INDIA ONEENS MEI AMERIKA INZAKE CHINA voor moet U bij Uw slijter zijn! Communisten ontstemd over bezoek Nixon aan Vietnam Oproer in kamp op Biak: dode en gewonden Kremlin: Westen rijp maken voor concessies Bevredigende groei Amro-bank bij Russen willen met Koeznetsof praten Fransen leveren straaljagers aan Algerije WEER IN EUROPA „MOGELIJKE VREDE ZWARE KLAP TOEGEBRACHT" Geruchten over aansluiting bij Rusland een leugen In eerste halijaar van 1969 Te vondeling gelegde baby wordt verwend BONN Een golf van medeleven heeft de ontdekking van de „Auto-bahn-baby" gewekt, het pas- geboren meisje dat te vondeling was gelegd aan de Autobahn Kassel-Han- nover. Sihanoek wil geen staatshoofd meer zijn SCHRIJVER IS BANG VOOR REPRESAILLES Astronauten op de maan u 1 Poging aanslag op minister Rogers mislukte Confrole Bedreiging VERRADERLIJK VERZOENING Gevechten TSJ.-SLOWAKIJE HALFJAARDIVIDEND DOMANIALE STAAKT EIND DEZE MAAND KOLENPRODUKTIE ENIGE TIP CADEAU SOEKARNO VAN TWEE VROUWEN GESCHEIDEN TOLK VERBOLGEN CENSUUR MOEDER VAN TIEN J AAR Oefenvliegtuig VRIJDAG I AUGUSTUS 1969 1VEW DELHI De vrees, dat Amerika zijn wapenleveranties j aan Pakistan zal hervatten, de oor- log in Vietnam en de kwestie van de Aziatische veiligheid vormden 5 gisteren de voornaamste thema's van het gesprek van Nixon met de premier van India. President Nixon was gisteroch- tend in New Delhi uit Bangkok aan- gekomen. Kort na de ontvangst con- fereerde hij anderhalf uur met de eerste minister, mevrouw Indira Gandhi. i Na het gesprek werd bekend ge- 5 maakt, dat Nixon zijn gastvrouw volledig had ingelicht over de nieu- miiHinimiiiniiiniiiimniHmmnMiiiiHmiiii,! we politiek die hij voorstaat in Azië: Azië voor de Aziaten, met alleen in tijd van nood steun van Amerika. Nixon en mevrouw Ganghi heb ben ook de mogelijkheid besproken, dat India als voorzitter van de in ternationale controle-commissie in Vietnam de hoofdrol zou gaan spe len bij het ten uitvoer brengen van eventuele vredesplannen. Pakistan bleef echter van Indiase zijde het meest knellende punt. Me vrouw Gandhi vertelde de Ameri kaanse president, dat een nieuwe bewapeningswedloop zou ontstaan, wanneer Amerika het wapenembar go voor Pakistan dat sedert de oorlog om Kasjmir in 1965 was in gesteld zou opheffen. Mevrouw Gandhi was er terecht bang voor, dat Nixon, als hij van daag in Pakistan aankomt, het ver zoek zal krijgen het embargo van de baan te vegen. Pakistan heeft sinds 1965 veel wapens van China betrokken. India, een niet-gebonden land, krijgt wapenleveranties voor al uit Rusland. Mevrouw Gandhi deelde tijdens een persconferentie na het gesprek mee, dat Nixon een heel eind mee wilde denken in de richting, die In dia heeft uitgestippeld voor de op lossing van het Vietnamese pro bleem. India is er voorstander van, dat alle vreemde troepen uit het land worden teruggehaald en dat het Vietnamese volk zelf orde op zaken moet stellen. De Indiase premier bleek het he lemaal niet eens met de overtuiging van Nixon. als zou China de groot ste bedreiging van de wereldvrede uitmaken. Hoewel Indiase grenstroe pen regelmatig schermutselingen moeten uitvechten met de Chinezen, noemde mevrouw Gandhi het oor logsgevaar gering. Nixon's ontvangst in New Delhi was hartelijk. Enkele incidenten deden zich voor, maar zij bleven be perkt tot het wuiven met zwarte doe- j ken en het schreeuwen van leuzen j tegen Amerika's politiek in Vietnam, j ADVERTENTIE pARIJS Noord-Vietnam en de Viet-Cong hebben president Nixon ervan beschuldigd door zijn bezoek aan Saigon de bloedige oorlog in Viet nam verlengd en de mogelijke vrede 'n zware klap toegebracht te hebben. Dit was de eerste officiële reactie van Noord-Vietnam op dit onverwachte bezoek van de Amerikaanse president aan de Zuidvietnamese hoofdstad. Op de gisteren gehouden zitting van de Parijse vredesconferentie noemde de Noordvietnamese leider Xuan Thuy, de uitlatingen van Nixon over het na oorlogse Vietnam een doekje voor het bloeden. De delegatieleidster van de Zuidviet namese revolutionaire regering, me vrouw Binh, zei dat Nixon door zijn be zoek heeft willen aantonen, dat Ameri ka zijn rol van politie-agent in Azië niet zal opgeven. Beiden beschuldigden Ame rika ervan zijn oorlogsinspanning voort durend te vergroten en de „marionet tenregering" te Saigon te steunen en te handhaven. Dit gebeurde, volgens hen, onder het verraderlijke mom van het terugroepen van enkele Amerikaanse soldaten van een leger, dat een half miljoen sterk is. De Amerikaanse delegatieleider Ca bot Lodge, verweet de communisten hun anti-democratische houding door te trachten de door hen ontworpen vredes voorstellen aan de tegenpartij te dicte ren. Evenals president Nixon dit reeds had gedaan, waarschuwde hij hen, dat de uiterste grens van de concessies be reikt was en dat zij er niets bij zouden winnen door de oorlog en de onderhan delingen te laten traineren. Een groep Zuidvietnamese ballin gen komt vanavond in Parijs bijeen om te trachten een beweging te vor men, die onderhandelingen met de Viet-Cong en vorming van 'n verzoe ningsregering in Saigon beoogt. Een woordvoerder van de groep deelde dit gisteravond in de Franse hoofdstad mee. De meeste leden zijn interna tionaal weinig bekend, maar volgens BIAK Bij een bloedig incident in een gevangenkamp in Biak (West-Irian) is een Indonesische militair om het le ven gekomen en zijn zeven militairen gewond. Negen papoea-gevangenen lie pen verwondingen op. Volgens betrouw bare kringen zou de toestand van enke le gevangenen kritiek zijn. Het incident gebeurde toen Indone sische militairen tien papoea's, die juist uit het opstandige gebied van de Wisselmeren naar Biak waren overge vlogen, meenamen naar het marine kamp waar tweehonderd politieke ge vangenen worden vastgehouden. De militairen sloegen om onbekende redenen met de geweerkolven op de met touwen aan elkaar gebonden ge vangenen. In het kamp vielen tachtig gedetineerden de militairen aan met stokken en stenen. De Indonesiërs ge bruikten hun vuurwapens. De 120 le den tellende raadgevende vergadering in het regentschap Tjendrawasih in West-Irian heeft zich gisteren eenstem mig uitgesproken voor Indonesië. PRAAG In Tsjecho-Slowakije doen geruchten de ronde, dat het land zou hebben gevraagd een deel te mogen worden van de Sovjet Unie. Het Tsjechoslowaakse partijblad, Ru- de Pravo, heeft de geruchten „onzinnig" genoemd. Volgens het blad is het ge rucht verspreid door arbeiders van de Skoda-fabrieken, diie een bezoek aan Moskou hadden gebracht. In de Russi sche hoofdstad zouden zij affiches heb ben gezien met het opschrift: „Tsjecho- Slowakije vraagt aansluiting bij de Sovjet Unie". De auteur van het artikel in Rude Pravo noemde de geruchten onbe schaamde leugens. Vooral omdat hij, naar hij zei, bij een recent bezoek aan Moskou zelf niets van aanplakbiljetten had gezien. ïn dit hete jaargetijde lijkt het x politieke ijs in Midden-Europa plotseling te smelten. Westduitse po litici worden vriendelijk ontvangen in Moskou. Premier Kosygin spreekt plotseling van zijn wens naar „bete re betrekkingen" met Bonn. De Russische minister Gromyko gooit een balletje op over tegemoetko mingen inzake West-Berlijn. In de wandelgangen van 't Kremlin wordt zelfs gefluisterd, dat de Russen het politieke hoofd Walter Uhlbricht zou den willen laten rollen om een wit voetje te halen bij West-Duitsland. In zulk een politieke zomerhitte is het wijs het hoofd extra koel te hou den. Eind september zijn in West- Duitsland parlementsverkiezingen te verwachten en het is wel haast tradi tie, dat de Russen in de verkiezings tijd die Westduitse politici inviteren, wier inzichten het meest met de hunne overeenkomen. Dat zijn in dit geval de liberalen en Moskou hoopt deze kleine oppositiepartij een rug- gesteuntje te geven in de stembus strijd. V^oor de werkelijke verhouding Moskou-Bonn is het veelzeggend, dat de Westduitse ambassadeur vijf tien maanden lang in Moskou moest antichambreren voor hij door Kosy gin werd ontvangen. En dat gebeur de dan op het nippertje één dag voor het bezoek van de Westduitse liberale leiders, om nog net een glimp van hoffelijkheid jegens Bonn te redden. Natuurlijk kon de Russische pre mier tegen ambassadeur Allardt niet iets anders zeggen dan het beminne lijk discours, dat hij met de libera le gasten ging voeren. Hij sprak van betere betrekkingen, maar liet er geen twijfel aan bestaan, dat die zouden moeten berusten op inwilli ging van welhaast klassieke Russi sche eisen, zoals erkenning van de huidige grenzen en van Oost-Duits- land. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn, dat elke scherpe toon jegens Moskou mijdt, heeft op deze avance dan ook welwillend maar uiterst voorzichtig gereageerd. De Russische offerte over West- Berlijn was vervat in een toespraak van Gromyko, en niet dit zegt veel in een duidelijke diplomatie ke nota. Niettemin plegen de westelijke bondgenoten en Bonn overleg hoe zij deze kans toch kunnen benutten. De speculaties rondom Walter Uhlbricht z-ijn wel bijzonder optimistisch. De ze rode veteraan is 76 jaar oud, en hij is de laatste tijd behoorlijk ziek geweest. Tn Oost-Duitsland zelf staat een jongere partijgeneratie ongedul dig te wachten om ook eens aan de beurt te komen. Dat alles is reden genoeg om Uhlbricht geleidelijk af te lossen. Al wat, naar verluidt, voor de deur zou staan is dat hij het voor zitterschap van de Oostduitse staats raad zou neerleggen. Dit is wel de hoogste functie in Oost-Duitsland, maar zij is voornamelijk van sym bolische belang. Als eerste partij- secrataris zou Ulbricht de teugels vast in handen blijven houden. Hoogstens zou zijn gedeeltelijke af lossing wat beter gelegenheid kun nen geven tot enige tegemoetko ming in de contacten met de Bonds republiek. T¥e voortekenen voor een Europe- se ontspanning, laat staan een Duitse oplossing, zijn welbeschouwd magertjes. Rusland heeft op dit ogenblik het Westen nodig: voor zijn politiek van ontspanning, voor zijn technologie, voor de invoer van con sumptiegoederen. Het wil de West duitse handtekening onder het ver drag tegen verbreiding van kern wapens en het wil zijn overtollig aardgas slijten aan Bonn, daar nut tige Duitse pijpleidingen voor terug krijgen en tegelijkertijd greep krij gen op de Westduitse energievoor ziening. Voor dit alles zal het wellicht tij delijke concessies inzake de toe gangswegen tot West-Berlijn en de verhouding tussen de beide Duits- landen over hebben. De Europese vredesconferentie, eveneens aange roerd, is nog wel toekomstmuziek. Niets wijst erop dat het Russische standpunt fundamenteel zou zijn ver anderd. Sinds jaren bedrijft Moskou een politiek van „wisselbaden" om het Westen, West-Duitsland vooral, rijp te maken voor concessies. Waar schijnlijk beleeft men nu weer een warm bad. Het echtpaar Nixon na de aan komst gistermorgen op het vlieg veld van New Delhi. Tweede van links de Indiase premier Indira Gandhi, die ter begroeting aanwe zig was. Vandaag arriveert de Amerikaanse president in Pakistan. de zegsman heeft de groep sterke bin dingen met boeddhisten, progressie ve katholieken, gematigde elementen in het leger en andere groepen in Vietnam. De bijeenkomst, achter gesloten deu ren, zal worden bijgewoond door circa vijfentwintig personen, onder wie de voormalige vice-voorzitter van de Zuid vietnamese nationale vergadering en secretaris-generaal van de Vietnamese socialistische partij, Co Van Hai. AMSTERDAM De ontwikkeling van het bedryf en de bedrijfsresultaten wa ren gedurende het eerste halfjaar van 1969 bevredigend bjj de Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. (Amro-bank). De belangstelling in de eerste helft van '69 was gemiddeld circa 23 procent hoger dan de belangstelling van de eerste helft van 1968, zo blijkt uit een publikatie van de halfjaarcijfers. De brutowinst van f 60,2 miljoen over het eerste halfjaar 1968 steeg tot f 67 miljoen over het eerste half jaar 1969. De stijging der baten was procentueel groter. Tegenover een totaal van f 190,2 min. in het eerste halfjaar 1968 stond f 230 min. in het eerste halfjaar 1968, hetgeen een toeneming met 20.9 procent betekent. De kosten stegen van f 130 min. tot f 163 min., ofwel met 25,4 pet. Als netto-winst resteert f 30.9 min. (v.j. f 28 min.). Het Eurodeviezenbe- drijf is van 17 pet. per eind december 1968 gegroeid tot 20 pet. per 30 juni 1969. Het andere verkeer is in het af gelopen halfjaar met 10 pet. toegeno men. Gezien de onzekere internationale geld-situatie verwacht het bestuur, dat het resultaat van het tweede halfjaar niet die zelfde toeneming zal zien als die van het afgelopen halfjaar. Het to tale resultaat over 1969 zal niettemin boven dat van 1968 liggen. Het bestuur vermeldt, dat door de inkrimping rentemarges, die is het ver schil tussen de gemiddeld op toever trouwde gelden vergoede rente en de gemiddeld op de geldmarktuitzettingen en verstrekte kredieten gemaakte ren te, de banken meer en meer onder druk komen te staan. Toch zal men pogen agressiever op te treden om het spaar- bedrijf verder uit te breiden. Er is nog een grote vraag naar kredieten op mid dellange termijn. Toenemende krediet- verlenging door de Amro-bank heeft tot gevolg gehad, dat de kredietbeper kingen, gesteld door de Ned. Bank, zijn overschreden. Hierdoor zal men een flink bedrag kwijt zijn aan strafdepo- sito's. Voortaan zal tegelijk met de publi katie van de halfjaarcijfers een half jaardividend kunnen worden gedecla reerd. Dit dividend, een novum in Ne derland, zal door het feit, dat het te gelijk met de halfjaarcijfers wordt be kend gemaakt, en ook door de hoogte het karakter van een halfjaardividend hebben. Voor de eerste maal is het vastgesteld op f 1,50 per gewoon aan deel van f 20 (het totale dividend 1968 was f 3). Het bestuur heeft hiertoe besloten om de aandeelhouders het wachten op een dividenduitkering te bekorten. Voorts wil men hiermede het effectenbezit po pulariseren. Ook heeft de snelle tech nische ontwikkeling het mogelijk ge maakt aandeelhouders snellere infor matie te geven (afrekeningen e.d.). Plan nen van de Amro-bank vakantiereizen te verkopen zijn nog is studie. Thans is een studierapport gereed, dat nog na der wordt bekeken. Het bestuur vindt het verkopen van dergelijke reizen ze ker aantrekkelijk. Het een en ander zal een ruime aanloopperiode nodig heb ben. In de jaarvergadering in 1970 zal de heer C. André de la Porte aftreden als lid van de raad van bestuur wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. In zijn plaats zal worden voorgesteld de heer mr. K. H. Beyen, thans directeur van de Banque Europé- enne de Credit a Moyen Terme te Brussel. HEERLEN De oudste Zuidlimburg se mijn, de Domaniale in Kerkrade, staakt eind deze maand de kolenpro»- duktie. Drie van de zes mijnschachten blij ven voorlopig intact voor het wegpom pen van mijnwater uit de mijnen Lau ra en Vereeniging, Willem Sophia en de Oranje Nassaumijnen. Van juni 1970 af zal één schacht voor dit werk open blijven. De Domaniale Mijn produceer de sinds 1913 circa 35 miljoen ton ko len. Voor 350 werknemers moet nog ander werk worden gevonden. Vooral voor de administratieve beambten zal dit moeilijk zijn. miiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiip Talrijke echtparen zouden het meisje, dat nog geen naam heeft f gekregen, willen adopteren. Onder f hen zijn ook een Nederlandse leraar en zijn vrouw, die op vakantie kam peren in Duitsland. De zevenduizend werknemers van f 'n autobandenfabriek in Hanau heb ben besloten elk één mark per jaar f te storten voor het kind, net zo lang f tot het volwassen en getrouwd is. 1 Ook andere verrassingen stromen 1 in de universiteitskliniek van Göt- tingen, waar de kléine meid wordt verzorgd. De officiële voogdij berust intus- f sen bij de gemeente Hannoversch f Münden. De recherche speurt naar I de werkelijke moeder van de baby. 1 De enige tip tot nog toe: ten zuiden van Hannoversch Münden waren 1 twee liftende meisjes gezien. Eén daarvan, nogal onverzorgd en met J lang blond haar, was vergevorderd zwanger. De vrachtwagenchauffeur, die de f baby in de wegberm ontdekte, is door de Westduitse organisatie voor f het beroepsgoederenvervoer bedacht I met een draagbare televisie. PNOM PENH Prins Norodom Siha noek heeft de Nationale Vergadering van Cambodja meegedeeld, dat hy zyn fuctie van staatshoofd wil overdragen aan een Regentschapsraad. Hy bljjft wel aan als leider van de regerende Natio nale Beweging, Sangkoem. De 46-jarige prins, die sinds 1941 ach tereenvolgens koning, premier en staats hoofd is geweest, zei dat de zeer moei lijke financiële positie van het land vele jaren lang de uiterste zuinigheid zal eisen. Hij weet deze toestand onder an dere aan „droogte, smokkelarij en ont bladering door Amerikaanse vliegtui gen". In 1965 verbrak Cambodja de diplo matieke betrekkingen met Amerika. In april van dit jaar is aangekondigd, dat zij zouden worden hervat. DJAKARTA Twee vrouwen van de afgezette Indonesische president Soe- karno zijn officiëel van hem geschei den. Zij zijn Fatmawati, Soekarno's eer ste officiële vrouw en Yurika, zijn 23- jarige vierde vrouw. ONDEN Dé Russische ambassade in Londen is woedend op de beken- de Russische schrijver Anatoly Koeznetsof, die niet wil terugkeren naar de Sovjet-Unie. Woensdagavond kreeg hij op zijn verzoek een permanente ver blijfsvergunning in Engeland. Ambtenaren van de Russische ambassade wil len zo spoedig mogelijk een gesprek hebben met de schrijver om te proberen hem over te halen toch terug te gaan. Koeznetsof is bang voor represailles, wanneer hij dit doet. Bovendien vindt hij, dat hij niet langer in de Sovjet- Unie kan werken. Hij is maandag in Londen ontsnapt aan zijn officiële Rus sische bewaker. Die diende als gids en tolk voor zijn verblijf van veertien dagen in Enge land om artikelen te schrijven over Lenin en zijn Londense periode. Het verzoek om Koeznetsof te spre ken deden de Russen aan het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit gaf het door aan de schrijver, maar die had gisteravond nog niet gereageerd. De Britten hopen, dat hij wel toe stemt in een gesprek met de nodi ge bewaking van Britse kant aanwe zig om te voorkomen, dat de Rus sen Engeland beschuldigen van ont voering van de schrijver. Wanneer Koeznetsof de Russische ambassade ronduit zegt waarom hij uit vrije wil heeft besloten niet terug (e gaan naar zijn vaderland, slaat hij de Sovjet-Unie een machtig pro- pagandawapen uit handen. De Russen zeiden gisteren verbol gen, dat ze helemaal niet begrepen waarom ze geen inlichtingen krijgen over de schrijver. „We willen van hem De astronauten Armstrong (links) en Aldrin bij de Amerikaanse vlag in de Zee der Rust op de maan. Het is een der foto's van de ruimtereis, die gisteren werden vrijgegeven. De automatische camera, waarmee deze opna me werd gemaakt, was gemonteerd in het maanlandingsvaartuig Eagle. horen wat er werkelijk is gebeurd", zei de Russische ambassade in Lon den. Koetznetsof logeert bij Engelse vrien den op een geheim adres, dat onder strenge bewaking staat van Scotland Yard. Op kleinbeeldfilms, die hij zelf heeft opgenomen, heeft Koeznetsof de volle dige tekst meegenomen van vrijwel al zijn boeken en ander werk, maar in hun oorspronkelijke vorm. Dus voor dat ze werden gecensureerd. Ook de tekst van enkele nog niet ge publiceerde boeken nam hij mee naar Londen. Al deze films naaide hij in de voering van zijn jasje. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur o. S W OJ c CÖ S 4) k S.2 aö C Amsterdam zw. bew. 21 0 De Bilt mist 22 2 Deelen mist 23 0 Eelde onbewolkt 25 0 Eindhoven mist 21 0,3 Den Helder zw. bew. 19 0 Rotterdam motregen 21 0,1 Twente onbewolkt 25 0 Vlissingen half bew. 21 0 Zuid-Limburg onbewolkt 21 0,2 Aberdeen mist 20 0 Athene onbewolkt 31 0 Barcelona mist 27 0 Belgrado zw. bew. 26 0 Berlijn half bew. 30 0 Bordeaux onbewolkt 28 0 Brussel mist 22 0 Frankfort licht bew. 25 2 Genève onbewolkt 4 0 Grenoble onbewolkt 25 0 Helsinki onbewolkt 30 0 Innsbruck half bew. 24 0,2 Kopenhagen onbewolkt 26 0 Lissabon zw. bew. 29 0 Locarno zw. bew. 28 20 Londen zw. bew. 22 0 Luxemburg zw. bew. 24 0 Madrid licht bew 35 0 Malaga mist 28 0 Mallorca licht bew. 27 0 München half bew. 23 0 Nice licht bew. 26 0 Oslo onbewolkt 30 0 Parijs onbewolkt 26 0 Rome licht bew. 27 2 WASHINGTON Een meisje van tien jaar heeft in een ziekenhuis in Washington het leven geschonken aan een zoon van vijf pond. ADVERTENTIE PARIJS Frankryk zal aan Algerjje 28 gevechtsvliegtuigen leveren van het type Fouga-Magister. Dit is de eerste maal sedert Algerye in 1962 onafhanke lijk werd, dat het militaire vliegtuigen in een Westelijk land koopt. Voor de Franse vliegtuigindustrie is dit een fraai succes, omdat ze daarmee vaste voet heeft gekregen op een markt, die eigenlijk volledig in handen was van de Russen. De Fouga-Magister is in feite een oefenvliegtuig, uitgerust met twee straalmotoren. Daar het kan worden voorzien van twee mitrailleurs van het kaliber 7.62 millimeter en van een lan- ceerinstallatie voor raketten en bom men, is het uitermate geschikt voor on dersteuning van de infanterie. Als zodanig is het bij de luchtmacht van een tiental landen, waaronder Is raël, in gebruik. TOKIO Een jonge Japanner is gisteren met een lang dolkmes losge stormd op een groepje Amerikaanse au toriteiten, onder wie de minister van Buitenlandse Zaken William Rogers. De man kon op tijd worden gestuit en ontwapend. De Amerikanen, die op het punt ston den Japan per vliegtuig te verlaten na drie dagen besprekingen te hebben ge voerd, waren het doelwit van de 21-ja- rige Juji Hamaoka, die kwaad was we gens een ongeluk op een Amerikaanse basis op Okinawa. Daarbij had ont snappend gifgas enkele Japanners ver wond. Bij zijn stormloop op de Amerikanen liep de Japanner de Amerikaanse am bassadeur, Armin Meyer, tegen de grond. Direct daarop sprongen hem Ja panse officieren op het lijf, die hem snel ontwapend. De jongeman heeft verklaard dat hij niet van plan was een der Amerikanen te doden. Hij had het zeventien centimeter lange lemmet van het mes zelfs bot gemaakt, zei hij.

De Vallei | 1969 | | pagina 7