OKKER EN TAYLOR FINALISTEN Arnhemse motocross belooft zeer spannend te worden Amerikaans voetbal: verliespost Honkballers wonnen van België: 9-3 Merckx is geen „campionissimo" Affaire Eusebio wekt beroering Coureur Mitter verongelukt op Nürburgring Bokskampioen stopt Trudy Groenman vijfde geplaatst voor nationaal kampioenschap Medailleverdeling Arthur Ashe vraagt visum voor Z.-Afrika BRAZILIË LEIDT TEGEN ENGELAND Jan Harings eerste reserve voor Zolder Weekendsport op radio en televisie BEIDE PROFS MAAKTEN PLAATSING ALS EERSTE EN TWEEDE VOLLEDIG WAAR Zelfvertrouwen terug Herendubbel Vooruitgang Enige homerun OUD-RENNER BARTALI: Etappe-schema Toekomstronde STERVOETBALLER EIST RECORDBEDRAG VOOR HERNIEUWING VAN ZIJN CONTRACT Tegenvoorstel Koninkrijksspelen Davis Cup ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 HILVERSUM Tom Okker en Roger Taylor spelen dimir Zednik zich opnieuw een diamant, maar een ruwe. vandaag de finale in Hilversum. De enige twee beroeps- Tom Okker bewees hoeveel er letterlijk en figuurlijk nog spelers hebben hun plaatsing als eerste en tweede vol- moet worden geslepen aan de jonge Tsjech, die alles heeft ledig waar gemaakt. Okker versloeg Vladimir Zednik in om een groot speler te worden, maar nog de ervaring vier sets, Taylor had tegen Kodes voldoende aan het mi- mist om een echt goed tennisser te zijn. nimale aantal van drie. Tegen Tom Okker toonde Vla- De motorclub „Arnhem" is een van die weinige verenigingen, die een zeer groot aantal leden hebben, die actief de motorsport beoefenen. Dat is duidelijk te zien in het programma van de natio nale motocross, die deze actieve vereni ging zondag op het circuit aan de Ko ningsweg nabij het vliegveld Teriet or ganiseert. Dat programma is overigens bijzon der aantrekkelijk. Aan de start komen de junioren-klassen in de 50 cc. 250 cc, 500 cc. en 250 cc. senioren. Door de samenwerking met de mili taire organisatie Drie in één. heeft de motorclub Arnhem de beschikking over dit bijzonder fraaie op militair terrein gelegen circuit gekregen. Het is 1400 meter lang en biedt alles wat een cross rijder maar verlangen kan. Dat men een programma heeft geno- ATLANTA De Noordamerlkaanse voetbal-league staat aan het begin van weer een seizoen met grote financiële verliezen, maar een lichte stijging van de toeschouwersaantallen heeft de pro motors toch enige hoop gegeven. men van louter junioren komt de span ning en vooral de strijdlust bijzonder ten goede. Het aantal junioren is bij zonder groot. Een de rivaliteit om de kostbare punten voor promotie is groot. Met de Arnhemmer Henk Willems zijn in de 50 cc klasse de Apeldoorners Jos Klumper, Tonnie Holterman, Bart Bes sels, Johnny van Essen en de Doetin- chemmers Eef Wentink, Gerrit de Haan, Tonny Heurnink, de Amsterdammer Johnny Vink en verder Ben Hissink en vooral Roel Oosterink beiden uit Zei- hem en Henk Teerink uit Varsseveld de grote kanshebbers. Voor de 250 cc. zijn alle cracks uit deze klasse zondagmiddag aanwezig. Job Veenhof uit Doetinchem, Sally van Peer uit Bilthoven, Jan Schotpoort uit Beekbergen, Jan Woessink uit Harfsen, Ab Veenhuizen uit Doetinchem, Jan Tij huis uit Nijverdal en verder vele jon geren, die het stuk voor stuk de routi niers lastig kunnen maken. Vooral in deze klasse kan men veel strijd ver wachten. Voor de 500 cc ook al een groot veld, dat met de Arnhemmer Demoed. de Doetinchemmer Johan Wentink. Har- men Wemmenhove uit Zuidwolde, Jan Fokkert uit Lemelerveld en zeker niet te vergeten Jan van Beek uit Zelhem zijn grote topmannen heeft. Als sluitstuk de 250 cc senioren, met de internationalen Stef van der Sluis, Jo Roessink, Jan van de Hoek, Oby Hiem- stra en Jo Roelofs en de nationalen Har ry Dreezen. Wil van Rossenberg, Hans Polsvoort uit Lochem, Jan Eggink uit Harfsen en Jo Hoefman uit Doetinchem. De wedstrijden beginnen om 1 uur met de 50 cc. Van Gelder wie lacht daar? Buding en Gulyas hebben er de voor gaande dagen niet van kunnen profite ren omdat zelfs het ongepolijste ta lent van Zednik voor hen te veel was. Michel Leclercq maakte het Zednik in de kwartfinales al echt moeilijk en Tom Okker drukte hem met de neus op de feiten. Waarmee twee dingen zonnenklaar zijn bewezen: ten eerste dat het onmogelijk is van vrijwel niets tot de groep der groten door te dringen en ten tweede dat Zednik een rijke aanleg heeft. Er was tenslotte een ster van de eerste orde Tom Ok ker, voor nodig om de speler te stui ten, die, als hij toevallig Nederlander zou zijn geweest de toekomst van ons herentennis rooskleuriger zou doen zijn. Okker heeft Zednik geen moment de kans gegeven zijn spel te spelen. Wan neer de Tsjech vaart wilde en dat ge beurde nogal vaak, vertraagde Okker net dat kleine beetje dat Zednik zijn zekerheid ontnam. Wanneer Zednik het wat voorzichtiger wilde aandoen, schóót Okker fel uit met klappen, die hem misschien wat meer inspanning kostten dan de krachtige. Zednik, maar die wel veel geconcentreerder waren. Zednik probeerde ook van tijd tot tijd „aanval op aanval" te spelen, als Ok ker zijn backhand onder vuur nam. En vooral dat pakte helemaal verkeerd uit. Okker vond bovendien een middel om de harde service van Zednik te stuiten en dat tastte de zekerheid van de Tsjech het meest aan. In de eerste servicegame van de Tsjech doorbrak Okker de opslag van Zednik. Van ver, soms wel twee of drie meter achter de baseline, sloeg hij de kogels van Zednik messcherp terug. Zednik, die in Hilversum opvallend succes had bereikt met de speelwijze die anderen zich slechts op gras kun nen veroorloven keihard serveren en meteen naar het net rennen kwam aldoor net een stukje tekort, verloor daardoor wat van zijn zeker heid, en maakte kleine foutjes die Ok ker veel punten opleverden. Na de door braak in de eerste servicegame van Zednik, waardoor Okker met 20 voor kwam, gebeurde het nog eens bij de stand 5-2. Okker won dus de eerste set, in krap twintig minuten, met 6-2 en mocht weer met eigen opslag be ginnen. Het was geen succes. Een paar al les of niets slagen van Zednik geluk ten en daarmee forceerde hij een door braak die hem een groot deel van zijn zelfvertrouwen teruggaf. Het publiek, de tribunes zaten vrijwel vol met twee duizend toeschouwers, was bepaald niet chauvinistisch en stak de outsider in feite een hart onder de riem. Zed nik kwam met 20 voor, verloor daar na nog zijn eigen servicegame tussen twee goede opslagbeurten van Okker door en stond toch weer met 23 ach ter. Toen barstte het geweld van Zed nik in alle hevigheid los. Hij had slechts vier ballen nodig voor zijn vol gende servicegame. Twee puntgave aces en twee opslagen die Okker nog net kon terugbrengen maar waarmee hij volleerkansen moest weggeven, die Zednik met graagte greep. De Tsjech was er weer helemaal en doorbrak de opslag van Okker in deze set nog twee keer. Het was voldoende voor setwinst: 6—3. Okker, geschoold in het beroeps- tennis, kapte de opgaande lijn in het spel van Zednik snel af. De Tsjech heeft een geweldige reactie aan het net maar is niet zoals Okker snel wend baar. Dat zwakke punt buitte de Ne derlander vooral in de derde set uit. De strijd tussen kracht en slimheid, ge paard natuurlijk met alle andere kwa liteiten van de Nederlander, werd een sprekende triomf voor de slimheid: 62. Na de rustperiode van tien minu ten startte Zednik weer stroef. Okker begon met Zednik niet een slag te gun nen op diens eigen service. Binnen tien minuten stond Okker in die vierde set zelfs met 40 voor en weer vijf minu ten later was het 60 Wat Zednik nog tekort komt werd een half uur later glaszuiver aange toond. Voor de derde keer' binnen 24 uur stond Zednik tegenover Okker. De Nederlander had Roger Taylor aan zijn zijde in de halve finale van het heren dubbelspel en Zednik Milan Holecek, die tijdens het enkelspel tevergeefs had gepoogd zijn minder ervaren land genoot tactische adviezen te geven. Ok ker'won ook dit duel met 63, 6—1 en 63. Gezegd echter dient te worden dat Okker een geweldige steun had aan de vakman aan zijn linkerzijde, Roger Taylor. Zednik moest de tegenvallende Holecek zelfs nog meeslepen en dat is voor hem natuurlijk een onmogelijke opgave. Roger Taylor, zevenentwintig en linkshandig, heeft in de andere halve finale van het heren-enkelspel Jan Ko des volledig overspeeld. De eerste set, waarin Kodes niet een keer zijn eigen service kon winnen, ging binnen een kwartier met 6-1 naar Taylor. In de tweede set drong Taylor na een snelle doorbraak van de service van Kodes niet meer aan dan nodig was, 6-4 en in de derde set veranderde hij de achter stand met 0-2 in setwinst van 6-2. Toen echter was de ondermijning van Ko des' speelplan al volledig voltooid. De Tsjech was de lengte in zijn slagen helemaal kwijt en Taylor is meer dan genoeg vakman om daar een gepast en zeer effectief gebruik van te maken. Vandaag staan Taylor en Okker voor de vierde keer in dit seizoen in het en- kelspel tegenover elkaar. De voorgaan de drie wedstrijden tussen de twee profs in Philadelphia, Brussel en Gstaad wer den alle drie door Okker gewonnen. In Brussel ging het gemakkelijk, in Phi ladelphia en Gstaad kostte het tamelijk veel moeite. Taylor, die met nuchter en degelijk spel in Hilversum nog niet één set heeft prijsgegeven, vindt zelf dat zijn spel het laatste jaar flink is voor uitgegaan. „In 1967", vertelde hij, „heb ik nog twee keer van Okker gewonnen, na dat seizoen ben ik professional ge worden. Het vorig jaar is niet zo gewel dig geweest, maar ik vind dat ik in 1969 steeds sterker ben gaan spelen. Ik leef geregelder, ik ben sinds vijf maan den getrouwd, ik rook helemaal niet meer, ieder mens kan zichzelf tenslot te verbeteren, en ik heb verschrikke lijk veel geleerd in mijn proftijd. Het is geweldig om op te trekken met spe lers als Laver en Rosewall. Die zijn niet alleen als tennisser geweldig maar ook als mens. Fantastische ke rels. Hun conditie is altijd optimaal en op de baan gedragen zij zich voorbeel dig. Zij geven zich altijd helemaal. Ik be schouw het een beetje als een eer met hen te mogen meedoen en dan wil je het ook zo goed mogelijk doen. Ik ben op de goede weg geloof ik, het enige wat ontbreekt is een overwinning in een be hoorlijk toernooi. Tot nu toe ben ik dit jaar niet verder gekomen dan de halve finales in Bournemouth en Berlijn. Ik heb nog hoop op Forest Hills, want op gras speel ik altijd beter. Maar ook in Hilversum is een overwinning bijzonder waardevol. Vooral omdat je door een gewonnen toernooi met internationale bezetting een positie of een gunstiger positie kunt verwerven op plaatsings lijsten van volgende toernooien. Dat kan je dan heel wat moeilijkheden bespa ren in de eerste ronden van zo'n toer nooi. Zeker als men zoals ik, niet tot de door plaatsingscommissies bevoor rechte spelers behoort". VERDERE UITSLAGEN: Dames-dubbelspel. halve finales: Kerry Melville/Karen Krantzcke (Aus) - Marina Proctor Godwin/Laura Rossouw (Z-A) 6-2, 4-6, 6-1. Helen Gour- lay/Pat Walkden (Austr./ZA) - Lesley Hunt/Cecilia Martinez (Austr/VS) 6-1, 6-3. Heren-dubbelspel, halve finales: Ok- ker/Taylor (Ned/GBr) - Zednik/Hole- cek (Tsj) 6-2, 6-1, 6-3. Gemengd-dubbelspel, kwartfinales: Kerry Melville/Barclay (Aus/Fra) Stöve Plötz (Ned/WDl) 7-5, 7-9. 6-3. De Tsjechen Kodes en Kukal hebben zich vrijdag geplaatst voor de finale van het herendubbelspel door in de hal ve eindstrijden de Zuidafrikaanse com binatie Maud/McMillan te verslaan. De setstanden waren 6-3, 6-2 en 16-14 EDINBURGH - De ongeslagen Brit se lichtgewichtkampioen Eddie Bucha nan stopt met boksen, omdat hi.i geen kans krijgt de wereldtitel te veroveren. Manager Eddie Thorns vernam het nieuws vrijdagmorgen uit eer, brief van de 24-jarige Schot. Ondanks het briljante record van 33 overwinningen in 33 gevechten in zijn vierjarige car rière als professional is hij er niet in geslaagd de financiële vruchten te pluk ken van zijn successen. Buchanan zou vorige maand in Not tingham uitkomen tegen de vroegere wereldkampioen Carle Cruz. Op het laatste moment trok Cruz zich echter ;erug, waardoor Buchanan voor de zo veelste maal zijn kans op een titelge vecht verloren zag gaan. Tom Okker en de Brit Roger Taylor ontmoeten elkaar vandaag in de finale van het open-tenniskam pioenschap van Nederland. DEN HAAG Trudy Groenman, de terugkerende oud-kampioene, die in Hil versum een voortreffelijke comeback maakt, is als vijfde geplaatst voor de nationale kampioenschappen, die van 11 t/m 17 augustus a.s. op de Metsba- nen in Scheveningen worden gehouden. Titelhoudster Marijke Schaar-Jansen, Bettv Stöve, Astrid Suurbeek en Ada Bakker vormen de nummers een t/m vier. Bij de heren komen Jan Hordijk en Niek Fleury, die dit voorjaar het Nederlandse Davis Cup-team vormden, voor op de derde en vijfde plaats. Bij de plaatsing is de KNLTB uitge gaan van de ranglijsten van vorig jaar. Daar Tom Okker als professional zijn titel niet kan verdedigen, is zijn tegen stander in de finale van vorig jaar: Jan Hajer als eerste geplaatst vóór Evert Schneider. De plaatsing luidt: Heren-enkelspel: 1. Jan Hajer; 2. E. Schneider; 3. Jan Hordijk; 4. Jan Coe- bergh; 5. Niek Fleury; 6. Peter Soe- ters; 7. Fred Hemmes; 8. Peter Scholtz. Dames enkelspel: 1. Marijke Schaar- Jansen; 2. Betty Stöve; 3. Astrid Suur beek; 4. Ada Bakker; 5. Trudy Groen man; 6. Tine Zwaan; 7. Judith Salomé; 8. Els Veentjer-Spruyt. Heren-dubbelspel: 1. Fleury/Hordijk; 2. Hemmes/Soeters; 3. Van Min/Hajer 4. Jaap Arends/Coebergh. Damesdubbelspel: 1. Suurbier/Bak- ker; 2. Groenman/Stöve; 3. Schaar/ Veentjer; 4. Bieleveld/Zwaan. Gemengd-dubbelspel: 1. Bakker/ Fleury; 2. Suurbeek/Soeters; 3. Stöve' Hemmes; 4. Veentjer/De Koning; 5. Schaar/Coebergh; 6. Zwaan/Haks; 7. Salomé/Hordijk; 8. Aalbers/Scholtz. PARAMARIBO. De medaille-ver deling bij de Koninkrijksspelen ziet er als volgt uit: g oud zilver brons Nederland 19 10 0 Ned. Antillen 4 7 9 Suriname 1 7 15 Het Nederlandse tennisteam, dat tegen de Nederlandse Antillen ongeslagen was gebleven, won op de laatste dag ook alle wedstrijden tegen Suriname. De uitsla gen van de enkelspelen waren: Rolf ThungKarei Persad 63, 68, 6—3. Jan MullerAnton de Koning 6—1, 61. BrouwerLapre 61, 60. Het vorige seizoen verloren de 17 elf tallen, die in de competitie uitkomen, in totaal acht en een half miljoen dol lar (ruim dertig miljoen gulden). Ge middeld een half miljoen dollar per club. De vijf ploegen in het wedstrijdpro gramma van dit seizoen zullen naar verwachting elk 125.000 dollar verlie zen, zolang het Europese voetbal het arme broertje blijft van het traditionele Amerikaanse „soccer". De belangstelling neemt iets toe. Kansas City Spurs trok 20.000 toe schouwers in vier wedstrijden, terwijl Atlanta Chiefs 18.000 bezoekers had in vijf ontmoetingen. Ook Dallas Torna does en St. Louis melden een geringe vooruitgang. Maar Baltimore Boys staat op het punt failliet te gaan door gebrek aan belangstelling. De vier wedstrijden, die deze club speelde, trokken slechts 1900 toeschouwers. Naar alle waarschijnlijkheid zal Bal- timore worden opgeheven. De andere vier clubs zullen de kern uitmaken van de competitie van volgend jaar, waar aan in totaal acht clubs zullen deelne men. Er zijn pogingen ondernomen om voetbal te introduceren op de scholen. Met enig succes. In Atlanta zijn thans naar schatting 25.000 georganiseerde voetballers. SOUTH ORANGE Arthur Ashe, de sterkste speler van Amerika, hoopt als eerste neger deel te kunnen nemen aan de internationale tenniskampioenschap pen van Zuid-Afrika in 1970. „Ik ga direct naar het Zuidafrikaanse consu laat in New-York om een visum aan te vragen", zei hij, toen hij vernam dat Zuid-Afrika de mogelijkheid heeft geopend om niet-blanken op te nemen in het Zuidafrikaanse Daviscupteam Sinds Ashe uit militaire dienst is, heeft hij zich militant opgesteld in de strijd voor de burgerrechten. Verleden jaar was de Amerikaan al van plan Zuid-Afrika te bezoeken, maar liet zich toen bepraten, omdat officiële persoon lijkheden hem duidelijk maakten, dat zijn visumaanvraag zou worden gewei gerd. „Voor het einde van dit jaar ech ter zal ik een officiële aanvraag in dienen", aldus Ashe. WIESBADEN Het Nederlandse honkbalteam heeft vrijdag een 9-3 over wining op België behaald. Ook in de derde wedstrijd van het toernooi om 't Europees kampioenschap in Wiesbaden kon de Nederlandse formatie niet im poneren. Achter het werpen van debutant Nol Beenders was de Nederlandse defensie niet waterdicht. De Nederlanders scoor den in hun eerste vijf slagbeurten steeds één punt, België kwam in de zes de innings terug tot 5-3, waarna de be slissende klap in de Nederlandse slag beurt werd uitgedeeldvan de tien man die toen aan de slag kwamen, scoor den er vier. Beenders werd in die slag beurt vervangen door pinchhitter Jas mijn, die prompt een honkslag gaf. Werper Rudi Dom gaf de Belgen in de laatste twee innings geen kansen meer. Op het werpen van Eddy Regnier vulde de Nederlandse aanval in de aerste inrfihgé'l alle honken met nog ;een enkele nul. Openingsslagman Roy an den Dungen Groovius was echter 'e enige die scoorde: een korte tik van Roy Bleyden bracht hem over de huisplaat. Nol Beenders, die niet al te veel controle had. moest in de tweede Belgische slagbeurt een run toestaan aan Roger Switser, die scoorde op een stootslag van eerste honkman Walter Koeck (1-1). De gelijkmakende Neder landse slagbeurt werd een herhaling van de eerste innings: Tonny de Ja ger, Hans Augustinus en Nol Beenders kwamen op de honken met nul uit. Ook ditmaal scoorde slechts de eerste man: De Jager scoorde op een infield-hit van Hamilton Richardson (2-1) Ook in de derde inning kreeg Nederland drie hon ken bezet met nul uit en ook nu scoor de men slechts één run: Hutchin John met een tweehonkslag op de kussens gekomen maakte er 3-1 van op een verre tik van Tonny de Jager. In de vierde innings sloeg Hamilton MILAAN Gino Bartali. één van de beste wielrenners die Italië ooit heeft gekend, heeft verklaard dat het Belgi sche wielerwonder Merckx op dit mo ment een groot kampioen is, maar hij voegde er aan toe, dat de Belg toch niet kon worden beschouwd als een „campionissimo" zoals sommige groten uit vroeger jaren. In een interview met een Milanees dagblad zei Bartali, die thans technisch directeur is van een Italiaanse wieler ploeg, dat Merckx kan worden vergele ken met de klasse van een Louison Bo- bet. „Maar hij kan niet worden verge leken met Coppi, met mijzelf of met Alfredo Bina, die de grootste wielren ner aller tijden was", aldus de Italiaan. „Merckx wint op het ogenblik een he leboel wedstrijden, maar hij heeft geen goede tegenstanders tegenover zich.... Misschien zou alleen de Italiaan Gian ni Motta het hem moeilijk kunnen ma ken. Motta is echter ongelukkig genoeg in slechte fysieke conditie", besloot Bar tali. Motta zal binnenkort de training weer hervatten nadat hij daar enige tijd mee heeft moeten stoppen vanwege klachten over pijn in zijn benen. De oorzaak van de pijn is niet opgehelderd. Richardson de enige homerun van de wedstrijd (4-1) waarna België in de vijf de inning via Eddy Regnier op 4-2 kwam. Roy Bleyden zorgde in de ge lijkmakende slagbeurt voor 5-2 na zijn driehonkslag en een verre tik van Ro bert Maat. De spanning keerde weer terug in de volgende Belgische slag beurt in het voordeel van Nederland, toen de Belgische werper Eddy Reg nier vermoeid raakte. Nederland kreeg drie honken bezet met één uit. Een verre tik van Hans Augustinus en een honkslag van pinchhitter Ras mijn zorgden voor twee runs. De twee de honkslag, waarmee Roy van den Dungen Gronovius de tweede Belgische werper Jos Robijn begroette, droeg er zorg voor dat ook de anderen over de thuisplaat kwamen. LONDEN Brazilië heeft vr: in de halve interzone-finales van toernooi om de Davis Cup tegen En land een voorsprong van 21 genomer Tomas Koch en Edison Mandarino be haalden met 46, 64, 64 een ver rassende overwinning tegen de onze kere Britten Peter Curtis en Mark Cox. Op de eerste dag van de andere halve interzone finale nam Roemenië in Boe karest een voorsprong van 20 op In dia. Ion Tiriac versloeg in het eerste enkelspel Premjit Lall gemakkelijk (62, 63, 62), Ilie Naztase had daar na meer moeilijkheden met Jaideep Mukerjea: 62, 64, 46, 61. Roe menië is het eerste Oosteuropese land dat zoveel kans heeft de interzonefi- nale te bereiken. PARIJS De Ronde Van de Toe komst, die van 11 tot en met 21 sep tember a.s zal worden gehouden, heeft een totale lengte van 1846 kilometer. Het etappe-schema luidt: 11 september: individuele tijdrit over 10 km; 12 september: eerste halve etappe: Savigne - La Ferte Mace 92 km; tweede halve etappe: La Ferte Mace: ploegentijdrit over 10 km; 13 september: La Ferte Mace - Cherbourg 218 km; 14 september: Cherbourg - St. Hilaire du Harcouet 180 km; 15 sep tember: St. Hilaire du Harcouet - Paim- pol 193 km; 16 september: Piampol - Quimper 165 km; 17 september: Quim- ped - Raquiny 119 km; 18 sept. Ploermel - Angers 179 km; 19 september: Angers - Chateauroux 210 km; 20 september: Chateauroux - Riom 206 km; 21 septem ber: Chatel Guyon - Clermond Ferrand 138 km en 10 ronden op het circuit van Charade, 80 km. LISSABON Vooraanstaande per sonen in de Portugese sport doen een laatste poging om ster-voetballer Euse bio te verzoenen met Benfica. aldus meldde de Portugese radio vrijdag. Radiostations geven van uur tot uur Informatie over het conflict tussen Ben fica en Eusebio. die een recordbedrag eist voor de hernieuwing van zijn con tract, dat donderdag afliep. Eusebio is niet meegegaan met het Benfica-team dat deze week naar zijn geboorteland Mozambique is vertrok ken om daar vandaag tegen Racing Club uit Argentinië te spelen. Hij train de donderdag voor de laatste keer bij Benfica. Bij wijze van toenadering schreef Eusebio echter een brief naar de club, waarin hij toestemming vroeg om de training te blijven volgen, tot dat overeenstemming is bereikt of tot hij een contract heeft bij een andere club Eusebio heeft een bedrag geëist van ruim 600.000 gulder, voor drie jaar plus tien pet. van het bedrag, dat Ben fica ontvangt voor vriendschappelijke wedstrijden. Verder wil hij een maand salaris van duizend gulden, een bonus uitkering en alle belasting voor reke ning van Benfica. Het tegenvoorstel van Benfica houdt in een bedrag van 470.000 gulden en geen percentage voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Benfi ca biedt Eusebio als deel van de beta ling een apartementenhotel, dat per maand 2500 gulden oplevert. Dr. Re- sende heeft verklaard dat Benfica een optie op Eusebio heeft en hem kan hou den door zestig pet. te betalen van het bedrag dat een andere plaatselijke of buitenlandse club hem zou bieden. Als het aanbod echter wordt gedaan door een buitenlandse club kan Benfica een astronomisch bedrag eisen en zo Euse bio vasthouden. Francisco Calado. pre sident van de afdeling voetbal van Ben fica, heeft verklaard dat wat de club betreft de onderhandelingen zijn beëin digd, behalve wanneer Eusebio ze weer zou openen. Hij voegde er aan toe dat een officiële beslissing over Eusebio's verzoek de» training bij Benfica voort te zetten, nog wel even zou uitblijven. Hij was er echter zeker van dat het ver zoek zou worden ingewilligd. Geruchten als zou Roma-trainer He- lenio Herrera onderhandelingen voe ren met Eusebio bleven onbevestigd. Eusebio verklaarde dat hij tot nu toe met niemand heeft onderhandeld over een transfer. Duizenden smeekbeden van Benfica- fans om de club niet te verlaten zijn intussen naar Eusebio gestuurd. Het laatste verzoek kwam van aanvoerder Mario Coluna uit naam van het hele team, die telegrafeerde vanuit Loeren- co Marques in Mozambique: „Verde dig je belangen. Wij rekenen echter op jou. Je bent een deel van ons team". EUSEBIO hoge eisen E.K. honkbal: Nederland - België. De Nederlander Augustinus wordt hier uitgetikt aan zijn been door de Belgische achtervanger Tange. AMSTERDAM De sportcommissie van de KNWU heeft besloten naar aan leiding van zijn prestaties in de laatste weken de Limburger Jan Harings als eerste reserve te plaatsen bij de ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg voor profs in Zolder op 10 augus tus. De beide eerder aangewezen reserves Eddy Beugels en Arie den Hartog zijn dus op de ranglijst een plaatsje gezakt. NüRBURGRING De Westdultse autocoureur Gerhard Mitter is vrijdag bij de training voor de Grote Prijs van West-Duitsland om het Jeven gekomen. De 33-jarige Mitter, Europees kampioen bergklim, raakte met zijn BMW-for- mule 2-wagen op het circuit van Nür burgring in het „Schwedenkreuz", een scherpe bocht naar links, van de baan. Volgens een woordvoerder was hij eeds aan ernstige hoofdwonden over- eden, voor hij uit de totaal vernielde wagen werd gehaald. Over de oorzaak van het ongeluk is niets gekend. Volgens ooggetuigen liet een deel van de carrosserie van zijn wagen los, andere toeschouwers dach ten dat hij een wiel verloor. Mitter was in dienst van BMW om wagens tijdens wedstrijdsituaties te testen. Hij zou de fabriek advies geven over verbeterin gen. Tijdens deze training vestigde de Belg Jackie Ickx met zijn Lotus-Ford op het 22,8 kilometer lange parcours een nieuw ronderecord met 7 min 44,2 sec. (gemiddeld 117,2 km per uur). Niet alleen in het sportprogramma „Langs de lijn" van zondag maar ook in enkele radioprogramma's van van daag besteedt de NOS aandacht aan de nationale atletiekkampioenschappen. die in het Stadspark in Groningen wor den gehouden. Reportages zijn te horen in het VAR A-programma „Tussen start en fi nish" (12.30-13.00 uur via Hilversum II), het KRO-programma P.M. (14.00- 16.30 uur via Hilversum I) en de NCRV Sportshow (17.02-18.00 uur via Hilver sum III). Verslaggever is Wim Hoogen- doorn. De NOS-televisie zendt vandaag vanuit Groningen een korte reportage uit in de sportrubriek van het progamma „Scala" (19.03-19.30 uur via Nederland II), waarna zondag een reportage volgt in een sportprogramma, dat van 16.00 tot 17.00 uur via Nederland I wordt uitgezonden en dat verder een reporta ge van de Grand Prix-autoraces op de Nürburgring bevat. Verslaggevers in Groningen zijn Jan Kamlag en Ben de Graaf. De Grand Prixreportage wordt door Frans Hen- richs van commentaar voorzien. 6 In het NOS-televisieprogramma „stu dio", dat zondag 3 augustus van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 wordt uit gezonden, komen de volgende evenemen ten aan de orde: de open Nederlandse tenniskampi- pioenschappen „Het Melkhuisje" in Hil- versem de Nederlandse atletiekkampioen schappen in Groningen; de Grand Prix-autoraces op de Nür burgring; de Europese honkbalkampioenschap pen in Wiesbaden; de Derby van de Dravers op Duin- digt; op zaterdagavond in Rotterdam te spelen voetbalwedstrijd Feijenoord -Li verpool In het sportprogramma „Langs de lijn" van de N.O.S.-radio (14.30 - 17.00 uur en 18.10 - 18.30 uur via Hlversum II) wordt aandacht besteed aan: de open Nederlandse tenniskampi oenschappen in Hilversum; de Neder landse atletiekkampioenschappen in Groningen; de voetbalwedstrijden PSV - Stoke City en Holland Sport - Fortuna Vlaardingen; Xde paarden- koersen op Duindigt en in Groningen. De sportrubriek van het programma „Scala", dat de NOS-televisie zater dag van 19.03 tot 19.30 uur via Neder land 2 uitzendt, omvat reportages van de Holland Week II bij Muiden (zeilen) en de nationale atletiekkampioenschap pen in Groningen.

De Vallei | 1969 | | pagina 7