TOM OKKER VEROVERDE DE TITEL Okker pakte met Taylor ook titel in dubbelspel Uitslag Lotto Jan Janssen niet naar WK in Zolder Feijenoord maakte een onzekere indruk Belg Jackie lekx won Westduitse G.P. INTERTOTOCOMPETITIE Helft prijzenbedrag voor Tom Okker Militairen gelijk tegen FC Twente WAGTMANS WON IN KORTENHOEF Winst voor Geboers in Zweedse G-P. Wielrenner tijdens wedstrijd overleden Belgische Grand Prix voor De Coster REGEN KWAM NEDERLANDER TE HULP TIJDENS UITPUTTENDE FINALEPARTIJ TEGEN DE BRIT ROGER TAYLOR Verschilpunten Vertragende acties Regen Niet overleefd Coupe Galea Bijtekenen Greenhof naar Stoke City Nauwelijks verlies Records HILVERSUM Tom Okker is aan de greep van de grote zwarte Adelaar ontkomen. Roger Taylor, de rijzi ge donkerharige Brit, die zaterdag na ruim twee uur ten nis reële kansen leek te hebben in zijn finalepartij tegen Okker in Hilversum, werd tijd,ens zijn opmars in de uit puttingsslag, waarin zijn vooruitzichten geleidelijk beter werden, geremd door een plotseling opkomend noodweer. Na bijna twee uur en drie kwartier moest de partij wor den gestaakt. Zondagmiddag besliste een weer volmaakt frisse Okker de wedstrijd in iets meer dan een half uur. 10-8, 7-9, 5-4 was de stand toen er gestopt moest worden. Okker maakte de partij uit met 6-4 in zowel de derde als de vierde set. Okker behaalde nog een eerste prijs, samen met Taylor in het dubbelspel. De twee profs hadden aanmerkelijk minder moeite dan was verwacht met het Tsjechische Davis Cup-paar Kodes/Kudal: 6-3, 6-2, 6-4. Het derde onderdeel waarin Nederlands beste speler winstkansen had, het gemengd dubbelspel, moest door de regen van zaterdag en door de lange duur van de partij Okker-Tay- lor (3 uur 18 minuten) van het programma worden ge schrapt. De Australische overheersing bij de dames, Kerry Melvil le en Karen Krantzcke speelden de eindstrijd en Melville won. werd in het dames-dubbelspel voortgezet tegen de Zuidafrikaanse Pat Walkden, die met de derde Australi sche speelster, Helen Gourlay, de finale met 6-1, 4-6, 3-6 verloor. Okker en Taylor, de twee profs in Hilversum, hebben hun professionele aanpak van het tennisspel gemeen, maar verder zijn er voornamelijk ver schilpunten. Okker is veel meer ar tiest en speeLt daardoor meer specta culair. Okker verplaatst zich veel meer over de baan dan Taylor, die met zijn nuchtere, bijna koele benade ring van het spel de plannen van de tegenstander vaak uitstekend aanvoelt. Okker heeft een verrukkelijke, dikwijls gemakkelijk scorende backhand, Tay lor gebruikt die slag zelden anders dan als defensief wapen. Maar Taylor is onverzettelijk, ijzersterk en bezit een bewonderenswaardige wilskracht. De botsing van deze zo verschillende grootheden speelde zich af onder een bijna ondraaglijke temperatuur en dat bleek voor Okker een groter probleem dan voor de Brit, die toch veel zwaar der is. Taylor bijvoorbeeld hield langer kracht in zijn eerste opslag, hij sloeg in de gehele partij 13 directe winners tegen Okker 5, en hij maakte veel min der de indruk aan het eind van zijn krachten te zijn na de eerste twee slo pende sets. De twee sets hadden meer spanning dan echt flonkerend tennis gebracht, daarvoor leent de speelwijze van Taylor zich ook niet zo. Maar spanning was er in overvloed. IJselijk van het begin af. Okker startte met twee doorbraken op de service van Taylor, kwam met 30 voor, maar zag de onweerstaanbaar vechtende Brit te rugkomen tot 44. In het dertiende spel doorbrak Okker de opslag van Taylor opnieuw, maar voor de derde keer in deze set kon hij zijn eigen ser vice niet houden, 77 en daarna 87 voor Taylor met een setpunit. Okker overleefde het en veroverde weer de service van zijn tegenstander om daar na zonder een slag te verliezen op eigen opslag de set met 108 binnen te halen. Een uur en vijf minuten had de eer ste set geduurd. Het was begrijpelijk dat de strijdvlam daarna wat lager brandde, maar de vermoeidheid had de speelkracht van Taylor minder aan getast dan die van Okker. Felle rallies werden steeds vaker afgewisseld met zeer vertragende acties. Herhaaldelijk echter bleek het rijke talent van Ok ker voldoende om de enorme fysieke macht van Taylor te beteugelen. Tot 77 in de tweede set lukte dat, Tay lor kwam toen zelfs op eigen service met 040 achter. Op dat moment toon de hij zijn perfecte mentaliteit. Hij vocht door, greep de game ondanks die hopeloos lijkende achterstand en won daarna de service van Okker om de set met 97 binnen halen. Weer was bijna een vol uur verstreken. Ook in de derde set mocht Taylor met de service beginnen. Een waarde vol pluspunt, want keer op keer moest Okker een achterstand wegwerken. Het ging soms moeizaam, een enkele keer wat gemakkelijker als ook Taylor even stoom afblies. De 1600 toeschou wers echter zagen dat Okker de mees te problemen had van de twee vech ters op de baan. Taylor kreeg de Ne derlander in zijn greep. Okker keek vaak naar de lucht of de dreigende re gen niet wilde doorzetten. Okker ook vroeg om een onderbreking omdat de onweerslucht het zicht op de baan bij zonder slecht maakte. Okker voelde dat de wolken die zich boven het ten nispark samengroepten niet alleen re gen zouden kunnen brengen maar hem ook uitstel zouden kunnen geven. Een rust in een bikkelhard gevecht dat niet alleen meer door talent, techniek en tactiek zou worden beslist, maar ook door wil en kracht. Die regen kwam onmiddelijk nadat Taylor een achterstand van 45 had opgelopen. Na twee uur en 42 minu ten moest de strijd worden afgebroken. De ene game, die Okker nog miste in de derde set, pakte hij zondag in het minimale aantal slagen. In de vierde set kwam Taylor met 2—5 achter en Okker was nog slechts twee slagen van de winst. De Brit gaf zich echter niet gewonnen. Het werd 3—5, 4—5 maar twee keer achter elkaar de service van Okker doorbreken kon zelfs Taylor mee de partij aan de inderdaad sterke re Australische. Zondag versloeg Kerry Melville haar anderhalf hoofd grotere landgenote Ka ren Krantzcke, ondanks het verlies van de tweede set, gemakkelijker. Krantzcke, een half jaar ouder dan Melville en veel trager in haar bewe gingen dan de kwikzilverige brunette, had weinig lengte in haar drives, durf de zelden naar voren te gaan en hielp haar tegenstandster door veel fouten te maken aan een nauwelijks bedreig de overwinning: 62, 36, 63. Kerry Melville was ook de belang rijkste figuur in het dames-dubbelspel, dat de geslaagde Hilversumse week af sloot De Australische overtrof in haar reacties zelfs nog de lichtvoetige Pat Walkden en offreerde met haar kogel- harde voorhand Karen Krantzcke een niet: 64 voor Okker, die de door iede re tennisser gevreesde regen zaterdag als een geschenk van de hemel moet hebben gevoeld. Het verschil tpssen winst en verlies bedroeg 2000 dollar, ruim 7000 gulden. Minder attractief was de eindstrijd van het heren-dubbelspel, waarin de profs Okker en Taylor ronduit een klasse sterker waren dan de Tsjechi sche „Jannen" Kukal en Kodes. Voor al de kleinste van de twee, Kodes, viel uit de toon. Hij was in de rallies ver uit de zwakste van de vier, mede doordat Okker en Taylor hem slechts zelden een kans gaven een gevaarlijke backhand te gebruiken. Bovendien kon Kodes in de eerste twee sets slechts één keer zijn service winnen en dat bleek beslissend, 63 en 62. In de derde set slaagde ook Kukal er niet meer in zijn opslag in handen te hou den opvallend was dat alleen Tay lor niet een keer zijn service verloor en dat bespoedigde de overwinning van de beroepsspelers alleszins, 64 in de derde set. De laatste Nederlandse vertegen woordigster, Trudy Groenman, over leefde de halve eindstrijd van het da mes-enkelspel niet. De 26-jarige Gro ningse vocht tegen Kerry Melville voor wat zij waard was, maar de routine van de Australische nummer twee leg de veel gewicht in de schaal. De eerste set was een „vluggertje": 6—1. De tweede leek het te worden doordat Ker ry Melville met 41 voorkwam. Daar na stokte even iets in het voortreffelij ke ritme van de op één week na 22- jarige speelster uit Melbourne. Trudy Groenman sloeg onmiddellijk toe. Het werd 44 en toch weer 5—4 voor Mel ville en 1540 op de service van de Nederlandse. Trudy Groenman wens te strijdend ten onder te gaan. Zij poetste die twee wedstrijdpunten uit en daarna nog drie. De zesde leverde ten slotte de winnende slag op voor de Australische, maar het was een wran ge triomf. De lijnrechter gaf de bal uit na een slag in de uiterste hoek van Melville, de scheidsrechter echter cor rigeerde zijn assistent en schonk daar- TOM OKKER titel groot aantal smash- en volleerkansen. Het gedeelte dat de lange Krantzcke gebruikte was, na een tegenvallende eerste set, voldoende voor de overwin ning: 1—6, 64, 6—3. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, luidde: T, 14, 24, 33. 43. 49. Extra getal: 34. Olympisch getal 9095. Dit weekend zijn de laatste wedstrij den gespeeld van de intertotocompetitie. GVAV speelde gelijk tegen het Deense Frem en Go Ahead had bij Lugano wei nig moeite. In Nijmegen sloot NEC een 0-0 compromis met Oerebro SK. De uitslagen en de eindstanden zien er als volgt uit: Malmö FFServette Genève 4-2 (1-1); Olympique MarseilleFC Kaiserslau- tern 1-0 (0-0); FC Lugano—Go Ahead Deventer 0-4 (0-0)Zaglebie Sosnowitz Wiener SK 3-1 (0-0); Spvgg Fuerth Djurgarden Stockholm 1-1 (1-0); Svl SilleinAC Bellinzone 3-0 (1-0); NEC NijmegenOerebro SK 0-0; Rapid We nenHannover'96 2-0 (1-0); KB Kopen hagen—le FC Saarbrücken 4-3 (2-1); Austria WenenJednota Trencin 0-2 (0-0); Linzer ASKVCHZ Pardubitz 2-0 (2-0); GVAV GroningenFrem Kopen hagen 2-2 (1-1); EFB Esbjerg—Lierse SK 0-2 (0-2); Chaux de FondsBK 1913 Odense 3-1 (3-1). Groep 1: Szombierkie Bytom 632 1 8 17-6 IF Oester Vaevjoe 6 3 2 1 8 11- 8 Go Ahead 6 1 3 2 7 10- 8 Lugano 6 0 3 3 3 3-19 Groep 4: ZVL Zilina 6 4 1 1 9 12- 7 SK Oerebro 6 2 2 2 6 9-7 NEC 6 14 16 8-7 AC Bellinzona 6 1 1 4 3 6-14 Groep 7: Frem Kopenhagen 6 3 3 0 9 12- 7 GVAV 6 2 2 2 6 6-7 VCHZ Pardubice 6 2 1 3 5 7-10 Linzer ASK 6 1 2 3 4 6-7 HILVERSUM. Tom Okker is letter lijk en figuurlijk de grote winnaar ge worden van de internationale tennis kampioenschappen in Hilversum. Van het totale prijzenbedrag van 7.210 dollar (26.000 gulden) sleepte hij bijna de helft weg, nl. 3.540 dollar voor zijn overwin ningen in het heren-enkelspel (3.000) en in het heren-dubbelspel (500) en zijn plaats in de halve finales van het ge mengd dubbelspel (40). Aangezien het gemengd dubbelspel niet kon worden voltooid, besloot de toernooicommissie aan de drie koppels die de vierde ronde bereikten 80 dollar te betalen en aan de twee paren die hun wedstrijd uit de derde ronde nog moesten spelen 60 dol lar. Het restant van het Hilversumse prijzenbedrag werd, voor zover het pro fessionals of geregistreerde spelers of speelsters betreft, „verdiend" door: Ro ger Taylor (1530 dollar), Jan Kodes (600), Vladimir Zednik (400), Kerry Mel ville (365), Karen Krantzeke (215), Jan Kuhal ,200), Pat Walkden (105), Trudy Groenman (59), Bob Maud, Irena Proo- ter-Godwin en Jean-Claude Barclay (40), Frew McMillan en Francis Taylor- Molenman (30) en Helen Gourlay (25). VICHY De finale van het tennis toernooi om de coupe Galea voor spe lers beneden 21 jaar, waarvan de eind ronden in Vichy worden gespeeld, zal gaan tussen Spanje en Tsjecho-Slowa- kije. In de halve finales versloeg Spanje, vorig jaar winnaar, West-Duitsland met 4-1. Tsjecho-Slowakije zegevierde met dezelfde cijfers over Roemenië. PUTTEN Jan Janssen heeft beslo ten zich terug te trekken uit de ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals, dat zondag In Zolder (België) wordt gehouden. De Puttenaar nam dit besluit na de Ronde van Maarheze die hij zondag wel uitreed, maar waarin Janssen het opnieuw bijzonder moeilijk had. Jans sen, die na de Tour de France ziek thuiskwam en bijna een week in bed had gelegen, was zaterdag in de Ronde van Kortenhoef gestart om zijn condi tie te testen. Maar ook daar had hij alleen ten koste van veel inspanning ruim honderd kilometer kunnen mee draaien. Toen Janssen na de Ronde van Maarheze afstapte stond zijn besluit vast. „Het is beter dat ik maar af zeg. Want wat heb ik eraan wanneer ik in Zolder na 150 kilometer zou moe ten afstappan. Dan kan ik beter een jaar overslaan", zo zei de teleurgestel de oud-wereldkampioen, die dezelfde avond nog de KNWU in kennis stelde van zijn beslissing. Janssen zal nu in de ploeg hoogstwaarschijnlijk worden vervangen door de Limburger Jan Ha- rings, die enkele dagen geleden plotse ling als eerste reserve werd opgevoerd. ROGER TAYLOR onverzettelijk ROTTERDAM Ook in de oefen wedstrijd tegen Liverpool heeft Feyen- oord zaterdagavond in Rotterdam nog niet kunnen overtuigen. Na de Neder laag tegen Borussia Münchenglad- bach vorige week maakten de Rot terdammers ook tegen de Engelse eer- stedivisieclub een onzekere indruk en kwamen slechts zelden tot het voetbal dat de 55.000 toeschouwers van de landskampioen verwachtten. Het gelijke spel (1-1) dankte Feyen- oord meer aan de weinig geïnspireer de tegenstand van Liverpool dan aan eigen verdiensten. Al in de eerste se conden werd het zelfvertrouwen van de Rotterdamse defensie zonder Theo Laseroms, die wegens hard op treden in de vorige oefenwedstrijd door Ernst Happel was gepasseerd aan getast, toen Evans doelman Treytel pas seerde uit buitenspelpositie. Daarna kreeg Feyenoord meer vat op het spel, maar de aanvallen konden Liverpool niet verontrusten. Vijf minuten na rust leek Feyenoord op te leven, toen een van de nieuwe aankopen, de Oosten rijkse internationaal Franz Hasil, van uit een voorzet van Wery van links de bal ineens hard inschoot: 1-0. Liver pool verhoogde toen echter even het tempo en dat bracht een groot gebrek aan conditie in de nieuwe Nederlandse vertegenwoordiger in de Europa cup competitie aan het licht. Cor Veld hoen werd keer op keer gepasseerd, Theo van Duivenbode, die enkele we ken op non-actief is geweest, kwam eveneens snelheid te kort en ook Ha sil bleek uitgeblust. Na de gelijkmaker, die op enigszins onverwachte wijze tot stand kwam toen een Feyenoorder in de 63e minuut een ongevaarlijk uitziend schot van Thompson van richting ver anderde, poogde Feyenoord nog terug te slaan, maar de weinige kansen die Kindvall nog kreeg, werden door Li verpool vakkundig tot vergeefse pogin gen gereduceerd. a Ajax verloor Europa Cup-finalist Ajax heeft za terdagavond in Berlijn een vriend schappelijke wedstrijd verloren. Her- tha BSC zegevierde met 2-0. Bij rust was de stand 1-0. De Berlijnse club, die vorig jaar uit de Bundesliga degradeerde, stelde de Amsterdamse verdediging voor grote problemen. Johan Cruyff werd volledig uitgeschakeld door Patzke, die met Gayer en doelman Volkmar Gross tot de uitblinkers behoorde. Cruyff verliet in de 65e minuut met een lichte bles sure het veld. Bij de Europa Cup-fi nalist waren de Zuidslaviër Vasovic en Keizer de beste spelers. De doelpunten werden gescoord in de 44e minuut door Steffenhagen en in de 48e minuut door Brungs. LONDEN. Stoke City, dat zondag a.s. tegen het Maastrichtse MVV uit komt, krijgt versterking. Jimmy Green- hoff, een speler van het Engelse elftal onder de 23 jaar, heeft voor een bedrag van 860.000 gulden een contract bij deze vereniging getekend. Het was de hoogste som, die Stoke City ooit voor een speler neertelde. De van de tweede-divisieclub Birmingham City afkomstige Greenhoff heeft onmiddellijk na het tekenen van het contract het vliegtuig genomen om zich bij zijn in Nederland verblijvende nieuwe vereniging te voegen. De verdere uitslagen van vriend schappelijke wedstrijden waren: Vites se - Huddersfield 1-0, De Graafschap- Sheffield United 0-3, PSV - Stoke Ci ty 3-1, MVV - Derby County 1-1, Hol land Sport - Fortuna VI. 5-3, DOS - Stoke City 2-3, SVV - Excelsior 2-4, Haarlem - Huddersfield Town 0-1, Elinkwijk - Sheffield United 2-2, ADO - Holland Sport 3-0, Volendam - DWS 2-0, AZ '67 - RCH 5-1. VRIEZENVEEN. Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft zaterdag middag in een wedstrijd, die werd ge speeld ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van Vriezenveen, met 33 ge lijk gespeeld tegen de eredivisieclub FC Twente. Bij de rust leidden de militai ren met 21. Er waren 5000 toeschou wers. KORTENHOEF. De veertiende Ron de van Kortenhoef, is zaterdag bij de profs gewonnen door Rini Wagtmans. De amateur-course leverde 'n overwinning op voor Evert Diepe veen (Bilthoven). Bij de profs, die 120 km reden, werden vele uitlooppogingen ondernomen. Twin tig ronden voor het eind formeerde zich een kopgroep met Rini Wagtmans, Kar stens, Van der Flaes, Van der Vleuten, Holst en Stevens. Zij namen een voor sprong van één minuut. Wagtmans won in de sprint van Van der Flaes. Uitslag: 1. Rini Wagtmans (St. Willibrord) 2.45.0; 2. Julien van der Flaes (België) z.t.; 3. Stevens (Elsloo) z.t.; 4. Van der Vleu ten (Mierlo) z.t.; 5. Karstens (Zundert) z.t.; 6. Holst (Amsterdam) z.t. Op 41 sec.: 7. De Groot (Utrecht); 8. Harings (Sibbe); 9. Ottenbros (Hoo- gerheide); 10. Vianen (Kockenge). Eef Dolman won zondag de profron de van Maarheeze. Dolman maakte deel uit van een kopgroep van vijf renners, die een ronde voorsprong veroverde op de rest van het veld. Dolman en Duyn- dam sprongen kort voor de eindstreep uit de kopgroep weg. In de slotfase slaagde Dolman erin Duyndam op en kele seconden achterstand te rijden. Peter Post greep de zesde plaats door tien kilometer voor de finish uit het pe loton te demarreren. Harry Steevens won de sprint van het peloton, dat een achterstand van 2 minuten had op Dol man. Uitslag: 1. Dolman 125 km 2.55; 2. op 4 sec. Duyndam; 3. Op 14 sec. Krekels; 4. Ot tenbros; 5. Hoogerheide; 6. op 1.40 min. Post; 7. Steevens. HEDEMORA De Belg Sylvain Ge- boers heeft zondag door een overwin ning in de grote prijs van Zweden, die in Hedemora werd gehouden en telt voor het wereldkampioenschap moto- cross in de 250 cc-klasse, zijn positie in de strijd om de titel opnieuw versterkt. De Belg reed een CZ. De Zweed Olie Pettersson werd met een Suzuki tweede en diens landgenoot Gunnaar Nilsson met een HVA derde. Tijdens de Ronde van Kortenhoef is zaterdagmiddag de 28-jarige amateur wielrenner Cees Schijff uit Rijnsburg overleden. Schijff, die volgens aanwe zige familieleden de laatste tijd last had van benauwdheid, viel tijdens de wed strijd van zijn fiets. De renner bleek ge troffen door een hartaanval en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Intussen is het vrijwel zeker dat Jan Janssen weer voor een jaar zal bijte kenen bij BIC, welk merk ondanks al le geruchten na de Tour toch doorgaat. Het zou de bedoeling zijn dat Jan Janssen en de Spaanse klimspecialist Luis Ocana (dit jaar tweede in de Ron de van Spanje maar in de Tour uitge vallen na een zware val) de „vedetten" in de ploeg worden aangevuld wordt met voornamelijk jonge Fransen. In elk geval zullen Jaques Anquetil en Lu- cien Aimar, geen nieuw contract van BIC krijgen. Ook Felice Gimondi zal niet deel nemen aan het wereldkampioenschap op de weg. Mario Ricci, de ploeglei der van het merk waarvoor Gimondi rijdt, heeft de oud-kampioen van Italië geen toestemming gegeven. Reden daar van is dat Gimondi geweigerd heeft uit te komen in de Trophee Matteotti, die zondag in Pescare wördt gehou den. Deze wedstrijd zou dienen als een laatste test. Men heeft weinig vertrou wen in de conditie van de Italiaan, die in slechte conditie uit de Tour de Fran ce is gekomen. ADENAU De Belg Jackie Ickx, vo rige maand tweede in de Engelse Grand Prix, heeft zondag voor ruim 250.000 toeschouwers met zijn Brabham Ford op de Nürburgring de Grote Prijs van West-Duitsland op zijn naam gebracht. In de zevende wedstrijd van de com petitie om het wereldkampioenschap der coureurs haalden slechts vier van de 13 gestarte wagens de finish. De Schot Jackie Stewart, die met vijf overwin ningen de ranglijst voor het kampioen schap aanvoert, ging met z(jn Matra Ford als tweede over de streep. De toeschouwers langs het 22,8 kilo meter lange noordelijke deel van de „ring" hebben bij broeierige hitte een enerverende race gezien. Jackie Ste wart, al gedoodverfd als de nieuwe we reldkampioen, en het 24-jarige Belgische talent Jackie Ickx waren de hoofdrol spelers. Stewart startte met zijn Matra Ford voortreffelijk en voerde direct het veld aan. Ickx, met zijn Brabham Ford snelste in de training, zette een achter volging in die de toeschouwers volledig in haar ban had. In de slijtageslag die vplgde duurde het zes ronden voordat Ickx zijn rivaal kon passeren. De Brab ham Ford, die voor een verbetering van het ronderecord zorgde en dat op 7 min 43,8 sec. bracht, stond zijn eerste plaats niet meer af. De „Vliegende Schot" heeft overigens nauwelijks verlies geleden. Weliswaar liep Ickx door zijn zege drie punten op hem in, doch het verschil is nog zoda nig, dat met vier wedstrijden te rijden Stewart amper iets kan gebeuren. Ten opzichte van oud-wereldkampioen Gra ham Hill en Bruce McLaren, de overi ge twee coureurs die nog enigszins als zijn concurrenten kunnen worden be schouwd, boekte Stewart zelfs winst. Niet alleen het baanrecord werd in het duel tussen Stewart en Ickx scher per gesteld. Ook het wedstrijdrecord moest eraan geloven. Ickx had voor de veertien ronden van het circuit, dat maar liefst 176 bochten telt, slechts 1 uur 49 min 55,4 sec nodig en kwam tot een nieuw recordgemiddeldevan 174,5 kilometer per uur. De overwinning van Ickx was eveneens een triomf voor cou reur-constructeur Jack Brabham. De 42-jarige Australische oud-wereld kam pioen is door een ongeval tijdelijk als coureur uitgeschakeld. De wijzigingen die zijn aangebracht aan de Brabham Ford, hebben de wagen duidelijk snel ler gemaakt. Dat bleek al in de Engel se Grand Prix waar Ickx tweede werd. Voor Mario Andretti, de Amerikaan die de 500 mijlen van Indianapolis won, was het debuut in een Europese formu le I-race zeer onfortuinlijk. De nieuwe JACKIE ICKX vierwiel aangedreven Lotus kwam niet verder dan drie ronden. De uitslag: 1. Jackie Ickx (Belg) met Brabham Ford de 14 ronden (319,7 km) in 1 uur 49 min 55,4 sec (gem. 174,5 km per uur, record); 2. Jackie Stewart (GB) met Matra Ford 1.50.53.1; 3. Bru ce McLaren (Nw. Zeel.) met McLaren 1.53.17,0; 4. Graham Hill (GB) met Lotus Ford 1.53.54.2. Snelste ronde: Ickx de 22,8 km in 7 min. 43,8 sec. (gem. 177,2 km/u, record). Stand wereldkampioenschap: 1. Ste wart 51 pt.; 2. Ickx 22 pt.; 3. McLaren 21 pr.; 4. HiH 19 pt.; 5. Siffert (Zwits) 13 pt. NAMEN De Belg Roger de Coster heeft zondag op het circuit van Namen de Grote Prijs van België motorcross gewonnen, meetellend voor het wereld kampioenschap in de 500 cc-klasse. Hij zegevierde met zijn CZ in de eerste manche en werd tweede in de tweede rit. In de eindrangschikking werd de Brit Banks tweede. Ook hij bleek goed voor een eerste en een tweede plaats in de beide manches. Zijn totale tijd was echter hoger dan die van de Belg. De Zwitser Peter Schetty is zon dag Europees kampioen bergklim geworden. In Sestriere zegevierde hij met zijn Ferrari 212 in de bergklim Cesena - Sestriere, de zesde en laatste wedstrijd van de competitie om het Europese kampioenschap.

De Vallei | 1969 | | pagina 7