Jan van Katwijk klopte Gerben Karstens op de meet in sfeerloze Acht van Chaam Van Beers snelste amateur, Hoven rapste nieuweling Portisch lijkt al haast zeker van zege in IBM-toernooi Pepels koploper in Schotland Nieuwe koers van zwembond blijkt een zeer moeilijke te zr Piet van Buren in Loosdrecht beste Valken-zeiler Oude voetbalglorie heft vereniging op Dudok van Heel weer voor Heineke Damnederlaag tegen Rusland: 31-29 Pijnen moet tien dagen rusten Franse selectie voor w.k. wielrennen Amateurs gaan weer bekeren Weer twee boeke van Jan Scbreiner „GROTE" MANNEN FAALDEN IN BROEIHEET BRABANTS LAND Finnjollen Soloklasse Amateurs Nieuwelingen Uitslagen GEEN PRESTATIES OM OVER NAAR HUIS TE SCHRIJVEN Dames Reden DONDERDAG 24 JULI 1969 Jan van Katwijk flitste in de mas-1 als eerste over de eindstreep, sasprint van de Ronde van Chaam I AMSTERDAM In de grootmeester- groep van het 9e IBM-toernooi gaat de strijd om de eerste plaats tussen leider Lajos Portisch en achtervolgers Liber- son en Wasjoekov. De Hongaar won op nieuw, de Russische grootmeesters mochten niet klagen over hun punten- delingen. Voorzichtig zou men mogen concluderen, dat Portisch vermoedelijk de sterkste is. De man, die hem zou moeten evenaren of overvlcugen, grootmeester Leonied Stein lijkt er nauwelijks meer toe in staat, omdat er nog maar 7 ronden resten. Het nuttigste vaderlandse resultaat boekte Rob Hartoch door een zege op zijn landgenoot Barendregt. Overigens viel het geluk de jongste Nederlandse deelnemer in de schoot, want op het ogenblik dat Barendregt een misgreep inging was de stand van Hartoch alles zins dubieus. Hoe dit zij, zijn kansen op een score van 6V« punten zijn er aan merkelijk door gestegen. Over het geheel genomen zijn de Ne derlanders er in deze ronden niet al te slecht afgekomen, zij het dat bijvoor beeld landskampioen Hans Ree, tegen Byrne beslist niet over pech had te kla gen. In de meestergroep kunnen nog slechts 2 Nederlanders een meesterre- sultaat boeken. Dat zijn Van Scheltin- ga en Zuidema. Ze moeten dan alle resterende partijen winnen. Géén een voudige zaak. De uitslagen van de woensdag ge speelde partijen zijn: Grootmeestergroep: Wasjoekov - Ka- valek V2-V2; Damjanovic - Stein Vi-Va; Byrne - Ree Va-Va; Darga - Lange weg Gheorghui - Liberson Va-Va; Por tisch - Donner 1-0; Ivkov - Tatai 1-0; Barendregt - Hartoch 0-1. Stand grootmeesters na 8 ronden: 1. AYR Chris Pepels heeft de tweede etappe van de Ronde van Schotland ge wonnen, een rit over 186 kilometer van Kirkcaldy naar Ayr. Pepels bleef in de eindsprint twee vluchtmakkers voor, de Brit Matthews en Ger Harings, die derde werd. Pepels nam in het algemeen klasse ment de leiding over van de Britse kampioen Brian Jolly. De Nederlander heeft bijna een minuut voorsprong op de Brit Horton. De uitslag van de tweede etappe was: 1. Pepels (Ned) de 186 km in 5.04.53; 2. Matthews (GB) z.t.; 3. G. Harings (Ned) z.t.; 4. Horton (GB) op 21 sec.; 5. Barras (GB) op 32 sec.; 7. De Koning (Ned) op 34 sec.; 12. Prinsen (Ned) op 1,20; 13. o.a. Van Vught (Ned) en Wouters (Ned) op 2,15. Algemeen klassement: 1. Pepels 8.28.27; 2. Horton op 52 sec.; 3. Cross (GB) op 1,05; 4. Genste (Fr) op 1,32; 5. Jolly (GB) op 1,46; 7. Prinsen op 2,21; 9. Van Vugt op 2,46. Land sport A. dc Graal Portisch (Hong) 6 en 1 afg; 2./3. Li berson (Rusl) en Wasjoekov (Rusl) 5'/a; 4. Ivkov (Z-Sl) 5; 5./8. Byrne (VS) Kavalek (Tsj-Sl), Damjanovic (Z-Sl) en Stein (Rusl) 4V2; 9./10. Darga (W- Dld) en Gheorghui (Roem) 4; 11. Har toch (Ned) 3V2 en 1 afg; 12. Ree (Ned) 3V2; 13. Tatai (It) 3; 14. Barendregt (Ned) 2; 15./16. Donner (Ned) en Lan- geweg (Ned) IV2. Meestergroep: Johannessen - Zuide ma 0-1; De Rooi - Diez del Corral 0-1; Scholl - Csom 0-1; Gerussel Ujtelky 1-0; Mander - Ostojic 1-0; Van Schel- tinga - Van Baarle 1-0. Stand meestergroep na 8 ronden: 1. Csom (Hong) 6'/t; 2. Mader (W-Dld) 6; 3. Ostojic (Z-Sl) 5V«; 4. Diez del Cor ral (Sp) 4Va; 5-/7. Johannessen (Nw), Van Scheltinga (Ned.) en Zuidema (Ned) 4; 8. Gerussel (W-Dld) 3V«; 9. M. Ujtelky (Tsj-Sl) 3 en 1 afg; 10./11. Van Baarle (Ned) en Scholl (Ned) 3; 12. De Rooi (Ned) 1. LOOSDRECHT De laatste dag van de Nieuw Loosdrechtweek werd onder zeer lichte weersomstandigheden ge zeild. Een felle strijd ontspon zich in de Valkenklasse tussen Jaap Havekotte en Frits Appel; een strijd die in het voor deel van Havekotte beslist werd. Maarten Stomp werd derde en Piet van Buren vierde. De hoofdprijs be landde in de reeds zeer goed gevulde prijzenkast van Piet van Buren, die zich met een score van 1-1-2-4 een wa re uitblinker in deze zeilweek toonde. Mei Boskamp was de sterkste man in de Finnklasse. Hij won de laatste ra ce en nam daardoor bezit van de hoofd prijs. Tweede werd Otto en derde Van Heusden. De laatste Pampusrace bracht de no dige verrassingen. Door de bepaald niet constante klassering van de deelne mers kon er nog van alles gebeuren. Henny Scholts nam direct na de start het heft in handen en liep gedurende de race ver weg van het veld. Hij behaalde daarmee zijn tweede dagzege, goed voor een hoofdprijs. In het eindklassement eindigde Leo de Wit op de tweede plaats. CHAAM De Acht van Chaam 1969 kon in vele opzichten die van het vorig jaar niet doen vergeten. In het zwoelwarme Brabantse land hadden renners en publiek hun zinnen niet naar grote daadkracht staan en daarom werd het, vooral bij de profs, een vrij saaie, sfeerloze wedstrijd. Vooral de gro te mannen hebben heel weinig van zich laten zien. De duizenden guldens, die het 'organiserende comité in hen investeerde, waren slecht besteed. Een uit zondering moeten we maken voor het enfant terrible in de Nederlandse prof- rijen, de eerzuchtige Rini Wagtmans. Hij heeft er met zijn Willem U-ploeg voor gezorgd, dat er althans nog enkele minuten aanleiding was voor de 30.000 toeschouwers om uit hun horizontale houding te komen. Wagtmans kon zijn zege van vorig jaar niet prolongeren. Misschien was 't feit, dat de minder fitte Janssen geen tweestrijd wilde aangaan met de vechtjas uit St. Willebrord aan leiding om 't in 't uur van de waarheid te laten afweten, 't Leek erop dat Wagt mans weigerde ploegmaat Rik van Looy aan zijn 500e zege te helpen. Een duidelijke tweespalt in het Willem II-kamp zorgde er bijna voor, dat een an der lachende eerste werd. De scherpe eindsprint van Gerben Karstens was ech ter niet fel genoeg om de attente Jan van Katwijk te kloppen. Oploose Jan, te licht bevonden om het Tour-avontuur aan te gaan, rehabiliteerde zich op knappe wijze. Ton Vissers mocht blij zijn, dat hij het gezicht van zijn formatie op het nippertje redde. Neen. meer strijd was er bij de amateurs. Daar was ook ah een man die gela den aan de meet kwam, Jos van Beers, de in Vogelaer (België) wonende Neder lander, werd door de organisatoren van de Ronde van Nederland uit de course gezet omdat hij er met de pet naar zou hebben gegooid. „Niet waar", zei Jos, „en ik zal jullie het laten zien ook". Hij heeft het volledig waar gemaakt en zijn knokken van begin tot het einde werd beloond met een fraaie spurtzege. Bij de nieuwelingen sloot de veelbelovende Gezinus Hoven uit Drente zijn laat ste wedstrijd in deze klasse af met een klinkende overwinning. Hij versloeg zijn zes vluchtmakkers „op één been". In een temperatuur, die niet noodde tot enige activiteit, laat staan tot een aantrekkelijke wielercourse, hebben enkele tientallen duur betaalde profs zich weinig inspanningen getroost. Er werd ruim een kwartier te laat vertrok ken doordat Janssen, Altig en good- old Jacues Anquetil op het laatste nip pertje in dure sportwagens het par cours opkwamen en geen haast maak ten om zich bij de ook al niet van on geduld popelende makkers aan de meet te voegen. Janssen vooral haalde zich de toorn van het publiek op de hals. Dat hij er, na enkele ronden aan de staart te hebben gehangen, de brui aan gaf zal hieraan beslist geen goed heb ben gedaan... Het werd een vrijwel complete chaos met driftig doende juryleden en organi satoren. De laatsten werden op initia tief van Peter Post tenslotte bijna om ver gereden. De organisatoren hadden er zelf voor een groot deel schuld aan, want zij kregen er niet genoeg van om de mollige Rondemiss bloemen en zoe nen te laten uitdelen aan de nationale kampioen als Jacques Frijters, Eddie Schutz en Peter Glemser. Wereldkam pioen Adorni kreeg er zelfs een hele se rie. Niet iedereen wenste overigens de paljas uit te hangen. Harm Ottenbros bijvoorbeeld probeerde het al in de eer ste ronde. Hij kreeg gezelschap van Haast en Pijnen en later van Willy in 't Ven, die daarna enkele van de in to taal 180 kilometers alleen voor de meu te uitdraafde. Een kopgroepje met Daan Holst, Jan Serpenti, Johnny Brou wer, Leen Poortvliet en In 't Ven hield het iets langer vol. Na 25 kilometer kreeg een tweede groep aansluiting, dank zij de activiteiten van met name Wagtmans en „de witte" Steevens. Na ruim dertig kilometer coursen gin gen de volgende renners aan de leiding: Holst, Brouwer, In 't Ven, Duyndam, Wagtmans, Poortvliet, Dolman, Otten bros, Van der Vleuten, Steevens, en Van Katwijk. Dolman, Poortvliet en Stee vens moesten afhaken. De voorsprong groeide, maar bedroeg maximaal ruim twee minuten. Uit het verbrokkelde pe loton ontsnapte een tweede groep met Karstens, Van Looy en Arie den Har- tog als animators. Vijfentwintig kilo meter voor het einde streken zij op de koplopers neer. In de eindspurt ontging de dit seizoen nog weinig succesvolle Karstens een verdiende zege. Han van Katwijk drukte zijn voorwiel enkele centimeters eerder over de streep. De Warmondse Solozeiler Vollebregt zegevierde in de laatste race. Zijn eer ste plaats bracht hem in het bezit van de wisselbeker. Cees de Haas behaalde de meeste punten in de Vrijheidsklasse. Hij eindigde ook in de laatste race op de eerste plaats waarin hij gevolgd werd door Ossendorp en Van Wensven. Jos van Beers was bij de amateurs erg strijdlustig. Al na twint'ig kilometer leidde hij, naar later bleek de beslissen de, slag in. Samen met de Haarlem mers Ron Bakker en Roel Snijder, Pe ter van der Donk, Frits Hogerheide, H. Kruims, Jos Dekker, Ger Zoontjes en de oostelijke raspaardjes Arie Hassink (Neede) en Henk Kuiper (Denekamp) ging hij aan de haal. Er bestond in deze groep uitstekende samenwerking. Has sink bepaalde meestal het tempo. In ie der geval deed hij het meeste kopwerk hetgeen hem waarschijnlijk een nog eervoller klassering heeft gekost. Hoe dan ook, de rest werd naar een achter stand van ruim vier minuten gefietst. Enkelen hadden dat misschien kunnen voorkomen, zoals de sterke Fries An ne Koster, die over een bak-met-pinda en-een-man-eronder struikelde, de Drent Jan Aling, winnaar vorig jaar, die samen met Henk Nieuwkamp vroeg uit de wedstrijkl verdween. De Amstel- renners De Koning, Vlot en Huizebosch waren de grote verliezers. Zij sleurden aan een tweede groep, die echter steeds verder achterop raakte. Huizebosch toonde eens temeer, dat hij een knaap met karakter is door on danks twee lekke tubes door te zetten. Het moest zodoende op een spurt van de negen op kop Hogerheide viel af uitdraaien. Jos van Beers liet de rest stilstaan. De Nederlandse ama teurs mogen blij zijn, dat hij meer bij de zuiderburen dan in eigen land op prijzenjacht is. De oostelijke coureurs eindigden op eervolle plaatsen. Gezinus Hoven uit het Drentse Deurze had voor de start tegen iedereen, die het maar horen wilde gezegd, dat hij en niemand anders deze Acht ging winnen. Een tikje pedant, maar als het uit de mond van een succesvol beginneling als Hoven komt moet men daaraan wel waarde toekennen. Johnny Wagenaar uit Epe zette zijn aanval te vroeg in. Hij miste ook de kracht om door te zetten. Later pakten Bal, Engel, Hoeks, Rocx» Sparnaay en De Waal enkele se conden. Het werd pas ernst toen Hoven zich er mee ging bemoeien. Met een vermorzelende pedaaltred zette hij zich aan de kop van het peloton. De zwak kere broeders vielen als rijpe appels af. Ook Henk Poppe uit Nijverdal, trots als een aap in zijn kampioenstrui ge klommen, moest buigen voor dit Drent se geweld. Er kwam een hergroepering met een kopgroepje van zeven man. De renners uit het noorden en het oosten waren er goed in vertegenwoordigd. In een achtervolgend groepje waren het ook al de oostelijken, die de toon aanga ven. Deze groep kwam nog angstig dicht in de buurt van Hoven en zijn mannen, maar liep toch pas acht se conden na de hoofdmacht binnen. Professionals t. Jan v. Katwijk 160 kilometer in 3 u. 51 minuten en 30 seconden. 2. Gerben Karstens, 3. Jan Harings, 4. Harrie Steevens, 5. Rik van Looy (Bel), 6. Ri ni Wagtmans, 7. Harm Ottenbros, 8. Eef Dolman, 9. Wim Deelen, 10. Daan Holst, 11. Peter Heijnig, 12. Gilbert Wuytak (Bel), 13. Leen de Groot, 14. Willy in *t Ven (Bel), 15. Bart Zoet, 16. Arie den Hartog, 17. Eddie Beugels, 18. Leo Duyndam. De overige renners staakten de koers of werden uit de strijd genomen. Van deze laatsten werden Jan Krekels en Vittorio Adorni (Ita) (zonder tijd) ge klasseerd als respectievelijk 19e en 20e. Amateurs 1. Jos van Beers (Vosselaer) 120 kilo meter in 2.55.35, 2. Jos Dekker (Enk huizen), 3. Peter van der Donk (Ros malen), 4. Ron Bakker (Haarlem), 5. Arie Hassink (Neede), 6. Harm Kruims (Groningen), 7. Henk Kuiper (Dene kamp), 8. Ger Zoontjes (Tilburg), 9. Roel Snijder (Haarlem) allen z.t., 10. op 4.14 Bram Breur (Nieuwetonge), 11. Piet van Katwijk (Oploo) 12. John Meier (Utrecht), 13. Nico van Hest (Tilburg), 14. Henk van Laar (Eindho ven) allen z.t. als Breur, 16. op 10.09 Albert Huizebosch (Beilen). Nieuwelingen 1. Gezinus Hoven (Deurze) de 80 kilo meter in 2 uur en 17 seconden; 2. P. Kleine (Hollandscheveld), 3. P. Remeijn (Goes), 4. W. Albersen (Wierden), 5. W. Nooren (Tollebeek), 6. J. Blauw- geers (Borne), 7. H. Lunenberg (Loos broek), allen z.t.; 8. op 8 seconden A. Kelderman (Velswijk), 9. P. Kuys (Vlij men), 10. A. Bos (Kampen), 11. G. Dycker (Velswijk). AMSTERDAM De heren Tetzner en De Boer Sr, sedert de oprichting in 1949 respectievelijk voorzitter en secre taris-penningmeester van de Nederland se vereniging oud-voetbal-internationals hebben besloten de vereniging op te heffen. De reden van opheffing was, dat het sedert de invoering van het betaalde voetbal steeds moeilijker werd om de beschikking te kunnen krijgen over vol doende oud-internationals, die hun me dewerking konden geven. De traditionele Nieuwjaars wedstrijd tegen de Koninklijke HFC en de inter landwedstrijd tegen de „Oude Glorie" van Engeland zullen ondanks de ophef fing gehandhaafd blijven. De organi satie van deze wedstrijden zal wor den overgenomen door de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). MUI DEN De vierde race om het wereldkampioenschap zeilen in de Flying Juniorklasse op het IJsselmeer bij Muiden is in een overwinning geëin digd voor titelhouder Dudok van Heel. Hij finishte voor de 3 Zweden Loefsted, Petterson en Andersson. In 't algemeen klassement heeft Dudok van Heel de leiding overgenomen van zijn landge noot Martin Heineke. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Dudok van Heel 22 punten, 2. Petter- Dudok van Heel (H 303) met de spinaker in het voordewindse rak, op korte afstand gevolgd door de Zweed Petterson (S275). son 34,4. 3. Heineke 35, 4. Schimmer (Ned) en Loefstedt 55, 6. Zuidema (Ned) 60,4, 7. Rüdewaldt (Ned) 64, 8. Butler (Can) 66,7, 9. v. d. Vlugt (Ned) 69.0, BREDA Het blijft een moeilijke zaak om de prestaties, die tijdens de nationale zwemkampioenschappen in Breda worden geleverd naar waarde te beoordelen. Een nieuw Nederlands re cord op de 200 meter wisselslag per soonlijk voor heren door Van Kruisdijk van het Eindhovense PSV; twee adspi- rantenrecords van Roger van Hamburg op dc 400 meter vrije slag heren en op de 200 meter wisselslag onder de zes tien jaar zyn redelijke prestaties. Internationaal gezien echter zijn de tijden van deze opkomende Nederland se jeugd nog verre van hoopgevend. Met het oog op de Europese kampioen schappen, die in 1970 in Barcelona wor den gehouden, zal er evenwel nog veel moeten gebouren, wil Nederland tot eni ge prestatie van formaat kunnen komen. De nieuwe koers, die de KNZB na het Olympische jaar is gaan varen, blijkt een moeilijke te zijn. Misschien wel een te moeilijke, al klampt men zich natuurlijk vast n prestaties van enkele jeugdige talenten. Roger van Hamburg, die traint dat de stukken er af vliegn en over een paar weken naai* Australië terugkeert, is de man op wie men rekent. Ondanks zijn nieuwe record op de 400 meter vrije slag in 4.20.9 is het toch twijfelachtig of hij binnen één jaar de tijden van de Duitser Fassnach zal benaderen. Ook bij de dames, waar de twaalfja rige Anke Rijnders op de 400 meter vrije slag de titel veroverde in 4.52.6 en waar Henny Penterman op de 200 me ter wisselslag tot een tijd kwam van 2.33.0, lijken er mogelijkheden. Talenten zijn er dus wel, maar men zal ze kundig moeten leiden. Twee da gen geleden nog zei trainster Wil van Bunschoten. Van Breukelen, dat haar pu pil Linda de Boer geen jacht ontketende op records. Wel werd het jeugdig ta lentje weer op twee nummers de 400 meter vrije slag onder zestien jaar en bij de dames ingeschreven. Na een slopende 1500 en 2 x 800 meter vrije slag betekent dit een woekeren met krachten. Na een derde plaats bij de meisjes werd zij ijlings teruggetrok ken. Over de reden hangt nog steeds een gordel van nevel. Overschatting van krachten van een veertienjarig meis je lijkt echter wel de grondslag voor dit falen, waar men eigenlijk een gou den medaille had verwacht. Er is nog geen reden tot groot pessimisme, maar Ondanks de goede weersomstandighe den en enkele goede prestaties, lijkt het form. Roger van Hamburg weer op de hoogste trede van het ereplat- toch wel zeer onwaarschijnlijk, dat de Nederlandse zwemsport die plaats weet te veroveren waar we nog slechts enkele jaren geleden zo trots op wa ren. De voornaamste uitslagen van de series waren: 100 meter schoolslag (meisjes onder 16 jaar): 1. Marian Strijland (KNZB) 1.23.1. 100 meter schoolslag (jongens onder 16 jaar): 1. Hans Elzerman (Zian) 1.18.3. 100 meter schoolslag (heren): 1. Ad- dy Nijhuis (ZCE) 1.13.9. 400 meter vrije slag (meisjes onder 16 jahr): 1. Anke Rijnders (AZPC) 5.00.7. 400 meter vrije slag (jongens onder 16 jaar): 1. Sjaak Bot (VZC) 4.39.2. 400 meter vrije slag (heren): 1. Rinus van Beek (Het Y) 4.31.8. 200 meter wisselslag persoonlijk (meisjes onder 16 jaar): 1. Tineke Maat (VZC) 2.44.4. 200 meter wisselslag persoonlijk (da mes): 1. Gerda Lassooy (HDZ) 2.38.8. 200 meter wisselslag persoonlijk (jon gens onder 16 jaar): 1. Bert Elzerman (Zian) 2.27.2. 200 meter wisselslag persoonlijk (he ren): 1. Francois van Kruysdijk (PSV) 2.23.9. De finale uitslagen waren: 100 meter schoolslag (meisjes onder 16 jaar): 1. Tineke Hofland (Zian) 1.22.6; 2. Durkje Spoor (De Kikker) 1.22.8; 3. Ina Vording (De Kikker) 1.23.6; 4. Anneke Haamma (DZ en PC) 1.23.7; 5. Marian Strijland (KNZB) 1.23.9; 6. Wilma van Beek (Zian) 1.24.4; 7. Gisela Christenhusz (ÖZ en PC) 1.25.1. 100 meter schoolslag (dames): 1. Marjan Janus (HPC) 1.21.7; 2. Fia Haarsma (DZ en PC) 1.23.8; 3. Carla Lefevre (ZAR) 1.24.3; 4. Alie te Riet (Zwemlust) 1.24.8. 100 meter schoolslag (jongens onder 16 jaar): 1. Hans Elzerman (Zian) 1.17.3; 2. Bob Spijkerman (BZZ) 1.17.6; 3. Ted Mackay (HPC) 1.17.7; 4. Hans Termeer (KNZB) 1.18.0; 5. Chris Deli caat (KNZB) 1.18.5. 100 meter schoolslag (heren): 1. Kees Uittenhout (HPC) 1.13.9; 2. Harm Spoor (HZPC) 1.13.9; 3. Addy Nijhuis (ZCE) 1.14.1; 4. Andries Bartels (Zian) 1.15.2; 5. Bart Vissers (HPC) 1.15.7. 400 meter vrije slag (meisjes onder 16 jaar): 1. Anke Rijnders (AZPC) 4.52.6; 2. Cora Schouten (VZC) 5.00.3; 3. Linda de Boer (Naarden) 5.00.4; 4. Hann/ van Boerem (VZC) 5.03.3; 5. Lenny de Jong (VZC) 5.03.1; 6. Anne- lies Zwager (HZPC) 5.05.0; 7. As- trid Verver (PSV) 5.05.3; 8. Liesbeth Klumper (HZPC) 5.06.9. Yvonne van Kuilenburg (HPC) 4.53.6 2. Cora van der Veer (VZC) 4.55.9; 3. Mia Plantinga (ZAR) 5.04.1. 400 meter vrije slag (jongens onder 16 jaar): 1. Bob van der Zande (PSV) 4.30.0; 2. Jack Bot (VZC) 4.38.0; 3. Ton van Klooster (KNZB) 4.38.3; 4. Klaas van den Bos (Aegir) 4.43.5; 5. Ruud Beele (VZC) 4.43.7; 6. Ger Slop (DJK) 4.45.8. 400 meter vrije slag (heren): 1. Ro ger van Hamburg (VZC) 4.20.9 (nw. Ned adsp. record, oude ree. op naam van Van .Hamburg met 4.23.1) ;2. Elt Drenth (Zwemlust) 4.25.8; 3. Chris van Lint (PSV) 4.26.7 4. Rinus van Beek (Het Y) 4.27.1; 5. Jef Schille- mans (De Dolfijn) 4.31.7; 6. Henk Ter meer (KNZB) 4.35.9; 7. Paul van Da len (Zian) 4.37.1; 8. Herman van Lien- den (KNZB) 4.51.9. 200 meter wisselslag persoonlijk (meisjes onder 16 jaar): 1. Tineke Maat (VZC) 2.39.1; 2. Cora Schouten (VZC) 2.42.4; 3. Sia Telkamp (De Kikker) 2.42.7; 4. Wilma van Beek (Zian) 2.42.7; 5. Kiny Uithoven (DZN) 2.43.1. 200 meter wisselslag persoonlijk (da mes) 1Henny Penterman (HDZ) 2.33.0; 2. Gerda Lassooy (HDZ) 2.34.7; RIGA Nederland heeft de drie daagse dam-ontmoeting met Rusland met 31-29 verloren. De Nederlanders speelden in de derde wedstrijd te Riga remise tegen het Russische team: 10-10. Ook de eerste ontmoeting had dit re sultaat. Het tweede treffen werd door de Russen gewonnen met 11-9. De gedetalleerde uitslagen van de laat ste partijen waren: Andreiko Sij- brands 1-1, Koe perman Wiersma 1-1, Tsjegolef Roozenburg 1-1, Gantwarg Varkevisser 1-1, Agafonof Bron- string 1-1, Mogoeljanski Bom 1-1, Da- vidof Bersma 1-1, Beloroes De Jong 1-1, Sjikitkin De Ruiter 1-1, Korchof Pippel 1-1. 3. Anke van der Veeken (H/..J 4. Cora van der Veer (VZC) 2.4' Ine Peeters (OZPC) 2.48.5; 6 Meiman (MZPC) 2.49.0. 200 meter wisselslag persoonlij, gens onder 16 jaar): 1. Rog- Hamburg (VZC) 2.22.1 (Nw. asp cord); 2. Bert Elzeman (Zian) 3. Jan Elbertsen (De Kikker) 4. Reed Beele (VZC) 2.31.5; 5. P Spijk (HZPC) 2.32.0; 6. Rene e (Mosa) 2.33.8. 200 meter wisselslag persoonlijk ren): 1. Francois van Kruysdijk <T 2.20.6; (nw. Ned. ree.); 2. Pieter Sc lemans (De Dolfijn) 2.24.8; 3.G; r Gielen (Mosa) 2.25.0; 4. Ale van Veen (HPC) 2.25.5 5. Rob Weyher' (HZPC) 2.27.8; Wim Mulder (Zw lust) gediskwalificeerd (2.24.9) BREDA René Pijnen, die woens dag tijdens de Acht van Chaam ten val kwam op een door regen glad ge worden weg, zal tien dagen rust moeten houden. In het Laurens-ziekenhuis in Breda, waar Pijnen heengebracht waa, omdat men vreesde, dat hij een en kel had gebroken, bleek na het ma ken van röntgenfoto's dat zijn enkel banden warer. gescheurd. Pijnen maakt deel uit van de Neder- alandse ploeg, die op 10 augustus zal starten in de strijd om het wereldkam pioenschap op de weg voor beroepa- renners in Zolder (België). PARIJS De Franse ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg voor beroepsrenners, dat op 10 augustus in Zolder (België) wordt gehouden, zal worden samengesteld uit de volgende renners: Anquetil, Bellone, Berland, Campaner, Catieau, Guimard, Ber nard Quyot, Izier, Letort, Pingeon. Pou- lidor, Raymond, Riotte, Sanquer en Alain Vasseur. Voor de ploeg, die om cjle. titels op de baan in Antwerpen zal strijden, wordt een keuze gemaakt uit de volgende ren ners: Gruchet, Charreau, Mourioux en Suire. ROTTERDAM In het nieuwe voet balseizoen zullen weer bckerw>, den voor amateurs worden gehouden De eerste twee ronden worden gei den op zondag 19 oktober en zondag 2 maart 1970. Aan deze wedstrijden mogen ailto deelnemen de ploegen, die uitkoj in het zondagamateurvoetbal. De w strijden worden regionaal v jas tg en volgens het afvalsysteem gespee' Van de hand van de bekende .-po. visser Jan Schreiner zijn opnieuw tv interessante boeken over de sport serij verschenen. Bij de NV Uitgevers maatschappij Elsevier verscheen ht Groot Sportvissersboek, dat een scha van technische gegevens en tips beva en bijzonder goed leesbaar is. omd? Schreiner er slag van heeft zijn lezei op een boeiende manier over de steed in populariteit toenemende sportvisse rij te vertellen. Het boek is met talrijke instructiev tekeningen en fraaie platen „versierd' Wie echter de reeds eerder verschenc pockets van Schreiner heeft gelezen er betrekkelijk weinig nieuws in vinde Het Groot Sportvissersboek zou me een bundeling van Schreiners eerde verschenen boeken kunnen noemen. Het tegengestelde en te dele ook hel zelfde is het geval met het pocketboe! „Beter vissen, meer vangen", dat doo Schreiner speciaal voor Esso Neder land NV werd geschreven. Dit boekj' namelijk zou men een beknopt uittrek sel kunnen noemen van zijn eerder ver schenen boeken. Niettemin beide boeken vormen voor de sportvissers lezenswaardige en in teressante lectuur.

De Vallei | 1969 | | pagina 11