Linda de Boer en Van Hamburg zetten successenreeks voort VERSTOPPING? Zesde ronde IBM-toernooi leverde verrassingen op Mercedes terug in rensport Philip Morris 25 stuks 1.75 Gelderse kampioenschappen voor Landelijke Ruiters op 2 augustus in Arnhem Veel Oostelijke amateurs en nieuwelingen starten in Chaam Okker won van Riessen Merckx schonk koning gele trui Serpenti won in Prinsenbeek Uitslagen wedstrijden Nw. Löosdrecht-week FIFA wil zestien voetballanden bij Olympische Spelen One Ton Cup naar Nieuw-Zeeland Dudok van Heel leidt in wk Flying Junior Schans verdiende zijn eerste profloon Anissimor winnaar eerste Drakenrace Motorrijder Bocek verongelukt Merckx blijft winnen Gebr. Holstege en Henk Poppe leiden in Union-klassement Dopingcontroles in Ronde van Frankrijk waren negatief Uruquay te sterk voor Ecuador: 1-0 Jan Harings won in Zedelgem OPNIEUW SNEUVELDEN NATIONALE RECORDS Wedvlucht van pv. Maurik Philip Morris Holland UIT DE KERKEN DINSDAG 22 JULI 1969 Linda de Boer, die het Neder lands record op de 800 meter vrije slag verbeterde. ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen &IAIIDII JIV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: PI UU lil LM A AMSTERDAM Voor de eerste maal in het negende IBM-toernooi heeft de wedstrijdleiding na 5 uur hard scha ken maandag een groot aantal party en hoofdzakeiyk in de meestergrocp als „afgebroken" moeten noteren. Daaronder waren de ontmoetingen Por- tisch-Hartoch en Ivkov-Barendregt. Een geweldige winstpartij groeide on der de vingers van de Roemeen Gheor- ghiu, die de Italiaan Tatai werkelijk van het bord vaagde. Pech had Langeweg, die met zwart te gen Damjanovic een zeer verre theore tische analyse bracht, uit Russische schaakkringen afkomstig, waarin de Zuidslaviër een geweldig nieuwtje bracht. Langeweg stond vrijwel direct verloren. De remise van Darga tegen Donner en Kavalek tegen Ree waren niet al te op windend. Bij de meesters kwam alleen De Rooi- Ujtelky teneinde. Zwart wón. Alle ande re ontmoetingen werden in deze groep verdaagd. De uitslagen: Grootmeestergroep: Wasjoekow-Stein V:V«; Kavalek-Ree V*Yi; Damjano- vic-Langeweg 10; Byrne-Liberson Yi YiDarga-Donner YiV»; Gheorghiu- Tatai 1—0; Portisch-Hartoch afgebr.; Ivkov-Barendregt Yi-Yi- Stand na 6 ronden: 1. Portisch (Hong.) 4 1 afgebr.; 2-3. Liberson (Rusl.), Wasjoekow (Rusl.) 4; 4-7. Darga (WD1.), Damjanovic (ZS1.), Kavalek (Tsj.), Stein (Rusl.) 3Yi\ 8-10. FRANCORCHAMPS. De Mercedes- Benz-fabriek gaat weer deelnemen aan de rensport, voor het eerst sedert 1955, toen er tijdens de 24-uurs rit van Le Mans een Mercedes-sportwagen op het publiek inréed. Deze terugkeer in de rensport na 14 jaar zal zijn te Francorchamps, waar aanstaande zaterdag een race over 24 uur zal worden gehouden en waaraan vermaarde coureurs, onder wie de Belg Jackie Ickx, zullen deelnemen. Zes sportwagens van 13 merken uit /.es landen doen aan de wedstrijd van zdterdag mee. Alfa Romeo komt het sterkst voor de dag met 19 wagens. BMW komt met 13, Porsche met 10, Ford met acht, Opel met zeven en Mer cedes met drie wagens aan de start. Het circuit van Francorchamps is een kleine 15 kilometer lang. Het is onlangs voorzien van een nieuw wegdek en er zijn op verschillende plaatsen bescher mingsrails geplaatst. De ploeg van Mercedes bestaat uit enkele zeer bekende coureurs, onder wie Jackie Ickx, de Fin Rauno Aalto- nen en de West-Duitsers Hans Herr mann, Dieter Glemser, Kurt Ahrens en Erich Vaxenberger. Mercedes is voor aanstaande zaterdag de favoriet, omdat deze fabriek uitkomt met de grootste en krachtigste wagens de 300 S.E.L. die uitgerust zijn met motoren met een cilinderinhoud van 6,3 liter. De Belg Teddy Pilette rijdt, samen met de Nederlander Rob Slotemaker, ln een Alfa-Romeo GTA 1600. LOOSDRECHT De uitslagen van de maandag gezeilde races in de 28e Nieuw-Loosdrechtweek, die op de Loos- drechtse Plassen wordt gehouden, zijn: Valken: 1. Van Buren, 2. Havekotte; Spanker: 1. Hiemstra, 2. Klöckner; 16 m2: 1. Vegter, 2. Visser; Vrijheid: 1. Paulich, 2. De Haas jr.; Flying Junior: 1. Simons, 2. Delsing; Finnjollen: 1. Oskamp, 2. Van Helle mond; Pampus: 1. Enthoven. 2. Huisman; Schakel: 1. Tetteroo, 2. Kruit; Stern: 1. Versteeg, 2. Numan; Jeugd: 1. De Vlaming, 2. mej. Van Buren; Solo: 1. Van Hellemond, 2. Volle- bregt; Europa Moth: 1. Meijboom, 2. Reich- gelt, 1. Nelis, 2. mej. Bootz; Vaurien: 1. Segaar, 2. In 't Veld, 1. In 't Veld, 2. De Voogd; OK-jollen: 1. De Koning, 2. Ha goort, 1. De Koning, 2. Hagoort. Burne (VS), Ivkov (Zsl.), Tatai (It) 3; 11. Hartoch (Ned.) 2Vfc 1 afgebr.; 12- 13. Gheorghiu (Roem.), Ree (Ned.) 2Yt', 14. Barendregt (Ned.) 2; 15. Donner (Ned.) I1/»; 16. Langeweg (Ned.) 1. 6e ronde meestergroep: Johannessen- Diez del Corral Yixh\ Zuidema-Csom afgebr.; De Rooi-Ujtelky 0-1; Scholl- Ostojic 01; Gerusel-Van Baarle 01; Ma der-Van Scheltinga 10. Stand na 6 ronden: 1. Ostojic (ZS1.) 5; 2. Mader (WD1.) 4%; 3. Csom (Hong.) 4+1 afgebr.; 4-5. Diez del Corral (Spa.) en Johannessen (Noor- w.) ZYi6. Scholl (Ned.) 3; 7. Van Schel tinga (Ned.) 2V2; 8. Van Baarle (Ned.) 2 1 afgebr.; 9-10. Gerusel (WD1.), Uj- telky (Tsl.) 2; 11. Zuidema (Ned.) 1 2 afgebr.; 12. De Rooi (Ned.) 1. ZüRICH De Internationale Voetbal Federatie heeft in een brief aan het Internationaal Olympisch Comité laten weten, het beslüit, om voortaan bij de Olympische Spelen in plaats van zes tien nog slechts acht landen toe te laten te verwerpen. De FIFA meent, dat het IOC-besluit in strijd is met de statuten van de federatie en stelt voor een ver gadering te houden om het probleem te bespreken. Het IOC houdt vol, dat de FIFA wel degelijk is geconsulteerd, namelijk op 3 juni, toen voorzitter Ave ry Brundage in Lausanne een vergade ring van internationale sportorganisaties toesprak. Doch de secretaris van de FIFA beschouwt een dergelijke algeme ne toespeling niet als een serieuze pro bleemstelling. Na de bijeenkomst van het I.O.C. in Warschau, waar alle leden voor inkrimping van het aan tal landen in het voetbaltoernooi stem den, verklaarde de FIFA de beslissing in deze zaak over te laten aan het or ganisatiecomité van de Olympische Spe len 1972 in München. HELGOLAND Het Nieuwzeeland- se jacht „Rainbow 2", met Chris Bou- zaid als stuurman, heeft maandag de 5e en laatste wedstrijd van de strijd om de One Ton Cup niet kunnen winnen. Bou- zaid, die de voorgaande vier races won en daardoor zondag reeds zeker was van de cup, eindigde als tweede achter de winnaar van vorig jaar, de West duitser Beilken. De Nederlander Bou- man werd in deze laatste wedstrijd vijfde. In de eindrangschikking bezet hij de vierde plaats. De eindstand luidt: 1. Rainbow II (Bouzaid, Nzl) 71,25 pnt (1-1-1-1-2); 2. Optimist (Beilken, Wdl) 65,25 (3-3-2-2-1); 3. Apecist (Fischer, Wdl) 56,00 (4-6-3-5-3); 4. Belita VI (Bouman, Ned) 51.00 (8-10-4-3-5); 5. Kerktra (Straulino, It.) 50,00 (2-2-8-4-4). MUIDEN De Nederlandse zeilers hebben maandag de tweede race van de strijd om het wereldkampioenschap in de Flying Juniorklasse, die op het IJsselmeer bij Muiden wordt gehou den, beheerst. Dudok van Heel, wereld kampioen in deze klasse won de race en nam daardoor de leiding in het al gemeen klassement. De Zweed Petter- son, zondag onbetwist de sterkste, ein digde maandag als zeventiende. Zijn landgenoot Tom Lofstedt kwam me* zijn tweede plaats beter voor den dag. De uitslagen 1. Dudok van Heel (Ned); 2. Lof stedt (Zwe); 3. Lengton (Ned); 4. Groe- neveld (Ned); 5. Heineke (Ned); 6. Zui dema (Ned); 7. Schimmer (Ned); 8. Van der Vlugt (Ned); 9. Van Rave- steijn (Ned); 10. Rudewald (Zwe). Het algemeen klassement: 1. Dudok van Heel 8 pnt; 2. Heineke 13 pnt; 3. Van Ravesteijn 20,7 pnt; 4. Pettersson (Zwe) 23 pnt; 5. Schimmer 26 pnt.; 6. Zuidema 28,7 pnt.; 7. Butler (Can) 29,7 pnt.; 8. Groeneveld 30 pnt.: 9. Lofstedt 31 pnt.; 10. Van der Vlugt 33 pnt. BREDA Roger van Hamburg en Linda de Boer, het tweetal, dat zondag, op de openingsdag van de nationale zwemkampioenschappen in Breda, do mineerde, zetten maandag de succes senreeks voort. Dat resulteerde in twee nationale records. Roger van Hamburg ontnam op de 800 meter vrije slag met een tijd van 9.00.6 Dick Langerhorst diens tweede record. Linda de Boer behaalde twee titels (zowel bij de juni oren als bij de senioren) en bracht het 800-meterrecord, dat sinds een week op haar naam staat, tot onder de tien min. (9.59.5). Oud-recordhoudster Hen- nie Pentermann, die haar bij de tweede race flink opjoeg, bleef met 9.59.7 even eens beneden de tien-minutengrens. Het was uitsluitend aan gebrek aan tegenstand te wijten, dat Roger van Hamburg niet als eerste Nederlandse zwemmer beneden de negen minuten kwam. De sterke VZC-er had vier ba nen gezelschap van Rinus van Beek en moest het daarna alleen doen. Zijn baangevoel was opmerkelijk: elke hon derd meter ging in hetzelfde tempo. Evenals zondag op de 1500 meter be gon hij pas op de laatste baan zijn be nen te gebruiken en perste hij er een sprint uit, die zijn tijd over de laatste 100 meter op 1.04.0 bracht. In de zwemsport, die meer en meer wordt beheerst door de rekenaars, de op-schema-zwemmers en de krachten verdelers, vormt het natuurlijk talent van Linda de Boer een grote uitzonde ring. In enkele weken tijd „overvoer" het 14-jarige Naarden-meisje, zonder het eigenlijk zelf te merken, de gehele Nederlandse vrije-slag-elite. Oldenzaal, Helden en nu Breda waren de tussen stations in die razendsnelle opmars, die voorlopig resulteerde in het doorbre ken van de tien-minuten-grens op de 800 meter vrije slag, hetgeen nog al tijd wordt gezien als een prestatie van Europese klasse. Wil Bunschoten-van Beukelen, eens trainster van de drievoudige Europese kampioene Adri Lasterie, doceert de hardheid en de hartelijkheid in de juiste dosis. Hardheid werd gekweekt in de win terse veldlopen, skilopen in de bergen, zwemmen in zee en in de Loosdrechtse Plassen. Hartelijkheid vond het schuch tere meisje bij „Naarden" in ruime ma te. In het voorjaar werd de hardheid nog verder opgevoerd. Noodgedwon gen weliswaar, want het bad Crailoo, waar Naarden traint, heeft geen ver warmd water. Bij een temperatuur van 15 graden werd de watertraining be gonnen, die de laatste weken uitgroeide tot 12 kilometer per dag. De conditie, die daarbij werd gekweekt, gaf de doch ter van de oud-Gooi-voetballer de macht zich niet om schema's te bekomme ren. Terwijl Yvonne van Kuilenburg op de 1500 meter aan de start kwam om zich te sparen voor de 800 meter, won Linda de Boer die marathonrace in een hieuwe adspirantenrecordtijd. Maandag zwom ze zelfs tweemaal de 800 meter. Eerst bij de meisjes, waar bij ze net boven haar eigen nationale récord finishte (10.04.8.) en nauwelijks een kwartier later bij de seniores. „De eerste paar honderd meter voelden mijn benen nog wat zwaar aan, maar daar na ging het weer lekker", aldus de nieuwe kampioene. Nadat oud-record houdster Hennie Pentermann op 500 me ter de leiding van de hard van start ge- gane Yvonne van Kuilenburg overnam, kwam Linda de Boer op baan drie naar voren. Terwijl Yvonne steeds verder terugviel, ontspon zich 'n adembenemend duel tussen de felle vechtster Hennie Pentermann en de gemakkelijk glijden de Linda de Boer. Dat duel werd uit eindelijk met handslag door Linda de Boer gewonnen. Hennie Pentermann bleef met 9.59.7 eveneens beneden de tien-minuten-grens. Belangrijkste uitslagen 800 meter seni oren: 1. Van Hamburg (VZC) 9.00.6 (nieuw nationaal rekord), 2. Van Beek (KNZB) 9.22.8. 3. Termeer (KNZB) 9.37.3, 4. Verroen (Zian) 9.39.0. Jongens onder 16 jaar: 1. Bob der Zande (PSV) 9.19.2; 2. Ton Klooster (KNZB) 9.37.0; 3. Klaas van der Bos (Aegir) 9.46.5. 800 meter meisjes: 1. Linda de Boer (Naarden) 10.04.8; 2. Liesbeth Klumper (HZPC) 10.25.5; 3. Hannie van Boerum (VZC) 10.26.0; 4. Cora Schouten (VZC) 10.29.8. 800 meter vrije slag dam* 1. Lin da de Boer (Naarden) 9.59.5 (nieuw na tionaal record); 2. Hennie Pentermann (HDZ) 9.59.7; 3. Yvonne van Kuilen burg (HPC) 10.16.8. ADVERTENTIE ARNHEM De stellingen van de laatste tijd dat onze paarden sterk aan het verminderen zijn blijken toch maar niet waar te zijn. Het lijkt er zelfs op of er steeds meer paarden komen. Wel zijn die paarden aan het veranderen. Zo zijn er veel meer pony's dan voor de tweede wereldoorlog. Maar het warm bloed landbouwpaard handhaaft zich ook uitstekend, zij het dat het meer naar het zadelpaard gaat neigen dan naar het paard-voor-de-ploeg en voor de landbouwwagen. Voor de laatste bezigheden blijft het nog wel terdege geschikt maar de lan delijke ruitersport neemt toch in de we reld van ons paard een steeds belangrij ker plaats in. Dit komt wel vooral tot uiting op de paardesportdag van zaterdag 2 augus tus'te Arnhem. De Gelderse Bond van Landelijke Rijverenigingen zal op die dag de Gelderse Kampioenschappen voor Landelijke Ruiters (steeds met hoofdletters geschreven) doen verrij den. De bedoeling was deze te houden op de grote markt maar deze is daar voor momenteel minder geschikt en zo zullen ze verreden worden op het Roer mondsplein nabij het spoorwegstation. Het belooft een grote dag voor Gelder- 'Morgen wordt de Acht van Chaam gehouden, Nederlands grootste wieler sportevenement. Van 's morgens half negen tot 's avonds zes uur viert dan de wieler sport hoogtij en zullen duizenden toe schouwers het 8 km lange circuit (vo rig jaar waren er 70.000 wielerifeltrops- rig jaar waren er 70.000 wielersportlief hebbers!) omzomen. Het programma bevat een course voor nieuwelingen (aanvang half negen), een wedstrijd voor amateurs (aanvang elf uur) en als klapstuk een wedstrijd voor beroepsrenners, waarin het neus je van de zalm uit binnen- en buiten land aan de start zal verschijnen om half drie 's middags. Om al die namen te noemen zou te ver voeren. Wel willen we een blik werpen op de renners uit Noord- en Oost-Nederland die aan de start verschijnen in de ca tegorie nieuwelingen en amateurs. Ver heugend is het, dat er dit jaar maar liefst 39 amateurs en 39 nieuwelingen aan de start zullen verschijnen. Ook de ze keer selecteerde de Zwolse sportjour nalist Ben Zomerdijk deze coureurs, die er allen op gebrand zijn een zo eervol mogelijk resultaat te boeken. Afgaande op de successen, die de noordoostelijke renners de laatste ja ren in Chaam hebben bereikt verwach ten we ook nu weer goede prestaties. Vast staat, dat dc nieuwelingen, die om half négen moeten vertrekken, een uur tevoren reeds aan de start zullen staan. Dit zal ook met de noordoostelij ke amateurs het geval zijn. Geselecteerden De geselecteerde amateurs uit Noord en Oost-Neerland zijn: A. Voogt en M. de Koning, Scherpen- zeel; F. Schür, Hoogezand; A. v. Midde laar, Achterveld; H. Kuiper, Dene kamp; H. Krol, Glanerbrug; T. Wis- sink, Oldenzaal; A. Hassink, Neede; H. Nieuwenkamp, Borne; T. Franke, Ol denzaal; J. v. d. Kamp, Arnhem; T. IJben, Enschede; S. Douma, Grouw; H. Homan, Enter; G. Heeringa, Veen- MONTREAL De Nederkander Jo- han Schans is tweede geworden in een 24-uurszwemwedstrijd voor koppels bij Montreal. De Argentijn Horacio igh> en de Egyptenaar Abdel Latif vierden. Zij legden samen 85.6 kik ter af. Schans kwam met zijn Egypti sche partner Mohammed Gamie tot 83,2 kilometer. Hij verdiende met zijn tweede plaats de eerste grote prijs in zijn onlangs begonnen profcarrière. Zowel hij als zijn Egyptische partner Mohammed Gamie kreeg 1000 dollar (ongeveer 3600 gulden). dam; H. Brand, Roderwolde; A. Schui- tema, Bedum; A. Hofman, Eenrum; H. Bathoorn, Roderwolde; Ch. Wekema, Peize; N. Been. Groningen; J. Aling, Bunnerveen; A. Koster, Leeuwarden; T. Buurmeijer, Veendam; P. Hoek stra, Dokkum; H. Nieuwkamp, Borne; W. Neeskens, Borne; Th. Meijer, Dene kamp; W. Vlot, Wanneperveen; A. en G. Scheffer, Zelhem; A. Hekkelman, Steenderen; J. Ribbers, Beltrum; P. Oosterhof, Eelde; A. Huizebosch, Bei- len; H. Strijbosch, Rolde; G. Bruin- sma, Westerbork; T. Franke, Assen; H. Kruims, Groningen; R. de Bruin, Zwaagwesteinde en B. Groen, Steen- wijk. Nieuwelingen: H. Poppe, Nijverdal; A. Wiegersma, Drachten; H. Gorter, Waskemeer; A. Bos, Kampen; A. Kie vit, Nagele; Joh. Boode, Nijverdal; T. v. Rijswijk, Renkum; H. v. Berkel, THUN - De Rus Anissimoy heeft maan dag op het Meer van Thun de eerste ra ce gewonnen van de strijd om het Euro pese kampioenschap in de drakenklas- se. De Rus ging als eerste van de 33 deelnemers uit dertien landen over de aankomstlijn, voor de Denen Börresen en Holm, die respectievelijk tweede en derde werden. BRNO De Tsjechische motorrijder Frantisek Bocek, die zondag tijdens de grote Prijs van zijn land in Brno met zijn machine uit de bocht vloog en met ernstige verwondingen aan het hoofd in een ziekenhuis moest worden opgeno men, is maandagmorgen overleden. Bocek was getrouwd en had twee kin deren. MILWAUKEE door een zege van Tom Okker heeft 63, 64 op de Amerikaan Riessen het prof-tennistoer nooi v. Milwaukee gewonnen. Door de ze triomf werd de Nederlander ruim zevenduizend gulden rijker. In de finale van het dubbelspel ver loren Okker en Riessen van de Austra liër Newcombe en Roche met 63, 46 0—6. BRUSSEL Op de trappen van de rotonde van het paleis van Laken heeft koning Boudewijn maandagmiddag de winnaar van de Ronde van Frankrijk, Eddv Merckx, ontvangen. Merckx, vergezeld van zijn vrouw Claudine, zijn negen ploeggenoten en ploegleider Guillaume Driessens, schonk aan het begin van het onder houd koning Boudewijn zijn laatste gele trui, die hij zondag op de wielerbaan van Vincennes in ontvangst nam, een gebaar, dat de Belgische vorst getuige zijn dankwoord op prijs stelde: „Ik had nooit verwacht zulk een mooi geschenk te ontvangen". Achter de hekken van het paleis hadden zich zoveel supporters verzameld, dat de vier wagens met de renners zich slechts met veel moeite een weg konden banen. Groesbeek; R. Groen, Giethoorn; Joh. Wagenaar, Epe; H. Dijcken, Velswijk; T. Kelderman, Velswijk; M. Slagter, Wanneperveen; Ch. Haisma, Jubbega; P. Kleine, Hollandscheveld; J. Schone- wille, HollandscheveldH Buikema, Bedum; H. Bulthuis, Bedum; J. Bak ker, Stedum; M. Sprakel, Rijssen; Tj. Udding, Smilde; G. Hoven, Deurze; H. Bron, Assen; J. Blauwgeers, Borne; H. de Zeeuw, Groningen; J. Waanders, Nijverdal; A. Palland, Hasselt; M. Pluimers, Nijverdal; J. K. Stiggelbout, Wierden; Joh. Krake, Enter; F. Mees- kens, Borne; H. Bruns, Denekamp; J. Huisjes, Kloosterhaar; H. Snoeijink, Denekamp; G. Auf der Haar, Den Ham; J. Lenferink, Geesteren; W. Albersen, Wierden, H. Vos, Groningen en W. Noo- ren, Tollebeek. AALST Eddy Merckx heeft maan dag, één dag na zijn zege in de Ron de van Frankrijk, een profkoers in Aalst (België) gewonnen. Onder de luidruchtige aanmoedigingen van het talrijke publiek, dat speciaal voor de Belgische Tourwinnaar naar Aalst was gekomen, toonde Merckx zich in de eindsprint sneller dan zijn landgenoot Van Springel. De uitslag is: 1. Merckx, 96 kilome ter in 2 uur 5 minuten; 2. Van Sprin gel z.t.; 3. Steevens (allen België) z.t. De gebroeders Wim en Harm Holste ge uit Nunspeet geven bij de amateurs de toon aan in de strijd om het Union- klassement, dat bij alle wedstrijden, die georganiseerd worden door de wie lerclubs aangesloten bij de Salland/IJs- selstreek, van kracht is. De stand bij de amateurs is: I. Wim Holstege, Nunspeet 187 pnt; 2. Harm Holstege, Nunspeet 182 pnt; 3. Evert Dickhof, Oldebroek 100 pnt; 4. Fred Niemijer, Hengelo 139 pnt.; 5. Wicher Vlot Wanneperveen 134 pnt.; 6. Dries van Wijhe, Oosterwolde 133 pnt; 7. Albert Hulzebosch, Beilen 125 pnt; 8. Hans Egberts, Zutphen 120 pnt; 9. Gerrit Scheffer, Zelihem 118 pnt; 10. Jan Dickhof, Oosterwolde 118 pnt; 11. Bennie Groen, Steenwijk 115 pnt; 12. Gerrit Leferink, Haaksbergen 102 pnt; 13. Henk Nieuwkamp, Borne 98 pnt; 14. Jans Vlot, Wanneperveen 97 pnt en 15. Albert Schroten, Epe 91 pnt. We tekenen hierbij aan, dat de gebr. Holstege tot dusver bij alle wedstrij den van de allandTJsselstreek steeds van de partij zijn geweest. Cracks als Evert Dickhof, Fred Niemeijer, Wi cher Vlot enz. fietsen slechts af en toe. Dit is ook het geval geweest met Henk Poppe uit Nijverdal, die bij de nieuwelingen desondanks op glansrijke wijze de leiding heeft met 106 pnt. De stand is hier verder: 2. P. Kleine, Hollandscheveld 84 pnt; 3. Herman Snoeijink, Denekamp 84 pnt; 4. Tonny Kelderman, Velswijk 75 pnt., Achter hoek; 5. Möhman, Apeldoorn 70 pnt; 6. W. Nooren, Tollebeek 69 pnt; 7. H. Ponu- teen, Nijverdal 63 pnt; 8. G. Hoven, Deur- ze 62 pnt; 9. A. Bos, Kampen 57 pnt; 10. D. Schuurman, Oldebroek 53 pnt; 11. .J K. Stiggelbout, Wierden 52 pnt; 12. W. Albersen, Wierden 48 pnt; 13. H. de Boer, Hilversum 47 pnt; 14. Joh. Krake, Enter 46 pnt en 15. J. Huisjes, Kloos terhaar 44 pnt. PRINSENBEEK. Jan Serpenti uit Wijk aan Zee heeft maandag de prof ronde van Prinsenbeek, die wegens de invallende duisternis van 120 tot 80 kilometer was teruggebracht, gewonnen. Serpenti versloeg in de eindsprint zijn twee medevluchters Jan van Katwijk en de Nederlandse kampioen Jaak Frijters, die in deze volgorde tweede en derde werden. Rini Wagtmans, die het trio lange tijd achtervolgde, slaagde er niet in het nog in te halen en finishte voor Harm Ot- tenbros als vierde. De uitslag is: 1. Serpenti (Wijk aan Zee) 80 km in 1.52.45; 2. Van Katwijk (Oploo) z. t.3. Frijters (Weelde, België) z. t; 4. Wagt mans (St. Willebrord) op 40 seconden; 5. Ottenbros (Hoogerheide) op 1 minuut; 6. Verschueren (België) z. t.; 7. Post (Amstelveen) z. t.; 8. B. Harings (Sibbe) z. t.; 9. Van der Vleuten (Mierlohout) z. t.; 10. Koel (Hoogerheide) z. t. land te worden want niet minder dan 441 landelijke ruiters en amazones zul len aan de diverse onderdelen als dres suur en springen deelnemen in de di verse kwaliteitsklassen. Voor de klasse Z(waar) springconcours zijn niet min der dan 17 deelnemers(-neemsters) in geschreven. In samenwerking met de afdeling Gel derland van het warmbloedpaarden stamboek de VLN zullen diverse paar- denummers aan het landelijk gebeuren worden toegevoegd. Zo zal er een kam pioenschap van Gelderland verreden worden door éénspan-fokmerriën voor luxe rijtuig om de wisselbeker van de afdeling Gelderland van de VLN. Dit is een concours voor stamboekmerriën van 3 of 4 jaar en voor merriën die in '67, '68 of '69 een veulen hebben ge worpen dat bij de VLN is geregistreerd. Daarnaast is er een concours één spannen tuigpaarden voor luxe rijtuig om het kampioenschap van Gelderland, open klasse alsmede een dergelijk con cours voor tweespannen open klasse. Alle drie deze concoursen zijn voor eigenaren uit Gelderland. Dan is er een springconcours van goedgekeurde dekhengsten om het kam pioenschap van Nederland om de wis selbeker van de voorziter der afdeling Gelderland van de VLN, de heer J. Ro- seboom te Nederhemert. Naast dit alles zullen de Gele Rijders medewerking verlenen o.a. door het .voorrijden van geschut, bespannen met vierspan, de rijders in groot tenue. Voor het concours dekhengsten zijn bereids zeven stuks aangegeven, fokmer- riën elf, open klasse dertien, en twee spannen acht. In de voormiddag zullen de dressuurproeven verreden worden en om half zeven begint het grote spec taculaire gebeuren op het Roermonds plein. Dat stellig de hele avond zal vul len. PARIJS Alle controles op het ge bruik van stimulerende middelen, uit gevoerd na de 13e etappe van de Ronde van Frankrijk, zijn negatief uitgevallen. Dit heeft Tourdokter Pierre Dumas maandag in Parijs bekend gemaakt. Zoals bekend werden in de eerste etap pes van de Ronde vijf renners op het gebruik van dope betrapt, onder wie Henk Nijdam. Dokter Dumas zei, dat ook bij de controle op de eerste zes uit het eindklassement (Merckx, Pingeon, Gimondi, Gandarias en Wagtmans) geen sporen van verboden middelen werden gevonden.- MONTEVIDEO. Uruguay heeft in Montevideo zijn kans om deel te mogen nemen aan de eindronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal 1970 in Mexico opnieuw verbeterd. In een wedstrijd voor groep 12 van de voorronden versloeg Uruguay voor 50.000 toeschouwers Ecuador met 10. Carlos Anchetta scoorde het beslissende doel punt een kwartier voor tijd. Ecuador is hierdoor reeds uitgeschakeld. Uruguay Chili Ecuador 3—0 0—0 0—3 ZEDELGEM Jan Harings heeft maandag in het Belgische Zedelgem een wedstrijd voor beroepsrenners over 234 kilometer gewonnen. Harings, die de afstand aflegde in' 5 uur en 35 minuten, had met de Belg Godefroot, die tweede werd, een voorsprong van 3 minuten 45 seconden op een groepje rennners, waarin Harry Steevens naar de vierde plaats spurtte de Belg Buysse werd derde. MAURIK Postduivenvereniging Maurik hield een wedvlucht vanuit St. Kath. Waver in België. De duiven leg den een afstand van 188 km met NW wind af met een snelheid van gemid deld 1050 meter per minuut. De uitslag was als volgt: 1, 4, 21 J. Arisse 2, 14, 17 H. Krarher 3, 11, 18 A. Uithol 5, 13, 16, 23, 26 A. J. Uithol 6, L. J. Boelhouwer; 7, 28, 29 G. Boelhouwer 8, 10 C. Onink, 9, 34, 36 J. de Bruin, 12, 15, 24, 25, 35 B. v. Eek 19, 20, 31 Mevr. v. Esterik 22, 37 W. Vogelenzang 27 A. J. Verkuil, 30 H. W. v. Ochten 32 M. Westerlaken, 33 M. Hak. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Ooltgensplaat (toez.): D. van Vliet te Zetten; te Hollandsche veld: T. J. Kamerbeek te Rouveen; te IJsselmuiden: G. C. Post te Giessen- dam; door de streekgem. Oude Mijn streek: drs. G. H. Cohen Stuart, kand. te Oegstgeest. Aangenomen: naar Den Haag: H. B. van 't Hof, kand. te Nieuwerkerk aan den IJssel; naar Maassluis (toez.) Tj. M. Haitjema te Putten. Bedankt: voor 's-Grevelduin-Capelle (toez.): D. van Vliet te Zetten; voor Hendrik-Ido-Ambacht: W. Balke te Bodegraven; voor Pernis: N. Koore man te Rhenen; voor Woerden: R. C. Cuperus te Ede; voor Nunspeet: C. van Schoonhoven te Vreeswijk. Geref. Kerken: Beroepen: te Harderwijk: J. H. van Bog- gelen te Diemen-Watergraafsmeer- Bijlmer. Aangenomen: naar Donkerbroek: dr. K. Kuiper, kand. aldaar. Geref. Gemeenten: Bedankt: voor Rotterdam-West: W. C. Lamain te Grand Rapids (U.S.A.). Chr. Geref. Kerken: Bedankt: voor Nunspeet: J. van Amstel te Middelburg.

De Vallei | 1969 | | pagina 7