Veenendaals dagblad Wolkbreuk zette Maastricht blank Pakistan vraagt Nixon wapens Abebe Bikila bleef sportman Buiten Hoos velde vele zware eiken bij Eibergen Belgen met auto verongelukt bij Gorinehem w eer relletjes in West-Berlijn Bemiddelingspoging paus vrijwel zonder resultaat Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei m - Zeven gezinnen door branden dakloos President vandaag in Roemenië Oostzee wordt door gifgassen zeer gevaarlijk Laserreflector op maan werkt Noodweer boven Oost-Nederland Dachau weert bijeenkomst NPD Kennedy-zaak niet heropend Rumor: opdracht teruggegeven Nigeriaanse oorlog Drie doden door verdrinking Zetelkwestie „plezierig opgelost" Warm met kans op onweer Wildwei BOERDERIJEN BOMEN ZIJID-LIMBURG „BOSARBEIDER" IS RISKANT BEROEP WEDLOOP OPENHARTIG zingende dolfijnen ...in het dolfinarium Harderwijk. VTB Harderwijk-Tet. 03410-2569. ONTSTEMD VALKENBURGSE BAR SLUIT VROEGER KLEUTER STIERF NA TERPENTINE DRINKEN Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.t Wegener's Couranten Conoem n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG 2 AUGUSTUS I969 - 43e JAARGANG I79 LAHORE President Nixon van de Ver. Staten heeft gisteren tussen twee vuren gestaan. In de ochtend, tijdens een tweede gesprek met de Indiase premier, mevrouw Indira Gandhi, had zijn gastvrouw in New Delhi hem drin gend verzocht het wapenembargo voor Pakistan niet op te heffen. Kort nadat Nixon een paar uur later in Lahore was aangekomen, drukte de Pakistaanse president, Jalija Khan. hem op het hart de wapenleveranties aan zijn land te hervatten. Noch aan mevrouw Gandhi noch aan Jahja Khan gaf Nixon een direct ant woord. Hij luisterde aandachtig naar de beide standpunten en stelde daarop vast dat Amerika over onbepaalde tijd een besluit in deze zaak zal nemen. Pakistan is sedert 1965. toen het in een korte oorlog gewikkeld raakte met India over Kasjmir, verstoken geweest van Amerikaanse wapens. Het heeft Maastricht is gistermiddag ge troffen door een wolkbreuk. Er viel in twee uur tijds meer dan ne gentig millimeter water. Laaggele gen delen van de stad liepen kol kend onder. De brandweer kreeg honderden verzoeken om volgelo pen kelders ook in grote waren huizen leeg te pompen. Zij is daar tot diep in de nacht mee bezig geweest. BONN Duitse gifgassen uit de Tweede Wereldoorlog bedreigen de Oost zee. B(j het Deense eiland Bornholm dreigen grote massa's gifgas boven wa ter te komen, die daar na de oorlog door de Russen ln zee z\jn geworpen. Enkele Deense vissers die met hun netten mosterdgas (een olieachtige stof) naar boven hadden gehaald, moesten met zware verbrandingen in een zieken huis worden opgenomen. De visserij heeft aanwijzingen gekregen het zeege bied rondom Bornholm te mijden. Twintigduizend ton mosterdgas heb ben de Russen destijds overboord gezet op plaatsen waar de Oostzee 200 tot 300 meter diep is. Het gas bevindt zich in vliegtuigbommen en artillerie granaten. Als de metalen mantels zijn doorgeroest ontsnapt het gas. Ook werden uit de Duitse militaire voorraden zenuwgas, cyaankalium, arse. nicum en traangas in zee gestort. Vooral wanneer het mosterdgas in grote hoe veelheden vrijkomt, dreigt ernstig ge vaar voor de stranden en de visstand van de Oostzee. SAN FRANCISCO Geleerden van een Amerikaans observatorium 50 km ten zuiden van San Francisco hebben laserstralen naar de maan gezonden, die teruggekaatst werden door een reflec tor die door astronaut Neil Armstrong van de Apollo-11 op 20 juli op de maan geplaatst werd. In de afgelopen tien da gen was het niet gelukt de reflector op de maan met laserstralen te „treffen". Wanneer de grote brandheide zich weer begint te begroenen heeft het grofwild dit al eerder in de gaten dan de mens. Het is een mooi gezicht er de grote herten in bastgewei en de kleinere moeflons op lavei te zien en we vinden het verheugend, dat 's mensen inzicht zonder veel kunstmatigheid en hoge kosten zulk een voedzame wildwei schiep, vooral wanneer de ontwikkeling mooi op tijd was en door regen nu en dan een steuntje in de rug kreeg. In het vroege voorjaar strekte zich het gebied uit als een zwart geblakerde, verkool- vlakte en bood weinig schoons aan de voorbijgangers. De lavei was te karig geworden, de heistengels te houtig en evenals in vroeger eeuwen de schaapherder, stak nu de beheerder de brand in de heide. Dit dient met beleid en kennis te gebeuren; wie ondeskundig zowel de vegetatie als de humuslaag aan het vuur offert, krijgt geen vitale jonge calluna, maar veel schape gras, haarmos en kruipend struis gras, waar het niet om te doen is. Neen, er dient een kiembed met voldoende struikhei - zaailingen over te blijven, die niet zelden het zelfde jaar nog bloeien. Overigens schiet er velerlei grazigheid spon taan op en hoe vaker het op de S hoge gronden regent, des te weli- ger wordt de groene vacht. Dophei regenereert vooral in de lagere ge- deelten, doch elders zijn het pil- zegge, schapegras, bochtige smele, pijpestrootje, borstel-, tandjes- en struisgras, die zich snel uitbreiden en gezamenlijk, uit de verte gezien, aan weidegrond doen denken, maar van nabij bekeken, zitten er ontel bare minuscule heiplantjes tussen en als alles goed gaat, zullen zij ten slotte domineren. 2 aug. 1969 A. B. WIG MA Op tal van plaatsen in Oost-Nederland is het gisteravond zwaar weer geweest. Diverse boerderijen gingen na blikseminslag in vlammen op. In de buurt van Eibergen werd de buurtschap Het Loo getroffen door een met een wolk breuk gepaard gaande windhoos, waardoor naar eerste schatting zeker honderd bomen, meest zware eiken, werden ontworteld of gespleten. Ook de elektrici teitsleidingen werden vernield. De binnenweg van Eibergen naar Rekken en ge- deólten van enkele zijwegen zijn door omgewaaide bomen geheel versperd. Er viel in enkele ogenblikken zoveel water, dat verschillende gronden geheel blank stonden. O Vooral irt het grensgebied van SaJ- land, Twente en De Graafschap was het gisteravond na negen uur zulk slecht weer geworden, dat het. treinverkeer op sommige plaatsen gestagneerd raakte. Op het traject Lochem-Goor, ter hoogte van Markelo, werd een stevige boom door sterke rukwinden ontworteld en op de spoorbaan geworpen. De machinist van de reizigerstrein Hengelo-Zutphen z.ag het gevaarte te laat en kon een bot sing niet meer voorkomen. De trein werd beschadigd, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De Spoorwegen hebben tussen Lochem en Goor bussen ingelegd. Voorts werden uit het hele Achter- li oekgebied als gevolg van bliksemin slag storingen gemeld in tal van bevei ligingsinstallaties van overwegen (aki's en ahobs) en seinen. Tussen Zwolle en Wijhe is bliksem in de locomotief van DUSSEN Op Rijksweg 27, ter hoogte van de brug bij Keizersveer in Hank (gem. Dussen), is vrijdagavond omstreeks half acht een uit België af komstige personenauto met zes inzitten den frontaal in botsing gekomen met een tegenligger. Twee personen werden gedood en vier gewond, van wie een levensgevaarlijk. Volgens de politic, zwenkte de Belgische auto, vermoede lijk tengevolge van een klapband, naar het linker weggedeelte en kwam daar frontaal in botsing met een tegenligger. Om het leven zijn gekomen de een jarige Christel Laeremans uit Borger- hout en de 52-jarige mevr. Maria Roels uit Antwerpen. De echtgenote van de bestuurder, de 25-jarige mevr. G. Lae- remans-Landeghem uit Borgerliout, werd levensgevaarlijk gewond. De heer Laeremans, een mannelijke passagier en een kindje, die allen in de Bel gische auto zaten, werden licht ge wond. Ook de bestuurder van de tegen ligger liep lichte verwondingen op. Al len zijn opgenomen in een ziekenhuis in Raamsdonkveer. WOUDRICHEM In Woudrichem is gistermiddag de 66-jarige J. Kamer man uit Rijswijk (N.B.) met zijn fiets aangereden door een personenauto. De man werd met ernstige verwondingen overgebracht naar het Streekzieken huis in Gorinehem, waar hij later is overleden. ZUNDERT Vrijdagmiddag is op de grote verkeersweg van Breda naar Antwerpen, onder de gemeente Zun- dert, de 76-jarige M. A. Nelemans uit Zundert bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen. De man werd zo zwaar gewond, dat hij even later is overleden. DEN HAAG Vrijdagmorgen is de 75-jarige J. de Groot uit Den Haag op de Monsterseweg aldaar met zijn brom fiets in botsing gekomen met een an dere bromfietser. De heer De Groot werd zeer ernstig gewond en overleed later in de middag. HUIZEN De 63-jarige wielrijdstei mevrouw J. H. Veerman uit Huizen is bij het oversteken van de Craailoseweg door een personenauto overreden. een reizigerstrein geslagen. Deze trèln kreeg 40 minuten vertraging. Door blikseminslag is gisteravond de boerderij van de familie Bekkernens in de buurtschap Beuseberg (gem. Holten) in brand geraakt en totaal verwoest. Onder meer de gehele hooioogst ging verloren. De schade wordt voorlopig ge schat op anderhalve ton. Hetzelfde gebeurde in de buurtschap Haarle (gem. Hellendoorn) met de boer derij van de heer Schoot Uiterkamp. Deze boerderij had een waarde van vier ton. Ook de inboedel, waaronder veel antiek, alsmede een groot gedeelte van de wintervoorraad hooi ging hier ver loren. Tijdens een hevig onweer sloeg gister avond de bliksem in een woonhuis in de buurt van de Wetering bij Steenwjjker- wold. Het woonhuis van het gezin Cool- man brandde geheel af. Het gezin wist zich te redden. In de buurtschap Nieuwheeten in de gemeente Raalte sloeg de bliksem in de boerderij van de familie Van der Sluis. Ook hier brandde de boerderij geheel af Er waren geen persoonlijke ongelukken. In Heino werd de boerderij van de landbouwer Ganseij door brand ver woest. Ook hier was blikseminslag de oorzaak. Het gezin Ganseij wist zich eveneens te redden. In de Friese gemeente Opsterland werd een tiental bomen getroffen door bliksem en windvlagen. De bomen be schadigden een aantal auto's, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook in de omgeving van Drachten- Verlaat werden bomen ontworteld. De bliksem sloeg ln deze omgeving'in in de boerderij van de familie S. Tolsma aan de Schoterlandseweg te Katlijk. De brandweer kon het pand niet redden en moest zelfs de muren nog omtrek ken. Meer dan duizend pak hooi ging verloren. Het vee was echter in de wei. W olkbreuken hadden gistermiddag al delen van Zuid-Limburg blank gezet. Het noodweer was het hevigst inMaas tricht. Daar viel in nauwelijks twee uur tijd ruim negentig millimeter neerslag evenveel als soms in een hele maand. Tijdens de wolkbreuken kwam liet ver keer bijna geheel tot stilstand. Het talud BERLIJN In West-Berlijn hebben zich gisteravond opnieuw botsingen voorgedaan tussen leden van de buiten parlementaire oppositie (APO) en de po litie. De APO had op de Kurfürsten- damm een protestactie op touw gezet te gen de gedwongen repatriëring naar W. Duitsland van acht deserteurs van het Westduitse leger. Deze organisatie wil dergelijke betogingen voortaan op vrij dag houden. Zij eist de vrijlating van de deserteurs, die thans in West-Duits- land in hechtenis zitten en van drie, die nog in West-Berlijn gevangen zitten en tegen wier overbrenging naar West- Duitsland de drie westelijke geallieer den de VS, Frankrijk en Engeland voorlopig een veto uitgesproken heb ben. Enkele honderden jongeren raakten in West-Berlijn slaags met een sterke po litiemacht. Er zijn verscheidene gewon den gevallen, onder wie een jongeman, die ernstig gewond is door glasscherven. van de weg Gronsveld-Maastrlcht werd gedeeltelijk weggespoeld. In Maastricht zakten delen van het wegdek van de trottoirs ongeveer een meter diep weg. Het verkeer moest wor den omgelegd. In sommige wijken wer den de deksels van de rioolputten om- hooggedrukt en stroomde het water over de stoepen de huizen binnen. In Eijsden raakten enkele broerderijen ge ïsoleerd. Ook in Hoensbroek, Nuth en Heerlen braken gistermiddag zware onweersbui en los. In Hoensbroek veroorzaakte blik seminslag grote schade aan een kerk. In Castenray bij Venraij werd een huis getroffen door de bliksem. De bewoners waren afwezig. Het huis brandde geheel uit. In België werd de omtrek van Luik geteisterd door onweersbuien en wolk breuken. De weg Luik-Huy is onberijd baar geworden. In de buurtschap De Val te Zaamslag Zeeuws-Vlaanderensloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in een land- bouwschuur. De schuur ging in vlam men op. Het onweer ging gepaard met hevige slagregens. DACHAU Alle politieke partijen die vertegenwoordigd zyn in de gemeen teraad van Dachau de plaats van een berucht concentratiekamp van de nazi's hebben zich uitgesproken tegen politieke samenkomsten van de N.P.D. in de stad. De N.P.D. had het plan in Dachau een grote politieke bijeenkomst te houden. In een gezamenlijke verklaring zeiden de partijen dat Dachau in de hele wereld een slechte naam had gekregen omdat daar in de oorlog een berucht concen tratiekamp was gevestigd. „Alles moet worden vermeden wat, als een gevolg van een bijeenkomst van de N.P.D., de goede naam die onze stad in de na-oor- logse periode heeft verworven zou kun nen schaden", aldus de verklaring. BOSTON De zaak-Kennedy wordt niet heropend. Het gerechtshof van de staat Massachusetts verklaarde zich gisteren niet bevoegd ^snog een onder zoek in te stellen naar de omstandig heden, waaronder de secretaresse Mary Jo Kopechne de dood vond. Om dit on derzoek was gevraagd door officier van justitie Edmund Dinis, die zich verwij ten van kranten had aangetrokken, dat hij niet de nodige stappen had gedaan met name het gelasten van een lijk schouwing. Hij had de macht om de zaak over te nemen van de lagere offi cier van justitie, Walter Steele en poli tiechef Arena, die beiden de zaak geslo ten hebben verklaard. De dood van de 28-jarige Mary Jo is toegeschreven aan verdrinking door ongeval. UTRECHT De arbeidsinspectie gaat dit najaar een gehooronderzoek bij bos- arbeiders houden. Uit eerdere onderzoe ken is namelijk gebleken, dat het geluid, de trillingen en uitlaatgassen van motor- zagen ernstige gevaren voor de gezond heid met zich kunnen brengen, zoals ge- hoorbschadigingen en bloedvoorzienings- stoornissen (dode vingers). Hèt onderzoek van de arbeidsinspectie richt zich op de tijdige opsporing van eventuele gehoorbeschadigingen. Het ligt in de bedoeling het onderzoek regionaal op bepaalde plaatsen uit te voeren, verzamelpunten die in de on- middelijke nabijheid van bosgebieden zullen zijn gelegen. Om tijdig bekend te zijn met het aan tal en de identiteit van de deelnemers, is aan alle bosbedrijven met meer dan 50 hectare bos een enquêteformulier ge zonden met het verzoek voor 1 septem ber a.s. de hoofdafdeling sociale zaken van het bosschap in Den Haag mee te delen wie van de bosarbeiders, die met de motorzaag en de bosmaaier werken, aan het onderzoek willen meewerken. zich toen naar China gewend. India be trekt zijn wapens voornamelijk van Rusland, maar heeft ook een eigen wa penindustrie. Voordat president Nixon gisterochtend naar de vijfde etappeplaats in zijn reis om de wereld en de laatste halte in Azië vertrok, hield mevrouw Gandhi hem nog eens voor, dat schrappen van het wapenembargo de inleiding zou be tekenen van een nieuwe bewapenings wedloop tussen India en Pakistan. Het is nu Nixons dilemma, hoe hij Azië van wapens moet voorzien zonder die wedren tussen de beide staten in de hand te werken. Nixon, die een hartelijk en zelfs over weldigend welkom kreeg in Lahore had een gesprek van bijna twee uur met de Pakistaanse president. Na het ge sprek voegden zich de twee presidenten bij hun adviseurs om gezamenlijk in groter verband de internationale, Azia tische en Pakistaans- Indische proble men aan te snijden. Nixon en Jahja Khan spraken langdu rig over China, het land dat Pakistan als bondgenoot beschouwt in z'n vijand schap met India. Jahja Khan deelde in het geheel niet de mening van Nixon, dat China de grote bedreiging van de wereldvrede vormt. Nixon zei, dat hij niet als politicus maar als vriend naar Pakistan was ge komen. Hij deed dan ook geen poging er bij de Pakistaanse president op aan te dringen weer actief lid te worden van de defensieve blokken van Azië. De betrekkingen tussen Amerika en Pakistan, die lange tijd zeer slecht wa ren, wilde Nixon hersteld zien door mid del van openhartigheid en wederzijds vertrouwen. Vanmiddag wordt de president in Roemenië verwacht. Boven de ingang van de nieuwe internationale luchtha ven van Otopeni, op 18 km van de Roe meense hoofdstad Boekarest gelegen, waren spandoeken aangebracht, waarop in het Engels en Roemeens te lezen stond: „Welkom voor de president van de Verenigde Staten van Amerika, Ri chard M. Nixon" en „Lang leve de vriendschap tussen het Roemeense en het Amerikaanse volk". ROME De afgetreden Italiaanse premier Marino Rumor heeft gister avond president Giuseppe Saragat mee gedeeld, dat hij er niet in is geslaagd een nieuwe regering te vormen. Rumor heeft zijn opdracht terugge geven, nadat de socialisten zich hadden verzet tegen een regering van alleen Christen-democraten, die zulk een rege ring als de enige mogelijkheid zagen, nadat alle centrum-linkse partijen had den geweigerd zitting te nemen in een nieuw kabinet. Dit is Abebe Bikila tijdens het boogschieten bij de spelen voor lichamelijk gehandicapten in het Engelse Stoke Handeville. Bikila eindigde op de negende plaats. De beroemde Ethiopische marathon winnaar van de Olympische Spelen in Rome en Tokio werd na de Spe len in Mexico zwaar gewond bij een auto-ongeluk. Hij is thans gedeelte lijk verlamd. ADVERTENTIE In hat grootste overdekte Dolfijnen* stadion ter wereld met 2500 zit plaatsan ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen.in één prq- gramma.Tijden: 10.00 - 11.30 - 13.00-14.30 - 16.00 - 17.30 uur. (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN VELU WESTRAND RONDVAART KAMPALA Paus Paulus VI, die o.a. naar Afrika is gekomen om de Biafraanse kwestie te helpen oplossen, keert vandaag naar Rome terug, zonder dat hij zal kunnen aantonen, dat zijn pogingen, een oplossing te vin den voor de burgeroorlog in Nigeria, veel resultaat hebben gehad. Tot vrijdagavond laat bleef de paus bereid zijn verblijf in Kampala te ver lengen als dit zou kunnen helpen bij het op gang brengen van vredesbesprekin gen tussen Nigeria en Biafra. Maar nadat hij afzonderlijk had ge sproken met Nigeriaanse en Biafraanse delegaties en laat in de avond nog met de Nigerianen kondigden zijn medewerkers aan, dat de paus vol gens plan vandaag vertrekt. Het leek dat de paus geprobeerd heeft Nigerianen en Biafranen met hem aan een tafel te krijgen voor onderhande lingen; wellicht waren de Nigerianen daartoe bereid. Hun uit drie leden be staande delegatie ging gisteravond laat naar de nuntiatuur, waar de paus ver blijft. Maar de Biafranen verschenen niet. Mogelijk is het beeld echter niet zo somber als hieruit zou kunnen wor den afgeleid. Het feit dat de Biafraanse en Nigeri aanse delegatie naar Kampala zijn ge komen om met paus Paulus te spreken betekent op zich reeds iets. Misschien heeft paus Paulus in zijn contacten met hen de basis kunnen leggen voor latere onderhandelingen. Hij heeft gezegd alles te zullen doen om een oplossing van het geschil te bereiken. President Milton Obote van Oegan da en het hoofd van dc Nigeriaanse delegatie, Ënahora, hebben vrijdag avond meer dan 2 uur in de nuntiatuur doorgebracht. In de loop van de mid dag had de paus in het parlements gebouw de Nigeriaanse en Biafraanse delegaties afzonderlijk ontmoet. Naar verluidt hebben beide delegaties el kaar in de loop van de avond kort gesproken in een hotel in Kampala. De Biafranen waren wellicht ontstemd door het accent, dat de paus in enkele redevoeringen heeft gelegd op de nationale .eenheid', die de Afrikaanse landen zouden moeten nastreven. Gisterochtend had de paus op een van de heuvels rondom de Oegandese hoofd stad in de open lucht de mis opgedragen voor 30.000 mensen. Bij die gelegenheid wijdde hij twaalf bisschoppen afkomstig uit Oeganda, Kenia, Nigeria, Kameroen, Gabon, Opper-Volta en Zambia. De mis werd verstoord door het geloei van de motoren van het escorte van president Obote van Oeganda en andere Afri kaanse staatshoofden, die te laat aan kwamen. In de middag bezocht de paus een ziekenhuis voor kinderen. Voorts maak te hij een rit naar 't gebied van Kisenji, een van de armste wijken van Kampala, waar juist een heiligdom is gebouwd ter nagedachtenis van een aantal Oegan dese martelaren. VALKENBURG In opdracht van de loco-burgemeester van Valkenburg, de heer E. Schoonbrood, zal de Go-go-bar, het trefpunt van de onruststokers, die deze week verscheidene rellen ontke tenden, 's avonds om twaalf uur worden gesloten. Deze maatregel geldt voor acht weken. De politie krijgt steeds meer mede werking van de horecabedrijven die vrezen, dat vele toeristen uit Valken burg zullen worden verjaagd. Enkele hebben vrijwillig aangeboden hun be drijven eerder te sluiten indien dit no dig mocht zijn voor de handhaving van de rust. GROENLO By het zwemmen in een der leemputten in de buurtschap Holterhoek bij Groenlo is vrijdagmid dag de 26-jarige chauffeur P. Meekes uit de buurtschap Zwolle bij Groenlo verdronken. NULAND Vrijdagmiddag is in het recreatiecentrum Vinkeloord, het stof felijk overschot gevonden van de 31-ja- rige H. van de We-tering uit Oss. De m<pn was gaan zwemmen, hoewel hij dat niet goed kon. DEN BURG De 32-jarige Engels man J. E. Annetts uit Coventry is vrij dag aan het Noordzeestrand bij Den Burg op Texel, dat niet bewaakt wordt, verdronken. DEN HAAG De advocaat dr. E. Brongersma uit Heemstede biyft voor de P.v.d.A. lid van de Eerste Kamer. De onlangs tot senator gekozen Eindhoven- se wethouder A. van Stuyvenberg heeft besloten de hem toegevallen zetel niet te bezetten. Hij vindt het niet juist om een inge werkte juridische deskundige als dr. Brongersma opzij te werken. Een ander argument is, dat de Brabantse Staten leden de heer Van Stuyvenberg niet verkozen boven dr. Brongersma, maar boven mr. Cammelbeeck, „die zich, om dat hij het met zoveel dingen druk heeft, nog maar weinig met Brabantse zaken zou bemoeien". De Eindhovense wethouder had ook geen behoefte aan een zaak-Van Stuy venberg in de P.v.d.A. Hij vertrouwt er verder op dat toch wel rekening met de Brabantse verlangens zal worden ge houden. Het bestuur' van de P.v.d.A. heeft de heer Van Stuyvenberg min of meer ver zocht zich terug te trekken, „maar dat alles is gebeurd op de plezierige toer. Er was geen enkele vorm van druk. Ik heb ook begrip voor het standpunt van het partijbestuur. Bovendien acht ik de heren Brongersma en Cammelbeeck uit stekende senatoren", aldus wethouder Van Stuyvenberg. ROTTERDAM De anderhalf jaar oude René Tonno, die vrijdagmorgen met spoed naar achtereenvolgens het So phia Kinderziekenhuis en het Zuider ziekenhuis was gebracht, omdat hij uit een wijnfles terpentine hg,d gedronken, is overleden. (Van onze weerkundige medewerker) r)e tropische lucht drong giste- ren tot Nederland door, waardoor het kwik in Gelderland 5 tot 30 graden C kon oplopen. Een zich boven N.W.-Frankrijk ont- 5 wikkelend vlak lagedrukgebied, s deed de onstabiliteit van de lucht 5 zozeer toenemen, dat er. in de na- middag boven België en het zul- den en midden van ons land, ver- spreide onweersbuien ontstonden met wolkbreukachtige regens, ha- jj gel en windstoten. Het komende weekeinde blijft het weer warm, met zomerse temperaturen boven 25 graden, De kans op lokaal onweer blijft, 5 in verband waarmee het algeme- ne temperatuurniveau de neiging vertoont zondag en maandag iets lager te worden.

De Vallei | 1969 | | pagina 1