch niet onvruchtbaar waren geweest. Een aantal essentiële proble men is gerijpt en hij had de indruk, dat aan het einde van de maand akkoor den mogelijk zijn over de Europese melk- en boterprijzen (voor het lopen de jaar) en over enkele maatregelen om de veel te grote melk- en boter- produktie van de EEG af te remmen. Hierbij dacht minister Lardinois aan een slachtpremie voor melkkoeien van kleine boeren, een verlaging van de Europese boterprijs (zij het met min der dan de 21/* Duitse mark die dr. Mansholt van de Europese Commissie heeft voorgesteld) en mogelijk beslis singen voor speciale afzet van goedko pe koelhuisboter in de komende winter. De Nederlandse bewindsman ver wachtte echter, dat het wel herfst zal worden voor de ministers van de Zes toe zullen zijn aan akkoorden over de nieuwe Europese landbouwprijzen voor het jaar 1970-1971. Nederland is gisteren overigens In de Europese raad overstemd door zijn partners bij een beslissing om een kool zaadverordening. op voorstel van de Europese Commissie, ongewijzigd met een jaar te verlengen. Minister Lardi nois had grote bezwaren tegen de ver lenging van de bestaande toestand in deze sector, doch stond alleen. Hij merkte na de stemming op, dat dit de eerste keer was sedert het „akkoord van Luxemburg" (inzake het probleem van het overstemmen van partners in de raad) dat een raadsbeslissing met gekwalificeerde meerderheid was ge nomen. PARIJS De Franse regering wenst een topconferentie van de zes landen van de EEG om te spreken over problemen, zoals de toelating van ande re landen. Voor een intentieverklaring van de zes over toelating van nieuwe leden, zoals voorgesteld door de Nederlandse minister van Buitenlandse Za ken, mr. Luns, voelt de Franse regering minder. Minister Luns, die gisteren in Parijs besprekingen heeft gevoerd met pre mier Chaban-Delmas, de minister van Buitenlandse Zaken, Schumann, en staatssecretaris van Buitenlandse Za ken De Lipkowski, zei te verwachten, dat Frankrijk reeds volgende week of ficieel een dergelijke topconferentie 7,al voorstellen. Minister Luns had de Fransen mogelijke teksten van een der gelijke intentieverklaring voorgelegd, maar Frankrijk wil die intentie uiten op een meer spectaculaire wijze. nl. door een topconferentie, aldus minister Luns. BONN Gustav Steppacher, aspi rant-parlementslid van de extreem rechtse National-deinokratische Partei Deutschlands (NPD) heeft zijn partij een slechte dienst bewezen in de ver kiezingsstrijd. Hij zei in het openbaar, dat andere landen oorlogsmisdaden hebben begaan die erger zijn dan 't door Duitsland be dreven „normale vergassen". Op aandringen van het publiek mocht de „nationaal-democraat" deelnemen aan een politieke forumdiscussie in Bad Kreuznich. Natuurlijk viel ook de vraag naar de verjaring van de oorlogsmisda den. Steppacher zei, dat de NPD een streep wilde zetten onder de vervolging daar alleen Duitsers worden gestraft hoewel ook andere landen misdaden heb ben gepleegd die erger zijn dan het „normale vergassen". Verontwaardiging Deaa woorden veroorzaakten een fctorm van verontwaardiging in de zaal. De andere forumleden vertegen woordigers der drie democratisch ge zinde partijen weigerden met Step pacher aan één tafel te blijven zitten. Pas toen de NPD-man besloot te ver dwijnen kon de bijeenkomst worden voortgezet. Steppacher is op het matje geroepen door het hoofdbestuur van zijn partij. DJAJAPOERA De Indonesische troepen verliezen terrein in het gebied van de Wisselmeren in West-Irian. De bevelhebber van de sterke strijdmacht, die daar is ingezet sinds het begin van de gevechten met opstandige Papoea's, ruim drie maanden geleden, probeert nu z(jn mannen naar het Wageta-district en vandaar naar Enarotali te verplaatsen, zo meldt de correspondent van het ANP in West-Irlan. In Moeanemani, twintig km ten wes ten 'van Enarotali, bevinden zich nog steeds Indonesische eenheden, doch het huis van de plaatselijke regeringsamb- enaar, dat geduur wordt beschoten is de enige plek die zij nog in handen hebben. Zij zijn geheel door met pijlen en bogen gewapende papoea's omsingeld Uit betrouwbare bronnen is vernomen, dat tot dusver vijftig Indonesische mili tairen zijn gesneuveld, doch militaire woordvoerders in Anajapoera willen niet verder gaan dan „meer dan twin tig". De plaatsen Timipa en Madio, die midden in het oerwoud liggen, zijn door de Indonesische troepen ontruimd. De bevolking heeft gedreigd dat zij vlieg> tuigen, die zouden proberen te laa<Wflb zullen vernietigen. Vele in het mbiad van de Wisselmeren gestattenö,y«e pa- poea-politiemannen hebben h"É te«st«nming van het militaire of meer ouderwetse vuurwapens, die tenminste nog een knal geven. De militaire bevelhebber van West- Irian, brigade-generaal Sarwo Edhie, is ongetwijfeld bij machte zijn in pa- nik geraakte militairen aan de Wis selmeren met versterkingen te hulp te komen. Hij aarzelt echter zulks te doen omdat hij de zuiveringsacties niet de schijn van een grootscheepse militaire operatie wil geven. Voorts zou de Indo nesische regering er niets voor voelen de aandacht van de wereld te vestigen op een opstand in de woeste hooglanden op het moment, dat in West-Iran de „daad van vrije keuze" gaande is. Intussen is het gehele gebied van de Wisselmeren afgegrendeld. Er Wonen •Bpeveer 80.000 mensen, tien procent yan de totale bevolking van West-Irian. Niemand wordt daar toegelaten zonder plaatsen verlaten. Zij hebben zich bij de opstandelingen gevoegd, daarbij zo veel wapens en munitie meenmend als zij konden. De Indonesiërs zijn ech ter veel bevreesder voor de zonder waarschuwing naderende pijlen van de papoea's dan voor de kogels uit de min hoofdkwartier. Vandaag vindt in Nabire de „daad van vrije keuze" plaats, hier bij zullen geen vertegenwoordigers uit het gebied van de Wisselmeren aanwe zig zijn. Hun plaats wordt ingenomen door minstens 75 vertegenwoordigers uit andere gebieden. Minister Luns, die naar Parijs is ge gaan om in zijn hoedanigheden van voorzitter van de EEG-ministerraad, voorzitter van de WEU-raad en Neder landse minister van Buitenlandse Za ken, opinies te peilen, zei dat Frank rijk als zijn standpunt heeft gegeven, dat het vóór uitbreiding van de EEG is op voorwaarde dat zulks niet tot verzwakking van de gemeenschap leidt. Eerder had de Franse regering dat standpunt reeds openbaar bekendge maakt Over het moeilijke probleem van de landbouwfinanoiering in de EEG zei de minister, dat het effectueren daarvan sterk vergemakkelijkt zou worden door een politieke beslissing tot toelating van andere landen, speciaal Engeland. Minister Luns heeft de Franse minis ter meegedeeld, dat de Nederlandse regering van oordeel is, dat een der gelijke topconferentie uitsluitend over de politieke aspecten moet gaan. Zij mag niet op het terrein komen van de bevoegdheden van de EEG-organen, met name de commissie en de minis terraad. Een topconferentie zou in ok tober of begin november kunnen wor den gehouden. Over de plaats kon mi nister niets meedelen. Minister Luns deelde na de bespreking mee, dat hij de Franse regering heeft gerapporteerd over de jongste bijeen komst van de WEU, die door Frank rijk wegens een boycot niet werd bijgewoond. Hij stelde de Franse re gering op de hoogte van de eenstem mige wens van de andere landen van de WEU - de vijf overige van de EEG en Gr-Brittannië - dat Frankrijk terugkeert in de vergaderingen. Mi nister Luns stelde de Franse rege ring formuleringen voor, die gebruikt zouden kunnen worden voor een der gelijke stap. De Franse reacti e had hem de indruk gegeven, dat de re gering in Parijs zich ernstig op te rugkeer beraadt. Van Franse zijde was minister Luns ingelicht over het viermogendheden- overleg (Frankrijk, Ver. Staten, Enge land, Sovjet-Unie) om tot een regeling te komen van de geschillen tussen Is raël en de Arabische landen. De Neder landse minister lichtte de Franse re gering in over de besprekingen, die hij in juni met de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Riad, in Den Haag heeft gehad. De minister heeft er bij de Franse regering op aange drongen voortgang bij de associatie van Israël bij de EEG te bevorderen Het laatste deel van de ochtend en tij dens de lunch heeft minister Luns ge sproken met minister Schumann en staatssecretaris De Lipkowski. Later in de middag had hij een gesprek van 50 minuten met premier Chaban-Del mas. Aan de laatste besprekingen werd deelgenomen door de Nederlandse am bassadeur in Frankrijk, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonbeten. De besprekingen tussen de ministers Luns en Schumann werden van beide zijden ook door een aantal departementsamb tenaren bijgewoond. Minister Luns zei dat de besprekin gen in een heel plezierige sfeer wa ren verlopen. Vandaag is de minister naar Engeland teruggevlogen. Na eerst een tentoonstelling over Napoleon in Parijs te zullen hebben bezichtigd. Woensdag had mr. Luns al een „vrucht baar gesprek" gehad met de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Ste wart De Spaanse dictator schijnt alle hindernissen overwonnen te achten. Naar wordt verwacht zal Franco volgende week dinsdag in de Cortes de Spaanse volksver tegenwoordiging zijn opvolger aanwijzen. Hoogstwaarschijnlijk zal dat de kleinzoon van de laatste Spaanse koning zijn. die in 1931 na »en volksstemming moest vluchten. De thans 31-jarige don Juan Car los Alfonso Victor Maria de Bour bon werd itn 1938 in ballingschap ge baren. Zijn grootvader had in 1931 de volkswil te licht opgevat. Na dat Spanje voor de republiek had gekozen, week koning Alfonso XIII eerst uit naar Portugal, omdat hij meende dat hij wel spoedig terugge roepen zou worden. Toen dat niet gebeurde ging hij naar Rome in ballingschap: daar stierf hij in 1941, Van zijn vier zonen wa.ren er toen al twee gestorven aan de gevolgen van de gevreesde bloedierziekte, die no vele vorstenhuizen van Europa heeft geteisterd. Zijn derde zoon was doofstom. Bleef over zijn in 1913 geboren zoon don Juan, die kernge zond was en een militaire opleiding kreeg. In 1935 huwde don Juan 'n prinses van de Siciliaanse tak der Bourbons en uit dat huwelijk werd op 5 januari 1938 don Juan Carlos geboren. '"PWEE jaar voor de geboorte was A in Spanje de burgeroorlog uitge broken en don Juan had overwogen aan de zijde van de dictatoriale ge neraal Franco te gaan vechten in de hoop, dat hij door diens toedoen op de troon zou komen, die zijn va der had verlaten Franco wilde de macht echter voor zichzelf en hij verbood don Ju an de Spaanse bodem te betreden. Toer. Franco stevig in het zadel zat, vond hij het wel goed dat don Juan na de Tweede Wereldoorlog zich met zijn gezin in Portugal vestigde. Daar zette don Juan een hofhouding op en hij kon dat zeer royaal doen wamt de meeste rekeningen werden door de Spaanse ambassade in Por tugal betaald. FR kwamen onderhandelingen tussen Franco en don Juan, maar telkens als don Juan zich opwierp ails die rechthebber op de Spaanse troon, wist Franco en uitspraak te vermijden. Wel toonde Franco onmiddellijk grote aandacht voor de zoon van don Juan, de in 1938 geboren don Juan Cairflos. In 1948 wist hij de vader over te halen de jongen in Spanje te laten opvoeden. Daartoe aange zet door zijn moeder en klein dochter van koningin Victoria van Engeland bleef de vader van het knaapje zich echter verzetten tegen het pLan van Franco om de jonge prins troonpretendent te maken. Don Juan vond dat hij na de dood van koning Alfonso de eerste rechten op de Spaanse troon had, en hij vond in Spanje vele aanhangers die hem steunden. /~kM binnenlandse onrust te voorko- men heeft Franco twintig jaar de beslissing uitgesteld. Wel liet Franco door al die jaren heen perio diek duidelijk zijn voorkeur voor de jonge prins blijken door hem opval lende plaatsen te geven bij militaire parades en andere officiële plechtig heden. De zaak werd gecompliceerder toen in 1964 de Italiaans-Franse JUAN CARLOS goede papieren prins Hugo Carlos de Bourbon-Parma zijn huwelijk met de Nederlandse prinses Irene tot een demonstratie maakte voor zijn recht op de Spaan se troon. Hij werd daarbij gesteund door de militante en reactionaire Carliston beweging. die hem aanwees als de wettige erfgenaam van de Spaanse vorst die begin vorige eeuw de Spaanse troon in afwijking van het Satlische erfrecht op zijn dochter deed overgaan- Er waren dus drie monarchistische stromingen: aanhangers van don Juan, van don Juan Carlos en van Hugo Claus. De positie van don Juan Charles was in 1962 versterkt door het hu welijk met de zeer charmante Griek se prinses Sofia, maar uit het huwe lijk werden twee meisjes geboren en het was bekend dat Franco een pretendent met mannelijke nazaten wenste. Aan deze wens van Franco wrd in 1968 voldaan toen prinses Sofia een zoon Felipe ter wereld bracht. Onmiddellijk daarna verklaarde don Juain Carlos zich bereid de Spaanse troon te aanvaarden. Hier door kreeg hij moeilijkheden met zijn vader en met de aanhangers van zijn vader in Spanje. Deze pro blemen schijnen nu opgelost. Naar verluidt heeft de thans 56-jarige don Juan er vrede mee, dat niet hij maar zijn zoon na Franco's dood de Spaan se troon zal beërven. lifET de verwachtingen van Hugo Carlos rekende Franco vrij sys tematisch af. Eerst verhinderde hij dat Hugo Carlos die de Franse na tionaliteit bezit, Spanjaard zou wor den. Toen Hugo Carlos met de Car- Listen de acties bleef voortzetten, heeft Franco de prins uit zdjn land verbannen. Als Franco volgende week dins dag in zijn opvolging voorziet, is er een kans dat Spanje na de dood van de dictator niet in een nieuwe bur geroorlog terechtkomt. Zeker is dat natuurlijk niet.- Spanjaarden plegen te zeggen dat burgeroorlog hun na tionale sport is. Als de volksvertegenwoordiging dinsdag de thans 31-jarige don Juan Carlos tot opvolger van Franco aan vaardt, zal de prins door weinigen benijd behoeven te worden. LONDEN Vijf brandweerlieden en een burger zijn gisteren bij een ontplof fing in Londen om het leven gekomen. Tenminste vier brandweerlieden lie pen verwondingen op. De oorzaak was te wijten aan onachtzaamheid van en kele arbeiders. Zij begonnen met lasapparaten te werken aan 'n tank met terpentijn, ter wijl er nog een kleine hoeveelheid van de licht ontvlambare vloeistof in de tank zat. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. 0 Minister Luns is gisteren op be zoek in Parijs geweest, waar hij heeft gesproken met premier Cha ban-Delmas en zijn nieuwe Franse collega Maurice Schumann, met wie hij hier op de foto staat. PORTO ERCOLE Koningin Julia na is gistermiddag met prinses Irene en prins Carel Hugo in het buitenver blijf De Gelukkige Olifant in het Itali aanse Porto Ercole aangekomen. Zij blijven er tot 21 augustus. Dit jaar zijn er nog meer mensen van koninklijk bloede op het schier eiland van Argentatio. waarop Porto Ercole ligt. Onder hen zijn koning Con- stantijn van Griekenland en zijn vrouw koningin Anne-Marie. Constant!jn. die in 1960 een Olym pische medaille voor Griekenland ver overde bij het zeilen, heeft zich als lid van de plaatselijke zeilvereniging aan gemeld. PARIJS De Vietcong heeft giste ren het jongste Zuidvietnamese ver- kiczingsvoorstel afgewezen. Tijdens het wekelijkse vredesoverleg in Parijs noemde de leider van de Viet- Cong-delegatie. mevrouw Nguyen Thi Binh, het voorstel om vrije verkiezin gen met medewerking van de Viet-Cong uit te schrijven, „bedrog van de Ameri kanen en de regering in Saigon". Xuan Thuy, de vertegenwoordiger van Noord-Vietnam, had te voren enige verbazing gewekt, omdat hij het voor stel alleen maar kenschetste als „onre delijk". Hij vermeed een rechtstreekse afwijzing. Het voorstel dat vrijdag door de Zuid- vietnamese premier, Thieu, was bekend gemaakt, werd gistermorgen officieel op tafel gebracht in de Franse hoofd stad. Henry Cabot Lodge, de Amerikaanse delegatieleider, beschreef Thieu's aan bod als een grote stap naar een vreed zame oplossing van de oorlog. weer max. temp. gisteren neerslag Amsterdam half bew. 21 0 De Bilt zw. bew. 23 0 Deelen half bew. 23 0 Eelde on bew. 23 0 Eindhoven licht bew. 23 0 Den Helder zw. bew. 21 0 Rotterdam half bew. 22 0 Twente half bew. 21 0 Vlissingen licht bew. 20 0 Zuid-Limburg on bew. 20 0 Barcelona on bew. 2R 0 Belgrado on bew. 28 0 Berlijn zw. bew. 30 1 Brussel onbew. 19 0.2 Frankfort geh. bew. 29 2 Genève zw. bew. 31 0 Grenoble geh. bew. 31 0 Helsinki licht bew. 22 0 Innsbruck regenbui 30 2 Kcrpenhager onbew. 24 5 Locarno licht bew. 29 0 Londen half bew. 25 0 Luxemburg onbew. 26 0 Madrid licht bew. 37 0 Mallorca onbew. 30 0 Nice onbew. 26 0 Oslo onbew. 21 1 Parijs licht bew. 24 0 Rome mist 26 0 Stockholm licht bew. 26 2 Wenen licht bew. 30 0.4 Zürich zw. bew. 30 0.2

De Vallei | 1969 | | pagina 9