Weinig talent in de herenafdeling van Panters VLTC streeft naar meer competitiesfeer Indeling STV-Climax had een topseizoen „De Forellen" oefenmeester raakt kwijt ..Overwinning.. ...STIEFKIND IN SPORTWERELD... Candia zal hard moeten vechten voor een hogere klassering „BIJ GRAND-PRIX OP DE GREBBEBERG KRIJG JE BESLIST EEN TERUGSLAG" Degradatie eerste uitgave niet zeker DAMESTEAM NA SCHITTEREND SEIZOEN IN DE HOOFDKLASSE Ledenaantal steeg tot 160 Vier banen Dubbel Zondag Zaterdag Niet geschikt Ups and downs Waterpoloteam veroverde plaats aan de top; Henk Uri formeerde ijzersterke zwemploeg Talenten Waterpolo it het niets Dankbaarheid Veenendaal kreeg gevoelige klap te incasseren Candia '66 Veenendaal Penningmeester MACRO: Dames rzo Heren Training Hemelvaartsdag «mi41 VEENENDAAL Volleybalvereniging Panters heeft in het afgelopen seizoen goede resultaten geboekt en het is geen sinecure om die in de komende compe titie te consolideren. De dames promoveerden na een glans volle competitie, die zonder een enkel verliespunt werd beëindigd, naar de hoofdklasse van de NeVoBo. In de pro motiecompetitie verloor het slechts eenmaal. De heren deden het beter dan werd verwacht en eindigden op de tweede plaats van de eerste klas in de ster ke afdeling Utrecht en omstreken. Trainer B. Visser uit Utrecht gaf te kennen helemaal niet beducht te zijn voor de tegenstandsters, die de dames straks in hoofdklasse ontmoeten. Pan ters is ingedeeld in centraal Nederland met ploegen uit Utrecht, Amersfoort, uit de provincie Noord-Brabant en uit het oosten van het land. Dat had veel slech ter kunnen uitvallen voor Panters, want het is zelfs nu niet onmogelijk, dat de damesformatie van Panters wederom voor een grote verrassing kan zorgen. Maar zover is het nog lang niet. De overgangscompetitie van dit seizoen werd zonder een enkel verliespunt uit gestreden en dat duidt toch wel op de grote kracht van de ploeg. Maar nu men is doorgedrongen tot de topploegen van Nederland moet de ware strijdlust wor den getoond. De techniek van de dames moet bijzonder hoog worden aangesla gen in de komende hoofdklasse-compe titie. Met uitzondering van routinier Wil Schoemaker is de ploeg echter bijzonder jong voor een hoofdklaser. Maar kan de formatie zich snel aanpassen in de hoofdklasse dan zal juist het jeugdig VEENENDAAL De Veenendaalse lawn-tennisclub VLTC kan met grote tevre denheid terugzien op het afgelopen verenigingsjaar. Het ledenaantal steeg tot t>U- na 160 en in de competitie werden goede resultaten geboekt. Het bestuur werd drastisch verjongd en er werden veel activiteiten ontplooid. Uiteraard wekt een dergelijk ledental enige zorgen voor de toekomst en men heeft dan ook al min of meer vastomlijnde plannen om nog meer competitiesfeer op de banen aan de Dennenlaan te brengen. Zo heeft men o.a. aan de stichting van de banen voorgesteld een oefenmuur te laten bouwen. Een dergelijke muur is eigenlijk onontbeerlijk bij de training. Dit elementair zo belangrijke attribuut zal er ongetwijfeld toe bijdragen, dat het peil van vele speelsters en spelers op een hoger plan wordt gebracht. De accommodatie aan de Dennenlaan telt vier banen. Nu er ongeveer 160 le den zijn wordt het straks een heel ge- puzzel om iedereen aan zijn trekken te laten komen. Elk jaar organiseerde men de clubkampioenschappen in een week met als climax het daarop volgende weekend, waarop de finalepartijen wer den gespeeld. Het is niet uitgesloten dat ook dit in het komende seizoen wordt veranderd. „Men wil meer competitie- sfeer op de banen brengen", aldus se cretaris H. van Schuppen. De bedoeling is, dat al vroeg in het begin van het vol gende seizoen alle spelers worden ge plaatst in een poule, al naar gelang de sterkte. Elke poule zal dan bestaan uit acht tot tien spelers of speelsters. Deze leden moeten in een halve competitie uitmaken wie er kampioen gaat worden. De meest attractieve wedstrijden wor den dan uiteraard aan het einde van het seizoen gepland. Op deze wijze is er tevens een promo tie-degradatieregeling aanwezig. De kampioen van poule B kan promoveren naar poule A en de laagstgeklasseerde moet degraderen. Verloor men vroeger een wedstrijd voor de clubkampioen schappen, dan was men direct al uitge sloten van verdere deelneming. Verder hoopt men het volgend jaar met twee teams deel te nemen aan de zaterdagcompetitie en met twee teams aan de zondagcompetitie. Ook zullen er twee teams worden ingeschreven in de Ie klasse A Amersf. Boys Scherpenzeel BDC Soesterberg DVSA Veense Boys EMM WZA Hoogland De Vesting Kampong 2de klasse B Barneveld RK Unitas '48 DVSU Roda '46 FAK RUC De Meeuwen VSK Oranje Wit Wijk bij Duurstede Patria 3de klasse A Achterveld Hoogl.veen Austerlitz De Kieviten ASV '65 Odi '58 Bilthoven SIOS Gooise Boys SVMM HDS le klasse Cobu Boys Lopik CSV Vitesse Montfoort CSW Renswoude Eemnes SVM Boys Hees WJ Lekvogels 2de klasse A Baarn SEC Chefana SVP Candia VVZ '49 DVSA Veense Boys Hoevelaken Woudenberg Hulshorst 3de klasse A Barneveld Radiostad EFC '58 Rood-Wit Karboys SOVA Oranje Leeuwen Scherpenzeel Posthoorn Zwart-Wit 3de klasse B Advendo Kulan Beverw. Boys Langbroek Bunnik NSVS CDN Stroe DEV Valleivogels jeugdafdeling. Voor alle categorieën dus het dubbele aantal van dit seizoen. Door al deze activiteiten bereikt men zonder meer dat het spelpeil zal stijgen. Het wedstrijdrooster zal aan het begin van het seizoen aan de deelnemende leden worden bekendgemaakt. Het bestuur van de VLTC wacht ook met spanning op de bouw van de sport hal. Men heeft nu al een verzoek aan de Sportstichting gericht om in de win termaanden van de hal gebruik te mo gen maken. Dan kan vooral de jeugd volop trainen en men is ook in staat om wat grotere evenementen op touw te zetten, waardoor de bevolking van Vee- nendaal meer vertrouwd kan worden gemaakt met de attractieve tennis sport. enthousiasme haar veel voordelen op leveren. Bij de heren ligt de zaak wat anders. Ook het afgelopen seizoen heeft men toch weer een beroep moeten doen op oud-gedienden als Bovenschen en Sip- kema, die al vele jaren deel uitmaken van de heren-hoofdploeg. Wat bij de da mes wel steeds weer naar voren komt en bij de heren ontbreekt is het echte volleybaltalent. Nieuwkomers bij de da mes ontpopten zich op korte termijn als sterke speelsters, maar bij de heren misten enkele nieuwelingen steeds weer de boot. De herenafdeling is sinds en kele jaren duidelijk het zorgenkind van de vereniging. Het eerste team speelde de laatste competitie weer goed uit en werd tweede in de eerste kias, maar met een beetje meer geluk en meer kwaliteit had het kampioenschap moe ten worden gegrepen door Panters. Nu is de afdeling Utrecht de sterkste en grootste van ons land en het is bij zonder moeilijk om daaruit te promove ren. De geografische ligging van Vee- nendaal stelt Panters weliswaar in staat om zich bijv. bij de afdeling Amersfoort aan te sluiten, maar hiervan heeft men steeds weer afgezien. Het peil van die afdeling ligt nu eenmaal beneden dat van Utrecht. Hoe dan ook, de heren zul len in de toekomst wel nieuwe wapens weten te vinden, maar zij moeten voor lopig voorrang verlenen aan hun volley ballende „zusters". Bij Panters beschikt men thans over enkele talentvolle leden bij de meisjes en de jongens. Als deze categorie zo doorgaat, dan ziet de toekomst voor bei de afdelingen er rooskleurig uit en is Panters in staat de verkregen volley balreputatie te behouden. Toch is de laatste jaren komen vast te staan, dat vele jeugdleden niet meer dat doorzet tingsvermogen hebben dat nodig is om door te stoten naar de top. VEENENDAAL Rijn van Wely, de schier immer lachende tafeltennis ser/onderwijzer uit Veenendaal, glun dert met zijn hele guitige gezicht wan neer men hem wat vraagt over het af gelopen seizoen van STV-Climax. En dat is bepaald niet vreemd, want de Veenendaalse tafeltennisvereniging heeft onmiskenbaar een topseizoen achter de rug. In het twintigjarig be staan van Climax ook sinds de fu sie met de Scheepjeswol Tafeltennis Vereniging (STV) in 1962 heeft RHENEN De R.Z. en P.C. „De Forellen" raakt binnenkort trainer André de Kruyf kwijt. Hij gaat stude ren aan het CIOS. Het bestuur deelde bij monde van voorzitter H. Hendriks mede, dat er wordt uitgekeken naar een opvolger, die de 400 leden tellende vereniging kan gaan coachen. „We hebben wel iemand op het oog, maar in het huidige stadium kan ik er nog niets van zeggen," zei de heer Hendriks. „Er zal wel een opvolger moeten zijn, wanneer we in september naar het overdekte bad aan de Lijs- terberg verhuizen en daar de winter- training beginnen. Het is natuurlijk een handicap, wanneer je trainer zijn taak neerlegt, maar we hopen te slagen met een nieuwe oefenmeester als het winter seizoen voor de deur staat." Trainer De Kruijf is niet bepaald ge lukkig geweest met vooral de eerste editie van de Rhenense club. Een an der probleem voor de Forellen is een behoorlijk binnenbad om deel te kunnen nemen aan de wintercompetitie. De bond en de kring eisen namelijk dat een zwemvereniging thuis wedstrijden kan spelen. „Het Lijsterbergbad is er niet ge schikt voor. Misschien kunnen we uren huren in een naburige gemeente, waar wel een 25-m bad ligt dat overdekt is," aldus de heer Hendriksen, die nog eens naar voren bracht, dat het nog niet zeker is dat het eerste zevental naar de kring gaat degraderen. „In elk ge val zullen er degradatiewedstrijden moeten worden gespeeld tegen PCG pit Gorkum, dat eveneens degradatiekandi daat is. Er gaat slechts een zevental naar de kring". „Het tweede zevental, dat vorig jaar promoveerde naar de tweede klas van de kring, heeft zich goed kunnen hand haven. Wij zijn dus weer op de goede weg en door middel van een behoor lijke wintertraining zullen we er waar schijnlijk wel weer bovenop komen. Een vereniging heeft nu eenmaal zijn ups en zijn downs. Ik voor mij geloof, dat we de downs nu hebben gehad. Eind augustus houdt de Forellen in het open bad nog de clubkampioenschappen Verder zijn er enkele toernooien ge pland en heeft de vereniging nog uit nodigingen lopen om elders aan toer nooien en wedstrijden deel te nemen. Dan gaat het buitenbad dacht en trekt „De Forellen" naar zijn winterverblijf aan de Lijsterberg. Het respectabele aantal sportver enigingen uit de gemeenten uit ons verspreidingsgebied kan het afgelo pen seizoen al dan niet tot grootse prestaties zijn gekomen, een feit is dat vrijwel alle clubs een glansvolle overwinning hebben geboekt. Een zege op hun respectieve gemeente bestuurders namelijk. Nog nooit hebben de vroede va deren van verschillende gemeenten nagenoeg tegelijkertijd zoveel plannen voor sportaccommodaties ge smeed. Er Worden sportvelden gecreëerd, er worden zwembaden aangelegd en er zullen in de naaste toekomst sport hallen verrijzen. In Veenendaal realiseert men vol gend jaar een sporthal en een groot 50-meter bad, in de Betuwse ge meenten Kesteren en Opheusden worden nieuwe sportparken in ge bruik genomen, terwijl in Kesteren aovendien nog een groot zwembad is gepland. Wanneer Ouwehands Dierenpark in de toekomst gaat uit breiden impliceert dat waarschijn lijk ook een uitbreiding van het Candia-complex in Rhenen. De plan nen voor de jachthaven liggen nog steeds in de ijskast van deze gemeen te. Overste A. J. Fokker van de DELM in Eist ziet naarstig uit naar mogelijkheden om in Eist of omge ving te starten met een club van zweefvliegers. Hij heeft reeds con tacten gelegd met diverse gemeen ten en groot-grondbezitters. In Leersum wordt een begin ge maakt met de aanleg van een groot 50-meterbad en ook in Amerongen worden de sportclubs eindelijk te vreden gesteld, want in deze ge meente staan ook ferme uitbreidin gen van de bestaande accommoda ties op het program. Renswoude is overgelukkig met de plannen voor het schitterende com plex, dat in de naaste toekomst ge creëerd wordt en waardoor vele nieuwe sportclubs kunnen worden opgericht. Het zijn allemaal verheugende be richten, die ongekend veel moge lijkheden gaan bieden aan de men sen die reeds lange tijd rondliepen met de plannen voor nieuwe vereni gingen, maar aan de lopende band zijn geconfronteerd met een gebrek aan accommodatie. men nog nooit zulke schitterende re sultaten behaald als in de afgelopen competitie. De eerste uitgave, die achter elkaar van de eerste naar de hoofdklasse door stoomde, wist zich fraai te handhaven in deze sterke afdeling. Daarvoor zorg den Henk Vermeer, E. Vos en Van We ly, een drietal dat vaak verrassend sterk spel demonstreerde in dit illustere mi lieu. Maar ook de tweede tot en met zesde editie van STV-Climax kwamen in het nieuws. De tweede ploeg van de Veenen- dalers bereikte de overgangsklasse, het derde veroverde het eersteklasserschap, het vierde klom naar de tweede klasse, en STV-Climax 5 en 6 belandden in de derde klasse. De Veenendaalse club begint vol goe de moed aan het nieuwe seizoen. Van het Rhenense RTTV kwamen drie spe lers naar Veenendaal, die ongetwijfeld een versterking betekenen voor de la gere ploegen. Waarschijnlijk schrijft de tafeltennisvereniging nu met 10 a 11 teams in voor de competitie en boven dien ligt het voor de hand dat er twee juniorenformaties kunnen worden opge geven het volgende seizoen. Begin januari organiseert STV-Cli max ook weer het Scheepjeswol-toer nooi. Volgens Van Wely gaat de succesvol le club de training drastisch verande ren. „Tot op heden liet het oefenen veel te wensen over", aldus Van Wely. „Er werden meestal gezellige partijtjes ge speeld... kortom het was een zeer „tam me" training. Dit seizoen gaan we een selectietraining invoeren. „Hij is voornemens om een cursus voor trainer te volgen en wellicht heeft hij daarom onlangs een tijd doorge bracht in een trainingskamp in Sittard, waar hij speelde tegen de topjeugd van Nederland. Van Wely was ondergebracht in een groep onder leiding van nationaal kam pioen Bert van der Helm. De eerste editie van STV-Climax wordt deze competitie overigens voor het eerst begeleid door een coach, een functie waarvoor de heer Rust zich heeft opgegeven. Veenendaalse zwemclub beleeft een gouden VEENENDAAL De Veenendaalse zwemclub VZC maakt een gouden tijd door. Na de opening van het kleine instructiebassin ontwikkelde VZC een koortsachtige activiteit onder de jeugd om de sluimerende zwemcapa- citeiten in en rond Veenendaal nieuw leven in te blazen. Na de opening van het Valleibad groeide deze activiteiten uit naar een ongekend hoogtepunt. Niets was het bestuur en de instructiegroep te veel om te bewijzen dat er ook in Veenendaal aan topzwemmen en waterpolo kan worden gedaan. En men heeft het bewezen! Een waterpoloploeg, die behoort tot de beste 20 van Nederland en een jeugdzwemploeg, die zich met elke andere gerenommeerde zwemformatie in Nederland kan meten. En dat allemaal bereikt in ongeveer 'n jaar tijd... De in zo korte tijd behaalde suc cessen liegen er niet om. Toen het kleine instructiebadje eenmaal ge reed was begon men direct aan een grandioze opmars. Met tientallen tegelijk meldden nieuwe jeugdleden zich aan en er ontstond een sterke „familieband" onder de overwegend jonge zwemsters en zwemmers. top te brengen. Met het vasthouden de (en toch wat milde) Drentse ka rakter maakte hij zich, ondanks de soms zware opgaven, bij de Veenen daalse jeugd geliefd. Wat badmees ter Uri echter zegt is wet en alle jonge VZC-zwemsters en -zwem mers weten dat. Deze man met zijn diverse medewerkers aan de water kant komt veel eer toe. Na enkele maanden al dienden zich de talenten aan. Langzaam maar zeker ging men bouwen aan een kleine doch selecte wedstrijd- groep. Na de opening van het grote 25-meterbad handhaafde men de harde training. Nog beter en nog sneller ging het bij de jeugdleden en er werd een gezonde onderlinge rivaliteit gekweekt. Steeds weer wer den er tienden van seconden van de tijden afgeknabbeld. Nog duidelijker ging de wedstrijdgroep zich afteke nen. Op vierkampen en onderlinge wedstrijden voerde VZC de boven toon. Onophoudelijk werd er gewon nen door de jeugdzwemploeg van VZC. Kortom het was soms onbegrij pelijk wat er in zo'n korte tijd door middel van een noeste training kon worden bereikt. Ook buiten Veenen daal dwong dit alles bewondering af... en terecht Op de laatste kring kampioenschappen sleepte de jeugd- ploeg van Veenendaal diverse ere plaatsen weg. En dat is nog maar het begin... Achter de zwemmerij staat Henk Uri met zijn secondanten. Badmees ter Uri, afkomstig uit Assen en na rijn ClOSopleiding als zweminstruc- teur te werk gesteld in het Vallei- bad, nam zijn taak ook bij VZC zeer serieus op. Met groot geduld en vak manschap ving hij de schare jeugd prachtig op en bouwde uit het niets een fantastische zwemploeg op. Bij gestaan door diverse instructeurs en instruotrices heeft hij kans gezien ook het „zwemmende" gedeelte van VZC langzaam maar zeker bij de Ook de afdeling waterpolo maakt een ongekende ontwikkeling door. Er kon de hele winter door worden ge traind en de resultaten bleven niet uit. Verleden jaar kon de Veenen daalse basisploeg zich, als debutant, als tweede plaatsen in de tweede klas van de KNZB na een nek-aan- nek race met De Gouwe uit Wad- dinxveen. En na de komst van oud- international Gerard van der Kolk en Carel van Velsen uit Ede was 't hek van de dam. Op 10 juli behaalde de ploeg in het Bergbad het kampioenschap van de tweede klas. In de tweede helft van augustus zal de kampioensploeg zich moeten meten met nog drie an dere kampioenen om twee plaatsen in de eerste klas van de bond te ver overen. VZC heeft thans een uitge sproken eersteklasploeg en deze for matie behoort ongetwijfeld tot de 20 beste clubs van Nederland. Veenen daal kan er zonder meer trots op zijn een dergelijk sportgezelschap binnen zijn grenzen te hebben. Maar waar is 't einde? Vooral bij de wed- strijdzwemmerij kan thans onmoge lijk een grens getrokken worden. Voorzitter R. J. Sipkema, nu al bijna dertig Jaar actief lid van VZC, omschrijft het als volgt: „Je knijpt van verbazing je ogen zo af en toe inaar eens dicht en doet maar net alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. We hebben lang gewacht om als stiefkind in de Veenendaal se sportwereld eens van de grond O HENK URI vakmanschap te kunnen komen en nu het eenmaal zover is moeten we dit in dankbaar heid aanvaarden. We streven abso luut niet alleen maar naar toppres taties, maar zeker ook naar een hechte band onder de leden. Niets is fijner om te zien hoe enkele con currenten zich bijna dagelijks af tobben om seconden van hun tijden af te knabbelen. En steeds weer is de hele groep gelukkig als wie dan ook weer eens zegeviert. Daarom zijn de mogelijkheden bij ons nog onbegrensd. We zullen maar rustig afwachten en doorgaan op de inge slagen weg, die goed gekozen schijnt te zijn. We moeten echter nuchter blijven. Dan lopen we onszelf ook niet voorbij". O RIJN VAN WEL\ VEENENDAAL Candia '66. de Rhenense derdeklasser, en Veenendaal komen in de nieuwe competitie weer in dezelfde afdelingen uit. De Candia- nen zijn ingedeeld in de derde klasse D van district West-1. terwijl Veenen daal weer in de vierde klasse H van dat district uitkomt. De Rhenense formatie besloot het vorige seizoen met een plaats net boven de midden moters, een goed resultaat voor een debutant. Veenendaal ging in de slotfase vari de competitie koploper Stichtse Boys nog fel belagen, doch in de eindsprint kwamen de Salamander-bewoners kracht te kort. De pupillen van trainer Te Kulve, de oefenmeester die voor het derde sei zoen is gecontracteerd door Candia, ont moeten in de derde klasse D slechts enkele nieuwe tegenstanders. Onder andere moeten zij aantreden tegen Stichtse Boys, de rivaal van Veenen daal die vorig seizoen promoveerde naar de derde klas. Verder zijn Aals meer, Hercules en De Zebra's nieuwe opponenten. De Rhenense ploeg gokt dit seizoen op een hogere klassering dan in de vorige competitie. Die vrij hoge plaats op de ranglijst kwam overigens wat onverwacht, want Candia is nog even in onzekerheid geweest over het behoud van het derdeklasserschap. Jaap Mol is de enige eerste-elftal- speler 'die Candia '66 verliet. Hij koos het Veenendaalse VRC als nieuwe club. De kern van trainer Te Kulve werd uitgebreid met twee nieuwelingen. Van CDN eveneens een derdeklasser kwam M. van Soestbergen over naar de Rhenense ploeg, terwijl ook keeper Kok concurrentie krijgt. Uit het eerste zaterdagteam van Candia kwam name lijk een veelbelovende goalie in de se lectie, Van Ingen. Jan van de Pol liet zich opnemen in het zaterdagteam van de Candianen, omdat hij „nogal druk" is. Candia zal ontzettend hard moeten vechten om hoger te komen dan in de vorige competitie. Veenendaal,. de formatie van trainer Zeiler uit Wageningen, heeft vorig sei zoen de kans om nog naast Stichtse Boys te komen, laten schieten. In een aanvankelijk felle eindsprint benader den de geelblauwen hun rivaal tot op enkele punten, maar in de alles beslis sende eindfase vergokten de Veenen- dalers het. Oefenmeester Zeiler wil zijn pupillen volstrekt naar een hogere afdeling brengen, maar of dat deze competitie lukt valt te betwijfelen. De enige vier deklas-zondagamateur in Veenendaal heeft namelijk drie vaste krachten uit het eerste elftal verloren aan VRC en hoewel er wel enige aanwas is uit de jeugd is dat toch een gevoelige klap geweest voor de vereniging. Veenendaal ontmoet in 4H slechts twee nieuwe tegenstanders. Dat zijn Minerva en MSV '19, ploegen die pro moveerden uit de eerste klasse van de Afdeling Utrecht. Het oude bestuur van Veenendaal is onlangs afgetreden en hiervoor in de plaats is een aantal jongere krachten gekomen, die hard gaan knokken voor de verenigingsbelangen, mits zij vol doende steun krijgen van de leden. „Door samenwerking moeten we iets bereiken", aldus de nieuwe praeses op de algemene ledenvergadering. „De laatste jaren heeft het hieraan duidelijk ontbroken". RHENEN „Wij zijn helemaal niet zo verrukt van een Grand-Prix". Dat is de mening van de heer D. J. Bovenschen, penningmeester van de MACRO, de enige figuur uit de bestuurskringen van de Rhenense motorsportwereld die niet met vakantie was. „Wanneer je een Grand-Prix op de Grebbeberg gaat verrijden, krijg je volgend jaar beslist een terugslag. Daarom willen we een wereldkampioenschap nog maar liever wat verder naar de toekomst verschui ven. Uiteindelijk draaien we nog maar pas mee in de KNMV-gelederen en we moeten nog veel leren." „Trouwens momenteel kan ik niet één woord zeggen over het toekomstig pro gramma van de MACRO. De KNMV-sportcommissie en de FIM komen pas in augustus bijeen om de sportkalender vast te stellen. Na half augustus gaan wtf ons pas beraden over het komende seizoen. Het grote cross-evenement ligt bj| ons elk jaar op Hemelvaartsdag. Wanneer de FIM de Grand-Prix bijvoorbeeld vastlegt op 28 juli van 1970, dan kunnen wij de organisatie daarvan niet eens op ons nemen. Zo'n toewijzing moet voor de Macro per se op Hemelvaartsdag vallen, anders hebben we er niets aan. En dan altijd nog vooropgesteld dat we ermee akkoord gaan. We organiseren maar het liefst gewone wedstrijden. Je hebt dan veel meer variatie en het kan veel veelzijdiger van opzet zijn, dus voor het publiek aan trekkelijker." De Grebbeberg is uitermate geschikt voor de motorsport. „Alle vooraanstaande bestuursleden uit de KNMV zijn op Hemelvaartsdag van dit jaar in Rhenen ge weest en ze beaamden allemaal dat de berg in Rhenen de meest geschikte gele genheid in Nederland is om een wereldkampioenschap op te laten verrijden," aldus de heer Bovenschen, die overigens wel benadrukt dat het hier persoonlijke meningen van hem betreft

De Vallei | 1969 | | pagina 23