Ajax speelt vanavond voor Willy Dullen's toekomst Kenners vinden Hans Reegevaarlijk' Nederland niet kansloos bij wereldkampioenschappen baan Philip Morris 25 stuks 1.75 WK Cyclo-cross in 1971 in Nederland Tom Okker reeds bij laatste zestien in Hamburg Atletes voor Belfast Rusland wil uitsluiting van Zuid-Afrika FASSNACHT ZWOM WEER RECORD INDELING SERIES Belgen voor WK baan Elf uur per dag Prettige verrassing Moet aan grote klok Grens 35 bussen Voetbalsterren nemen afscheid Vera Caslavska moeder Spanje won Galeabeker Tsjechische ijshockeyers vroegen politiek asiel Gunstig Beste Nederlander in IBM-toernooi Sterk geïnteresseerd Uren en uren Talent dun gezaaid Sfeer SPORT IN 'T KORT ITALIAANS EILANDJE TE KOOP MILDE STRAF VOOR AANSLAGPLEGER OP AJOEB KHAN Moeder Willy Brandt overleden Philip Morris Holland DINSDAG 5 AUGUSTUS 1969 ANTWERPEN Op de bestuursver gadering van de FICP (de beroeps or ganisatie in de internationale wielerwe- reld) is maandag besloten, dat Neder land in 1971 het wereldkampioenschap cyclecross voor de profs zal mogen or ganiseren. Uiteraard wil Nederland ook de strijd om de amateurtitel hebben, maar daarover zal pas worden beslist tijdens het congres van de UCI, dat augustus in Brno (Tsjecho-Slowakije) wordt gehouden. De FICP aanvaardde ook de kandida tuur van Zwitserland voor de organisa tie van de wereldkampioenschappen bij de profs in 1971 en die van Spanje voor 1973. Ook deze beide landen willen profs en amateurs op een programma hebben zodat ook zij straks in Brno op een nadere uitspraak zullen moeten wachten. BRUSSEL De Belgische afvaardi ging voor de wereldkampioenschappen wielrennen voor profs op de baan, die van 5 tot 10 augustus in het Antwerp se sportpaleis worden gehouden is als volgt samengesteld: Sprint: Patrick Sercu, Robert van Lancker en Roger Vandenberghe. Ach tervolging: Ferdinand Bracke, Norbert Seeuws en Theo Mertens (reserve) Stayers: Theo Verschueren, Leo Proost en Romain de Loof. Willy Dullen (24 jaar, zonder be roep) is een uniek geval en dat vindt hij niet leuk. Willy Dullens woont in Sittard-Ophoven, bij rijn schoon ouders. Hij wacht op betere tijden. Een paar jaar lang leek het of zijn voetbaltechniek Europese, misschien w el wereld bekendheid zou krijgen. Een tweede Cruyff, Puskas, Eusebio. Willy Dullens was een voetballer, met een grote toekomst. En toen gebeurde het: een onbelang rijke wedstrijd, 'n onbelangrijke tackle en Willy Dullens lag op zijn rechter knie. Kapot. Operaties. Hoop. Opera ties. Vrees. Enkele koppen uit dit dagblad: „Willy Dullens: Ik wil alleen maar voetbal len", „Willy Dullens speelde voor eigen risico", „Willy Dullens voetbalt nooit meer" en „Lijdensweg is ten einde". Een vriend van Dullens heeft in Sit- tard een kapperszaak. Hij leerde de voetballer het geheim van een coupe en een frictionnetje. De vreugde van deze herscholing duurde maar kort; 'n paar weken geleden ging Willy Dullens ook door zijn andere knie. Hij zegt: „Knippen is een erg leuk vak, maar een vak dat te veel van je knieën vergt. Ook van je voeten trou wens. Ik stond elf uur per dag. Dat ging niet meer". Willy Dullens is zonder broodwin ning en daarom speelt Ajax vanavond in benefiet-opstelling tegen Ale- mannia Aken. Een vrijwel unieke zaak. In zuidelijker landen gebeurt het nog wel eens. Maar in Nederland houdt de sociale emotie op bij Heintje Davids. En daarom is de benefiet-wedstrijd voor Willy Dullens een unieke zaak. Een kleine twee maanden geleden door aanvoerder Ger Bals van Ajax aange boden aan de Limburger. Bals: „Ten eerste hebben we het ge daan voor Willy zelf. Zo gehandicapt zijn op zijn leeftijd is een enorme slag. Ten tweede hebben we het gedaan om de aandacht te vestigen op dit geval. Morgen kan het mij gebeuren, over morgen Cruyff. We hebben daar de aandacht van de regering en van de KNVB op willen vestigen". „We willen dat er een fonds komt, waar al onze abnormaal hoge belastin gen in gestort worden als een soort ga rantie. Want ik geloof niet dat Dullens de enige is. Nee, ik ben bang dat er wel meer van dergelijke gevallen rond lopen. Het bestuur van Ajax was meteen „in". De vriendschappelijke wedstrijd te gen de Duitsers die voor vanavond toch al op het programma stond werd benefiet verklaard. De heer J. Hordijk, commissaris betaald voetbal van Ajax „Het was voor ons een verrassing, een heel prettige verrassing. De voetbal lers beschouwen elkaar gelukkig nog altijd als collega's. En wij konden ge lukkig de wedstrijd van vanavond daar voor beschikbaar stellen. Nee, die jon gens van Alemannia krijgen gewoon hun geld. Dat is logisch, maar verder zijn er geen kosten. Onze jongens stel len hun premie beschikbaar. De enige kosten die wij verder nog zouden kun nen hebben, is het stadion. En dat Olympisch Stadion? Voorzit ter dr. Tetzner: „Wij rekenen geen huur, de gemeente rekent geen verma kelijkheidsbelasting. Dus de kosten zijn een te verwaarlozen bedrag. Alleen 'n suppoost kan je niet voor niks laten komen". Waarom heeft de FSC zelf geen be nefiet-wedstrijd voor Dullens gespeeld? Er zijn een paar excuses: een klein stadion, een pas gedegradeerde club met weinig bezoekers. Willy Dullens zelf wil er liever niets over zeggen: „Ik weet het niet hoor". De heer Durlinger, voorzitter van FSC en wethouder van Sittard: „Wij hebben voor Willy Dullens gedaan wat er te doen is. Het heeft natuurlijk geen zin een benefiet-wedstrijd te spelen met een gedegradeerde ploeg, waar één- of tweeduizend mensen naar komen kij ken". ,Maar financieel en menselijk* heb ben we alles gedaan; alleen hangen we dat niet aan de grote klok. Willy Dullens is zeer tevreden over ons". Zo'n gebaar kan trouwens alleen Ajax ma ken, dan heeft het tenminste zin." Willy Dullens over het gebaar van Ajax: „Ik ben ontzettend blij dat juist Ajax dit gedaan heeft. Zo kan ik ten minste bewijzen dat ik bij hen ook meegeteld heb. Alleen daarom al ben ik trots. Ik heb maar drie jaar aan de top gezeten. Als ze dan zoiets doen, dan voel je je als sportman toch enorm gewaardeerd". Angst heeft Willy Dullens ook gehad, angst voor de uitdaging aan het pu bliek: „Als er 15.000 gezeten hadden, dan had je moeten concluderen: hé, hé, zo populair ben je nou ook niet. Maar dertig-, veertigduizend, dat zou voor mij formidabel zijn. Want reken maar, het stadion in Sittard heeft maar 24.000 Dat betekent dat op een paar dui zend gulden na de recette voor Willy Dullens is. In de zaken van de Ajax- spelers Muller, Swart en Hulshof die in de voorverkoop een betrouwbare graadmeter zijn gebleken, is het hard gegaan. De heer Hordijk van Ajax durft daarop een schatting van vijftigduizend bezoekers te maken. Hij zegt: „En dat is ontzettend veel. Het ligt tegen de grens aan van een topper of een Eu ropacup-duel". Dr. Tetzner van het Olympisch Sta dion: „Precies kan ik het niet schat ten hoor, daar ben ik geen expert in. Maar met deze prijzen en toeloop kan het voor Dullens toch meer dan een ton opbrengen". Onder de vijftigduizend van vanavond zijn zeker zes a zevenduizend Lim burgers; in één trein en 35 bussen. On der hen het gemeentebestuur van Sit tard en de-spelers van de Fortuna-Sit- tardia-Combinatie, Dullens' vroegere club. WENEN Voor de laatste keer ver dedigen Mate Fenyvisi en Sandor Ma- trai morgen in een wedstrijd tegen een Weens voetbalelftal de keuren van Fe- rencvaros uit Boedapest. Met deze afscheidswedstrijd van de beide record-internationals is een perio de van de Hongaarse voetbalhistorie, die met sterren als Bozsik, Puskas, Cros cis, Kocsis en Hidegkuti in de jaren vijf tig werd geschreven, definitief afgeslo ten. De 36-jarige Fenyvesi, dierenarts van beroep, en de één jaar oudere Matrai, die in Boedapest een espressobar bezit, worden respectievelijk 76- en taachtig keer in de nationale ploeg van Honga rije gekozen. De Hongaren hebben ondanks hun sterspelers in die periode nooit het we reldkampioenschap kunnen veroveren. In 1954 werden zij door West-Duitsland in de finale verslagen. HAMBURG Tom Okker heeft zich maandag, een dag na zijn overwinning in Hilversum, reeds geplaatst bij de laatste zestien van de internationale ten niskampioenschappen van West-Duits land, die in Hamburg worden gehouden. De Nederlandse prof bereikte de acht ste finales (heren-enkelspel) dank zij e^n gemakkelijke overwinning op de Aus traliër Alan Mc Donald: 6-1, 6-0, 7-5. Van de tien profs, die in Hamburg uit komen, speelde naast Okker alleen diens tegenstander in de finale van Hilversum de Brit Roger Taylor. Hij won met 6-1, 6 2, 6-2 van de Westduitser Lothar Lanz. PRAAG Vera Caslavska, de vier voudige Olympische kampioene van Mexico, heeft maandag het leven ge schonken aan een dochter. Over de naam van het meisje wordt pas een beslissing genomen als de vader, Jo sef Odlozil, terugkeert van legeroefenin- gen in Kiev. Drie dagen na het behalen van de gouden medaille in de Olympische acht- kamp en vierentwintig uur na de eer ste prijzen op de brug, vrije oefening en de paardsprong trad Vera Caslavs ka in Mexico in het huwelijk met Od lozil. De echtgenoot van Vera had bij de Spelen van Tokio een zilveren me daille gewonnen op de 1500 meter. Door haar „rijke buit" bij de Olym pische Spelen, wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen (zij be haalde 22 gouden, tien zilveren en drie bronzen medailles) kreeg de Tsjechi sche topturnster de bijnaam „Gouden Vera". plaatsen". Vanavond is Willy Dullens in het Olympisch Stadion, om de mensen en het geld te zien binnenstromen. En dan? „Ik weet het nog niet, een zaak in sportartikelen misschien. Maar invali de ben ik niet. Dat is een vies woord. Als je 24 bent, dan gaat dat woord te ver. Nee, invalide, zo voel ik me niet." VICHY Spanje heeft gisteren in Vichy de Galeabeker veroverd. In de finale van dit tennis-toernooi voor spe lers tot 21 jaar namen de Spanjaarden een beslissende voorsprong van 3-0 te gen Tsjecho-Slowakije. Manuel Orantes en Antonio Munoz versloegen in vier sets de Tsjechen Jiri Hrbec en Pavel Hutka. De setstanden waren 5-7, 6-3, 6 1 en 6-4. Het was de tweede achtereenvolgende maal dat Spanje beslag legde op de Ga leabeker. Voordien wonnen de Span jaarden in 1956, 1957 en 1958 dit toer nooi. DEN HAAG De Nederlandse da- mesatletiekploeg, die 21 augustus in Belfast tegn de Noordierse sames uit komt, bestaat uit de volgende atletes: 100 meter: Trudy Ruth (GAC) of Jos- ke Rademaker (PSV). 400 meter: Toos Peters (De Keien). 100 meter horden: Miep van Beek (ADA) of Trudy Ruth. Verspringen: Marie Valkenberg (DEM) Hoogspringen: Miep van Rangelrooy (Haag'68). Estafette: Trudy Ruth, Jos je Rademaker, Miep van Beek en Willy Wokke (Sagitta). PARIJS De voorhoedespelers Sanda en Barta van de Tsjechische ijshockeyclub Auto-Skoda, die in Cha- monix aan het toernooi om de Mont- Blanc-beker had deelgenomen zijn in Frankrijk achtergebleven. Zij hebben politiek asiel gevraagd. Hun verblijf plaats wordt geheim gehouden. Na zaterdag hun laatste wedstrijd gespeeld te hebben zijn ze in plaats van met de gehele ploeg in het sport paleis te blijven eten. teruggekeerd naar hun hotel. Daar hebben ze hals over kop ingepakt. Zonder hen is de ploeg naar Tsje cho-Slowakije teruggekeerd. Willy Dullens scoort in Nederland- België, april 1966 toen de toe komst er nog was MOSKOU Het Russische Olympi sche Comité is van mening, dat er voor Zuid-Afrika geen plaats meer is in de Olympische beweging omdat de apart heidspolitiek in strijd is met de grond beginselen van het Olympisch Handvest. Ten gevolge van de apartheidspolitiek, die ook in de sport werd doorgevoerd, mocht Zuid-Afrika niet deelnemen aan de Spelen van 1964 in Tokio en 1968 in Mexico. De Russen wensen, dat er verdergaan de stappen worden ondernomen en dat onder meer het Zuidafrikaanse Olym pische Comité niet langer mag worden erkend. LOS ANGELES De Westduitse zwemmer Hans Fassnacht heeft na zijn recordverbetringen op de 400 meter wisselslag en 400 meter vrije slag, ook het Europees record op de 1500 meter vrije slag scherper gesteld. Het record dat met 16.36,8 op zijn naam stond bracht hij op 16.32,2. MACHINE E walgien ANTWERPEN De wedstrijdcom missarissen hebben maandag de inde lingen van de series voor de wereld kampioenschappen wielrennen op de baan bekendgemaakt. Daarbij zijn de Nederlanders er beslist niet slecht van af gekomen. Sprinter Gerard Koel heeft het niet slecht getroffen, want hij moet in de vierde reeks rijden tegen de Belg Van Lancker. De titelkandidaten hebben het uiteraard wat eenvoudiger. Wereld kampioen Beghetto rijdt in de eerste serie tegen de Fransman Charreau, de Belg Sercu komt uit tegen de onbeken de Japanner Madarame. Er zijn acht series, waaruit de winnaars direct ge plaatst worden voor de finale. De ande ren komen in de herkansingen. In de achtervolging zijn Bongers en Post bijzonder sterk ingedeeld. De Ne derlandse kampioen rijdt tegen de Brit Hugh Porter, de titelverdediger, daarna rijdt Peter Post tegen de Deen Ritter. Er zijn in totaal veertien achtervolgers ingeschreven van wie zich dinsdag acht in de kwartfinales plaatsen. Bij de stayers tenslotte is vooral Jaap Oudkerk zeer gunstig ingedeeld. Hij rijdt in de vierde en laatste serie, die woensdagavond op het programma staat, tegen de Italiaan Luciano, de Duitser Kemper en de Zwitser Blatt- ner. De andere twee Nederlandners ko- me dinsdagavond al in de baan. Piet van der Lans krijgt het moeilijk in de reeks tegen Proost, de Italiaan Carniel, de Fransman Scob en de Spanjaard Hortelano. Meer kans om zich direct te plaatsen (alleen de winnaars van de vier series gaan direct naar de finale) heeft Piet de Wit, die dinsdagavond start tegen Deloof, de Italiaan Delillo, de Spanjaard Julia en de Engelsman HUI. In de derde serie, die woensdagavond wordt gereden, starten de Belg Ver schueren, de Duitser Rudolph, de Frans man Raynal en de Zwitser Janser. Naast de vier winnaars moeten de ove rige stayers in twee herkansingsritten trachten alsnog de finale te bereiken, die uit zes renners bestaat. AMSTERDAM Hans Ree is de bes te Nederlander geweest in het IBM- schaaktoernooi; daarover behoeft men zich niet te verwonderen. Deze 24-jarige hoofdstedelijke student in de wiskun de veroverde reeds tweemaal achter een de landstitel, hetgeen na een. tijdperk waarin „dan de één en dan de ander" de beste leek op stabiele kracht wijst, misschien zelfs meer. In dit toernooi versloeg Ree bijvoor beeld grootmeester Stein; in het verle den bond hij Larsen, Gligoric en Ivkof aan de zegekar. Tegen vele meesters heeft hij lauweren geoogst. De karakte ristiek van derden-kenners luidt stee vast, hij is gevaarlijk". Wat daarmee precies wordt bedoeld is onder schakers veelal onduidelijk; bij Ree twijfelt men niet. De in het VAS groot geworden Am sterdammer is „gevaarlijk", omdat hij onverschrokken weet aan te vallen als hij daartoe de voorwaarden aanwezig acht. Dit laatste is geen beperking; in tegendeel. Het kenmerkt juist de mees- terspeler dat hij weet op welk moment de actie naar een snel hoogtepunt kan worden gevoerd. Dat daartoe moed no dig is laat zich horen, want de exacte berekening kan slechts zelden de in tuïtie aan bewijs helpen. Of Ree ooit grootmeester zal worden? De Koninklijke Nederlandse Schaak bond hoopt voorlopig, dat hij tot het professionalisme zal „overgaan". In mindere mate combineert hij name lijk reeds studie met beroepsschaak, doch of hij alleen-maar-schaken zal gaan ambiëren lijkt ons de vraag. Zijn algemene interesse in literatuur, filo sofie, toneel, politiek lijkt voorshands in sterke mate toe te nemen. Ree is uiteraard zeer sterk in schaak geïnteresseerd; zowel in het spelen in het zich meten als in kennis opneming. Dat laatste is eenvoudiger te schrijven dan te „begrijpen". Schaak- studeren op meesterniveau is een ver schrikking. Het eist uren en uren lezen wat an- ANTWERPEN In het Antwerp se sportpaleis, waar een chaotische gezelligheid pleegt te heersen, begint van een wat wonderlijk toernooi om de wereldtitel op de baan voor profwiel renners. Ditmaal namelijk wordt deze strijd uitgevochten op een overdekte baan, hetgeen tot een herwaardering van het toptalent zou kunnen leiden. Op de overkapte, houten baan zullen de typische winterbaanrijders niet gehinderd door weersinvloeden met een voorsprong starten op de „tradi tionele" baanrenners. Ander aspect: de splitsing tussen de toernooien om wereldtitels voor profs en amateurs heeft de zaak er niet boei ender op gemaakt. In feite wordt er straks in vijf dagen een uiterst pover programma afgewerkt. Het gaat slechts evenals vorig jaar in Rome, om drie baantitels: voor sprinters, achtervolgers en stayers. Daarbij komt, dat het talent zeef dun is gezaaid. Jaren achtereen plegen de zelfde renners van start te gaan in de GERT BONGERS niet kansloos beslissende ritten. Bovendien blijken be roepsrenners niet opzienbarend begerig naar deze titels, omdat de kampioenen niet kunnen rekenen op veel financieel profijt. Dat voordeel blijft gereserveerd voor begaafde wegrenners en coureurs die zich kunnen weren in het exclusieve milieu der zesdaagserenners. m* Misschien zal binnen de entourage van het Antwerpse sportpaleis waar in het vaak niet gaat om het fietsen al léén een redelijk aantal toeschou wers zorgen voor enige sfeer. Maar ze ker is dat niet. Wielerminnende Belgen bejubelen met ongeremde hartstocht de „reuzen van de weg", maar baanrenners kun nen ook in dit land slechts zelden inspi reren tot enige geestdrift. In 1963, toen de Belgen de wereldkampioenschappen ook binnen hun landsgrenzen hadden, reden de pistiers doorgaans voor een handjevol toeschouwers. En toen nog streden in Rocourt profs én amateurs. De Nederlandse deelnemers kunnen in deze vooruitblik-in-mineur enige re den tot optimisme aandragen, hoewel Gerard Koel ondanks zijn behendigheid op de winterbanen bij de sprinters geen rol zal spelen op hoog niveau. Hij stamt ten slotte uit een land, waar geen enkele sprinter van nature hem tijdens het nationale kampioenschap enige te genstand kon bieden. De verrassend sterk teruggekomen achtervolger Gert Bongers (wereld kampioen bij de amateurs in 1967), die vorig jaar door privéproblemen aan het einde scheen van zijn nog jonge car rière, mag zich rekenen tot een niet ge heel kansloze. Zijn tijden bieden enig perspectief, terwijl hij bovendien de allure bezit om plotseling aanmerkelijk hoger te reiken. Piet de Wit, ook al veroveraar van Voor het eerst zal een volledig Ne derlands team deelnemen aan de we reldkampioenschappen waterskiën, die donderdag 7 augustus op het Bags- vaerdsmeer in Kopenhagen zullen be ginnen. De ploeg bestaat uit Willy Stable, Eu ropees jeugd-kampioen 1968 en natio naal kampioen 1969, Pim Braskamp, nationaal kampioen sinds 1967 en Arie Gans. Als trainer en coach zal funge ren Guus van Bosveld Heinsius. Bobby Symonnette, van de Baha ma Eilanden, heeft maandag in Sand- hamm (Zweden) de eerste race in de strijd om het Europese kampioenschap in de Solingklasse gewonnen. De Zweed Piehl werd tweede en de Deen Joergen- sen derde. De Nederlandse jeugdschaker Jan Timman heeft maandag in Delft de eerste partij van een schaaktweekamp tegen de Zuidslaviër Malo Damjanonvic gewonen. Timman zal de Zuidslaviër, die in het IBM-toernooi als vierde ein digde, in totaal vier keer ontmoeten. In de strijd om bezetting van de ze vende tot en met elfde plaats bij het toernooi om het Europese juninore kam pioenschap basketball heeft Nederland maandag de eerste wedstrijd verloren van Israël. De Israëlische meisjes, die bij de rust reeds een voorsprong hadden van 33-18, zegevierden met 63-43. In een an dere wedstrijd in deze groep wonnen de Tsjecho-Slowaakse meisjes met 63-55 (32-23) van Roemenië. GERARD KOEL geen grote een regenboogtrui in zijn amateurtijd, lijkt nog niet ver genoeg gevorderd om de amateurtijd, lijkt nog niet vermeer de profstayers tot staan te brengen. De eindstrijd zal hij echter wel weten te bereiken. DEN HAAG Uit een woning op de tweede etage aan de Fluwelen Burg wal in Den Haag zijn gistermiddag voor tienduizend gulden aan juwelen en 800 gulden in contanten gestolen. HANS REE deren zeggen, toetsen wat wordt „be weerd in analyses", partijen kennen uit diverse toernooien waar ook ter we reld gespeeld, het eigen repertoire een minimum van wat door de meester algemeen wordt geweten steeds aan passen bij de jongste ontwikkelingen zo'n repertoire omvat duizenden zet ten!) en wat dies meer zij bijvoor beeld eindspelboeken doorwerken, waar in het bijzonder jonge meesters maar mondjesmaat aan toekomen. Voorlopig is Hans Ree een opkomen de meester, die al pittig hoog is ge klommen doch wiens intellectuele nieuwsgierigheid zo groot is, dat geen mens kan vermoeden welke richting hij zal inslaan. Hij zelf het allerminst. Hij acht veelzijdigheid een eerste eis om ooit tot een verantwoord leefpa troon te kunnen geraken. Aan die veel zijdigheid, dat willen-weten, zal eerst nog jaren moeten worden voldaan... Op het ogenblik leest hij De Koran, de bijbel der Mohammedanen. Zijn eer ste ervaring is, dat hij „nu niet meer met schaken verliest en er meer dan ooit zin in heeft", hetgeen Allah nauwelijks kan hebben bedoeld. PS Zijn score inhet IBM-toernooi was zeker niet geflatteerd; het tegen deel mag zonder overdrijving worden gezegd. TREMITI Het Italiaanse eiland je San Domino, dat deel uitmaakt van de Tremlti-Sarchipel, zal op 21 augustus worden geveild. De .ver koopprijs is begroot op 35 miljoen lires (ongeveer 210.000 gulden). De grond zal per kavel worden ver kocht. De basisprijs van de kleinste kavel (536 vierkante meter) is 643.000 lires, die van de grootste (1189 vierkante meter) 1.427.000 li res. RAWALPINDI De student die op 11 november van het vorige jaar ge tracht heeft de oud-president van Pa kistan, Ajoeb Khan dood te schieten, is veroordeeld tot zeven jaar gevangenis straf. De uitspraak werd gedaan in de stad Pesjawar waar de dader, Mohammad Hasjim, twee schoten had afgevuurd op de president, terwijl deze een Congres van de aan de macht zijnde moslim-liga toesprak. BONN Mevrouw Martha Kuhl- mann, de moeder van de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Wil ly Brandt, is zondag in een bejaarden tehuis in Lübeck op 75-jarige leeftijd ge storven, aldus deelt het ministerie van Buitenlandse Zaken mee. Een woordvoerder voor het ministerie zei, dat Brandt, die op het ogenblik met vakantie in Noorwegen is, woensdag of donderdag van Oslo naar Lübeck zal vliegen om de begrafenis bij te wonen waarvan de datum nog niet vastgesteld is. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7