Nieuw type hartoperatie nu ook in Nederland Reportage van Terlin gen op de plaat Valkenburg vreest te gronde te gaan aan straatterreur Mr. M. de Niet wordt senaats voorzitter Patriarchaal maar toch progressief Kransslagaderen bij levende mens zichtbaar gemaakt „Beperk de vrijheidsstraffen en verhoog de boetes"" Philips perste herinnering aan Apollo-11 in langspeler Rotterdammer werd in T.S. geholpen Politiekpaar in het goud Toeristencentrum toneel van rellen Maar de „loco" is niet zo pessimistisch Vakcentrales gaan praten over meer samenwerking Vragen over op straat slapende buitenlanders in Amsterdam STAP VOORUIT DRIE TYPES COMMISSIE ADVISEERT: GOEDKOPER SNELLE HULP TUNNELBOUWER JR. A. EGGINK OVERLEDEN 592ste Staatsloterij ZWIJGZAAM TWEE DELEN BURGERWACHT TRADITIE SONORE STEM VERHUIZING BARNARD GESCHEIDEN DONDERDAG 31 JULI 1969 ROTTERDAM Binnen afzienbare tijd zal ook in Nederland een nieuw soort hartoperaties worden uitgevoerd. Het zal dezelfde soort operatie zijn, die de heer J. Don uit Rotterdam, blijkens berichten uit Amerika, op 3 juli als eer ste Nederlander daar heeft ondergaan. over honderd procent succes, de heer Don is een te nuchter man om te zeggen De ingreep is in Milwaukee verricht door dr. W. Dudlev Johnson. Deze week al is de heer Don (58) in Rotterdam teruggekeerd. Ook al sprak dr. Johnson over honderd procent succes. De heer Don is een te nuchter man om te zeggen dat hij zich nu een ander mens .voelt. „Alle hulde voor wat men in Ameri ka voor mij heeft gedaan, maar ik wil de nieuwe situatie eerst eens een paar maanden bekijken", zegt hij. Op ons verzoek heeft dr. C. L. C. van Nieuwenhuizen, voorzitter van de we tenschappelijke adviesraad van de Ne derlandse Hartstichting, een toelichting gegeven op de nieuwe mogelijkheden. De heer Don is volgens hem een be wonderenswaardig man. „Er is onge looflijk veel moed voor nodig om voor een dergelijke operatie moederziel alleen naar Amerika te gaan". „Op het ogenblik", aldus dr. Van Nieuwenhuizen „verkeren we in het stadium van ontwikkeling van de chi rurgische behandeling van afwijkingen aan de kransslagaderen". Tot dusver gebeurde de behandeling van bijvoorbeeld angina pectoris uil- «luitend met medicijnen. Zij was dus zuiver conservatief. Het hartinfarct, dat ontstaat door afsluiting van krans slagaderen. wordt bij voorkeur behan deld op de hartbewakingsafdeling in een ziekenhuis. Een grote stap vooruit is dat de me dische techniek nu in staat is de krans slagaderen bij de levende mens zicht baar te maken. Dat gebeurt door mid del van de coronaire angiografie, een bepaald röntgentechniek. Het grote voordeel is dat nu inzicht mogelijk is in de ernst en de uitge breidheid van afwijkingen in de krans slagaderen. De nieuwe techniek is in bijna vier jaar vervolmaakt in een van de grotere centra voor hart- en vaat ziekten. Zij wordt nu door verscheidene centra toegepast. Er zijn nu in Nederland drie types operaties mogelijk: 1. De „operatie-Vineburg". Zij wordt uitgevoerd in die gevallen dat de hart spier door uitgebreide veranderingen aan de kransslagader(en) onvoldoende bloed krijgt. Aan de binnenkant van de borstwand wordt een slagader losgemaakt en in het hart geïnplanteerd. Als gevolg daarvan wordt de hartspier met bloed „besproeid". Op de lange duur gaan dan nieuwe bloedvaatjes groeien. Ver scheidene centra voeren deze operatie uit. 2. 'Als in een kransslagader een klein gedeelte is afgesloten (verstopt), kan dat worden vervangen door een stukje ader, dat op een andere plaats uit het lichaam wordt gehaald. Ook de ze ingreep wordt in Nederland al uitge voerd. 3. De nieuwste techniek, die hier dus nog niet is toegepast. Als de eerste cen timeters van een kransslagader niet meer goed functioneren (maar als de rest nog wel goed is) wordt dat hele eerste gedeelte uitgeschakeld. De heer J. Don weer thuis in Rotterdam, na een paar we ken Amerika, ivaar hij in Mil— waukee twee gedeeltelijk ver nieuwde hartkransslagaders kreeg. Hij is de eerste Nederlan der die dat kan zeggen. In de plaats daarvan wordt in de na bijheid een nieuwe opening gemaakt in de liohaamsslagader. Bij wijze van nieuwe verbinding wordt dan een stuk ader uit het bovenbeen genomen en ingezet tusen die nieuwe opening en het nog goede gedeelte van de krans slagader. Dit is de operatie, die de heer Don heeft ondergaan. In zijn geval is zowel naar de linker als naar de rechter DEN HAAG Een delict moet niet meer afzonderlijk beboet worden. Er dient een stelsel van vijf categoriën van strafbare feiten tekomen, waarin voor iedere categorie een maximum boete is vastgesteld. Dit stelt de commissie Vermogens- straffen voor in een interim-rapport aan de minister van justitie. De commissie, die in mei 1966 is in gesteld en die onder voorzitterschap van mr. F. M. Westerouwen van Mee- teren, oud raadsheer in de Hoge Raad staat, vindt het niet juist dat de geld boete in ons strafstelsel slechts op de tweede plaats komt en de vrijheids straf op de eerste. Vrijheidsstraffen moeten minder worden gegeven en kor ter worden, vindt de commissie. De maximum boetes voor de vijf ca tegorieën zijn: 200 gulden, 1.000, 10.000, 25.000 en 100.000 gulden. Voor overtre dingen in het algemeen geldt dan 200 gulden als maximum en voor „norma le" misdrijven kan niet meer dan 10.000 gulden worden gevraagd. De wet gever zou bij elk delict moeten aange ven, in welke categorie het strafbare feit valt. Verdere voorstellen in het rapport zijn: het algemene boete-minimum van 0,50 gulden kan worden verhoogd tot 5 gulden. Voor het geval de rechter de maat- ADVERTENTIE Bartex is de fijnste sn$l- scheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! G Het echtpaar H. Ploeg-Ploeg uit Utrecht is vandaag vijftig jaar ge trouwd. De heer Ploeg, die ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en offi cier in de orde van Oranje Nassau is, was onder meer in 1945 en 1946 lid van de voorlopige Tweede Kamer. Van 1936 tot 1062 was hij wethouder van Utrecht. Mevrouw Ploeg is onder meer 35 jaar lid geweest van de Raad voor de Kinder bescherming. Zij was van 1951 tot 1959 lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. schappelijke betekenis van het delict zo zwaar vindt dat hij in combinatie met een geldboete een voorwaardelij ke vrijheidsstraf oplegt, moet hij de vrijheid hebben niet daarom de boete lager te stellen. De mogelijkheid van transactie dient te worden uitgebreid tot alle strafbare feiten. De rechter dient de algemene be voegdheid te krijgen tot schuldigver klaring zonder oplegging van straf. De rechter moet de mogelijkheid heb ben bij zijn uitspraak betaling en geld boetes in termijnen op te leggen. Wanneer de rechter meent, niet met een lichtere straf dan een vrijheids straf te kunnen volstaan, zal hij dit moeten motiveren. Motivering wordt ook nogdig geacht, wanneer een boete wordt opgelegd die hoger is dan 200 gulden. In een vergelijking van de vermo- gensstraf met de vrijheidsstraf zegt de commissie o.m., dat een vermogensstraf veel „goedkoper" is dan een vrijheids straf. In de loop van de laatste vijftien jaar is het gemiddelde bedrag van de ontvangen geldboetes in het algemeen gestegen. De boetes volgen de stijging van het welvaarts niveau. Verhoging van de wettelijke boete maxima in verband met de geldont waarding heeft, volgens de commissie, geen zin. Daarom heeft men ook het Belgische systeem verworpen, waar bij geldontwaarding de bestaande boete maxima steeds opnieuw worden vast gesteld. De commissie heeft zich evenmin ge waagd aan het dagboete-stelsel, zoals de Denen en Zweden dat kennen. Omdat een van de bezwaren tegen de geld boete is, dat deze te weinig rekening houdt met de draagkracht van de da der, gaan de Zweden en Denen van systemen uit, waarbij de grondslag van de boete het inkomen van de verdachte is. Na bestudering heeft de commissie het stelsel afgewezen. Een bezwaar is dat een grote groep delicten, de ver keersovertredingen, die veelal reeds te gen een vast tarief worden afgedaan, buiten het stelsel moeten vallen. De rechter zou dan weer met twee sys temen naast elkaar moeten werken. kransslagader een nieuwe omloop ge maakt. Omdat deze operatie in ons land nog niet werd toegepast, heeft een Neder lands centrum voor hartchirurgie, na onderzoek van de heer Don, de gege vens voorgelegd aan dr. Johnson. Dat gebeurde een paar maanden nadat over de nieuwe operatietechniek was gepubliceerd. Dr. Johnson verklaarde zich zeer snel bereid de heer Don te be handelen. Het overgrote deel van de hiermee gemoeid zijnde kosten ongeveer veertigduizend gulden valt als zijnde medisch noodzakelijke directe ziekte kosten onder de garantieregeling voor overheidspersoneel. De heer Don werkt bij de telefoondienst in het district Rot terdam. Direct na de operatie heeft dr. John son mevrouw Don geschreven. Hij vond het een groot geluk te kunnen beschik ken over het echtpaar Van Neck uit Rotterdam, dat sinds acht jaar in Mil waukee woont. De heer en mevrouw Van Neck hebben zich vooral de eerste dagen na de operatie als tolk zeer ver dienstelijk gemaakt in het ziekenhuis. Ir. A. Eggink, hoofdingenieur-directeur by de directie stuwen en sluizen van Rijkswaterstaat in Utrecht, is overleden. Hy zou over enkele maanden met pen sioen gaan. Ir. Eggink had onder meer de leiding bij de bouw van de tunnel bij Velsen, de uitwateringssluis in het Haringvliet, de Schipholtunnel, de Coentunnel, de Vol- keraksluizen en de tunnel onder de Oude Maas bij Barendrecht. Ook in het buitenland genoot hij grote bekendheid. Ir. Eggink, die in Steenderen werd geboren, studeerde in 1927 te Delft als civiel ingenieur. Hij begon zijn loop baan bij het waterloopkundig labora torium en kwam in 1930 bij Rijkswater staat. De reis van de Apollo-ll heeft al heel wat uitdrukkingen onmogelijk ge maakt. Het „ga naar de maan'is niet meer als banvloek hanteerbaar, zoals het een paar decennia geleden na Bleriots vlucht over het Kanaal ook met „vlieg op" is gegaan. Toch is er aan clichés nog wel wat overgebleven. Dat bleek vooral gisterochtendop een bijeenkomst in het Amsterdamse Hilton hotel. Daar werd de langspeler Man op de maan „gelanceerd". Een programma met vijf sprekers, veel zwijgers (de genodigden), rozen, platen, bedrukte handdoeken en een taart met Apollo-piep. Gelardeerd met een Amerikaanse vlag en twee decor stukken uit het NOS-programma over de Apollo 11. De langspeler is een produkt van Philips, die deze dagen de exclusiviteit in Apollo-geluid in 25 landen laat horen. Een belangrijke zaak, geaccentueerd ADVERTENTIE 29 JULI 1969 EERSTE KLASSE Prijzen ven Prijzen ven Prijzen ven Prijzen ven Prijzen ven f Prijzen ven Prijzen van f Prijzen ven Een prijs ven Een prijs ven Een prijs ven Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van 10.- 50.- 50.- 100.- 100.- 200.- 400.- 1000.- f zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nrs, op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer f 5.000.is gevallen op het nummer 25.000.is gevallen op het nummer 9 02 33 440 630 813 059* 7126 027767 078254 083013 074237 002658 033141 091099* De extra prijs van 50.000.-- is gevallen in de serie M op het nummer En de troostprijs van 1.000.— op nummer van elk van de andere series. Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 009245 009245 door maar liefst vijftien aanwezige Philipsmensen onder aanvoering van directeur Haslinghuis van Phonogram (Philips Nederland). En dat om een voorlopige oplage van vijfduizend exem plaren, tegen een prijs van 12,80 gulden. Rolf ten Kate, Phono-grams onver woestbare propagandist, heeft voor de ze gelegenheid ook de taak van exclu sief interviewer op zich genomen. De verzamelde pers heeft slechts te luiste ren. Hjj heeft het er moeilijk mee, want de beide makers van de plaat het Apol- lo-team Henk Terlingen en Rudolf Spoor blijken even weinig spraak zaam als het trio Armstrong, Collins en Aldrin. Ten Kate over het duo Terlingen- Spoor: „Dat bij nacht en ontij, dag en nacht 's morgens vroeg bij ons in de huiskamers is geweest. Wederzijds heb ben zij een heerlijke bescheidenheid. Het is geweldig leuk dat deze twee op het gebied van zelfverloochening elkaar geen stukje ijzerdraad toegeven". De plaat bestaat uit twee delen. Het eerste deel is een overzicht van de ge schiedenis in de ruimte, samengesteld uit geluidsband van Nasa. De tweede kant is vorige week vrijdag van tien uur 's morgens tot twee uur 's nachts opgenomen. Een selectie van 22 minuten Apollo-ll-historie uit veertig tv-uitzen- dingen. Henk Terlingen: „We waren een beet je bang dat we met deze astronauten geen twintig minuten vol konden maken. De maanwandeling is het grootste brok geworden; dat is ook het gekste dat ze gedaan hebben". Rudolf Spoor voelt zich plots ge dwongen zijn enige (twee) emotionele momenten in negen dagen uitzending te verontschuldigen: het draaien van het Amerikaanse volkslied en de hand aan Terlingen nadat minister Klompé vier rode rozen had uitgedeeld. Zijn slotcon clusie: „Het was fout? allebei. Je moet nog meer leren je te'beheersen bij dit soort dingen. Ik heb weer veel geleerd". VALKENBURG „In een toeristen centrum als Valkenburg kun je niet on middellijk de gummiknuppel trekken en de joelende menigte uiteenmeppen. Dat wordt anders als zon zestigtal raddraaiers wandelende vakantiegan gers molesteren en op de daken van auto's gaan dansen." Dit zegt loco-burgemeester E. Schoon- brood (40). de hoogtste autoriteit in Val kenburg sinds burgemeester F. Breek- pot op 16 juni in Weert werd benoemd. Vanaf dié dag heeft hij elke avond de ronde gedaan door het Geulstadje. Spiedend naar de eerste voortekenen van een herhaling van de onlusten van 1966 en 1968, toen de versterkte Val- kenburgse politie avondenlang slag le verde tegen een menigte straatschen ders. Dinsdag was het zover. Van kwart voor twaalf tot half een 's nachts voer den 50 rijkspolitiemannen, van wie en kele te paard, charges uit naar een me nigte jongelui die voorbijgangers mo lesteerden, deuken in de auto's sloe gen, het monument op het Grendelplein beklommen en tenslotte de noodklok van de parochiekerk luidden. Woensdag avond was het ook weer mis. Loco-burgemeester Schoonbrood: „Het is een typisch Nederlands jeugd- kwaaltje. De nationale overheid draagt mede schuld aan de rellen in Valken burg, doordat de vakanties niet voldoen- Loco-burgemeester E. Schoonbrood de gespreid zijn. Het |s psychologisch onjuist om enorme bevolkingsgroepen tegelijk vrijaf te geven, zoals nu ge beurd is door de bouwvak- en de tex- tielvakanties samen te laten vallen". „Ik had gehoopt dat het net als maan dag met een sisser zou aflopen. De po litie had zich toen terug getrokken en de belhamels gingen van lieverlee maar slapen. Er is tegen dertien jon gelui proces-verbaal opgemaakt. De knapen zien eruit alsof ze geen rode stuiver bezitten. Maar een van hen had 600 gulden op zak". De officier van justitie in Maastricht, mr. J. Houben ziet weinig piogelijkhe- den om snelrecht toe te passen: „De meeste arrestanten blijven maar een week in Valkenburg. De moeilijkheden zijn weer begonnen met de bouwva- kantie. Er is geen enkele politieke ach tergrond. De jongelui zijn doodeenvou dig uit op relletjes. De raddraaiers ko men over het algéfneen van buiten Lim burg, maar er waren ook jongelui uit deze streek bij betrokken". Intussen wordt in Valkenburg, waar 80 procent van de 18.000 inwoners leeft van de toeristenindustrie, luid gejam merd dat het dorp te gronde zal gaan aan de straatterreur. Een schrikbeeld, dat loco-burgemeester Schoonbrood ech ter glimlachend terzijde schuift. „Val kenburg boekte het vorig jaar 1 mil joen overnachtingen en het aantal be zoeken is in voorbije jaren blijven stij gen. Wij dramatiseren de gebeurtenis sen meer dan de gasten zelf. Ik ge loof nog in een minnelijke schikking. Ook het grote publiek moet meewerken door de herrieschoppers geen aandacht te schenken". In Valkenburg pleiten sommigen voor de vorming van een burgerwacht. Zij herinneren zich de knokploeg van Maas trichtse provo's, die vorig jaar korte metten maakte met de straatschenders. Loco-burgemeester Schoonbrood meent echter: „Aan de instelling van een bur gerwacht geloof ik niet. Het politie apparaat functioneert voortreffelijk. Bovendien is een burgerwacht een ne gatief middel. En als gastheer moet Valkenburg zijn vriendelijk gezicht be waren Woensdag is in Amsterdam de grammofoonplaat „Man op de maan" gelanceerd, die geheel ge wijd is aan de reportages rond het Apollo-ll-project. Op de foto reikt Phonogram's directeur de heer Haslinghuis de plaat uit aan com mentator Henk Terlingen. Geheel rechts Rudolf Spoor, regisseur van de Apollo-ll-tv-pvogramma's. DEN HAAG Senator mr. M. de Niet Gzn is met ingang van 16 september be noemd tot voorzitter van de Eerste Ka mer. Mr. De Niet, die fractieleider van de Partij van de Arbeid in de senaat is, volgt prof. ir. J. P. Mazure op, die zich onlangs niet meer herkiesbaar stelde. Hij is sedert 6 november 1956 lid van de Eerste Kamer. De nieuwe senaatsvoorzitter werd op 16 maart 1904 in Bodegraven geboren. Na zijn rechtenstudie aan de Leidse universiteit was hij vier jaar inspecteur van politie in Amsterdam. In 1937 zette hij de politiepet af om in het district Friesland rijksinspecteur van het ver keer te worden. Van 1939 tot 1949 was hij zendingsconsul in Indonesië. Mr. De Niet is jarenlang burgemeester van Wageningen geweest. UTRECHT Het Nederlands Katho liek Vakverbond gaat op korte termijn het N.V.V. en het C.N.V. uitnodigen voor een gesprek over vedergaande samen werking van de drie vakcentrales. Kort geleden heeft de voorzitter van het C.N.V., de heer J. Lanser, in een inter view gezegd vooralsnog geen behoefte te hebben aan verdere samenwerking. De voorzitter van het N.K.V., de heer J. Mertens, zei dat hij de uitlatingen van de heer Lanser wel begrijpelijk maar weinig hoopvol vindt. Omdat de heer Lanser nog maar een maand voor zitter van het C.N.V. is, begrijpt de heer Mertens wel, dat hij geen uitspra ken wil doen waarover hij al direct ver schil van mening met de aangesloten bonden zou krijgen. De heer A. de Boon, vice-voorzitter van het N.V.V., ziet in de opmerkingen van de heer Lanser een zekere terug houdendheid. die het C.N.V. altijd in acht neemt. Uit opmerkingen van de vroegere voorzitter van het C.N.V., de heer J. van Eibergen, leidt hij echter af, dat de christelijke vakcentrale wel materiaal wil aandragen voor een ge zamenlijk actieprogramma. DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Egas (PvdA) wil weten of minister Kiompé (CRM) het aanvaardbaar vindt dat in Amsterdam grote aantallen jon ge buitenlanders de nacht op straat moeten doorbrengen wegens gebrek aan betaalbare slaapplaatsen. De heer Egas informeert of de minis ter niets voelt voor de stichting van enkele opvangcentra zoals de Amster damse Jeugdraad heeft voorgesteld. Zoals bekend, heeft het Amsterdamse gemeentebestuur geweigerd een leeg staande school als tijdelijk onderkomen ter beschikking te stellen. De jeugd centra Paradiso en Fantasio hebben sindsdien min of meer illegaal hun ge bouwen ter beschikking gesteld van jonge buitenlanders. ADVERTENTIE TY/iTV HAAG Het afschaffen van de Eerste Kamer is een punt uit het ver- T' kiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid. Dat neemt niet weg, dat de Kroon op voordracht van minister Beernink, opnieuw een socialist tot voor zitter van de Senaat heeft benoemd Het is mr. M. de Niet Gzn, een uiter lijk wat styve figuur, maar een man met brede belangstelling en een warm kloppend hart. Hij geniet in Den Haag de bijnaam van „de nagel aan de dood kist van de heer Luns", omdat hij het zo vaak met de minister van Buiten landse Zaken aan de stok heeft. Mr. De Niet verloochent zijn partij niet als hij zegt: „Afschaffing van de Eerste Kamer staat inderdaad in het Socialistisch Bestek, maar tussen haak jes staat daarachter: met behoud van de mogelijkheid van tweede lezing van wetsontwerpen". „Men kan het zo zien: de Eerste Ka mer fuctioneert nog steeds en zolang zij dat doet zal zij ook een voorzitter moeten hebben. De traditie na de Tweede Wereldoorlog wil dat een KVP- er de Tweede Kamer presideert en een socialist de Eerste". Is hij na dertien jaar Binnenhof ge hecht aan de Eerste Kamer? De oud-inspecteur van politie geeft geen rechtstreeks antwoord: „Ik zeg niet onverdeeld ja en niet onverdeeld nee. Ik ben er wel voor om een aantal be langrijke zaken te onderwerpen aan de beslissing van mensen die van de po litiek geen hoofdberoep maken. Ik vind dat een gezonde zaak". „Velen buigen zich nü in commissies over het insti tuut Eerste Kamer, maar ik geloof niet dat er spoedig wettelijke veran deringen komen. Je kunt alvast wel proberen om de werkwijze van de volksvertegenwoordiging doelmatiger te maken. En dan denk ik niet uitslui tend aan de Eerste Kamer". Zijn stem klinkt zwaar en somber. Soms tijdens toespraken bekruipt je het gevoel dat hij zich opmaakt om „den volke" het einde van de wereld aan te zeggen. Zijn patriarchaal gedrag is omgekeerd evenredig met zijn voor uitstrevendheid. „De schriftelijke stukken van de Ka mer zouden best nog korter kunnen. Het is ook niet nodig dat er nog op woensdag wordt vergaderd. Persoon lijk blijf ik er bij dat je op maandag avond met de commissies en fracties bijeenkomt en dinsdag de hele dag ver gadert, maar de boel dan afmaken ook". Van het vergadertempo zal hij straks niets zeggen. „Dat ligt vrij hoog. En wat de materie aangaat ben je volledig afhankelijk van de Tweede Kamer. Daar „aan de overzijde van het Bin nenhof" kan de zaak wel eens vertra gen. Daardoor komt het voor dat de senaat het des zomers niet vroeg maakt". Mr. De Niet, miden in een verhui zing van Wageningen waar hij bur- MR. M. DE NIET GZN. gemeester was naar het Haagse Waldeck, pleit voor een tweejaarlijkse begroting. „Maar de ministers van Financiën zeggen dat dat niet kan. Twee jaar kun je niet overzien, menen ze. Toch lijkt dat me veel efficiënter. Het is bar en boos dat hele groepen ambtenaren alsmaar op die begrotingen zitten te blokken". Hij zou ook graag zien dat de Twee de Kamer niet voor vier,maar voor vijf jaar wordt gekozen. De nieuwe re gering kan dan de eerste keer een be groting voor één jaar tonen en daarna tweemaal een budget voor twee jaar. Vindt hij ook niet dat de debatten in de Eerste Kamer meer en meer een „politiek" karakter krijgen' „In de zin van partijpolitiek zeg ik nee, maar op het gebied van de alge mene politiek klopt dat wel. Ik juich het ook toe. Dat maakt de debatten al leen maar levendiger. Ik houd niet van puur academisch gepraat. Ik vind ook dat leden van de Eerste Kamer geen kleurloze partijleden moeten zijn". KAAPSTAD Het hooggerechtshof in Kaapstad heeft gisteren de definitie ve scheiding uitgesproken tussen dr. Barnard, de chirurg die de eerste hart transplantatie ter wereld heeft uitge voerd, en diens echtgenote. De scheiding was op 23 mei door dr. Barnards echtgenote aangevraagd we gens moedwillige verlating.

De Vallei | 1969 | | pagina 6