i Kijken naar de maan vanuit Amerika en vanuit Nederland. In het Ruimtevaart centrum te Houston volgen de twee toekomstige maanreizigers Charles Conrad (links) en Alan Dean de verrrichtingen van de Apollo 11, terwijl de sterrewacht Simon Stevin te Oudenbosch rechtstreekse signalen van het ruimteschip opving. Blij weerzien tussen de Noorse onderzoeker Thor Heyerdahl en zijn vrouw, na een onge wisse reis met de papyrusboot Ra, waarmee Heyerdahl de Atlantische Oceaan wilde over steken om aan te tonen, dat er vroeger al Egyptenaren in Amerika zijn geweest. Hij heeft het jacht echter op de oceaan moeten achterlaten. In de Cortes, het Spaanse parlement, heeft prins Juan Carlos van Bourbon trouw ge zworen aan generaal Franco, die hem het koningschap over Spanje heeft aangeboden. Links de voorzitter van het parlement, Iturmenoi. De warmte maakt vindingrijk, zoals ook deze Amsterdamse jonge man demonstreerde bij een van de vele fonteinen in de hoofdstad. Onbeperkt zijn de mogelijkheden om „iets te doen" op een zomerse vakantiedag: je kunt zelfs hoedjes gaan passen op het Waterlooplein in Amsterdam. Minister Luns, juist voorzitter geworden van de Europese minister raad, keerde in Nederland terug na bezoeken aan Londen en Parijs. In de perskamer van Schiphol stond hij de vele journalisten te woord die hem daarover iets wilden vragen. Opnieuw: handtekeningen voor Biafra', ditmaal voor de ministerraad. V.l.n.r. de heren S. Cieslak, J. Juffermans, drs. J. Middelburg, secretaris van de ministerraad, P. Terhal en M. Góddijn. Het is niet alleen het Nationaal Monument, dat in Amsterdam jongelui van vele nationa liteiten tot een rustplaats strekt; de hele Dam is langzamerhand openluchtslaapplaats ge worden, waarbij, als alle banken vol zijn, ook de straatkeien wel worden gebruikt. Een uitgebreid politie-onderzoek is gaande naar het ongeluk in Edgartown, waarbij de auto van de Amerikaanse senator Edward Kennedy vanaf een brug te water reed en de vroegere secretaresse van de vermoorde senator Robert eKnnedy, Mary Jo Kopechne, om het leven kwam. Als blijk van erkentelijkheid voor zijn werk in verband met het Gent-Terneuzenkanaal ontving minister Bakker tan Verkeer en Waterstaat het grootkruis in de Kroonorde van België. Dr. Wvan Cauwenberg, de Belgische ambassadeur in ons land, reikte hem de versierselen van deze orde uit. Tussen Barendrecht en Heinenoord werd een nieuwe tunnel onder de Oude Maas geo pend. Tijdens een wandeling door de tunnel, v.l.n.r. burgemeester G. van Hofwegen uit Barendrecht, minister Bakker en de burgemeester van Heinenoord, de heer P. Groene- weg. TP v;

De Vallei | 1969 | | pagina 11