DE BLAUWE SCHUUR WORDT UITGEBREID Accommodatie wordt voorlopig 1 ha. groter HEMUR-ENGE VERLIEST TWEE RESTUURSLEDEN Een straatje-om wordt een paadje-om Bouwfonds „IK HOU VAN DIEREN" Afdelingsclubs gaan voor zeer interessante derby's zorgen Dr. C. Favejee neemt afscheid van vleeskeuring Veenendaal" n HORLOGERIE VAN MANEN DIERENARTS IN HART EN NIEREN Centraal Controle Kinoloog Binnenkort 100.000ste bezoeker verwacht in zwembad Amerongen Wedvlucht vanaf St.-Ghislain M. Top-drukte Echtpaar J. Vooren gaat naar Curagao Het Bouwfonds bouwt in Anüerongen ZONDAG ZATERDAG Brandweer Leersum in opspraak KELTUM SOLA elite VRIJDAG I AUGUSTUS 1969 AMERONGEN Zwembad de Blauwe Schuur in Amerongen zal volgend jaar een flinke uitbreiding ondergaan. De gemeente Amerongen kocht onlangs een hectare bij het zwembad gelegen grond, die inmiddels is ingezaaid. Vol gend jaar zal dit veld als zonneweide bij het zwembad gevoegd worden, terwijl het tevens dienst zal doen als nood-korfbalveld. In gemeentekringen wordt tevens de uitbreiding van het bad zelf overwo gen. Aan het 25-meterbad kan nog een AMERONGEN De uitslag van de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu van de Amerongse postduivenvereniging was als volgt: Inconcours 326 duiven; gelost met N.W.- wind om 13.00 u.: eerstaankomende duif 15.55.08 uur snelheid 1185.8 meter per minuut. H. Rebergen Jr. 1-8-59; J. A. C. Veen- hof 2-4-5-7-14-18-38-41-61; H. Zumbrink 3-15-21-46-53-55; A. van Doorn 6-31; J. C. v. Meerten 9-13-26-33-43-50-56-65; H. Blankestijn 10-16-23-54-58; J. Hendriks en Zn. 11-27-30-45-47; gebr. Van Mou- rik 12-25-40; A. Nellestijn 17; J. Keiman 19-22-42; G. v. d. Grift 20-36-37-44; C. H. Wiertz 24-35-39-48-49-62; A. Bui jink 28; B. Lutjes 29-63; G. Rebergen 32-60; A. van Ommeren 34; J. Buis en Co 51-57; gebr. Blankestijn 52 en J. G. van Mourik 64. De uitslag van de wedvlucht vanaf Bergerac was: In concours 26 duiven: gelost zaterdag om 13.00 uur met N. W. wind. Ie duif zondag 15.09.35 uur. Klassering: H. Zumbrink 1; B. Lutjes 2; C. H. Wiertz 3-4; J. Wildeman 5. nieuw gedeelte worden toegevoegd. Toen enkele jaren geleden de capaci teit van de zuiveringsinstallatie en de plaats van de badmeesterswoning wer den vastgesteld is daarmee reeds reke ning gehouden. „Voor wc echter tot deze uitbreiding overgaan", verklaar de burgemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch, „willen we eerst nog even de kat uit de boom kijken. We moeten afwachten welke invloed de opening van nieuwe zwembaden in Leersum en Veenendaal volgend jaar zal hebben op het bezoekersaantal van de Blauwe Schuur". Het bezoekersaantal zal de honderd duizend waarschijnlijk zeer ruim over schrijden, want doordat het zwemwater op de wat koudere dagen verwarmd kan worden ligt het in de lijn der ver wachtingen dat het bad tot 1 oktober ge opend zal kunnen blijven. Dat bezoekersaantal nadert overigens dit jaar met rasse schreden de honderd duizend. Sinds de opening op 19 april ontving de Blauwe Schuur al meer dan 90.000 bezoekers. De honderdduizendste zwemmer wordt er in de loop van de volgende week verwacht. Dat betekent een mijlpaal voor dit Amerongse ge- meentebad, want vorig jaar was bij sluiting van het bad in september pas een bezoekersaantal van 85.000 bereikt. In het bijzonder de laatste twee we ken kon gesproken worden van een wa re top-drukte. Enkele cijfers: op 28 juli ontving het zwembad 3331 baders, Het zwembad ,,De blauwe schuur" in Amerongen, dat zal worden uit breid. op 24 juli 2935, op 23 juli 3627 en op 18 juli 3571. Het personeel kan de gro te toeloop overigens goed verwerken. Ook de capaciteit van de kleedhokjes levert geen moeilijkheden op, want die is op maximaal vierduizend zwemmers berekend. Het grootste probleem is momenteel 't feit dat het terrein van het zwembad te klein is om bij mooi weer alle bezoe kers een rustig plaatsje te bieden. De aanleg van de nieuwe zonneweide zal dit probleem echter verhelpen. AMERONGEN Het bestuur van Hemur-Enge in Amerongen zit een beetje in de moeilijkheden, want met ingang^ van 5 augustus heeft de korf balvereniging geen voorzitter en se cretaresse meer. Deze bestuursleden het echtpaar J. Vooren vertrekken op die datum namelijk naar het bui tenland. Voorzitter J. Vooren en zijn echtgeno te moeten afscheid nemen van hun ver eniging, omdat zij begin augustus naar Curagao vertrekken, waar de heer Voo ren een functie als onderwijzer in Wil lemstad heeft aanvaard. De korfbal - enthousiast tekende een contract Van drie jaar. Er ontstaan dus twee belangrijke vacatures in het Hemur-Enge bestuur. Het is zonder meer een gevoelig verlies voor de Amerongse korfbalclub, omdat 't echtpaar bijzonder veel werk verrich te voor de vereniging. In de algem. le denvergadering van de volgende maand moeten nieuwe kandidaten voor de opengevallen plaatsen worden gesteld. In Amerongen geniet het echtpaar grote bekendheid, mede door het actief deelnemen aan de sport. Vanavond ge ven de heer en mevrouw Vooren in het 's Avonds met de hond even een straatje-o Hoho dat heet nueen paadje-om. Want uw Bouwfonds-huis staat in een wat mooiere omgeving dan een straatje. Daar kunt u van op aan. Het bouwfonds vindt namelijk dat wonen nog iets met plezier te maken moet hebben. Het Bouwfonds vindt dat het weinig zin heeft, u van de ene trieste woon-omgeving naar de andere te verplaatsen. Als u in een Bouwfonds-huis trekt, moet dat een verademing zijn, een stap vooruit in woongenoegen. En dat heet dannatuur, omgeving. Ergens gaan wonen betekent; ergens gaan leven. En u moet winkelen, naar school gaan, recreatie hebben. Er moet een bushalte in de buurt zijn, een ziekenhuis, kerken. Dat houdt Het Bouwfonds wel degelijk in het oog. Vertrouw daar maar op. -Ja Liever dan te zeggenwe zijn er al twintig jaar, dertig jaar, zeggen wewe bestaan al 50.000 huizen lang. Daar hébt u namelijk meer aan. Als het Bouwfonds morgen uw huis begint te bouwen, verwerkt het daarin al de ervaring van de voorgaande 50.000. U hoeft geen leergeld te betalen. Dat hebben wij al gedaan. In Amerongen, gelegen te midden van de bossen van de Utrechtse heuvelrug, wordt binnenkort met de bouw begonnen van enkele ruime en aantrekkelijke eengezins woningen. De huizen beschikken over een grote woon kamer. moderne Bruynzeelkeuken. drie slaapkamers, badkamer met douche-installatie en tweede toilet en een zolder met nog een grote vierde slaapkamer. De huizen worden centraal verwarmd en beschikken over een voor- en achtertuin met schuur of garage. Totale kosten vanaf f54.270,-. Benodigd eigen geld 10%. Alle inlichtingen worden verstrekt op de Bouwfonds Informatiecentra te Utrecht en Amersfoort. De adressen Utrecht. Voorstraat 100. tel. 030-20500/20501. Geopend op werkdagen van 9.00-17.00 uur, op zaterdag van 11.00-16.00 uur en bovendien op maandag- en donder dagavond van 19.00-21.00 uur. Amersfoort, Regen- tesselaan 14, tel. 03490-10943. Geopend op werkdagen van 9.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur, op maandag avond van 18.30-20.00 uur en nu ook op zaterdag van 11.00-16.00 uur. U kunt ook de coupon opsturen. B 348-7, j Invullen en in envelop doen. i Geen postzegel plakken. Die betalen wij. [Adresseer als volgt: i Bouwfonds Antwoordnummer 889 Utrecht W- NV BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN J. VOOREN afscheid clubhuis van voetbalvereniging DVSA een afscheidsreceptie. Vanaf acht uur kan sportminnend Amerongen afscheid nemen van het echtpaar. ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL RHENEN Donderdag 7 augus tus neemt dr. C. Favejee afscheid van de vleeskeuringskring Veenen daal met een receptie in het raad huis van \s middags vier uur tot half zes. Op 1 juli bereikte hij de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij zal tot half augustus in dienst blijven om zijn opvolger, de heer J. de Boer uit Oudewater, wegwijs te maken. Wie is de heer Favejee Hij stu deerde aan de Utrechtse Faculteit voor Diergeneeskunde, waar hij in 1935 zijn bul kreeg. Na in Amers foort werkzaam te zijn geweest als reserve-paardenarts bij het Neder landse leger, nam hij tijdelijk waar in verschillende praktijken totdat hij zich in januari 1938 vestigde als praktiserend dierenarts in de ge meente Leerdam. In 1942 werd hij benoemd tot directeur van de vlees keuringsdienst aldaar. „Ik behoefde niet eens te sollici teren", aldus de heer Favejee. ,De burgemeester en de inspecteur van de veeartsenijkundige dienst nodig den mij uit voor deze functie. Ik volgde daar de overleden directeur op. Dat werd een periode van zeven jaar. Want in 1949 ging ik mij in Amsterdam specialiseren op de vleeskeuring in al haar facetten. Ik voelde me bijzonder tot deze tak van dienst aangetrokken. Toen ik goed en wel klaar was volgde in 1954 mijn benoeming tot directeur van de vleeskeuring „Rhenen", als op volger van de heer Chr. Mus. Onder de vleeskeuringskring res sorteerden de gemeenten Rhenen, Veenendaal, Resteren, Lienden, Leersum en Amerongen. In Reste ren zetelde de heer Dogterom, even eens dierenarts en in Veenendaal de heer C. van Amerongen, keur meester. Met z'n drieën stonden we voor de vleeskeuringstaak in al die gemeenten. Alleen in de winter kre gen we assistentie van twee keur meesters in verband met de keuring van de talrijke huisslachtingen. koelcel, een vrijbankwinkel, een naar de eisen des tijds ingericht la boratorium en kantoorruimte voor de directeur en de keurmeesters. Want ook het personeelsbestand on derging een uitbreiding. De heer Dogterom, mijn collega dierenarts, werd gepensioneerd. Er werd geen nieuwe dierenarts voor aangetrok ken. Maar er kwamen wel vier keur meesters". Omstreeks 1960 verloor de ge- méeiite Rhenen de positie van cèn- trale figuur in de dienst. De gemeen te Veenendaal nam die functie over. Toen werd het de vleeskeurings kring „Veenendaal", met dien ver stande dat er een kringcommissie in het leven werd geroepen. Het da gelijks bestuur werd en wordt nog steeds gevormd door de burgemees ter van Veenendaal (voorzitter), de burgemeester van Resteren (secre taris) en als tweede voorzitter de burgemeester van Rhenen. De gehe le materie werd toen uit de sfeer van de gemeenteraden getrokken. In Rhenen had ik de beschikking over een héél klein kantoortje ach ter het gebouw voor sociale zaken. Al in 1964 werd in de gemeente Veenendaal het centrale gebouw voor de kring geopend, waaraan een gro te behoefte bestond. In eerste instan tie was ik er al op vooruit gegaan, omdat ik een complete directiekeet achter het gemeentehuis daar ter beschikking kreeg. De nieuwe ruim te in Veenendaal was al direct een grote verademing. Maar later zou dat nog veel beter worden. Er werd een fikse stoot gegeven aan de dienst en het gevolg was, dat er een compleet nieuw centrum werd ge sticht. Dat bestaat uit een nood- slachtplaats, een hangruimte, een Het werk aan de keuringsdienst verbonden werd in de loop van de jaren aanzienlijk uitgebreid omdat de minister van volksgezondheid steeds meer de nadruk ging leggen op de repressieve controle. „In alle mogelijke inrichtingen ging men vlees verwerken, niet alleen meer bij de slager. Ik denk in dit opzicht aan supermarkten, campings, cafe taria's, snackbars, restaurants en grote bejaardencentra. Samen met mijn keurmeesters heb ik langzaam maar zeker steeds meer aan deze zijde van mijn taak aandacht moe ten besteden. Ook de punten, waar men voorverpakt vlees ging verko pen, namen sterk in aantal toe. Dat voorverpakte vlees viel in twee soor ten uiteen, namelijk vers vlees en diepgevroren vlees", Dr. Favejee heeft van een platte landskeuringsdienst een goed ge organiseerd apparaat gemaakt met een centraal gebouwencomplex in gericht naar de wettelijke voorschrif ten. Hij is daarover bijzonder te vreden, alhoewel hij nog meer had gewild. „Maar dat zal mijn opvol ger wel fiksen", zegt hij iachend. De scheidende directeur van de vleeskeuringsdienst is vanaf zijn komst steeds inwoner gebleven van de gemeente Rhenen, alhoewel hij de laatste jaren in Achterberg woont, waar hij een boerderijtje heeft gekocht en waar hij zich vol ledig kan bezighouden met zijn grootste hobby: de dieren. „Je zou het in een paar woorden kunnen zeggen", vertelt dr. Favejee. „Ik heb pluimvee en watersier- vogels". Maar dat is niet helemaal waar. Er lopen op zijn erf ook dwerg- geiten, naast knobbelganzen, In dische loopeenden en gewone een den. En dan de honden. Hij is er een bijzonder groot liefhebber van, en wel van de Cocker Spaniels en de Border Terriers. ,,Ik ben kynoloog in hart en nie ren", zei hijzelf. „Bovendien heb ik nog een functie in de raad van be heer op kynologisch gebied in Neder land. Mijn kennel is geregistreerd. Ik heb er nimmer spijt van gehad dat ik dierenarts ben geworden. Mijn liefde voor het dieo* is groot". Niet alleen het dier is de grootste hobby van dr. Favejee. „Ik knutsel bijzonder graag, ik maak alles zelf, je zou me een doe-het-zelver kunnen noemen en verder fotografeer en film ik en ben ik een enthousiast sportvisser. Dat is een sport die je een grote relax geeft. Vksen helpt beter dan welk zenuwstillend middel ook. Tenslotte ben ik een liefhebber van biljarten en ga ik graag naar Wageningen om naar een goede voet balwedstrijd te kijken. De sport die ik behalve vissen zelf beoefen is ten nis. In Rhenen heb ik dat meerma len nog gedaan op Candia". Waar de scheidende directeur gaat wonen als hij half augustus de dienst verlaat? „Ik blijf in Achterberg. Het is een heerlijke gemeenschap. Ik ken daar iedereen en het is er rustig wonen. Bovendien kan ik er mijn grootste hobby uitoefenen. Ik zie me zelf al op een verzorgingsflat zitten". VEENENDAAL De KNVB, afdeling Utrecht, heeït gisteren de competitie-indeling voor het seizoen 1969-1970 bekendgemaakt. In de eerste klasse A van het zondag- voetbal is DVSA nu ingedeeld bij Scherpenzeel, het ge promoveerde RK Unitas ontmoet in de tweede klasse B het Elster Oranje-Wit. terwijl HDS in de derde klasse A uitkomt. Renswoude ontmoet weer veel oude bekenden in de eerste klasse van 't zaterdagvoetbal. Het gepromoveerde DVSA uit Amerongen moet in de tweede klasse A onder meer de strijd aanbinden met Candia en SVP. Er staan dus weer interessante derby's op het programma van de nieuwe competitie. De derdeklassers Scherpenzeel en Advendo zijn in ver schillende klassen ondergebracht. Scherpenzeel gaat in de derde klasse A spelen en Advendo in de derde klasse B. De Ederveners komen veel in streekderby's uit, want zij hebben dit seizoen gezelschap gekregen van Kulan en Val leivogels, de teams die vorig seizoen uit de tweede klasse tuimelden. Het afgelopen seizoen heeft DVSA zondag weer eens duidelijk gemaakt dat het uiterst moeilijk is om het vier deklasserschap te heroveren. De Ame- rongers misten vlak voor het einde van de competitie de aansluiting met de koplopers. Zij zullen dit seizoen zeker gokken op het kampioenschap en daarop heb ben zij zeker kans. In la komen uit: Amf. Boys, BDC, DVSA, EMM, Hoog land, Kampong, Scherpenzeel, Soester- berg, Veense Boys, VVZA en De Ves ting. Scherpenzeel moet waarschijnlijk weer genoegen nemen met een plaats in de middenmoot. Het heeft Oranje-Wit veel moeite ge kost om het tweedeklasserschap te be houden. De Elstenaren maakten in de slotfase van de competitie angstige mo menten door, doch zij wisten zich uit eindelijk toch te handhaven. De ploeg komt in dezelfde afdeling uit als vorig seizoen en krijgt weer gezelschap van RK Unitas, dat kampioen werd in de derde klasse B. In 2B komen uit: Bar- neveld, DY'SU, FAR. De Meeuwen, Oranje-Wit, Patria, RK Unitas, Roda' 46. RUC, VSK en Wjjk bü Duurstede. Hds is ondergebraacht in een grotere 3e klassse A. De Leersumse formatie heeft al jarenlang een kampioenschap gewenst, doch het ging steeds faliekant mis. Het valt te betwijfelen of HDS dit seizoen als eerste kan finishen. De ploe- ontmoet de volgende opponenten: Achterveld, Austerlitz. ASV '65, Bilt- hoven. Gooise Boys. Hooglanderveen, De Kieviten, ODI'58, SIOS en SVMM. In de eerste klasse van het zaterdag voetbal heeft Renswoude de titel toch niet kunen bemachtigen. De roodwit- ten, debutant in deze afdeling, gingen bijzonder sterk van start, maar zij kre gen in de laatste maanden te veel con currentie van de andere titelkandida ten. Renswoude ontmoet vele oude te genstanders in deze moeilijke klas, doch heeft een goede kans op een top positie. In deze afdeling komen uit: Co- hu Boys, CSV Vitesse, CSW, Eemnes, Hees, Lekvogels, Lopik, Montfoort, Renswoude. SVM-Boys en VVJ. DVSA. dat ongeslagen kampioen werd van de derde klasse en promoveerde, is ondergebracht in de tweede klasse A. De Amerongers beschikken over een sterk elftal dat zeker goed zal mee draaien in deze afdeling. Candia en SVP lijken in 2A echter de dienst te gaan uitmaken. Candia, SVP en DVSA moeten deze competitie aantreden tegen Baarn, Che- fana, Hoevelaken, Huihorst, SEC, VVZ '49, Veense Boys en Woudenberg. Scherpenzeel, dat vorig seizoen steeds in de bovenste regionen vertoefde, doch niet kon doorstoten naar de eerste plaats, is ondergebracht in 3A. Deze ploeg ontmoet geen teams uit het ver spreidingsgebied van ons blad. Scher penzeel moet beslist tot de titelkandida ten worden gerekend in deze afde ling, waarin het de strijd moet aanbin den met Bajmeveld, EFC '58, Karboys, Oranje Leeuwen, Posthoorn, Radiostad, Rood-Wit, SOVA en Zwart-wit. Advendo miste de titel in het afge lopen seizoen door een beslissingswed strijd tegen Veense Boys te verliezen. De Ederveners zijn ingedeeld in de der de klasse B. waarin zij in veel derby's moeten uitkomen. Het Veenendaalse NSVS komt ook in deze afdeling uit, evenals de twee degradanten van de tweede klasse A in de vorige compe titie, Kulan en Valleivogels. Het was een evidente zaak dat Kulan terug zou vallen naar de derde klasse, maar Val leivogels waande zich al veilig. De Scherpenzelers moesten op de valreep echter degraderen. In 3B gaan Adven do, Beverweerdse Boys, Bunnik, CDN, DEV, FZO, Kulan, Langbroek, NSVS. Stroe en Valleivogels ongetwijfeld voor een felle strijd zorgen. LEERSUM „Wij staan vierentwin tig uur per dag voor de gehele bevol king van Leersum paraat. Als er nu een aantal inwoners is, dat het met ons doen en laten niet eens is, vind ik dat die zich bekend moeten maken". Dit is de reactie van de heer A. J. Stijn, plaatsvervangend commandant van de Leersumse vrijwillige brandweer op berichten dat er in het dorp een actie groep zou zijn opgericht onder de naam „Spuit elf". De actiegroep schijnt te zijn gevormd omdat de spuitgasten de rust in het dorp zouden hebben verstoord door met brandweerwagens en loeiende sirenes door Leersum te rijden. De heer Stijn: „Het is inderdaad gebeurd dat wij na het behalen van een prijs op wedstrij den met loeiende sirenes door het dorp zijn gereden. De burgemeester had ons daarvoor echter toestemming gegeven". Voor de actiegroep, die overigens „illegaal" schijnt te opereren, heeft de heer Stijn geen goed woord over. „Ik wist trouwens niet eens van het be staan af", zei hij. „We hebben weieens een klacht gekregen over onze uitbun dige feestvreugde na het behalen van een prijs, maar dat dit een dergelijke represaille-maatregelen tot gevolg zou hebben, had ik niet van de Leersumse bevolking verwacht". De heer Stijn zei dit overigens onder voorbehoud, omdat hij het bestaan van de actiegroep in twijfel trok. Overigens zou de plaats vervangend brandweercommandant ook niet weten wie tot de leiders van „Spuit Elf" gerekend mogen worden.

De Vallei | 1969 | | pagina 5