Concours-hippique Nunspeet zeer geslaagd evenement Brugman won beide springconcoursen Prijs voor Engelse top voetbalier bijna verdubbeld Uitgebreid programma met enthousiasme gevolgd door meer dan twaalfduizend bezoekers Nog dit jaar garantie voor blauwe girokaart Hoge boete voor Manchester U. Suharto bezoekt West-Irian in september HACKNEY'S OOGSTWAGENS UITSLAGEN SPORT IN 'T KORT Voorlopig geen deserteurs uit West-Berlijn Vragen uit de Kamer kunnen soms wel duizenden guldens kosten UIT DE KERKEN Nieuwste Noris volautomatische pro- jektor met unieke snelwisselcassette, voor alle soorten 8 mm film. Kost f 350.-. U betaalt 249.50 Kunt u dat zo snel wisselen? De bekende Solleveld service plus een vol jaar fabrieksgarantie. Wie het hardst loopt krijgt er een prachtig koffertje bij kado! Voor de dia-fotografen als zomeraanbieding Extra speciaal VRIJDAG I AUGUSTUS 1969 NUNSPEET Zeker zo'n twaalfduizend tot veertienduizend mensen hebben gis teren op het landgoed De Brake genoten van het tot in alle onderdelen uitstekend georganiseerde nationaal concours hippique Nunspeet. Dit concours dit jaar voor de vjjfde maal in successie gehouden bood kenner en vakantieganger een uitgebreid programma, waarin alle onderdelen van de hippische sport ruim verte genwoordigd waren en waarbjj diverse hoogtepunten het enthousiasme hoog deden oplaaien. Er waren deze dag twee springconcoursen M.A. en Speel Uw Spel, waaraan ruim 30 ruiters deelnamen. In beide concoursen reed Hans Brugman het sterkst en hjj won dan ook beide onderdelen. Het springconcours M.A. bracht htf op zyn naam door met Miss Holland een foutloos parcours te rijden in de tjjd van 67,4 secon den. Tjeerd Velstra reed met Lady be good eveneens een foutloos parcours in de Er waren der traditiegetrouw in Nunspeet weer diverse fraaie tuignum- mers, waarvan een van de hoogtepun ten ongetwijfeld was het concours voor tandems (drie paarden) tuigpaarden aangespannen voor tweewielig rijtuig. De paarden Avenir, Freddy en Wilhelm van de heer A. J. Dirckx, gereden door de eigenaar toonden hier een grote klas se en werden zeer overtuigend winnaar. Deze exclusieve rubriek werd met bij zonder veel enthousiasme gevolgd door het duizendkoppige publiek, dat zich als een man van zijn zitplaatsen verhief, toen de winnaar tijdens de ereronde de bocht te scherp nam en een lelijke val maakte. Gelukkig bleven ook hier paarden en berijder, alsmede mej. v.d. Zande, die de ereronde meereed, onge deerd. Het rijtuig werd wel beschadigd. Sensatie was er ook in het concours van eenspannen hackneys, grote maat. Hier werd de Nederlands kampioen Double Spotlight van de hr L. J. v Adri- chem resoluut naar de tweede plaats verwezen door Holy Park Sky High van de heer B. A. v.d. Touw gereden door de eigenaar, die deze dag zeer goed voor de dag kwam. Het was een prima ru briek, waarin prachtig materiaal te zien was. Het concours tweespannen tuigpaar den limietklasse, dat meetelde voor het Nederlands kampioenschap beste jonge span van Nederland werd een zeer ver diende maar voor velen niet verwachte overwinning voor Harras en Hassan van de heer J. W. van Dijk, gereden door de heer A. J. van Dijk. Door deze uitslag belooft liet een spannende race te wor den wié zich strakskampioen van Ne derland zal mogen noemen. De specialiteit van het Nunspeetse concours, het concours tweespannen warmbloedpaarden van leden van de fokvereniging Oldebroek en Omstreken, aangespannen voor oogstwagen met hoepelbeslag en gereden door heer en dame met kinderen in origineel Veluwse klederdracht bracht maar liefst 9 com binaties op 't veld. Winnaars werden Dieny en Zolyanthe van de heer A. v.d. Brake. De jury voor het schoonste ge heel, bestaande uit de heer S. Selden- rijk en de heer en mevrouw D. Schut, wees de prijs voor het schoonste ge heel toe aan Hilda en Gilda van W. Bonestroo. Niet alleen de wagen en de aanspanning waren prima in orde, maar ook man, vrouw en kinderen waren per fect gekleed in de orginele kleding uit precies hetzelfde tijdvak. Ook de helper was gekleed in Veluws kostuum. Waar lijk een bijzonder fraai geheel. Bijzonder charmant waren ook de de monstraties een- en tweespannen tuig paarden Fries Ras, aangespannen voor Friese sjees, terwijl ook de demonstra tie antieke rijtuigen door het publiek zeer werd gewaardeerd. Aan deze laat ste demonstratie werkten mee de stich ting Paard en Karos uit Amsterdam, Rijen en Glijen uit Alblasserdam en de Vereniging de Stichtse Aanspanning te Doorn. De hengstenshow bracht dit jaar het publiek niet wat er van verwacht werd. Diverse hengsten moesten laten afwe ten en zodoende werd het een (te) klei ne rubriek om het publiek een duidelijk inzicht te geven in de diverse rassen die ons land momenteel heeft. De dit jaar voor het eerst in het programma opgenomen demonstratie van dravers werd door 't publiek zeer gewaardeerd. Tegenover de gratie en de stijl van de tunignummers was deze demonstratie van pure kracht en snelheid een ge waardeerde afwisseling. Het concours, dat hoe overladen het ook was ook dit jaar tot op de minuut af op tijd en bijzonder plezierig werd geleid door wedstrijdsecretaris Y. F. Kamphuis werd om half zeven beslo ten met de zgn. „dobbelsteen-aanspan ning", een bijzonder moeilijke aan spanning van vijf paarden in de forma tie 212 aangespannen voor tweewie lig rijtuig en vakkundig gereden door de heer J. W. van Dijk. De voornaamste uitslagen van het concours zijn als volgt: Springconcours MA: 1. Hans Brug man op Miss Holland, foutloos parcours in 67,4 seconden; 2. Tjeerd Velstra op Lady be Good, foutloos parcours in 69 sec.; 3. Hans Horn op Flipper, 4 straf- punten in 70 sec. Springconcours Speel Uw Spel: 1. Hans Brugman met Sky Ranger 750 punten; 2. H. Alker met Amstel 650 pnt. 3. Tjeerd Velstra met Lady be GGood 62 pnt. Concours eenspannen tuigpaarden, li mietklasse: 1. Edeling van M. G. Buyn- sters, gereden door de eigenaar; 2. Har ras van J. W. van Dijk, gereden door A. J. van Dijk; 3. Johan Cruyff van R. Botma, gereden door de eigenaar. Eenspannen hackney's kleine maat: 1. Harden Moonbeam van B. A. v.d. Touw, gereden door de eigenaar; 2. Hurstwood Rich Nick van L. J. van Adrichem. ge reden door J. J. Smits; 3. Oakland Dis covery van B. A. v.d. Touw, gereden door V. v.d. Harst. Eenspannen tuigpaarden. limietklas se: 1. Wilhelm van A. J. Dirckx, gere den door de eigenaar; 2. Urbanus van H. A. van Tuyl, gereden door C. Da- men; 3. Edelweisz van C. van Arkel, gereden door de eigenaar. Eenspannen Shetlandpony's: 1. Betsy v.d. Brandhoeve van W. A. Bos, gere den door mevrouw Van Eck-Kazant; 2. Hanneke van mej. Van Asten, gereden door de eigenaresse; 3. Saskia van W. A. Vos, gereden door mevr. Van Eck- Kazant. Eenspannen tuigpaarden van de fok vereniging Oldebroek en omstreken: 1. Zolyanthe van A. Visser, gereden door A. J. Visser; 2. Zephyr van mevr. Van Altemburg-De Jong, gereden door J. van Weeghel; 3. Beina van Jac. van Olst, gereden door J. van Olst; 4. Pre- tanie van H. Admiraal, gereden door de eigenaar; 5. Einstein van G. Rekers, ge reden door mej. A. Rekers. Eenspannen hackney's grote maat: 1. Holy Park Sky High van B. A. v.d. Touw, gereden door de eigenaar; 2. Double Spotlight van L. J. van Adri chem, gereden door J. J. Smtis; 3. Dan- nelies van P. de Wit, gereden door de ei genaar. Eenspannen tuigpaarden gereden door dames (paarden van fokvereniging Ol debroek en omstreken): 1. Zephyr van mevr. Van Altenburg-De Jong, gereden door mevr. Westra-Daggerd; 2. Beina van Jac. van Olst, gereden door mevr. Boonenberg-Van Olst; 3. Zolyanthe van A. J. Visser, gereden door mevr. Vis ser; 4. Einstein van G. Rekers, gere den door mej. Rekers; 5. Boudewijn van T. Hoeven, gereden door mevr. Hoeven (tevens schoonste geheel). Eenspannen tuigpaarden, open klas se: 1. Alfred van J. W. van Dijk, gere den door de eigenaar; 2. Avenir van A. J. Dirckx, gereden door de eigenaar; 3. Rumanus van H. A. van Tuyl, gereden door de eigenaar. Concours tweespannen warmbloed- paarden (van leden van de fokvereni ging Oldebroek en omstreken, aange spannen voor oogstwagen met hoepel- beslag en gereden door heer, verge zeld van dame en kinderen in origineel Veluwse Klederdracht): 1. Dieny en Zo lyanthe van A. v.d. Brake; 2. Sacoba en Coba van H. van Engelen; 3. Zephyr en Sneeuwprins van J. van Weeghel; 4. Pretanie en Diana van H. Admiraal; 5. Beina en Einstein van Jac. van Olst. Schoonste geheel Hilda en Gilda van W. Bonestroo. Concours van tandems, heckney's I. Hurstwood Chieftain van A. Hak, ge reden door J. J. Smits; 2. Dannelies en Magic Fairy van P. de Wit, gereden docrr G. van Delden; 3. Holy Park Sky High en Oxford Helios Starlight van B. v.d. Touw, gereden door de eigenaar. Concours van tweespannen tuigpaar den, limietklasse: 1. Harras en Hassan van J. W. van Dijk, gereden door A. J. van Dijk; 2. Sneeuwkoning en Prins Alexander van Adr. Schrauwen, gere den door de eigenaar; 3. Waya en Maya van Gebr. Damen, gereden door C. Da- men. Concours van tweespannen tuigpaar den, open klasse: 1. Jonker en Pronko van J. W. van Dijk, gereden door A. J. van Dijk; 2. Edelroos en Eliona van A. J. Dirckx, gereden door de eigenaar; 3. Stormy en Dormy van Gebr. Damen, gereden door C. Damen. Concours van tandems, hachney's (aangespannen voor tweewielig rijtuig(: 1. Warwick Fieldmarshall en Hurstwood Chieftain van A. Hak, gereden door J. J. Smits; 2. Dannelies en Magic Fairy van P. de Wit. gereden door G. van Del- den; 3. Marfleet Temptation en Mar- fleet Mankato van B. J. Andeweg, gere den door de eigenaar. Concours van tandems (drie paarden) tuigpaarden, (aangespannen voor twee wielig rijtuig): 1. Avenir Freddy en Wilhelm van A. J. Dirckx, gereden door de eigenaar; 2. Rudi, André en Fantast van H. Boomaars, gereden door de ei genaar; 3. Jonker, Lady en Pronko van J. W. van Dijk, gereden door A. J. van Dijk. Brederode, Ter Haar. Kist en Thole hebben zich wegens studieredenen te ruggetrokken uit de selectie van het na tionale hockey-elftal. De tweededivisieclub PEC heeft donderdagavond in Pesse met 5-2 ge wonnen van sportclub Drente. Bij de rust leidden de Zwollenaren met 2-1. Er waren duizend toeschouwers bij de oefenwedstrijd. Joaquin Agotinho, de Portugese wielerkampioen op de weg, met Rini Wagtmans de revelatie in de laatste ronde van Frankrijk, is in de tweede etappe van de Grote Prijs van Robbia- lac met zijn fiets tegen een70-jarige toeschouwer gebotst, die op slag werd gedood. Het ongeluk gebeurde donder dag aan het begin van de etappe van Oporto naar Lissabon. Haarlem heeft gisteravond op eigen terrein voor 2500 toeschouwers met 1-1 gelijkgespeeld tegen de Engelse ama teurclub North Shields. Bij de rust leidden de Engelsen met 1-0 door een doelpunt van Smith. Tien minuten na de hervatting scoorde Van Sloten de gelijkmaker. tyd van 69 seconden. De derde plaats was voor Hans Horn, die met Flipper vier strafpunten behaalde in 70 seconden. Parcoursbouwer I. van Leeuwen had het parcours vrij scherp opgesteld en zo waren er diverse moeilijke wendingen, waar op veel deelnemers struikelden. Het altijd spannende springconcours Speel Uw Spel werd door Hans Brugman gewonnen met Sky Ranger. Hij sprong 750 punten bij elkaar. Heinrich Alker behaalde met Amsel 650 punten en Tjeerd Velstra met Lady be Good 620 punten. De jongste deelnemer, Arne Kouwenberg (12), sloeg in dit uit gebreide gezelschap geen slecht figuur. Zijn soms wat al te onbesuisd rijden werd afgestraft met een lelijke valpartij gelukkig zonder ernstige gevolgen. Aan het eind van de dag werd Arne namens de aanwezige journalisten de persprijs aange boden, mede ter stimulering. LONDEN Het gevecht van de gro te Britse voetbalclubs om topspelers heeft deze zomer de transferbedragen in Groot-Brittannië tot een ongekende hoogte opgeschroefd. De prijs van een topvoetbailcr is hierdoor het afgelopen jaar bijna verdubbeld. Sinds het einde van het vorige sei zoen hebben de Engelse profclubs ruim 13,5 miljoen gulden uitgegeven aan spe lers tegen ruim zes miljoen gulden het seizoen daarvoor. Betaalde toen een eerste-divisieclub voor een speler nog gemiddeld driehonderdduizend gulden, in 1969 ligt dat gemiddelde rond de zeshonderdduizend gulden. Negen dagen voor het nieuwe seizoen in Engeland begint, verwacht men nog altijd enkele top-transfers. De grootste transfers van deze zomer zijn: Allan Clarke (binnenspeler) van Leicester City naar Leeds United voor 1.419.000 gulden. Colin Suggett (binnespeler) van Sunderland naar West Bromwich Albi on voor 860.000 gulden. Bruce Roch (splitsspeler) van Luton naar Aston Villa voor 860.000 gulden. Jim Smith (binnenspeler) van Aber deen naar Newcastle United voor 860.000 gulden. Hacknies vormen altijd een fraai schouwspel. Ook In Nunspeet waren ze present. Alan Glover (binnenspeler) van Queens Park Rangers naar West Brom wich Albion voor 602.000 gulden. Terry Venables (binnenspeler) van Tottenham Hotspur naar Queens Park Rangers voor 602.000 gulden. LONDEN Manchester United heeft de hoogste boete uit de Engelse voet balgeschiedenis gekregen. Een commis sie van de Football Association en Lea gue legde de vroegere houder van de Europa Cup een straf op van ruim zes tigduizend gulden wegens onrechtma tige betalingen aan spelers. Eén van de beschuldigingen was een niet toe gestane betaling aan elf spelers na de wedstrijd tegen het Argentijnse Estudi- antes voor de wereldbeker. Elke spe ler zou toen ruim tweeduizend gulden hebben gekregen. BERLIJN De drie westelijke ge allieerden hebben de senaat van West- Berlijn verzocht het terugbrengen van deserteurs van het Duitse leger naar West-Duitsland te staken tot het geal lieerd overleg hierover is afgesloten. De senaat had vorige week zondag ze ven deserteurs met een chartervlieg tuig naar West-Duitsland laten over brengen. De ljuitenparlementaire op positie zag hierin aanleiding tot het houden van felle demonstraties. De dienstplicht in West-Duitsland is niet van toepassing op West-Berlijn. DJAKARTA President Suharto van Indonesië zal in september een be zoek brengen aan West-Irian. De juiste data worden nog vastgesteld. In Manokwari zijn dinsdag drie pa- poea-jongens aangehouden, die de raadgevende vergadering verstoorden. Deze vergadering sprak zich uit voor aansluiten bij Indonesië. Biak en Djajapoera moeten zich nog uitspreken. In Biak wordt het overleg vandaag gehouden en in Djajapoera zaterdag. In Biak zijn scherpe veiligheidsmaat regelen genomen. Een onbekend aan tal papoea's is in preventieve hechte nis genomen om te verhinderen, dat zij de vergadering van de afgevaardig den zullen verstoren. O DEN HAAG Nog dit jaar zal de blauwe girokaart worden gegarandeerd. De postcheque- en girodienst heeft al leen nog niet beslist hoe hoog het bedrag van de garantie maximaal zal zijn. Tot nu toe kon men betalingen doen in winkels, voor het spoorkaartje zon der een cent op de giro te hebben. De giro ging in gevallen waarbij de kaart niet door een bedrag werd ge dékt, niet tot betaling over, wat parti culiere banken wel doen. Veel winke liers zijn hiervan het slachtoffer ge worden. Om dit tegen te gaan, wil de post cheque- en girodienst de blauwe over- schrijvingskaart gaan garanderen. DEN IIAAG Het beantwoorden van een enigszins ingewikkelde vraag of reeks vragen van een Eerste of Tweed® Kamerlid aan een minister vergt vol gens een ruwe schatting meer dan dui zend gulden, waarvan ongeveer twee honderd gulden aan typeionen, expedi tie, porti en drukkosten. Dit heeft de minister van Binnen landse Zaken, mr H. K. J, Beernink, meegedeeld in antwoord op een vraag van het Tweede-Kamerlid Joekes (WD) Worden vragen aan meer dan een minister gesteld, dan zullen de kosten van beantwoording enige duizenden gul dens kunnen belopen. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Waddinxveen: J. Smit te Putten. Geref. Kerken Beroepen: te Utrecht-West: H. J. van Duinen te Voorburg. Aangenomen: naar Heinenoord: J. G. J. van Echten, kand. te Eestrum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt: voor Haarlem en voor Utrecht: drs. D. Deddens te Leeuwarden. Beroepen: te Neerlandia (Can. Ref. Church): C. Bijl te Hilversum. Chr. Geref. Kerken Aangenomen: naar Maarssen: H. d® Graaf, kand. te Nieuw Vennep. Geref. Gemeenten Beroepen: te Tholen: G. J. van den Noort te Capelle aan den IJssel. Kent u deze Solleveld snelwissel-truc? Solleveld heeft voor alle 8 mm filmers deze héél speciale projektor op de kop getikt. De enige projektor waarop u een snelwissel cassette kunt zetten, om héél snel (en makke lijk) uw kleine filmspoeltjes te bekijken. Absoluut volautomatisch. Voor super 8, single 8 en dubbel 8. Superlicht, kompakt, met 8V/ 50W laagspanningslamp en haarscherp licht sterk objektief. Echt een uniek stukje techniek. En pas op! Dit is niet zomaar een stuntprojek- tortje van zus of zo onbekend merk... nee! dit is een originele Norisl Alléén bij Solleveld natuurlijk. Solleveld Service boekje met garantie-bewijs, douaneverklaring en coupons voor grétis kon- trole- en onderhoudsbeurten. Maar óók: een jaar fabrieksgarantie! Solleveld verkoopt geen rommel, nietwaar? We hebben niet zo veel projektoren. Maar we hebben nog minder koffertjes. Alleen de vlugge kopers kunnen dus een koffertje krijgen. Als gratis extraatje, jawel! de Liesegang A14 halfautomatlsche projektor. van f 296.- voor jgg.. J 24V/150W Halo geenlamp, pijlaanwijzer, diamagazijn, objektief 1 2,8/85 mm. Ï6XU! Voor 9.75 zes exclusieve foto portretten in kleur alleen bij Solleveld Amsterdam. Solleveld service group Amsterdam: Damrak 13-15, Tel. 249742 - Kinkerstréat 193, Tel. 185899- Linnaeusstr. 78, Tel. 942863 - Slotermeerlaan 125a, Tel. 134893 - Adm. de Ruyterweg 37, Tel. 183837 - Amstelveensew. 214, Tel. 720533. Apeldoorn: Hoofdstr. 2, Tel. 05760-12289

De Vallei | 1969 | | pagina 8