BCV in record-tijd opgericht Grote belangstelling voor badmintonsport Twee Opheusdense jongens startten in Tour de Frats „HET WAS GEWELDIG" Christine Deutekom treedt 10 september op in Zutphen Kampioenselftal van EWV wil zwarte streep in shirt Tweejarig jongetje verdronken Rijksgoedkeuring wegrestaurant onder Nunspeet In Limburg was het parcours erg zwaar VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Wil wensen u een prettige vakantie UNICUM REIN KOK J. H. Vinke (17) uit Veenendaal bij Nijmegen verdronken Hoogtepunt van traditionele feestweek Voor de jeugd popfestival op 5 september VOETBALPIONIER BEN VAN DOORN BLIJFT MET STATUTEN SCHERMEN Reddingsactie ioor schildpad Veiling Tiel UIT DE KERKEN Jarenlang Onbekende Commentaar MARKTEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 25 JULI 1969 ''!?u VEENENDAAL Gisteravond is in Yeenendaal de badmintonclub opge richt, een vereniging waarvoor de ex-Arnhemmer E. P. J. Achten zich de laat ste tijd zo enorm heeft ingespannen. Deze bijzonder geestdriftige sportman werd overspoeld door het enthousiasme van de potentiële leden want hij kon ruim tachtig belangstellenden registreren voor de club die gisteren van de grond kwam. Zijn flat in het Prins Willem-Alexanderpark werd op de oprichtingsavond be volkt door een uitzonderlijk groot aantal mensen, van wie slechts een deel een plaatsje kon bemachtigen op het aanwezige meubilair. N erreweg het grootste gedeelte moest genoegen nemen met de resultaten van 't improvisatievermogen van de „gangmaker". Dat waren dan zitplaatsen op planken die de heer Achten over cola-kratten had gelegd. Maar dat vond het sportieve gezelschap geen bezwaar. Hoofdzaak was dat de club er in een record-tijd kwam. BVC (badmintonclub „VeenendaaD. „Dit is fantastisch", stamelde Erik Achten, omringd door druk pratende leden. „Nee, dat hadden we niet ver wacht, zo'n enorme toeloop. BCV start met tachtig leden en het is in enkele weken tijd wel gebleken dat er veel animo bestaat voor de badmintonsport. Het aantal mannen en vrouwen is on- veer gelijk en dat is uiteraard toe te juichen." De nieuwe vereniging gaat met vijf teams de competitie in en dat is voor een pas opgerichte club een unicum. Meer dan de helft van de leden wenst competitie te gaan spelen, terwijl de rest recreatief badminton gaat beoefe nen. Het bestuur moet gaan selecteren door de enorme toeloop. Belangstellenden uit Veenendaal, Renswoude, Ederveen Amerongen, Rhenen en Ede gaven zich op voor de nieuwe Veenendaalse sport vereniging. BCV krfjgt naar alle waarschijnlijk heid onderdak in gebouw Eitheto. De heer Achten: „We zijn op deze zaal aangewezen en ik ben bijzonder geluk kig met de voorlopige toezegging die men mij heeft gedaan." Hoewel hij de functie in verband met zijn drukke werkzaamheden aanvanke lijk niet ambieerde werd de initiatief nemer op de oprichtingsavond toch ge bombardeerd tot voorzitter van BCV. De heer R. R. Kneefel werd benoemd als secretaris en voor de functie van penningmeester tekende de heer N.W. Doorn. Zij werden gesecondeerd door mejuffr. Y.G. Mering (tweede secreta resse), de heer G.L. van Diggelen (2e voorzitter), mejuffr C.M. Doorn (alg. adj.) en de heer Hut (alg. adj.). De twee laatstgenoemden zijn belast met de com petitieleiding. Sporthuis „Cocky" subsi dieert de nieuwe club in bescheiden ma te. Een leuke bijzonderheid is volgens de heer Achten dat het eerste team van de vereniging naar alle waarschijnlijk heid niet behoeft te starten in de derde klasse van het district (de laagste afde- Mng, red.). ,.Wü hebben namelijk de beschikking over een aantal sterke spelers, die voor heen in een hogere afdeling zijn uitge komen. Een functionaris van de Neder landse Badmintonbond deelde mij des gevraagd mede, dat deze hoofdformatie vermoedelijk wel mag starten in de tweede klasse van het district." De training - aan de schema's hier van wordt momenteel reeds massaal ge werkt - wordt in de beginperiode gege ven door een aantal geroutineerde spe lers van BCA uit Arnhem, van welke club de heer Achten lange tijd lid is ge weest. De heren R. van Roon, D. den Hollander, L. Koene, J. Doorenbosch en J. van Maas komen de eerste tijd om beurten naar Veenendaal en geleide- Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Dinteloord: J. Smit te Put ten; te Nieuw-Vennep-Abbenes: A. Krijger te Grijpskerke (Zld.) en C. Ba tenburg te Vriezenveen. Benoemd: tot geest, verzorger van Ne derlanders in Noord-Afrika (met als standplaats Casablanca): S. van der Linde, em. pred. te 's-Gravenhage. Bedankt: voor Sommelsdijk: T. J. Ka merbeek te Rouveen. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Drogeham, Klundert, Mur- merwoude en te Naarden: B. de Romph, kand. te Apeldoorn. Aangenomen: naar Mussel: H. Last, kand. te Apeldoorn. Bedankt: voor Drogeham, Murmerwou- de en voor Naarden: R. van Beek, kand. te Ede. lijk aan wordt de training overgenomen door het kader van de Veenendaalse club, samen met een sterke speler uit de Gelderse hoofdstad. Half augustus begint de nieuwe sport vereniging reeds te oefenen om op 1 ok tober met vijf formaties te kunnen be ginnen aan de competitie. „Wanneer Erik Achten spreekt over badminton wordt hij meegevoerd door een kolkende stroom van enthousiasme" schreven wij in het vorig artikel. Bui ten de sport is hij een nuchter man die met beide benen op de grond staat. Maar gisteravond werd hijzelf het slachtoffer van een overstroming van elan. Hy werd volkomen verrast door ADVERTENTIE de golven van belangstelling. Het wekte dan ook bepaald geen ver wondering dat hij de sfeervolle verga dering in kletsnatte toestand sloot Eén vraag HEBT U ALLES Ook: VERBANDMIDDELEN- ZONNEBRANDOLIE MAKE-UP-ARTIKELEN ANTI-MIJ GLOTION Tabletten tegen wagenziekte BADTAS of -MUTS ZONNEBRIL DROGISTERIJ - PARFUMERIE Gelderland hoek Hoogstraat Veenendaal - Telefoon 12656 HEEFT T VEENENDAAL De 17-jarige J. H. Vinke uit Veenendaal is gisteren bij het zwemmen in de Waal nab(j Nijmegen verdronken. Ongeveer een uur na het gebeuren werd het stoffelijk overschot van de jongen gevonden. Vrienden van het slachtoffer kunnen geen oorzaak van de verdrinking aangeven. Op de plaats van het gebeuren zou geen onmiddellijk gevaar hebben bestaan. ZUTPHEN Christine Deutekom, de Nederlandse zan geres die in enkele jaren tijds een ongelooflijke carrière opbouwde en thans op de beroemde concertpodia in Span je, Italië en Duitsland grote triomfen viert, komt op woensdag 10 september naar Zutphen. In een dan fees telijk aangeklede Hanzehal zal zij een avondvullend pro gramma verzorgen met voor de pauze opera-aria's en na de pauze operetteliederen. Zij zal begeleid worden door het Frysk Orkest o.l.v. Christine's vaste begeleider Char les Vanderzand. Voor dit voor Oost-Nederland unieke gebeuren heeft gezorgd het bestuur van de Stichting Ac ties Zutphen die dit jaar van 6 tot 13 september voor de zestiende achtereenvolgende maal de Feestweek Brand punt Zutphen organiseert. Kaarten voor dit concert zijn vanaf maandag te koop bij de V.V.V.-kantoren in Apeldoorn, Arnhem, Zutphen, Doetinchem en Deventer en bij muziekhandel Wieten te Zutphen. Er zullen in de Hanzehal 2500 stoelen worden geplaatst, opdat iedereen het concert goed zal kunnen volgen. Vorig jaar organiseerde het bestuur een Weense avond met o.m. Robert Stolz, Margrit Schramm en Ru- dolf Schock. Toen waren er 3300 plaatsen in de Hanze hal bezet, maar dat bleek te veel te zijn om iedereen het programma goed te laten volgen. Een tweede hoogtepunt van de feest week in Zutphen is op vrijdag 5 sep tember wanneer, eveneens in de Hanze hal, een groot pop-festival wordt ge houden voor de jeugd. Hiervoor is ge contracteerd de groep de Swinging Soul Machine uit Rotterdam, terwijl thans de laatste besprekingen worden ge voerd voor een bekende Engelse groep. Ook de dansgroep de Kiki-girls zullen die avond aanwezig zijn. Er zullen die avond twee podia worden opgesteld in de Hanzehal, waaruit dan weer de stoe len verdwenen zijn zodat de jeugd zich vier uur lang van 8 tot 12 uur vrijuit kan bewegen rond de muzikale feno menen. Op dinsdag 9 september van 8 tol half 9 wordt op de versierde westelijke IJssel- oever een non-stop vuurwerk afgesto ken, terwijl de feestweek op zaterdag 13 september wordt besloten met de traditionele optocht door het centrum van Zutphen. Ongeveer 25 groepen zul len met een versierde wagen deelne men aan deze optocht, waarin verschei dene landen zullen worden uitgebeeld. Muziekkorpsen uit Zutphen, Nijmegen, Den Haag en Kampen alsmede de Ema- jo girls uit Eerbeek zullen deze optocht begeleiden. De middenstand van Zutphen zal weer zorgen voor een versierde binnenstad en uiteraard is er weer de traditionele kermis met tal van attracties. Deze ker mis is de hele feestweek geopend, uit gezonderd de zondag. Een week voor de eigenlijke feest week op zaterdag 30 augustus dus gaat de eveneens in Zutphen traditie ge worden hengelwedstrijd in de Grote Gracht van start. Binnenkort zullen vijf honderd genummerde vissen in de Gracht worden uitgezet. De nummers geven recht op fraaie prijzen, waarvan de hoofdprijzen twee personenauto's zijn. Er kan gedurende veertien dagen dagelijks worden gevist van 's mor gens 8.30 tot 12 uur en 's middags van 13.30 tot 17 uur. Bcfvendien is er iedere dag een dagprijs voor de langste vis die gevangen wordt. OPHEUSDEN Twee jongens uit Opheusden hebben onlangs deelgeno men aan de „Tour de Frats". Tussen 7 en 16 juli reden zij in negen etappes van Ulft naar Heerlen en over deze tocht raken de twee knapen, de veer tienjarige Johnny Elands en de dertien jarige Dirk (Dikkie) van Eist, voorlo pig niet uitgepraat. Het tweetal reed samen met twee jon gens uit Arnhem en twee jongens uit Heelsum in de ploeg van de fabriek voor zonnebrandolie Tschamba Fii uit Epe. De Tschamba Fii-ploeg eindigde als eerste in het ploegenklassement en ter herinnering daaraan ontvingen de jongens een medaille. ïn het algemeen klassement eindigde Johnny op de der tiende en Dikkie op de veertiende plaats. Vader Elands bracht de jongens op het idee om aan de tour deel te ne men. ,Mijn vader", zo vertelt Johnny, „wees ons op een advertentie in de krant en vroeg ons waarom we daar nou niet eens aan meededen." Het tweetal liet zich direct inschrijven en korte tijd later ontving het een pro gramma boekje wat definitieve deel name inhield. Op zondagmiddag 6 juli togen de jongens naar Arnhem, van waar per bus naar Ulft gereisd werd. Daar werden 's avonds de (echte) shirts en petjes uitgereikt, nadat de jongens in merkenploegen waren inge deeld. De volgende dag vertrokken de ruim 150 deelnemers om half tien in de ochtend voor hun eerste etappe naar Driebergen. Die eerste dag liep het echter alle maal nogal tegen. Dirk: „Tot Arnhem was er geen vuiltje aan de lucht, maar op de dijk tussen Heteren en Randwijk kregen we plotseling hevige last van storm en regen. Veel jongens moesten toen stoppen en verder met de bezem wagen rijden. In Opheusden kwam de karavaan tot stilstand: de tourleiding besloot de laatste 35 km. naar Driebergen per bus af te leg gen." De ouders van de twee knapen stonden in Opheusden natuurlijk langs de weg. Vader Elands probeerde zijn zoon over te halen ermee te stóppen, maar Johnny reageerde: „Opgeven, dat nooit". Een normaal klassement werd die dag niet gemaakt. Wel werden de gele en de groene trui uitgereikt. Kees Pel- lenaars stelde deze twee echte Tour de France-truien voor de Tour de Frats beschikbaar. De gele trui, eens veroverd door Wout Wagtmans ging naar die jongen die de grootste prop afval ver zamelde bij de ravitaillering. Een knaap die dwars door het noodweer een vriendje uit een andere ploeg hielp en vooruit duwde verwierf de groene trui, die ooit door Gerrit Voorting gedragen werd. Tijdens de tweede etappe van Drie bergen naar Overloon kregen de Op heusdense jongens te kampen met pech aan hun fietsen. Het wiel van de fiets van Dirk ging kapot en Johnny's fiets liep een lekke band op. Totdat de fietsen gerepareerd waren moesten de jongens op reservefietsen rijden. John ny: „Door die bandenpech heb ik het van Driebergen tot Leersum nogal moeilijk gehad. Omdat er geen norma le fietsen meer waren moest ik name lijk dat traject op een heel klein fiets je afleggen." 's Woensdags kwam de tour in Lim burg en vanaf dat moment zorgde een rijdende veldkeuken van de Afcent, het hoofdkwartier van de Navo in Bruns- sum, voor het voedsel voor de renners. Over de prestaties van de zes Ameri kaanse koks zijn de jongens bijzonder te spreken. „Het eten was heerlijk en de koks stonden dan ook met grote ogen te kijken hoe wij soms vijf of zes borden leegaten." In Limburg was het programma, zo vinden de Opheusdense renertjes, no- al zwaar. Ze zijn het er wel over eens dat de op een na laatste dag de zwaar ste was. „We reden toen de etappe v.v. Eek en Wiel maakte van een olifant ECK EN WIEL In Eek en Wiel is van een mug een olifant gemaakt. Toen de voetbalvereniging EWV kam pioen werd en promoveerde naar de derde klas KNVB, zeiden verschillen de spelers: en nu moeten we ook eens wat veranderingen in het tenue aan brengen. In feite kwam het neer op één zwarte streep, die dan de clubkleu ren van EWV (oranje shirt, zwarte broek) moest opfleuren. Een heel normale gang van zaken, waar door de wereld niet de andere kant op zou gaan draaien. Ben van Doorn echter (commissionair in fruit), jarenlang secretaris van EWV, de laat ste tijd tweede maar toch één van d« grote mannen bij het Betuwse „Vo- lendam" was het er niet mee eens. Hij beriep zich op de statuten en regle menten van EWV. De man, die bij wijze van spreken zijn voeten 's nachts te ruste legt op het fraaie tweevelden- complex (zijn huis staat er pal naast) is van mening dat niet enkele mensen moeten doordrijven om in een ander tenue te gaan spelen. „Niet alleen het eerste elftal, want het is een zaak die de hele vereniging aangaat." Het standpunt van Ben van Doorn dus. Over hem wordt nog het één en ander uit de doeken gedaan door een briefschrijver, die wel wil weten dat hij opstandig is, maar niet wie hij nu eigenlijk is. Anoniem zegt hij dit: „De vereniging is groot in zijn kleinigheden. Men spreekt over de sterke map bij EWV...Ben van Doorn. De man die de drager van de gouden EWV-speld is, die 21 jaar lang EWV ter zijde stond, niet alleen qua voetbal, maar ook bij het werken morele steun in het alge meen. Die bovendien in de afdeling Noord-Brabant zijn sporen duidelijk ver diende. Ben van Doorn heeft zijn be stuursfunctie node neergelegd." De briefschrijver vervolgt met het ontsluieren van het „tenue-conflict" en eindigt tenslotte, uiteraard nog steeds als de „grote onbekende": „Daarom en nog een paar van zulk soort dingen heeft hij bedankt. EWV-zoorzitter H. den Hartogh vindt de hele affaire een beetje bedonderd. Maar wat doe je eraan? Ik geloof overi gens niet dat Van Doorn definitief voor EWV verloren is. Als adviseur kan hij eigenlijk niet gemist worden. Van Doorn wil het eigenlijk na zoveel ja ren toch ook liever wel wat kalmer aan doen en als anderen het menen be ter te weten..." Heel optimistisch besluit de brief schrijver, die blijk geeft veel af te we ten van Ben van Doorn, met de woor den: „Maarre, blik vóóruit, nietwaar?" EWV-voorzitter H. den Hartogh vindt het allemaal maar een storm in een glas water en zou over de affaire lie ver zand strooien. „Er is nooit een con flict geweest. Ben van Doorn een goede vriend van me had niet moe ten bedanken. De jongens werden kam pioen en wilden weieens een ander shirt. Het gaat in feite alleen om een zwarte streep. Die shirts zijn overigens al besteld. Ze komen in september. Ben van Doorn had achteraf wel gelijk, maar had niet zo snel moeten bedanken." „En wat die onbekende briefschrij ver betreft. Laat ie zich eerst bekend maken. Wie gaat er nu zo iets door de Betuwe rondbazuinen? Durf er dan voor uit te komen wie je bent. Ik lach erom... Maar, iets anders, wat heb je eraan om dat weer in de krant te schrijven? Zo verschrikkelijk was het ook weer niet..." Ben van Doorn, bij wie EWV nog al tijd terecht kan voor adviezen (hij heeft zijn lidmaatschap niet opgezegd) is niet thuis wanneer hem om commen taar gevraagd wordt. Zijn vrouw weet onder het motto „Ik ben huisvrouw en geen sportvrouw" weinig van de shirt zaak af. echterthu-aro Wanneer Ben van Doorn 's avonds echter thuiskomt zegt hij: geen com mentaar, maar vervolgt: „Van die shirts was maar een bijkomstigheid. Ik wil niet praten over mijn geliefde club, waar ik mijn eten voor heb laten staan. Ik wil mijn vereniging niet aan de kaak stellen. Ze hebben me in een hoek gedrukt maar het heeft geen pas er over te praten. EWV heeft vijf elf tallen en een derde elftal heeft evenveel recht nieuwe shirts te krijgen als het eerste team. Stel je voor, dat op een dag het eerste en derde tegelijk op het (werkelijk prachtige) complex moeten voetballen. Dan zegt een vreemdeling: hé, voetballen hier twee verenigingen. Dan moeten we zeggen, nee, dat is het eerste en derde. Ik denk er niet alleen zo over. Er zijn er nog veel meer. Wie die brief geschreven heeft? Geen idee. 't Kan me niet schelen ook. Als er maar geen leugens in staan. Ik kan wel een boek schrijven over EWV." Eek en Wiel zit momenteel dus nog gemaaktwerd.Denii steeds met de olifant, die van een mug gemaakt werd. De nieuwe shirts zijn al onderweg en de zaak kan maar 't bes te beëindigd worden met een citaat van de grote onbekende(!) briefschry- ver: „Maarre, blik vóóruit, nietwaar?" Ook Johnny Elands (links) en Dirk van Eist uit Opheusden vonden de Tour de Frats geweldig. Ubachsberg-Kerkrade, berg op berg af. Dat was erg vermoeiend. Met name het beklimmen van de Vaalse berg viel niet mee." Johnny Elands is niet erg te spreken over zijn zestienjarige ploeg leider. „Soms, als we vonden dat onze ploeg te langzaam ging, reden we voor bij om zo het tempo op te voeren. De ploegleider was dan razend, maar even later deed hij het dan zelf ook." De tocht voerde de renners ook door België, Over de ontvangst daar is het tweetal enthousiast. „In België gingen de auto's voor ons aan de kant en als we passeerden werden we toegejuicht door het vele jonge publiek dat langs de weg stond." Op het overvolle'programma stonden naast de dagelijkse parcoursen, indivi duele en ploegen-tijdritten diverse eve nementen. De renners bezochten onder meer liet Oorlogsmuseum in Overloon, het Drielandenpunt in Vaals en de grotten in Maastricht. 's Avonds werden er lachfilms ver toond en een enkele keer trad er een beatgroep op. De jongens overnachtten in parochiehuizen, sporthallen en pen sionaten. De laatste restjes energie werden 's nachts verbruikt voor het leeg laten lopen van eikaars luchtbed den. Johnny Elands en l)irk van Eist kij ken terug op tien leuke dagen. Ondanks het feit dat ze vaak in regen en wind hebben moeten rijden, zeggen ze over hun Tour de Frats: „Het was geweldig" LIENDEN Woensdagavond is de tweejarige Edwin Degens 'uit Breda in een zandput op het terrein van Cam ping, 't Liendebos te Lienden verdron ken. Het jongetje zat in een bootje dat omsloeg. I)c moeder, die niet kon zwem men, slaagde er niet in het kind uit het water te halen. Gistermorgen is het stoffelijk overschot gevonden. RHENEN In de tropische afdeling van Ouwehands Dierenpark bevinden zich in één bassin drie water- en drie landschildpadden. Toen een bezoekster uit Utrecht er een kijkje nam zag ze zowel waterschildpadden als de „land rotten" in het vijvertje poedelen. Ze holde naar het directiekantoor en ver telde opgewonden, dat de landschildpad den in het water lagen in plaats van op het strandje. Of men maar direct reddingsmaatregelen wilde nemen, vóórdat de landschilpadden verdronken De bezorgheid van de attente bezoek ster was echter ongegrond, want ook landschildpadden scheppen er behagen dn zo af en toe een zwemfestijn aan te richten. De dame-in-kwestie werd vlug op haar gemak gesteld. NUNSPEET Dezer dagen is d« rijksgoedkeuring afgekomen voor d« bouw van een zgn. chauffeursplelster- plaats aan de rijksweg Amersfoort- Zwolle nabij Nunspeet. De gemeent» Ermelo heeft inmiddels de bouwvergun ning afgegeven. Aan beide zijden van de rijksweg 28 komen parkeerplaatsen met ruimte voor 200 -wagens. Deze par keerplaatsen worden verbonden door een tunnel. Er komt bovendien een ca fé en restaurant met 300 zitplaatsen. De capaciteit voor overnachten is 14 bed den. Uitbreiding tot 39 bedden is moge lijk. De kosten van het gebouw worden geraamd op anderhalf miljoen gulden. Het gebouw, een ontwerp van architect Van der Heyden uit Weerselo zal wor den gebouwd onder auspiciën van de Stichting Les Routiers Européens waarin alle werkgevers en werkne mersorganisaties alsmede de toeristi sche organisaties samenwerken met de op het gebied van verkeer en vervoer opgerichte N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van pleisterplaatsen langs de autosnelwegen in Nederland. N.V. Vruchtenveiling Tiel en omstreken Veilbericht van donderdag 24-7-1969 Appelen: Yellow Transparant I 70/75 8395; 65/70 64—76; 60/65 45—60; I 35—52; II 15—29. Stark Earliest I 65/70 80—85; 60/65 49—65; I 35—42; II 18—32. Aardbeien: per doosje van 250 gr E 7997; I 50—64. Bessen: Rode bessen per doosje van 250 gr E 27—39; II 22—32. Rode bessen E 84—142; I 56—108. Kruisbessen per doosje van 250 gr E 27—47; I 23—30. Kruisbessen E 97145; I 4687. Zwarte bessen E 120160. Zwarte bessen blok 102. Frambozen per doosje van 250 gr E 65—75; I 40—56. Kersen: Morellen 100—150. Pruimen: Early Laxton I 90152; II 68100. Oranje krozen I 7897. Diversen: Princessenbonen I 7085. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 735.674 stuks, stemming rede lijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52-53 gram 8.489.15, 56-57 gram 10.48-11.12, 60-61 gram 11.90— 12.19, 64-65 gram 11.34—13.49. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 617.400 stuks, stemming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 51-52 gram 8.30—8.87, 56-57 gram 10.40—11.21, 61-62 gram 11.2312.07, 66-67 gram 12.39—13.14. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244

De Vallei | 1969 | | pagina 5