Ruim 50.000 toeschouwers waren aanwezig GROOTS AFSCHEID VOOR WILLY DULLENS Motocrossers leverden in Arnhem felle strijd ©KOFFIEMELK 5Ï ®0#A54 ®up """681 8° 8l 'n «root blik von 95 voor moor 59. Lekker hoeft niét duur te zijn! Ml/EBMour JJLeekendaanbiedineen tel ribcarbonade KRISTAL-.*, SUIKER I05 DRUIVEN tomaten komkommer SPAR Dopingcontrole liep uit de hand Feijenoord verloor Biscunsi?8 «aroew Witjes weggetrokken Cupsfeer Overtuigender Als vanouds Roy Emerson won met moeite Franse baanploeg voor W.K. BMMTR900' ®uouw Sa# toflees 500 gram HAAS KARBONADE 4.09 Kopen bij de Spa is sparen bij de koop De Ombudsvrouw weet wat lekker is. Bel 020-942356 voor een goed recept. m 500 gram KUIPJE Weer naar school? SLASAUS ONTBIJTKOEK witte ITALIAANSE 1 kilo export kwaliteit (minimaal 600 gram) per stuk 2STOX5ÏI WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1969 AMSTERDAM Het is voor Wil ly üullens (24) gisteravond in het Olympisch Stadion in Amsterdam een groots afscheid van de voetbalsport geworden. Ruim vijftigduizend toeschouwers hadden begrepen dat de voetbalcarriè re van het jeugdig Sittards voetbalta lent veel te vroeg was afgebroken. Groots werd zijn afscheid gevierd door een Ajax, dat tegen het West- duitse Alemannia Aken zich in de eer ste helft uitleefde met hogeschoolvoet bal. De einduitslag van 21 was on belangrijk als men die afweegt tegen de achtergronden van een jong voet baltalent die een poel van ellende moest doorwaden. Willy Dullens, geflankeerd door de niet spelende Cruyff, verrichtte een symbolische aftrap. Door een haag van spelers van Ajax verliet hij daarna voor de laatste maal een voetbalveld. Met in zijn hand een vaantje geklemd groet te hij de duizenden op de volgepakte tribunes. Velen van zijn streekgenoten hebben de grootse hulde, die aan Dullens door de massa werd gebracht, niet meege maakt. Zij waren gestrand in een ont wricht Amsterdam waar de politie de stroom niet kon verwerken. Dullens, zelf een uur te laat, kon daar niet aan denken. Wat witjes weg getrokken nam hij zijn plaats op de eretribune in. De emoties maakten ech ter snel plaats voor een bevrijdende glimlach. Dullens, als gehypnotiseerd, volgde het spel varr-éen team, dat ge heel in nieuwe stijl het veld van het Olympisch Stadion veroverde. Niet al leen hij, maar met hem de duizenden keken geboeid naar een elftal, dat een vlekkeloze show opvoerde. Ajax wenste in stijl te blijven. Naast het grootse gebaar van de liefdadig heidswedstrijd wilde men het niet met een lauw partijtje afdoen. In de stijl van AC Milan, met drie spitsen, begon Ajax vlekkeloos gegroepeerd voetbal te spelen. Snel over het middenveld, afgewerkt met messcherpe passes naar de voor hoede. Alemannia Aken moest voor dit Ajax al snel door de knieën. In een wa re cupsfeer strafte Swart na vier mi nuten show een slecht weggetrapte bal van doelman Scholz doeltreffend af (1—0). Uitbundig werd de harde knal van Swart door de toeschouwers be groet. Men kreeg nauwelijks de tijd om adem te halen. Vijf minuten later spropg Dullens juichend omhoog toen Hulshoff, ver mee opgekomen, Scholz voor cte .tweede maal (2-0) passeerde. De wijze, waarop dit doelpunt werd voorbereid, moet het voetbalhart van de Limburger wel in heftige beroering hebben gebracht. Van voet tot voet vloog de bal in razend tempo over de hel verlichte grasmat. Hulshoff hoefde slechts af te werken. Tot aan de rust bleef Ajax het spel dicteren. Alemannia had nauwelijks een antwoord. Met de vervanging van doelman Scholz door Prokop startte Alemannia in de tweede helft overtuigender. Er De aftrap voor de wedstrijd Ajax-Alemannia Aken was de laatste officiële schop, die Willy 'Dullens tegen de voetbal gaf. Rechts van hem Johan Cruyff, die zelf niet meespeelde in deze bene fietwedstrijd. was meer rust in de Westduitse linies gekomen. Ajax moest terug. Een forse tackle van Hulshoff werd door scheids rechter Van Gemert bepaald overger waardeerd. Stopper Walter mocht een strafschop nemen: 21. De show van Ajax had de gemoede ren bij Alemannia sterk geprikkeld. Het duel werd feller, maar daardoor ook boeiender. Had' de voorhoede, van Ajax, met Van Dijk en Mühren in een glansrol, een ruime voldoende gehaald, tegen de opdringende Westduitsers werd de kracht van de verdediging flink ge test. De vervanging van Groot door Muller en van Keizer door Sondergard bracht wel weer meer ljjn in de acties van Ajax, maar het peil van voor de rust werd niet meer bereikt. Het stond, nog 2—0 voor Ajax toen Henk Groot de doelman van Alemannia Aken' bijna weer te snel af was. Het mocht echter niet zo zijn. ANTWERPEN De dopingcontrole tijdens de eerste dag van de wereld kampioenschappen op de baan voor de profs in Antwerpen is de heren van de internationale wielerfederatie (UCI) ge heel uit de hand gelopen. Tot grote ver bazing van een ieder die er ook maar iets mee te maken heeft, werd name lijk kort na het begin van het avondpro gramma op de winterbaan in het ren nerskwartier een officieel communiqué opgehangen, waarin precies werd aan gegeven wie zich na afloop voor de con trole moesten melden. Het waren de winnaars van de herkansingsritten van de achtste finales in de sprint (Madara- me en Mourioux), de twee besten van de kwalificatieritten in de achtervolging (De Belg Bracke en de Brit Porter) en bij de stayers de winnaar van de eerste rit (Proost) en de tweede uit de laat ste rit (Julia). De Belgische dokter Dierickx, een expert op het gebied van de doping zo als was gebleken bij de Olympische Spelen in Mexico, onder wiens leiding de controle werd verricht, was razend. ,,Dat had natuurlijk nooit mogen ge beuren. Wij zullen er voor zorgen dat in het vervolg de kandidaturen voor de controle niet weer te voren worden be kendgemaakt. Op deze manier werk men fraude in de hand". HAMBURG De Australische prof. Roy Emerson heeft gisteren in de tweede ronde van de open Westduitse tenniskampioenschappen in Hamburg met moeite gewonnen van de 37-jarige Hongaar Istvan Gulyas. De Australiër won met 7-5, 6-8, 2-6, 7-5, 7-5. Behalve Emerson plaatsten ook Okker (6-1, 6-0, 7-5 op de Australiër McDonald), Roche, Riessen, Taylor en Bungert zich voor de achtste finales. Tom Okker bereikte met zijn part ner Marty Riessen de tweede ronde van het herendubbelspel. Okker en Riessen versloegen de Oostenrijkse kampioen Herdy en de Zwitser Werren in twee sets: 6-4. 6-4. ARNHEM Vierduizend bezoekers hebben bij de motocross van de motor club „Arnhem" op het circuit de „Arn hemse heide" aan de zuidrand van het zweefvliegveld Teriet genoten van de spannende wedstrijden, waarbij vooral in de junioren-klassen fel is gestreden om de promotiepunten. In de 500 cc ju nioren verspeelde Jan van Beek door een aanrijding de eerste plaats. Hij reed in de eerste manche tegen Aust op. Van Beek lag in leidende positie, maar viel daarna enkele plaatsen te rug. Voor Aust liep het minder pret tig af. Hij liep een diepe vleeswond aan zijn been op. De tweede manche werd met groot machtsvertoon door J. van Beek gewonnen. Bij de 250 cc senioren was Stef van der Sluis op eigen bodem niet te slaan. Hij zegevierde in beide manches. 250 cc internationaal: 1. Stef van der Sluis, Arnhem op Bultaco, 2. Jo Hoef man, Doetinchem op Husqvarna, 3. Jo Roelofs, Gorssel op Husqvarna, 4. Wil van Rossenberg, Nieuwveen op Husq varna, 5. Arno Dreezen, Maastricht op Husqvarna, 6. Hans Polsvoort, Lochem op Husqvarna, 7. Johan Roessink, Rijs- sen op CZ, 8. Harry Haaker, Badhoe vedorp op CZ, 9. Max Wassink, Arn hem op Husqvarna, 10. Jan Wemme- hove, Zupidwolde op Husqvarna. 50 cc junioren: Eerste serie: 1. Jan v. d. Brom, Amersfoort op Sachs, 2. Henk Willemse, Arnhem op Rojo, 3. Eef Wentink, Doetinchem op Brudo, 4. Wim Gouweleeuw, Rotterdam op N. Special, 5. Bert Greneveld, Ede op Kreidler. Tweede serie: 1. Henk Poorte Nij- verdal op Sachs, 2. Maas Beitler, Er- melo op Rojo, 3. Gerrit de Haan, Doe tinchem op Brudo, 4. Cor Noorlander, Rotterdam op N. Special, 5. Joop Beit ler, Ermelo op Majo. Finale: 1. Henk Poorte, 2. Henk Wil lemse, 3. Eef Wentink, 4. Cor Noorlan der, 5. Jan van de Brom, 6. Wim Gou weleeuw, 7. Evert Groeneveld, Ede op Kreidler, 8. Joop Bos, Amsterdam op Zündapp, 9. Jan de Kruyff, Arnhem op Rojo, 10. Gerrit de Haan. 250 cc junioren: Eerste manche: 1. Job Veemhof, Doe tinchem op Husqvarna, 2. Chris van Heertum, Schijndel op CZ, 3. Jan Was sink, Harfsen op Bultaco, 4. Jan Tij huis, Nijverdal op Sachs, 5. Arie Mak- kink, Eefde op HVN. Tweede manche: 1. Willie van Loos- broek, St. Anthonis, 2. Job Veenhof, S. Arie Makkink, 4. Chris van Heertum, 5. Jan Woessink. Eindstand: 1. Job Veenhof, 2. Chris van Heertum, 3. Arie Makkink, 4. Jan Woessink, 5. Jan Tijhuis, 7. Willie van Loosbroek, 8. Gerhard Hertgers, Eefde op CZ. 500 cc junioren. Eerste manche: 1. Roy Wassink, Arnhem op Husqvarna, 2. Geert Knui- man, Wychen op CZ, 3. Henk de Peer, Bilthoven op Maico, 4. Jan van Beek, Zelhem op CZ, 5. Roel Eltink, Zutphen op Maico. Tweede manche: 1. Jan van Beek, 2. Roy Wassink, 3. Geert Knuiman, 4. Roel Eltink, 5. Henk van Peer. Eindstand: 1. Roy Wassink, 2. Jan v. Beek, 3. Geert Knuiman, 4. Henk van Peer, 5. Roel Eltink, 6. Hans Heijstek, Klundert op Husqvarna, 7. Henk va'n Leuveren, Scherpenzeel op Husqvarna. PARIJS De Franse baanploeg voor de wereldkampioenschappen wielrennen bij de amateurs (15 tot 21 augustus in Brno) is als volgt samen gesteld Sprint: Moreion, Quintin en Trentin. Tandem: Morelon-Trentin. Kilometer: Trentin. Achtervolging: Armet en Re- billard. Ploegenachtervolging: Dar- met, Federroff, Rebillard, Grignon en Bruchon. Stayerswedstrijd: Giscos. Dot zoiets kon vo Vasovic, die eenmaal op de doellijn redding bracht, en Hulshoff speelden als vanouds, hetgeen van Suurbier niet gezegd kon worden. Te vaak werd hij door linksbuiten Tenbrück gepasseerd. De onvriendelijkheid die naarmate het duel vorderde, optrad, zal Willy Dul lens in zijn afscheidswedstrijd niet heb ben verwacht. Een gebrek aan concen tratie, juist in de eerste helft zo merk baar aanwezig, en een toenemende ver moeidheid was daar niet vreemd aan. 1/2- liter Netzoals uzelf ook tomatensoep maakt. Nleen sneller. Waardoor smaak en vitaminen beter bewaard blijven. HAMBURG Feijenoord heeft dins dagavond in Hamburg 'een vriend schappelijke wedstrijd tegen de BUh- desligaciub HSV met 2-1 verlóren. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Er waren 8.500 toeschouwers. Feijenoord heeft deze ontmoeting de beste kansen op een overwinning gehad. In de 28ste minuut liepen de Rotter dammers een achterstand op na een doelpunt van Poetzschke, maar Kind- vall maakte in de 40ste minuut gelijk. Kindvall en Hasil, met doelman Trey- tel de beste Feijenoorders, kregen in de tweede helft nog kansen, maar voor al de Oostenrijker, die in de eerste helft al tegen de lat had geschoten, had wei nig geluk. De beslissing viel zeven mi nuten voor tijd, toen „Bubi" Hönig na een solo van twaalf meter raak schoot 2-1. Feijenoord speelde in de volgende op stelling: Treytel; Romeijn, Israël, Van Duivenbode, Laseroms; Hasil en Jan sen; Wery, Kindvall, Van Hanegem en Moulijn. 0e beste zongerypte tomaten Met heel vee! groteheerlijk gekruide gehaktballetjes. 7 hoeft pak 0,0. wat is dat lekker! Weg matige tomaatjes. Jullie horen niet bij de Spar. Groot blik voor 4 volle borden. r;.r allerfijnste tafelmargarine KK 1 stmen 200 mm 1.18 1.19 Zak 500 -fles 9ram 59 0-6 liter 1.28 500 gram VJ Si f #W 500 gram VANAF HEDEN 1 KILO li i- .Xfc X ,7' *ë/3T V V.v i

De Vallei | 1969 | | pagina 11