Apeldoornsbedrijf verhuist naar Veenendaal Personeelsbestand 30% kleiner Torenspits uit steigers Nieuwe aanwinst in oude vestiging „Parachute" was 'n grote vlieger SECRETARIS H. DE RHOTER TIJDENS JAARVERGADERING „Belachelijke wijze waarop VVV aan geld moet komen" Bejaarde Veenendalers geven in Arnhem vlechtdemonstratie Eiermarkt Pluimveemarkt Viswedstrijd van Leidsche Natuurbad Inbraak bij Koningstaf eP buit ca. f1500 Vijftal trok spoor van baldadigheid Gebrek aan zomerhuisjes in de gemeente Rhenen Grebberuiters" in de prijzen Veiling Tiel VEILING RESTEREN Mist u uw VALLEI? Belt LI 10550 11070 Wim Keman veroverde finaleplaats VEENENDAAL Hel Apeldoorns bedrijf „Mirlon Mirlana" wordt per 1 januari 1970 volledig overgeno men door de N.V. P. Hey en Zn. („Setter Set") te Veenendaal. Mirlon Mirlana was tot het afgelopen voor jaar een familie-N.V. die zich toelegde op de textielgroot- handel. onder directie van de gebroeders D. en H. ter Hoeven, en hun vader D. ter Hoeven sr. Sinds het afgelopen voorjaar wordt Mirlon Mirlana beheerd door de N.V. Hey en de N.V. Jansen-De Wit samen, die het overnamen op het moment dat de Apel- doornse directie kampte met onenigheid met de aandeel houders, aldus de heer A. Hey jr., de nieuwe directeur van Mirlon Mirlana, tevens directielid van Setter Set. OPBRENGST COLLECTE Nasleep Klachten Veiling Zaltbommel DINSDAG 22 JULI 1969 MIRLON MIRLANA ONDER VLAG VAN SETTER SET RHENEN De spits van de Cune- ratoren, die opnieuw in de steigers moest worden gezet vanwege lekkages onder de zogenaamde lantaarn, is thans weer zover gerestaureerd, dat lang zaamaan de steigers worden verwij derd. Destijds werd als prognose uitge sproken, dat nog voor de bouwvakva kanties de spits weer in volle glorie boven Rhenen zou uitsteken. Het ziet er naar uit, dat deze voorspelling uit komt. VEENENDAAL Zaterdag 19 juni heeft de hengelsportvereniging van de Leidsche Wolspinnerij weer haar jaar lijkse viswedstrijd gehouden in de Nieuwkoopse Plassen. Er werd gevist vanuit boten, zodat de leden volop kon den genieten. De vangst was deze keer wel bijzonder groot. De uitslag van de eerste tien prijswinnaars is als volgt: D. v.d. Pest, D. Lodder, J. de Kamper, C. Leppers, T. Voorhout, W. Lodder, C. Lodder, J. v.d. Berg, J. Slotboom, Sep- ter. RHENEN „De Grebberuiters" en ponyclub „De Grebberuitertjes" na men de afgelopen weken met succes deel aan diverse Concoursen Hippique. Op het C.H. voor ponyruiters te Voorthuizen kreeg Willy v. Rooyen een le prijs, Mientje Weijers en Evie v. 01- deren een 2e en Steiny Jansen een 4e prijs. Allen in dressuur.Tijdens de streek wedstrijden sleepte Steiny Jansen van Doorn en Care van Luinen een 3e pr. in de wacht en Sander Daniels legde beslag op de 4e prijs bij het sprongen. In de dressuur pakte Caro van Luinen ook de le prijs. De grote ruiters wilden niet voor de jeugd onderdoen en probeerden met het viertal afd. dressuur de le prijs van vorig jaar te verdedigen. Helaas brachten zij het niet verder dan een eervolle vijfde plaats. Het viertal be stond uit de dames N. Straten van Nes, R. Vonk en de heren J. Kleijn en G. J. v. Zetten. Zij streden hun strijd te Zelhem. Op hetzelfde C.H. werd een le prijs behaald door mej. R. Vonk dres. en een 2e en 4e was voor G. J. v. Zetten resp. in Speel uw spel en M. springen. Op het C.H. te Culemborg een le pr dressuur voor J. Kleijn en een 5e en 7e prijs voor G. J. van Zetten in puis sance en M. springen. In Eerbeek was er nog een 3e pr. weggelegd voor J. Kleijn in L springen. De volgende evenementen staan nog voor de deur: 23 juli C.H. te Nijkerk, 2 aug. Geld. Paardensportdag te Arn hem en 9 aug. de grote ruiterdemon- stratie op de Grebbeberg. Op 15 oktober verhuist Mirlon Mir- Het bedrijf behoudt de eigen naam en lana van Apeldoorn naar Veenendaal. wordt ondergebracht in het oude pand van Setter Set aan de Prins Bernhard- laan. In Apeldoorn werkt men mo menteel met ca. zestig personeelsleden. Acht van hen. allen leden van de ver koopstaf, zullen naar verwachting meeverhuizen. De overigen, voorname lijk meisjes en jonge vrouwen zullen moeten afvloeien. Hiervoor is. aldus de heer Hey, binnen het bedrijf een fi nanciële regeling getroffen die goed is ontvangen. Een en ander betekent voor Veenen daal dat een aantal nieuwe arbeids plaatsen wordt gecreëerd. Heoveel is niet precies te bepalen, daar een aan tal personeelsleden van Setter Set zal overstappen naar Mirlon Mirlana. Het totale personeelsbestand zal echter ze- der worden gereduceerd tot zeventig procent van het Huidige in Apeldoorn. Als reden voor de verhuizing noemt de heer Hey huisvestingsmoeilijkheden in Apeldoorn. Het pand waar men daar is gevestigd móet verdwijnen in het ka der van een doorbraak in de binnenstad. Vakbondskringen in Apeldoorn menen de algemene bond „Mercurlus" (N VV) dat nog wel moeilijkheden kun nen ontstaan over al of niet meeverhui zen van stafleden en ander personeel. Men zou dan namelijk ee lager sala ris gaan ontvangen. Dit bemicht is ech ter iet bevestigd. Dezelfde zegsman meende dat Setter Set door deze transactie een stuk con currentie heeft geëlimineerd, daar Mir- Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Mijne heren, Met belangstelling heb ik uw stuk ge lezen over de toegangsprijzen voor Ouwehand's Recreatiepark. Het is in derdaad juist dat de gecombineerde toegangsprijs voor alleen een bezoek aan het natuurbad veel te hoog is, en velen ervan weerhoudt dit prachtige bad te bezoeken. Het is niet juist het gehele recreatiepark rendabel te maken ten koste van het natuurbad. Het zou voor het gemeentebestuur misschien moge lijk zijn tot een juiste subsidiëring te komen, gezien het grote belang van Ouwehand's Recreatiepark voor de gemeente Rhenen. De gecombineerde toegangsprijs is en blijft m.i. een onjuiste oplossing ge zien het feit dat de bezoekfrequentie voor het dierenpark geheel anders ligt dan voor het natuurbad. Het dierenpark wordt bezocht tijdens een uitstapje met de kinderen, of door gezelschap pen, wat zich niet vaker voordoet dan hoogstens éénmaal per jaar. Het zwembad daarentegen wordt veel vaker bezocht en bij het weer van de laatste weken bijna dagelijks. De stelling van de directie van Ouwehand dat men ook niet alleen een voorpagina van de krant kan kopen is natuurlijk niet juist. Een krant is één geheel. Daar zou ik tegenover willen stellen, dat men bij elk kostuum toch ook geen overjas koopt, omdat ook hier, evenals bij het bezoek aan dierenpark en zwem bad sprake is van een andere frequen tie van de behoeften. De directie zou dus in overweging moeten nemen om voor het volgende seizoen weer gescheiden toegangsprij zen te nemen en moeten trachten door een juiste en goedgerichte reclame campagne 't bezoekersaantal op te voe ren, b.v. het dierenparkbezoek stimule ren als doel voor schoolreisjes. Ook het invoeren van gezinskaarlen voor gezinnen met meer dan twee kinderen zou aanbeveling verdienen. Het natuur- badbezoek kan worden gestimuleerd door een redelijk bedrag te stellen als toegangsprijs, door het uitgeven van ge- zinskaarten en door het invoeren van een speciaal weekabonnement voor va kantiebezoekers. Een goed overleg tussen gemeente besturen en directie van Ouwehand's Recreatiepark zal zeker tot een juiste oplossing moeten leiden. Dit is in het belang van de inwoners van Rhenen en omstreken en in het belang van het toe ristenbezoek, waarbij ook de midden stand is gebaat. Rheden, L. W. Dijkslag. RHENEN Tot nog toe onbekenden hebben zich tijdens het nachtelijk uur toegang weten te verschaffen tot res taurant „De Koningstafel". De inbrekers hadden het begrepen op sigaretten, koffie en een schrijfmachi ne. Er is verder getracht een kassa te forceren, doch zonder resultaat. De da ders hebben een zak meel en een zak rijst leeggestort op de vloer, waarna zij de lege zakken hebben gebruikt om de buit in te pakken. Er wordt voor ongeveer f 1500.- vermist. Van de da ders ontbreekt elk spoor. De politie tast in het duister. „TIEL EN OMSTREKEN Veilbericht van maandag 21-7-1969. Appelen. Yellow Transparant I 70/75 8997,65/70 72—94, 60/65 56—80. II 60 '65 54—60, I 30—56, II 15—29. Aardbeien, per doosje van 250 gr E 831,24, I 65— 97, II 38—48. Bessen Rode bessen per doosje van 250 gr E 28 43, I 27—32, E 1,10—1,62, I 60—1,13, blok 50. Kruisbessen per doosje van 250 gr E 45—51, E 93—1.51, I 80—99, II 38— 74. Frambozen per doQsje van 250 gr E 6875, I 59—65. Zwarte bessen E 1,20—1,32, blok 98. Diversen. Prinsessebonen I 821,02: aardappelen middel 20—26. Alles in ets per kg, tenzij anders ver meld. KESTEREN De prijzen van de aangevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Aardbeien: EI 91116 per doosje a 250 gram; II 6472 per doosje 250 gram. Frambozen: EI 4161 per doosje a 200 gram. Kruisbessen: EI 3547 per doosje a 250 gram. Rode bessen: EI 3048 per doosje a 250 gram; I 68132 per kg; I- 50 per kg (fabriek) Zwarte bessen: I 98 per kg (fabriek). Bastaard dikke: EI 226—235. Golden Delicious: I 60—65: 83; I 65—70: 102. Prin. bonen: Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. Attentie: a.s. woensdag, 23 juli zullen weer ca. 15 ton gestoelde morellen worden verkocht! VEENENDAAL De collecte voor het Sociaal Fonds van het C.N.V. ..Draagt Elkanders Lasten" heeft in Veenendaal f 5.170,- opgebracht. Ion Mirlana dat bedrijfseconomisch en anderszins in Apeldoorn en elders steeds een gunstige reputatie heeft gehad, ook artikelen verkocht die een deel van de door Setter Set nagestreefde markt be zetten. Voordat de N.V. P.Hey en Zn. en Jan sen- De Wit kort na Pasen tot de trans actie besloten, die over een half jaar zal culmineren in de volledige integre- ring van Mirlon Mirlana in de organisa tie van de Veenendaalse iderneming bestond, zo zegt de heer Hey, geen re latie. Wel memoreerde de directeur het al genoemde mningsverschil tussen aandeelhouders en directie van Mirlon Mirlana, „over het te voeren beleid voor de tokomst". VEENENDAAL Een groep van vijf jongelui van omstreeks twintig jaar heeft zich zondag in Veenendaal zo bal dadig gedragen, dat twee van hen door de politie werden aangehouden. De politie bereikte een aantal klachten over misdragingen waaraan het vijftal zich zou hebben schuldig gemaakt. Zij zouden onder meer vlaggen hebben weg genomen uit de standaards op de Hoofd straat, en die een eind verder hebben achtergelaten. De politie trof bij deze vlaggen de heer B. aan, die zei van niets te weten. Desondanks werd hij naar het politiebureau gebracht. Later kreeg hij gezelschap van zekere W.. De politie vermoedt dat de heren zich bo vendien hebben beziggehouden met het uitrukken van struikjes uit 't plantsoen van het raadhuis, en het vernielen van een boom en een rozenstruik bij het politiebureau. Een functionaris van de gemeente diende hierover een klacht in. De oorzaak daarvan moet volgens de vakbond in Apeldoorn worden gezocht in de nasleep van onenigheid in de di rectie zelf. De heer D. ter Hoeven sr., inmiddels overleden, zou zich met zijn kapitaal uit de onderneming hebben teruggetrokken, waarna de moeilijkhe den ontstonden. Zijn beide zoons behiel den hun directieposten niet, nadat Set ter Set en Jansen-De Wit hun bod ge accepteerd hadden gezien. In hun plaats kwam de heer Hey. De heren Ter Hoeven waren waren gisteren niet be reikbaar. nadere mededelingen worden gedaan, plaats kwam de heer Hey. De heren Ter Ten aanzien van de afvloeiingsrege ling voor de ca. 45 vrouwelijke perso neelsleden in Apeldoorn konden geen Het districtsbestuur te Arnhem heeft de zaak in behandeling. Evenmin in pre cies bekend hoeveel nieuw personeel Setter Set voor Mirlon Mirlana in Vee nendaal nodig zal hebben. VEENENDAAL Geen parachute, geen ballon, geen onbeschrijflijk vreemd voorwerp was het, dat jongstleden donderdagavond werd waarge nomen, hoog in de lucht ten oosten van het S.K.F.-compIex. Het raadsel is opgelost na intensief speurwerk van de vliegdienst op Soesterberg. Het was een grote vlieger. De vlieger is van een type dat o.a. in België te koop is, en kost on geveer tien gulden. Hij vertoont inderdaad gelijkenis met een para chute, en het kleurenpatroon doet er ook sterk aan denken. De sug gestie wordt nog versterkt doordat onderaan een plastic pop is beves tigd. De Soesterbergse vliegdienst stelde een onderzoek in, nadat de Vee nendaalse politie eind vorige week de waarneming van enkele Veenen dalers, aan de Grote Pekken, had doorgegeven. De vlieger werd ge durende anderhalf uur gezien, in de richting van de Grebbe, en bleef uiteraard lange tijd vrijwel op de zelfde plaats. Door zijn vorm en kleur, en door de aanwezigheid van de pop, dachten de waarne mers onmiddellijk aan een para chute, hoewel het stilhangen daar mee moeilijk te rijmen was. De vliegdienst heeft meegedeeld dat de vlieger later op de avond ver moedelijk is losgeslagen en in de richting van de Betuwe is verdwe nen. RHENEN Tijdens de vierenzeventigste jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Rhenense VVV, gisteravond gehouden in hotel „De Koning van Denemarken", noemde de secretaris van deze actieve vereniging, de heer H. de Rhoter, het in feite een belachelijke situatie dat een organisatie als de WV- Rhenen een rijwielstalling moet exploiteren en een lunapark moet organiseren om jaarlijks financieel rond te kunnen komen. Uit de stukken bleek, dat de subsidie van de gemeente Rhenen sinds kort weer f 3500,per jaar bedraagt, maar dat men viermaal zoveel geld tekort komt, ondanks een contributie van de leden van bijna drieduizend gulden, wanneer de vereniging jaarlijks geen in komen meer zou hebben van de rijwielstalling naast de militaire begraafplaats en van het jaarlijks terugkerend lunapark. Dat de WV een onmisbare instelling is geworden in de gemeente Rhenen be wees niet alleen de uitgebreide activi teiten die men in het achterliggende jaar weer aan de dag had gelegd, maar ook het aantal inlichtingen dat werd verstrekt aan het informatiekantoor. Dat bedroeg aan buitenlanders 698, aan Nederlanders 11968 en aan Rhene- naren zelf 5534. Het aantal inlichtingen, verstrekt aan Nederlanders bleek te zijn toegenomen met 1800 stuks en dat aan Rhenenaren met 350 stuks. Het gememoreerde zomerprogramma van het vorig jaar werd als volledig geslaagd betiteld. De nachtelijke Rijn vaarten, die in 1967 aan belangstelling hadden ingeboet vertoonden in 1968 een enigszins gunstiger beeld. Vele evene menten hadden de aandacht in pers en radiorubrieken. Vooral de door de heer A. P. de Kleuver te Veenendaal ge leide excursies bleken bij het toeristi sche publiek zeer in trek te zijn. Aan de activiteiten van de Rhenense Mid denstands Centrale werd in 1968 we derom de nodige medewerking verleend. In de vacature W. Silfhout werd de heer G. C. Rense per 1 april 1968 be noemd tot administrateur van de ver- enigingé In de vacature mevrouw H. J. Veenendaal-de Caluwé werd tot infor- matrice benoemd per 1 juli 1968 mej. Elly de Zoeten. De voorzitter dankte zowel de secretaris, als de penning meester de heer D. van Thuyl, de informatrice en de administrateur voor de betoonde activiteiten in het verslagjaar. De siertuinwedstrijd was weer voor vele deelnemers een bijzon der op prijs gestelde actie. Over de bij de VVV genoteerd staan de pensions kwamen nogal eens klach ten binnen, die steeds met de betrok kenen werden doorgenomen om herha ling te voorkomen. In de toekomst zal van een pension worden geëist dat het minstens ingeschreven staat bij Horeca wil het op de hotel- en pensionlijst wor den ingeschreven. Ook in 1968 was er weer een grote vraag naar zomerhuisjes. De meeste aanvragers moesten worden teleurge steld wegens gebrek aan dergelijke ob jecten. De verhouding met de Provin ciale Utrechtse Bond voor Vreemdelin gen Verkeer was goed. De grondslag werd gelegd door een nieuw boekwerk voor Z. O. Utrecht. Op aandringen van het bestuur werd een foto van de Rhe nense Curatoren op de omslag afge drukt. Het gemeentebestuur van Rhe nen werd bereid gevonden te participe ren in de kosten van het boekje. ARNHEM. „Allebei vaklieden hoor", zeggen de beide Veenendaalse bijenkorfvlechters M. Dekker (79) en T. van Egdom (80), die op het ogen blik een weekje openluchtmuseum „doen" met hun vlechtdemonstraties. Ze hebben het er druk mee. zo blijkt alras als ze aan het vertellen gaan. „Mooi werk is het, en je wordt er niet moe van", willen ze wel kwijt. Maar ondertussen reizen de beide krasse Ve- nendaalers stad en land af. „Pas nog hebben we op Musement in Utrecht ge zeten". Ze zijn wel zo ongeveer de enige Ne derlanders die nog bijenkorven vlech ten. „Er zijn d'r nog wel die het kun nen, maar die doen ander werk hè. We maken ook niet veel bijenkorven meer. Ze vragen er niet meer naar". Het is meer sierwerk wat Dekker en Van Egdom tijdens hun demonstraties bij elkaar vlechten. Op de provisorische toonbank in de Stolphoeve van het Openluchtmuseum waar ze voor een ieder te kijk zitten, staan prachtige sinterklazen. „Die hebben we veel ver kocht, altijd voor honderd gulden. Nu kosten ze f 125,-. Alles wordt duurder' aldus een van hen, terwijl hij alweer aan een nieuw werkstuk van roggestro en geschild rotan begint. Een boerderij verder legt de Wage- ningse mevrouw B. van den Berg-Pe- dersen de bezoekers uit hoe wol met plantaardige verven kan worden ge kleurd; een techniek die ze in haar (Deense) vaderland op school leerde. „Jammer dat je dat in Nederland niet hebt", vindt ze. Wel geeft ze zelf les, o.a. op de Volksuniversiteiten. Op het vuur staat een pot, sterk geu rende, berkebladen. „Dat geeft een prachtige gele kleur", verklaart ze. „Het zijn altijd zulke mooie zachte tin ten, ze passen steeds mooi bij elkaar. Aan de schouw van de Kasteelboerderij hangt een schilderijtje om dat te be vestigen. „Het is jammer voor de de monstraties", vindt ze, „dat de verf een paar uur moet koken. Er zit zo weinig actie in". N? Prijsbericht van maandag 21 juli 1969 AARDBEIEN: AE 95-129, A 67-132, B 64-86, onges. 76-117 per doosje van 250 gram. FRAMBOZEN: I 56-90 per doosje van 250 grafn. RODE BESSEN: I 29-35, II 22-33 per doosje van 250 gram. APPELEN CLOSE II 70/75 64-71, II 60 65 61-64 per kg; YELLOW TRANS PARENT I 65/75 96. II 65/75 93, III 55'65 75-83,11 70 80 104. II 60/70 85 per kg. GROENTEN Vroege aardappelen: BARIMA I 17-24, BONKEN 25-29. DORE I 22-23, EER STELINGEN I 20-21. SASKIA I 18-22, II 17-20, BONKEN 29-31, SIRTEMA I 19-21. BONKEN 26-32 per kg; ANDIJ VIE I 10-14, II 9-15 per kg; BLOEM KOOL 6/ 50-70, 8/ 40-54 per stuk; BOS- PEEN II 29-31 per bos; BLAUWE KA PUCIJNERS I 145-155, II 117-131 per kg; DOPERWTEN II 106 per kg; RODE KOOL A 30-38 per kg; SLA 5-17 per stuk; SPINAZIE I 49-58 per kg; SNIJ BONEN I 144-166, II 145-167 per kg; SPITSKOOL II 20-26 per kg; STAM- SLABONEN I 88-105, II 75-97 per kg; TOMATEN AI 86-91, All 84-87, BI 76- 90. Bil 84. CI 67-77, CII 63 per kg; TUINBONEN I 31. II 22-29 per kg; UIEN 42-51 per kg; ZILVERUIEN onges. 65 per kg. De verhouding met de strpek VVV- Zuid-Veluwezoom was eveneens goed, alhoewel uit deze samenwerking geen aanwijsbare resultaten zijn te melden. De aftredende bestuursleden D. A. van Thuyl, penningmeester en J. Baars wer den bij acclamatie herkozen. In de kas- commissie kregen zitting de heren Slok en v.d. Hammen. Het bestuur werd door de vergadering gemachtigd een passend programma op te stellen voor de viering van het 75-jarig bestaan van de vereniging in 1970. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL. De 14-jarige VZC- zwemmer Wim Keman heeft zich van morgen in Breda, waar deze week de Nederlandse zwemkampioenschappen worden gehouden, geplaatst voor de fi nale voor het nummer 400 meter vrije slag. In de vanochtend gezwommen series eindigde hij op de achtste plaats met een tijd van 5 minuten 16 seconden rond. Een meevaller, want men had dit in Veenendaal niet verwacht. De eiermarkt is over het algemeen niet onvriendelijk. De kg-noteringen van de overeenkomstige weken in de laatste jaren zoals die wekelijks in Bar- neveld tot stand kwamen geven slechts geringe afwijkingen te zien. Het jaar 1965 sprong eruit met een zeer hoge, het jaar 1964 met een zeer lage kg-no- tering in de overeenkomstige week. Thans ondervindt de markt een ster ke steun van Italiaanse en Franse dis posities, terwijl bovendien nog enige export naar derde landen mogelijk blijkt. Een en ander betekent 'n compen satie voor de vrij matte stemming, waarin de Duitse handel aan de markt is en 't ruime aanbod van buurman Belg. Er is geen aanvoer van eieren van enige betekenis uit derde landen. In de week tot 12 juli werden bijna 171/* milj. eieren uitgevoerd, waarvan ruim 13 milj. naar Duitsland; bijna 42, milj. naar Italië en ruim V/% milj. naar Frankrijk, terwijl naar Oostenrijk nog 435.600 stuks konden worden uitge voerd. Aan broedeieren gingen die week ruim 1 milj. stuks de grens over. Op de pluimveemarkt veranderde wei nig. De vraag naar braadkuikens blijft goed en in de prijzen die men bij af levering in Duitsland kan realiseren kwam geen verandering van betekenis. De vakanties van de slachterijen heb ben een kalmerende invloed op de pro- duktie, iets wat men in de huidige si tuatie best zou kunnen missen. In de week tot 12 juli werd ca. 3026 t. gevo gelte uitgevoerd, waarvan ca. 2770 ton braadkuikens.

De Vallei | 1969 | | pagina 3