Clubliefde is niet dood NIEUW BESTUUR „VEENENDAAL" 11. W. Hannink nieuwe praeses van vereniging DRONKEN CHAUFFEUR UIT OVERBERG NA DODENRIT: „Dan hadden ze maar niet op mijn weghelft moeten komen Eis:anderhalf jaar cel en tien jaar niet achter l stuur 't DORPSHUIS IS KLAAR Officiële opening op 13 aug. Finaleplaats voor Wim Keman Veiling Resteren Scliiet uitslagen Veiling Tie! Ledenwinst Steun Lange discussie $0 iT DÏ iiT MISSELIJK SAMENWONEN Uitslagen van „De Luchtpost f ril Voor lichte administratieve werkzaamheden Voor verkoop in alle afdelingen, voor de tijd van 28 juli t.m. 9 augustus a.s. Bekendheid met het textielvak geen vereiste Hoog loon Gaarne zo spoedig mogelijk so lliciteren bij WOENSDAG 23 JULI 1969 VEENENDAAL Het was voor vele leden van voetbalvereniging Veenen- daal als een donderslag bij heldere hemel gekomen: het voltallige bestuur trad aï. De reden hiervan was dat de bestuurders jarenlang hadden gewerkt met een onderbezetting en een duidelijk gebrek aan medewerking hadden gehad. „Het werk komt te veel op een klein aantal personen neer", aldus een woord voerder van de vereniging bij het bekend worden van het besluit, „en dat is de hoofdreden van ons aftreden". Maar op de vergadering van Veenendaal bleek duidelijk dat de clubliefde bij de geelblauwen bepaald niet dood is, want binnen een halt' uur had de 43 jaar oude vierdeklasser van een nieuw bestuur. In sneltreinvaart Werd de agenda afgewerkt in de propvolle kantine op het Salamander-complex en alleen over de verkiezing van een elftalcommissie en de begeleiding van de jeugd van Veenendaal werd langdurig gediscussieerd. Uit de notulen van een vorige verga dering kwam het nog eens apart naar voren. „De clubliefde is dood en er moet iets gaan gebeuren". Welnu, er gebeurde ook veel. Zonder enige moeite werd er een nieuw, aanmerkelijk verjongd bestuur gevormd. Als enige kandidaat voor het voorzitterschap was de heer H. W. Han nink naar voren gebracht en de aanwe zigen waren zichtbaar verheugd met zijn verkiezing. Van het oude bestuur bleven alleen de heren J. H. Roor (se cretaris) en G. J. Veldhuizen aan. De andere functies worden verdeeld onder de heren R. Reininga (kandi daat voor de functie van penningmees ter), C. A. Schoeman, D. G. Schans sr., M. ter Haar, T. van de Scheur, A. Blankespoor, S. J. Klijn en H. van Leeuwen. Toen de aftredend voorzitter Van Dolder om een elfde bestuurder vroeg meldde laatstgenoemde zich uit de vergadering. Het besluit van het vo rige bestuur om en bloc af te treden had dus effectief gewerkt. Uit het jaarverslag van secretaris Roor bleek dat Veenendaal een leden winst had geboekt in het afgelopen jaar. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over het feit dat er een flink aantal straffen was uitgedeeld aan zijn vereniging en zei, dat die beslist moesten afnemen in de toekomst. Penningmeester P. van Kruistum kon een batig saldo melden, ondanks het feit dat de recettes minder waren éfen in het jaar daarvoor. XQQrijtter^ oemd. '/Ai Hierna werd de nieuwje de heer H. W. Hannink, benoemd. Zijn voorganger toonde zich verheugd over het feit dat hij een vereniging achter liet zonder schulden en met een gewel dige accommodatie. „Ik heb mijn werk altijd met plezier gedaan en ik ben ervan overtuigd dat ook u ernaar zult streven om Veenendaal groter, be ter en sterker te maken", aldus de heer Van Dolder in zijn toespraak tot de nieuwe praeses. De heren Reininga, Roor. Schoeman, Schans sr., Ter Haar, Van de Scheur, Blankespoor, Veldhui zen en Klijn werden voorgedragen als nieuwe bestuursleden. Uit de vergade ring kwam de heer Van Leeuwen als elfde kandidaat voor een bestuursfunc tie naar voren. Vervolgens sprak de heer Hannink de aanwezigen toe: „Naar mijn mening moet er in een nieuw bestuur niet al leen vertrouwen worden gesteld. Dat vertrouwen moet verkregen worden en wij zullen hiervoor ons uiterste best doen. Wij rekenen echter op de steun van alle leden. Mochten we fouten maken dan is dat voor de leden een directe aanleiding om ons daarop te wijzen. Daar kunnen we alleen maar van le- Veenendaal kan slechts blijven bloeien als er een nauwe samenwerking is binnen de vereniging. Wij rekenen dan ook op assistentie van de leden". De eerste lange discussie werd ge voerd bij de benoeming van een elftal commissie. De vorige was afgetreden na onenigheid. Zij had het vertrouwen niet meer. Uit de vergadering kwam slechts één kandidaat voor een functie in deze com- RESTEREN De prijken van de aangevoerde produkten bij de veiling te Resteren waren als volgt: Aardbeien: EI 85—117 per doosje a 250 gram; II 01—78 per doosje a 250 gram. Frambozen: EI 51—81 per doosje a 200 gram Kruisbessen: EI 21—36 per doosje a 250 gram; II 11—20 per doosje a 250 gram: EI 104—130 per kg: II 40—80 per kg. Rode bessen: EI 20—48 per doosje a 250 gram: II 1520 per doosje a 250 gram; EI 70—100 per kg; II 50—60 per Kg; II 50 (fabriek). Bastaard dikke: EI 222—252. Early Laxton: I 110—159; II 51—95. Prin. bonen: EI 105—123. Yellow Transparent: I 55—60: 31—49; I 55—65: 50—57, I 60—70: 65—76; I 65—75: 85—93 1 70—80: 103. Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. missie. Langdurig werd er over dit punt gediscussieerd, doch uiteindelijk bracht de nieuwe voorzitter uitkomst. „Een eerste taak voor het nieuwe be stuur lijkt mij dat het een taakstelling creëert voor de elftalcommissie. Hierin hebben de leden en de spelers zelf in spraak. Ik stel dan ook voor op een eerstvolgende vergadering deze com missie samen te stellen, zodat de men sen die zich hiervoor opgeven precies weten volgens welk patroon zij moeten werken". Een ferm applaus van de aanwezigen bewees dat zij het hiermee roerend eens waren. In de rondvraag werd gevraagd of de heer Blankespoor, een nieuw bestuurs lid, deze functie wel kon combineren met zijn werk als KNVB-consul. Een en ander bleek weinig bezwaren op te le veren. Over de jeugd werd lang gepraat. De heer Van de Broek stelde dat er veel te weinig jeugdleiders zijn bij Veenendaal. „Dat is toch te gek, want die jeugd is onze toekomst", vertelde hij. Daarmee bracht hij een lange discussie op gang. Ex-voorzitter Van Dolder merkte op dat de meeste leden de interesse voor dit werk misten. Het nieuwe bestuur zal beslist maat regelen moeten treffen voor deze afde ling van de vereniging. De heer Bouman bracht vervolgens dank aan het afgetreden bestuur. Hij betreurde het dat „zovele oud-gedien- den vertrokken". In zijn slotrede stelde de heer Van Dolder nog dat men erin was geslaagd nieuw leven in de vergrijsde vereniging te brengen. „Wij laten een gezonde club achter en ik ben ervan overtuigd dat de vereniging onder de nieuwe be stuurders gezond blijft". BREDA Tijdens de Nederlandse zwemkampioenschappen in het zwem bad „Wólfslaar" te Breda, heeft Wim Keman van de Veenendaalse Zwem- club zich gisteren geplaatst voor de fi nale van de 400 meter vrije slag bij de jongens onder 14 jaar. Wim Keman, de enige afgezant van de VZC op deze kampioenschappen waar meer dan 2000 zwemmers en zwemsters aan de start komen, startte in de eerste serie van de 400 meter vrije slag. Na 100 meter keerde hij als vierde en gedurende de gehele race wist hij deze vierde plaats te behouden. Via de tussentijden 1.12.5 sec., 2.35.1 en 3.58.4 kwam hij uit op 5.16.0 seconden en hiermee klasseerde hij zich als achtste en laatste voor de finale. De finale-indeling ziet er als volgt uit: Frank Weyers (HZPC Den Haag) 4.51.5 sec., Karei Eggen (de Kik ker Ernmen), 4.59.0 sec., Rudi Beau fort (RZV Rijswijk) 5.02.1 sec., Bert Bergsma (KNZB) 5.10.8 sec.. Ferry Reuvekamp (Dolfijn Amsterdam) 5.13.4 sec., Albert op de Dijk (GZPC Gronin gen) 5.14.8 sec., Joop Glijn (ZAR Am sterdam) 5.15.9 sec. en Wim Keman (VZC Veenendaal) 5.16.0 sec. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging scho ten deze week op de buitenbaan de vol gende resultaten: Geweer 100 meter, le serie, A. C. van Dusschoten 48. M. Berendsen 48. A. v. Eist 48. P. Enge lenburg 45. A. Valkenburg 44. H. Pa ter 43. J. Overeem 42. J. ten Broek 42. H. v. Ginkel 42. Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg 41. H. Berendsen 41. J. Koot 40. A. Blanken 40. T. v. Rustehoven 40. J. Koudijs 39. A. v. Garderen 36. J. v. Eist 36. Petite Cara bine 1 serie van 100 meter. T. v. Rus- tenhoven 48. M. Berendsen 45. A. Val kenburg 45. J. Koot 44. P. Engelenburg 44. A. v Garderen 43. J. Koudijs 43. J. ten Broek 41. H. v. Ginkel 41 A. G. van Dusschoten 38. A. v. Eist 38. J. v. Eist 36. A. Blanken 35. H. Pater 35. ARNHEM -c Anderhalf jaar gevangenisstraf en tien jaar niet rijden, dat was j gisteren voor de rechtbank in Arnhem de eis tegen de 30-jarige chauffeur Ger- fit van den H. uit Overberg bij Anierongfen, die op tien méi van dit jaar uit een dodenrit door de Betuwe op de Cuneraweg in Rhenen met zijn vracht wagen een tegemoetkomende personenauto volkomen verpletterde. De in- zitenden, het echtpaar Van den Garskamp, werd daarbij op slag gedood. IIVI 4 - - "V" f RESTEREN Het Dorpshuis in de Nedereindsestraat in Resteren is bijna klaar. Op het ogenblik wordt de laat ste hand gelegd aan het interieur en woensdag 13 augustus vindt 's mid dags de officiële opening plaats, ge volgd door een receptie, 's Avonds wordt in het Dorpshuis de eerste to neeluitvoering gegeven door de Tielse toneelvereniging De Egelantiers. Het interieur van het cultureel centrum (op de bovenste foto de grote zaal) is modern van opzet. Ruimte en licht harmoniëren, waardoor een uitermate gezellige sfeer ontstaat. De totale kos ten van het Dorpshuis bedragen ca. f 200.000,—. De inrichting wordt verzorgd door een aantal vrijwilligsters. Zo is momenteel een aantal dames bezig met het schoon maken van de zitplaatsen (foto rechts) Overigens is de week waarin 't Dorps huis wordt geopend voor de Resteren se bevolking een ware feestweek. De zelfde zaterdag, zaterdag 16 augustus vindt namelijk ook de ingebruikneming ede plla -:*k Af WVV' UVk ■>ir£ r* ,<H* Van Gcldermalsen af had een van de getuigen de rit kunnen volgen. „Het moest wel misgaan, de vraag was alleen nog maar: waar en wanneer", zo zei hij. Meer dan dertig kilometer had Van den H's zandauto slingerend over de weg gereden, richting Rhenen. Nie mand durfde hem voorbij, verschillen de tegenliggers hadden het vege lijf moeten redden door met hun voertui gen in de berm te duiken. Een van de automobilisten probeerde nog de poli tie te bellen, maar die bleek onbereik baar. Op de Cuneraweg volgde ten slotte de verschrikkelijke botsing. Een klein Fiat- je ontsnapte nog net de op zijn weg helft op hem toe razende vrachtauto, de wagen die achter hem reed werd door Van den H. geschept. De brand weer moest de bestuurder later uit zijn auto zagen. „Ik ben er eigenlijk nog goed afgekomen met 2 beenbreuken", zei de man later. Het echtpaar Van de Garskamp, dat achter hem reed op weg naar hun zoon in Den Bosch, kon niet meer-ontkomen. Hun auto werd volko men platgereden. Mevrouw Van den Garskamp (49) werd door de botsing onthoofd, haar echtgenoot (52) geheel opengereten. „Het was verschrikkelijk". zo vertelde een in het vak vergrijsde ad judant van de rijkspolitie. „En toen was het eerste wat Van de H. tegen me zei: „Dan haddei. ze maar niet op mijn weghelft moeten komen. Ik heb er moeite mee gehad hem niets te doen". Meer dan dertien citroenjenever met seven-up had de chauffeur op toen hij achter het stuur kroop. De kastelein waarschuwde hem nog. maar hij trok zich er niets van aan. Onderweg werd hij misselijk, stopte, maar ook toen her vatte hij de reis. „Een onverantwoordelijke schurk", zo had een van de getuigen de chauffeur genoemd, bij de politie. „Ik kan me dat voorstellen", zei officier van justitie mr. J. H. C. Pieters. Ruim dertig kilometer reed de getuige achter Van den H. aan. nadat hij zag hoe de vrachtauto het spiegeltje van een bus af reed. Mr. Pieters was weinig optimistisch over de Overbergenaar. „Er is weinig positiefs over hem te vertellen", hadden de psychaters gezegd. Al op dertienja rige leeftijd waren er moeilijkheden met Van den H. Om hem vooruit te helpen gaf zijn vader hem later een vrachtauto. Hij verkocht het ding, om het geld er op Terschelling door te draaien. Zijn huwelijk liep spaak, waar na hij in Velp, zonder een cent op zak, een huis huurde voor vierhonderd gul den per maand om met een juffrouw te gaan samenwonen. Daar pleegde hij een enorme serie flessentrekkerijen: links en rechts kocht Van den H. kleding, drank en andere dingen zonder er ooit een cent voor op tafel te brengen. Aan con tant geld wist hij te komen door de PTT op te lichten met ongedekte cheques. En de tweede vrachtauto, de ongeluks auto, had hij ook al van zijn vader ge kregen om uit de narigheid te kunnen raken en zelf zijn geld te verdienen. Wel had hij er nadrukkelijk bij moeten beloven alleen met het ding in het ter rein te rijden, voor het zandtransport waarvoor het bedoeld was. „Hij heeft maar raak geleefd", aldus de officier. „Hy is een volslagen egocen trisch figuur. Hy heeft zich van het on geluk ook nauwelijks iets aangetrokken. Zelfs de psychiaters betwijfelen ol hy wel nachten er van wakker heeft gele gen, zoals hij zegf. In elk geval geloof ik daar niets van." Twee eisen deed de officier, een van een jaar en twee maanden voor het ver schrikkelijke ongeval, met vijf jaar niet rijden, en een van vier maanden voor Van den H.'s dolle leven in Velp. Ook daarbij eiste de officier vijf jaar niet rijden, omdat ook toen de chauffeur een keer dronken achter het stuur had gezeten. „Ik ben het met de psychiaters eens: deze man moet nooit meer op de weg", aldus mr. Pieters. De raadsman van Van den II.. mr. \V. Holleman, twijfelde er aan of zijn cliënt wel zo onverschillig is als de of ficier denkt. „Het eerste wat hij tegen mij zei was: als ik het maar zelf was geweestDe officier van justitie vroeg in zijn requisitoir ook om een voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering van Van den H. De rechtbank zal over een week uitspraak doen. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mee aan een wedvlucht vanaf Strombeek, een afstand van 153 km. In concours waren 229 duiven. Zij werden om 10 uur gelost en de eer ste duif arriveerde om 12.19 uur in Scherpenzeel. De uitslagen waren P. Wagensveld 1, 5. J. v. Oostrum 2, 6, 42. Jo van de Bovenkamp 3, 20, 21, 22. J. Voskuilen 4. A. Rustenhoven 7. 9. 10, 15, 36. 37. 40. 43. C. ter Burg 8. 14. 28, 34. T. H. Aarsen 11. 13. 17. 18 24. 25 27. M. Rotte 12 32. C. A. Kos ter 16 19. 31. 38. 44. P. v. Eist 23. A. Heenvliet 26. C. Gijsbertsen 29,39, 46. W. v. Schaik 30. G. Schipper 33.. 41. C. A. v.d. Wetering 35 M4-^4> VÜUltót Spbttpark De Lede p a>*ni| l 1 ats. N.V. Vruchtenveiling 'Tiel en Omstreken' Veilbericht van dinsdag 22-7-1969. APPELEN Yellow Transparant I 70-75 89-93 (55/70 77-92 60/65 62-80 Yellow Transparant 70/7fc 57-64 5-32^. - dtn ■-A»>.•-»■* j»m 11 37-64 BESSEN Rode bessen per doosje van 250 gram E 31-37 T 26-30; Rode bessen E 89-1.37 I 69-92; Rode bessen blok 50; Kruisbes sen per doosje van 250 gram E 30-42; Kruisbessen E 99-1.48; Zwarte bessen E 1.20; Zwarte bessen blok 1.00. AARDBEIEN péf%j3oosje van 250 gram^E 72-1.34 I 3D- dames gevraagd Ara -<? -ü i f "J is:'

De Vallei | 1969 | | pagina 5