PHILIPS Feiten om warm te lopen voor een Philips Combi koelkast. Trudy Groenman groeide uit naar een onverwachte hoogte PORTISCH-STEIN: REMISE Rini Wagtmans derde in Grote Scheldeprijs Drie Bewijs Teleurstellend Vechten IBM-schaaktoernooi Hoger SPORT IN 'T KORT Véél meer berg ruimte op hetzelfde oppervlak! Aparte diepvries- bewaarruimte: van -18° tot-24° C! Vocht-Koelsysteem met "denkende" koelwand Zoals u hierboven hebt gezien, zijn de Philips Combi koelkasten een uitgekiend brokje koeltechnisch vernuft. Maar naast deze Combi kasten maakt Philips nog vele andere typen koelkasten. Alle uitgerust met de modernste, technische snufjes. Zoals stoot- en krasvrije "fola" buiten wanden. Aluminium binnenkast (makkelijk schoon te houden). Verstelbare en opklapbare rekken. Automatische ontdooiin- Verzonken handgrepen. Ja, u moet ze zelf eens gaan bekijken. En laat u zich dan meteen alles vertellen over de bijzondere service en garantie, die Philips u biedt. De unieke Philips service geef t de doorslag Ja, werkelijk bóórdevol vernuft! Het leven wordt makkelijker en zelfs goedkoper! Pagina I I WOENSDAG 30 JULI 1969 HILVERSUM Zoals gebruikelijk heeft het bloed van Nederlands smalle ten- nistop gisteren op de banen rond het Melkhuisje rijkelijk gevloeid. Van de 31 heren, die zich in het toernooi om de nationale kampioenschappen van Nederland op het Hilversumse gravel waagden, zijn er na twee dagen nog zegge en schrijve twee over. Tom Okker natuurlijk, van wie wordt verwacht dat hij het toernooi op zijn sloffen gaat winnen, en Davis-Cup-speler Jan Hordijk. En Hordijk, die gisteren zonder veel moeite won van de Braziliaan Vieyra, heeft dat dan nog voornamelijk te dan ken aan het feit dat zijn tegenstander voor de tweede ronde, de Westduitser Kuhnke, gistermiddag nog niet was ge- iPPiveercl. In het damesenkelspel, waarvoor vijf tien Nederlandse meisjes inschreven, was de balans iets gunstiger. Drie Ne derlandse vertegenwoordigsters slaag den erin zich te handhaven: kampioene Marijke Schaar, die zelfs al doordrong tot de kwartfinales, Els Veentjer en tot grote ontroering van de tennislief- hebbers Trudy Groenman. De Groningse Trudy Groenman, na tionaal kampioene in '64, '65 en '66, is op oorlogspad. Drie jaar geleden was ze met straatlengtes' voorsprong Neder lands eerste tennispeelster en in '66 be reikte zij in Hilversum zelfs de finale. Doodmoe van tennis en alles wat daarmee samenhing trok ze zich nogal onverwachts uit de tennissport terug en ze is daarna nog slechts incidenteel gesignaleerd. Dit jaar zal ze echter weer uitkomen in de strijd om de Ne derlandse titel en dat de nationale damestop, inclusief kampioene Marijke Schaar, straks op de Scheveningse Metz banen toch een beetje moet oppassen bewees Trudy Groenman gisteren. In de voorronde wat vergaat nog sneller dan sportroem? was Jetty Wienese, zuster van Nederlands be faamde skiffeur en ook al een oud kampioene tennis, geen partij voor haar (6-0, 6-1) en vervolgens groeide Trudy Groenman in de eerste ronde tegen de vrij sterke Helen Gourlay uit Austra lië naar een onverwachte hoogte. Tac tisch spelend boekte zij een verrassen de overwinning met 6-3, 2-6, 6-4. In de tweede ronde ontmoet ze nu de Zuidafrikaanse Maryna Procter die op maandag Betty Stöve nogal verrassend aan de kant zette. Bij de heren stootte de Britse prof Taylor al door tot de kwartfinales dank zij een soepele overwinning op de Tsjech Holecek. Taylors grote rivaal Okker stoeide wat met Eddy Knol, die zich weliswaar als een leeuw verzette, maar die toch niet meer dan vier games veroverde. Okker, die sinds februari vrijwel on afgebroken heeft getennist en wiens loodzware programma zich uitstrekt tot 30 november, bereikte daarmee de derde ronde, waarin hij moet uitkomen tegen de Oostenrijker Pokorny, die gis teren verrassend won van de Zuidafri kaan MacMillan. Een tikje teleurstellend was de neder laag'van Jan Hajer tegen de Tsjech Tajcner. Het duidelijke tekort aan wed strijdervaring in dit seizoen van de ro buuste Eindhovenaar wreekte zich gis teren op genadeloze wijze. Hajer, die eerder op de dag gemakkelijk had ge wonnen van Sambrani Sangistan, had tegen de driftig aces producerende Tsjech in feite nauwelijks enige kans. Tajcner bleek aanzienlijk vaster dan zijn soms wat onbesuisde tegenstander en hij zorgde op overtuigende wijze voor de zoveelste Nederlandse neder laag. Met Fred Hemmes verdween Neder lands derde Davis-Cup-vertegenwoordi- ger uit de strijd. Hij stond tegen de Tsjech Kodes, die ondanks zijn afgete kende nederlagen verleden week in Zweden tegen Bentsson en Mulligan toch' mag worden beschouwd als Taylors gevaarlijkste tegenstander op weg naar TRUDY GROENMAN op het oorlogspad de eindstrijd, al bij voorbaat voot- een hopeloze opdracht. Het werd 6-0 in de eerste set en na dat Hemmes in de tweede een voor sprong van 3-1 had genomen drukte de Tsjech met vijf gewonnen games achter elkaar haastig door naar winst: 6-3. Voor enige opwinding zorgde de fa natieke vechter Scholtz in zijn partij tegen de Hongaar Gulyas, verleden jaar finalist in Hilversum en thans 37 jaar. De Nederlander kwam in de eerste set zelfs met 5-3 en 50-0 voor te staan, maar hij verspeelde alle drie setpun- ten. Toen Gulyas eenmaal was warm- gedraaid streed Scholtz echter verder voor een verloren zaak. Een van de beste partijen bij de da mes was die van Ada Bakker tegen de veelbelovende Australische Lesley Hunt. Hunt, een pittig blondje dat dit jaar o.a. won van haar illustere land genote Judy Tegart, leek aanvankelijk zonder moeite te gaan winnen. Ze pak te de eerste set met 6-2, maar in de tweede kwam de voortreffelijk spelen de Ada Bakker fraai terug en met de zelfde cijfers bracht ze de stand op 1-1. In de beslissende set gaf de conditie van de kleine Lesley Hunt, keihard ser verend en volgens het Australische prin cipe agressief oplopend naar het net, de doorslag en met 6-0 stootte ze door tot de kwartfinales. De uitslagen waren: Heren enkelspel, eerste ronde: Zed- nik (Tsj) Van Gelder (Ned) 6-1, 6-1, Buding (W-Dl) Soeters (Ned) 3-6, 6-1, 7-9. Hemmes (Ned.) Weverman (Ned) 6-1, 6-0, Hordijk (Ned) Vieyra (Bra) 6-3, 6-4, Hajer (Ned) Si San- gitan (Ind) 6-3, 6-4, Seegers (Z.Af) Schmitz (Ned) 6-4, 6-2, Pokorny (Oost) Blaas (Ned) 4-6, 6-0, 6-0, Tajonar (Tsj) Vaartjes (Ned) 6-3, 6-1. Tweede ronde: Maud (Z.-Af. Ade- ma van Scheltema (Ned) 6-1, 6-2, Plötz (W-Dl) De Kort (Ned) 6-4, 7-5. Ban- clay (Fr) Si Sangitan (Ind) 6-3, 6-3, Kukal (Tsj) Matthews (Z-Af) 9-7, 6-3, Kodes (Tsj) Hemmes (Ned) 6-0, 6-3, Pokorny (Oost). McMillan (Z.-Af.) 6-1, 6-1, Leclercq (Fr) Pohmann (W-Dl) 6-1, 7-5, Gulyas (Hon) Scholtz (Ned) 7-5, 6-3, Okker (Ned) Knol (Ned) 6-1, 6-3, Phillips Moore (Aus) Seegers (Z-Af) 6-3, 6-0, Zednik (Tsj) Buding (W-Dld) 6-2, 6-1, Tacjnar (Tsj) Hajer (Ned) 6-1, 6-3. Derde ronde: Taylor (Gb) Hole cek (Tsj )6-9, 9-7. Damesenkelspel, voorronde: Trudy Groenman (Ned) Jetty Wienese (Ned) 6-0, 6-1. Eerste ronde: Els Veen tjer (Ned) Lenka Kodesova, (Tsj) 5-7. 9-7, 6-2, Almut Sturm (W-Dld) Judith Salome (Ned) 6-1, 6-1, Pat Walk- den (Z-Af) Tine Zwaan (Ned) 6-3, 6-2, Kerry Melville (Aus) Maria Jo se Aubet (Sp) 6-4, 6-2, Maria Neuman- nova (Tsj) Mevr. Phillips Moore (Aus) 6-0, 6-0, Alena Palmeova (Tsj) Astrid Suurbeek (Ned) 6-4, 6-3, Tru dy Groenman (Ned) Helen Gourlay (Austr) 6-3, 2-6, 6-4, Karen Krantzke (Austr) Nicky Vos (Ned) 6-0, 6-1, Florence Taylor McLennan (Gb) Laura Rossouw (ZA) 6-2, 6-1, Vlasta Vopickova (Tsj.) Hetty Taphoorn- Baas (Ned) 6-2, 6-2, Tweede ronde: Marijke Schaar (Ned) Cecilia Mar- Feijenoord zal dinsdagavond 26 au gustus in Rotterdam een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen het Braziliaanse Curitiba. De club komt uit de plaats van die naam. tinez (VS) 6-4, 6-4, Lesley Hunt (Austr) Ada Bakker (Ned) 6-2, 2-6, 6-0. Herendubbelspel, eerste ronde: Plötz Pohmann (W-Dld) Sanderg/Frede- rikse (Ned) 6-2, 6-2, Fleury/Hordijk Ned) De Kort/ Hartog (Ned) 6-4, 7-5, Leclercq/Tacjnar (Fr/Tsj) Scholtz/Stradmeyer (Ned) 6-4, 10-8. Baleson/Matthews (Z.-A.) Kavpers Weyerman (Ned) 3-3 gewonnen gege ven wegens een blessure van Weyer man, Van Eysden/Van Gelder (Ned) Knol/De Koning (Ned) 5-7, 6-3, 6-3,' Hemmes'Soeters (Ned) Blaas'Wel- schen (Ned) 6-1, 6-1. Tweede ronde: Okker/Taylor (Ned/GB) Adema van Scheltema/Luyk (Ned) 6-1, 6-0. Damesdubbelspel, eerste ronde: An- nemieke Blom/Judith Salomé (Ned) Maria José Aubet'Maria Guzman (Sp/ Ec) 6-1, 6-0, Els Veentjer-Spruyt/Ma- rijke Schaar-Jansen (Ned) kerstin Seelbach/Almut Sturm (W-Dld) 8-6, 7-5. A Tom Okker in actie tijdens zijn par tij in de tweede ronde van het open Nederlands tenniskampioenschap te gen de Nederlander Eddy Knol. Okker won gemakkelijk: 6-1, 6-3. Met hun 225 en 275 liter inhoud geven de Philips Combi koelkasten u veel meer berg ruimte. Op hetzelfde kleine oppervlakDat betekent, dat ze maar weinig plaats innemen, terwijl u er „de wereld" in kunt opbergenPraktisch Het aparte 3-sterren diepvrieavak garandeert temperaturen van-18°tot-24c C. Dat betekent, dat u in deze ruimte (resp. 38 en 53 liter) uw voorraad diepvries-voedsel praktisch onbeperkt goed kunt houden! Handig voor onvoor ziene omstandigheden, zoals plotseling bezoek of als u geen zin hebt om boodschappen te doen. Leen verdamper meer in de koelkast. Dus óók geen hinderlü ke ij svorming meerDe gehele achterwand bestaat uit één groot koelelement. Deze zorgt ervoor, dat overal precies dezelfde temperatuur heerst en dat de vochtigheidsgraad op peil blijft. Ontdooien is overbodig, uitdrogen van levensmiddelen is er niet meer bij. Koelmeubel, 65 liter, 319.Tafelmodel, 140 liter Standaard, 289.- rafelmodel, 110 liter de Luxe, 319.Taielmodel, 155 liter, 379.Tafelmodel, 185 liter, 467.Kastmodel, 170 liter, 499.Kastmodel, 200 liter, 539.Combi Kast, 226 liter, (koelruimte 187liter; diepvries-bewaarruimte 38 liter), 649.Combi Kast, 275 liter (koelruimte 222 liter; diepvries-bewaarruimte 53 liter)769.Wilt u alles weten over de Philips koelkasten, vraag dan de kleurenbrochure aan Philips Nederland N.V., Eindhoven. AMSTERDAM Een beetje ronde- kort-traject zou de omschrijving van de twaalfde omloop van de grootmees- tergroep in het IBM-schaaktoernooi kunnen worden genoemd. Dat lag niet aan de omstandigheden, want de air-eoncjitioning in de RAI schept een ideale schaaktemperatuur. Nee, men kijkt even katjes uit bomen, „loert" op bepaalde tegenstanders in vastgelegde ronden en wil 't tot nog toe behaalde niet graag in de waagschaal stellen. Belangrijkste feiten: Portisch-Stein, remise na 5 uur intens spel. Gheorghiu Kavalek 0-1 omdat de Tsjech liefst 25 zetten eigen-analyse op het bord kon brengen. De arme Roemeen werd dol gedraaid in de veelheid van varianten. Kavalek had (uiteraard) nauwelijks tijd nodig. Rob Hartoch kwam door drie remi ses pittig hoger. Zijn „hangen" tegen Donner en Tatai werden als puntende- lingen bij de akten gevoegd, zijn ron de-partij met Liberson eindigde, na wisselvalligheden, ook als half om half. De uitslagen waren: Grootmeestergroep: afgebroken par tijen negende ronde: Hartoch-Wasjoe- kof 0-1, Donner-Ivkof Vt-Vi- Tiende ronde: Hartoch-Tatai Elfde ron de: Donner-Hartoch %-Vi; Kavalek- Darga Va-1/*. Twaalfde ronde: Wasjoekof -Byrne %-Vi; Darga-Damjanovic V«-V«; Gheorghiu-Kavalek 0-1: Portisch-Stein Vt-V»; Ivkof-Ree Vi-1/»; Barendregt- Langeweg 0-1; Hartoch-Liberson V4-1/»; Tatai-Donner Vt-Vt. Stand: 1. Portisch (Hong.) 9%; 2/3. Liberson (Rusl.), Wasjoekof (Rusl.) 8; 4/7: Byrne (Am), Damjanovic (Joeg), Darga (W-Dld), Ivkof (Rusl) 7, 8/9: Kavalek (Tsj), Stein (Rusl) 61/*, 10/12: Gheorghiu (Roem), Hartoch (Ned), Ree (Ned.) 5; 13. Tatai (It) 4 y2; 14. Donner (Ned) en Langeweg (Ned) Ree (Ned) 5, 13. Tatai (It) 4Vt, 14/15. 3V« Baren- dregt (Ned) 3. ANTWERPEN Rini Wagtmans is dinsdag derde geworden in de wieier- wegwedstrijd om de Grote Scheldeprijs, die bij Antwerpen werd gereden. De overwinning was voor de Belg Walter Godefroot, die voor de 241 kilometer 5 uur 35 minuten nodig had. Zijn landge noot Roger de Vlaeminck werd met een achterstand van 45 seconden tweede en Wagtmans met 47 seconden derde. Service en garantie zijn twee eenheden, die u nóóit over het hoofd mag zien I Zij geven de zekerheid, die u erbij koopt. Als er dus Philips op uw koelkast staat, weet u zeker dat er altijd «en technische service-dienst voor u gereed staat en bltfft staan. Vlak in de buurt 1 Een veilig gevoel. Philips Combi kasten zitten vol met snufjes, die zo zalig gemakkelijk zijn in het dagelijkse leven. Zoals krasvrije buiten wanden aluminium binnenkast en kunststof bovenblad. En rondom magnetische deurstrip, die hermetisch sluit. Een deurotap* die verhindert dat de deur ergens tegenaan kan vliegen. Een verzonken handgreep... Kortomaan &lles is gedacht. „Kliekjes" en restjes kont véél langer goed houden. Uw etenswaren drogen niet meer uit. Van een goedkope aan bieding kunt u méér tegelijk inkopen. Voor onverwachte eters hebt u altijd diepvries in huis. En met een goed-gevulde diepvries-bewaarruimte hoeft u bij slecht weer geen bood schappen te doen. U ziet: allemaal voordelen* waar u misschien niet zo gauw aan gedacht had!

De Vallei | 1969 | | pagina 11