7/ GROTE BELANGSTELLING VOOR BAANKAMPIOENSCHAP van KNVB Strafcommissie stelt soepeler gedragslijnen vast Deelnemers Maccabiahgestart' Hoofdstraat Veenendaal KNWU kandidaat voor wk cyclocross Nederland doet bij w.k. wielrennen mee aan alle nummers Koersen Hilversum Feijenoord mogelijk tweemaal thuis tegen KR Reykjavik Tweede plaats voor Gerben Karstens Spannende strijd op Loosdrecht Nederlandse atleten naar Blankenberghe Ronde van Schotland Duizenden Japonnen- Deux - pièces - Mantels - Kinder jurken-Herenoverhemden enz voor van de prijs VRIJDAGS TOT 'S AVONDS 9 UUR, 'S WOENSDAGS TOT 1 UUR GEOPEND. Niet vreemd Niet bevoegd Boete Interlands winkels onder dak r één y»v-»ciNOUAO li JULI IVoV AMSTERDAM De pogingen van de KNWU, om de baansport te stimuleren, beginnen vruchten af te werpen. Dat mag de conclusie zijn op de grote in schrijving voor de baankampioenschap- pen, die op 24 en 31 juli in het Olym pisch stadion in Amsterdam worden ge houden. Vooral bij de amateurs is de belang stelling voor de diverse nummers veel groter dan de afgelopen jaren. Zo zijn er bijvoorbeeld 20 gegadigden voor de sprinttitel, niet minder dan 36 gegadig den voor het achtervolgingskampioen schap. terwijl voor het spectaculaire kampioenschap over 50 km (donder dagavond 24 juli) tenminste tachtig deel nemers aan de start zullen komen. In de sprint zal in de finale wel weer een aangelegenheid worden tussen titel houder Jan Jansen en Leijn Loevesijn, want zowel Wim Koopman als Gerrie Fens moet nog niet in staat worden geacht de twee winnaars van het zil ver in Mexico te verdringen. Bijzonder aantrekkelijk kan het achtervolgings kampioenschap worden met Fedor den Hertog, Frans van de Ruit, Joop Zoe temelk en niet te vergeten Piet Hoek stra als de „papieren" favorieten. Maar juist op dit nummer kunnen uit het niets sterren opkomen. Dat was in het verleden zo het geval met Piet van Heusden, met Henk Nijdam en met Tiemen Groen, die ons land jarenlang aan de wereldtop van dit moeilijke on derdeel van de wielersport hielden. Heel anders is dat in de tijdrit over een kilometer en bij stayers, waarbij resp. Leijn Loevesijn en Cees Stam de uitge sproken favorieten zijn. Bij de profs blijft de bloedarmoede in de sprint bestaan. Er zijn nu vijf SCHIPHOL Dinsdagmiddag zijn de Nederlandse deelnemers en officials aan de Maccabiah-spelen, die van 28 iu- li tot 8 augustus in Tel-Aviv worden gehouden, van Schiphol vertrokken. Het is de achtste maal, dat Nederland aan deze joodse „Olympische Spelen" deel neemt. In het gezelschap, dat 46 deelnemers telt, bevinden zich Olympisch zwem- kampioene Ada Kok, boksscheids- rechter Ben Bril en ir. Ad Paulen, die als vertegenwoordiger van de Interna tionale Atletiek Federatie meegaat. De ploeg zal in Wenen gezelschap krijgen van Anton Geesink, die in Tel-Aviv als hoofdscheidsrechter bij de judo-wed strijden zal optreden. In totaal zullen dertienhonderd sportlieden uit achten twintig landen aan de Maccabiah deel nemen. DEN HAAG Voetballers, die tij dens interlands van het veld worden ge stuurd, zullen door de Koninklijke Voet- valbond (KNVB) vrijwel zeker nooit meer worden geschorst voor competi tievoetbal. Dat valt op te maken uit een „ge dragslijn ten aanzien van de competen tie en straftoemeting na overtredingen in internationale wedstrijden", die de strafcommissie van de KNVB heeft vastgesteld. Hetzelfde geldt voor spelers, die in Europa-Cupwedstrijden naar de kleed kamer worden verwezen. Commentaar van de heer Jos Coler. voorzitter van de sectie betaald voetbal: „Ik heb de indruk, dat de KNVB alleen in zeer ern stige gevallen zal overgaan tot schor sing van een speler voor competitie voetbal. En wat is zeer ernstig? Na trappen is een zware overtreding, maar ook in dergelijke gevallen moet je niet naar het incident kijken. Het is ook be langrijk het optreden van de tegenstan der en de scheidsrechter daarin te be trekken". De verwikkelingen rondom Piet Kei zer zijn niet vreemd aan de vaststelling van deze gedragslijn. Zoals bekend werd deze Ajacied ook voor zijn club geschorst, nadat hij in een vriend schappelijke interland van het veld was gestuurd wegens natrappen. Keizer be dankte daarna voor het nationale elftal. Hoewel misdragingen tijdens vriend schappelijke interlands ook nu nog door de nationale bonden moeten worden be recht, stelt Coler: „Op grond van de nu bestaande gedragslijnen zou Keizer naar mijn idee niet voor Ajax zijn ge schorst in een dergelijke situatie. We hebben nu dit gedragspatroon vastgelegd, omdat we meenden, dat er iets moest veranderen op dat punt. In die richting denkt ook de Europese Voetbal Unie (UEFA), die in oktober de drie topscheidsrechters uit alle UEFA-landen in Italië bij elkaar laat komen voor een cursus van een week. De bedoeling daarvan is vooral om uni formiteit te brengen in de interpretatie van de spelregels". De strafcommissie van de KNVB stelt nu: Er moeten twee categorieën van wedstrijden worden onderscheiden: ontmoetingen in een internationaal toernooi onder auspiciën van de FIFA en UEFA, en vriendschappelijke inter nationale wedstrijden. A. Internationale toernooien: Elk in ternationaal toernooi kent een eigen reglementering, waarbij de strafbe- voegdheid is opgedragen aan speciale commissies. De berechting van over tredingen, gepleegd in wedstrijden van deze toernooien, valt onder de bevoegd heid van de toernooicommissies. De schorsingen, die deze comissies opleggen, gelden "Uitsluitend voor het desbetreffende toernooi. Dit betekent, dat de strafcommissie van de KNVB in beginsel niet bevoegd is. De berechting valt echter wel onder de bevoegdheid van de strafcommissie van de KNVB, als de FIFA of UEFA de KNVB verzoekt in ernstige gevallen aanvullend bestraffend op te treden. Dit geldt zowel voor toernooien voor vertegenwoordigende elftallen (wereld kampioenschap en Europees kampioen schap voor landenteams) als voor wed strijden van clubelftallen om de Euro pa Cup I en II. AMSTERDAM De KNWU heeft zich kandidaat gesteld voor de organi satie van het wereldkampioenschap cyclocross in 1971. Het ligt in de be doeling, zo deze kandidatuur door de UCI wordt aanvaard, de strijd om de regenboogtrui van de veldrijders dan in Zuid-Limburg te houden. Men heeft daarbij nog niet een bepaald par cours op het oog. Maar alleen al uit een oogpunt van het trekken van toe schouwers is Limburg het meest ge schikt, omdat belangstellenden uit West- Duitsland en België geen grote reizen behoeven te maken. M De strafcommissie is voorts ook be voegd als een speler van een Neder lands clubelftal van het veld wordt ge stuurd in de laatste wedstrijd, die zijn club speelt in een toernooi om de Euro pa Cup I of II, of het jaarbeurssteden- toernooi. Voor de berechting door de toernooi- organisatie zijn de volgende regels van kracht: Een van het veld gezonden speler is automatisch voor de eerstvolgende wedstrijd van het toernooi geschorst. De toernooi-commissie kan een zwaardere straf opleggen die ook kan gelden voor het toernooi in het vol gende seizoen. Bij een waarschuwing kan zowel schorsing als een geldboete volgen. B. Vriendschappelijke internationale wedstryden: Voor de berechting van overtredin gen, die voor, tijdens, of na vriend schappelijke internationale wedstrijden worden begaan, zijn de volgende richt lijnen van kracht: Indien een speler van een vertegen woordigend elftal een lichte over treding pleegt, kan hij worden gestraft met uitsluiting van wedstrijden van vertegenwoordigend voetbal, eventueel gecombineerd met een geldboete. Ook kan uitsluitend een geldboete worden opgelegd. Bij ernstige en herhaalde overtredin- AMSTERDAM —Nederland zal bij de wereldkampioenschappen v 'elrennen die voor de profs van 5 tot 11 augustus in België en voor de amateurs en da mes van 15 tot 25 augustus in Tsjecho- Slowakije worden gehouden, op alle nummers deelnemen. Vooral naar Tsjecho-Slowakije zal een zeer grote ploeg worden afgevaardigd, omdat men bij de amateurs op volle oorlogssterkte zal uitkomen. De KNWU heeft daarom vlak bij de baan in Brno een heel hotel afgehuurd voor een dele gatie van vijftig personen. Ook de profploeg voor het wegkampi- oenschap in Zolder op 10 augustus zal in een groep worden ondergebracht in de nabijheid van dit Noord-Belgische stadje. De profs voor de baanwedstrij- den (op de winterbaan in Antwerpen) worden vrij gelaten in de keuze van hun onderbrenging. HILVERSUM De Grote Prijs der merries werd gisteravond vrij gemak kelijk gewonnen door Cherie Spencer. Deze favoriete had zich al vrij spoedig op een veilige tweede plaats genesteld achter Fernanda D, die ten slotte door Cherie met een vlot eindsprintje werd geklopt. Het internationale nummer was ook al favoriet: Generaal Padua B, die op deze zomeravond eigenlijk ook niet zo veel strijd behoefde te leveren. De uitslagen: Vakantieprys: 1. Important D (M. Ver gay) 1.28,5; 2. Ido van Alkestis, 3. Im mer Treu. Total: w f 3.90 pl. 1.60 2.10 2.50, kop pel: 7.20, cov. 6.10 Campingprijs: 1. Guido Six (J L Olst, Hoorn) 1.26.4, 2. Helma 2, 3 Gloriant. Toto: W 4.90 pl 1.40 1.90 koppel: 8.40 cov. 5.00 trio 137.90. Sport- en spelprtfs: 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis) 1.24.5, 2. Ch. van Rood en Noot, 3. Zilvervos. Toto: W. 2.00 pl. 1.40 3.30 1.70 koppel: 8.30, cov: 10.20 Berg en Dalprijs: 1. Edoublaise (R. Verbaan) 1.27.7 2. Good Luck S 3. Flui ter S. Tto: W 11.70 pl. 3.30 1,90 2.00, koppel: 22.90, cov: 7.80. Grote Prijs der Merries: 1. Cherie Spencer (J. Hendrikx) 21.2, 2. Fernan da D, 3. Domingo. Toto: W 2,10 pl 1.40 1.50 2,50, cov: 4.70, koppel: 3.50, trio 56.10. Bos- en heideprijs, le afd.: gelijke aankomst voor Horma (W. Stort) en Horst L. (J. M. Lugies) 1.28.5. 3. Helia D. Toto: w. resp. f 2,40 en f 2,60, pl. f 2,30 en f 2,10, koppel f 12,50, cov. resp. f 1,80 en f 2,00. gen kan een schorsing van de eigen club volgen, met in elk geval uitslui ting van deelneming aan wedstrijden van vertegenwoordigend voetbal. Indien een speler van een clubelftal een overtreding pleegt, kan als straf een geldboete worden opgelegd of een schorsing voor wedstrijden van eigen club. Het Nederlands elftal speelt dit na jaar tegen Polen en Bulgarije, die be slissend zijn voor deelneming aan de strijd om de wereldtitel 1970. Commentaar van Piet Keizer: „Ik wil het eerst allemaal eens rustig le zen. Daarna zal ik een beslissing ne men". ROTTERDAM Het lijkt niet uitge sloten dat Feijenoord zijn beide Europa- Cupwedstrijden tegen de IJslandse kam pioen KR uit Reykjavik op eigen ter rein zal spelen. Gisteren ontving de Rot terdamse eredivisievereniging een tele gram van zijn toekomstige tegenstan der, waarin met die gedachte wordt ge speeld. Feijenoord voelt wel iets voor plan, maar het wil eerst besprekingen voeren met KR. De toegangsprijzen voor de Europa- Cupwedstrijden van Feijenoord zijn vastgesteld op f 22.50, f 17.50, f 12.50 en f 10, voor de zitplaatsen, en f 5 en f 4 voor de staanplaatsen. Voorzitter Couwenberg: „Met de hui dige transferbedragen ontkom je er niet aan de prijzen voor dit soort ontmoetin gen wat op te voeren. Voor de compe titiewedstrijden blijven de prijzen on veranderd." INGELMUNSTER Gerben Kars tens is dinsdag in een profkoers in In- gelmunster (België) als tweede geëin digd achter de Belg Callens. Karstens, die na een lange achtervolging de Bel gen Brands, Timmerman en Cooremans had ingehaald, kwam juist tien secon den te kort bij zijn poging om Callens van de zege af te houden. De uitslag: 1. Callens (Belg.) 150 kilo meter in 3 uur 30 minuten, 2. Karstens (Ned.) op 10 sec., 3. Brands (Belg.), 4. Timmerman (Belg.) 5. Cooremans (Bel.) allen dezelfde tijd als Kartens NIEUW LOOSDRECHT Op de voor laatste dag van de Nieuw Loosdrecht- week is de spanning gestegen. In de Valkenklasse moest Piet van Buren dit maal zijn meerdere erkennen in de voortreffelijk varende Maarten Tromp. Met een resultaat van 1-1-2 heeft ech ter Van Buren nog de beste troeven in handen. Een verrassende zege boekte Van Heusden in de Finnklasse. Hij was nog niet in het stuk voorgekomen. De leider in het klassement, Mei Oskamp kon geen gang in zijn schip krijgen en ein digde in de achterhoede. Kees Douze, die op de vierde plaats eindigde is een lachende vierde. Met een resultaat van 1-8-4 heeft hij rede lijke kansen op de eindzege. De belangrijkste resultaten zijn: Val ken: 1. Stomp, 2. Van Buren; Spanker: 1. Van Riemsdijk, 2. Van Eyk; 16 m: 1. Vegter, 2. Paulsen. Vrijheid: 1. Wens- veen, 2. De Haas jr. Flying junior: 1. Simons, 2. Delsing. Finnjollen: 1. Van Heusden, 2. Stellingwerf. 1. Pampus: 1. Scholtz, 2. 'Xlok. Schakel: 1. Tetteroo, 2. Kruit. Stern: 1. Versteeg 2. Tack Jeugd: 1. Brinkhorst, 2. De Vlaming. Solo: 1. Vrijdag, 2. Prins. Moth-Europe 1. Meyboom 2. mej. Bootz Vaurien: 1. In 't Veld, 2. Segaar. OK-Jollen: 1. Bij kerk, 2. De Koning. DEN HAAG Een vrij grote Neder landse selectie herenatleten zal zater dag in het Belgische Blankenberge gaan deelnemen aan internationale atletiek wedstrijden. De Nederlandse afvaardiging naar de „nacht van de vedetten" bestaat uit: 100 m. Piet Tamminga,fCoen Jansen Ad de Jong; 200 m: Ad van Boekei. De ze vier atleten zullen ook starten op de 4 x 100 m. estafette. 400 m: Rijn v.d. Heuvel, Martin Mo- ser; 800 m: Wijnand Bladt en Bert Bo- verman; 5000 m: Egbert Nijstadt; 100 m horden: Hans van Enkhuizen; hoog springen Ben Lesterhuis en Peter Gee- len. KIRKCLADY —De Britse wieler kampioen Brian Jolly heeft dinsdag de eerse etappe van de Ronde van Schot land voor amateurs gewonnen. Hij ging ging als eerste over de eindstreep, na een rit van 149 km van Glasgow naar Kirkcaldy. De Tsjech Bartoxice kwerd tweede. Wim Prinsen eindigde als vijf de in dezelfde tijd als de winnaar. De uitslag is: 1. Jolly (GBR) 149 km in 3 uur 24 min 5 sec, 2 Bartonicek (TSJ 3 Foster (Ierl.), 4 Horton (GBR), 5. Prinsen (Ned) allen dezelfde tijd als de winnaar. Henny van Vught eindigde op de zevende plaats in dezelfde tijd als de winnaar. De Nederlandse ploeg neemt na de eerste rit de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement in voor Groot-Brittannië en Tsjecho-Slo wakije. PORTIEK VERKOOP inschrijvers voor vier prijzen, van wie titelhouder Gerrit Koel het toch moei lijk kan krijgen tegen nieuwkomers Charles Ruykers en Albert van Midden. Interessant zijn bij de beroepsrenners de achtervolging en de stayersrit. In de achtervolging zijn er nu al elf ge gadigden: Bongers, Van Midden, Oud- kerk, Paul, Poortvliet, Pijnen, Van der Vleuten, Wagtmans, Post, Duyndam en Schuuring. Deze grote belangstelling is waar schijnlijk toe te schrijven aan het feit, dat het kampioenschap wordt verreden op de Antwerpse winterbaan. En goed rijden in de regenboogstrijd betekent al een paar contracten voor Antwerpen voor de komende winter. Van de vijf stayers in het profkampioenschap zijn Van Campen en Paul (hij heeft dit sei zoen nog niet eens achter de motor ge traind) al bij voorbaat kansloos. De strijd zal echter hoog oplaaien tussen Piet de Wit, Jaap Oudkerk en Piet van der Lans. De KNWU heeft reeds tien renners aangewezen, die Nederland zullen ver tegenwoordigen in het wereldkampioen schap voor profs, dat op 10 augustus te Zolder (Belg) wordt gereden. De ploeg bestaat uit de volgende renners: Jac ques Frijters (Weelde/België), Eef Dol man (Klimmen), Wim du Bois (Zuid- zande), Jan Janssen (Putte), Gerben Karstens (Prinsenbeek), Harm Otten- bros (Hoogerheide), René Pijnen (Woensdrecht) Wim Schepers (Meers- sen), Harrie Steevens (Elslo) en Rini Wagtmans (St. Willebrord). Eerste re serve is Eddy Beugels (Sittard) en tweede reserve Arie den Hartog (Elslo). De ploeg zal onder leiding staan van de heer J. Forster (Heerlen).

De Vallei | 1969 | | pagina 10