Op circuit „Orderbos Zondag felle strijd om punten in junioren motocross VVR Post en Bongers in kwartfinales DE LILLO: ONNEEMBARE VESTING VOOR DE WIT STENMAN HOLLAND N.V. AUTOMATENPERSER STENMAN HOLLAND N.V. PERSERS Kavalek leidt Gimondi won eerste etappe Atletiekontmoeting W.-Duitsland-Y.S. Zege voor Timman Eusebio doet nieuw voorstel Belangrijk Vernedering GONDELIERS BEZETTEN STADHUIS Primeur Parijs-Luxemburg SPORT IN 'T KORT Incidentje In onze Mechanische Afdeling kunnen wij nog plaatsen een IN DAGDIENST nlichtingen en sollicitaties dagelijks van 9.30-12.00 uur - 14.00-16.30 uur op onze afdeling Personeelszaken, Energiestraat 2, Yeenendaal, Telefoon 08385- 19109. (assa) In onze Mechanische Afdeling kunnen wij plaatsen enkele IN DAGDIENST Inlichtingen en sollicitaties dagelijks van 9.30-12.00 uur - 14.00-16.30 uur op onze afdeling Personeelszaken, Energiestraat 2, Yeenendaal, Telefoon 08385- 19109. (assa) WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1969 I n APELDOORN I)c Apcldoornse mo torclub „VVR" heeft voor de tweede motocross in dit seizoen wel een bijzon der spectaculair programma samenge steld. Het is een serie wedstrijden van louter junioren. Juist in deze tweede helft van het seizoen zyn deze ju nioren-wedstrijden van groot belang in verband met de promoties. Renners, die juist in het voorseizoen nog al met wat pech te kampen hadden zullen pro beren iets van de achterstand in te lo pen of geheel te nivelleren. De leiden de figuren in de verschillende klassen zullen trachten hun posities te handha ven of te verbeteren. Een en ander heeft tot gevolg, dat er een enorme strijd te verwachten valt. Zondagmiddag om twee uur komen drie klassen aan de start t.w. de 50 cc. de 250 cc. en de zijspanklasse. Het is verheugend, dat de junioren klassen alle een brede top van renners met uitstekende kwaliteiten hebben. Dat belooft voor de nabije toekomst een welkome aanvulling voor de se nioren. Speciaal de 250 cc. heeft een duidelijk afgescheiden topgroep. Aan de spits daarvan staat zonder meer Job Veenhof uit Doetinchem. Hij is dit seizoen van overwinning naar overwinning gesneld en het behoeft geen twijfel, dat wij vol gend jaar zijn naam bij de senioren zul len aantreffen, die dan zeer zeker in de publiciteit zal verschijnen. Hij heeft er alle capaciteiten voor. Zijn felste belagers zijn wel Sally van Peer uit Bilthoven, Jan Woessink uit Harfsen, Willie Loosbroek uit St. Anthonis, Anton Willems uit Wychen, Ron Willems uit Amsterdam, Ben Zon- nenberg uit Arnhem en Jan Tijhuis uit Nijverdal. Dit prominente gezelschap aangevuld met veel jong talent, zal in twee series en een finale gaan uitma ken wie zich tenslotte winnaar zal mo gen noemen. Wij houden ons maar af zijdig van een prognose. In de 50 cc. klasse gaat het al om een even belangrijke zaak. Hier zijn het ook de promotiepunten die alles be tekenen. Ook in deze klasse twee se ries en een finale. Alle sterke rijders komen naar Apeldoorn. Ook hier een Doetinchemmer favoriet t.w. Eef Wen- tink met als grote concurrenten de op eigen terrein rijdende Apeldoorners Jos Klumpers, Henk Hanekamp en Bert Bessels, verder Oosterink en Bertus Bellert uit Zelhem, Gerrit de Haan uit Doetinchem, M. Absen uit Teriet, Jan de Kruyf, Arnhem en verder nog een lange rij van namen van jongens, die zo langzamerhand van wanten weten LISSABON Eusebio, Portugal» ster voetballer heeft Benfica een laatste voorstel gedaan in de onderhandelin gen voor een nieuw contract. Hy vraagt een bedrag van vier miljoen escudos ongeveer 498.000 gulden. Eusebio vertelde aan verslaggevers, dat hij tot nu toe geen antwoord van de club heeft ontvangen. Het oorspron kelijke voorstel van Eusebio luidde, dat hij zijn contract wilde vernieuwen te gen een bedrag van vijf miljoen escu dos voor de periode van drie jaar, plus tien procent van het bedrag, dat Benfi ca ontvangt voor het spelen van vriend schappelijke wedstrijden tegen buiten landse teams, een maandsalaris 9.000 escudos (ongeveer 1000 gulden) een bonusuitkering en alle belasting voor rekening van Benfica. Het Benfica-bestuur deelde daarop mee dat het aan deze eisen niet kon voldoen en bood hem 3V» miljoen escu dos en geen aandeel in de ontvangsten voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Eusebio heeft dinsdag ge zegd, dat hij later deze week naar Lou- renco Marques, zijn geboorteplaats in Mozambique wil gaan voor familiebe zoek en om enkele privé-zaken af te handelen. Ondertussen zet Eusebio zijn training bij Benfica voort. De club heeft hem daartoe toestemming verleend totdat overeenstemming is bereikt over een nieuw contract of tot hij een contract krijgt bij een andere club. In Lissabon beschouwt men dit als een aanwijzing, dat zowel Eusebio als Benfica nog hoopt met elkaar tot over eenstemming te komen. DIEREN In het toernooi om het open schaakkampioenschap van Ne derland, dat in Dieren wordt gehou den, staat de Tsjech Kavalek na twee ronden in groep A aan de kop. In de eerste ronden versloeg hij Marcus en in de tweede ronde rekende hij af met J. van den Berg. ANTWERPEN Ferdinand Bracke de onberekenbare Belg, heeft gister avond in het Antwerpse sportpaleis vierduizend landgenoten in extase ge bracht. Hij verbrijzelde in een magis trale race bij de achtervolgers het scherp staande baanrecord door de vijf kilometer achtervolging te overbruggen in 5 min. en 56.6 sec. Als veruit snelste der veertien achter volgers stormde hij op de eerste dag van het toernooi om de wereldtitels Daarin was ook plaats voor de beide Nederlandse deelnemers: Peter Post en Gert Bongers. Peter Post, de geliefde keizer in het sportpaleis stapte hoofdschuddend van zijn fiets. Ondanks zijn zege in de ach tervolging op de Deense houder van het wereldrecord Ole Ritter, die hij in de series waarin het overigens alleen maar om de tijden ging 1.3 sec. voor was gebleven. Ondanks ook zijn zeer re delijke tijd: 6.08.76. „Het is verschrikkelijk", klaagde hij. „In de laatste acht ronden (twee kilo meter) reed ik met een lekke band. Het sturen werd steeds moeilijker". Heel langzaam bleek zijn achterband leeg te lopen, hetgeen hem in zijn rit tegen de uitgeputte Deen zijn royale voorsprong had gekost. De tweede Nederlander, Bongers, vechtend voor een comeback op topni veau, moest in de allerlaatse meters van de vijf kilometer lange rit de ver nedering doorstaan te worden ingelo pen. Zijn tegenstander was dan ook naar: de Britse routinier Porter, we reldtitelverdediger en door de in Ant werpen op zakenbezoek zijnde Jan Derksen getipt als de veroveraar van de regenboogtrui. Maar als levensgrote concurrent dien de zich kort daarop de grillige Belg Bracke aan. Onder stormachtige toe juichingen van de ongeveer vierduizend toeschouwers rukte hij in zijn race te gen Marcelli naar een formidabele tijd. De verslagen Italiaan was slechts toe schouwer, toen de broodmagere Belg over de streep schoot. Hij was afgestapt nadat hij was ingelopen door Bracke, die zich aandiende als favoriet voor de wereldtitel der achtervolgers. Nederlands sprintkampioen Gerard Koel was een kansloze in het milieu der profsprinters. Nadat hij snelheid tekort was gekomen in zijn eerste rit tegen de verdienstelijke Belg Van Lancker stond hij voor de hopeloze opgave zich door drie herkansingsritten heen te worstelen. Op die manier slechts kon hij nog de achtste finales bereiken. Koel behendig op winterbanen, wel licht goed geweest voor een kwartfina le plaats, doch kampend nu met de ge volgen van darmstoornissen zag in zijn tweede rit de poort dichtvallen. De onbeduidende Fransman Charruau pro fiteerde van zijn gebrek aan snelheid, dat de Nederlander wederom vertoonde. „Ik voel me prima", sprak hij som ber uit. „Maar door die buikklachten heb ik de laatste dagen bijna niet kun nen eten. Dan heb je de macht niet om een felle eindsprint te plaatsen". De belangrijkste uitslagen waren: Sprint, kwalificatieritten: Eerste se rie: 1. Beghetto (It), laatste 200 m in 11,37 sec., 2. Charreau (Fr). Tweede serie: 1. Sercu (Bel) 10,98. 2. Madara- me (Jpn). Derde serie: 1. Barnett (GB) 11,66, 2. Mourioux (Fr). Vierde serie: 1. Van Lancker (Bel) 11,48, 2. Koel (Ned). Vijfde serie: 1. Damiano (It) 11,36, 2. Bull (GB). Zesde serie: Peter Post in actie in zijn rit tegen Ritter. 1. Gaiardoni (It) 11,22, 2. Van den Berghe (Bel). Zevende serie: 1. Tana- ka (Jpn) 11,98, 2. Gilmore (Aus). Acht ste serie: 1. Kudo (Jpn) 11,62. 2. Walsch (Aus) 3. Suire (Fr). Achtervolging kwalificatieritten: Eer ste rit: 1. Porter (GB) 6 min. 0,55 sec, 2. Bongers (Ned) 6,10,53. Tweede rit: 1. Post (Ned) 6,08,76, 2. Ritter (Den) 6.08,89. Derde rit: 1. Bracke (Bel) 5.56.60, 2. Marcelli (It) ingelopen na ze ventien ronden (Bracke verbeterde het baanrecord, dat sinds 22 februari met 5.59,6 op naam stond van Hugo Scrae- yen). Sprint, herkansingsrittem: Eerste rit: 1. Charreau 12,08, 2. Koel. Tweede rit: 1. Mourioux 11,78,'2. Walsh. Derde rit: 1. Suire, 11.66, 2. Van den Berghe. Vier de rit: 1. Madarame 11,79, 2. Buil, 3. Gilmore. VENETIë Ruim 40 Venetiaanse gondeliers zijn maandag het stad huis binnengedrongen en hebben daar meubilair vernield en de raad zaal onder water gezet, voordat zij door de politie verdreven konden worden. Tevoren had de sterke arm der wet in actie moeten komen, tegen een stel gondeliers die een serenade van gefluit en boegeroep ten gehore brachten voor het bureau van burge meester Giovanni Favaretto Fisca. De protestacties van de gonde liers gelden een vaarverbod in „Rio Nuevo" de kortste waterverbinding tussen het Centraal Station en het Sint Marcusplein. Het verbod geldt van 's ochtends acht uur tot 's avonds negen uur, behalve voor boten van de gemeentelijke veerdienst. Volgens het stadsbestuur hebben de gondeliers door het verbod min der te lijden van de golven van de gemeenteboten en worden ook op stoppingen te water voorkomen. De gondeliers vinden dat zij door het vaarverbod in de Rio Nuevo grote omwegen moeten maken en hebben al eerder hun ongenoegen geuit door een langzaam-aan-actie, waarbij het verkeer te water in het Canal Gran de volledig werd gestremd. De zijspanklasse is voor Apeldoorn •en primeur. Er is vooral onder de jongeren op het moment bijzonder veel animo voor de zijspanklasse. Het is ook wel het meest spectaculaire onderdeel van de motocrosssport. Het aantal in schrijvingen is ook hier bijzonder groot, zodat ook hier twee series en een finale op het programma staan. Op de deelnemerslijst komen verschillende na men voor van teams, die volgend jaar wel eens in de rijen van de senioren REIMS Felice Gimondi, winnaar van de Ronde van Italië, heeft maan dag indirect wraak genomen op de Ita liaanse wielerbond. Nadat hij niet was gekozen in de Italiaanse ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg, zegevierde hij in de eerste etappe van Parijs-Luxemburg, een wedstrijd, die W°rdt gezien als de generale repetitie •oor de strijd in Zolder. Gimondi won de 228 km tussen No- gent-sur-Marne en Reims in 5 uur 31 minuten en 8 seconden en had een voorsprong van 44 seconden op een groep van twaalf renners waarin Piet van Katwijk, die enkele weken geleden nog als vierde eindigde in de amateur ronde van Rijnland-Palts, de meeste aandacht op zich vestigde. Van Kat wijk eindigde als derde achter de Ita liaan Zandegu, maar nog voor Tour winnaar Eddy Merckx. Bij deze twaalf bevond zich ook Rene Pijnen, die in de Tour voortijdig moest afstappen. Rini Wagtmans en Jaak Frijters eindigden in het peloton, dat bijna negentien mi nuten achterstand op Gimondi had. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Gimondi (It) 228 km in 5 uur 31 min 08 sec. (met bon. 5.30.58), 2. Zardegu (It.) 5.31.52 (met bon. 5.31.47), 3. Van Katwijk (Ned.), 4. Merckx (Bel.) 5. De Vlaeminck (Bel.), 6. Pijnen (Ned.), 8 Van Looy (Bel.), 34. Hiddinga (Ned.) 5.47.03, 38. Frijters (Ned.) 5.50.29. 42 Wagtmans (Ned) zt. AUGSBURG Reeds na de eerste dag van de atletiekontmoeting tussen West-Duitsland en de Ver. Staten, dins dagavond in Augsburg, hebben de Westduitse atleten een achterstand, die nog nauwelijks is in te lopen: 74 tegen 43 punten. De Duitse dames bouwden enigszins volgens de verwachtingen, een kleine voorsprong op: 44-39. De Amerikaanse ploeg, die lang niet op volle sterkte aantrad, behaalde een reeks overwinningen, die alleen op de 5.000 meter door Werner Girke werd onderbroken. De beste prestaties op de ze eerste dag leverden sprintspecialist John Carlos met zijr. overwinning op de 100 meter in 10.) sec de 800 meter loper Juris Luzins (1.46.7) en Lee Evans, wereldrecordhouder en Olym pisch kampioen op de 400 meter, die deze afstand in 45,6 sec. won Ondanks de puntenwinst van de Westduitse dames eisten de prestaties va® de Amerikaanse atletes de meeste aandacht voor zich op. De 18-jarige Kathy Hammond won de 400 meter in 53,1 sec, terwijl de Amerikaanse esta fette-ploeg op de 4 x 100 meter met 44.5 sec. de beste tijd ter wereld van dit seizoen realiseerde. De Doetinchemmer Job Veenhof, momenteel een van de sterksten in de klasse 250 cc juniorenkomt zondag in Apeldoorn aan de start. kunnen voorkomen Dick van de Kolk uit Lochem, Henk Twijler uit Almen, Barend Kromdijk uit Harfsen, Ronald Spee uit Apeldoorn, Rene Vermeulen uit Alkmaar en Frans Vos uit Rotter dam. Over het prachtige circuit van de VVR in het Orderbos behoeven we wei nig meer te vertellen. Het bezit alle fa cetten van een crosscircuit, die het voor renners en bezoekers zo aantrekkelijk maken. De wedstrijden beginnen 's mid dags om twee uur. In de morgenuren is het circuit open voor de training. DELFT De Nederlandse jeugd- schaker Timman heeft in Delft de eer ste partij van een schaaktweekamp te gen de Joegoslaaf Damjanovic ge wonnen. Timman zal de Joegoslaaf, die in het IBM-toernooi als vierde ein digde, in totaal vier keer ontmoeten. De Russische atlete Galina Mitrots- jina heeft dinsdag in Odessa de 200 me ter horden gewonnen in 26,9 seconden, de snelste tijd ooit ter wereld over de ze afstand gelopen. De vorige beste prestatie op dit weinig gelopen num mer stond eveneens op haar naam: 27,1 sec. Bij dezelfde wedstrijden leverde Valentin Gavrilov bij het hoogspringen een uitstekende prestatie. Voor de twee de keer dit seizoen kwam hij over 2,20 meter. HONKBAL Vanavond, aanvang half zeven, wordt op Vreelust (Rotter dam) een wedstrijd gehouden tussen Sparta en de California Stags. KRUININGEN Op Rijksweg 58 in Kruiningen is gisteren de 5-jarige Wini fred Johns uit Amsterdam om het leven gekomen toen haar vader bij het passe ren van een autobus de macht over het stuur verloor en enkele malen over de kop sloeg. De man zelf bleef nagenoeg ongedeerd. ANTWERPEN De Nederlandse stayerskampioen Piet de Wit slaagde er, evenmin als Van der Lans, in di rect een plaats in de finale te verove ren. Voor De Wit was de Italiaan Do- menico de Lillo een onneembare ves ting. De Italiaan, die van kop was gestart, reed een geweldige wedstrijd. Achter de Belg Meuleman, die het Antwerpse sportpaleis op zijn duimpje kent, week De Lillo geen centimeter voor het op hem afstormende geweld. De aanvallen van Piet de Wit, van Romain de Loof en van de Spanjaard Julia werden steeds weer door de gemakkelijk tem po verhogende De Lillo opgevangen. Het was voor De Wit, die keer op keer in het kielzog van de Italiaan de rug kromde voor een soms rondenlange spurt, om wanhopig van te worden. Toen zijn laatste aanval, drie minuten voor tijd, ook op niets uitliep, viel De Wit terug naar de derde plaats, terwijl Julia nog een keer tevergeefs probeer de De Lillo van de kop te verdringen. De luid toegejuichte Italiaan werd winnaar voor Julia, De Wit en De Loof, die toch nog van de Belgische wieler bond geld had gekregen om een gang maker te charteren. Die financiële hulp gold voorlopig alleen voor de serie. De Loof had Bertus de Graaf in de arm genomen en dat gaf aanleiding tot een incidentje in het Nederlandse kamp. Want De Graaf stemde toe zonder chef d'équipe Jef van de Vijver te hebben geraadpleegd. Hij werd daarvoor op de vingers getikt en moest een verklaring ondertekenen dat hij niet tegen landge noten zou rijden. Dat deed De Graaf tenslotte nadat hij wel even had tegen- gesputterd. Uitslag: 1. De Lillo (Ita.) (gangma ker Meuleman) in 1 uur afgelegd 64.015 km; 2. Julia (Spa) (Mora) op 30 meter; 3. De Wit (Ned.) (Stakenburg) op 60 meter; 4. De Loof (Belg.) (De Graaf) op 125 meter; 5. Hill (G.-Br.) (Pelser) op 3 ronden. De Belgische favoriet Leo Proost was de eerste stayer, die een finaleplaats de eindstrijd is zaterdagmiddag haalde. In de eerste serie wachtte Proost, die kundig door Noppie Koch werd rondgeleid, tot acht minuten voor tijd om zijn beslissende aanval op het duo Catniel (Ita.) en Hortelano (Spa.) in te zetten. Deze twee hadden elkaar het leven al danig zuur gemaakt. Zo zuur dat eerst Carniel en vervolgens ook Horte lano nauwelijks tegenstand aan Proost konden bieden. Piet van der Lans speelde achter Ger Pelser een ondergeschikte rol in dit gezelschap. De Sassenheimer, die al na een paar minuten het contact met de rol verloor, werd op drie ronden gere den en mag zijn heil verder zoeken in een van de herkansingsritten, die voor vrijdagavond op het programma staan. dochteronderneming van het Zweedse Stenmanconcern gevestigd te Eskiltuna. Fabrikant van hang- en sluitwerk, w.o. de wereldbekende Assa veiligheidssloten. WIJ ZOEKEN Mensen met verantwoordelijkheidsgevoe Goed loon. Zeer goede sociale voorzieningen, onder andere Reiskosten/Fietsengeld Gratis bedrijfskleding Eigen Pensioenfonds Personeelsvereniging 6 Vakantietoeslag. Ook degenen die nog niet als zodanig werkzaam zijn geweest, kunnen solliciteren, aangezien in ons bedrijf een opleiding hiervoor wordt gegeven. houano dochteronderneming van het Zweedse Stenmanconcern gevestigd te Eskilstuna. Fabrikant van hang- en sluitwerk, w.o. de wereldbekende Assa veiligheidssloten. WIJ ZOEKEN mensen met verantwoordelijkheidsgevoel. WIJ BIEDEN goed loon. Zeer goede sociale voorzieningen, onder andere Reiskosten/Fietsengeld Gratis bedrijfskleding Eigen Pensioenfonds Personeelsvereniging 6 Vakantietoeslag. Ook degenen die nog niet als zodanig werkzaam zijn geweest, kunnen solliciteren, aangezien in ons bedrijf een opleiding hier voor wordt gegeven. HOLLAND

De Vallei | 1969 | | pagina 10