Rust terug bij monument na arrestatie opruier kan uw vacantie-geld 50% meer waard zijn ■WI Nu ook in Nijmegen: KIM-CASH CARRY, Lange Hezelstraat 54, tel. 08800 - 20737 16.50 478.- 398.- 598.- u.p„,.1298.- 448.- HOOFDFILIAAL: PRINSENGRACHT 151 ADAM Twee maal half miljoen in lotto Raadsels rondom dood Franse huishoudster Schadeloosstelling Engelse Softenon- kinderen Kritiek op Luns in Duitse krant Waarom kost bij KIM-Cash Carry alles véél minder? Meisje viel van paard en werd overreden Kustvaarder met giftig afval geschaduwd Schumaiinprijs voor Zwitser Eindhovenaars in België verongelukt ROTTERDAMSE HAVEN GROEIT VOORSPOEDIG „Moord per telefoon99 Israëlische aanval op guerrilla's Gaat u dit jaar niet op vacantie? Gewoon eens rustig thuis blijven en zo af toe een dagje uit? Breng dan ook een bezoek aan KIM-CASH CARRY waar uw vacantiegeld 50% méér waard kan zijn. Dat willen we u best eens vertellen. Als KIM-Cash Carry inkoopt gebeurt dat niet alleen voor de negen (9) eigen, over het gehele land verspreide, zaken. Want KIM-Cash Carry is veel groter dan u denkt. Onze groothandel levert regelmatig aan oliemaatschap pijen, brouwerijen, levensmiddelengrossiers en grote verzendhuizen. Onze exportafdeling heeft klanten over de gehele wereld. De NATO kocht koelkasten en was machines. Rusland kocht TV-toestellen. KIM-rijwielen gingen naar Amerika, IJsland en Venezuela. Wanneer KIM-Cash Carry inkoopt, gebeurt dat in het groot en daardoor veel goedkoper. Ook fabrikanten van bekende en beschermde merkartikelen zetten hun produkten graag in grote hoeveelheden snel om. De korting die KIM-Cash Carry krijgt, geeft KIM-Cash Carry (mèt volledige service en garantie) aan u door. En dat kan mede door een lage winstmarge. U weet nu waardoor KIM-Cash Carry véél goedkoper kan zijn. Er staat iets groots achter. 1T Amsterdam: Jac. v. Lennepstr 125 tel. 020-386865. Leeuwarden: Voorstreek 42, tel. 05100-23926. Volendam: Kathammerstraat 19, tel. 02993-3865. Veenendaal: Hoofdstraat 29, tel. 08385-12727. AMSTERDAM MOBILISATIE MIJNMAATSCHAPPlj CURAcAO VREEST SOCIALE ONRUST DONDERDAG 31 JULI 1969 BONN Enkele dagen nadat de Westdu-itse lotto erva'n afzag de hoofd prijs van een half miljoen te verho gen tot een miljoen, heeft een zestig jarige grootmoeder uit Reinland toch een miljoen mark in de lotto gewon nen. De huisvrouw, die is getrouwd met een postbeambte, speelde nooit in de lotto. Bij de kapper onder de droogkap bladerde ze in een tijdschrift en kwam een lottoformulier tegen. Deze worden dikwijls als een soort reclame bij tijd schriften gevoegd. De vrouw waagde een gokje om de tijd te korten en kruiste in twee vak jes dezelfde zes cijfers aan. Het bleken de zes goede te zijn en zij won twee maal een half miljoen. ROTTERDAM De drukte in de ha ven van Roterdam neemt met spron gen toe. In de eerste vier maanden van dit jaar steeg de overslag van goederen met dertien procent tot 55,4 miljoen ton. Gedurende dezelfde periode van het vo rige jaar werd 49,1 miljoen ton gelost en geladen. PARIJS Op weg naar het post kantoor in het dorpje Puy-Ricard by Aix-en-Provence. om een geheimzinni ge telefonische oproep te beantwoor den, is Lucia Isoard (63) door een auto aangereden en gedood. Alle getuigen waren 't er echter over eens, dat de automobilist haar had staan opwachten en haar opzettelijk omver heeft gereden. Lucia Isoard was huishoudster van jonkheer Jacques de Regis op het kasteel Le Roche Rostola- ne, te Puy-Ricard. De politie beschikt slechts over een vaag signalement van de automobilist, over een afgerukte zij spiegel en enkele scherven van 'n kop lamp om een oplossing te vinden voor deze „moord per telefoon", zoals de Franse kranten deze vermoedelijke mis daad reeds noemen. Het vermoeden van een misdaad is zeer versterkt, nu gebleken is, dat het huisje, dat Lucia Isoard in het naburi ge dorp Lambesc bezat door onbeken den volledig ondersteboven is gehaald. De matrassen de zittingen en de leu ningen van de stoelen en fauteuils wa ren opengesneden. De juwelen en wat geld hebben de inbrekers niet aange raakt. Voordat zij bij jonkheer de Regis in dienst trad, had Lucia Isoard een vrij bewogen leven in Marseille achter de rug. Men weet, dat zij daar met de on derwereld in contact heeft gestaan. Vermoedelijk heeft deze willen profite ren van haar positie bij deze rijke, maar ziekelijke man. In het dorp had den reeds geruchten de ronde gedaan, dat zij benoemd was tot zijn erfgenaam. TEL AVIV Israëlische vliegtuigen hebben gisteren bases van Arabische guerrilla's in 't Syrisch-Libanese grens gebied bestookt, zo werd gisteren in Tel Aviv meegedeeld. De aanval was gericht op „concen traties van saboteurs", aldus het Is raëlische leger. Alle vliegtuigen keer den behouden op hun bases terug. In de Libanese hoofdstad Beiroet werd tegengesproken dat Israëlische vliegtuigen het Libanese luchtruim heb ben geschonden. „Er is vandaag op ons grondgebied niets voorgevallen", deelde een woordvoerder van de rege ring mee. LONDEN Twee Engelse jongetjes van acht jaar, allebei ernstig mismaakt als gevolg van thalidomide (het Duitse slaapmiddel softenon) krijgen een scha deloosstelling van de chemische fabriek, die dit middel in Engeland heeft ge maakt. Het ene jongetje, David, dat zonder armen en benen is geboren, krijgt 20.800 pond, ongeveer f 179.000. Richard, die geen armen heeft krijgt 12.800 pond, ruim f 110.000. Deze bedragen werden toegewezen door het Hooggerechtshof. De moeder van Richard krijgt verder nog 2900 pond wegens het permanente leed als gevolg van zijn geboorte. Zij wordt nog steeds psychiatrisch behandeld in verband met de schok die zij heeft doorstaan. De proceskosten komen voor rekening van de fabriek, Distillers Company. MüNCHEN In het weekblad Der Bayernkuricr, het blad waarvan de Duitse minister van financiën Franz- Jozef Strauss directeur is, is weer kri tiek geoefend op minister Luns. De kritiek is bedoeld tegen de uitla tingen van minister Luns, die in ant woord op vragen van een Tweede Ka merlid had gezegd, dat Nederland de Duitse aanvraag in de Westeuropese Unie om onderzeeboten te bouwen voor Griekenland, niet zal steunen. „Wat een levering van het NAVO-lid West-Duitsland aan het NAVO-lid Grie kenland met de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken te maken heeft is voor ons onbegrijpelijk", aldus Der Bayernkurier. Het blad heeft minister Luns enige tijd geleden al aangevallen toen hij had gezegd, dat Duitsland het non-prolifera tieverdrag maar eens moest tekenen. De heer J. W. Brand, lid van de raad van bestuur van de Holland-Amerika Lijn, is in het Havenziekenhuis in Rot terdam overleden. Hij werd 61 jaar. De heer Brand maakte deel uit van de Nederlandse hockeyploeg, die in 1928 een zilveren medaille behaalde op de Olym pische Spelen in Amsterdam. AMSTERDAM Wordt het Natio naal Monument op de Dam binnenkort een haard van onrust of zijn de moei lijkheden, die zich er de laatste dagen hebben voorgedaan voorbij? Dat is de vraag die de Amsterdamse politie sterk bezig houdt. Inspecteur G. Horstmann, van het bureau Warmoesstraat, verwacht dat met de arrestatie van de 37-jarige W. K., een goede bekende van de Amster damse politie, een groot deel van de onrustige sfeer, diie er op en rond het monument heerste, is weggenomen. Op het Nationaal Monument vinden dagelijks tientallen jongeren een zit- of ligplaats. Vaak zijn 't jonge buiten landers, die daar na een vermoeiende reis in het centrum van de stad infor maties hopen te krijgen over plaatsen, waar zij de nacht kunnen doorbrengen. Soms zijn het jongens of meisjes die van huis zijn weggelopen. De Amster damse politie ontvangt regelmatig ver zoeken om eens rondom het monument te willen kijken of vermiste zoons en dochters daar worden gesignaleerd. Dikwijls hebben dergelijke speurtoch- CASH CARRY Blaupunkt TV Tirana de Luxe 59 cm. Nieuw model. Met automatische kanalen- kiezer voor 6 programma's. Uw prijs 498.- 59 cm. TV van bekend merk met volautomatische kanalen- kiezer. Geschikt voor alle Nederlandse en Duitse programma's. Gewone prijs 698.- Uw prijs 388.- Portable Radio 8 transistors middengolf. Compleet met draagtas en oortelefoon. Gewone prijs 37.50 Uw prijs Zephyr Portable radio met draagriem. Luxe uitvoering. Gewone prijs 29.50 Uw prijs 15.50 Aristona 59 cm. TV automatische kanalenkiezer met 6 druktoetsen. Met frontluidspreker. Gewone prijs 680.- Kontante inruilkorting 202.- Uw prijs Stereo Platenspeler compleet met 2 boxen, volumeregelaar, balans en toonregeling. Gewone prijs 298.- Uw prijs 169.- Telefunken Stereo Radio compleet met 2 boxen. Radio geheel stereo. Uitgang 2x6 Watt. Uw prijs Sonolor Autoradio 12 Volt compleet met speaker en inbouwmateriaal. Gewone prijs 138.- Uw prijs 79.- Tevens grote sortering Blaupunkt en Sharp auto radio's tegen aantrekkelijke Mini keuken compleet met roestvrij stalen aanrecht en onderkast. Gewone prijs 228.- Uw prijs 129.- Ruton koelkast RW 1263 3 sterren diepvries-koelkast met dubbele deur. Inhoud 275 Itr. Gewone prigs 759.- Uw prijs 495.- Bauknecht 135 Itr. koelkast met groot vriesvak, groente lade en magnetische deursluiting. Gewone prijs 278.- Uw prijs Sonolor Transistor Radio met 3 golfbereiken, waaronder een gespreide kortegolf- band, schaalveriichting en toonregeling. Met aansluiting voor autoantenne. Gewone prijs 218.- Zoppas 130 Itr Koelkast tafelmodel met formica bovenblad en magnetische deursluiting. Uw prijs 165.- Fairway Portable Radio met 2 golfbereiken: MW, LW. Deze portable verkopen wij voor een bijzonder lage prijs, maar de voorraad is beperkt. Gewone prijs 59.50 Uw prijs 25.50 AEG Koffiezetapparaat inhoud :10 kopjes. De koffie blijft op juiste temperatuur d.m.v. een warmhoudplaat. Uw prijs 95." Zomeraanbieding Bauknecht Wasautomaat Type WA 470. Deze wasautomaat doet elke was zonder enige moeite. U kunt kiezen uit 12 programma's met een vol automatische éénknop- bediening, uitschakelbare centrifugegang, 4 kg. inhoud. Automatische zeeptoevoer, roestvrijstalen wastrommel en electrische deurvergrendeling. Gewone prijs 998.- Kontante korting -200- Vakantie-premie Uw prijs 798.- -200.- Stereo Radio-grammofoon- combinatie compleet met Philips radio en platenwisselaar. Donker hoogglans uitvoering. Uw prijs 478.- AEG Stofzuiger Vampyrette de Luxe Met motorschakelaar voor twee standen. Compleet met diverse hulpstukken. Uw prijs 85.- Speciale aanbieding Bosch Wasautomaat type VT5PT Een wasautomaat die spoelt, wast, centrifugeert en ook nog droogt. Uw was vuil erin en kastdroog eruit. Deze wasautomaat is uitgerust met een automatische programmakiezer, roestvrij stalen wastrommel en kuip, centrifugeer-programma. en automatische drooginrichting. Gewone prijs 1798.- Kontante inruilkorting-200.- 1598.- Vakantie-premie -300.- Geldig in de maand augustus en zolang de voorraad strekt. Küppersbusch gasfornuis compleet met afdekplaat en opberglade. Leverbaar in butaan- of aardgas. Uitvoering: met thermostaat, electrische vonkontsteking, glazen ovendeur, beveiligde oven, ovenverlichting, grillbrander, electrische grill installatie, stopcontact voor aa liting van mixer, tijdklok (instelbaar tot 2 uur). Dit gasfornuis, waarvoor u in elke andere zaak 650.- tot 700.- betaalt, kost bij ons slechts Haast u, de voorraad is beperkt. Eventuele prijswijzigingen voorbehouden. Haarlemmerdijk 143, tel. 020-247150. Utrechtsestraat 54-56, tel. 020-65095. Haarlem: Lange Veerstraat 23, tel. 023-320512. WARENHUIS De eerste en grootste Cash Carry, waar alles véél minder kost, staat op de Prinsengracht 151. (t/o parkeerplaats Noordermarkt dichtbij de Haarlemmerstraat.) Tel. 020-246143'. ten resultaat en wordt zonder moeilijk heden de jeugdige vakantieganger ver zocht met de politie mee te gaan naar het bureau, waar de ouders hem dan weer kunnen afhalen. Sinds zondagavond is daar verande ring in gekomen. Onder leiding van de 37-jarige W. K. werden de tientallen „Monument-zitters" gemobiliseerd toen een groepje agenten op speurtocht wa» naar een jongen die van huis was weg gelopen. Men begon de agenten uit te schelden en hier en daar raakte men met enkele agenten in een handgemeen. Twee agenten voelden zich zondag avond door deze ontwikkeling gedwon gen hun pistool te trekken. Een groep jongens gooide toen, daartoe opgehitst door K., stenen en flessen naar de hoofden van de agenten en hield daar mee pas op nadat de pistolen tevoor schijn waren gehaald. Dinsdagmiddag deden zich opnieuw moeilijkheden voor. Vijftig jongeren, onder aanvoering van K. en een veel groter aantal kijkers, raakten in ge vecht met de politie. En weer was er pistoolgezwaai voordat de menigte uit een week en T. gearresteerd kon wor den. Volgens inspecteur Horstman is hier mee de aanstichter van de moeilijkhe den uitgeschakeld waardoor de inciden ten waarschijnlijk tot het verleden zul len behoren. LEEUWARDEN Woensdag is de 17- jarige amazone Freida van Assen uit Leeuwarden omgekomen toen zij bij een van van haar schichtig geworden paard onder de achterwielen van een passerende tractor terechtkwam. Het meisje maakte met nog meer leden van een landelijke rijvereniging een tocht onder leiding van een instructeur. C7 DEN HAAG Tot gistermiddag heeft het fregat Hermelijn van de Konink lijke Marine op de Noordzee dc Duitse kustvaarder Kurt Bastian geschaduwd. Het Duitse schip was met een lading giftige alvalstoffen op weg naar het zeegebied ten westen van Noorwegen. Omdat het ministerie van Verkeer en Waterstaat zekerheid wilde hebben, dat de lading niet voor de Nederlandse kust overboord zou worden gezet, werd de kustvaarder door de Hermelijn ge volgd. De werking van het totale pak ket aan boord van de kustvaarder komt overeen met de vuilproduktie van een stad met tien miljoen inwoners gedu rende een dag. Dit was genoeg om de waakzaamheid van de rijksoverheid op te roepen. AMSTERDAM De Münmaatsciiap- pjj Curasao is bang dat een loonexplosie op de Nederlandse Antillen een verlies tot gevolg zal hebben. De sociale on rust en dreigende stakingen doorkrui sen de prognose van de maatschappij die uitging van 'n periode met arbeids- rust. Het is moeilijk op langere ter mijn voorspellingen te doen. Dit is meegedeeld op de vergadering van certificaathouders. Exploitatie van bauxiet wordt niet rendabel gevonden wegens de hoge investeringen. Ver wacht wordt dat de fosfaatboringen tien jaar lang een produktie van 100.000 ton per jaar zullen halen. Er wordt rekening gehouden met vervroegde sluiting van het bedrijf. BONN De 63-jarige Zwitserse schrijver Denis de Rougemont ont vangt begin van het volgende jaar in Bonn dc Robert Schumanprijs, groot 25.000 Duitse Marken. De prijs wordt hem toegekend voor zijn werk, dat aan de Europese gedach te is gewijd. Hij schreef onder meer: Europa, van mythe tot werkelijkheid en Zwitserland, voorbeeld voor Europa. De Robert Schumanprijs wordt sinds 1966 jaarlijks door de universiteit van Bonn toegekend aan een politicus, ge leerde of publicist, die de Europese eenheid dient. De prijs is eerder ver leend aan Jean Monnet, Sicco Mansholt, Joseph Bech en Walter Hallstein. EINDHOVEN Bij een verkeerson geluk in het Belgische Overpelt zijn gis teren de achttienjarige A. v.d. Boogaart en de 23-jarige G. Gerings uit Eindho ven om het leven gekomen. De 25-jari- ge M. Need, eveneens uit Eindhoven, werd ernstig gewond. In' het ziekenhuis te Eindhoven is de 56-jarige bromfietser J. Ooms uit die stad overleden. De man kwam zondag nacht om twee uur op de Hoogstraat met zijn toevallig daar fietsende zuster in aanrijding. Zijn zuster moest uitwij- ke voor een langs de weg geparkeerd staande auto. LIEROP In de gemeente Lierop is woensdagochtend omstreeks half zes een automobilist met zijn auto uit een bocht van de Laan te Boomen gevlo gen en tegen een boom gereden. De met de bestuurder m eerijdende ver pleegster, de 20-jarige Adriana M. J. Bressers uit Helmond, werd uit de wa gen geslingerd en op slag gedood. DEN HAAG De 77-jarige A. van Strien is gisteren met zijn bromfiets ln Den Haag onder een auto gekomen. De man overleed ter plaatse. SUAWOUDE In 't Friese Suawou- de is gisteren de zesjarige Petrus van der Meulen van een door zijn vader be stuurde landbouwtrekker gevallen. Het kind werd door de achterwielen overre den en was op slag dood.

De Vallei | 1969 | | pagina 8