Over de grenzen O.E.S.O. is van mening: HUSAK ONDER EN SVOBODA SOVJET-DRUK VERSTOPPING? Vakantie gangers opgelet! Defregger blijft erbij zich onschuldig te achten Nodig Londen achtte aanslag op Hitier „onsportief Moeder van de Autobahn- sehreef baby Zoetstof wint rechtzaak tegen suiker KISSINGER SPRAK IN PARIJS EBAN EIS DAJAN TEGENOVER ELKAAR OP PARTIJCONGRES Nederlands jacht met 2 man zoek Nieuwe kijk op de Rijksdagbrand „Vrije keuze''' verdedigd v.s. Nederlanders in West-Duitsland gearresteerd KOOPLUST WEGENS DIEFSTAL Enorm fiat DINSDAG 5 AUGUSTUS 1969. ECONOMIE GROEIT LANGZAMER PRIJSSTIJGINGEN KLEINER De speciale adviseur voor Buiten landse Zaken van president Nixon, Henry Kissinger (midden) heeft in Parijs besprekingen gevoerd met pre mier Chaban-Delmas van Frankrijk. Geheel links Kissinger's assistent voor Europese Zaken, Helmut Sonnenfelt, rechts daarvan ambassadeur Shriver. BONN De moeder van de „Auto- bahnbaby" heeft zich gemeld in een brief. Zij schrijft: „Ik ben pas negen tien jaar en ik had te weinig geld om de baby bij mij te kunnen houden. Ik ben ziek, maar ik durf niet naar een dokter te gaan, want dan blijkt waar schijnlijk dat ik de moeder ben ge weest." De brief is alleen ondertekend met de voornaam „Heidi" en is gepost in Hannover. Het dagblad Bild-Zeitung, dat de brief ontving, heeft deze door gegeven aan de recherche. Intussen houdt de stroom van mede leven aan voor het pasgeboren meisje dat door een vrachtwagenchauffeur was ontdekt aan de Autobahn bij Han nover. Minister Leber (Verkeer) die het bewind voert over de Autobahnen heeft uit zijn vakantie-oord in Zuid- Oostenrijk aangeboden om peetvader van het meisje te worden. De Westduitse organisatie voor het beroepsgoederenvervoer, waarvan 35.000 vrachtwagenchauffeurs lid zijn, wil de opleiding van het meisje bekos tigen. PRAAG Het Tsjechoslowaakse partijblad Rude Pravo heeft de eerste verjaardag van de conferentie van Bra tislava aangegrepen voor een nieuwe, felle aanval op de vorige leiders van de communistische party. Namén worden er echter niet genoemd. Het blad verweet de vorige leiders dat zij alleen maar op persoonlijke eer uit waren en zich met veel enthousias me overgaven aan de persoonsverheer lijking. „Het is paradoxaal, dat zij die ijverden voor het socialisme met een menselijk gezicht, bereid waren de grondvesten er van te vernietigen. Het is moeilijk in de geschiedenis soortge- lyke „nationale belangen" te vinden, die tot nationale zelfmoord zouden heb ben geleid en zelfs de beginselen van het socialistische internationalisme be dreigden". Het blad zelf schrijft ook dat de inva sie zelf gerechtvaardigd was door de voorzieningen in de overeenkomst van Bratislava die door Alexander Dubcek's regime en de vijf landen van het War- schau-Pact die later Tsjecho-Slowakije zijn binnengevallen was aangegaan. De invasie volgde drie weken op het akkoord van Bratislava. Het artikel is de jongste bijdrage aan een reeks waarin de invasie wordt ge- exculpeerd en de schuld daarvoor op Praag eerder dan op Moskou wordt ge worpen. Gustav Husak, de opvolger van Dub- cek, en president Ludvik Svoboda zijn TEL AVIV De aan het bewind zijnde Israëlische arbeiderspartij heeft maandagavond op het verkiezingscon gres het veiligheidsdebat afgesloten met ee>n vage vorm van een compro mis tussen de belangrijkste opponenten in de partijleiding, premier mevrouw Golda Meir, haar plaatsvervanger Jigal Al Ion en minister van Defensie Mosje Dajan. Eerder op de dag was een verkie zingsprogram uitgegeven, dat door waarnemers eveneens als een compro mis werd beschouwd tussen de eis van Dajan voor goed verdedigbare grenzen en de mening van minister van Buiten landse Zaken Abba Eban, dat in af wachting van rechtstreekse onderhan delingen met de Arabische staten, geen beslissingen over de grenskwesties kun nen worden genomen. Dajan sprak zich op het congres op nieuw uit voor grotere samenwerking tussen de Israëli's en de Arabieren in de gebieden die tijdens de juni-oorlog van 1967 werden bezet, maar ook voor uitbreiding van het aantal Joodse ves tigingen in deze gebieden. Dajans plan nen voor „strategisch veilige grenzen" voorzien voorts in behoud van de op Syrië veroverde Gollan-heuvels en van de strook van Gaza, een territoriale ver binding met de strategisch belangrijke straat van Tiran in de Rode Zee en een verbod op legering van „vreemde troe pen" in het gebied ten westen van de rivier de Jordaan. Tegenover zich vond Dajan: Eban, die een gepassioneerd betoog hield voor het openen van rechtstreekse on derhandelingen met de Arabische lan den, voordat beslissingen over de gren zen worden genomen, maar het ant woord van Dajan hierop luidde: „Ik ben het niet eens met het regeringsbesluit, geen beslissingen te nemen." Eban is voorstander van „veilige, er kende en overeengekomen grenzen". Hiervan heeft hij nooit voorbeelden ge geven, maar hij heeft herhaaldelijk la ten blijken, dat Israël niet al het bezet te gebied moet behouden. Beide mannen zijn het er wel over eens dat Jeruzalem Israëlisch gebied moet blijven, en dit punt is dan ook op genomen in het vrsprogram van de arbeidspartij Hoewel het nog moet worden goedge keurd door de partij, valt volgens waar nemers niet anders dan een goedkeu ring te verwachten. Dit betekent vol gens hen echter nog niet, dat Dajan zich ermee akkoord zal verklaren. De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Oe Thant, heeft gereageerd op de nieuw voorgestelde territoriale plannen van Israël door de resolutie van de Veiligheidsraad in herinnering te brengen, die voorschrijft, „dat Is raël zijn strijdkrachten uit de bezette gebied moet terugtrekken. op vakantie in de Krim, op uitnodiging van de Russische communistische par tij. Dit heeft geleid tot speculaties, dat zij met de Sovjet-Unie besprekingen voeren over een nieuwe formulering die de invasie van 1968 moet rechtvaardige De mogelijkheid dat het op 21 augustus tot demonstraties komt zal ongetwijfeld ook onder ogen moeten worden gezien. De bijeenkomst te Bratislava op 3 augustus was de laatste waarbij Dub- cek voor de invasie sprak met de lei ders van de invasie-landen de Sovjet Unie, Oost-Duitsland, Polen, Bulgarije en Hongarije. De Slowaakse partijleider, Stefan Sa- dofsky, heeft in Bratislava bekendge maakt, dat „de staatsorganen strenge maatregelen zullen nemen tegen de vijanden van het socialisme". „De partij zal onverzoenlijk de anti socialistische en opportunistische recht se machten de maatschappij en in de partij tegemoet treden," aldus Sodofsky. BERWICK-on-TWEED (Engeland) De kustwacht heeft gisteravond de sche pen verzocht uit te zien naar het Ne derlandse jacht „Tonneke", dat met een bemanning van twee koppen over tijd is cp een reis van Engeland naar Bel gië. Het jacht vertrok 29 juli van Lyming- ton aan de Engelse zuidkust naar Oost ende en heeft sedertdien geen contact meer gemaakt, aldus de kustwacht. Se dert het vertrek heeft het boven het En gelse Kanaal en de Noordzee hard ge waaid en gemist. PARIJS De westerse industrielanden gaan een jaar van langzamer economische groei en verminderde prijsstijging tegemoet. Dat is de voorspelling van de deskundigen van de Organisatie voor econo mische samenwerking en ontwikkeling (Oeso), in Parijs. Tot deze organisatie behoren negen tien Europese landen, de Verenigde Staten, Canada en Japan. Volgens haar zal de strijd tegen de inflatie niet zonder gevolgen blijven. In Amerika zou indamming van de koopkrachtstroom een belangrijke be perking van de prijsstijging kunnen op leveren. Ook in Engeland en Frankrijk zal het prijsbeleid succes kunnen hebben, tenzij de loonontwikkeling een spaak in het wiel steekt. Alleen West-Duits- land en Italië moeten waarschijnlijk rekening houden met sterkere prijs verhogingen. De landen van de OESO hebben 1968 in het algemeen met een ongekend gro te prijsstijging afgesloten. In de eerste helft van 1969 is deze ontwikkeling doorgegaan. Maar in het tijdvak tot midden 1970 zal daar dus verandering in komen, zij het dat de bestrijdings- politiek wel ten koste zal gaan van de ZAGREB Dr. Eduard Calic, een Kroatisch geschiedkundige, heeft be kendgemaakt dat hij de namen kent van de drie mannen die in 1933 de RÜksdag In brand gestoken hebben. Het zijn volgens hem drie Duitsers, die onder leiding stonden van een zeke re dr. V. Zijn identiteit wilde dr. Ca lic niet geven. Volgens dr. Calic zijn de brandstich ters op bevel van de Nazi-leiders het gebouw van de Rijksdag binnengegaan via een tunnel. De Nazi's hebben de communisten al tijd de schuld gegeven van de brand. De Nederlander Marinus van der Lub- be werd als dader veroordeeld en te rechtgesteld. DJAKARTA De speciale vertegen woordiger van Oe Thant, Ortiz Sanz, heeft bij terugkeer van West-Irian in Djakarta verklaard dat de VN-missie bij de „daad van vrüe keuze" in West- Irian officieel op 15 augustus wordt beëindigd. Zijn bureau verklaart offi cieel dat „alle vertegenwoordigingen zich unaniem hebben uitgesproken voor het aanblijven van West-Irian als deel van Indonesië". De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Adam Malik, heeft zon dag bij terugkeer uit West-Irian gezegd, dat de uitslag van „de daad van vrije keuze" in West-Irian niet meer door de VN of andere landen ter sprake kan worden gebracht. De „daad van vrije keuze" is verlopen in overeenstemming met het akkoord van New York. De uit slag zal aan secretaris-generaal Oe Thant worden meegedeeld. Een Indonesische woordvoerder, kolo nel Widya Latief, zei maandag dat mi nister Malik deze maand verscheidene Afrikaanse landen zal bezoeken voordat hij naar de algemene vergadering van de VN gaat, die in september wordt gehouden. De beweging Vrij Papoea heeft getracht Afrikaanse landen te beïnvloeden door te zeggen dat de Pa poea's van hetzelfde ras zijn als de Afrikanen. Zij willen de steun van deze landen in de VN winnen, zei hij. Minis ter Malik wil de betrokken Afrikaanse landen gaan uitleggen waarom Indone sië bij de daad van vrije keuze niet het systeem van een man een stem heeft gebruikt. Andere landen kunnen wel ne gatief reageren op de uitslag van de daad van vrije keuze, maar dat zal ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen |JA||P|| AV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: PluUVilLMA Bloemen binnenkort door liet IJzeren Gordijn heen economische groei, die op 3,5 procent wordt geraamd. De verbetering van de betalingsba lans in de Verenigde Staten wordt door de deskundigen van de OESO nog niet zo rooskleurig gezien: zij zal in elk ge val minder zijn dan aanvankelijk werd aangenomen. Daarom zal Amerika wel zijn gedwongen de rente over een lan gere periode te handhaven. Ook de Britse toestand verbetert in dit opzicht maar teleurstellend lang zaam. De overschotlanden Italië en Ja pan (die het buitenland dus meer goe deren en diensten leveren dan zij er van ontvangen) zullen tot medio 1970 weinig van hun positie prijsgeven. Het Westduitse overschot zal licht da len als gevolg van bijzonder grote aan kopen in het binnenland. Met het weer keren van de meer normale kooplust der Duitsers, zal echter ook de groei van het overschot op de betalingsba lans weer beginnen, zo voorspelt de OESO. ADVERTENTIE EEN DAGJE LIT, GOED VOOR V 1 Naar de grootst gesorteerde superzaak van Twente voor dames-, heren-, meis jes- en jongenskleding met de laagste pry zen. Duizenden stuks kwaliteitskleding gaan voor enorm lage pryzen de deur uit. Grandioze opruim ingsverkoop van dins dags t/m zaterdags van 8.30 tot 18 uur. ('s Maandags gesloten). Steeds meer mensen gaan naar KLEDINGMAGAZIJN SVA In Almelo, Grotestraat 145-149 (Centrum). Om de geweldige sortering - om de enorme lage pryzen STUTTGART In Donaueschingen (Baden-Württemberg) zijn maandag 3 Nederlanders aangehouden op verden king van diefstal van sieraden en geld ter waarde van 40.000 mark van een echtpaar in Spaichingen. Een vierde verdachte was al zondag enige uren na de daad gearresteerd. De buit is door de politie gevonden en in beslag genomen in een huis dat door de Nederlanders was gehuurd. ADVERTENTIE Twee "zoetmakers" broederlijk naast elkaar een vertrouwd beeld in Nederlandse Horecabedrijven. DEN HAAG De Sovjet-Unit heeft besloten lid te worden van In- terflora, de internationale bloemis ten-organisatie. Daardoor zullen wc over enige tijd bloemetjes kunnen sturen naar onze rode broeders en omgekeerd bloemen van hen kunnen ontvangen. Het Russische besluit is in Parijs bekendgemaakt door Jean Donzier, voorzitter van de Franse bloemis tenorganisatie, na terugkeer van een reis naar Moskou. Jean Donzier had met een delegatie proefstations en distributiecentra van de Russi sche bloemenhandel bezocht. De Russische staatssecretaris var Landbouw, Mozorof, deelde hem mee dat de Sovjet-Unie lid wil wor den van Fleurop, de Europese tak van Interflora, die verder bestaat uit Je Amerikaanse Florists Tele graph Delivery Association en de British Unit voor Engeland en hel Gemenebest. Interflora had de Sov jet-Unie vijf jaar geleden al voo- het lidmaatschap benaderd. „We hebben al jarenlang veel bc langstelling voor het lidmaatschap van de Sovjet-Unie", zei ons gister avond de Hagenaar W. Amesz. se cretaris van Fleurop Nederland. „Er is veel belangstelling van men sen die een bloemetje willen sturen naar vrienden of kennissen in Rus land. De moeilijkheid was dat ze daar niet veel bloemen hebben en ook was de betaling een probleem". „We hebben wel al wat leden in Oost-Europa: Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië, maar Rusland was een enorm gat. Het zal alleen nog wel even duren voor we werkelijk bloemetjes ca deau kunnen gaan geven aan Rus sen, want eerst moet op een con gres van Fleurop over de toelating van Rusland worden beslist. Het land moet natuurlijk zorgen voor een interne organisatie". Om een indruk te geven van de mogelijke kosten: het goedkoopste boeket losse bloemen kost voor Po len zestien Nederlandse guldens, voor Hongarije acht gulden. Dat Interflora een bloeiende or ganisatie is, spreekt uit de cijfers Over de hele wereld worden doe de organisatie dag en nacht per mi nuut 55 orders uitgevoerd. In Ne derland werden in 1968 bijna 8U0.00Ü orders voor het binnenland uitge voerd. De rechter heeft de Nederlandse suikerindustrie verboden om de zoetstof nog langer in een kwaad daglicht te stellen. Met name be weringen als dat "zoetstof dik zou maken" of "slecht zou smaken" oordeelde de rechter ontoelaatbaar. In het onlangs verschenen rapport voor de door de overheid ingestelde commissie ter Oriëntering Omtrent de Voeding en de Voedingstoestand in Nederland wordt er op gewezen, dat het in het belang van de volksgezond heid zou zijn, wanneer de gemiddelde Nederlander minder vet en suiker zou gebruiken. Het gebruik van zoetstof als zoet- maker in koffie en thee kan dus voor velen een positieve bijdrage tot hun gezondheid betekenen. MüNCHEN Matthias Defregger, de hulpbisschop uit Münchcn en voor malig kapitein van de Wehrmacht, die verantwoordelijk zou zijn voor het doorgeven van een bevel tot het exe cuteren van 17 Italiaanse dorpelingen tijdens de tweede wereldoorlog, heeft verklaard zich wettelijk en moreel niet schuldig te voelen aan de moord. In een exclusief vraaggesprek met de Duitse tv, trok hij de drijfveren in twijfel van het weekblad Der Spiegel en andere nieuwsmedia die zijn aan deel in het doodschieten van de man nen in het dorp Filetto di Camarda, in de Abruzzen, op 7 juni 1944, publi ceerden. Defregger zei, dat het meer een persaanval was tegen de kerk dan tegen zijn persoon. Toen hem gevraagd werd of men hem goed geadviseerd had in 't aanvaar den van een hoge post bij de kerk, zei Defregger: „lang geleden heb ik ver zocht van deze post ontheven te wor den en van al mijn posten en mijn post als bisschop, maar mijn meerderen beschouwden het als juist om te wach ten op het einde van de debatten in de pers en dat deel van het publiek dat door een bepaalde pers emotioneel opgezweept werd". De hulpbisschop van kardinaal Ju lius Döpfner maakte bezwaren tegen de kritiek, dat hij te lang gewacht had met te antwoorden op de beweringen, die het eerst door het blad gepubliceerd werden. Hij zei: „Ik heb al eens eer der mijn menselijke zwakheid toegege ven in een brief aan mijn parochie en ik doe dat nog steeds. Ik heb een zeer zware last te dragen, die geen biecht- De Münchense ioijbissc: n.jregger (midden) in gesprek met drie medewerkers van de Wes L.itse televisie als voorbereiding voor een door hem af te leggen verklaring in een actualiteitenrubriek. Links naast de bis- I schop zijn advocate, mevrouw Thora. Als Richard Nixon by het beramen van zyn 12-daagse reis om de we reld niet alleen een versterking van de Amerikaanse positie in de wereld voor ogen had, maar ook van zijn eigen positie thuis, dan kon hij maan dag bij zijn terugkeer uit de pers ver nemen, dat dat helemaal niet over bodig was. Want toen hij het vlieg- dekschip Hornet verliet om „de geest van Apollo" de aarde rond te dragen, was zijn aanzien bij het Amerikaan se publiek flink afgenomen. Van 62 procent in juni tot 44 procent in juli was het gedeelte van de Ameri kanen afgenomen dat zijn werk in het Witte Huis „uitstekend" of „goed" NIXON bliksemstart en dan vader en geen publiek van mij kan af nemen". „Ik zie mijzelf na deze 25 jaar 25 jaar van innerlijk conflict over deze ramp nog steeds in dezelfde verwar ring zonder uitweg". Defregger zei, dat het gehoorzaam heid aan de kerk was zoals hij die opvat die hem ertoe bracht de ho ge posten te aanvaarden die hem wer den gegeven door kardinaal Döpfner. „Alleen zij die een soortgelijk oorlogs ervaring hebben doorgemaakt, kunnen zich de vrijheid veroorloven te oorde len (over de toestand waarin hij zich bevond)". Hij zei, dat Der Spiegel blijkbaar het materiaal tegen hem verkreeg „aan de rand van wettelijkheid". Hij voegde er aan toe: „Men sloeg de kapitein, de voormalige en huidige Duitse soldaat ten einde de hulpbisschop en de kerk ...in het bijzonder kardinaal Dönpfer te treffen". Defregger zei, dat hij meer dan 700 brieven ontving waarin de perscam pagne tegen hem veroordeeld wordt. Hij zei, dat het verhaal nooit zo'n pu- 1 bliciteit gekregen zou hebben, als hij geen bisschop was geweest. noemde, terwijl volgens de maandag gepubliceerde uitslag van het opinie onderzoek, 48 procent de president „matig" of zelfs „zwak" vond (In ju ni 32 procent). Ongetwijfeld zullen de maanlanding en het onthaal in Boekarest de cijfers te zijnen gunste verbeteren. Maar of de resultaten van de reisdiplomatie de negatieve indruk vooral van de inflatoir stijgende prijzen kunnen uitwissen, blijft de vraag, temeer daar de meningen over Nixons reis in de VS ver uiteenlopen. Enerzijds worden de pogingen van de president toegejuicht zijn Aziatische vrienden en de neutrale landen op een terughoudender Amerikaanse po litiek in de fase-na-Vietnam vooi ie bereiden, anderzijds wordt betwij feld of Nixon het talent bezit, de theo rie als praktische politiek te verko pen. Niet alleen in Bangkok, ook in Amerika vraagt men zich af, hoe de klinkende verzekering dat Amerika ..trots met Thailand zich zal te weer stellen en tegen ieder die dat land van binnenuit of van buitenaf mocht bedreigen" te rijmen is met het Ame rikaanse plan zich militair van het Aziatische vasteland terug te trek ken, Weliswaar is de aftocht van Ameri kaanse soldaten uit Vietnam een duidelijk gebaar in de richting van een militaire afbraak, feit is ook dat de oorlog daar nog lang niet ten ein de is. In dit verband twijfelen velen in Amerika eraan, of een vrolijk ge sprek over baseball de Amerikaanse soldaten op het krijgstoneel wel z'al verzoenen met de gedachte dat zij hun leven inzetten voor een politiek die volgens de opvatting van de re gering al tot het verleden behoort. Nixons opvallend getoonde optimisme en zijn neiging tot pijnlijke superla tieven (hij noemde president Thieu van Zuid-Vietnam een van de groot ste staatslieden van deze tijd en de oorlog in dat land „een van onze grootste uren") hebben het resul taat van zijn reis met meer twijfel belast dan misschien gerechtvaardigd is. Slechts voor de opgetogen ontvangst in Roemenië laten de Amerikanen vrij wel ongetemperd Nixons oordeel gel den „dat de geest van Apollo geogra fische hindernissen en politieke ver schillen overwint". Maar ook de Amerikanen weten dat succesvolle intochten en culturele verdragen, hoe mooi op zich zelf, geen politieke feiten kunnen vervangen. En wat dat betreft heeft Nixon, be halve enige goodwill, bitter weinig tot stand gebracht. Moskou is wantrouwender dan ooit, dat Amerika op zijn speciaal Oosteuro- pces weitje zal gaan grazen. Het heeft Tsjecho-Slowakije om minder in een paar dagen bezet en Roeme nië zal het zeker tot de orde roepen. Misschien is Nixons deficit dan groter dan zijn succes op deze „Apollo-reis". Politiek is een andere zaak. Het is lang in een parkeerbaan blijven en dan ineens starten voor de laatste etappe. Vliegende start in de politiek leidt vaak tot een crash-landing. HAMBURG De Britse militaire at taché in Berlyn stelde in 1938 voor de nazi-dictator, Adolf Hitler, te vermoor den, maar het plan werd verworpen als „onsportief" door Londen, aldus deelt het Westduitse hlad „Der Spiegel" mee. De attaché, Noël Mason-Macfarlane, stelde toentertyd zyn Berlynse apar- tement voor als een ideale plaats voor een sluipschutter daar het maar 100 meter verwijderd was van de plaats waar Hitier altyd stond tijdens grote parades. Der Spiegel deelde mee, dat men het ver slag van Mason-Macfarlane anderhal ve maand geleden vond onder zijn pa pieren die geschonken werden aan het „Imperial War Museum" in Londen. Mason-Macfarlane werd later gepro- mofeert tot generaal en in de adel stand verheven. Hij stierf in 1953. Het blad citeerde zijn dochter, Mona Macfarlane-Hall, die verklaarde: „Whi tehall en Westminster spraken hun ve to over dit plan uit. Hij vertelde ons, dat hem meegedeeld werd, dat een der gelijke daad onsportief zou zijn". „Der Spiegel" schreef, dat generaal Mason-Macfarlane 17 jaar geleden een artikel opstelde over zijn moordplan. Het werd nooit gepubliceerd, het blau schreef, dat in het artikel verklaard werd: „In Londen heb ik energiek aan gedrongen op de moord op Hitier van uit mijn apartement in Berlijn, dat nauwelijks 100 meter verwijderd was van de plaats waar Hitier stond tij dens grote parades. Alles wat nodig was, was een goed schot en een snel- vurend geweer met een telescoop en een demper. Het zou mogelijk geweest zijn door het open raam van mijn bad kamer te schieten vanaf de leuning van een trap die ongeveer negen me ter van het raam lag. Het lawaai van de militaire muziek korpsen en het gejuich van de menig te zouden het schot overstemd hebben. Het hele plan was tot in bijzonderhe den uitgewerkt, maar begrijpelijkerwij ze niet op papier gezet. De dood van Hitier op dit ogenblik, zou geleid kunnen hebben tot het in eenstorten van het hationaal-socialis- me. Miljoenen mensen hadden gered kunnen worden Hitle: r. er dan genoeg gedaan om dé do ie verdie- hen. Maar fundamenteel is er een be grijpelijke en toch onpraktische afkeer van moord in democratische landen".

De Vallei | 1969 | | pagina 6