Veenendaals dagblad Voortdurend nieuwe gevechten in de Noordierse hoofdstad Belfast MEER AMERIKANEN UIT VIETNAM Buiten Ook tweede doos maanstof Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei ZEER VEEL SCHADE Weer doden bij hulp vlucht naar hongerend Bi af ra Pompidou naar Washington Weinig gewonden en arrestanten Schouwburgen stellen cultureel paspoort voor bejaarden in Minister Rogers naar Djakarta Lage Sovjet- leidér hoofd delegatie naar Roemenië Student verdronk in de Loofles Nieuw vliegtuig j I voor opsporen j onderzeeboten j Kanalen op Mars mo randen van kraters Aardschokken in Indonesië Deense DC-9 vast in de Soedan Straatrelletjes in Y.S. In w ater geduwde jongeman verdronken I Weer tropisch Na de bruiloft STRAFFEN BOMAANSLAG Marihuana gevonden bij huiszoeking Door bliksem gedood LEKKERE BROODJES ONDERWEG BOLLEN EN PUNTJES Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ 4,15 p. m„ 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. DINSDAG 5 AUGUSTUS I969 - 43e JAARGANG no. I8I WASHINGTON De Amerikaanse president Richard Nixon werd maan dag geciteerd voor de leiders van het Congres verklaard te hebben, dat een nieuw contingent Amerikaanse troepen te beginnen deze maand uit Vietnam teruggetrokken zal worden. De leider van de republikeinen in de Senaat Everett M. Dirksen zei, dat Nixon dit vooruitzicht hesprak tijdens een korte persconferentie over ztfn reis naar Azië en Roemenië waarin hfl ook een bezoek aan Vietnam bracht. TILBURG De directies van de stadsschouwburgen van Nijmegen, Til burg en Eindhoven en van het Philips ontspanningscentrum te Eindhoven hebben het initiatief genomen om met ingang van het nieuwe schouwburgsei zoen een cultureel paspoort voor 65-ja- rigen en ouderen in te stellen, dat voor alle vier de schouwburgen gelijktijdig geldig is. Jongeren en studerenden tot eer. be paalde leeftijd komen al sinds jaren in aanmerking voor een cultureel jonge renpaspoort, op vertoon waarvan zij bijna alle schouwburgvoorstellingen kunnen bijwonen voor de helft van de normale toegangsprijs. Dit paspoort is met ingang van het afgelopen seizoen landelijk geldig verklaard. Met het „65 plus-paspoort", zoals het paspoort voor de 65-jarigen wordt ge noemd hopen de schouwburgdirecties te bereiken, dat gepensioneerden die in vele gevallen na het bereiken van de leeftijd van 65 jaar over meer vrije tijd beschikken, zich voor het theater zullen gaan interesseren. De uitvoeringen waarvoor het pas poort geldig is zijn dezelfde als waar voor het cultureel jongerenpaspoort geldt. Men verwacht dat het initiatief door andere schouwburgdirecties zal worden gevolgd en mogelijk t.z.t. zal uitgroeien tot een landelijk „65 plus paspoort." HONGKONG De Amerikaans,, mi nister van Buitenlandse Zaken William Rogers is met een vertraging van een half uur tengevolge van een plotselinge wolkbreuk, per vliegtuig uit Hongkong naar Indonesië vertrokken. Een zijner medewerkers verklaarde, dat het bezoek aan Bali eerst min of meer als een toeristisch evenement was gedacht. Thans, zei hij, zal een aantal buitenlandse diplomaten in Indonesië en Indonesische functionarissen naar Bali vliegen voor besprekingen met Ro gers. „Het begint op een compleet werk bezoek te lijken", merkte hij op. Een andere medewerker zei, dat het bezoek van twee dagen dat Rogers aan Hongkong heeft gebracht en dat oor spronkelijk ook een strikt privé'-karak- ter had zullen dragen in werkelijkheid 'n buitengewoon waardevol informatief karakter had gekregen. Wanneer ^minnespel van het reewild, waar we een week of wat geleden onbescheiden naar ke- ken, voorbij is en het eerste duka- Z 5 tengoud uit de kronen der eiken in S de uitbloeiende hei ritselt, beginnen 2 de dieren zich weer meer in het j openbaar te vertonen. Terwijl ze in het zomerse seizoen gedurig preg sent waren en zich overal de teke- nen hunner aanwezigheid door j veeg- en krabplaatsen, bedden en J twijg-afknabbelingen openbaarden, j 2 trokken ze zich geleidelijk meer en meer terug, zodat er nauwelijks een scherp hoefje in het zwart-vettige karspoor stond afgedrukt. Ook lie- j ten ze zich niet in clubverband zien; i met twee a drie stuks was het door- gaans bekeken en langs de buiten- j kant van het raster liep er zelden 2 meer dan één bok, begerig naar de J bronst van verlate rikken erachter j te zekeren. Dit raakt alles in de slof en naar- 5 mate herfst en winter naderen, sluiten de reeën zich meer en meer j tot kleine of grotere gezelschappen aaneen; dat ligt aan de omvang van 5 de wildstand. Zulke „sprongen"ge- lijk de jagersmond ze benaamt, be- j j staan in lente en zomer doorgaans J Z uit jonge bokken, rikken en kalfjes, 2 want de kapitale stukken kunnen j de familiedrukte weinig waarderen Z Z en houden zich afzijdig. Eigenlijk z ■5 verandert daaraan in de tweede J helft des jaars niet veel maar wel j Z breiden zich de koppels uit en soms z kunnen ze een dozijn sterk zijn. In j zeer rijke rivieren kan dit aantal Z Z echter aanmerkelijk toenemen, Z vooral bij de dieren, die zich aan t een leven buiten het bos hebben Z gewend, zoals in de N.O.-Polder, z Z waar men van veldreeën spreekt. Gewoonlijk heeft een pienter vrou- 5 welijk stuk de leiding; het loopt g Z doorgaans vóórop, toont zich attent Z voor elk gevaar en wordt kopdier l geheten. Hoe het met dit mooie Z wild na de zomerse dagen verder j Z gaat, zien we morgen. 5 aug. 1969 A. B. WIGMAN lumtwiwiuxumuwuuuttwuummm BELFAST De nieuwe dag is vanmorgen voor de politie in de door op roer geteisterde Noordierse hoofdstad Belfast even triest begonnen als de vorige was geëindigd. Toen een groep met knuppels gewapende agenten rond middernacht poogden een menigte onruststokers in Hooker Street uiteen te drijven, werd ze van alle kanten met Molotof-cocktails bekogeld. De agenten raakten daarbij zelfs om singeld door zes-ineter-hoge vlammen, geen van hen liep echter noemenswaar dige verwondingen op. Hooker Street in de katholieke wijk was enige uren tevoren ook al het mid delpunt van relletjes en botsingen tussen demonstranten en politie. Laatstge noemde slaagde er toen ternauwernood in een botsing te voorkomen tussen katholieke en protestantse demonstranten. Ze kon echter niet voorkomen, dat over en weer met Molotof-cocktails, knuppels en stenen werd gegooid. Enkele winkels die daarbij in brand vlogen konden niet worden geblust, omdat de brandweerlieden bij hun aankomst op een hagel van stenen werden onthaald. Een militante protestantse leider majoor Ronald Bunting die via een luidspreker („in godsnaam stop hier mee en ga naar huis") probeerde de orde te herstellen, werd bekogeld met stenen en flessen. Diverse auto's werden omverge gooid, in brand gestoken en als barri cade opgeworpen tegen de met wa terkanonnen en gepantserde wagens uitgeruste politie. Volgens een voorlopige balans zijn drie politie-agenten gewond geraakt. Van de vele gewonden onder de demon stranten moesten twee in een ziekenhuis worden opgenomen. De politie heeft drie arrestaties ver richt. Verscheidene winkels en cafés werden geheel of gedeeltelijk door vlammen verwoest. In Crumlin Road, een „katholieke" straat die grenst aan een overwegend protestantse buurt, hadden bewoners zich met stokken en tafelpoten gewa pend en probeerden door het ontsteken van vuren op de straathoeken mogelij ke protestantse aanvallen tegen te hou den. Een van de zaken die in vlammen opging was een drankwinkel van een kat holiek, die zaterdag ook al «het doel wit van protestantse aanvallers was ge weest. Voordat de gevechten maandagavond opnieuw uitbraken had premier James Chichestcr-Clark verklaard, dat de re gering niet overwoog een avondklok in te stellen, omdat de politie de toestand in Belfast volledig meester zou zijn. In Disraëli Street had zich een menig te verzameld die protestantse gezangen ten gehore bracht. Agenten slaagden er ondanks een bekogeling met brandbom men in, achter pantserauto's door op geworpen barricaden te breken en de menigte met knuppels te verdrijven. De rechter heeft inmiddels reeds' de eerste straffen opgelegd aan oproerma kers uit het weekeinde. Een 34-jarige monteur kreeg zes maanden. Hij had stenen geworpen naar politieauto's. Een 20-jarige aanplakker van affiches kreeg wegens hetzelfde vergrijp drie maanden.Een 17-jarige arbeider kreeg drie maanden. Hij was met een steen en een fles een agent te lijf gegaan. Twee getrouwde vrouwen, die met stenen in hun tassen rondliepen,kregen boetes van 25 pond elk. De regering van Noord-Ierland heeft besloten nog geen uitgaansverbod in te stellen voor het onrustige Belfast en zij zal Londen ook niet om Britse troepen vragen voor de handhaving van de or de. Premier majoor James Chichester- Clark zei na een kabinetsvergadering van twee uur erop te vertrouwen, dat het 3000 man sterke politiekorps de toestand meester zou kunnen blijven. In de Britse Labour-partij zijn stem men opgegaan om de Britse regering tussenbeide te laten komen in Noord- Ierland, dat onder gezag van Londen staat. Een dergelijk ingrijpen wordt echter als een riskante zaak beschouwd. De vijfduizend man Britse troe pen die in Ulster gelegerd zijn, zullen ook slechts als laatste redmiddel wor den ingeschakeld. De Britse oud-minister voor Gemene bestzaken en oprichter van de Noord ierse Labour-partij, Arthur Bottomley, heeft maandag een beroep gedaan op paus Paulus en dr, Michael Ramsey, de aardsbisschop van Cantebury hoofd van de Anglicaanse kerk), tussen de protestanten en katholieken in Noord- Ierland te bemiddelen. Hij verzocht de twee kerkelijke leiders, de provincie ge zamenlijk te bezoeken en er vrede te stichten. Een krachtige ontploffing heeft he denmorgen vroeg de glazen toegang tot de Ierse televisiestudio in Dublin ver nield. Volgens de politie was een tyd- bom neergelegd tegen» de noordweste lijke vleugel van het hoofdgebouw. De nachtstaf, bestaande uit vier mannen en tien vrouwen, kwam er heelhuids af. Deskundigen stellen een onderzoek in naar de oorsprong van de ontploffing Bovendien willen zij weten of er in het puin wellicht nog meer bommen liggen. De bom ontplofte om 01 uur 30. Zij versplinterde ruiten en beschadigde te- levisie-apparatuur in de grote studio. VEERE Bij een huiszoeking in de woning van K. K. te Veere heeft de rijkspolitie een kilogram marihuana in beslag genomen. Tegen K. K., die af komstig is uit Rotterdam en nog maar kort in Veere woont, was verdenking gerezen, waarop een huiszoeking volg de. MOSKOU Vandaag is een Sovjet delegatie onder leiding van Konstantin Katoesjef naar Boekarest vertrokken om daar het Congres van de Roemeen se communistische partij bij te wonen. Het heeft verwondering gewekt dat de delegatie niet staat onder leiding van een hogergeplaatste functionaris Katoesjef is slechts een partijsecreta ris van lage rang. Volgens waarnemers in Moskou weer spiegelt de keuze van Katoesjef het misnoegen van Moskou over de Roe meense onafhankelijkheid in de buiten landse politiek. Konstatin Katoesjef is een van de tien partijsecretarissen in de Sovjet- Unie en zijn taak is het onderhouden van betrekkingen met de partijen der andere Oosteuropese landen. Hij is geen lid van het elf man sterke Politburo, dat de „kop" van de partij in de USSR uitmaakt. Het congres in Boekarest begint woensdag, drie dagen na het vertrek van president Nixon. Over het bezoek van de Amerikaanse president heeft de Sovjet pers een ijzig stilzwijgen be waard. Op het laatste grote partijcongres in Roemenië, werd de Sovjet-Unie verte genwoordigd door de hoogste man in dat land, partijleider Brezjnef. BARNEVELD In de recreatiepias De Loofles, in de gemeente Barneveld, is gistermiddag omstreeks vijf uur de 20-jarige student G. S. van Kooten uit Weesp verdronken. De student, die in Otterlo de vakantie doorbracht, negeerde enkele waarschu wingsborden terwijl hij de zwemkunst niet voldoende machtig was, zo deelde de politie mee. In het diepe gedeelte van het zwem bad De Berckt in Baarlo is het zeven jarige jongetje Anne Haakma uit Ble- rick, die de zwemkunst niet machtig was, maandagmiddag verdronken. Na dat het knaapje op de bodem van het bad door een jeugdige bader werd ge vonden is vergeefs massage en mond- op-mond-beademing toegepast. j WASHINGTON De Amerikaanse marine heeft bij de Lockheed Cali- J fornia Company een vliegtuigcon- 5 tract geplaatst, ter waarde van 461 5 miljoen dollar. Het betreft de ont- wikeling van de S-3A, een nieuw S vliegtuig voor de opsporing en be- S strijding van onderzeeboten, en de bouw van zes prototypen hiervan. 5 De kruissnelheid van de met twee omloop-straalmotoren uitgeruste J S-3A zal ruim 700 kmluur zijn bij J een vliegbereïk van ruim 3600 km. 5 5 HOUSTON De wetenschappe- 5 5 lijke staf van het ruimtevaartcen- 5 5 trum te Houston heeft nu ook de 5 J tweede doos met maanstof ge- 5 lopend. Dezex bovatie, ongeveer 35 5 J pond maanstof. verpakt in een plastic zak, en enkele grotere 5 5 stenen. 5 PASADENA (Californië) De onbe mande satelliet „Mariner-7" heeft van nacht foto's naar de aarde gezonden, waaruit valt op te maken dat de be roemde „Marskanalen" mogelijk de randen van enorme meteorietkraters zijn. De foto's waren maandag op een af stand van 3.200 kilometer van Mars ge nomen, terwijl de „Mariners-7" '1 in de richting van de „Zuidpoo. van Mars bewoog, en tonen een 160 km bre de en 1220 km lange, donkere lijn, die door geleerden het Agathadaemonen kanaal is genoemd. Op een vergroting van de foto ziet het kanaal" eruit als een ruwe, licht gebogen, met kraters bedekte rand. Volgens deskundigen in het straalaan drijvingslaboratorium te Pasadena, waar de foto's ontvangen worden, zou deze wel aan een meteorietkrater van werkelijk gigantische afmetingen kun nen toebehoren. De nu als licht gebogen aangemerkte lijn ziet er door telescoop foto's vanaf de aarde betrekkelijk recht uit, evenals op de foto's die de „Mari- ner-7" zondag heeft genomen op een af stand van meer dan 1.145.600 km. Op foto's van het grijze oppervlak ten noorden van de evenaar van de „Rode planet" zijn lichte en donkere vegen te zien die overeenkomst tonen met willekeurige tekens in het zand, Een woordvoerder van het straalaan drijvingslaboratorium zei, dat de ve gen er ook uitzagen als schoenveters die mén willekeurig heeft laten rafe len. Men heeft nog geen uitleg voor de- Zt verschijnselen, maar aangenomen wordt dat het overlappende kraterran den zijn. De detailfoto's die de Mariner-7 van de „kanalen" heeft genomen zijn zo goed, dat de geleerden hebben beslo ten ze vandaag reeds tijdens de ont vangst vrij te geven. -O" KINGSTON (ONTARIO) Het Biafraansc hulpprogramma verloor vier van zyn meest ervaren en toegewijde piloten, toen de Canadese kapitein Donald Mer- riam zondag neerstortte. De Super Constellation van de 49-jarige Merriam stortte 3 km buiten het provisorische veld van Oeli neer. Kapitein Merriam had 200 hulp vluch ten naar Biafra gemaakt. Eerst vloog hij voor de Duitse kerken en vervolgens voor de Scandinacisch Nordchurchaid alvorend in juli tot Canarelief, het Ca nadese hulpwerk, toe te treden. „H" achtte het zijn plicht in Biafra te I n zolang het Biafraanse volk hulp .dig had", zei zijn moeder maan dag in een interview te Norwich in On tario. Zijn drie mede-bemanningsleden kwa men eveneens om. Biafra heeft toegestemd in drie nood- vluchten van het Rode Kruis, van Co- tonou naar 't vliegveld Oelihiala, heeft het Rode Kruis in Lagos meegedeeld. De drie vliegtuigen zullen waarschijn lijk nog deze week vertrekken en niet bij het vertrek, maar pas na terugkeer in Lagos door'de Nigeriaanse autori teiten worden onderzocht. Het Rode Kruis is van plan 3 vliegtui gen met 50 ton dringend nodige medi sche artikelen naar de Biafraanse lan dingsplaats Oeli te laten vliegen. De vliegtuigen vertrekken van Cotonou (Dahomey). Het is voorlopig de laatste vlucht. Begin juni staakte het Rode Kruis de vluchten, nadat een van zijn vliegtuigen was neergeschoten. Het wil nu alleen overdag vliegen. De Nigeriaanse regeringsleider gene raal Jakoeboe Gowon heeft een beroep gedaan op alle vredelievende volken en mensen er bij Biafra op aan te drin gen, hulpvluchten overdag toe te staan. Deze uitlating moet gezien worden als antwoord op de brief van minister Ho- lyoake van Australië over 't hervatten van de hulpvluchten. Generaal Gowon zei dat Biafra het plan voor vluchten overdag had verworpen, omdat het dan niet in staat zou zijn verrassende ge vechtsacties uit te voeren. De Zweedse graaf Carl Gustav von Rosen heeft in een televisieinterview verklaard, dat Engelse piloten zich in dienst hebben gesteld van het federale leger van Nigeria. Ze nemen de plaats in van Egyptische piloten, die volgens Von Rosen „amper in staat waren zich zelf te verdedigen en die hun aanvallen voornamelijk richtten op de burgerbe volking". MOSKOU TASS heeft vanmorgen melding gemaakt van een hevige aard schok, kracht 7,5 die om 3 uur 03 W.E.T. hedenmorgen een deel van In donesië heeft getroffen. Het epicentrum zou gelegen hebben irt de Zee van Celebes, die ligt ten oosten van het eiland Celebes en ten zuiden van de Philippijnen. De afstand van Moskou tot het ge bied van de aardschok bedroeg 10.000 kilometer. SASSENHEIM Naar eerst nu be kend is geworden is zondagavond tij dens hevig onweer in Oostenrijk de 25- jarige Nederlander F. Lepelaar uit Sas- senheim door de bliksem getroffen en op slag gedood. De jongeman was in ge zelschap van zijn ouders en zijn ver- loofdê. Dezen liepen geen letsel op. KHARTOEM Soedan houdt sinds zondag een Deens lijnvliegtuig van het type Douglas DC-9 vast, waarvan de piloot een valse bestemming zou heb ben opgegeven. Volgens de Soedanese autoriteiten was het toestel op weg naar Tel Aviv, waar elf van de tachtig passagiers zouden uitstappen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de iden titeit van de passagiers. Soedan verbiedt volgens de bepalin gen van de Arabische boycot van Is raël alle vliegtuigen op zijn luchthavens te landen, als ze komen van of gaan naar Israël. In Kopenhagen heeft een woordvoer der van de chartermaatschappij (Ster ling Airways) gezegd, dat de Soedane se autoriteiten „geen reden" hebben te veronderstellen, dat het vastgehouden toestel op weg was naar Tel Aviv. Vol gens hem heeft de maatschappij goe de hoop dat het toestel spoedig naar Nicosia en verder naar Kopenhagen kan vertrekken. Het toestel, vervoerde volgens hem studenten voor de Scandi navische organisatie „Student Travel Service". Deze organisatie heeft meegedeeld, dat het aangehouden toestel 78 passa giers vervoerde. Zij zegt, dat hierbij geen Israëli zijn. PASSAIC (New Jersey) Een brand bom is maandagavond naar het stad huis van Passaic geworpen. Op de twee de achtereenvolgende avond van onge regeldheden, plundering en wanorde in deze stad in het noorden van New Jer sey, zijn tenminste 20 personen gear resteerd. Burgemeester Bernard Pinck heeft een uitgaansverbod afgekondigd, dat hedehavond zal ingaan en dat ten doel heeft nieuwe moeilijkheden te voorko men. Verder heeft de burgemeester de slui ting van alle cafés in de stad gelast en de verkoop van benzine-in-blik verbo den. Het stadhuis werd slechts licht be schadigd. De politie heeft de wijk, waarin de moeilijkheden aan de gang zijn, afge grendeld. De wanordelijkheden begonnen zon dagavond tijdens een demonstratie ten behoeve van een Portoricaanse vrouw, die met haar elf kinderen uit een huis gezet waren en werd ondergehracht in een woning van veel mindere kwali teit. •Dirksen zei, dat Nixon sprak over zijn hoop op de toekomst daar en „als zijn duidelijke mening te kennen gaf, dat wij vermoedelijk opnieuw troepen zullen terugtrekken en dat dit vermoe delijk zal plaatshebben voor het einde van deze maand". Dirksen zei, dat hij het woord „ver vanging" gebruikte om aan te duiden dat Zuidvietnamese troepen het werk van de Amerikaanse troepen die terug getrokken zullen worden, zullen overne men. Hij zei, dat er tijdens de bijeenkomst op 't Witte Huis geen aanwijzingen waT ren hoeveel man er dit maal bij betrok ken zullen zijn. Er is op gezinspeeld dat het weer 25.000 man zullen zijn, hetzelfde aantal dat eerder terugge trokken werd na de bijeenkomst op het eiland Midway van Nixon met de Zuid vietnamese president Ngoejen Van Thieu. Maar hij stipte aan, dat Nixon in Zuid-Vietnam heeft geconfereerd met generaal Creighton Abrams, de Ameri kaanse commandant daar en met Ame rikaanse diplomaten. Op de bijeenkomst heeft president Nixon verder gezegd dat het de bedoe ling is de oorlog in Vietnam te beëindi gen op een wijze die verdere commu nistische agressie in Azië zal voorko men en de Zuidvietnamese bevolking in de gelegenheid zal stellen vrij een regering te kiezen. PARIJS President Pompidou heeft een uitnodiging van president Nixon voor een oiïicieel bezpek aan de Ver enigde Staten aanvaard. De datum van het bezoek zal spoedig worden bekend gemaakt. Dit deelde president Nixons adviseur op het gebied van de buiten landse politiek, Kissinger, maandag avond In Parijs mee. Kissinger, die in de Franse hoofd stad aan de leider van de Amerikaanse delegatie naar de Vietnamconferentie, Cabot Lodge, verslag heeft uitgebracht van de reis van Nixon naar Azië en Roemenië, vertrok later op de avond naar Brussel. Hij zal daar voor de per manente NAVO-raad een uiteenzetting over Nixons Aziatische en Roemeense bezoeken geven. W1ERINGERMEER Dc achttien jarige Anne Grijze uit Kreileroord is gisteren in Wieringermeer in het water geduwd en verdronken. De jongen, die niet kon zwemmen, werd door zwemmers spelenderwijs in het diepe water van de haven Oude- zeug gegooid. De jongen raakte in paniek. Pogingen om hem te redden hadden geen direct resultaat. Toen hij ten slotte op de kant werd gebracht was hij al dood. De recherche heeft de zaak in onder zoek. ADVERTENTIE 000000000000009000000000000000000000000000000000000» I 5 (Van onze l weerkundige medewerker) 5 5 Tke luchtdrukverdeling is zo veel- 5 5 belovend, dat wij het waar- 5 5 schijnlijk deze hele week warm 5 5 zullen houden. 5 Een hogedrukgebied van de Golf 5 van Biscaje tot Scandinavië ver- 5 5 zwakt de Atlantische fronten in 5 5 onze omgeving zodanig, dat de zon 5 J de overhand houdt en het niet tot 5 uitgebreide regen of onweer komt, 5 5 hooguit een lokale bui in de middag 5 of avond. 5 5 De middagtemperaturen in Gelder- 5 5 land zijn terug op het tropisch ni- 5 veau van circa dertig graden C. en 5 blijven dat vooreerst. S In het overgrote deel van Europa 5 handhaaft zich het zeer droge weer- 5 5 type, met hoogste temperaturen van circa 35 graden in Spanje. 5 5 Ook in Engeland wordt het weer 5 5 zonniger, na een koele inzinking 5 van 15 a 16 graden.

De Vallei | 1969 | | pagina 1