KERKDIENSTEN Jeugd en Maatschappijtwee weken internationale jeugdontmoeting LYCEISTEN ALS ENIGE NEDERLANDERS NAAR DUITSE CONFERENTIE Conferentie van 8 nationaliteiten Renners van Kleenex waren oppermachtig GESLAAGDE JEUGD-VAKANTIEWEEK 4cyk INTREDE DS. WAPENAAR IN CUNERAKERK RHENEN CHEVROLET Hond dood: schade aan drie auto's VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Bus en auto in botsin» Velling Resleren Nog steeds twee koplopers in D V SA-toernooi 0 p E L Karakter van gewone dienst Batig saldo Eén collecte Beroepen Fietstocht Zendingsdag Meineed BURGELIJKE STAND Eerste prijs voor Grebberuiters VAN WOUT BLAUWKOUS BERLIJN VEENENDAAL V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom ZONDAGSDIENSTEN SCHERPENZEEL VRIJDAG I AUGUSTUS 1969 TVs. J. G. Breekveldt, leider van de Nederlandse afvaardiging die de Internationale jeugdontmoeting in de Bondsrepubliek bijwoont, heeft zich bereid verklaard, ook al tij dens de conferentie verslag uit te brengen van het verloop daarvan. De heer Breekveldt zegde ons dit toe onder het voorbehoud, dat hij zijn bijdragen slechts zal afleveren, voorzover de beschikbare tijd binnen het kader van de conferentie hem dit toelaat. Wij hopen zijn eerste in drukken binnen enkele dagen te kun nen publiceren. Vooropgesteld, dat wij in vroeger ja ren ook niet tot de Orde van de Heili ge Bonen worden gerekend, toch heeft het opkomende geslacht van nu me de laatste weken weer 'n jeukerig gevoel in de knuisten bezorgd. Met plezier had ik er eigenhandig opgetimmerd. Op de spijkerpantalons, de vesten, de touwkuiven, kortom overal waar ik ze maar enigszins had kunnen raken. Wat wij in onze jonge jaren ook uit spookten, we waren er nooit op uit om andermans plezier te vergallen. Veldwachters en marechaussees heb ben we aan de lopende band getrei terd en ik moet erbij zeggen: het gezag heeft bijna even zovele keren op onze falie losgeranseld, zonder dat er pacifistische protesten in de kran ten verschenen. De publieke opinie gundewaarschijnlijk voor honderd pro centen ons die pakken slaag, omdat wij niet geheel en al in de pas wil den lopen, die de maatschappij aan gaf. We jatten op zijn tijd een appeltje en een pruim, schoten carbidbussen af achter de konten van de marechaus seesknollen, maar ik moet erbij zeg gen dat het aanrichten van dat on schuldige onheil ook onze enige vorm van recreatie was. Ik weet niet hoe dat kwam, maar we hebben er altijd voor gewaakt om schade aan te rich- tfeh'; behoudens dart eèri dieverijtje van enig fruit als dit vermaak ons overigens als het veroorzaken van een noemenswaardige schadepost kan wor den aangerekend. Tegenwoordig legt de jeugd andere nor men van baldadigheid aan. Regel rechte vernielzucht vaak. En het er gerlijk verstoren van gezelligheidjes van argeloze vaders, moeders en kin deren. Een blaasorkest kan met goed fatsoen geen riedel meer in de openlucht weg geven. Zich grapjassen wanende jon gelieden menen met hun brommers meer geluid te moeten maken dan de puur voor hun genoegen blazende mu zikanten. Dat ze daarmee een leuk avondje verpesten van blazers en toe hoorders schijnt juist hun bedoeling te zijn. Het is wel erg, dat het jari ge „Caecilia" zijn Engelse gasten moet opbergen binnen de vesting muren van het gemeentehuis om ver zekerd te zijn van een ongestoord mu ziekfeest. En wij met zijn allen maar denken dat we nu een concertzaal hebben. Pe winkeliers in de Hoofdstraat kunnen vlaggen blijven bestellen. Elk week einde verdwijnen er ettelijke of wor den de nodige stokken in stukken ge knakt. Ik kan me voorstellen dat de middenstanders zo langzamerhand hun clubkas voldoende aangevreten vin den door die steeds weerkerende averij aan de vlaggenzee. Als het vol gend jaar een dooie boel is in de Hoofdstraat weten we aan wie we dat te danken hebben. Als de politie ze tenminste te pakken heeft gekregen, want het is meestal een soort helden dom dat in het geniep zijn praktijken uitvoert. Op het plein voor het raardhuis staan jonge boompjes, die met hun groene kopjes fleurig afsteken tegen de grijz contouren van het paleis der gemeen te. Enkele zijn er reeds om het le ven gebracht door de helden van het plaveisel. Kinderen mogen een uurtje later opblij ven om zich met hun ouders nog even in de braderie-genoegens in de Hoofd straat te kunnen storten. Wat zien ze? Een rokende puinhoop, aangesticht door een zelfde slag als de boom pjesmoordenaars, de vlaggenknak- kers en de muziekverknoeiers. Het is in de mode om tegen de maat schappij te protesteren. Die keurige maatschappij met fanfaremuziek, vlaggen en braderieën. Het wil er bij mij wel in, dat iemand dat allemaal te beschaafd, te netjes vindt. Daar om krijgt hij van mij ook het recht om ertegen op te komen. Ook de jon gelui tot in de laagst mogelijke leef tijdsklassen. Maar het protesteren dient toch wel op een behoorlijke ma nier te gebeuren. Persoonlijk heb ik lak aan brommers, straaljagers en meer van dat tuig dat overdadig lawaai maakt. Maar dat geeft mij toch niet het recht om op straaljagers te gaan schieten en met een schroevedraaier geparkeerde bromfietsen onklaar te maken? Omgekeerd mag ik ook een geweldloos optreden verlangen. Maar als je 't mij vraagt weet het door mij beschre ven soort niet eens wat protesteren is. „Ze hebben niks te doen", zei Driek. „In dienst ermee". Wout Blauwkous. "Y/TEENENDAAL Als enige Nederlanders maken tien leerlingen van het Yeenendaaise christelijk lyceum een internationale jeugdontmoeting mee, die van 2 tot 16 augustus in West-Duitsland wordt gehouden. Zaterdag om twaalf uur vertrekt het gezelschap vanaf de school aan de Kerkewijk, vanwaar ze gezamenlijk reizen met een Engelse afvaardiging. De overige deelnemers aan de ontmoeting, die zich voornamelijk afspeelt in de omgeving van Lemgo bij Bielefeld, komen uit België, Denemarken, Frankrijk, Canada, Tsjecho-Slowa- kije en Duitsland. De conferentie houdt zich twee weken bezig met het vraagstuk Jeugd en Maatschappij. De deelnemers aan de internationale jeugdontmoeting worden gedurende hun verblijf in Duitsland gehuisvest in een oude burcht. Burg Sternberg. Hun staat een zeer omvangrijk en rijk ge varieerd programma te wachten. Het algemene themaJeugd en Maat schappij, is onderverdeeld in vier afde lingen ontwikkelingshulp, vredespo litiek. nieuw-links en kunst in onze tijd. Hierover worden lezingen gehou den, die in discussiegroepen worden besproken. De deelnemers brengen voorts bezoe ken aan sociale en culturele instellingen, maken excursies naar grote bedrijven in Duitsland en bezoeken een of meer concerten. Ook enkele officiële ontvang sten staan op het programma, naast filmbezoek, sport en spel. Het hoogtepunt van de tweede week is een vierdaagse reis naar Berlijn, waar zowel het westelijk als het oos telijk deel wordt bezocht. De ontmoeting wordt georganiseerd door de Landkries Lemgo en gedeelte lijk bekostigd door de Bondsregering, door middel van een subsidie. Het is een elke "drie jaar* terugkerende mani festatie. De „Veenendaalse" groep bestaat uit Eefje Folpmers, Petra v.d. Heuvel, Jeanet Heij, Ria v.d. Horst, Jaap Hars ten, Rijk Slok en Thijs van Kolfscho- AMERONGEN In het veteranen- toernooi van voetbalvereniging DVSA uit Amerongen moeten nog twee wed strijden worden gespeeld. Tot op heden hebben er interessante ontmoetingen plaatsgehad. Patria en Utrechtse Boys staan nog steeds aan de kop in deze wedstrijdserie. Deze ploegen brachten DVSA beide een 1-3 nederlaag toe. De andere wedstrijden werden door DVSA gewonnen of gelijkgespeeld. SVF uit Cothen werd onder andere verpletterd met 7-0, terwijl het ge vreesde DEV uit Doorn met 3-1 werd teruggewezen door de Amerongers. Morgenavond speelt DVSA een wed strijd tegen Maurik. VEENENDAAL/HARSKAMP De renners van de Kleenex-ploeg, gespon sord door Kimberly-Clark N.V. in Vee- nendaal, zijn in de Ronde van Hars kamp oppermachtig geweest bij de amateurs. Ook ren- en toerclub „Amers foort" waarvan de wielrenners van de Kleenex-ploeg lid zijn boekte vele successen, want de strijd bij de nieu welingen werd volkomen beheerst door sportlieden van deze club. Ongeveer dertig renners van „Amers foort" namen deel aan de Ronde van Harskamp. Bij de amateurs waren Jan Sandbrink, Aart-Jan Schurink en Henk van Velzen superieur. Dit drietal bouw de een voorsprong van ruim 2 minuten op en wist die tot aan het einde te be houden. Jan Sandbrink finishte als eerste, ter wijl zijn ploeggenoten Schurink en Van Velzen respectievelijk als tweede en derde over de meet gingen. Karei van Nimwegen werd vierde en Cees Hogerhorst legde beslag op de vijfde plaats. Bij de nieuwelingen wa ren de „Amersfoort"-renners ook bij zonder succesvol. De eerste drie plaat sen in het klassement werden hier op geëist door respectievelijk J. Cozijn- sen, R. Vink en W. Pater. De vier Kleenex-renners, die momen teel in Engeland vertoeven, zijn deze week gestart in de eerste wedstrijden. Leo Stapelbroek, Hein Bokkers, Sander van Doorn en Teus Valkenburg zijn uit genodigd door enkele Engelse wielren ners, die samen met hen hebben deel genomen aan de Vierdaagse van Amers foort. ten uit Veenendaal, en Henk van Hoe velaken (Scherpenzeel), Nel Tiemens (Wageningen) en Jaap Vermeer (Rens- woude). Zij zijn allen tussen 16 en 21 jaar. De groep staat onder leiding van drs. J. G. Breekveldt, docent Duitse taal en letterkunde aan het chr. lyceum. Het is de bedoeling dat elke deelne mende groep in kort bestek een indruk geeft van de eigen streek of woonplaats. De Nederlanders zullen onder meer een overzicht geven van de industrie in Veenendaal, waartoe enig display-ma teriaal wordt meegenomen, en foto's tonen van mogelijke karakteristieke de len van de gemeente, bezien uit een oogpunt van groei en ontwikkeling. Men beschikt o.m. over afbeeldingen van de nieuwe woonwijken en enkele kerken. Het is overigens nog niet zeker dat de Tjechische vertegenwoordiging in derdaad aanwezig zal zijn. Aangeno men wordt dat het verkrijgen van visa voor hen met veel moeilijkheden ge paard gaat. De voertaal tijdens de conferentie is Duits. In schoolverband zijn dan ook uitvoerige voorbereidingen getroffen. Er is voor gezorgd dat de Nederlandse deelnemers met kaarten van de omge ving waar ze twee weken zullen door brengen zijn uitgerust. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTOR* - SDR RENSWOUDE Donderdag rond het middaguur vond op de Arnhemseweg nabij hotelrestaurant „De Hof" te Rens- woude een aanrijding plaats, die werd veroorzaakt door een hond. Het dier, eigendom van de Renswou- denaar A. V. liep plotseling de rijbaan op, en automobilist H. J. uit Medem- blik kon het niet meer ontwijken. De hond was op slag dood. De auto liep aan de voorzijde schade op. Kort daarna kwam uit de richting De Klomp een een vrachtauto, bestuurd door F. F. A. uit Doetinchem, die stopte toen hij het dier op straat zag liggen. Een achter hem rijdende automobi list, A. H. C. uit Amersfoort, kon niet tij dig stoppen, en botste op de vrachtwa gen. Ook hierbij ontstond flinke schade. De politie heeft de zaak in onderzoek. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Vos van Gou da; 17.00 uur: ds.' Van Wakeren van Schalkwijk. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Bakker. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Van Assenbergh; 17.00 uur: ds. Kolijn van Kootwijkerbroek. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van Dijk van Leerdam; 17.00 uur: ds. Noordergraaf uit Ede. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Kuus van Voorthuizen en 18.30 uur: ds. Bos van Lunteren. Bejaardencentrum 9.00 uur: kandidaat Schrijver te De Bilt. Veeneind, 15.00 uur: ds. Van de Haar van Achterberg. Dijkstr., 14.45 u.: ds. Van Vliegen van Amerongen. Herv. gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Bos van Vlaardingen; 17.30 uur: ds. Bos. Ger. Kerk: Brugkerk, 9.00 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. Blanken. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Blanken; 17.00 uur: ds. Overduin. Ger. Kerk (Vrijgemaakt): 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Ger. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: prof. Van Genderen te Apeldoorn. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Kamp man van Ede. Ger. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Donder dag 7 augustus, 19.30 uur: ds. v.d. Woestijne; 14.30 uur: huwelijksbeves tiging. Ger. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: ds. Hakkenberg. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, za. 18.45 en zo. 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen 9.30 uur: Openbare vergadering; 10.30 uur: „Wachttoren"-studie. Di. 19.30 VEENENDAAL Arts: zaterdag 2 augustus dr. N. Rij laarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885; zondag 3 augustus dr. G. Annot, Ker kewijk 56, tel. 10198. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slotema- ker de Bruïneplein 7, tel 10714. RHENEN Arts: zaterdag 2 augustus dr. Almekin- ders, Herenstraat 59, tel. 2432; zondag 3 augustus dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: apotheek Deys. AMERONGEN, ELST, LEERSUM Arts: dr. W. A. Ossendorp, Holleweg 2, Amerongen, tel. 03434-1678. Wijkverpleging: Leersum, zr. A. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 1423, tot zaterdag 12 uur, daarna zr. Reuyl te Amerongen. Aqjerongervzr. J3. E. Reuyl, Kon. Wil- helminaweg 63, tel. 1759 tot maandag 8 uur. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Arts: H. Gerritsen, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: dr. Th. S. ter Velde, Oude Holle- weg 4, Renswoude, tel. 08387-450. Dierenarts: dr. Van Riessen, Dorpsstraat 18, Lunteren, tel. 08388-2557. OPHEUSDEN Arts: dokter Eikelenboom, Ochten, tel. 03444-220. Wijkverpleging: zuster H. Budding, Do- dewaard, tel. 08885-218. KESTEREN Arts: dokter Keur, Kesteren, tel 08886- 201. Wijkverpleging: zuster C. de Jong, Och ten, tel. 03444-257. VEENENDAAL en RHENEN Tandarts: voor spoedgevallen bellen: 08385-19049. VEENENDAAL De eerste van het tweetal jeugdvakantieweken dat door „De Instuif" in Veenendaal geor ganiseerd wordt zit er weer op. De tweede vakantieweek wordt volgende week gehouden. De leiding van „Da Instuif" is van mening dat de eerste week zonder meer geslaagd genoemd mag worden. Er deden zich geen moeilijkheden voor en het plezier viel van de kinderge zichtjes af te lezen. In het begin van de week viel de deelname wat tegen: op de warmste dagen deden ongeveer 110 kinderen mee. Dit aantal liep gisteren, toen het weer wat minder mooi was, echter op tot 150. Vorig jaar was de deelneming groter, maar toen was het dan ook vrijwel doorlopend slecht weer. In de afgelopen week was het niet nodig dat de kinderen binnen bleven. In het bos en in het zwembad werden talloze spelletjes gedaan. Enkele keren werden er tenten meegenomen, die op een grasveld of in de bossen werden opgezet. VEENENDAAL Op de hoek van de v. Schoonbeekstraat en de Vallei straat kwam gisteravond een bus van de NBM in botsing met een personen auto, bestuurd door F. H. Buschauf feur W. v. G. moest linksaf de Vallei straat in, waarbij hij een rechts van de weg geparkeerde auto moest ontwij ken. Daardoor kwam hij vrij ver aan de linkerkant door de bocht. Uit de richting van 't Verlaat naderde F. H., die gedeeltelijk op het kruisingsvlak kwam te staan. Daarop reed de bus tegen de personenauto aan. Beide voer tuigen liepen lichte scahade op. KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Frambozen: EI 48-78 per doosje a 200 gram. Rode bessen: EI 23-33 per doosje a 250 gram; I 51-76 per kg. Kruisbessen: EI 33-48 per doosje a 250 gram. Prin.bonen: I 43-64 per kg. Earlv Laxton: I 129-166; II 67-134. Eldense Blauwe: I 111-159; II 65-89. Yellow Transparent: I 55-60: 15-25; I 60-70: 26-47; I 70-80: 48-61. Stark Earliest: I 55-60: 28-42; II 60-65: 44-71; I 60-65: 57-74; II 55-60: 16-30; I 65-70: 71-83; II 65-70: 57-73; I 70-75: 78-85; II 70-75: 74. De nieuwe predikant van de hervorm de gemeente te Rhenen, ds. P. L. J. Wapenaar te Leimuiden za! op zon dag 17 augustus a.s. zjjn intrede doen. Met de komst van ds. Wapenaar is de vacature, ontstaan door het ver trek van ds. A. Westra naar Sassen- heim ,na elf maanden weer vervuld. De bevestigingsdienst die om 10 uur begint, zal worden geleid door de her vormde predikant van Rhenen, ds. N. Kooreman. De intrededienst begint 's middags om 3 uur. Beide diensten worden gehouden in de Cunerakerk. De intrededienst zal zoveel mogelijk 't karakter van een gewone dienst dra gen. Behalve het optreden van één spreker namens de hervormde kerke- raad zullen er verder geen toespraken in de kerk worden gehouden. Deze kun nen wel plaatsvinden tijdens de be groetingsbijeenkomst die na de kerk dienst in Irene wordt gehouden. In verband met de drukte op de zon dag van de bevestiging en intrede van ds. Wapenaar zal op een aparte avond gelegenheid worden gegeven aan de ge meenteleden om kennis te maken met de nieuwe predikant en mevr. Wape naar, nl. op vrijdag 22 augustus a.s. van 8 tot 9.30 uur, eveneens in ge bouw „Irene." Volgens de rekening van ontvang sten en uitgaven over het jaar 1968 -taat de hervormde gemeente te Rhe nen er niet slecht voor. De kerkvoog dij kon een batig saldo over het afge lopen jaar boeken van ruim 4300 gul den. Hieraan heeft in belangrijke ma te bijgedragen het batig saldo van bij na 4000 gulden dat reeds over het jaar 1967 werd geboekt. In 1968 kwam aan vrijwillige bijdra gen binnen een bedrag van 72.350 gul den. Dit werd bijeengebracht door 1113 personen. In schril contrast hier mee staat het aantal gemeenteleden dat had behoren bij te dragen. Dat was bijna het dubbele van degenen die wel betaalden, nl. 2202 personen. De collecten brachten bij elkaar rond de 27.000 gulden op in '68. Op de uitgaven kant springt het tekort op het jeugd werk eruit. Dit tekort vertegenwoordig de een bedrag van bijna 11.000 gulden. Met ingang van zondag a.s. zal in de hervormde kerk te Scherpenzeel „de zak" nog maar één keer per dienst rondgaan. Tot nu toe werd er driemaal gecollecteerd, nl. een keer voor de diakonie en twee keer voor de kerk voogdij. De bestemming van die ene collec te zal ongeveer worden gehandhaafd, zoals die nu is. In vier weken zal één collecte voor de diakonie worden be stemd en de andere drie voor de kerk voogdij. Uiteraard hopen de colleges, die de collectegelden in ontvangst mogen nemen, dat de opbrengst met één col lecte per dienst niet zal verminderen, maar eerder zal toenemen. De kerke- raad ziet nog een pluspunt in één col lecte. De kerkgangers hoeven tijdens 't zingen niet meer tot drie keer toe te wachten op de collectezak, waardoor on nodige hinder wordt voorkomen. Aan de nieuwe regeling is een proef tijd verbonden. Men zal het voor drie maanden proberen en het al of niet doorgaan van de regeling afhankelijk stellen van het resultaat. Na vijf vergeefse beroepen heeft de kerkeraad van de hervormde gemeen te te Ederveen thans een beroep uit gebracht op ds. T. Langerak te Vee nendaal. De hervormde jeugdraad te Ederveen organiseert ook dit jaar een fietstocht voor de leden van de jeugdverenigin gen, waarvan de jongsten deel uit ma ken. De tocht wordt gereden op zater dag 23 augustus a.s. en gaat via Ot- terlo en Mossel naar Arnhem. De traditionele zendingsdag in het Rijsenburgse bos te Driebergen, uit gaande van de gereformeerde zendings- bond in de hervormde kerk, wordt dit jaar gehouden op donderdag 17 augus tus a.s. Eén van de zes predikanten die zullen spreken is ds. T. Langerak te Veenendaal. Bij de aankondiging van een doop- dienst wijst ds. J. van Malestein, pre dikant van de hervormde gemeente te Eist, erop dat het normaal zou zijn dat de doopouders lidmaten van de gemeen te zijn en trouw in de kerk komen. Echter, daar mankeert bij de mees te doopouders zoveel aan, dat er ter- wille van de „onschuldige kindertjes" niet aan te denken valt deze „stelre gel" ook maar voor de helft te handha ven. Niettemin probeert de hervormde kerkeraad van Eist, die volgens ds. Van Malestein geroepen is om er op toe te zien dat de sacramenten niet al te zeer worden ontheiligd en er voor moeten waken dat de doopouders zich niet bezondigen aan een meineed voor God, de ouders hiervan telkens te over tuigen. uur: Theocr. bedieningsschool; 20.30 uur: Dienstvergadering. Alle bijeen komsten in 't NVV-gebouw a.d. Tuin straat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. Kuus uit Voorthuizen; 10.30 uur: ds. Kooreman (bed. H. Doop); 18.30 uur: ds. J. v.d. Haar uit Achterberg. Bergschool, 9.00 uur: ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10.30 uur: ds. Goldschmeding; 17.00 uur: ds. G. Dijkstra uit Zetten. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst Ned. Prot Bond.: Geen opgave. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: dhr. Kuipérie. Dorpshuis: Geen jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot Bond: 10.30 uur: mej. ds. S. A. J. F. Doets, N.H., Leersum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. C. van Viegen; 18.30 uur: eerw. heer P. Noordmans. Camping De Ossenberg: 10.00 uur: zondagochtendwijding. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur: eerw. heer W. Mul der uit Amersfoort. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel uit Wad- dinxveen; 18.30 uur: ds. J. Tigghelaar uit Ede, (zendingspredikant). Ger. Kerk: 10.30 uur: ds. P. v. Strien uit Wou denberg; 18.30 uur: ds. H. W. Engel- kes uit Amersfoort. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: evangelist F. Molleman uit Kampen (verenigingsgeb. aan de Molenweg.) Ger. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: de hr. B. Roest. Ger. Gem. uitgetreden: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 8.30 uur: Bed. H. Mis in het vereni gingsgeb. aan de Holevoetlaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. G. Willemsen uit Doornspijk. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds Rithager uit Arn hem. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. v.d. Poel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uiir: ds. J. Verburg uit "Wagenin gen; 18.30 uur: ds Langerak uit Vee nendaal.' Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur: ds Aangeenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds Van Beek. Geboren: Gerrit Jail, zv. J. Vlastuin en W. G. van Galen; Willempje Janna d.v. J, B. van Leuven en W. C. J. Wes- teneng; Jan, z.v. W. Davelaar en A. van den Broek; Hendrik, zv. M. Ja ger en A. de Gans; Cornelia Henrica Maria, d.v. C. J. J. Veldhuizen en J. E. van den Brandhof; Monique, d.v. J. van Ravenhorst en J. M. van Bruggen; Elisabeth Margaretha, d.v. I. den Dek ker en J. C. Bolle. In Amersfoort is geboren: Irma Renate, d.v. J. Vos en R. J. A. van der Schuit. Ondertrouwd J. Schut te Leusden en E. H. Veld huizen; H. J. van IJken te Amersfoort en J. van Os te Scherpenzeel. Burgerlijke stand Kesteren Geboren: Marina Cornelia, d.v. C. H. Sukkel en D. P. van den Berg; Chris- tiaan, z.v. C. W. Hendriksen en C. A. I. van den Hatert; Anna Martina H., d.v. D. Verwoert en H. G. van Dijken. Huwelijksaangiften: J. W. van de Pol Opheusden en A. Torn Broers, Opheus- den; A. Pfeifer Kesteren en C. Struyk, Rhenen. Huwelijken: D. van Willigen, Rhenen, en D. Huiberts, Opheusden; J. F. van Vliet, Ochten, en G. A. Schuurman, Op heusden. Burg. Stand Renswoude Geboren: Hendrika Gijsberta, d.v. G. Gijsbertse en N. van de Weerdhof; El- friede Johanna, d.v. W. J. Niemeijer en F. C. van den Bongaard; Johanna Hen drika, d. v. H. van Veldhuisen en H. van de Vliert; Elbert Jacobus Ad, z.v. A. van de Pol en P. M. A. Cornelissen; Michiel Gerrit, z.v. H. van de Peppel en J. C. Wanders. Ondertrouwd: Elbertus Lagerweij te Renswoude en Johanna Christina Elisa beth Jonkers te Rotterdam. RHENEN Op het Concours Hippi- que te Nijkerk startte het team van „De Grebberuiters" uit Rhenen voor het eerst in een hogere klasse, nL de klasse midden. Het werd meteen een groot suc ces nl. de eerste prijs met 108 punten. Het viertal bestaande uit de dames N. A. Straaten-v. Nes en R. Vonk en de heren J. Kleijn en G. J. v. Zetten en hun instructeur de heer J. Roelof- sen zijn bijzonder tevreden met het fraaie resultaat. Verder werd er een derde prijs veroverd door Jan Kleijn in de klasse jeugdspringen. Zaterdag 2 augustus komen de ruiter* te Arnhem uit op de Gelderse kam pioenschappen. Vervolgens geven op 9 aug. de ponyruitertjes en de Grebbe ruiters hun jaarlijkse Ruiterdemonstra- tie op de Grebbeberg met o.a. Barra ge springen, springen door brandende hoepel en ponyvoetbal.

De Vallei | 1969 | | pagina 3