West-Irian blijft bij Indonesië behoren Felle strijd in Suezgebied Brand veroorzaakt m iljoenenschade Vier doden en twee gewonden bij frontale autobotsing Aanklacht tegen Edward Kennedy Vliegongeluk op Teuge: twee doden Kluisdeur opgeblazen: meer schade dan buit WEER IN EUROPA Uitslag in gewest Paniai brengt beslissing Amerikaanse belangstelling VERZEKERING Dank zij Apollo wil Oudenbosch sterrenwacht toch niet kwijt CONSULAAT INVLOED Gedenktekens beklad met hakenkruisen Tunnel gereed: brug kan weg Brand op tanker kost schipper en zoon leven Grote schade bij branden In roeiboot over Oceaan Veel verkeersslachtoffers in het weekeinde TREIN RAMDE DRIE AUTO'S Onderzoek naar dood van jongen op skelterbaan Legerplaats symbolisch geblokkeerd Represailles van Israëliërs In veiligheid PLAATS VAN ONGELUK VOORTIJDIG VERLATEN mmmm mmMv UITGEPUT SMALLE WEG Door schrikhek Onder trekker Tegen een huis MAANDAG 21 JULI 1969 TAJAKARTA Het bergachtige gebied van Paniai in West-Irian heeït besloten, dat West-Irian bij Indonesië moet blijven. Het bericht kwam terwijl er voortdurend gevechten werden geleverd tussen in het gebied wo nende stamleden en Indonesische troepen. Kort nadat de kiesmannen tot het be sluit waren gekomen, doodden Kepau- ke-krijgers elf Indonesische parachutis ten. De militairen voeren in een bootje de Ararivier op. Piniai is het derde van de acht ge westen in West-Irian, dat besloot bin nen de Indonesische republiek te blij ven. Indonesische functionarissen we zen er in Djakarta op, dat de drie ge bieden die tot dusver tot een uitspraak kwamen, meer dan de helft van de be volking van West-Irian vertegenwoor digen. De Indonesiërs kunnen er hierdoor van verzekerd zijn dat West-Iiran bij de republiek blijft, aldus woordvoer ders. „Het lijkt vreemd, dat er geen tegen stemmers waren onder de 175 leden van de kiesraad, juist in het onrustige ge bied van Paroiai", merkte een Westers diplomaat in Djakarta op. De Nederlandse ambassadeur in In donesië, mr. H. Scheltema, is intussen in Djakarta teruggekeerd na een be- TEL AVIV Te land, ter zee, maar vooral in de lucht laaide de strijd tus sen Israël en Egypte aan het Suezka- naal gisteren op tot een angstwekkende hoogte tijdens een tegenaanval van Israël op Egyptische doelen. De represaille was al dagenlang ver wacht, nadat Egypte het had bestaan verscheidene keren Israël op Israëlisch gebied aan te vallen. Voor de eerste keer sinds de Zesdaagse oorlog van 1967 maakten zowel Tel Aviv als Cairo bekend, dat hun luchtstrijdmachten militaire doelen bestookten op eikaars grondgebied. Egypte maakte er gisteren melding van, dat het zeventien Israëlische vlieg tuigen tijdens luchtgevechten had neergehaald. Van Egyptische verliezen werd geen gewag gemaakt. Israël van zijn kant beweerde, dat het tenminste vijf Egyptische toestel len had vernietigd. Zelf had het twee vliegtuigen verloren, maar de piloten hadden zich met hun schietstoelen in veiligheid kunnen brengen. De gevech ten van gisteren begonnen met een nachtelijke aaval van Israëlische com mando's op een Egyptisch fort, dat, op een kunstmatig eiland gelegen, de zui delijke mond van het Suez-Kanaal be strijkt. Israëlische militaire autoriteiten ver klaarden, dat de commando's het ei land hadden bezet, het fort hadden ver nietigd en dat er aan de Egyptische kant tientallen doden waren gevallen, terwijl de verliezen aan Israëlische zij de beperkt waren gebleven tot zes. Volgens de Egyptische lezing was de aanval op het bolwerk afgeslagen en hadden zeker dertig Israëliërs daarbij het leven verloren. Terwijl de artillerieduels over het Suezkanaal voortduurden, stegen gister middag Israëlische bommenwerpers en jagers op. Zij vlogen over het kanaal en vielen op Egyptisch grondgebied, met succes volgens Israëlische zegslie den, vele militaire doelen aan. Bij 't vallen van de avond antwoord den de Egyptenaren met een luchtaan val op het door de Israëliërs bezette schiereiland van Sinaï. Cairo meldde, dat een raketinstallatie van Israël bij deze aanval werd vernield en dat drie radarstations van de bodem werden gevaagd. OUDENBOSCH. Dank zU de maan mannen zal de volkssterrenwacht Si mon Stevin waarschijnlijk toch in de gemeente Oudenbosch blijven. De sterrenwacht zou een nieuwbouw kriigen, maar de gemeente Oudenbosch wilde daar voor de landing op de maan nauwelijks financiële hulp bij bieden. Nadat de sterrenwacht erin ge slaagd was de maanexpeditie goed te volgen, boden vele gemeenten grond aan voor de nieuwe sterrenwacht. De loco-burgemeester van Ouden bosch, de heer O. v. Oosterhout, zei gis teravond, dat de gemeente alles zal doen om de sterrenwacht toch in Ouden bosch te houden. „Dat komt de image van de gemeente zeer ten goede", aldus de heer Van Oosterhout. zoek aan West-Irian. Hij woonde met de ambassadeurs van Australië en Thai land, minister Adam Malik (buiten landse Zaken) en minister Budiardjo (Voorlichting) de volksuitspraak bij in de regentschappen Merauke, Djajawid- jaja en Paniai. Mr. Scheltema wilde daarover geen commentaar geven. De Nederlandse ambassadeur zei wel, dat Nederland graag een consulaat wil openen in Djajapura, de hoofdstad van West-Irian. Dat zou kort na de volks uitspraak moeten gebeuren. De Nederlandse gemeenschap in West- Irian bestaat uit ongeveer 150 perso nen. grotendeels leden van de missie en enkele zendelingen. De Amerikaanse kranten beginnen de laatste weke meer en meer interesse te tonen voor de ontwikkelingen in West Irian. De New York Times publiceerde een interview met de VN-vertegen woordiger, Fernando Ortaz Sanz. In de zelfde krant verschenen verslagen uit het Australische deel van het eiland en verklaringen van papoea's, die van het Indonesische naar het Australische deel uitweken. Nu de volksraadpleging een maal op gang is in West-Irian hebben ook de Los Angeles Times en de Was hington Post een groot artikel opgeno men van een Amerikaanse correspon dent in Djajapoera. Hierin wordt ver klaard, dat de Indonesische autoritei ten de methoden van een politiestaat gebruiken om tegenspraak te vermij den. „Bovendien komt Indonesië na ja ren van volkomen verwaarlozing plot seling met allerlei hulpprojecten en met een regeringshulp om goodwill te kwe ken". Volgens de Los Angeles Times en de Washington Post zitten op vele plaatsen grote groepen mensen om po litieke redenen gevangen, In de hoofd stad Djajapoera zouden dat er ruim 200 zijn. Voorts verliet de afgelopen maand een boot met gevangen papoea's de haven van Manokwari. Over hun lot is niets bekend. Op Biak zouden 150 le den van de beweging „Vrij Papoea" gevangen zitten. De invloed die de VN-vertegenwoor diger in West-Irian heeft op de In donesische autoriteiten is, aldus het artikel in de beide Amerikaanse kran ten, miniem. Afgevaardigden van de Verenigde Naties zullen weliswaar alle acht „daden van vrije keuze" In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken bij de Groninger bont handel Van Daal en Meijer. Er werden 33 bontmantels ter waarde van ca f 60.000 ontvreemd. BERLIJN Het gedenkteken voor nazi-slachtoffers in Plötzensee, b\j West-Berlijn, is in de nacht van zater dag op zondag met hakenkruizen en nazi-leuzen beklad. De toegang werd met kettingen en hangsloten afgeslo ten en buiten op de muur was met brui ne verf „Galinski raus" gekladderd. (Galinski is de voorzitter van de Jood se gemeenschap in Berlijn. De Westberlijnse senaat heeft in een verklaring zijn afschuw over het ge beurde uitgesproken en toegezegd al les in het werk te zullen stellen om de schuldigen op te sporen en te straffen. In Plötzensee zijn honderden mensen opgehangen die ervan werden verdacht betrokken te zijn geweest bij de aan slag op Hitier op 20 juli 1944 precies 25 jaar geleden. De plaats waar de exe cuties werden voltrokken die jaar lijks door ca. een kwart miljoen per sonen wordt bezocht is beklad met vijftien hakenkruizen, aldus heeft de Westberlijnse politie meegedeeld. Ook het gedenkteken voor de nazi slachtoffers in Wuppertal-Elberfeld is in het weekeinde beklad. Gisteren wer den bij dit gedenkteken de slachtoffers van de aanslag van de 20e juli herdacht. bijwonen, maar hun protesten over de arrestaties van veel tegenstanders van aansluiting bij Indonesië, wer den volkomen in de wind geslagen. Ook de financiële hulp van de Ver enigde Naties zou falen. De papoea's zouden voor hulp dan ook meer naar de Ver. Staten dan naar de Ver. Na ties kijken. Het artikel haalt een van de papoealeiders aan, die zegt: „Wij herinneren ons heel goed hoe Ameri ka ons heeft bevrijd van de Japan ners. Wij hopen nu weer op hulp van Amerika. Het artikel in de beide vooraanstaan de Amerikaanse kranten geeft aan, dat de Indonesiërs „met geslepen diploma tie" vermoedelijk op een van de acht plaatsen waar de „daad van vrije keu ze" wordt gesteld, de overwinning zul len laten aan die papoea's die tegen aansluiting bij Indonesië zijn. „Van de zeven andere raadplegingen is Isdonesië toch volkomen zeker, omdat de ruim duizend afgevaardigden voor het over grote deel door de Indonesische autori teiten zijn uitgekozen en de stemming mondeling geschiedt ten overstaan van de Indonesiërs, aldus de beide Ameri kaanse kranten. ROTTERDAM Eén dag na de ope ning van de Heinenoordtunnel, op 22 juli, zal begonnen worden met het slo pen van de Barendrechtse brug over de Oude Maas. Op 23 juli om 13.00 uur zal de hef- brug in haar hoogste stand worden ge zet, zodat het scheepvaartverkeer on gehinderd door kan gaan. Daarna zullen resp. verwijderd wor den de tweede overspanning, de eerste overspanning, het hefgedeelte van de vierde overspanning, het hefportaal van de vierde overspanning, de derde over spanning (voormalige draaibrug) en de vijfde overspanning. Gedurende het weghalen van de tweede overspanning is de doorvaart daaronder verboden. BODEGRAVEN Inbrekers hebben gisternacht in Bqdegraven tienduizend gulden gestolen uit de groothandel in levensmiddelen Van Tol N.V., nadat zij de zware kluisdeur met kneedbare springstof hadden vernield. De adjunct-directeur P. J. v. d. Hurk, ontdekte de inbraak nadat hij was ge waarschuwd door een boerin, die de koeien ging melken. Zij had gezien dat er enkele ruiten kapot waren. De scha de die in het kantoor is aangericht, te groter dan de buit. De inbrekers twee of drie man hebben de springstof vermoedelijk in het sleutelgat gedrukt en vervolgens elektrisch tot ontploffing gebracht. Het cijferslot werd buiten teruggevonden. De dieven zijn de kantooretage bin nengekomen door op het dak van een vrachtauto van de N.V. te klimmen en een ruit in te drukken. Elders in het ge bouw zijn ook nog zinloze vernielingen aangericht. De Bodegraafse politie heeft zaterdag morgen contact opgenomen met poli tiekorpsen in enkele plaatsen in het zui den van het land. Daar is tot viermaal toe ingebroken volgens hetzelfde re cept. In Jisp is onlangs een flinke hoe veelheid springstof gestolen. ANTWERPEN Een brand op de Rotterdamse tanklichter Damco 285 heeft zaterdagmorgen vroeg in de ha ven van Antwerpen het leven gekost van de schipper B. Jonker (43) en zijn zoon Henk (13). Mevrouw Jonker moest met ernstige brandwonden worden op genomen in het Antwerpse Stuivenberg- ziekenhuis. De stuurman E. Markestein en zijn 22-jarige vrouw konden zich redden door overboord te springen. De brand brak uit toen het schip bij de Esso-installaties werd geladen. Een deel van de lading zou door niet afge sloten kranen in de kajuit terecht zijn gekomen en door een vork zijn ont brand. EINDHOVEN Bij de coöperatieve handelsonderneming Etos in Eindho ven is gisternacht tienduizend gulden uit de kluis gestolen. De dieven was het nogal makkelijk gemaakt. Zij kwamen binnen door een gat dat met het oog op een verbouwing in een muur was gehakt en dat slechts was afgedekt met planken. In de bouw loods vonden de dieven las- en snijap- paratuur, die zij gebruikten om eerst een grote muurkluis en daarna een kleinere kluis te openen. Zaterdagmiddag heeft een felle brand gewoed in de oude smederij een stalen constructie van 60 bij 60 meter op het fabrieksterrein van Werkspoor te Utrecht. Dit ge bouw diende als opslagplaats van houten gieterijmodellen (mallen). Het gehele gebouw met de kostbare inventaris is volledig uitgebrand. De voorlopige schade wordt geschat op circa vier miljoen gulden. Door een overslaande brand zijn za terdagmiddag in het Friese gehucht Rot tum twee boerderijen van de familie M. H. van der Wal met inventaris en al uitgebrand. De oorzaak was hooibroei. Het vuur werd ontdekt door het zeven jarige zoontje van de familie. Schade: 150.000 gulden. Zes leegstaande woningen, een auto- spuiterij en een bezinestation met ser vicegebouw, allemaal bestemd voor de sloop, zijn zaterdagavond in het Haagse Bezuidenhout afgebrand De brand is vermoedelijk aangestoken. Zaterdagmorgen om half elf is de ka pitale boerderij van de familie H. Brandsma in Roodhuis bij Sneek in vlammen opgegaan. Een dure stam boekstier en vele landbouwwerktuigen gingen verloren, alsmede de complete hooi voorraad van 120 ton. De schade wordt geraamd op vier ton. De oorzaak was vermoedelijk kortsluiting in de hooiventilator. In Horsten bij Musselkanaal heeft een felle brand zaterdagavond de boer derij van de familie Bolmer in de as gelegd. Vermoedelijke oorzaak: hooi broei. HOLLYWOOD BEACH De Brit John Fairfax is erin geslaagd in zijn eentje in een roeiboot de Atlantische Oceaan over te steken. Na een reis van rond 6.400 km, afgelegd in 180 dagen, bereikte hij zaterdagmorgen Hollywood Beach aan de kust van Florida. Hij was van de Canarische eilanden vertrokken. HAARLEM Vier personen zijn zaterdagmiddag om het leven gekomen op de drukke en gevaarlijke Amster damse vaart in Haarlem, waar twee auto's met elkaar in botsing kwamen. De slachtoffers zijn de Portugezen José Laurenco (31) en Antonio Cardo so (29), de 32-jarige verkoper Van Eek uit Mijdrecht en diens achtjarig zoontje Franciscus. Het ongeluk gebeurde op het mo ment dat de bestuurders van beide wa gens een andere auto wilden inhalen Mevrouw Van Eek en het vierjarig dochtertje van het gezin werden zwaar gewond. Zij zijn in levensgevaarlijke toestand naar de Mariastichting in Haarlem overgebracht. OOSTHUIZEN Op een met halve overweg-bomen beveiligde overweg ADVERTENTIE Een tuimelaar of bruinvis, een wal visachtig zoogdier, is in het Dierenpark ter lange beest spoelde zondagmorgen ter lange beest spelde zondagmorgen ten zuiden van de Scheveningse haven aan. Het had een verwonding aan de kin. DGARTOWN. Senator Edward Kennedy staat een aanklacht te wachten na een auto-ongeluk, dat hem zaterdag is overkomen en dat aan een voormalige secretaresse van zijn broer Robert Kennedy het leven heeft gekost. De aanklacht, die voor een districts rechtbank in Duke's County in de staat Massachusetts zal worden ingediend, TEUGE - Op het vliegveld Teuge is zondagmiddag een militaire Piper Cub neergestort, waarbij twee militairen om het leven zijn gekomen. De slachtoffers zijn de eerste luitenant-vlieger J. F. T. Kreeft en H. J. H. Regtuit van de vliegbasis Volkel. De Pipet Cub sleepte een (burger) zweefvliegtuig op. Door nog niet opgehelderde oorzaak heeft het toestel op 80 meter hoogte snelheid verloren, waardoor het zich in de grond boorde. Na het neerstorten vloog het toestel in brand. Het zweefvliegtuig wist tijdig los te koppe len en is veilig aan de grond gezet. zal luiden, dat Edward Kennedy voor tijdig de plaats van het ongeluk heeft verlaten. De 37-jarige senator was zaterdag nacht met zijn auto, waarin ook de 29-jarige Mary Jo Kopechne zat, van een smalle brug af het water in gere den. Kennedy zelf kon zich tijdig uit de wagen bevrijden; de vrouw ver dronk. In zijn verklaring tegenover de poli tie negen uur nadat het ongeluk was gebeurd zei Edward Kennedy: „De wagen kwam op zijn kop op het wa ter terecht en zonk naar de bodem. Ik slaagde erin, toen de wagen eenmaal ondersteboven op de grond lag een por tier te openen. Ook een raam heb ik opengemaakt, maar ik kan me niet her inneren hoe ik eruit ben gekomen'" Kennedy vertelde, dat hij herhaalde malen had gedoken om te proberen de secretaresse van zijn vermoorde broer Robert te redden. Hij kon haar even wel niet bereiken. Zij had in zijn zwar te Oldsmobile op de achterbank gezeten. Kennedy verklaarde, dat hij uitgeput en volkomen over zijn toeren had rond gelopen. „Toen ik me in de ochtend rea liseerde wat er was gebeurd, ben ik naar de politie gegaan". Volgens een lid van de staf van de senator in Wash ington waren Edward Kennedy en juf frouw Kopesche met veel vrienden en medewerkers van de Kennedy-clan voor een zeilweekeinde naar Cappaquiddick in Massachusetts gegaan. Na de zeilwedstrijden van zaterdag hadden beiden een party bijgewoond en na afloop was Edward Kennedy Mary Jo Kopechne gaan wegbrengen naar haar hotel in Edgartown. Dicht in de buurt van die plaats was het ongeluk op de smalle houten brug gebeurd. Edward Kennedy kan, als hij schuldig bevonden wordt aan de telastelegging gestraft worden met tweehonderd dol lar boete en twee maanden gevangenis straf. Het was voor de tweede maal dat de senator een potentiële kandi daat voor de presidentsverkiezing in 1972 op het nippertje aan de dood ontsnapte. Vijf jaar geleden brak hij bij een vliegtuigongeluk zijn rug. zijn gisteren drie personenauto's bij Oosthuizen (Noord-Holland) door een passerende trein Amsterdam-Enkhui zen gegrepen. Een van de bestuurders, de heer Van Es (57) moest levensgevaarlijk gewond worden opgenomen in het Stadszieken huis in Purmerend. Hij zal waarschijn lijk een voet moeten missen. Mevrouw Van Es is ter observatie opgenomen. Hun zeventienjarige doch ter kwam met de schrik vrij. Een Am sterdams echtpaar, dat in de tweede auto zat, moest ook gewond naar het ziekenhuis. De Deense inzitenden van de derde auto kregen geen letsel. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder van de Amsterdamse auto het rode overweglicht niet had gezien. Hij botste tegen de twee voor hem wach tende wagens en schoof ze de spoor baan op. MUSSELKANAAL In Musselka naal is de 35-jarige J. de Bie uit Drou- wenerveen (Drente) verongelukt. Zijn personenauto werd in de Schoolstraat door een achterop komende tankauto verpletterd. NOORDBROEK In Noordbroek (Groningen) is gisteren de 27-jarige P. Kiel verongelukt. Vermoedelijk is de man door slaap overmand, in een flauwe bocht tegen een boom gereden. BREDA Onder de Noordbrabant se gemeente Dussen reed een onacht zame autobestuurder gisteren door 'n langs de weg staand schrikhek. Het hek drong de wagen binnen, waarin twee Griekse gastarbeiders, hun vrou wen en twee kinderen zaten. De naast de bestuurder gezeten me vrouw El ine Hantson (26) uit Utrecht werd op slag gedood. De bestuurder is levensgevaarlijk gewond opgenomen in het Ignatius ziekenhuis in Breda. De andere vrouw en de twee kinderen kregen lichte schaafwonden. HAPERT Op de provinciale weg Einidhoven-Bladel is de bromfietser Franciscus Manders (72) uit Hapert (Noord-Brabant) bij het oversteken door een personenauto aangereden en op slag gedood. DEN HAAG De achtjarige Arie Johannes van Muilen uit het woonwa genkamp aan de Leyweg in Den Haag is gisteren om het leven gekomen. De jongen stak plotseling de weg over en werd aangereden door een personenau to. JOURE De zeventienjarige Jelle de Jong uit Joure (Friesland) is zater dag overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen doojrdat hij on der een gekantelde trekker terecht was gekomen. ZEIST De Amerikaanse sergeant P. E. B. van het 23ste Fighter Inter ception squadron in Soesterberg is za terdagmorgen bij een verkeersongeluk op de Soestdijkseweg, op de grens van De Bilt en Zeist, om het leven geko men. Zijn mede-inzittende, sergeant M. I. M. van hetzelfde onderdeel kreeg een shock. Hun auto reed tegen een boom. ZEELAND De heer J. van der Wal- le (49) uit Zeeland in Noord-Brabant is gisteren om het leven gekomen door dat de auto, die zijn vrouw bestuur de op de Zeelandsedijk onder Volkel tegen een boom reed. De vrouw, haar achtjarig zoontje en een tweejarig buurjongetje zijn gewond opgenomen in het ziekenhuis in Veghel. ERMELO In een ziekenhuis te Ermelo is vrijdagavond de 22-jarige A. van Looijengoed overleden aan de ver wondingen, die hij in zijn woonplaats in de middag had opgelopen, toen hij onder de wielen van een landbouw- tractor was gekomen. Hij was van de motorkap gevallen, waarop hij mee reed. TERNEUZEN Bij een verkeers ongeluk op de weg Zaanslag-Veer (Zee land) is de 25-jarige F. Gosen uit Ter- neuzen om het leven gekomen. Zijn vrouw werd ernstig gewond. De sport auto, waarin zij zaten, kwam in bot sing met een vrachtauto en reed ver volgens tegen een huis. LITH Vrijdagavond verleende de 17-jarige mej. M. van den Berg uit Lith bij een kruispunt met haar brom fiets geen voorrang aan een auto. Met zware verwondingen werd zij overge bracht naar het ziekenhuis in Oss, waar zij in de loop Van de nacht over leed. DIEPENVEEN De 19-jarige Dirk Stegeman uit Diepenveen raakte vrij dagavond de macht over het stuur van zijn motorrijwiel kwijt, om vervolgens tegen een boom te botsen met dodelijk gevolg. DEN HELDER In een ziekenhuis te Den Helder is overleden de 51-ja rige mevrouw A. G. Kraaijeveld-van Leeuwen uit Zeist, die donderdagoch tend bij een verkeersongeluk zwaar ge wond werd. Toen haar voor haar rij dende zwager met zijn bromfiets plot seling moest remmen, kwam zij met haar schoonzuster, die ook een brom fiets bereed in botsing. Hoewel zij een valhelm droeg, kreeg zij toch o.m. een schedelbasisfractuur. VALKENBURG De zeventienjari ge student René Rijken uit Den Bosch is gistermiddag om het leven gekomen toen hij met zijn skelter in het karting- centrum Cauberg te Valkenburg uit een bocht vloog. De jongen was met een vriend in Valkenburg op vakantie. De officier van Justitie bij de Maas trichtse rechtbank, mr. R. Gonsalves, stelt een onderzoek in. Het is het twee de dodelijke ongeluk op deze baan. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. OIRSCHOT. Ruim vijfhonderd men sen hebben zaterdagmiddag bij de le gerplaats Oirschot gedemonstreerd te gen de plannen tot uitbreiding van deze legerplaats. De stoet van ongeveer tachtig wa gens reed van de Grote Markt in Oir schot luid toeterend en scanderend „Niks AMX". Bij de legerplaats werd een kwartier lang een symbolische blok kade gelegd. Dat nam niet weg dat 't verkeer door de hoofdpoort normaal kon doorgaan. Vrijdagmiddag werd de hele demon stratie nog afgelast, nadat was verno men dat „bepaalde elementen" mis bruik van het protest wilden maken. Zaterdagmorgen bleek evenwel dat de actie rustig kon worden ondernomen. weer max. tem] gisteren bO ra -3 1 c Amsterdam licht bew. 21 0 De Bilt licht bew. 22 0 Deelen licht bew. 22 0 Eelde half bew. 22 0 Eindhoven geh. bew. 22 0 Den Helder onbew. 20 0 Rotterdam zw. bew. 22 0 Twente onbew. 22 0 Vlissingen half bew. 20 0 Zuid Limburg geh. bew. 20 0 Aberdeen regen 24 0,1 Athene onbew. 33 0 Barcelona onbew. 30 0 Belgrado zw. bew. 27 0 Berlijn zw. bew. 22 0 Bordeaux onbew. 32 0 Brussel geh. bew. 20 0 Frankfort bew. 27 0 Genève onbew. 29 0 Grenoble onbew. 28 0 Helsinki onbew. 20 0 Innsbruck zw. bew. 28 0 Kopenhagen zw. bew. 19 0 Lissabon half bew. 34 0 Locarno onbew. 30 0 Londen geh. bew. 25 0 Luxemburg onbew. 23 0 Madrid onbew. 38 0 Malaga onbew. 29 0 Mallorca onbew. 32 0 München zw. bew. 26 0 Nice half bew. 27 0 Oslo zw. bew. 23 0 Parijs zw. bew. 27 0 Rome onbew. 29 0 Stockholm onbew. 22 0 Wenen licht bew. 29 0 Zürich zw. bew. 28 0

De Vallei | 1969 | | pagina 4