Beroepenvoorlichting tegenwoordig meer dan ooit levensbelang Afgelopen jaar alleen al voorlichting 800 jongeren Advendo is woest op voorzitter Hommes KNVB-kamp in Leersum opnieuw een groot succes Orgelconcert in Leersum helaas beneden alle peil ^Met valhelm op naar vergadering99 E. N. v. Doorn ontving de KNVB-speld V uurwerk sloot lunapark Wedvlucht vanaf Tergnier VEILING KESTEREN Commissie deed misgreep door onkunde Tijdrit van „Amersfoort" GAB „VEENENDAAL" OOK IN HET KOMENDE CURSUSJAARACTIEF Levensbelang Tentoonstelling Loep Demonstratie afgelast 200 voetballers in De Ginkel Koe gedood door bliksem Gewond met cirkelzaag Erg Stroom viel uit tijdens onweer Bij inbraak buit ca. f 500,- Geen degradatie voor Poseidon Publiciteit VEENENDAAL In het afgelopen jaar werd in het gewest Veenendaal aan circa 800 jongeren beroepenvoorlichting gegeven. Daarnaast werden nog acht filinmiddagen georganiseerd, waarbij aan ruim 100 belangstellenden films over diverse beroepen werden getoond met deskundige explicatie. Op gehouden ouderavonden bleek van ca. 300 ouders belangstelling te bestaan inzake de beroepenvoorlichting. Een en ander staat in een overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau „Veenendaal". Gesteld kan worden, dat de beroe-1 Renswoude en Veenendaal en van 23 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1969 penkeuze-advisering van de arbeids bureaus zich sedert haar instelling fei telijk meer heeft ontwikkeld als een schoolkeuze-advisering. Daarbij heeft zij zich in niet onbelangrijke mate ge hecht op een specifiek differentiatie- punt binnen het onderwijs, nl. de schoolkeuze na de lagere school. Door de invoering van de Wet op het Voortgezet Onderwijs (Mammoet wet) echter wordt de op dit stuk ge leverde hulpverlening in de toekomst steeds meer overbodig, omdat het Mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen ten aanzien van de toelating tot het eerste leerjaar van het voortgezet onderwijs de mogelijkheid biedt een keuze te maken uit vier toetsingsmid delen: het toelatingsexamen, de proef klas, het onderzoek naar kennis en in zicht van de kandidaat gedurende het laatste leerjaar aan de lagere school, en het psychotechnisch onderzoek. Wanneer het nu gaat om keuze bij differentiatie van opleiding is er meest al een. element van beroepskeuze aan wezig. In grote trekken is dit element des te meer aanwezig naarmate de in trede in de maatschappij, van de ad- viesvragende nabij komt en des te min der naarmate het een keuze op lagere trap van het onderwijs betreft, maar zelfs op het niveau van de 6e klasse van de lagere school kan een beroeps keuze-advies aan de orde komen. Vanuit de centrale taakstelling van de arbeidsbureaus zal de beroepskeu- xe-adviesering vruchtbaarder dóar kun nen worden aangewend waar binnen het algemeen voortgezet onderwijs de beroepskeuze, de arbeidsbepaling duide lijk in het geding is, bijvoorbeeld de brugklas, die de mogelijkheid moet bie den de schoolkeuze te bekrachtigen of te corrigeren en de keuze van het vak kenpakket. Het beroepskeuze- en beroepenvoor- lichtingsapparaat van het arbeidsbu reau zal zo veel mogelijk op deze en an dere voor de beroepskeuze strategische momenten dienen te worden aange wend. De leerlingen, die thans onze scholen bevolken, zullen hun carrière moeten maken in een periode, die qua maat schappelijke structuur meer van voor gaande tijdperken zal afwijken dan ooit het geval is geweest. Vanouds be kende functies in onze samenleving zul len verdwijnen of krijgen een geheel andere inhoud, waardoor dan tevens andere beroeps- en opleidingseisen zul len worden gesteld: dit op vrijwel alle niveau's. De metaalsector bijvoorbeeld heeft zich met vele nieuwe beroepen en functies uitgebreid, zo ook de bouwsec tor en de chemische sector. Vooral de dienstensector zal in de toekomst een ongekende uitbreiding ondergaan. De veranderingen in het beroepenveld lijn o.a. een gevolg van een steeds ver dergaand streven naar doelmatigheid in de organisatie van de arbeid ge paard gaande met een steeds verder doorgevoerde arbeidsverdeling en een specialisering van taken. Daarom is systematische beroepen voorlichting en in voorkomende geval len beroepskeuze-advisering, zoals die door het Ministerie van Sociale zaken en Volksgezondheid (i.e. de arbeidsbu- reau's) ter hand is genomen, voor de ouders en de jeugd van heden meer dan ooit een levensbelang. Een ver keerd of onvolledig inzicht in opbouw en gradatie van de beroepenwereld zal een foutieve beroepskeuze tot gevolg hebben. De beroepskeuze is een proces ge worden, dat zich over vele jaren uit strekt en waarin regelmatig „deel"-be- slissingen worden genomen bij iedere keer, dat zich binnen het onderwijs een differentiatie van opleiding voordoet. De methodiek van de beroepenvoor lichting wordt onderscheiden in drie fa sen, waarin, zij het een beetje zwart/ Wit gesteld, de drie fasen van een leer proces terug zijn te vinden. In de eerste plaats de confrontatie, gericht op kennis in algemene zin. Een confrontatie met de wereld als een veld van zeer gevarieerde beroepsmo gelijkheden met de hiermee correspon derende studiemogelijkheden. In de be roepenvoorlichting noemen we deze fase de pre-oriëntatie, ofwel de voorbe reidende oriëntatie in het beroepenveld. Centraal staat hier de beroepenten- toonstelling met bijbehorend leerlin genboekje „Ontdekkingsreis door be- roepenland" voor leerlingen van het ba sisonderwijs. Dit project is ontwikkeld in samenwerking met de pedagogische centra en enkele andere onderwijsdes kundigen. Iedere twee jaar zal de tentoonstel ling een keer in Veenendaal en een keer in Rhenen worden opgesteld ten behoeve van de leerlingen van de vijf de en zesde klassen van het basisonder wijs. De eerstvolgende tentoonstellingen zijn gepland voor de periode van 1 t/m 19 september 1969 te Veenendaal voor de lagere scholen in de gemeenten februari 1970 t/m 6 maart 1970 te Rhe nen voor de lagere scholen in de ge meenten Leersum, Amerongen en Rhe nen. Naast bovengenoemde activiteit be staat er met enkele scholen contact over samenwerking op het gebied van ouderavonden. De jeugdconsulent van het bureau verleent graag zijn mede werking aan ouderavonden in de vorm van een lezing over bv. de mammoet wet of een aantal beroepen; hierbij is gebruik van beroepenfilms of dia's mo gelijk. Inlichtingen worden vrijblijvend verstrekt. De tweede fase is die der differentia tie, in de beroepenvoorlichting de alge mene oriënterende voorlichting ge noemd. Hierbij worden de leerlingen geleid naar een bewuste ontwikkeling van gedifferentieerde kennis en inzicht in de beroepenwereld. Door het breder inzicht in de verschillende beroepen en de daarbij behorende studiemogelijkhe den zal zich bij de leerlingen van het voortgezet onderwijs een eigen oordeel vorming over deze beroepen gaan ont wikkelen. Als hulpmiddelen worden o.a. flanel borden met symbolenreeksen gebruikt; nieuwe flanelsets zullen binnenkort de tot dusver gebruikte vervangen. Met behulp van deze sets geeft de jeugdconsulent een uiteenzetting over de mogelijkheden in de beroepenwereld. Over het algemeen worden hiervoor twee lesuren van vijftig minuten be schikbaar gesteld. Na de voorlichting wordt dan aan iedere leerling het boek je „Dit kun je worden" uitgereikt, waar in een groot aantal beroepsmogelijkhe den worden aangegeven. De derde fase, die der besluitvorming, de gespecialiseerde voorlichting, wil een bijdrage zijn tot een verantwoorde individuele beroepskeuzebeslissing als resultaat van een groeiproces, dat door de voorlichting op gang is gebracht. De verschillende terreinen van het beroe penveld worden afzonderlijk onder de loep genomen. Als hulpmiddelen bij deze vorm van voorlichting worden o.a. films en dia series gebruikt. De afgelopen maanden heeft het bureau de beschikking ge kregen over een groot aantal beroepen- dia's en een aantal beroepenfilms. In het komende curcusjaar 1969/1970 ligt in de bedoeling om in de projectie zaal van het arbeidsbureau voorlich- tingsbijeenkomsten te organiseren, waar leerlingen, ouders en andere be langstellende welkom zijn (zgn. intcres- scgroepen). Tenslotte nog de individuele voorlich ting; bijvoorbeeld het veertiendaags spreekuur van de jeugdconsulent op het Christelijke Lyceum Veenendaal en in dividuele gesprekken op enkele MAVO- scholen. EDERVEEN De aftredende voorzitter van de Ederveense voetbalverent- ging Advendo, de heer J. H. Hommes, zal het op de buitengewone ledenver gadering van 11 augustus zwaar te verduren krijgen. Dat is de mening van de heer A. van Kessel, penningmeester van Advendo, die „evenals alle leden" diep geschokt is door de uitspraken die de heer Hom mes over de club deed tegenover een verslaggever. „De redenen van de voorzitter om te bedanken zijn een volkomen verrassing voor ons", aldus de verontwaardigde Van Kessel. „Advendo is woest op Hom mes, want de punten die hij opsomt zijn gewoon uit de lucht gegrepen. Hier is een sensatieman aan het werk, die op 11 augustus het beste met een val helm op de vergadering kan verschijnen Want hij krijgt het erg moeilijk!" LEERSUM De secretaris van de Leersumse voetbalvereniging H.D.S.,*de heer E. N. van Doorn, is vrijdagavond onderscheiden met de K.N.V.B.-speld. Deze onderscheiding werd hem op e feestelijke bijeenkomst in „De Ginkel" door kampchef Jongerden uit Amster dam uitgereikt. De heer Van Doom kreeg de K.N.V.B.-speld voor het vele voorberei dende werk dat hij heeft gedaan om de K.N.V.B.-kampen in 1968 en 1969 in Leersum mogelijk te maken. LEERSUM De ruiterdemonstratie, die voor zaterdagavond in Leersum was georganiseerd door de V.V.V. heeft geen doorgang kunnen vinden. 's Avonds om zeven uur barstte bo ven Leersum een onweer los, zodat het programma moest worden afgelast. De demonstratie is nu uitgesteld tot zaterdag 16 augustus. Reeds verkochte toegangskaarten blijven geldig. LEERSUM Het tweede voetbalkamp van de K.N.V.B. in Leersum is ook dit jaar een enorm succes geworden. Vorige week verbleven bijna 200 voetballers in de leeftjjd van 12 tot en met 15 jaar in tentenkampen in De Ginkel. De voetbal lers waren afkomstig uit Stevensweert, Surhuisterveen, Terneuzen, De Meern, Eefde en Gilze. RHENEN Het lunapark in Rhenen is zaterdagavond afgesloten met vuur werk, dat gezien mocht wor den Helaas was het in de vooravond kletsnat geregend vanwege een wolk breuk met onweer boven de Grebbe- stad, maar speicale voorzorgsmaatre gelen leverden hun effect op. De afge schermde lonten moesten omstreeks elf uur wel een speciale behandeling ondergaan, waardoor het pas om half twaalf tot de eerste knaleffecten kwam, maar degenen die gewacht hebben, kre gen waar voor hun geld. Vooral het sluitstuk was indrukwekkend met het opschrift „Leve de vakantie". Ondanks het bijzonder slechte weer in de voor avond trok de kermis later nog veel be langstellenden en precies om twaalf uur klonken de laatste geluiden, die nu een maal onverbrekelijk aan een lunapark zijn verbonden, weg. In het uitgebreide VVV-programma staat nu als hoogtepunt teboek de laat ste nachtelijke Rijnvaart in dit zomer seizoen op woensdag 13 augustus. Op het HDS-terrein werd een volledi ge competitie afgewerkt. Hoewel de temperatuur voor de voetbalsport veel te hoog was, werd er toch hard om de punten gevochten. De finale, die vrijdagmiddag onder grote belangstelling werd gespeeld, had een spannend verloop. Terneuzen en Eefde hadden zich via poule-overwin ningen voor de finale geplaatst. Toen het duel met een 1-1 stand eindigde moesten strafschoppen de winnaar aan wijzen. Nadat de penalty's tot drie maal toe moesten worden overgenomen, werd Eefde uiteindelijk de gelukkige. Behalve voetballen stonden er nog en kele andere sportactiviteiten op het pro gramma, o.a. volleybal en tafeltennis. Op deze onderdelen gingen de eerste prijzen naar Terneuzen. Ook twee elftallen van HDS speelden een voetbalwedstrijd tegen kampelftal len Eén duel werd met 2-1 verloren, OPHEUSDEN Tijdens het zware onweer van afgelopen zaterdag is van veehouder J. J. M. in Opheusdeh, in een weiland aan de Rijn een koe ge dood door de bliksem. Dit betekent een aanzienlijke schadepost voor de veehou der. maar in de tweede wedstrijd nam HDS revanche door met 2-0 te winnen. Volgend jaar komen de verenigingen ongetwijfeld weer graag in Leersum te rug. Al was het alleen maar voor de kookkunst van.de beheerders van De Ginkel, de,heer en mevrouw Van Dam. Deze woordenzouden duidelijk de gevoelens van alle Advendo-leden weer geven. Aanvankelijk vond Van Kessel het jammer dat de voorzitter aftrad, doch het artikel in ons dagblad bracht niet aan heeft gedacht. „Het is onzin dat men Hommes heeft beschuldigd van zieltjes winnen bij Ad vendo. Ik heb er nog nooit wat van ge hoord, niet van leden en volstrekt niet van bestuursleden. Ik durf nu echter wel te zeggen dat hij dat wel van plan VEENENDAAL. De E.P.T.V. „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Tergnier over een afstand van 307 km. De duiven werden om 6.10 in vrijheid gesteld en de eerste duif meld de zich bij de heer H. Beijk (10.47 uur). De verdere uitslag is: H. Beijk 1, 8, 16, 20, 26, 33, 35; Gebr. Spies 2, 24; Schuur man 3. 6, 12, 15, 17, 27, 30; W. J. Dam 4, 7, 21, 23, 28 A. v. Barneveld 5, 10, 25 31, 32, 34a G. Fasse 9; O. Nekeman 11. 19, 29; H. v. Kooten 13, 14; C. v. Ginkel 18, 22 en W. Schakel 36. Zaterdag is er weer gelegenheid dui ven in te korven voor Tiel {van 9 tot 10 uur). De zelfde dag zullen ook de dui ven worden gekorfd voor Hoek van Hol land (van 19 tot 20 uur). OPHEUSDEN Postduivenvereni ging „De Ordonnans" nam deel aan de vlucht vanaf Quievrain over een afstand van ruim 217 km. De 357 duiven werden om 10.00 uur met n.o. wind gelost. De eerste duif kwam om 15.34.15 uur aan bij de combinatie Roodbeen - Huibers (snelheid 646, 21 m per minuut). De laatste prijsduif was van A. Aal- bers uit Zetten, die een tijd maakte van 17.08.16 uur (snelheid 514.73 m per mi nuut). In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht 1462 duiven meege geven^. De combinatie Roodbeen - Huibers bezèttè de 5e plaats, de cmbinatie Kerk stra-Schaap de 6e en D. Lindner klas seerde zich als 10e. De uitslag van de vereniging was als volgt: 1, 11, 16, 22, 32, 54, 62 combinatie Rood- been-Huibers. 2, 9, 12, 33, 38, 43, 55; combinatie Kerkstra-Schaap, 3, 6, 15, 17, 24, 25, 26, 35, 37, 68; D. Lindner, 4, 39, 50, 53, 57; T. Verwoert, 5, 30; J. v. Neerbos (Kesteren) 8, 36, 56, 59, 61 65, 66, 67, 73; A. Aalbers (Zetten) 7, 28, 44, 51, 69; M. v. d. Pol, 10, 23, 45; W. Vermeer, 13, 27, 64; H. v. IJmeren, 14, 19, 46. 71; O. de Wit, 20, 41, 42, 47 63; H. Verwoert, 18, 34, 58; J. Prijs, 21, 48; J. v. IJmeren, 29; G. de Wit, 31, 40; C. Verwoert, 49, 70; H. J. Cor- nelissen, 52, 60 A. v. d. Kolk. VEENENDAAL De 29-jarige 0., wonende aan de Zandheuvelweg in Veenendaal heeft zich tijdens het afge lopen weekend met een cirkelzaag ern stig gewond. De zaag was ontdaan van de beveiligingskap. V. moest worden overgebracht naar een ziekenhuis in Arnhem, waar plastische chirurgie werd toegepast. is geweest, daar men er bij orm xelfs niet aanheft gedacht. En Hommes zelf blijkbaar wel." Vol gens de penningmeester van Advendo heeft de hoofdonderwijzer uit De Klomp een zwak voor publiciteit. „Alle® wil hij beginnen. Hij wilde zelfs praesea wor den van een bi jen vereniging om maar in het nieuws te komen. Bij Advendo is dat hetzelfde. In het begin enthousi ast, maar al gauw lui en gemakkelijk." is de mening van Van Kessel, die er zich over beklaagt dat al het werk in het Advendobestuur terechtkomt bij hem en de heer J. T. van Beek, de vorige penningmeester. Deze laatste trad enige tijd geleden af door en ge schil over een feestavond. Van Kessel en Van Beek deinzen er bepaald niet voor terug om zich „de mo tor van de vereniging" te noemen. Zij zijn de grote mannen in het be stuur van de Ederveense club en hun trotse glimlachje bewijst dat zij werke lijk die mening zyn toegedaan. Dit duo is niet alleen boos op Hommes maar ook op de andere bestuursleden, die „erg weinig doen". „Alles komt op ons neer", aldus het ultra-actieve twee tal, dat nóg ens uitdrukkelijk stelt dat zij de motor vormen van Advendo. Van Kessel: „We blijven werken voor onze vereniging. En als dank krijg je dan deze kritiek van Hommes. Als buitenstaander hebben wa hein nooit beschouwd. Hommes was één met ons". Maar Van Kessel waagt rich even la ter aan de uitspraak dat hij blij is dat de voorzitter met zijn zijden sokjes ver trekt bij Advendo. En deze kledingstuk ken roepen nu niet bepaald associaties op met de plattelands-bevolking... De penningmeester en zijn collega (die alle geldzaken nog behandelt in fei te) spreken vervolgens over'n financieel zeer gezonde vereniging. Hommes kon volgens hen niets op het financiële be leid aan te merken hebben. „Wij betreuren het dat de heer Hom mes op deze gemene manier afscheid neemt van Advendo. Het bestuur en de hele vereniging krijgen een trap na. En dat zal hij op de vergade ring moeten verantwoorden..." verze kert Van Kessel tot slot. Commentaar van de heer Hommes: „Ik ga met een rein geweten naar de vergadering en ben bépaald niet bang voor moeilijkheden." En wat betreft die valhelm? „Ach, Ik wind me er niet over op..." KESTEREN. De prijzen van de aangevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Aardbeien (Revada) EI 5767; II 40, alles per doosje 250 gram. Kruisbessen: EI 2635 per doosje a 250 gram. Rode bessen: EI 1941 per doosje 250 gram. I 5074 per kg. Early Laxton: E I 200—212, I 167—200, II 76—159. Eldense Blauwe: E I 175—180, I 146— 175, II 67—144. Yellow Transparent: I 55/60: 1519, II 55/60: 15—18, I 60/70: 30—33, II 60/70: 19—27, I 70/80: 39—48, II 70/80: 30—37. Strak Earliest: I. 55/60: 25—31, II 55— 60: 16—26, I 60/65 40—51, II 60/65: 26—38, I 65/70: 48—67, II 65/70: 32—48, I 70/80: 61—69, II 70/80: 48—50. Prin. bonen: I 4254 per kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. 1 LEERSUM Wanneer een enkeling of een commissie het initiatief neemt in eigen woonplaats het culturele leven te stimuleren, zijn daar al leen maar goede woorden voor. Gelukkig zien we dat er in de omgeving van Veenendaal steeds meer dorpen zijn die, met name in de zomer, culturele activiteiten ontplooien, die veel beloven voor de toekomst. Het is een as pect van de „toeristenindustrie", dat zeker de aantrekkelijkheid van deze streek verhoogt. Tevens bepaalt het de plaatselijke bevolking bij het mooie en schone dat beeldende kunst en muziek (e.d.) ons kan bieden. Daarom is het organiseren van zomeravondconcerten in Leersum een ver heugend initiatief. het totaal niet op. „Jesu, meine Freude" van Bach, werd, vergeef me het woord, vol komen verkracht, terwijl het Alle gro uit het tiende Orgelconcert van Handel een verschrikking was. Geen regel werd foutloos gespeeld, van registratie of interpretatie was totaal geen sprake, kortom: het was niet om aan te horen. Maar als men zich op dit pad be geeft, moet men wel weten, wat men doet. Dan is het geboden zeer kritisch te werk te gaan bij het sa menstellen van een seizoenpro gramma. Men kan niet volstaan met zomaar wat te doen, om het doen zelf. Niet dat de commissie in Leersum deze laatste stelregel tot de hare heeft gemaakt. Het komt eerder door onkunde, wan neer men een keer volkomen mis grijpt. Dat nu was afgelopen zater dag het geval. Het orgelconcert of wat daarvoor door moest gaan, was werkelijk beneden alle peil en dat is droevig, vooral voor de commissie en de toehoorders. Doordat juist een onweersstoring on ze heuvelrug bezocht, waren er maar een 35 belangstellenden naar de Geref. Johanneskerk gekomen en hoewel we de organisatoren een vollere kerk toewensen, was dit aantal gelukkig voor deze keer klein genoeg om geen grotere scha de aan te richten. De heer Jan Enklaar uit Velp bood de argeloze toehoorder een programma aan, dat op zichzelf al een wanprodukt was, wat de keuze betrof. Bij een herdenkingsconcert ter gele genheid van de geboorte- of sterf dag van een grote componist is het wel gebruikelijk een speciaal pro gramma te presenteren waarop dan een keus uit het werk van de betrokken componist ten gehore wordt gebracht. Wanneer van zulk een herdenking echter in de verste verte geen sprake is, wordt het na tuurlijk een onzinnige zaak maar liefst zes werken van Jan Zwart op het programma te plaatsen, met daartussen door dan nog als toe giften wat overbekend werk van Bach, Handel, Boëllmann en Rheinberger. Het zou allemaal nog te slikken zijn geweest als die laatstgenoemde werken dan ten minste op aanvaardbare wijze werden vertolkt, maar daar leek De lezers zullen misschien deze over duidelijke taal wat erg kritisch Het doet myzelf ook p(jn een collega zo te moeten beoorde len, maar wanneer er geen zelfkri tiek aanwezig is (en dat geldt voor hem, voor mij en iedere uitvoe rend „kunstenaar") dan zal een ander het de betrokkene zonder omwegen moeten vertellen. De rest van het programma laat ik maar onbesproken. Het is te hopen dat de verantwoordelijke commissie leer trekt uit deze misstap en meer kritisch te werk zal gaan. Er lopen genoeg goede concertorganisten rond om een cultureel verantwoord programma te brengen. En laten de orgelliefhebbers uit Leersum en wijde omgeving deze commissie steunen, door zich niet na deze avond terug te trekken, maar integendeel belangstelling te blijven tonen want nogmaals: het initiatief is dat waard. Al doende leert men, zullen we maar zeggen. Jan Hessels Mulder. N. HOMMES VEENENDAAL Tengevolge van een blikseminslag in het transforma torhuisje is zaterdagavond de stroom uitgevallen in Veenendaal Noord. Ge durende enige tijd hebben de bewonen het zonder stroom moeten stellen maar gewaarschuwd personeel van de PUEM zag later in de avond kans de storing te herstellen. VEENENDAAL. B(j een inbraak in het restaurant van de heer D. in Vee nendaal Is een geldkistje met ca. 500 gulden ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. De politie stelt een onderzoek in. WOUDENBERG De avondcompe titie van ren- en toerclub „Amersfoort" werd op Moorst voortgezet met een tijd rit. De amateurs moesten 10 ronden afleggen van 2750 m, de nieuwelingen 8, de adspiranten 6, de veteranen en A-jeugdrenners 4, de B-jeugd-renners 2 en de C-jeugd-renners 1 ronde. Er werd gestart met een tijdsverschil van 15 se conden. Hoewel het er lange tijd naar uitzag, dat Aart-Jan Schurink de beste tijd zou gaan maken bij de amateurs, kwam Jan Sandbrink onweerstaanbaar naar voren en hij won in de tijd van 40 minuten en 33 seconden. Schurink had 43 seconden meer nodig. Jan Cozijnsen kwam bij de nieuwelingen als winnaar te voorschijn. Hij was ruim 2Va minuut sneller dan de 2e aankomende, Ronald de Beer. By de adspiranten reed Peter Kulj- pers zich ongeveer 4 minuten sneller naar de verlossende eindstreep dan de buiten mededinging rijdende John Bron W. Dekker was op zijn afstand ruim IV» minuut sneller dan zijn trainingsge- noot P. Almekinders en Paul van de Lustgraaf was bij de A-jeugd sneller dan de gastrenner Gert van de Heuvel en Hans Badenbroek. De volledige uitslagen waren: Amateurs: 1. Jan Sandbrink, de 27,5 km in 40,33; 2. Aart-Jan Schurink (Wou denberg) 41,16; 3. Jan Vlastuin (Scher- penzeel) 42,13; 4. Dick Vervloet 42,58. Nieuwelingen: 1. Jan Cozijnsen (Scher- penzeel) de 22 km in 33,03; 2. Ronald de Beer (Woudenberg) 35,35; 3. Hennie Hendriksen (Rhenen) 35,57. Adspiranten: 1. Peter Kuijpers (Leus den) de 16,5 km in 25,57; 2. John Brons buiten mededinging rijdende John Brons. Jeugd-A: 1. Paul van de Lustgraaf (Veenendaal) de 11 km in 18,40; 2. Gert van de Heuvel (gastrenner) 18,42; 3. Hans Badenbroek 19,37. Veteranen: 1. W. Dekker Sr. de 11 km in 18,02; 2. P. Almekinders 19,37. Jeugd-B: 1. Wim Dekker Jr. de 5,5 km in 11.06. Jeugd-C: 1. Bernard Renes (Scher- penzeel) de 2750 m in 5,52. SCHERPENZEEL Het eerste ze vental van Poseidon uit Scherpenzeel behoeft geen beslissingswedstrijd te spelen tegen De Vest uit Hilversum. Dit duel, dat een degradant voor de derde klasse zou moeten aanwijzen, is niet meer nodig omdat Forellen 2 twee strafpunten opliep wegens niet opko men. De Rhenenaren kwamen daardoor op de onderste plaats terecht en degrade ren. Het tweede zevental van Poseidon fi nishte in de derde klasse op de tweede plaat*

De Vallei | 1969 | | pagina 3